SPORT Arian Rolink troeft fc^: Mike Verkerk af r ®Sfa j vrn'mamsm Eddy Manders als eerste geplaatst Gehandicapt Excelsior'20 ten onder tegen Bloemendaal l - :hf Valentin ne ogende Uitslagen Hermes DVS: slechts de helft Matige B-finales op Spieringshoek ml Mas tïM'M as ;rf Kadeloop m Schipluiden --v": Tennistoernooi Los Bigotes: Sportkort Sportagenda Jeugd wielerronde in De Hoek MAANDAG 23 JULI. 1979 VD/SC/WW3 Richard van der Torre ver loor de halve finale met 0 6, 7—6. 64 van Arian Ro link. Schiedam Mike Verkerk (KSVV) kon het verlies in de heren B-finale tegen Arian Rolink (Toegh) niet verkrop pen. De zilveren wijnbokaal, die bij als tweede prijswin naar op Spieringshock ont ving, werd aan een verbou wereerde jonge tennisser 'doorgegeven". De finale tus sen de B-heren, meestal toch één van de klapstukken op de tennistoernooien, was een .Naaldwijk Dc Kadeloop in Schipluiden belooft woensdag een groot succes te worden. Vorig jaar waren er bijna 200 deelnemers/sters en bij deze tweede uitgave wordt zeker op meer gerekend. SJaak Hoogendijk en Hennie Ried ijk (beiden Fortuna, Vlaardingen) en Marius de Snayer (Metro, Rotterdam) hebben aJ toegezegd te ko men en ook worden talrijke leden van AV'4Ö (Delft). Trimgrocp Felix (Delft) en de Naaldwijkse atletiekvereni ging Olvmpus'iU verwacht. Allereerst begint de jeugd tot 13 jaar om 19.15 uur voor een stratenloop van 1,5 kilometer. Een kivartier later start de 4 kilometer, die grotendeels door de polder gaat en via de Vlaardingsekade terugkeert. Om 20.00 uur vertrekken de deelnemers aan het voor naamste onderdeel en wel de 11 kilometer, die evenals de 4 kilometer uit één ronde be staat en geheel door de pol der loopt en via de Vlaar dingsekade terugkeert naar Schipluiden. Start en finish voor alle afstanden is het ASSO-sportcomplex aan de Goudenregenstraat. Inlichtingen bij: Kien den Harder, Burg. van Gentsingel ;13, Schipluiden (tel. 01738- 8342). Naaldwijk Verschillende leden van de Naaldwijkse at letiekvereniging Olympus-'70 namen deel aan het Neder landse Kampioenschap-25 km in Lisse. Daventria-atleet Ge rard Nijboer zegevierde in een nieuw Nederlands record /van 1 uur, 15 minuten en 53,2 'seconden. Achter hent kwa men bekende atleten als: Koelof Veld, Gerard Men tink ;en Cor Vriend. Jacques Va lentin werd negende in een nieuw clubrecord van 1 uur, 19 minuten en 49,6 seconde. Verder verbeterden verschei dene Olympus-atleten hun persoonlijke records: 16 Jan van der Sman 1.23.12, 44 Hans van Adrichem 1.27.58, 57 Peter Kortekaas 1.29.30, 79 Martien van Vliet 1.32.16. Er werden 116 atleten die deze ?5 km goed beëindigden. Valentin was met gemengde gevoelens naar dit kampioen schap toegegaan. Door een vi rusinfectie en een lichte bron chitis had hij maar 2 1/2 week serieus kunnen trainen. Ondanks dat liep het erg goed. al ontbrak wel de echte macht om met de grote man nen mee te versnellen. Na 8 km viel hij iets terug, toen ^Gerard Menünk een keiharde versnelling plaatste. Zijn tus sentijden waren: 15.17, 30.53, -47.13,1.03,50, en 1.19.47. wat tennis betreft saaie ver toning. Arian Rolink bracht met 5—3 de eerste set op zijn naam, waarna er op 5—0 in de twee de set geen vuiltje meer aan de lucht leek voor de Rotter- dammer. Mike Verkerk begon echter vat te krijgen op het spel en een serie lange rally's leverde dat drie tegenpunien op: 5—3, waarna hij de vol gende game op ongelukkige wijze uit handen gaf. Mike Verkerk serveerde (op match point) de bal in het juiste vak, maar liet zijn racket jaarbij uit de handen vallen. Arian Rolink had toen geen moeite meer met zijn tegen stander, die bezig was zijn "onmisbaar instrument" van de grond te rapen, te passe ren: 63. "Ik had wel zo'n partij verwacht. Als je rustig blijft spelen tegen Mike, be gint hij op een gegeven mo ment te 'hengsten'. En dat moet je hebben", vertelde Arian Rolink. "Ik had geen angst, dal hij me nog in zou halen. Als je vijf games terug wilt komen, moet je toch wel erg sterk zijn. Ik hoop wel te gen Mike nog een keer een betere finale te spelen". Het sluitstuk van het toer nooi, de herendubbel B-fina le, leverde ook weinig hoog tepunten op. Het Vlaardingse koppel Nico de Jong/Rinus Koning (VLTC) had maar 45 minuten nodig om Gert van Dam en Chris Jaspers te ver slaan: 6—2, 63. In de here nenkel D-finale werd er wel drie sets strijd geleverd, voordat Jack Voorwald de partij tegen Peter Louwers ('t Loo) winnend kon afsluiten. "Ondanks dc 60 in de derde set. was het beslist geen makkelijke overwinning. We hebben verschillende malen op 4030 gestaan", wees Jack Voorwald (KSVV) op de Arian Rolink ...geen angst- geflatteerde uitslag in de be slissende set. Victor Mion (Be Quick) ont moette in de halve finale bij de heren C de als eerste ge plaatste Paul van Boekei (KSVV), die door de Be Quick-speler met 7—6, 6—4 werd gewonnen. De verliezer Paul van Boekei: "Wat ik voorspeld had, gebeurde: het was een partij met lange en slopende rally's." In de finale moest Victor Mion het opne men tegen de Racketeers-spe ler Mulder, die de eerste set weinig in te brengen had: 6 0. "In de tweede set kwam zijn service beter door. Op een voorsprong van 53 heb ik acht matchpoints nodig gehad om uiteindelijk via de tie break te winnen. Die jongen bleef gewoon doorspelen, ter wijl ik te zenuwachtig werd", vei lelde de winnende Victor Mion, die in de herendubbel C samen met partner Mar tin Knoester minder succes had tegen Rob en Peter Paul van Bekkum (Holy). Het Holy- koppel won in 61, 6—2, "Onze tegenstanders maakten te veel fouten. In de halve fi nale tegen Legerstee/Mulder hadden we het zwaarder, doordat zij gevaarlijk naar het net kwamen en ons onder druk zetten", was het com mentaar van Rob van Bekkum. i|I ''V.w Uitslagen 1): Damesenkel: Ingricï van Balen (Hoek van Holland) Joke Hub (KSVV) G0, 61. Herenenkel: Jack Voorwald (KSVV) Peter Louwers ('t Loo) 6—4, 46, 60. Herendubbel: Frans/Peter Louwers <.t Loo) Henny Ebeling/Pim Maas (TSF) 61. 6—4. Gemeng- ddubbel: Bianca BekkerAVouter Noorlander (KSVV) M. Vermaat/Hans Bellen 6—4, 6—2. Dames dubbel: Son- ja van der Mijn/J. Baron Ine van der Mark/Jenny Ruseier (KSVV) G—7,6—2.6—3. Uitslagen C: Karin Meuldijk (De Harte!) Thea Lou wers ('t Loo) 26, 62, 64. Herenenkel: Victor Mion (Be Quick) E. Mulder (Racketeers) 6—0, 7—6. Dames- dubbel: Toos dc Kreek.'Riet Huizing Renate Gröne- feld,Thea van Eijk 61, 61. Herendubbel: Rob/Peter Paul van Bekkum (Holy) Martin Knoester/Victor Mion (Be Quick) 61, 6—2 Gcmongddubbel: H. Dek- ker/T. Dekker Toos de Kreek/Rob Verheul 6—2, 6— 1. Uitslagen B: Damesenkel: Marijke Plag (Overschie) Karin Meuldijk (De Harte!) 62, 6I. Herencnket: Ari an Rolink (Toegh) Mike Verkerk (KSVV) 6—3. 6—3. Herendubbel: Nico de Jong/Rinus Koning (VLTC) Gert van Dam/Chris Jaspers 62. 6—3. Gemengd dub bel: Marijke Plag/Cecs Roos An Regout/P. Regout 61,62. Schiedam ïn het tennistoernooi van Los Bigotes. waarvan zaterdag de eerste van de 250 partijen zijn gespeeld, is bij de C-heren Eddy Manders (KSVV), die in het Spicring- shoektoemooi voortijdig met 06, 26 uitge schakeld werd, als eerste geplaatst. De op Spieringshoek als eerste geplaatste Paul van Boekei (KSVV) is geen speciale positie in het volle 32-schema toegedacht. Victor Mion (Be Quick) voert de onderste helft van de lijst C- spclers aan, terwijl ook Eric Deyl (Holy) en Mare van Bekkum (Holy) als kanshebbers worden getipt. Thea Louwers ft Loo) de titelhouöster is favoriete bij dc C-dames, terwijl Cisca de Wilt (Holy) als tweede is geplaatst. Bij de damos-D zijn M, Vermeulen (Holy) en Adrie Heemskerk (VLTC) voor een finaleplaats getipt. Bij de D- heren worden dezelfde jeugdspelers ais op Spieringshoek als kanshebbers genoteerd: Jacky Voorwald (KSW), winnaar TSF) en Finn Adriaansens (Los Bigotes). die ROVS op zijn naam bracht. In het gemengd dubbel-C schreef een combi natie in, die ook bij ROVS een eerste prijs in de wacht sleepte: het echtpaar Frans en Thea Louwers ('t Loo). Paul en Lambert Vincent (SLV) zullen als tweede geplaatst moeten trachten de ..hegemonie" van met name Thea Louwers te doorbreken. Bart Dieckman en Fred van Raamsdonk (Maas) werden op HOVS voortijdig uitgeschakeld, maar zijn op Los Bigotes toch als eerste geplaatst. Voor hen wordt een finale verwacht tegen de jonge re Holy-eombinatie Eric Deyl/Evert Jaap Lugt. Bij de herendtihbel-D zijn de finalisten van vorig jaar opnieuw even hong geplaatst: Bert Olthof/Emst Huisman (TSF! die de titel hebben tc verdedigen en Rene Zoetmulder- Finn Adriaansens (Los Bigotes), die gebrand zijn op revanche. Het dubbel dat Be Quick verrassend won, Pim Maas/Henny Ebcling (TSF), schreef ook in voor het Los Bigotes- toemooi, waarvan volgende week zondag de finales op het programma staan. Bij het ge mengd dubbctspcl-D worden in de finale Marlies van der Veer/Paul Sligter (Los Bigo tes) en Hans/An de Kok (KSVV) verwacht. Op het Schiedamsc toernooi is ook een plaats voor gezelligheid ingeruimd. Zo slaat er vol gende week zaterdag een tuinfeest op stapel, terwijl er ook een verloting wordt gehouden. Schiedam De terug val van Excelsior'20 heeft zich doorgezet nu in de cricketwedstrijd tegen mede-titelkandi daat Bloemendaal, op eigen terrein, onnodig de partij uit handen werd gegeven. Vooral dc intimidatiepógingen 'van Teddy Foster lag ten grondslag voor het falen van de Schiedam mers. Ook in de cricketontmoeting tegen Bloemendaal werd al snel duidelijk dat het fielden van Excelsior'20 op dit mo ment vee) te wensen overlaat. De reden van het minder sterke spel wordt door de Schiedammers zelf gezocht in de vele invallers, die ook nu nodig waren om het team te completeren. Met vervangers voor Koos (Jouka, Ton de Veth. Wim Schewe en Rob Koevermans stond Excelsior al aan het begin van de wed strijd voor de ondankbare taak om het op volle oorlogs sterkte spelende Bloemendaal partij te geven. Toch bleef de schade in eer ste instantie beperkt toen de gasten, eerst aan bat, bij 155 runs bleven steken. Op het bowlen van Hans Gouka (4 67), Bas Kornet (345) en Erik Dulfer (2—16) wist alleen Harry Floberg met 56 runs voor een basis te zorgen die door Jean Hokke no. 21 en Teddy Foster met 19, als be langrijkste waterdragers, werd afgemaakt. Het batten, voorheen het sterkste wapen van de Schiedammers, begon al desastreus toen na slechts 14 runs, zowel René Schewe (bal in wicket) als Rupert Go- mes (gevangen) weer op de stoelen zaten. Het was toen vooral talent Edwin van der Hoeven die met gedegen cricket, bowler Teddy Foster voor problemen zette. Deze buitenlandse coach van de Bloemendalers trok toen alle registers open voor wat betreft zijn arse naal van foefjes om de jeug dige Schiedammer uit zijn spel te halen. Hij slaagde daarin niet alleen bij deze speler, die na 36 runs werd gevangen door Larry Worrell, maar ook de overige Excelsi- orspelers ergerden zich zo aan dit gedrag van deze man, dat ook zij tot ondoordachte aklies overgingen. Zijn weer slag vond dit bij het batten dat, inplaats van rustige op bouw, nu liitwerk liet zien, tot groot genoegen van Bloe mendaal, die in Larry Wor rell een zeer attente vanger had. Naast Rupert Gomes, vonden ook Hans Gouka cn Edwin van der Hoeven hun einde in de handen van deze man. De stand was toen al aardig in de richting van dc 10Q runs gekropen, toen bij Henk Kor net alle illusies voor een gun stig resultaat de bodem werd ingeslagen. Een door hem ge speelde bal vond geen genade in de ogen van de umpire, die deze met Ibw naar de kant liet gaan. De overige batsmen wisten de stand tot '113 te brengen, toen bij het uitgaan van Erik Dulfer het doek voor de Schiedammers viel. In mineurstemming werd door de Schiedammers de kleedkamer opgezocht, in de wetenschap dat een kam pioenschap nu toch wel erg ver is verwijderd. Henk Kornet... kant... fMWM 9 Joop Molendijk heeft FC Vlaardingen verlaten. De 23- jarigc spits, die geen contract meer aangeboden kreeg, heeft overschrijving aangevraagd naar eersteklasser Olympia. Molendijk, die vorig seizoen nog betrokken raakte bij een auto-ongeluk cn daardoor maandenlang was uitgescha keld, heeft bij tal van beta lende clubs gespeeld. O Henny Wesdorp is met in gang van het nieuwe badmin- tonseizoen trainster van „Vijfs luizen'*. Zij speelde daar enkele jaren terug zelf in, toen de Vlaardingers nog in de hoofdklasse uitkwamen. Zij volgt Jacques Toutenburg op. Op 1 en 2 september houdt deze vereniging een groot A- en B-toemooi op „De Vijfsluizcn". 6 Bij de ROVS, afdeling zwemmen, gaat men zich in september ook met recreatief zwemmen bezighouden. Het is vooralsnog een proef. Bij voldoende deelname wordt het een vast onderdeel van het zwemprogramma. Hoek van Holland-midden velder Henk Boon (ex-FC Den Haag) is in Den Haag geslaagd voor het diploma Lichamelijke opvoeding. Maandag: Hoek van Holland; J eugdwielenonde; Sc hiedam Tennistoernooi Los Bigotes, Volkspark; Hennes DVS (cric ket)— Addington CC, Harga. 13.00 uur. Dinsdag: Hoek van Holland: Jeugdwiok'rronde. Woensdag: Hoek van Holland: Jeugd wielerronde; Schiedam: Bejaarden toernooi vissen Pol dervaart, Ü.3Ö uur, Beatrix- park Schiedam. Hoek van Holland Vana vond om half zeven zal in Hoek van Holland de tiende jeugd wielerronde van start gaan. Bijna tweehonderd kin deren leveren in zeven leef tijdsgroepen tussen zes en dertien jaar strijd om de vele prijzen en premies. Drie dagen lang, maandag, dinsdag en woensdag, zullen ook weer honderden belang stellenden langs het parcours aan de Columbusstraat het vakantiegebeuren volgen. Een wiel erf eest overigens dat meer met vakantlcbcsteding dan met echt wielrennen te maken heeft. Misschien maakt juist de loevalsfaktor bij het winnen van de prij zen het geheel zo aantrekke lijk. Omdat het de tiende keer is dat de ronde wordt gehou den, zijn er extra aantrekke lijke prijzen en premies. Dinsdagavond zullen boven dien de sponsors zich presen teren en woensdagavond zul len de winnaars van het to taal klassement uitbundig .worden gehuldigd. Schiedam Dat de strijd om de crickettilel van de eerste klasse een erg moeilijke zou zijn, was al bekend maar dat ook Hermes DVS dit wee keind af moest haken is in Schiedam erg zwaar gevallen. Zaterdag wisten de Schie dammers met veel moeite VFC aan de zegekar te bin den maar zondag werd HDVS door HCC II op keurige wij ze opzij gezet. In een onge meen spannende wedstrijd wonnen tie Hagenaars met twee wickets. Zaterdag was het op „Harga" een sfeerloze wedstrijd die liermes DVS tegen VTJC aan de toeschouwers voorschotel den. Of het moest zijn dat het publiek waardering had voor de wijze waarop invaller Wil van Wijk als bowler me nig VUC-cr liet sneuvelen wat hem de cijfers 4 voor 13 ople verde. Ook broer Henny van Wijk wist menig Haags wicket te nemen zodat al snel VUC was uitgespeeld na 86 runs. Wie had gedacht dat Hermes DVS in korte tijd zijn tegen stander naar huis zou sturen met een grote nederlaag kwam bedrogen uit. Met veel pijn en moeite wisten de Schiedammers de runs te ma ken en het was ditmaal John Verwey die op vlotte wijze de zo benodigde runs wist te scoren en daarmee de winst veilig te stellen. Hermes DVS 87 voor 4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3