SPORT Lies j .ardol altijd uit op een stunt II 1 Concurrentie bij MS V "71 erg groot Cor Nieuwenhuizen ziet DL weer meedraaien. VI1L (za) favoriet .e Maassluispubliek niet makkelijkuei trouw" Opening clubhuis HBSS Ondanks verloop naar zaterdagclub Jo Duyn herkiesbaar Gasttraining Kampioenen VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1979 SC/VD/WW 7 Maassluis Lies Kardol speelt al ge ruime tijd voor zaterdag-tweedeklas ser Excelsior M. Opzienbarend is zijn optreden altijd wel. Of liij is er niet of juist wèl en dan beslist hij meestal de wedstrijd. Een prestatiecurve vol met pieken. Toch staat hij er ieder jaar weer in. Hij is dan ook practisch ieder jaar topscorer. Een uitdrukking die hij niet graag hoort. „Als je het aantal kansen in ogenschouw neemt dan scoor ik nog të weinig. Op de training werken we er wel veel aan." De nieuwe selectie van Excelsior De buitenspeler, die zowel op rechts als lmks inzetbaar is, speelt met het volste plezier bij Excelsior. Een eventueel vertrek zou dan ook niet in hem opkomen. Trouwens, de eerlijkheid dient te worden gezegd, aanbiedingen van andere clubs heeft hij tot op tieden nog niet ontvangen. Daar is zijn prestatiepeil nog niet stabiel genoeg voor. Bij Excelsior heeft hij het uitste kend naar zijn zin. Zegt hij: „De onderlinge steer is uitstekend. Er wordt na tuurlijk wel eens wat gezegd, maar dat gaat in het vuur van het spel. Dat ben je na de wed strijd weer vergeten. Het is erg fijn dat het bestuur het eerste elftal goed begeleidt. Er wordt van alles gedaan om het zo goed mogelijk te laten verlo pen. Dat stimuleert alleen maar." Het Maassluise publiek staat nu niet direct bekend als een Maassluis. Staande in burgerkleren Lies Kardol makkelijk publiek. De spelers hebben daar ervaring genoeg mee. Niet in het laatst Kardol zelE. Als spits sta je toch meer m de belangstelling dan een verdediger. Toch ervaart hy het niet als een last. Hij: „Het Is helemaal niet erg dat ze kritisch reageren. Het ïs wel zo dat het een erg trouw publiek is. Altijd zijn ze aanwezig. Het komt ver schillende malen voor dat wij bij uitwedstrijden meer eigen mensen bij ons hebben dan dat er supporters zijn van de thuisspelende club. Dat is natuurlijk erg fijn." De indeling van de Maassiui- zers lijkt op het eerste gezicht erg gunstig Bijna allemaal clubs uit de regio. Verre reizen hoeven er dus met meer on dernomen te worden Toch vindt Lies Kardol met dat Ex celsior het gemakkelijker krijgt dan het vorige seizoen. „Er zitten oen paar erg goede ploegen bij Het is wel leuk dat er weer streekderby's komen. Dat maakt het alleen maar in teressant voor ons en het pu bliek." De seleetiegroep is in de breedte sterker geworden. Een aantal jeugdspelers is overge komen en tevens zijn er twee nieuwe spelers by die in aan merking komen voor een plaats in de hoofdmacht. Con currentie dus. maar dat vmdt hy met erg „Het is goed dat er concurrentie is Het is aan de trainer om uil to maken wie er in een elftal hoort te spelen. Dat is gewoon afwachten. Ie dere trainer beoordeelt een speler toch anders." A-f- v/A ifv rg&.s-AïW.AJïï Nico de Vries Maassluis Op een haar na miste MSV vorig seizoen de promotie naar de eerste klasse van de RVB. Geruchten willen dat als trainer Eric de Vries aanwezig zou zijn ge weest het dan allemaal anders gelopen zou zijn. De Vries verbleef toen in Spanje waar hij genoot van een welver diende vakantie. Zelf kent hij deze verhalen ook. Hij: jJJeo zegt van wel. Ach, ik weet het niet hoor. Het is al tijd afwachten". ik er niet lang. Ik zit liever bij een RVB-elub met toekomst, dan een KNVB-club die wat dat betreft niets te bieden heeft. Als MSV goede presta ties blijft leveren dan trekt dat mensen en dan heb je de kans dat je omhoog schiet". Of er komend seizoen weer in de top meegedraaid wordt durft hij niet te beweren. Zegt 'de Vlaardingse oefenmeester: '-Laten we voorlopig maar meedraaien. We zitten in een etg sterke afdeling, met bij voorbeeld een club als FCN 65. In de breedte zijn we in ie- •jbr geval gegroeid. Uit de •J^ugd is wat overgekomen en iUit de lagere seniorenelftallen «heb ik wat spelers geplukt, die wel rijp acht voor een plaats de selectie". is zelfs een speler van ODI ^bijgekomen. Ben Rukamo. Al al heb ik een goede selce- ;üe waarin de onderlinge con- E**' ntie groot zai zijn. Dat is goed ook, want ik krijg de indruk van sommige Jf^lers dat ze het allemaal niet interesseert. Sommigen ^denken te veel na en dal gaat Jwn koste van de prestatie". huidige oefenmeester wist hij naar MSV '71 ging niets van de vereniging. Hjj ^Pte er binnen als een grote "obekende. Nu is dat wel an jers. Vertelt hij over die peri- .,Ik had niets verwacht- Maassluis Pessimis tisch is hij nog nooit een seizoen ingegaan. Altijd wel sprak hij over een top positie voor zijn elftal. Ook dit jaar neemt hij geen blad voor de mond. Cor Nleuwcnhuizen ver kondigt zonder schroom, dat zijn elftal wederom zal strijden om de eerste plaats. „Ik wil al jaren een kampioenschap, dat is mijn enige doel", zo drukt hij het zelf uit. Cor Nieuwenhuizen verlengde zijn contract aan het eind van het vorige seizoen toch nog onverwacht. Een ieder bij VDL had er al niet meer op gerekend. Aan het einde van het seizoen raakte hij vijf se lectiespelers kwijt aan het za terdagvoetbal. Veel wil hij er niet over kwijt. „Ik vind het jammer dat de jongens ver trokken zijn, maar ik wil er niet langer bij stilstaan. De doorstroming vanuit de jeugd is goed verlopen en ik ver wacht wel dat er een aantal jongens zullen doorbreken. Ik heb nu een leuke groep bij el kaar. Erg jong, maar de jeugd heeft de toekomst". Cor Nieuwenhuizen staat be kend om zijn fanatieke aan wijzingen tyaens de wedstrijd. Menigmaal moet hij door de scheidsrechter ter verantwoor ding geroepen worden als hij s"^or Nieuwenhuizen weer eens iets te ver ging met het geven van aanwijzingen. Niettemin vindt hij zichzelf een stuk rustiger geworden. Vertelt hy: „In vergelijking met twee seizoenen terug ben ik een heel stuk rustiger ge worden. Het is het vorige sei zoen maar één keer voorgeko men, dat een scheidsrechter aanmerkingen had. Het valt best wel mee". Zijn „ge schreeuw" kan een positieve of negatieve uitwerking heb ben op de spelers. Hij vindt niet dat ze er onder lijden. Verklaart de oefenmeester „Iedere opmerking die Ik maak bedoel ik positief. Het is niet de bedoeling om ie mand de grond in te boren. Ik wil ze juist helpen. Maar ik heb me voorgenomen me dit seizoen nog wat rustiger op te stellen". De jeugd krijgt bij Nieuwen huizen alle aandacht. Niet al leen zij die in de senioren zit ten. maar ook de spelers uit de jeugdafdelingen krijgen alle aandacht. Vol enthousiasme vertelt hij: „We proberen wat voor elkaar te krijgen met de jeugd. We begeleiden ze zo dat we er later profijt van kunnen hebben Zodat ze gelijk kun nen doorstromen naar de se lectie". Ambities om ooit aan de slag te komen m de betaalde sector zijn hem niet vreemd. Eerder was hy al werkzaam bij FC Vlaardingen. Zelf vertelt hij hierover: „Iedere trainer wil hogerop, dus ik ook. Maar het moet financieel wel aantrek kelijk zyn. Dus we wachten rustig af. Voorlopig zit ik nog bij VDL en dat bevalt uitste- Maassluis Voorzitter Ja Duyn en bestuurslid T. Heierman zijn herkies baar op de eerstvolgende ledenvergadering van VDL op maandag 20 au gustus. Op de agenda staan verder een voorstel tot verhoging van de con tributie van maximaal tien procent en naast het huishoudelijk gedeelte de benoeming van de kas- commissie. De bijeen komst in het clubgebouw aan de Sportlaan begint om 19.45 uur. Maassluis Op 18 oktober geeft een bekende trainer gasttraining aan VDL op het complex aan de Sport laan. Er zal een keus wor den gemaakt uit Thijs Li- bregts, Piet de Visser en Joop Brand. Wist alleen dat er een grandio ze accommodatie was en dat er veel bestuurswisselingen wa ren. Ik vind het een erg fijne vereniging waar ik het naar mijn zin heb". Over de samenwerking met het huidige bestuur vertelt hij het volgende: „Die is grandi oos. Die mensen willen hoger-, op met de vereniging. Op naar de KNVB. Daar is het beleid ook naar. Alles rond het eer ste elftal is uitstekend ver zorgd. Ais je toch ziet dat ze uit vier verschillende shirts kunnen kiezen dan is dat ge weldig. Of zijn elftal rijp is voor de KNVB trekt hij in twijfel. Hij: „Ik denk van niet. Maar dat wil niet zeggen dat we er niet naar streven, dat wei na tuurlijk. Er zit genoeg toekomst in. We hebben een bloeiende jeugdaf deling. Dat trekt me ook in MSV. Je kan er wat opbou wen. Er is kader waardoor er doorstroming mogelijk blyft. De vereniging blyft er leven dig door. Als er geen perspec tief in een vereniging zit blijf Maassluis Onder lei ding van Gerrit van Gij zen bereidt de selectie van de zaterdagafdeling van VDL zich gedegen voor op de nieuwe com petitie. Van Gijzen. die voor het tweede seizoen de selectie onder zijn hoede heeft, neemt zijn spelers stevig onder han den. De discipline is weer terug. Dat is vroe ger wel eens anders ge weest De trainer vertelt: „Twee jaar terug schijnt het er nogal ongedisci plineerd aan toe zijn ge gaan. Dan trainde die. dan weer die en dat' kwam de discipline niet ten goede. Toen ik hier dan ook vorig jaar kwam was het erg rom melig. Dat heb ik nu ver anderd". Een gelukkige omstandig heid voor hem is, dat er maar liefst vijf spelers van de zondagafdeling zijn se lectie kwamen versterken. Hy is er maar al te blij mee, „In de breedte zijn we nu sterker geworden. Ik zeg niet dat ze alle vijf in het eerste zullen komen. Ieder een moet zich waarmaken. Vorig jaar had ik 12 13 spelers voor het eerste elf tal. Nu zijn dat er 15. Er zul len er dus een paar moeten afvallen". De komst van de spelers maakt VDL direct al tot fa voriet. Binnen de vereni ging wordt al over een eventueel kampioenschap gesproken. Dat gaat Van Gyzen echter te ver. „Ik ben overtuigd van de kwa liteit van het elftal. Maar dat wil nog niet zeggen dat je hoog eindigt. In de afde ling spelen ploegen die het moeten hebben van lange halen en hardheid. Dat ligt ons niet". '..Wij hebben een voetbal lende ploeg. Vorig seizoen pakten we tegen ploegen punten. Tegen ploegen die andersom speelden verlo ren we dan weer. Ik heb vorig jaar maar twee ploegen gezien die konden tikken. De ploeg die het moest hebben van lange halen is kampioen gewor- den. Ach, c*?, bal is nog steeds rond. We zien wel". Voordat Gcrnt van Gijzen by VDL kwam was hij jeugdtrainer van Excelsior M. Nu traint hij senioren. Over het verschil: „Bïi de jeugd was je meer opbou wend bezig, nu prestatiege richt. Bij de senioren mag je er vanuit gaan dat je ze be paalde dingen niet meer hoeft te leren, al valt dat soms nog best tegen. Je moet je stem soms wat har der laten horen dan bij de jeugd". „Het is leuk als je spelers ziet doorbreken die jij onder je hoede hebt gehad. Ik. heb by Excelsior zes fijne jaren gehad. Maar als ik er nu op terug kijk, denk ik dat ik één a twee jaar te lang ben blijven hangen". De zaterdagafdeling bij VDL hangt er niet bij. Door Van Gijzen vong jaar als trainer aan te stellen onder schreef het bestuur die ge- dachtengang. Het is te ho pen dat het in de toekomst vruchten zal afwerpen. Schiedam Iïet nieuwe clubhuis van HBSS zal vrijdag 24 augustus offi cieel worden geopend. Een dag later, zaterdag dus. vormt de hoofdschotel een wedstrijd tussen HBSS en tweedeklasser PPSC om 14.30 uur. In de avonduren is er een feestavond in het nieuwe gebouw vanaf 19.45 uur. Vlaardingen Op dinsdag 25 september zullen de Vlaar dingse sportkampioenea ge huldigd worden voor de pres tatie die zij het afgelopen sei zoen geleverd hebben. Zowel individuele sporters alsmede teamsporters worden hiervoor uitgenodigd. Zij die een regio naal, nationaal of zelfs een In ternationaal kampioenschap behaald hebben, worden dan in bet zonnetje gezet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7