SCHEDAMSCHE COURANT Rioolwater schadelij k voor de zee Psiloritis brengt 12.500 gulden op Ik «eewi de proef Tweede voorlichter Schiedam Iaat nog op zich wachten Speelse bok 59 55 Verstekelingen moeten toch betalen Kermis morgen open Informatie over LPG- gevaren Aantal diefstallen uit auto's is onrustbarend Vakantie regeling volgend schooljaar f Wel vervuiling, maar hoevéél.,.? Kunstconflict uit de wereld Wrak na anderhalf jaar opgeruimd -• GEWB onderzoekt behoefte aan blad Vrijdag 3 augustus 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broers vest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachlendienst 144144 -I04de jaargang no- 26418-6PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Tijdens dc behandeling van dc LPG-nota tij- dens diverse commis sievergaderingen van Rijnmond, de provincie of de gemeente Rotter dam zijn er nogal wat vragen gerezen over de gevaren, die LPG-op- slag en -vervoer kan opleveren. Qok in de discussies rond hel al dan niet verlenen van een hinderwetver gunning aan Shell en BP, die LPG op Rozenburg willen gaan opslaan, is er de nodige onduidelijk heid over gerezen. Met name gaat het om de vraag, hoe het nou pre cies zit met de „explosie modellen", zoals die door TNO zyn vastgesteld. Om te proberen iets aan die onduidelijkheid te doen wordt maandag 13 augustus in het Rotter damse stadhuis aan de Coolsingel een informa tie-avond gehouden, waarop vertegenwoordi gers van TNO de nodige uitleg zullen geven. Ook bewoners van het Water weggebied zijn op die bij eenkomst welkom. Men begint om 20 uur- Hoek van HollandOn danks de inzet van extra personeel, ondanks veel nachtelijk posten en on danks een aantal andere ac ties is de Hoekse politie er tot nu toe nog niet in ge slaagd, een eind te maken aan diefstallen uit auto's en woningen. Het aantal mel dingen is de laatste weken zelfs onrustbarend gestegen. Vele auto's werden openge broken en ook tenten en woonhuizen kregen bezoek van inbrekers. De buit bestaat als regel uit sieraden, camera's, radio-cas setterecorders en natuurlijk geld, dat nog al te vaak in au to's en tenten wordt achterge laten. De werkwijze is trouwens vaak verschillend, hoewel au to's waarvan de raampjes een klein randje open staan altijd op dezelfde manter behandeld worden. Die kunnen met een ijzerdraadje gemakkelijk geo pend worden. Het gebruik van vake sleutels en het forceren van tochiraampjes zijn ook methoden, dte regelmatig wor den toegepast. Het aantal diefstallen in dit seizoen loopt in Hoek van Hol land al in de vele tientallen. Dat geldt trouwens ook voor het ontvreemden van fietsen. In de afgelopen week verdwe nen weer verschillende rijwie len op diverse plaatsen in het dorp. Daarvan worden er meestal weer verschillende te ruggevonden, maar juist de duurdere fietsen zijn als regel voorgoed zoek. Vlaardingen Voor het schooljaar 1979-1980 zal in Vlaardingen een eensluiden de vakantieregeling worden ingevoerd voor alle openba re scholen. Daaronder val len de openbare kleuterscho len, de openbare scholen voor voortgezet onderwijs en de openbare scholen voor gewoon en buitengewoon la ger onderwijs. Een uitzondering geldt voor de zomervakantie van dc scholen voor voortgezet onderwijs, die altijd een week langer duurt dan die van dc overige scho len. De regeling luidt: herfstvakan tie van 15 tot en met 19 okto ber, kerstvakantie van 24 de cember tot en met 4 januari, voorjaarsvakantie van 18 tot en met 22 februari, paasvakan tie van 4 tot en met 11 apnl, hemelvaartsdag 15 en 16 mei, pinkstervakantie 26 en 27 me» de zomervakantie van 30 Wni tot en met 8 augustus (voortgezet onderwijs; tot en met 15 augustus). Op Konin ginnedag (30 april) en bevrij dingsdag (5 mei) zullen de scholen eveneens gesloten zijn. Om deze regeling mogelijk te maken zijn de schooltijden voor de woensdagochtend van de openbare scholen voor bui tengewoon onderwijs met een kwartier verlengd tot 12.15 tür. Dat is hetzelfde tijdstip waarop de scholen voor ge woon lager onderwijs op woensdag eindigen. Schiedam Dc tweede voorlichter bij de gemeente Schiedam zal nog wel even op zich laten wachten. Er is in de prioriteitenlijst van de meerjarenbe groting wel een bedrag voor gereser veerd, maar die moet eerst nog door door de gemeenteraad worden goedge keurd. Dat zal waarschijnlijk tijdens de vergade ring van over ruim twee weken gebeuren. Daarna moeien B en W nog eens een over alle punten van de prioriteitenlijst een af zonderlijk voorstel aan de raad doen. Wanneer dat zal zijn, is nog niet bekend. Dolf Buschkens, de enige man die de Schiedamse ge meen te voorlichting rijk is. is wel verheugd over het feit dat hij zeer waarschijnlijk een tweede voorlichter er bij krijgt, maar loopt niet teveel op de za ken vooruit. „Het is met voor vandaag of morgen," zegt hij „Wanneer de prioritei tenlijst m zijn geheel en het afzonderlijke voorstel door de raad zijn goedgekeurd, volgt nog de hele sollicitatieprocedure. Dus het duurt nog wel een tijdje voor we mei zijn iweeen aan de slag kunnen." Zodra de tweede voorlichter eenmaal een feit is gaat de voorlichting haar takenpak ket zowel uitbreiden als verbeteren Buschkens schreef m zijn jaarverslag van verleden jaar aJ dat het contact met de pers te gering was -er werden slechts 248 berichten doorgegeven - en dat de voor lichting binnen het gemeentelijk apparaat beier moest worden begeleid. Daar zou met een man erbij meer aandacht aan kunnen worden besteed. Er is nog geen vaste taakomschrijving voor de tweede man. maar Buschkens heeft ai wel een aantal ideeen in zijn hoofd over wat zyn nieuwe medewerker moet gaan doen. Onder andere is dat het intensiveren van de persvoorlichting Verder zou de ko mende man of vrouw zich moeten gaan bezighouden met het verbeteren van de voorlichting aan het pubhek. Daartoe komt er. volgens de wens van B en W, een informatiebalie in de hal van het stadskantoor. Dat zal dan de post van de tweede Schiedamse voorlichter worden. Dolf Buschkens moet nog even wachten op zijn „tweede man". "■■.-f- t «r'S* X- y Ook kleine bokjes kunnen rare sprongen maken, waarvan dit speelse exemplaar uit de kinderboerderij getuigt. Ook voor bokken geldt dat jong geleerd oud gedaan is, tot verwondering overigens van het kleutertje dat niet precies weet of het nu aangenaam dan wel onaangenaam moet reageren op de bokkige houding van de j onge viervoeter. - In welke mate de zee langs de kust vervuild wordt door het afvalwa ter uit Rotterdam, Schie dam en Vlaardingen, kunnen gedeputeerde staten van Zuid-Holland moeilijk zeggen. Uit sluitsel daarover kan pas worden verkregen na zuiveringsmaatrege len, zoals de bouw van De Groote Lucht, de zui veringsinstallatie voor het westelijke deel van de Rotterdamse agglo meratie, die in Vlaardin gen komt te staan. „Naar verwachting zal tie bouw van rioolwater-zuive ringsinstallaties voor de Haag se en Rotterdamse agglomera ties in aanzicnlnke mate bij dragen tot kwaliteitsverbete ring van het kustwater," zegt' college van GS in ant- iord op twee VVD-statenle- vicn, Th.F J. Jansen uit Noord- wyk en A.M. van Dommelen uit Den Haag. Want ook al kan het dagelijks bestuur van de provincie niet zeggen hoe groot dc schade is, dat er scha de wordt aangericht door het rioolwater dat m zee terecht komt staat als een paai boven water. „Ook de verontreiniging van Rijn en Maas," die volgens GS geen gevolg is van lozing van afvalwater door Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam, „heeft invloed op de kwaliteit van het kustwater. Het tegen gaan van deze verontreiniging is dan ook onderwerp van in ternationaal overleg," laat het provinciale college de twee VVD-ers weten. VS Hock van Holland Een excursie aan boord van de „Prinses Beatrix", de veerboot van de Stoom vaart Maatschappij Zee land, is zonder meer een interessant gebeuren. Twee 15-jangc Hoekse jon gens. du» deze week zo'n ex cursie aan boord van het af gemeerde schip mochten meemaken, vonden het zelfs 7o interessant dat ze nog wel wat méér mee wil den maken Terwijl iedereen dacht dat ze op eigen houtje al de vas te wal hadden opgezocht hadden ze een verdekt plekje opgezocht tussen de andure passagiers, die in middels aan boord waren gegaan De ouders van de twee knapen wachtten ver geefs op hun thuiskomst, want 7ij dobberden intussen op de baren van de Noord zee, richting Harwich. Pas kort voor de Engelse kust werden de „versteke lingen" ontmaskerd en kon de kapitein dc ongeruste ouders via Radio Scheve- mngen telefonisch waar- - schuwen Met hetzelfde schip maak ten /e de terugreis naar De Hoek. En het muisje had nog een staartje ook. want de ouders moesten wel de passage voor hun avontuur lijke zoons betalen. Brief van BBK '69 niet aan de orde SchiedamNu het conflict tussen twintig Schiedamse kunstenaars en de gemeente Schiedam over de samenstel ling van de museumcommis sie is opgelost vinden de aanwezige wethouders het niet meer nodig, dat de ge meenteraad in zijn vergade ring van augustus ingaat op een brief daarover van de beroepsvereniging van beel dende kunstenaars '69. Door het college is de brief in ieder geval voor kennis geving aangenomen en daar mee is de kous af. In du brief van BBK '69, on dertekend door kunstschilder Paul de Vries, werd bezwaar gemaakt tegen het feit dat B en W van Schiedam aanvan kelijk Marjivan Soest niet in de museumcommissie be noemd wilde zien. Deze Schie damse kunstenaars geeft les aan de kunstklassen in het museum en deze binding vond cultuurwethouder Herman Posthoorn te sterk voor een onbevangen commissielid. Inmiddels is Marjo van Soest tóch benoemd, onder meer omdat jaren geleden een pre cedent is geschapen met de be noeming van Sjef Henderickx in de museumcommissie; ook Henderiekx gaf toen al les aan de kunstklassen. In de com missie voor het stedelijk mu seum op de Hoogstraat be noemde de gemeenteraad re centelijk ook Hans van der Vhst, een vooraanstaande PvdA-er m Schiedam, die Ton de Vos in de commissie op volgt. Marjo van Soest is op volgster van Albert Verkade, die 7.ijn buik van de museale perikelen vol had. Schiedam Loco-burge meester Rcinier Scheeres opent morgenmiddag om vijf minuten voor twee of ficieel de zomerkermisop het parkeerterrein Emma- plein. Via de centrale muziekin stallatie van de kermis zal Scheeres het openingswoord richten tot de aanwezige kermisgasten, bezoekers en belangstellenden Daarna kunnen dc molens gaan draaien en de verschil lende tenten hun linnen deuren openen De openingstijden van de kermis zyn dagelijks van lv.ee uur 's middags tot mid dernacht en op zondag van twee tot vijf uur Fs middags en van half zeven tot mid dernacht. De café's en andere horeca bedrijven in Schiedam mo gen van vier tot en met twaalf augustus tot een half uur voor de voorgeschreven sluitingstijd gelegenheid ge ven tot dansen. Daarvoor behoeft geen apar te ontheffing te worden ge vraagd. Vlaardingen Burgemees ter W-A. Kieboom van Vlaardingen heeft als uit voerder van de Wrakkenwet de „ms. Psiloritis" onder hands verkocht aan een slo per uit Hendrik ïdo Am bacht. Van de vier inschrij vers had de firma A.Rijs- wijk-Bos en Zonen hoogste bod: 12.500 gulden. De Psiloritis was in januari 1978 voor du kust van Hoek van Holland lek gestoten en in moeilijkheden geraakt. De Smitbank cn de Zeeleeuw van Smit Internationale, respectie velijk een sleepboot en een be- rgmgs vaartuig, hebben het schip, eigendom van een Griekse reder, daarna binnen gebracht by HVO voor een re paratie. Daarna begon een ware lijdensweg, er werd be slag gelegd op het schip door diverse leveranciers, de be manning kreeg geen salaris meer uitbetaald, de reder was spoorloos verdwenen en HVO weigerde verdere reparaties aan het schip te doen. Op den duur raakte het schip in een dergelijk slechte staat, dat de Havendienst het college advi seerde het binnen de wrak- k en wet te plaatsen. Dat advies heeft het college opgevolgd en de burgemeester, dte de wrak ken wet moet uitvoeren, kon daarna kiezen uit twee moge lijkheden. het schip openbaar of onderhands verkopen Hij heeft gekozen voor de laatste mogelijkheid, omdat dat waar schijnlijk meer ?.ou opbrengen. De firma Ryswijk-Box en Zo nen heeft het schip weggé- skept en gaat het slopen. De gemeente heeft 10 OOQ gulden van de opbrengst van het schip gestort in de zogenaamde consignatiekas van het minis terie van financiën Daar blijft het geld dnc jaar bewaard voor de eventuele rechtheb benden. Als er niemand in die drie jaar komt opdagen krijgt de gemeente, als beheerder v<»n tic Vlaardmgse haven, dat geld Maar zover zal het waar schijnlijk met komen, want tir liggen nog dikke rekeningen van Smit Internationale, van HVO en van de gemeente zelf. De gemeente Vlaardingen heeft alleen al ruim vijfdui zend gulden te vorderen aan achterstallige havengelden. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd »n combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad^ ÏOSK'- Vlaardingen Dc afdeling voorlichting van de Vlaar- dingse energie- en waterlei dingbedrijven bekijkt mo menteel of er onder haar ge bruikers voldoende belang stelling bestaat voor het voorlichtingsblad „Energie water", dat viermaal per jaar wordt uitgegeven. Door middel van antwoord kaarten kunnen dc Vlaardin- gers aangeven, of zij het blad, waarvan het zomernummer thuisbezorgd is, interessant vinden. Als genoeg Vlaardingcrs in derdaad positief reageren zal het blad voort aan ook in Vlaardingen verspreid wor den. Voor de gebruikers zijn hier geen kosten aan verbon den. „Energie water" is een voor lichtend periodiek, dat wordt uitgegeven door dc VEEN. de VEG1N en de VEWIN: de ver enigingen van respectievelijk electriciteit-, gas- en waterex- Dloitanten in Nederland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1