^Ssm Ook dit jaar weer "n speelinstuif in Maassluis Einde van renovatie Zuid in zicht Chopinstraat wordt veiliger Hoekse camping helemaal vol ISfeSsi® itfiiL.., Blok L klaagt over gevaarlijk platform ferttMfaHR wm - |®ap Verboden zender Open repetitie Winkeldiefstal Jan van Landeghem bespeelt orgel Banden 't mikpunt vereniging Zeshonderd nieter lopen vooreen emmertje water Bejaarde in park van de wielen gereden Brutale inbrekers in kraag gegrepen KOUDE SCHOTELS DONDERDAG 19 JULI 1979 VP.'SC/WW3 Levensgevaarlijk noemen de tjewoners van blok L de onbewaakte" verhoging aan de achterkant van de wonin gen aan de Lekstraat. f: Mms*** W 7' b««s Sd^RS^SjStïsr BF.-;--- ;s~p; Maassluis Vakantie vieren in Maassluis kan ook best leuk zijn. Zeker wanneer cr voor kinderen in de leeftijd lot twaalf jaar iets wordt ge organiseerd. Dat laatste gaat dan ook gebeuren. In de peri ode van 6 tot 17 augustus wordt in het ontmoetingscen trum Koningshof aan de Ui- verlaan de elfde speelinstuif gehouden. De voorbereidin gen zijn in volle gang en bij na afgerond. De lijst met medewerkers is al compleet. En dat de medewerkers ook hebben uitgekeken naar dit speel evenement moge blijken uit het feit, dat zij zeirs hun vakantie zo hebben vastge steld, dat zij wederom erbij kunnen zijn.Er is eenwerk groep die zich met de jeug- dactivciteiten bezighoudt, be- Vlaardingen De 22-jan ge Vlaardinger L.C.R. heeft een proces-verbaal gekregen we gens het voorhanden hebben van een zendinrichting. De politie heeft de apparatuur ïn- beslaggenomen. Schiedam Over een jaar wil de vereniging Volkshuisvesting, de grootste woningbouw vereniging binnen de Stichting Samenwer kende Schiedamse Wo ningcorporaties (SSSW), beginnen met de reno vatie van ongeveer vijftig woningen in de Gorzen, die bij eerdere renovatieprojecten als opvangwoning zijn ge bruikt. Die huizen staan tussen de Voor- nsestraat en de Geer- vlietse-. Als de Volks huisvesting hier met de renovatie klaar is, is tevens aan een jaren lang proces van bloed, zweet en tranen een eind gekomen. De wo ningbouwvereniging keert dan de Gorzen de rug toe om in het Sin- gelkwartier, Schicdam- Oost, tot „rehabilitatie" van enkele huizenblok ken over tc gaan. Of het in Oost uitsluitend om renovatie zal gaan, Vlaardingen Tegen de twin tigjarige mevrouw H.te P, uit 's Gravenhage heeft de Vla ar- dingse politie proces-verbaal opgemaakt wegens winkeldief stal. Bij een winkelbedrijf in de binnenstad had zij een jas je ontvreemd ter waarde var» 175 gulden. Vlaardingen De Belgische orgarust Jan van Landeghem, vaste organist in Sint Niklaas, bespeelt zaterdag 21 juli het orgel van de Vlaardingse Gro te Kerk op de Markt. Tijdens dit zogenaamde wandelcon cert, dat wordt gegeven tus sen 15 en 17 uur, is iedereen gratis welkom, Op het programma staan werken van Sweelinck, Scheidt. Frescobaldi, Correa de Arauxo, de Grigny en Bach. De organisatie van het concert is als vanouds in han den van de werkgroep Wan delconcerten van de Grote Kerk. in samenwerking met de Culturele Raad Vlaardin gen. Schiedam Een reservewiel van duizend gulden is halver wege deze week gestolen van een vrachtauto met oplegger in de Van Heekstraat, achter in het industriegebied 's-Gra- veland. De 40-jarige Schle- damse chauffeur H.L.B par- keert zijn wagen daar al tijo. Tot vernieling van een auto- f band kwam het op de West- f vest. Gedupeerd is de 33-jari- ge Vlaardwger A.R. die daar 's nachts op visite was, iIn de. Dieselstraat werd de autoradio met bijbehorende cassetterecorder van de 68-ja- nge Schiedammer J.S. van- de R. gestolen. is nog een onbeant woorde vraag. Bij de SSSW bestaat de hoop om binnen een jaar, dus vóór 1982. helemaal klaar te zijn tn de Zujdschiedamse wijk. De renovatie in de Gorzen heeft - b»j verschillende huizenblok ken - veel moeilijkheden ge kend en als er tien jaar gele den geen sprake van was ge- weest, dat de worungen, die nu nog gerenoveerd moeten worden, onder de slopersha mer zouden gaan, dan had de Volkshuisvesting die laatste vijftig opvangwonmgen mei een bij de eerdere renovatie tussen Nieuwe Maasstraat en Havendijk kunnen betrekken, Dat de gemeente toen dacht aan sloop, had te maken met de wens om enkele open plekken te scheppen in de ou dere wijken, waar over het algemeen weinig groen te vin den was. Maar het was de toenmalige wethouder voor de worungdienst, Eef Colle. nu gewoon CPN-raadshd, die la ter met het keiharde stand punt kwam dat sloop van die vijftig woningen onaanvaard baar was in een tijd waarin de woningnood steeds groter begon te worden. Die mede deling van Collé kwam te Iaat voor de Volkshuisvesting om de renovatieplannen zo te wtj- zigen, dat de vijftig „restant- woningen" tegelijk met de verdere renovatie m Abben- broeksestraat, Zwartewaalse-, Bnelse-, Voornse- en Heen- vlietseslraat opgeknapt kon den worden. Dus gaat dat volgend jaar pas gebeuren, tot besluit van de renovatie tn Zuid Op dit moment is de Volks huisvesting nog steeds bezig met blok L, het meest be ruchte renovatieproject dat Schiedam kent. Meer dan vijf jaar duurden de voorbereidin gen voor enkel en alleen dit blok tussen de Lekstraat. Poortugaalsestraat, Ijsselmon- desestraat en Nieuwe Maas- Straat, een blok van 88 wo ningen dat na de renovatie 66 woningen zou gaan tellen. Fi nancieel zat het door het te rugbrengen van het aantal woningen vaak ruet lekker, en ook aan de communicatie met gemeente en ministerie schortte een en ander. De be wonerscommissie van blok L volgde de ontwikkelingen zeer kritisch en bracht bij herha ling alternatieve tekeningen in. De woningen zijn nu zo goed als klaar, de meeste be woners zijn teruggekeerd en hun nieuwe huizen bevallen opperbest maar er blijven problemen. Voor SSSW-direc teur Gerard Prins staat blok L haast gelijk aan een brok ellende... „Het gaat om het binnenter rein," zeggen bewoners. „Daar is zoveel geld m gestoken dat het in de huren goed te mer ken zal zijn, en nog is het ruet in orde. Het was mis schien beter geweest, als de Volkshuisvesting het hele bin- nengebted. met schuren en tuintjes en al, zo gelaten had als het was. Wij als bewoners wilden dat ook. Maa«- inmid dels »s de bewonerscommissie opgeheven, want Prins zei: die heeft zijn werk gedaan; cn nu hebben ze toch het bin nenterrein veel te drastisch aangepakt." Duizenden guldens zijn uitge trokken voor nieuwe schuren, waarvoor de Rotterdamse aannemer Dura de gronden stortte en de werknemers van de SSSW zelf de rest van de schuren opzette om de kosten met helemaal uit de hand te laten lopen. Het valt de mees te bewoners al mee, dal bij de aanpak van het binnenter rein de oorspronkelijke loop van de poort gehandhaafd ts. Voordeel van de renovatie is daarbij, dat nu meer bewo nerseen turn hebben. Nog ruet alle schuren staan er. Bewoners zelf moeten, als zij er behoefte aan hebben, een heg of hekwerk om hun tuintje plaatsen, want als de SSSW dat doet, gaat de huur weer omhoog en dat is de be doeling met. Maar dat is ook ruet de grootste grief: als de bewöners klagen over het ont breken van een hek, wordt gedoeld op de „levensgevaar lijke" situatie aan de kant van de Lekstraat. Belachelijk De woningen aan de Lek- straat/Havendijk zijn hoger gelegen dan de worungen aan de andere kant van het bin nenterrein, aan de IJjsselmon- desestraat. Vroeger liepen de tuintjes schuin af en was er een trapje vlakbij de poort In de nieuwe situatie zijn alle tuintjes horizontaal aangelegd en komen de trappen, die het hoogteverschil moeten over bruggen, dicht bij de wonin gen. Aan de achterzijde van de worungen aan de Lek straat bevindt zich een verho ging van nog geen twee meter breed en via de (toekomstige) trap moet men van die verho ging in de tuin komen, „Een belachelijke situatie, te meer omdat vrijwel alle wo ningen weer bewoond worden en wij ook de schuren na tuurlijk wiüen gebruiken," vindt de buurt. „Voor bejaar den en ook voor jonge gezin nen met kinderen levert dat grote gevaren op. Een bejaar de. die slecht ter been is, kan met meer zoals vroeger in de turn komen omdat allereerst die trap er nog niet is, maar ook omdat als er wel een trap xs, dat voor iemand die moeibjk loopt een geweldige hindernis kan zijn. Voor kin deren is de toestand gevaar lijk omdat zijhals zij net kun nen lopen of aan het spelen zijn, zo van die verhoging kunnen aftjoepen. Wij hebben staande uit een aantal ambte naren. de jeugdconsulent Ruud Kats en enige enthousi aste Maassluizers die al jaren hun medewerking aan de speelinstuif verlenen. Met z'n allen proberen zij ieder jaar opnieuw een programma sa men te stellen dat voor ieder kind aantrekkelijk is Natuur lijk is dat ieder jaar weer een hele klus, maar zij doen dit met veel enthousiasme, want zij welen dat ieder jaar weer duizenden kinderen naar dit evenement uitkijken en dat werkt stimulerend.Behalve de vaste onderdelen staan er nu ook veel extra dingen op het programma zoals sport, wed strijden en natuurlijk een tra ditioneel slotfeest m de Olym- pia-sporthal aan de Rozen- [van Accordeon- laan. (Hoek van Holland De Eer ste Hoekse Accordeon Vereni ging houdt vanavond in het dienstencentrum in De Hoek stee een open repetitie-avond, die om 20 uur zal beginnen. De bedoeling is, dat belang stellenden met het orkest en haar manier van werken kun nen kennismaken, zodat men op die maruer wellicht wat nieuwe leden kan inschrijven. Het programma, zoals dat op de repetitie-avond wordt ge bracht, is enigszins aangepast. Abe inlichtingen over de club zijn vanavond ook le verkrij gen. de mensen van de Volkshuis vesting gevraagd of er een hek langs die verhoging wordt aangebracht en of er straks een leuning langs die trap kan komen, maar nie mand weet er iets van. Vol gens ons horen die voorzie ningen erbij, en natuurlijk zonder dat het een huurver hoging lot gevolg heeft Wij zouden wel eens willen welen, of de voorschriften het toela ten dat bewoners opgescheept worden met een soort plat form zonder veilige afscher ming Navraag bij de SSSW levert de bewoners nog niet vol doende zekerheid op. Direc teur Pnns is op vakantie, en bij de mensen op het kantoor bij de Laan van Bol'es be staat slechts een indruk dat er „perkoenpaaltjes" langs de verhoging worden geplaatst om houvast te geven. Wan neer dat gebeurt, is niet be kend. Ook blijft een raadsel, wanneer de trappen eigenlijk worden aangebracht. De be woners van blok L kunnen het niet fraai vinden; „Van daag of morgen breekt ie mand nog zijn been." *W2 W. A -<• llllillltllllillIIIIiniitllllllllllllIIIIIIIIJljjllillllIjjlllllllflIlilHIJlHjjliJlllirililililliii.iiIHJHJIÜfiliMill^ Maassluis - Ter bevordering van de verkeersveiligheid wordt de Chopinstraat In Maassluis eind juli afgesloten voor alJc motorvoertuigen in beide rijrichtingen. Een uitzondering op deze maatregel vormt de stadsbus. Doe blijft gewoon door deze straat rijden.De afsluiting wordt aangebracht vanaf de aansluiting met de Schumannstraat - parallel aan de Nieuwe Waterweg - over veertig meter in westelijke richting. De noodzakelijke verkeersborden worden in de loop van volgende week geplaatst Tof de maatregel is besloten, omdat het verkeer zeer intensief gebruik maakt van deze straat als doorgaande route. De Chopinstraat, die deel uitmaakt van een woonwijk is niet berekend op intensief verkeer. Na de voorgenomen afsluiting Es de Westlandseweg de feitelijke doorgaande route voor het verkeer van cn naar Maassluis-West, De Chopinstraat wordt veiliger. iiiiii[iiii!iiiiiinuiiiiiiiiiiiiiiii[iiii[ifiiiiimiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiii>iiiiiiiiiiiiiii[iiiiitiiiiiiiii[iiiiir7 Hoek van Holland Zeshonderd meter lo pen om een emmertje water te halen of om te wassen, te scheren, een grote of een kleine boodschap te doen of *s morgens je toïlet-em- mertje te legen. Op de gemeentelijke camping in Hoek van Holland is dat allemaal nog moge lijk. Ondanks alle po gingen van de kamp- eerdersvereniging „Tas man" zijn er ook dit jaar nog geen aansluit- punten voor elektrici teit, ook al zijn de kampeerders bereid daar goed voor te beta len. Ondanks zijn fraaie ligging loopt de gemeentelijke cam ping tn Hoek van Holland duidelijk achter bij wat er te genwoordig op dat gebied wordt geboden, zoals Hoek van Holland kennelijk als ge heel als badplaats achterloopt Omdat ook „de zomer" duide lijk achterop is wordt er nu al, aan het begin van de va kantieperiode, gesproken over een slecht sexzoen. Dat geldt eehter zeker niet voor de camping, want daar moesten in het afgelopen weekend tientallen Lefhebbers hun ca ravan of tent weer meene men, omdat het aantal be schikbare plaatsen geheel was gevuld Ook de „noodcam- pmg", het terrein van de ijs baan aan de Mercatonveg. stond mudvol met tenten en mobiele caravans en juist daar moesten de vakantiegan gers zich het meest behelpen door gebrek aan sanitair. Onderkomen Inmiddels zit de kampeerders- vereniging „Tasman" ook dit seizoen weer met stil. Nadat vorig jaar voor de kinderen op eigen kosten een fraaie speeltuin werd gebouwd, om dat de gemeente daarvoor n>et de benodigde financiën kon voteren, is men nu hard bezig met de opbouw van een eigen algemeen onderkomen op de camping. Het wordt een bouten gebouw met een grote oppervlakte, dat geheel voldoet aan de wensen die de kampeerders in dit opzicht hebben, namelijk het organi seren van bijeenkomsten, feestavonden en kindermidda- gen, zoals die op elke „nor male" camping worden ge houden. Zelfs het feit dat de kampeer ders het gehele gebouw op ei gen kosten plaatsen en het zelf gaan exploiteren ver mocht de gemeentelijke dien sten rüet enthousiast te ma ken. Het verstrekken van de benodigde toestemmingen en vergunningen, alsmede de on derhandelingen over bijko mende zaken verliepen uiter mate stroef. Maar nu, terwijl de vakanties volledig zijn losgebarsten en het bordje „vol" de Hoekse camping (ont)siert, kon het af gelopen weekend het gebouw provisorisch in gebruik wor den genomen. Binnenkort zal de feestelijke opening plaats vinden. Schiedam Een 15-jange bromfietser is in het Pnnses Beatrix park bovenop een be jaarde fietser gereden, toen hij ten onrechte geen voor rang verleende. De botsing vond plaats bij de Polder vaart, in een deel van het park waar nog wel gebromd mag worden. De 70-jarige Schiedammer J.HX.J.T. kwam met zijn fiets ten vaj en moest in het Noletzieken- huis aan een verstuikte enkel behandeld worden. Hoek van Holland -m- De Hoek se politie heeft goede hoop, dat er voorlopig een einde is gekomen aan een serie bruta le inbraken, die de laatste tijd in Hoek van Holland en het Wesüand is gepleegd- De laat ste weken waren er regelma tig meldingen van inbraken en insluipingen, waarbij een behoorlijke buit werd ver gaard. Dankzij een intensieve samen werking met omliggende poli tiekorpsen zijn twee jongens van 17 jaar uit Den Haag aangehouden, die enkele van de inbraken hebben bekend. De politie heeft sterke aanwij zingen, dat er nog andere da ders bij de zaak betrokken zijn geweest. Het onderzoek is nog ruet afgerond. FEESTJE OF PARTY THUIS? gsan zin om buiten de deur te eten? Dan heeft Novotel-Schiedam de oplossino voor U! (om at te halen) min. 4 personen 12.50 p.p. 17.50 p.p. 22.50 p.p. GAARNE 1 DAG VAN TE VOREN RESERVEREN. Tel. 010-713322. novotel HARGAIAAN 2 SCHIEDAM

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3