r SCHIEDAMSCHE COURANT Uitstel gaat Schiedam geld kosten m Geen derde oprit naar rijksweg 20 Toverbal werd bitterbal Gemeente neemt kleuter school over Be j aardenwoningen commissie Geen schuld, toch schuld Helers spelen recherche bende inbrekers in handen Veel lol met de brandspuit Autodief had alle tijd Als gemeente niet opschiet met plannen binnenstad: In Maassluis: Hartaanval op de Singel Beschonkene mocht roes uitslapen Schiedams meisje in verkeer gedood Tweemaal ingebroken -Dinsdag 14 augustus 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klacht en dienst 144144 "104de jaargang no. 26425 4 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL low m Schiedam De auto, die een 23-jarige Schie dammer op de 's-Grave- landseweg had gepar keerd, kan best vorig jaar al gestolen zijn. De jongeman weet het niet. In verband met de aan koop van een nieuwe wagen had hij zijn oude „voorlopig" maar op de •s-Gravelandseweg neer gezet maar nu de be lasting bij hem aan klopte wilde hij het be zit van dat voertuig nog even kunnen aantonen. Dat kon dus niet meer. De Ford, kenteken 44-03- HK, is verdwenen. - H In de nader uitgewerkte plannen, die morgenavond door de commissie voor ruimtelijke orde ning besproken worden, wordt het stratenpatroon van de kraakbuurt gehandhaafd. De keus. welke panden aan de Laan, Korte Achterweg en Lange Achterweg worden gesloopt, kan dan altijd later nog worden gemaakt. Vlaardingen Kleuter school „De Belhamel" zal binnen afzienbare tijd door de gemeente worden „overgenomen". Het college van B en W heeft hiertoe ïn principe besloten, evenals het be stuur van dc kleuter school, die oorspronke lijk een Nu ts-k leuter- school was. Door van de kleuterschool een open bare school te maken verhoogt de gemeente haar kansen op subsidië ring van een samenwer kingsverband tussen de Theo Thijssenschool en In verband met behoud Theo Thijssenschool de betreffende kleuter school. De overname is in feite niet meer dan een papieren maatregel. Door de kleuter school „De Belhamel" en de openbare lagere Theo Thijs senschool een samenwer kingsverband te doen aan gaan is het mogelijk om in het kader van de integratie tussen kleuter- en basison derwijs aanspraak te kun nen maken op extra stimu lering. Zoals bekend een voor de Theo Thijssenschool niet onv/elkome maatregel Voor er echter sprake kan zijn van „samenvoeging" is het eerst noodzakelijk, dat ook de kleuterschool een o- penbare school wordt. Met dat besluit lost wethouder Maarleveld overigens een van zijn toezeggingen in, om al het mogelijke te doen de Theo Thijssenschool te behouden. Maassluis Binnenkort kan dc gemeenteraad een voorstel van B en W ver wachten om niet over te gaan tot realisering van de derde aansluiting op rijks weg 20. Rotterdam-Hoek van Holland. Hoewel de plannen voor een nieuwe aansluiting via de Westlandseweg (ter hoogte van de Mozartlaan) eerder ter sprake kwamen hoeft het col lege er uiteindelijk van afge zien. Een en ander kwam naar voren toen de nieuwe accom modatie voor de volkstuinver-, eniging De Vluchtheuvel gis teravond in de commissie voor welzijnszaken zaan de orde was. Dit clubgebouw blijkt te liggen in het oorspronkelijke plangebied voor de nieuwe „afslag". „Zekerheid voor de volkstuinders en niet voor hen alleen gebiedt mij om te zeggen dat de nieuwe ac commodatie gerealiseerd kan worden voor een langere ter mijn. Binnen het college zijn wij tot de conclusie gekomen dat de derde aansluiting op de 1 rijksweg er niet moei komen en dit besluit zullen wij aan de raad ter goedkeuring overleg gen." aldus wethouder Koos Smit. Schiedam Hartmassage en mond-op-mond-beademing door buschauffeurs van de RET hebben de 57-jarige Delf tenaar J. Bezems niet meer geholpen. Op de Singel in Schiedam was de man na een hartaanval op de straatstenen gevallen, waarop de passeren de buschauffeurs te hulp scho ten. Ook behandeling in het Schiedamse gemeentezieken huis had geen resultaat meer. Schiedam Op kosten van de gemeente Schiedam gaan gedeputeerde staten van Zuid-Holland het be stemmingsplan voor de binnenstad voltooien, als de gemeenteraad dat niet zelf vóór 17 februari 1980 gedaan heeft. Is er een jaar daarna dan nog geen nieuw ontwerp ter visie gelegd, dan moeten bou- waanvragen getoetst worden aan dp hand van het sterk verouderde binnenstadsplan uit 1946, wat voor Schiedam zeer ongewenste gevolgen zou kun nen hebben. Zo staat het nu eenmaal in de wet op dc* ruimtelijke orde ning, luidt de waarschuwing van M, Sm tl, ambtenaar van openbare werken, aan de raadscommissie die onder lei ding van wethouder Chris Zij develd morgenavond weer in het stadhuis bijeenkomt. De Kroon heeft op 17 augustus vorig jaar onderdelen van het Schiedam De commissie sociale zaken bespreekt morgen wederom de bcjaardenhuisvesting in Schiedam. Eér» op de vier bejaarden moet voor 1985 in een specifieke bejaarden woning gehuisvest zijn. Voer het eind van volgend jaar moet het grootste gedeelte (440) van de bejaardenwoningen al gerealiseerd zijn. De overige 240 volgen na 1982. De auto van de Hoekse bestuurder werd aan de voorzijde enigszins opgekruld. Hoek van Holland Met een klap die tot ver in de om trek te horen was boorden zich gisteravond op de Har- wichweg in Hoek van Holland twee auto's frontaal in el kaar. Een Hoekse bestuurder, die linksaf sloeg, verleen de geen voorrang aan een automobilist uit's-Gravcnzan- dc, die op dezelfde weg uit tegengestelde richting nader de. Tot zover leek alles duidelijk, maar de politie consta teerde dat de 's-Gra ven zand er meer alcohol had gebruikt dan wettelijk is toegestaan. De blaas test wees dat uit en dat betekent dat het muisje nog een juridisch staartje zal hebben. Het is do bedoeling dat er nieuwe bejaarden woningen worden gebouwd - bijvoor beeld in de open gaten in de stad terwijl oude woningen aan de behoeften van bejaar den moeten worden aangepast. De nadruk komt te liggen op de oude wijken Oost. West. Zuid en de binnenstad om de bejaarden niet naar de nieuw bouwwijken te verbannen. Uitgangspunt is dat de bejaar den zoveel mogelijk in hun ei gen wijken moeten blijven wo nen als ze dat willen. Maar ook m Woudhoek-Noord ko men 130 bejaat den woningen, om ervoor te zorgen dat daar in de toekomst geen tekort aan dergelijke woningen komen Verder bespreekt de commis sie sociale Zaken onder meer de tweede uitgave van de meerjarenbegroting, het jaar verslag van de bedrijf sge- meenschap Schiemond, de wij ziging van de gemeenschappe lijke regeling woonwagencen tra en de uitvoering van de beschikking voor geldelijke steun voor huisvesting van ge handicapten De vergadering begint om acht uur 's avonds in de recreatie zaal van hei stadskantoor bestemmingsplan uit 1974 goedgekeurd. Volgens de ge noemde wet had de Sehiedam- se raad uiterlijk een jaar daar na (en dat is aanstaande vrij- dagil nieuwe plannen klaar moeten hebben voor de met- goedgekeurde onderdelen. Dat lukt niet en daarom heeft het college inmiddels gebruik ge maakt van de enig bestaande uitwijkmogelijkheid, door ge deputeerde staten (GS) zes maanden uitstel te vragen. Is dan nog met aan de verplich ting voldaan, dan maakt de provincie inct Schiedams geld een bestemmingsplan voor de Schiedam se binnenstad De ge meenteraad heeft dan de eigen inspraak verspeeld, al blijft de kans bestaan dat de raad zélf een plan vaststelt, zolang al thans GS hun eigen tdeeen nog niet ter visie hebben ge legd In zijn notitie gaat Smit ervan uit. dat gedeputeerde staten het gevraagde uitstel van een half jaar wel zullen verlenen. Als op 17 februari 1981 nog steeds geen voorstellen tot aanpassing gedaan mochten zijn, dan zal vahaf die datum over bouwaanvragen beslist moeten worden aan de hand van het binnenstadsplan uit '46. Overigens is dat volgens Smit alleen van belang voor particuliere eigendommen bin nen de niet door de Kroon goedgekeurde planonderdelen, zoals voor parkeren aan de Westmolenstraat, voor handel en bedrijven achter de Schotse Poort en voor bebouwing iangs de Lange Kerkstraat en Grote Markt. Voor de immense kaalslag is het probleem Vu» de rechtsge volgen met interessant, omdat deze globale bestemming al onherroepelijk is goedgekeurd. Morgenavond komen ook na der uitgewerkte tekeningen op j de com missie tafel. Werkgroep houdt voortgang in het oog Maassluis De Toverbal, het Maassluise jongerencentrum dat jarenlang functioneerde aan de Lange Boonestraat, is ter aarde besteld. Het overlijden had reeds eerder plaatsge vonden, toen men in juni besloot de stichting op te heffen. Toen al was duidelijk, dat De Toverbal aan twee zaken ten onder is gegaan. Een duidelijke impasse, waar het de in houd van het werk betreft en financieel wanbeheer. Schul den, voornamelijk aan de belasting en het pensioenfonds en bij elkaar oplopend tot een bedrag van circa honderddui zend gulden, hebben er voor gezorgd, dat de failliete boedel begrafenis vond gistera- 'ond plaats, toen de raadscom- nu onder de rechter berust De vond missie voor welzijnszaken aan de tombe het sterfgeval be sprak. In uiterst sombere be woordingen, zoals dat bij een dergelijke gelegenheid past. Aan de raadsleden, die de commissie welzijnszaken be volken en de goedwillende, al dan niet professionele wel zijnswerkers werd de gelegen heid geboden, om tijdens een «open discussie" tot beant woording te komen van de vraag: „Hoe nu verder?" Dui delijk werd. dat wijlen De To verbal van wezenlijke beteke nis was en nog steeds is voor werkloze jongeren, soft drugs gebruikers, pauzescholieren ert tal van andere jongeren. Dui delijk werd eveneens dat geen van de aanwezigen over harde cijfers beschikt hoe groot deze categorieën zijn, noch over materiaal dat aantoont, waar men nu zijn toevlucht heeft gevonden. Hans Ploeg, woord voerder van het beheersbes- tuur, dat zich bezighoudt met de liquidatie: „Gezien de aan loop zullen we wel verder moeten. De jongeren die blij ven komen moeten we active ren. We moeten gaan zoeken naar kleinschalige activiteiten, die niet alleen op het weekend gericht zijn en die buiten de discosfeer vallen. Laat er in ie der geval een projectleider m het gebouw blijven en houdt het beheer van het gebouw onder de stichting. Wellicht dat in een kleinschaliger opzet ook het vrouwencafé Sien en de speel-o-theek er een vaste plaats kunnen krijgen." Duidelijk teleurgestelde raads leden gingen uiteindelijk ak koord met een voorstel van wethouder Smit. Een drietal raadsleden zal zitting nemen in een nieuw te vormen werk groep om „de vinger aan de pols te houden". Robert Punt (PvdA) vertolkte waarschijn lijk ieders mening: „Het ts de traditionele oplossing: als een zaak muurvast zit creeer je een werkgroep." Schiedam Na een maan denlange speurtocht heeft de Schiedamse en Rotterdamse recherche vijf „beroeps"-in- brekers gearresteerd, die ge durende de laatste maanden voor bijna vijftig mille bij elkaar stalen. Hun zwaarste zaak dateert van december, toen zij in Amsterdam een geldloopster overvielen en daarbij een bedrag van 66.000 gulden roofden. Ook braken zij in mei in bij de Schiedamse firma in bouw materialen Lauwaars, waar voor tienduizend gulden aan goederen werd gestolen. Het vijftal is bekend in de re gionale onderwereld en be staat uit een 32-jarige Schie dammer en vier Rotterdam mers. P.O. (26). J.V. (33). A. de V. (24) en FD. (36). Hun arrestatie is het gevolg van bekentenissen van enkele „bekenden van de politie", die hun mond voorbijpraatten tij dens verhoren op de Schie damse en Rotterdamse hoofd bureaus van politie Dal begon met de aanhouding van de Eva toom-bende, zo ge noemd naar het winkelbedrijf in de Mgr Nolcnslaafi, waar vier inbrekers eind februari in de kraak werden gegrepen toen zij bezig waren tv-toestel len naar buiten ie sjouwen. Hun bekentenissen lpidden tot de arrestatie van tien Rotter damse helers, die op hun beurt de politie tijdens kruisverho- j VlaardingenDe ren op het spoor zetten van dïngse politie heeft het nu aangehouden vijftal Naast hun overval op de Am sterdamse gelddraagster en de inbraak bij Lauwaars maakten de vijf zich schuldig aan inbia- ken bij een garage iri Voor schoten. waar een auto van 20.000 gulden werd ontvreemd en bij Rotterdamse lied rijven, waaronder een zeHbediemngs- zaak (daar verdween voor vierduizend gulden aan tabak) en een juwelier. Lekkerkerk De 19- jarige Johanna van den Hoek uit Schie dam is gistermiddag bij een verkeersonge val in Lekkerkerk om het leven gekomen, Ze zat in een auto, die te gen een linksaf slaan de, tegemoetkomende vrachtwagen reed. i Viaar- l in het weekend een man op de fiets aangehouden die in kennelijke staat van dronkenschap ver keerde De man, een 22-jarige Vlaardmger. zigzagde zodanig met zijn fiets over de straat dat het do agenten wijzer leek hem maar mee te nemen naar het politiebureau voor er on gelukken zouden gebeuren. Hij heeft daar in de passanten- kamer zijn roes mogen uitsla pen. 's-Gravenzande Onbeken den hebben zaterdag in twee woningen aan dc Van Gogh- slraat te 's-Gravenzande inge broken. Ze maakten ïn totaal 255 gulden buit. Ze kwamen de woningen bin nen met behulp van een valse sleutel De insluipers namen geldbedragen mee van 170 en 85 gulden. Vlaardingen De Vlaar- dingse brandweer is in deze vakantieperiode bezig aan een „spuittournee" door de diverse stadswijken van Vlaardingen. Al sinds vori ge week maandag zijn vrij willigers onder de brand weerlieden aktief, om de jeugd wat plezier te ver schaffen en om meteen te la ten zien. wat je nou alle maal precies met zo'n brandspuit kan doen. Het zal niemand verbazen: de jeugd heeft er .hartstik ke veel lol" mee. Het is dan ook schitterend, om zelf eens zo'n spuit te kunnen vasthouden. Hoewel dat he lemaal nog niet zo eenvou dig is als bet wel lijkt door de enorme waterdruk is het nog knap lastig, zo'n ding te hanteren Gisteravond was de brand- weerploeg op het marktter rein aan de Broek weg aan wezig. Morgenavond kan de jeugd in Holy van bet spuit- festijn genieten op ie Kor-spuiUeost staat gepland krijgt Het water vloeit tel. hoenlaan, tegenover ie Zwa- voor vrijdag, wanneer de kens vanaf kwart over ie. lowenlaan en het laatste Slingelandststraat een beurt vea, orer

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1