Ursus gelukkiger dan Puttershoek DHS de betere*, Westlandia de winnaar Hermes DVS onderuit tegen Papendrecht Excelsior '20 houdt stand: 2-1 Huib Bos haalt uit cockbem. Voetbal programma RKWIK geeft visitekaart j e af Dontje straft fout van Van Dongen af Ondanks overwicht Schiedammers Ab Wolthuis: tweemaal De Hoek verliest MAANDAG 3 SEPTEMBER 1979 SC/VD/WWT Naaldwijk De debutant in de eerste klasse, West- landia. had niet over geluk te klagen in de wed strijd tegen DHS, die door de Naaldwijkers met 2 0 werd gewonnen. Immers, de uit de hoofdklasse gedegradeerde Schiedammers leken vanaf de eerste minuten de touwtjes stevig in handen te hebben. Kees van Kralingcn, Frans Schaap en Robert Ko rengevel beproefden Westlandia-doelman Aad van Marrewijk al in de eerste twintig minuten, maar de Naaldwijker wist op verbluffende wijze zijn doel schoon te houden met flitsende acties. Trainer Jan Kooiman was echter nauwelijks tevreden over de verrichtingen van DHS. „Wij hebben niet van de tegenstander verloren, maar van ons zelf. In de eer ste helft hebben wij veel te weinig initiatief genomen, waardoor de tegenstander in het spel kon komen. Dan kan je wel zeggen dat je in dc wedstrijd sterker bent, maar als je de doelpunten niet maakt, heb je niets te zeggen. En kijk dan eens hoe de tegentreffers tot stand kwamen. Bij het eerste doel punt gaat eerst de back on deruit en vervolgens is er een misverstand in de verde diging. Bij de tweede goal wordt er een volledig onno dige overtreding gemaakt met een vrije trap als gevolg, waarbij de invaller die scoort helemaal niet wordt gedekt. Ook in de situaties, waarin wij kansen kregen ontbrak gewoon de overtuiging". Collega Cees Zoetemelk kon niet anders dan tevreden zijn. „Ik ging er voor de competitie vanuit, dat wij uit de eerste drie wedstrijden drie punten moesten kunnen halen. Nu hebben we er in ieder geval al twee. Deze overwinning is voor ons een geweldige opste ker. zeker nu we met een ver zwakt team speelden. Wij mis ten Frans Vollebregt, Eric Vcenman en George van Hol door Peter van Zwienen steijn en alleen daarom al was ik met een gelijkspel tevre den". Ook DHS had met pro blemen te maken. Kooiman: „Door schorsingen miste ik Schop, Doesburg en Kerkhof. Maar dat mag niet uitmaken. Je kan wel 1000 excuses zoe ken voor een nederlaag, maar één ding staat toch als een paal boven water: wij hebben van enszelf verloren DHS keek al na een kwartier spelen tegen een achterstand aan. Goed doorzetten van Paul Sosef op de rechtervleugel, be ter op dreef dan de eigenlijke buitenspeler Gerard Bruinen die in de tweede helft werd Boskoop - Het in de derde klasse debuterende Floreant heeft hef op eigen terrein Ex celsior *20 zeker niet gemakke lijk gemaakt Toch stonden de Schiedammers binnen een mi nuut na aftrap al met 0—1 voor.. Een bliksemoffensief werd door Kees Schouwen burg besloten met een hoge voorzet en het was John Klop pers, die met een ferme kop stoot de stand op 01 bracht. Vanaf dat moment liet Flore ant zien dat het goed kon voet ballen. Met dieptespel werd het de verdediging van Excel sior moeilijk gemaakt en toen onnodig een hoekschop werd weggegeven, betekende dat ook de gelijkmaker: 11. Vijf seconden voor de rust bracht de doorgebroken Kees Schouwenberg de bal voor eers, leeg doel, maar er was geenr speler mee gekomen. Na de rust kwant Anton de Rouw in de ploeg voor Hans Amsterdam en dat bracht meer snelheid. Het was dan ook De Rouw die John Klop pers in staat stelde zijn ploeg op 12 te brengen. Het laatste. Vlaardingen/Schicdam Voetbalprogramma zaterdag 8 september: Jong FC Vlaardin- gen—Jong FC Den Haag, Jong FC AmsterdamJong SVV, JJmuiden—Zwaluwen, SpiritPPSC, Excelsior Maas sluis— Rijsoord, Heinenoord TSB, VJaardingenUnicum, JAC—DSS *26, Loosduinen Hoekse Boys, Randstad Sport—MVV '27, HVO—Duin- oord, HBSSNaaldwijk, Sate- lietArkel. Oude Maas—GSS, DVO *32Ned. Lloyd. SDV— VDL, GTBClON, WK— Zwarte Pijl. MVV '27— DOTO (dames), DSS '26—Eureka (dames), AssoHoek van Holland. Zondag: FC Vlaardingen—FC Den Bosch, VolendamSVV, DHSGouda, OlympiaHer tnes DVS, De Hollandiaan ODS, DCVVFC, HBS—For- funa. Excelsior '20Waddinx- ^een, SchiedamHaastrecht, MeeuwenplaatMartin ït. Hoek van HollandCeleritas, Urus-OSS, SFC—RIOS. RCD-RKVVIK. Hillegers- berg—DRZ, Hardinxveld pL. Germinal—SVDPW, r Demos—St. Hooger, MSV ,71—De Roef, OHVVFCN w. FC R'dam—WF. Schied. Hoys—Kreekboys, Spartaan— Demos (dames), VFC—Varke noord (dames), MSV '71—DCL .3 (dames). kwartier kreeg Excelsior het heel moeilijk, maar zeer be kwaam hield de verdediging de overwinning stevig in han den. Maassluis VDL reikte in de openingswedstrijd van de competitie niet verder dan 1 1 tegen Geluksvogels. De gas ten deden hun naam eer aan, want pas in de slotfase wisten zij naast VDL te komen. VDL had gedomineerd, kreeg de beste kansen op de overwin ning. maar had pech in de af werking. VDL speelde het grootste ge deelte van de wedstrijd met tien man. Na twintig minuten kon Huib Bos zich niet meer beheersen. Nadat hij herhaal delijk was lastiggevallen door de laatste man van Geluksvo gels verloor hij 2ijn zelfbeheer sing en sloeg de speler van Ge luksvogels neer via een gave kaakslag. Waarna hij uit het veld werd gestuurd. VDL ving de tegenslag goed op. Bleef domineren en kort na de pauze resulteerde het in een doelpunt. Hans Bos ging alleen door, werd neergehaald in het strafschopgebied en kreeg een strafschop. Marcel van der Vaart verzilverde deze koelbloedig. Het leek zo te blijven, maar vlak voor tijd straften de gasten een klein verdedigingsfoutje goed af; 1— 1. Vlaardingken In de eerste thuiswedstrijd tegen Leerdam Sport heeft RKWIK zijn visi tekaartje afgegeven. Het won overduidelijk met 4—2. Beide clubs zochten het in aanval lend voetbal en mede daar door werd het een aantrekke lijk duel. waarin RKWIK middels Peter de Witte het eerst scoorde: 10. Piet Abbel zorgde voor de te gentreffer. Een stand waar ook de rust mee inging. Na de thee was het Dinnes de Rond die de stand op 2—1 bracht, waarna Peter de Witte en weer Dinnes de Rond voor 4 1 zorgden. Kort voor tijd lukte het.René Kuit de stand voor zijn club wat draaglijker te maken: 4—2. Het was een fijn duel met een verdiende over winning voor RKWIK. gewisseld voor Anthony Vis ser, gaf Jos van der Wilk kans om doeltreffend uit te halen. In de tweede helft gebeurde na twintig minuten spelen, wat de 800 Naaldwijkse toe schouwers al lang vreesde. DHS scoorde tegen. Van de rand van het strafschopgebied prikte de beste aanvaller uit de ploeg. Robert Korengevel, de bal in de uiterste hoek. De vreugde was echter van korte duur. Een onschuldige vrije trap van Peter Groenewegen belandde op het hoofd van de volkomen vrijgelaten Anthony Visser, nog geen vijf minuten in hel veld, die doelman Hop pe kansloos liet. De pressie en de wissels ten spijt, de Schie dammers konden het Westlan- dia niet meer moeilijk maken, hoewel Zoetemelk het toch verstandiger vond om verde diger Koos Klop in het veld te brengen voor de moegestreden spits Van der Wilk. Zoetemelk over het slot van de wedstrijd: „DHS drong wel aan, maar echt pressie spelen lukte hen niet. Dat viel me wel tegen, want ik vind het een goede ploeg, die heel hoog kan eindigen". Of dat in de zelfde opstelling gebeurt valt echter te betwijfelen. Kooi man: ..Als trainer moet je ook het maken van doelpunten af dwingen. Vandaag ontbraken concentratie en het initiatief. Dat zijn dingen die je niet mag vinden en het is duidelijk dat ik er wat aan ga doen". Uitblinker Ted Scholtes omringd door DHS-spelers, die de Naaldwijker dit keer af kunnen stoppen. Scholtes had een groot aandeel in de zege van Westlandia Puttershoeker Piet Verkerk, gehinderd door drie spelers van Ursus, onderneemt een schotpo ging. Ook Verkerk kon niet verhinderen dat de Schiedammers volslagen onverwacht de winst weggristen uit Puttershoek. Puttershoek Bij Aad Bier huizen, door de ziekte van Hans Schinkel tijdelijk de technisch leider van Ursus, was gec.: twijfel mogelijk. Terwijl 1». kleedkamer van Puttershoek iret verongelijk te gezichten werd vastgesteld dat de overwinning bij de meest gelukkige ploeg terecht was gekomen, stelde de Schie- danise coach dat de 2—1 zege van zijn formatie dik ver diend was. „Ursus had meer inhoud", vond dc rondborstige Schie dammer. „In feite hebben wij het alleen even moeilijk gehad na de gelijkmaker van Put tershoek. Als wij taktisch ook maar iets beter hadden ge speeld, zou de zege nog veel groter zijn geweest. Ik vind dit een juiste beloning voor onze aanvallende houding". Een standpunt dat werd gede clameerd vanuit een chauvi nistische blik. Want vriend en vijand was het er na afloop over eens dat een puntende- ling het beste resultaat zou hebben betekend. Al dient daarbij wel te worden vermeld dat Puttershoek (zonder de in het buitenland vertoevende trainer Jan Keijzer) in het laatste half uur, ook nog toen het 1—1 stond, krampachtig naar adem snakte. Precies een uur lang waren Puttershoek en Ursus in staat het publiek een aantrekkelijk schouwspel te bieden, waarin het tempo hoog lag en waarin zonder meer ook de ver dienste van Ursus beide ploegen vanuit een aanvallend concept te werk gingen. Met bij Ursus drie spitsen (Robbie Bonte, Cees Dontje en Sjaak Nieuwstraten) en bij Putters hoek met de middenvelders Ger Reedijk en Klaas Bakker als gangmakers. De offensieve instelling lever de Ursus al vrij vlot een doel punt op. Leo Visser redde eerst schitterend op een kogel van Nieuwstraten, maar uit de door Donald Bax daaruit voortvloeiende hoek schop werd de tegenvallende vrije verdediger Klaas van Dongen door Dontje zo in het nauw gebracht, dat hij zijn ei gen doelman passeerde. Dus moest Puttershoek komen en het deed dat in hoofdzaak via de nog steeds unieke klasse van Reedijk. Uit een vloeiende combinatie met Bakker en Aardoom was het ook Reedijk persoonlijk die de gelijkmaker voor zijn rekening nam. Mede door deze meevaller bleef Put tershoek voor de rust iets ster ker en kopte Bert van der Zanden uit een hoekschop op de onderkant van de lat. Overwicht Ook in het tweede bedrijf had de thuisclub in de beginfase een overwicht, maar toen meer treffers uitbleven, profi teerde Ursus (met vervangers voor Bart Fiegel, Bert Rama ker en Hans van Loenen) on middellijk. Het was weer Klaas van Dongen die aan de basis van het tweede Schie- damse doelpunt stond. De door hem geblokte voorzet werd door Dontje ineens achter Vis ser geknald. Volgens afspraak verdween bij Puttershoek de licht gebles seerde Klaas Bakker naar de kant ten gunste van de weer herstelde Mels van der Hei den, hoewel een vervanging van Leo van Kleef logischer zou zijn geweest. Ursus trok zich nu meer terug en liet Put tershoek maar wat aan rom melen. Door het gebrek aan een centrumspits werden de hoge voorzetten een gemakke lijke prooi voor John Segaar. De beste kans kreeg Putters hoek zelfs nog per ongeluk. Een slordige dieptepass van Van Kleef werd door Reedijk, die in Hennie Verschoor een lastige tegenstander had, zoda nig van richting veranderd, dat Segaar het antwoord schuldig bleef. Tergend lang zaam rolde de bal echter net naast. Schiedam - Hermes DVS kreeg tegen Papen drecht geen loon naar werken De Schiedam mers waren tachtig mi nuten lang in de aanval geweest, toen het verde digend spelende Papen drecht goed gebruik maakte van onoplet tendheid in de verdedi- ging van de thuisploeg en het beslissende doel punt scoorde. De goede wil van Hermes DVS was niet voldoende de 0- 1 achterstand in de reste rende minuten weg te werken, zodat trainer Wim Verhoorn al in de eerste wedstrijd van de competitie met het voor de Schiedammers typi sche wedstrijdbeeld uit het vorige seizoen gecon fronteerd werd positief voetbal te brengen, ter wijl de punten naar de wat voetbal betreft min der begaafde tegenstan der gaan. Papendrecht realiseerde het zich minder kwaliteit in huis te hebben en probeerde dit vanaf het eerste fluitsignaal te compensc-xc-n door de snel le vleugelspelers Rob van Vooren en de van SVV te ruggekeerde Cock de Zwart met handen en voeten af te stoppen. Ook middenvelder Peter Boon werd in de acht ste minuut van de eerste helft met een vuistslag afge- Frans Bouwman in duel met Papendrecht-aanvoerder Gijs Schalk. stopt. Meer dan een vrije trap leverde het niet op. Hal verwege de eerste helft moest de overtuigend spelen de doelman Gerrit Romijn enkele reddingen met zijn been verrichten. Zo was hij na een combinatie tussen Ruud de Jager en Rov den Hartog net iets eerder bij de bal dan Roy de Hartog. Vijf minuten later reageerde hij goed op een schot van „han gende spits" Frans Bouman. Papendrecht zette in de eerste 45 minuten weinig aanval lends tegenover de Schiedam - se activiteiten, al kwam Peter Keyzer tien minuten voor rust in kansrijke positie Hij schoot te gehaast en de bal ging over. Na vijf minuten spelen in de tweede helft werd Rob van Vooren gewisseld en kwam Lïo van Hagen als gelegen- heidsaanvaller in het veld Papendrecht kreeg de eerste kans na rust, toen Kees Korte- land ongehinderd in de rich ting van het Schicdamse doel punt mocht, „opruikken". Ten koste van een vrije trap werd hij afgestopt, waaruit chaoti sche toestanden voor het doel van de niet klem vaste Edwin Overdijk voortvloeiden. De tweede wissel van trainer Wim Verhoorn Jeroen Ro vers kwam in het veld voor Frans Bouman bezorgde Pa pendrecht meer last. De snelle Jeroen Rovers ontweek de grijpende handen van de Pa pendrecht- verdediging en trok de bal op maat voor. Leo van Hagen tikte te zacht in zodat laatste man Gerry van Kuyk cn doelman Gerrit Romijn op het nippertje redden. De voor bode van het slechte resultaat voor de Schiedammers was de kopbal van Peter Keyzer, die bij een voorzet van de linker vleugel achter verdediger Cees Maltha op dook en de bal op de lat kopte. Kees Korteland had meer succes, toen hij de bal twintig meter van het Schicdamse doel af rustig aan kon leggen. Zijn effectrijke schot was goed voor de Papen- drechtse punten. Hermes DVS trainer Wim Verhoorn Waarom geen lek kere opsteker 0-0 was zeker verdiend geweest. Toch ben ik niet ontevreden. Je moet deze wedstrijd als een investering zien. die in de toekomst vruch ten voor ons af zal leveren. De sfeer die er heclst belooft wat voor de toekomst, want gewerkt is er vandaag. Schiedam Een hard werkend DRZ heeft op eigen terrein het tech nisch betere RCD toch met een nederlaag naar huis kunnen sturen. In de eerste helft wogen de partijen goed tegen el kaar op. Er kwamen kansen aan beide kan ten. Onder andere Ab Wolthuis, maar doelpun ten bleven uit, al werd er een van RCD wegens buitenspel afgekeurd, In de tweede helft pakten de gasten de zaken ener giek aan en DRZ moest in de verdediging. Na een kwartier konden zij met een counter aan de druk ontkomen en dat beteken de gelijk een doelpunt. Een vrije trap van Ruud Gonlag werd door Ab Wolthuis goed ingekopt: I0. Kort daarop was het weer Wolthuis die met een kopbal scoorde: 2-—0. On danks een stevige druk van RCD kon het toch niet verder komen dan één treffer. Hoek van Holland Hoek van Holland heeft zijn eerste competitiewedstrijd met 10 verloren. Hoewel de Hoekena- ren zeker met minder waren dan VCS, wist de thuisploeg De Hoek na tien minuten in de tweede helft doeltreffend te verrassen: 10.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 2