SPORT FC-jeugd vierde m tmm Fortuna geeft De llollandiaan geen ruimte Excelsior '20 geen moeite met VUC SFC 'pHS laatste fy'f vakatures bij Ioekse Boys SgPl Zwaluwen gelijk tegen Zwart Wit '28: 22 Oefenderby eindigt gelijk: 1-1 Vergadering MSR Bridg ecursus José Bergman beslist VDL slaagt WÊÈÊWÈÈÊÊFm winnaar Finalisten bowling toernooi »g iAANPAG 20 AUGUSTUS 1979 VD/SC/WW 5 Schicdat" DHS heefi in jjCt Twentse Kos-toerr.üOi niet verder kunnen reiken dan een laatste plaats. An ders dan de uitslag doet ver moeden speelden de Sehie- damniers een verdienstelijk memooi. Zaterdag werd cr gespeeld tegen Friesland *2—0 winst). Haaksbergen (j[,-0 verloren) en Hilver sum (3—1 verloren). Hilver sum zou dc uiteindelijke trinnaar van het evenement «orden. De tweede dag bracht geen overwinningen. Verloren werd er van Unitas en Blauw-Wit en gelijkge speeld tegen Spartaan <1 1). De ploeg van trainer Jan Kooiman bracht veel wis sels aan om iedere speler de kaas te geven zich te bewij- Dat kwam dc prestaties na tuurlijk niet ten goede. Hoek van Holland Het aan tal mutaties bij Hoekse Boys zó groot, dat er vrijwel een ,o11edigr nieuw bestuur moet irorden gekozen op de algeme ne ledenvergadering maandag 3 september. Naast Van Wccl- deren, die al eerder te kennen te stoppen, hebben ook Van der Toorn en De Waard inmiddels hun functies be schikbaar gesteld. Verder tra den al af de bestuursleden Bakker en Van Cïttert. Knip- scheer stelde zich wel herkies baar. Voor de nu ontstane va- fcitures zullen J. Torn (voor- litter), C. van der Meulen (se cretaris), B. van Erkclcns, J. Heerschap en een nog nader te benoemen lid uit de jeugdcom missie kandidaat worden ge- jteld. De agenda telt in totaal icstien punten en de vergade ring begint om 19.30 uur in het clubgebouw. Theo de Waard heeft elftal bijna rond Jos Buitelaar twee Rotterdammers te vlug af. Vlaardingen Nog drie wedstrijden heeft Zwaluwen- trainer Theo de Waard de tijd om de sterkst mogelijke opstelling te formeren. In grote lijnen heeft De Waard zijn elftal, dat op 1 september thuis opent tegen Volen- dam, wel rond. Het komt er op neer. dat er nog drie of vier plaatsen niet definitief bezet zijn, één plaats in de laatste lijn, één op het middenveld en één of twee in de voorste lijn. Dat Theo de Waard met de nog te verdelen plaatsen ex perimenteert, komt louter omdat de selectie ten opzich te van het afgelopen seizoen breder is geworden. De Waard: „het is nu zo dat ik voor de vier plaatsen m de defensie zes nagenoeg gelijk waardige spelers heb, vijf voor het middenveld alsook vijf voor de aanval". Defensief valt er nog slechts wat geschuif te verwachten tussen de linker- en rechter vleugel verdedigingsplaat sen. Frans Loos (ex-RFC) en Maarten Keizerwaard zijn de vooraanstaande kandidaten, al kan ook Gert de Goede (ex-HVO) zich nog aandie nen. De Goede speelde zater dag in de oefenpartij tegen Zwart Wit '28 voor het eerst mee, en zijn optreden viel De Waard zeker niet tegen. „Voor de rust speelde hij zelfs zeer sterk", aldus de oefen - meester. „In de tweede helft was dat minder, maar dat kwam omdat Zwaluwen er toen aanvankelijk niet meer aan te pas kwam". Op het middenveld speelden Jos Bui telaar, Leen Pijpers en Ton Hendriks (ex-Excelsior). In de voorhoede zoals die za terdag speelde, zijn mogelijk nog twee mutaties te verwach ten. Het drietal bestond nu uit Geertjan Bezemcr, Ernest Ke gel en Albert de Pee. Zowel Dick van der Bcrgh als Theo Juistinga (ex-Hermes DVS) waren zaterdag namelijk-niet beschikbaar. Wel beschikbaar was weer doelman Ab Nijgh, die geen last meer had van zijn knie blessure. Met de knie zwaar ingepakt kwam hij tol genoeg doening van De Waard weer steeds beter in de rol van be trouwbare sluitpost. Aan beide goals had Nijgh ook geen schuld. De eerste Zwart Wit treffer was een daverend en onhoud- haar schot van Nijs. Dat bracht dc stand op 11, want eerder had Jan Merrelaar al gescoord, door uiterst beheerst om doel man Hans St. Nicolaas te draaien. Kort voor de rust kwam ook Geertjan Bezemer alleen voor de Rotterdamse doelman, maar Bezemer lepel de deze kans naast de paal. Zwaluwen moest in het begin van de tweede helft terrein prijsgeven aan de nu opeens Vlaardingen Het aanvallend ingestelde De Hollandl aan kreeg gisteren vooral in de eerste helft van de oefen partij tegen stadgenoot Fortuna te weinig ruimte om echt gevaarlijk te worden. Fortuna beperkte zich in de eerste helft louter tot verdedigen. Aanvankelijk leek De llollandiaan daar geen problemen mee te hebben, want het nam al erg snel een voorsprong. Waarna de nieuw bakken tweedeklasser, ondanks een overwicht, de marge toch niet kon uitbouwen. De Hollandiaan-trainer Hans Renirie had weinig waarde ring voor die aanvankelijk de fensieve instelling. „Dat heeft m een oefenwedstrijd toch geen zin", zo overdacht hij. Niettemin zag Reriine toch ook een positieve kant van die spelopvatting: „In de competie kan je ook zo*n tegenstander treffen, waarop je dan moei proberen iets te vmden". In de eerste helft kwam De Hollandiaan echter niet verder dan één doelpunt. Al in de vierde minuut gleed Mar van der Cijs (r.*x-ödtelliet) op links langs de ro^d-gele defensie en liet hij ook de later sterk op tredende Fortuna-doelman Remy van Leerdam (ex Real Parbo) kansloos: 1-0. Maassluis In verband met het feit, dat het vierde elftal van Excelsior Maassluis in de KNVB is gaan spelen, is er een tekort aan trainingscapa- eiteit ontstaan. De Maassluise dub, die 57 elftallen heeft, zal nu. na goedkeuring van de le den van de Sportraad, gebruik ?aan maken van een stuk svasveld achter de scholenge meenschap Koningin Juliana voor een winterseizoen. Op de »genda van dc Sportraad ver- fadering (MSR) die woensdag wordt gehouden in één van de zalen van het Stadhuis, staan venier de overdracht van het Wicer van zwembad De Dol fijn, de actie „Laat ze toch rol- fen", een brief van de baskel- halvereniging Green Eagles over deze actie en het nieuwe z^araplan sportieve recreatie. Schiedam Het succes van "ridgeeursussen heeft cr geleid dat Schiedam '59 dit War weer iets dergelijks orga- J^eert voor beginners en ge- aderden. De lessen worden r®ilVcn *n bovenzaal van «Margriethal op tien achter- ^volgende dinsdagavonden, te beginnen op 4 september, jkt cursusgeld bedraagt twin- gulden, exclusief het beno* 'gde lesmateriaal. Inschrij ven bij C. Wever. tel. 010- De donkere doelman hield zijn doel verder schoon, hoewel hij ondanks soms frappante, atle tische, reddingen toch niet als erg zeker overkwam. Niette min noemde trainer Jan Pos- tema hem toch een geduchte concurrent voor de wegens werkzaamheden verhinderde Hans Verhart Postema begreep ook, hoewel De Hollandiaan met verder kwam dan de 10 voorsprong, er m de tweede helft iets ge daan moest worden. „In de rust heb ik gezegd, dat het af gelopen moest zijn met dat sehoolvoelbal en er met veel meer inzet gespeeld moest worden". Kansloos Het hielp, want Dc Hollandi- aan-doelman Bert Groen kreeg nu wel voldoende werk op te knappen. Voor de thee was dat nauwelijks het geval geweest. In de vierde minuut na de hervatting was Groen echter al kansloos. Weliswaar stopte hij een hard schot van Marie Visser, maar op de re bound van Gerrie Don had hij geen verweer 1—1. De Hollandiaan bleef in het verloop van de wedstrijd wel het besie van het spei houden, zonder overigens tot hoog standjes te komen. Het meeste gevaar school echter toch in de aanvallen van Fortuna, waar-, bij zowel Don, Visser en Ron Hofman, alsook de op het mid denveld dirigerende Hans van Os scoringskansen lieten lig gen. Gescoord werd echter niet meer en dat deed er ook niet zoveel toe. Zowel Jan Postma, als collega Hans Renirie had den positieve dingen in de wedstrijd gezien en daar ging het toch maar om. Definitief noemden beide trainers de op stellingen nog niet, temeer niet daar er in beide kampen diverse absenten waren. De Hollandiaan: Bert Groen, Cees Stam, Jan Ttllard, Henk Boomsma, Cees Spruyt, René de Vette, Jack Riedijk, Rob Maat, Mar van der Cijs, Puck Haddeman. Fortuna: Remy van Leerdam, Wim van der Berg, Stanley. Nooitmeer, Henk van Uitert, Peter Sonneveld, Hans van Os, Rob Kalkman, Kees van der Lugt, Ger Don, Marie Visser, Ron Hofman Fortuna bereikte een goed resultaat tegen De Hollandiaan. Gouda Het C-team van het Rotterdamse Sparta heeft m het jubileumtoernooi van de Schiedam Het softballteam van Schiedam is erin geslaagd om het Diemensc Unique Giants van zich af te houden. De Schiedammers hadden de punten hard nodig. Daarom kwam de overwinning (87) goed uit. In dc eerste innings liepen de dames uit naar een 61 voor sprong. De wedstrijd leek ge lopen maar dat zou anders uit pakken. Terwijl Schiedam niet meer scoorde sloop Giants dichterbij. In de zeven de innings werd het zelfs 77, maar toen was het José Be rgman die het beslissende punt op het bord bracht. 60-jarige voetbalvereniging ONA de GC-Cup gewonnen. De jeugdige Rotterdammers, getramd door aer-Spartaan Hans Eijkenbroek, wonnen de male verdiend met 2—0 van ONA. Het Schiedamse Hermes DVS legde beslag op de derde prijs en FC Viaardmgen C werd vierde. Een t'.ichte zege dus van Sparta op ONA. dat een tikje verrassend de eindstrijd haal de omdat de Gouwenaars via strafschoppen het toekomstte am van FC Vlaardingen uit schakelde. Na een in 11 ge ëindigde wedstrijd benutte ONA vijf strafschoppen en de VJaardmgors vier Ook het duel Hermes DVSSparta (22) eindigde onbeslist. Spar ta dat acht keer van elf meter raak schoot tegen Her mes DVS zeven keer ging verder. In de stnjd om de derde en vierde p"Js boekte Hermes DVS een verdiende 20 zege op FC Viaardmgen C. De Schiedammers, die zes nieuwe spelers in de gelederen had den, kwamen (eveneens) pas na de pau2e tot scoren hoewel Peter Boon er in het begin dichtbij was. Zijn inzet bezorg de Vlaardmgen-doelman Rob Remmerswaal de nodige moei lijkheden. Na de pauze schoot invaller Lex Hendriks van FC Vlaar dingen op de lat. Bij Hermes werd de niet opvallende Frans Bouman verwisseld voor Frits de Nijs. Het was Cock de Zwart, die uit een voorzet van Ton Verwcy zijn ploeg aan een 1Q voorsprong hielp. Kort voor het einde zorgde Mart de Zwart voor 2—0. Het dichtst bij een Vlaardingse te- gengoal was Peter Saueressig (ex-Olympia). Zijn inzet van dichtbij werd evenwel door doelman Ed Overdijk gestopt 's Morgens tegen ONA had Jasper Quak voor de FC raak geschoten. De Hermes-doel- punten tegen Sparta waren van Cock de Zwart en Ton Verwey. Maassluis VDL kan terug zien op een erg goed gespeeld toernooi bij Hoogland in Amers foort. Tegen de organise rende vereniging werd een ongelukkige 1-0 ne derlaag geleden. De Maassluizers waren de betere ploeg, maar wis ten zich geen raad met de kansen. Tegen de C- elftallen van Volendam en Go Ahead Eagles werd zelfs erg goed ge speeld. Het enig manke ment was de afwerking. Het veldspel was uitste kend met vlot lopende combinaties. Tegen de Deventeqaren werd een 1-0 voorsprong genomen. Marcel van der Vaart be nutte een toegekende strafschop. Toch zou VDL met 2-1 verliezen. Een schande was dat niet. want het tempo lag erg hoog. Tegen Volen dam werd verdienstelijk 0-0 gespeeld. opvallend makkelijk combine rende Rotterdammers Het was dan ook niet zo verwon derlijk dat na een kwartiertje de vrijstaande Graauw raak kon koppen. 12 Zwaluwen herstelde zich later echter knap. wat ook tot de gelijkma ker leidde Leen Pijpers so leerde subliem door het cen trum en bepaalde de eindstand van het nuttige en aantrekke lijke oefenduel op 2—2, r-fj/" 7^"/';k SW J -»„x V "Si René Schewe 19 runs. Schiedam Op een niet mis te verstane wijze heb ben dc cricketers van Ex celsior '20 het Haagse VUC duidelijk gemaakt, dat er een afgetekend kwaliteits verschil bestaat tussen de top- en staartgroep van de eerste klasse. Op Thurlede vormde de dikke centurie van Kuptert Gomes <110 n.o.) dc basis voor de winst met 119 runs verschil. 207 voor 3, tegen 88. Excelsior *20 kon vol vertrou wen de ontmoeting legen het Haagse VUC tegemoet zien aan de hand van het goede re sultaat dat hei in de eerste ont moeting tegen de Hagenaars wist te halen. Een opsteker daarbij was dat captain Koos Gouka door toss-winst kon be palen of het eerst fielden dan wel batten werd. Gekozen werd voor de eerste speelwijze om van het natte veld de voile profijt te trek ken. Het openmgspaar van de Schiedammers speelden al bo ven hun normale niveau Vooral René Schewe met 19 runs bereikte de dubbele cij fers. iets dat dit seizoen tot de uitzonderingen behoorde. Ook Frank Geitenbeek met 16 leg de een aantrekkelijke begin- stand vast toen Wim Schewe en Rupert Gomes dit verder mochten uitbreiden. Op meer dan voor treffelijke wijze kwelen d^ze Excelsior- batsmen van hun taak. Naast de goede 53 n.o. van Wim Schewe was deze dag de groot ste eer toch weggelegd voor Rupert Gomes, die stijlvol tot 110 runs mocht gaan waarna de beschikbare tijd was ver bruikt Dit alles gebeurde op het bowlen van André de Vries en Ed Nijhuis, die maar geen vat konden krijgen op de Schiedamse battingside en moesten toestaan dat de Schie dammers tot 207 runs konden uitlopen voor het verlies van 3 wickets. Veel bewondering kregen de Hagenaars voor de wijze waarop zij het cricket spel bleven spelen. Inplaats van puur te verdedigen, om zodoende toch een extra punt in de wacht te slepen, bleven zij proberen om op het voor treffelijke bowlen van Hans Gouka (5 voor 14) en Bas Kor net (3 voor 8) punten te verza melen. Het bleef ditmaal bij proberen, omdat de Schiedam se aanval goed werd gesteund door een goed draaiend veld. Vooral de manier waarop alle vangkansen Werden behouden (de éénhandsvang van René Schewe was een beauty) en tweemaal Henk Kornet achter de wicket, zorgden ervoor dat VUC, met André de Vries als hoogste in de dubbele cijfers (25 runs), niet verder kwam dan 88 toen het laatste wicket viel voor de Hagenaars. Hier mee behaalde Excelsior '20 de verwachte winst. Schiedam SFC is erin ge slaagd het toernooi om de Kuiperbokaal te winnen. De ploeg van trainer Jan Rotgers won al zijn wedstrijden. Te gen het organiserende OVV werd een 2-0 overwinning be haald. De doelpunten kwa men op naam van Aad van Asch en Gerard van der Draai. Laatstgenoemde had cr duidelijk zin in, want hij scoorde maar liefst nog vier maal. Tegen Flakkee werd het 3-2 Van der Draai nam twee doel punten voor zijn rekening. Het derde doelpunt kwam op naam van Knen van Gerven. Tegen Roekanje werd een 2-0 overwinning behaald Gerard van der Draai nam beide tref fers voor zijn rekening. In deze wedstrijd bracht Jan Rot- gers het elftal binnen de lijnen waarmee hij denkt de compe titie in te gaan. Schiedam De bowlingte ams. die deelnemen aan de zg. zomercompetitie in Musis Sa crum. zijn aan de laatste ron de toe. Daarvoor hebben zich geplaatst in de vroege poule: de voetbalvereniging WF, de cricketafdeling Excelsior *20. de handbalvereniging DWS en de auto-crossclub Schiedam. In de andere poule: de voet balvereniging SFC. de zaal voetbal vereniging Gr oenoord. de voetbalvereniging WK en de handbalvereniging UVG. In de zg. late poules zijn dat: de voetbalverenigingen FCN '66 en SVDPVV, de schietvere- nigmg Schiedam en de tafel tennisvereniging NO AD. In de laatste poule; de voetbal vereniging HBSS. de cricke tafdeling van Hermes DVS, de zaalvoetbalvereniging BFC en de korfbalvereniging Harga.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5