SCHIEDAMSCHE COURANT Jan Anderson werkt mee aan NCRV-programma Directie Unilever voegt twee laboratoria samen Hutten bouwen op Kaalslag Italiaanse studenten op stadhuis ontvangen Verlies arbeidsplaatsen door verkoop Lenderink 'Tour'had last van Happy Days Gouden huwelijk Tweeduizend gulden boete Voorverkoop dagtochten van start Zuid praat met vakbonden Borrelaar botst op Broersveld Vijf woningen klaar Dinsdag 24 juli 1979- ON AFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26410 - 4pagina-s Bra its vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten diens! 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Ondanks de ernstige bezwaren van de on dernemingsraden heeft de di-. rectie van Unilever besloten de twee research-labaratoria, van dit bedrijf In Dieren en Vlaardingen samen te voe den. Voor de 175 werknemers van de vestiging in Dieren betekent dit dat zij, voorzo ver dat mogelijk is, een ge lijkwaardige functie in Vlaardingen aangeboden zul len krijgen. Naar het 2eggen van de direc tie staat de werkgelegenheid van de 175 werknemers niet op het spel. Gisteren om half vijf is het personeel van Vlaardingen op de hoogte ge steld van de samenvoeging van de laboratoria. Om twee uur was het personeel in Die ren, dat natuurlijk veel nau wer betrokken is bij de sa menvoeging, van een en an der op de hoogte gesteld. De ondernemingsraad van de Vlaardingse vestiging was in de loop van de middag nog niet op de hoogte gebracht van de beslissing van de di rectie; een vreemde zaak, om dat de verschillende publici teitsmedia wel door een vrij uitvoerige telex van de direc tiebeslissing op de hoogte wa ren gebracht. |{l|ji!!IIIIII!ll!1!!!il!!ll!i!llllllllllll[llllll!l!llllll!llll!!HI!illllllllll!ll!lllll!lllll!!lllil!l!lllll!llllllll]|ll!lllllll!ll!in!llllllll!lll!ll!l!ll!!llllllll!llll!l!!ltll!lllllllll!lllll!!!lllli!l!llllillllillll!l!l!l!llllllllllllll^ Vlaardingen Voor de vierde keer organiseert een aantal vrijwilligers in sa menwerking met buurthuis- Oost, huttenbouw op de kaalslag aan de Eerste Van Leyden Gaelstraat/Binnen- singel/Spoorsingel. Gisteren was het de eerste dag van dit architectonische won- dergebeuren. Een miezerig regentje maakte de eerste aanloop wat beperkt, maar desondanks was een dertig tal merendeels jongere bouwvakkers druk bezig een onderkomen voor de komende twee weken in el kaar te timmeren. Gewapend met hun eigen hamers en een handje door de organisatie verstrekte spijkers, togen de jonge ar chitecten aan het werk. De regen werd allerminst als spelbreker beschouwd. Een zeer jonge deelnemer zei er het volgende over; „Kijk ik ben gewoon met het dak begonnen, dan zit ik verder tenminste droog te wer ken.1* Gespot wordt er dus mei de bouwwetlen, maar bouwwerken staan er, som mige zelfs van drie verdie pingen. Een aantal jongelui zat al rustig in de hut op een van thuis meegebracht kleedje. „Mijn huis, mooi hè?", voegde een meisje glunderend toe aan onze bewonderende blikken. De vrijwilligers, Matty Schotel, Karei en Sjaak Buuron, Kees van Arkelen,- Jaap van de Windt en Bert Koay, zaten rustig bij el kaar in een grote bunga lowtent op het terrein. „Je moet je natuurlijk niet te veel met die kinderen be moeien, zij weten precies wat ze willen; wij werken vaak veel te netjes!" Maar dankzij hun enthousiaste inzet is het hele hutten- bouwfestijn mogelijk ge worden. „Vergeet de ge meente niet, de politie en de afdeling plantsoenen, en de firma die het hout be langeloos aflevert; zonder al die medewerking kun nen wij ook niets klaarspe len." Tot en met vrijdag 3 au gustus kunnen bouwlustige jongeren terecht op de Kaalslag. De laatste avond» wordt er een groot kamp vuur gehouden, dat opge sierd zal worden door een optreden van buurtbewo ners. Zij zijn bezig een ca- baretachtigc toestand voor te bereiden. Ook zijn er vage plannen iets te gaan doen aan de moeilijkheden die het clubhuis heeft met wethouder Bot. „Maar dat moet nog even geheim blij ven!11, voegen de vrijwilli gers daar fijntjes aan toe. Plannen zijn er overigens voldoende voor de komen de weken. Sportactiviteiten,- versierde fietsenrace en na tuurlijk hutten bouwen, 's Morgens om half negen gaat het terrein open en 's middags om half vijf gaat het bouwvolk moe en vuil, maar waarschijnlijk vol daan naar huis om daar even lekker in bad te gaan. Schiedam De activa en een deel van de activiteiten van Lenderink BV in Schiedam, die deel uitmaakt van Naar- den International NV, zullen worden overgedragen aan' Food Industries BV in Maars- sen, een dochteronderneming van Unilever. Lenderink pro duceert eiwitderivaten voor de voedingsmiddelenindustrie. Van de in totaal 39 werkne-' °*ers zullen er 23 in de gele genheid worden gesteld in dienst te treden van Food In-, dustries, waarvan de Schie- damse vestiging deel gaat uit maken, zo heeft Naarden In ternational bekend gemaakt Voor de overige zestien perso neelsleden van Lenderink is een tussen Naarden Internati onal en de vakorganisatie overeengekomen sociaal plan van toepassing. Schiedam Een groot deel van het westen van de stad kan Hilversum 1 weer beter ontvangen. In samenwerking met de PTT heeft de Schie damse politie een hele reeks klachten vul de omgeving van' de Willem de Zwijgerlaan. verholpen door de zendappa ratuur m beslag te nemen van een 20-jarige Schiedam mer. Met zijn illegale zendsta tion Happy Days was hij al geruime tijd rijn grote legale broer aan het storen geweest, waardoor men in het westen de Tour de France niet opti maal kon volgen. Maar die happy days zijn voor de jon ge etherpiraat nu over. VlaardingenHet Streekmu seum van Jan Anderson aan de Kethelweg in Vlaardingen is een van de belangrijkste leveranciers van materiaal, dat Jan van Hillo gaat ge bruiken voor een serie TV- programma's over de honger winter van '44-'45. Die reeks programma's zal worden uit gezonden tussen 1 oktober van dit jaar en 15 mei 1980 in de serie „Tussen toen en toekomst". Het productieteam van het NCRV-programma heeft vori ge week een uitgebreid be zoek gebracht aan het Vlaar dingse Streekmuseum. Jan van Hillo was daar bijzonder enthousiast over. „Anderson heeft enorm veel materiaal, dat uitstekend te gebruiken is voor deze programma's. Zijn medewerking is fantastisch: daar zijn we bijzonder ver heugd over. Het was in eerste instantie nogal een probleem, om voldoende materiaal over de hongerwinter bijeen te krijgen, want er is maar nau welijks iets over bewaard ge bleven. Maar nu hebben we ruimschoots genoeg." In de komende periode zal het Vlaardingse museum nog diverse malen bezoek krijgen van het NCRV-team. Dat zal dan vooral gebeuren door Pe ter d'Hamecourt en Aad Wa genaar, die de research voor de programma-serie plegen. Van Hillo heeft voor het nieu we seizoen voor rijn program ma „Tussen toen en toe komst" (dat overigens de eer ste vier seizoenen „De tijd stond even stil..." heette) be wust voor een vast thema ge kozen. Dat dat uiteindelijk de hongerwinter werd, de laatste maanden van de tweede we reldoorlog, is niet zo vreemd. „Vele mensen die het zelf niet hebben meegemaakt weten er nauwelijks iets van, terwijl de generatie die het wél heeft meegemaakt er steeds meer belangstelling voor heeft. De utzendperiode van oktober tot met sluit uitstekend aan bij die hongerwinter, met als cli max de naderende bevrijding. En er 2itten zoveel aspecten aan, dat het echt niet moeilijk is om daar een boeiende serie over te maken," Het NCRV-team zal volgende week een aantal opnamen maken in het streekmuseum. Vooral het zogenaamde oor logskamertje zal in de opna men een belangrijke rol ver vullen. Schiedam Wethouder Riet Taverne van sociale zaken heeft gistermorgen in de raadszaal van het oude Schie- damsc stadhuis een groep studenten uit de Italiaanse stad Udine ontvangen. Die zijn hier op uitnodiging van de Schiedamse Gemeenschap in het kader van de interna tionale uitwisseling. De wethouder benadrukte het belang van dit soort uitwisse lingen, gezien het streven naar een verenigd Europa. „De uitwisselingen kweken een beter onderling begrip tussen jongeren." zei zij. Zij werd door een van de studen ten voor haar vriendelijke woorden bedankt. Hij op zijn beurt sprak namens at'e gas ten zijn erkentelijkheid uit hier te mogen zijn en over-* handigde Riet Taverne een geschenk, dat de burgemees ter van Udine had meegege ven voor de burgemeester van Schiedam. „Ook al heb ik inmiddels begrepen dat jul lie die op dit moment niet hebben." voegde hij daar met een verontschuldigende glim lach aan toe. De Italiaanse studenten kwa men gistermorgen rond half twaalf per trein bij het stati on aan. Direct daarop gingen zij naar het stadhuis voor de officiële ontvangst, waarbij ook wethouder Chns Zijde-* veld aanwezig was. Vervol gens ging het gezelschap naar het Stadskantoor om daar een lunch te gebruiken. De rest van de middag werd doorgebracht met een bezoek aan distilleerderij De Kuyper en aansluitend een maaltijd bij de verschillende gastou ders. 's Avonds werd een be zoek aan een discotheek ge bracht. De Italianen blijven hier tot volgende week vrijdag. Don derdagavond wordt er een feestelijke slotavond gehouden in de sociëteit QT? en de vol gende morgen vertrekken zij, terug naar Udine. Ze zullen dan in het gezelschap zijn van elf Schiedamse jongeren die daar een veertiendaags te genbezoek gaan brengen. Vlaardingen Burgemees ter Wim Kieboom en zijn vrouw zullen donderdag een bezoek brengen aan de heer en mevrouw Van het Wout, die die dag 60 jaar getrouwd zijn. Marmus van het Wout werd geboren in Vlaardingen op 13 oktober 1897 en zijn vrouw, Elisa beth van Rij, is eveneens Vlaardingse: zij werd op 2 augustus 1899 geboren. Hel gouden echtpaar woont aan de Richard Holstraat 53. Doorgereden na aanrijding Den Haag De Haagse poli tierechter heeft een 38-jarige vrouw uit Vlaardingen ver oordeeld tot tweeduizend gul den boete, één jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid waarvan acht maanden voor waardelijk en twee weken voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van twee jaar. De vrouw had met deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor mij m.i.v. abonnement par kwartaal t 42.20 abonnement a ft 4.33per maand, dan geef ik wel machtiging tot automalische afschrijving. Mijn girofbsnknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: tk wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000VB Rotterdam haar auto op de Abtswoudse- weg in Delft een jongen op een fiets aangereden. Deze fietser liep een been wond op en de vrouw reed door. Toen zij later aangehou den werd bleek ze ook nog te veel gedronken te hebben. Een automobilist die de aan rijding had ge2ien ging de Vlaardingse achterna en dwong haar tot stoppen. De vrouw wist echter weer te ontsnappen, maar kwam uit eindelijk tot stilstand in een sloot. De inmiddels gealar meerde politie wist haar toen in te rekenen. De verdachte deed bij de Haagse politierechter haar be klag over het optreden van de Delflse en Vlaardingse po litie. Ze beweerde door beide korpsen mishandeld te zijn: „ze gooiden me in een hok, ze trokken me in een auto en snauwden me af." De officier van justitie en de rechter hadden echter ernstige twij fels over deze klachten. Vlaardingen Eind deze week start bij de VW in de Visbank de voorverkoop van de vakantie-dagtochten, die georganiseerd worden door de Commissie Vokantiebesteding. Die tochten, die in eerste in stantie voor de jeugd bedoeld zijn, maar waaraan ook vol wassenen kunnen deelnemen, worden gehouden in de perio de vanaf 31 juli. Het complete programma van die dagtochten is bij de VW te verkrijgen. In die folder staan ook de prijzen en de vertrektijden. In de eerste week zal onder meer een be zoek worden gebracht aan Avifauna, het ponypark Slag haren, Bosbad Hoeven en de Ef teling. Schiedam De bewonersvere niging Schiedam-Zuid gaat de vakbonden inschakelen om iets te doen aan het alsmaar duurder worden van de woonlasten. De vereniging vindt het on aanvaardbaar, dat de stijging van de woonlasten niet of nauwelijks in de lonen wordt gecompenseerd. Er moet iets worden gedaan, vindt de vereniging, want als het zo door gaat moet iemand met een gemiddeld inkomen zich van alles ontzeggen aJs hij in een fatsoenlijk huis wil wonen. De vakbonden zijn in middels uitgenodigd voor een oriënterend gesprek, onder het motto dat samen wellicht meer kan worden bereikt dan alleen. Eerder heeft Zuid een handte keningenactie gehouden tegen de gemeentelijke tarieven, waarbij 2275 handtekeningen in de wijk werden opgehaald. Aan burgemeester Arie Lems en financien-wethouder Rei- nier Schoeres werden du1 handtekeningen toen gepre senteerd. Onlangs heeft Zuid ook een landelijke actie on derschreven, die de woonlas ten omlaag wil krijgen, een ander beleid voorstelt en 2ich verzet tegen de jaarlijkse huurverhogingen. Schiedam Met een paar borreltjes teveel achter de kiezen is een 22-jarige Schie dammer het afgelopen week end na een bezoek aan één van de Turkse cafés op het Broersveld toch achter het stuur van zijn auto gekropen, waarna htj vervolgens de no dige brokken veroorzaakte. Bij het wegrijden op het Broersveld knalde de be schonken chauffeur eerst vol op een lantarenpaal, reed ver volgens achteruit en botste toen op een geparkeerde auto. Hoewel zijn auto zwaar was beschadigd door de beide aanrijdingen, wilde de man toch nog proberen om met de wagen thuis te komen. Sur veillerende politieagenten, die het wegrijden van de man hadden gezien, wisten dat op het nippertje te voorkomen. De man is overgebracht naar het politiebureau waar hij ter ontnuchtering is vastgehou den, de volgende dag ver hoord en daarna heengezon den. De auto is met een ta kelwagen van het Broersveld verwijderd. Vlaardingen In de maand juni zijn in Vlaardingen vijf nieuwbouwwoningen gereed gekomen. Het gaat om twee woningen aan de Peperstraat en drie aan de Kuiperstraat, die konden worden opgele verd. Op 1 juli waren in to' taal nog 231 woningen in uit voering, waarvan 129 in de woningwetsector, 60 pore mie woningen en 42 ongesubsi dieerde woningen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1