SPORT S VV-Borussia Dortmund Ik wil geen opgefokt konijn worden'' Kadeloop voor Johan Kijne Cricketters zoeken naar herstel Spanning neemt toe in'C' r" Vlaardingse atleten sterk in Schipluiden De Hoek-Go Ahead Eagles Sportagenda Tennistoernooi Los Bigotes Duivennieuws VRIJDAG 27 JULI 1979 VD/SC/WW. 5 Schipluiden Pas op de laatste honderden meters nam Johan Kijnc afstand van Henry Riedijk. Wél voldoende om de Kade- Ioop in Schipluiden op zijn naam te schrijven. Een prestatieloop over elf kilometer waarin de Me tro-atleet concurrenten als Riedijk, Marius de Snayer (beiden Fortuna- Vlaardingen) en Jan van der Smaii (Olympus '70> voorbleef. Op De Snayer 20 seconden cn op Delf te- naar Van der Sman bijna een minuut, Kijne's tijd was 34.55 minuut. Een achterstand van Van der Sman die pas op het laatste traject groeide. Daar vóór, op het lange stuk langs de Vlaardingsekade, had de atleet van de Naaiü- wijkse atletiekvereniging wet geprobeerd om de drie Vlaardingers te slim af le zijn, maar die laktiek slaag de niet. ..Ik kon daarna niet meer bijkomen, en heb ze' toen maar laten gaan. M'n vierde plek was toch al ze ker. Het had geen zin om te- forceren". Een aantal deelnemers liet het niet bij het afleggen van Eén afstand. Gerard van den Berg (Fortuna-Vlaar dingen) won de 4 kilometer (in 12.08 min.) en eindigde ook nog eens bij de eerste tien op de elf kilometer. De Vlaardingse atleten deden het derhalve goed in Schi pluiden, waar de organisa toren „vanzelfsprekend'* ook prijzen hadden voor dc- Ix'Ste Schipluiden se atleten. Veel publiek stond langs de hekken om die mannen te ondersteunen. De uitslagen: li kilometer: 1 Johan Kijne (Metro) 34.54. 2 Henry Rie- dijk (Fortuna) 34.55 3 Mari us de Snayer (Fortuna) 35.15, 4 Jan van der Sman' (Olympus *70) 35.47, 5 Hans van Adrichem (Olympus '7037.00, 0 Pim van der Lek (Sparta) beste vete raan 37,02. 7 Hermes (Weidevogels). 8 Gerard van der Berg (Fortuna). 9 Piet Schoordijk (Olympus *70) en 10 Ton Sparreboom (Sparta). 4 kilometer: I Gerard van der Berg (Fortuna) 12.08, 2 Ton Sparreboom (Sparta) 12.30, 3 Joop de Vroede (Sparta) 12.40, 4 D. van Haarsi (Te Werve) 13.25. 5 B. Remmerswaal (Weidevo gels). iitimimiiuuiiUHiiiiiiiiuiiijjiiiiiiJiiuiiuiiiniiiniiiiiiiMimiuiHiiinniDiiiiiiiiuuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiHuiiiiiiitHiiiMJriiiniiiniiimniirnimimiiiiiiiHmiiinHiHuuiuuiiiiHiiiiiiiimiiimiimiHiimiiiBiii Schiedam SVV krijgt in zijn eerste oefenwedstrijd voor het nieuwe sei zoen direct al een tegenstander van formaat voorgeschoteld. Zondag om 16.00 uur treedt de formatie van Pim Visser, die veertien dagen geleden de training heeft hervat, in het veld le gen de gerenommeerde Duitse Bunde- sligaclub Borussia Dortmund. SVV, dat Wim de Haan en Jan den Tuinder nog niet kan opstellen vanwege bles sures, komt met een verrassing, want de ex-HOV speler Hans Loovcns die het afgelopen seizoen voor FC Twente uitkwam, is op proef bij de Schicdam- se eerste divisieclub. Pim Visser verheugd: „We hebben in feite maar een speler erbij gekregen en dal is Gijs van der Wcijden uit het C-team. Loovens is een verdediger, die nu Den Tuinder nog herstellende is van zijn liesoperatie, zeer goed te gebruiken zal zijn. Of hij gekocht wordt, hangt natuurlijk ook van zijn huidige vorm en de financiën af. In ieder geval hebben we nu duidelijk een tegenstander die inspireert De jongens zullen ongetwijfeld gemoti veerd zijn en ik verwacht -De d uit se mentaliteit kennende- een aantrekke lijke pot", Borussia Dortmund, dat momenteel in Zeist vertoefd, komt met zijn volledige A-selectie naar Harga. De bekendste spieler van de Duitsers, die overigens worden ge traind door Udo Lattek, is Wolfgang Frank, die ooit nog voor AZ'67 heeft gespeeld. Wim de Haangeblesseerd iiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiinmniiniiiiiiiiiiiiiiiiiuiiMiiitiuiiiiiiiiiiimiiumiuiiuiitiitiiniiiiiiiiiiiiiuunuuiiiiiiiiiiiiiniiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiMiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii Hoek van Holland De Hoekse selectie, die het mor gen om 18.30 uur op het terrein van Hoek van Holland aan de Lemaireweg legen de profs van Go Ahead Eagles moet op nemen. krijgt het zwaar Ie verduren. De Deventenaren komen namelijk met hun vol ledige A-seleclie naar De Hoek. waardoor topspelers als Dick Schneider, Wim Wouds- ma, Tom Kristiansen, Kees van Kooien en John Oude- Wesseling voor het publiek zijn te bewonderen. De Hoekse selectie bestaat uit Frans Leerdam. Peter Rooney, Hans van der Ark, Hans den Boer, Tom Buijning. Max Nel- wan. Paul Hijnen, Ernest van der Nat, en Wim-Jan Kramer (allen Hoek van Holland), als mede Theo van Huoijdonk. Koos Heerschap. Lammert Omhof. Louis Knipscheer. Kees van der Pol, Ron Seliers. Tom van der Pijl en Daan van der Schilt (allen Hoekse Boys). VlaardingenRené den Boer weer voorin. René den Boer bevestigt vorm". Het zijn slechts twee koppen uit recente krantenartikelen, die de indruk geven dat de 23-jarige Vlaardingse glaszetter René den Boer in zijn derde seizoen bij de amateurs bui tengewoon goed presteert. Nu de sponsor van zijn ploeg BIK de brui eraan geeft, betekent dat dat Den Boer, die in de sterk bezette Ronde van Zuidwijk van 9 juli knap de eerste prijs wegkaapte, het vol gend seizoen weer gewoon de wedstrijden in het clubshirt van Vlaardingse wielrenvereniging De Coureur moet afwerken. Helemaal niet i rg. dat BIK er mee ophoudt", urn vouwt René zelf. „Integcn-Lel. ik ben e« zelfs wel gelukkig mee, want een ech: ":am hebben we toch nooi* geh«d. Altijd moelijkhe- den met Jan rijdt voor Pietje idersom. Doodziek werd Hans van Eeden naar Vlaardingen laar dingen Hans van Ee den. de es-profvoetbal lor van FC Den Haag die vier jaar ge leden wegens spiercomplica- ties werd afgekeurd voor het betaalde voetbal, gaat weer pelen. De 27-jarige voetbal Ier, die in Schiedam werkt, heeft :ich aangemeld bij de kersver- e zaterdag derde-klasser Vlaardingen, waar hij door be middeling van eerste elftal spe ler Theo Jansen is terecht ge komen. Van Eeden. die in de sussen! iggende periode nog wel heeft gezaalvoclbald bij VI hi daardoor regel ma lig me disch werd gekeurd, was zeer onder de indruk van het nieu- Vlaardingen-complex in de Broekpolder. V! aardingen-se-' cretaris Ei ken broek zei zelfs dat Hans van Eeden het eerste oorbeeld was van een speler -bevangen" door het zoge-, naamde Broekpolder-effect. jc ervan. Als je eens voorop zat en de grote heren zoals Arie Versluis vonden dal je weinig kans maakte, dan reden ze even met hel hele peleton aan hun staart het gat dicht. Ja. ja .van je vrienden moet het maar hekben. Maar ik geloof dat iedere ploeg bij de ama teurs mei dat euvel te kampen heeft". René den Boer, het vorig sei zoen bij zijn club De Coureur onderscheidden met de titel Renner van het jaar en ook dit jaar nauwelijks te kloppen in clubwedstrijden, is duidelijk het type ruwe bolster, blanke pit. Zonder ook maar van ie mand kwaad te willen te spre ken, geeft hij zonder terughou den zijn mening. ..Ik ben niet van plan prof te worden. Nee, hoor. Ik rij gewoon in de om geving de criteria en af en toe eens een klassieker zoals de Ster van Zwolle of de ronde van Zuid-Holland. Ik rij ook puur voor de premies, die er in de criteria om do paar ronden te verdienen zijn. Als ik dan nog wat krachten over heb. doe ik ook mee voor de eind- plaatsen. In het begin van het seizoen lukte dat totaal niet, maar nu gaat het weer aar- dig'.1 Den Boer, die als talentvolle* junior menige koers op zijn naam schreef, geldt in het enorme en nog steeds groeien de amateurpeloton als een ie mand die graag met zijn krachten smijt. René zelf: „Ik ben echter geen cowboy, die als hij maar een klein gaatje ziet, erin duikt, Nee. ik ben een voorzichtige coureur. Vooral na de NK van vorig jaar. toen we met driehonderd man in Beek van start gingen en er voordat er een meier ge reden was al zo'n kleine vijftig man op hun smoelwerk vielen. En wat met mijn krachten smijten betreft, dat valt ook wel mee. Ik kan nu eenmaal door Emile Schelvis bij lange rechte stukken op kop flink tempo maken. Dat ligt in mijn aard. Net als in tempo tgen een heuvel oprij den. dat is maïcr om voorin iets te presteren". ..Overigens.van nature ben ik lui", bekent René, die wel bij zonder veel interesse rond de randverschijnselen van het wielrennen zoals doping toont. Met een veelzeggende blik: ..Ik zie zo wanneer oen cou reur „gepakt" heeft. Mij heb ben ze er ook wel eens van be schuldigd. maar ik verzeker je dot ik nog nooit iels heb ge bruikt. Daarom wil ik ook ab soluut geen prof worden, want ik leef nu op melk en honing. Wil je de top bereiken, dan moet je net als een Hinault, Thurau, Raas en nog meer van die spiermassa's spierverster- kende preparaten accepteren. Ik pas ervoor een opgefokt ko nijn te worden. Nee. dank je. Ik heb het zo prima naar mijn zin als amateur." René den Boer op kop van. het peloton: ,,lk heb nooit het harde werken gemeden". Schiedam Vlaardin gen Zaterdag: TSB- Slrijen. 14.3U uur. Sport park De Vijfsluizen. Vlaardingen. Smitshoek- CTB, 34.30 uur. Hoekse selectie- Go Ahead Eag les, 18.30 uur. Lemaire weg, Hoek van Holland. Zondag: Wielercompeli- tie De Coureur in Rotter dam, SVV- Borussia Dortmund, 16.00 uur, Harga, Schiedam, MSV'71-RFC. 14.30 uur, Steendijkpolder, Maas sluis. Finales tennistoer nooi Los Bigotes, vanaf 12,00 uur .complex Los Bigotes achter hei Julia- napark, Schiedam .Cric ket: Excelsior'2Q-Quick Nijm wegen, 11.00 uur, Sportpark Thurlede, Schiedam. Hercules-Her mes DVS, 11.00 uur. Schiedam Voor de cricket ters van Excelsior'20 en Her mes DVS wacht dit weekeinde een zware opgave. De beide teams, die tot hun ontsteltenis de laatste weken Bloemendaal in een uitstekende uitgangspo sitie voor de titel hebhen ge- ma no li v re ml. moeten zich proberen te herstellen van de slechte prestaties van de laat ste week. Hermes DVS. dat van de vakantiegangers alleen nog Jack Gceraiz moet missen, speelt uit tegen de ex-hoofd klasser Hercules, dat zijn draai dit seizoen nog niet heeft ge vonden. Het eerste van Excel sior'20 omvangt Quick Nijrn- wegen, dat gezien de stand op de ranglijst weinig problemen mag opleveren voor het team van captain Koos Gouka. Nijmwegen, met de gevaarlij ke Coen Burki in de gelede ren. kan echter wel stunten, waardoor Excelsior op zijn hoede moet zijn. Jack Geraatznog op va kant in Schiedam De weg naar de finale is voor de verschillende favorieten in het vooral in C sterk bezette tennistoernooi van Los Bigotes zwaar. Zo moet Paul van Boekei (KSVV) morgen aantreden te gen de als tweede geplaatste Eric Dcyl (Holy). "Aces slaan cn goed smashen", grapt Paul van Boekei over de moeilijke opgave. „In praktijk wordt het natuurlijk hard ploeteren. Eric is een speler, die erg veel terug heeft". Bij winst zit er voor do KSVV- tennisser een revanche in le gen Victor Mion (Bo Quick), die hem op Spiermgshoek voor de finales uitschakelde. „Ik ben gebrand op een revan che togen Victor. Het zit me nog steeds dwars, dat ik tegen hem drie setpoints verspeeld heb in de eerste set. waarna ik de partij in twee sets verloor". In de he ren dubbel werd Paul van Boekei met partner Jack, Voorwald (KSVV) uitgescha keld door het TSF-duo Pim Maas/Henk van der Mark met 2-6, 6-2, 9-7. In de beslissende set moest de partij bij een stand van 4-2 afgebroken wor den wegens de duisternis. Een dag later werkten Paul van Boekei en Jack Voorwald een achterstand van 5-2 weg, waarna bij 7-7) de ervaring de doorslag gaf. „Ik stond te trillen van de zenuwen bij die stand", vertelde Paul van Boe kei. Frldv ManHf-rt als eerste plaatst, miste doordat hij enige weken niet getennist had (va kantie) zijn vastheid, waardoor hij met name in de tweede set moeite had mei Rob van He- kkum. Eddy Manders won met 7-6. 0-6. 6-2. Ook in de dubbel met partner Emit Dcyl bleek het gemis aan vastheid legen het geroutineerde dub bel Koekcbakker/ Wanders, dat de eerste set met 5-7 opeis te. Emil Dcyl: „Eddy en ik speelden op safe, omdat mijn partner een tijdje niet geten nist had en omdat we voor de eerste maal samen dubbelden. We hebhen geprobeerd de te genstanders het spel te laten manen. De tweede set hebben we meer op tempo gespeeld door de ballen hoog en snel te pakken, op te koinen naar het net en goed te spreiden". De tennisser van het gepromo veerde team van ROVS ver volgde: „Door mislukte lobs van de tegenstander kon ik verschillende malen smashen, terwijl de derde set de conditie en fouten, die ontstonden toen wij lobden. de doorslag ga ven". De tweede en derde set waren niet 6-3, 6-2 een „prooi" voor Eddy Manders/Emil Deyl. Ook „broer" Eric Deyl had het in de dubbel met partner Evert Jaap Lugt moeilijk te gen Ary Visscher' Herman Kroon, waarbij zelfs zeven matchpoints in. de derde set moesten worden weggewerkt. Het Hnlv-duhhel LuGt/Devl trok met G-4, 6-7, 9-7 toch aan hei langste eind. Het krachts verschil bij de C-he ren is ge ring „Iedereen denkt van ie dereen te kunnen winnen. De dagvorm bepaalt wie er wer kelijk wint, waardoor het spannender is geworden dan enige jaren geleden, toen C overheerst werd door enkele spelers. Er is een verschuiving in C opgetreden, waarbij de klasse in de breedte sterker is geworden", vertelde Emil Deyl. „Het wordt daardoor steeds moeilijker uit C ie ko men. Hetzelfde geldt ook voor de vierde klasse zondag. Daar naast is mede door de fasen- training van talentvolle jeugd spelers D veel sterker gewor den. terwijl het er in zit dat die door de bond getrainde jeugd in de volgende seizoenen al sterke C spelers op zal leve ren". Bij de dames C bereikte Karin de Naeyen (Ptjnacker) als eer ste de halve finale door M. Tournier (Holy) met 6-3. 6-Q te kloppen. Karin de Naeyer stel de tevens haar kandidatuur voor de zege in D. want ook daar kwam ze in de halve fi-' nale via een 6-3, 6-4 zege op M. Verberg. Voordat de finales zondag gespeeld zullen wor den. staat er morgen een tuin feest op het programma op het tennispark van Los Bigotes, waarbij hei optreden van The Harbour Jazzband één van de attracties is Schiedam/Vlaardingen Ruim 260Ö postduiven uit hok ken van liefhebbers uit Schie dam. Vlaardingen en Maas sluis werden weer op de wed strijd toer gezonden. Ze troffen op hun thuisreizen een koel weertje met een gunstige wind (z/w> hetgeen de kop- vliegers vliegsnelheden deed maken van 80 km. j>cr uur. De afzonderlijk concoursen ver liepen bovendien erg vlot. Voor de oude duiven was een nationaal concours vanuit Cor- bell vliegafstand tegen de 400 km., tijd van lossing 7.30 uur. In de C C. Rotterdam speelde De Adelaar 50 duiven. Aan komst eerste 12.21.41, laatste prijsduif 13.07.23. 1 en 3 A, de Ruiter, 2. comb. Poldervaart en Co. CC. De Kuststrook: Keer Weer 96 duiven; eerste 12 13.59. laatste prijsduif 12.47.07. 1 A. van Waas (5.5 min. los). 2. comb. L.B.G.. 3. H, Trie!. De Adelaar: 115 duiven: aankomst eerste 12 22.36. laat ste 12.47.30. 1 M. v-d. Kraan. 2 comb. S. en W„ 3. comb. v.d. Weel/v.d. Velden. Bond van Zaterdagvliegers De Luchtbode/De Snelheid: eerste duif 12.35.48; laatste 13.15.35. 1 J. van Toor en Zri„ 2 Dr. C. Moerman. 3 Cnmb. van Hulst. C.C. Hotter dam. Corbeil: De Vrijheid: 188 duiven, eerste 12.19.24. laatste 12.56.09. 1 comb. Robart/v. Diesi (5 min. los), 2 en 3 comb. A. P. v.d. Berg. De Postduif: 135 duiven, eerste duif 12.22.06, laatste, duif 12.56.13. 1-2 en 3 comb. T/H. Jonge duiven: C. C. de Kuststrook, lossing in Strom- beek 110 km. Keer Weer: 439, duiven, los 7.30. eerste duif 9.04.43. laatste 9.20.45. 1. Gebr.[ Roozenboom, 2 J. Heindijk. 3 comb. L.B.G. De Adelaar: 661 duiven, eerste. 9.00.13, laatste 9.15.36. 1 en ,2 comb. v.d. Weel/v.d. Velden. 3_ A. v.d. Burgh. Dc* Luchtbode-, /De Snelheid: lossing in Hou-_ ding (158 km.). 193 duiven,* eerste 10.43.51. laatste 11 uur" rond. 1 J. Paulussen. 2 en 3 Dr C. Moerman. De Adelaar, C.C." Rotterdam, Sïrombeek, 205* duiven, eerste 10.14.51, laatste' 10,37.23. 1 A. de Ruiter, 2 en 3 J. Webers. Schiedam, De Vrij-" heid: St. Ghislain, 170 km., los" 7.45, aankomst eerste 10.06.32," laatste 10,31.14. 1 (2 min. los erT snelste in de C.C. Rotterdam Jr Wemeier. 2 J. J. v.d. Vijver eïT Zn., 3 comb. A. P. v.d. Berg.- De Postduif: 585 duiven, eerste 10.02.08. laatste 10.31.26. 1 Ar Remijnse. 1 comb. Toutein- Homburg, 3 A. Hoeren en Z-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5