m DWS mist te veel strafworpen Frans Fiers uitblinker bij FCN'66 SPORT Hoekse Boys via strafschop langs IIVO Weer werkt mee MSV '71: nog drie weken.. Sportagenda A-kampioen schap Ferry Groene- weg trainer af Dames Hollandiaan verrassen MSV'71 gelijk Softbalsters gedegradeerd Bob Weeda de gelijkmaker Brons voor Hoogendijk Evergreen haalt uit Bené de Boer zesde re b< MAANDAG 3 SEPTEMBER 1Ü79 SC/VD/VVWg Langebaan- wedstrijden een succes Delft Zat het de Delft- se zwem vereniging DZV vorig jaar tegen met de langebaanwedstrijden in de Delftse Hout (afge last). de zesde editie stond ïn het teken van het mooiste weekeinde van het jaar, waardoor een recordaantal van ruim zeshonderd deelne- Maassluis Nog drie weken en dan is bekend of het honk balteam van MSV '71 kam pioen is geworden. Het ene puntje voorsprong op Compri Zwijndrecht zal in de reste rende ontmoetingen tegen G roenoord, nog twee keer. en DOS '32 behouden moeten worden. liet kan nog een spannende aangelegenheid worden, omdat DOS '32 de der de plaats op de ranglijst in neemt Tegen Green Fox had MSV '71 geen moeilijkheden. Er werd een regelmatige 111 over winning behaald. Kees Rein- ders presteerde het om een ho merun op zijn naam te bren gen. Werper Jan van Spijk deklasseerde zoals gewoonlijk de slagmensen. Zijn cijfers, 11-1-4, zeggen genoeg. Maandag: Vergadering VV Vlaardingen, Broek polder, 20 uur Verdadering Hoekse Boys, Harwich weg, 20 uur Zaalvoetbal in Margrie thal, Olympiahal en Oude Lijnbaanhallen Dinsdag: RFCZwalu wen Woensdag: IVF-WK, Bijdorp. 19 uur AHC '28—mV3 (heren). Vlaardïngen Morgen wordt voor het Ylaardings kam pioenschap voor A-junioren de wedstrijd VFC—Fortuna gespeeld op het veld van VFC. De wedstrijd, begint om 19.00 uur. De winnaar van de wed strijd speelt tegen Vlaardïn gen, dat zich al geplaatst heeft Op 5 september wordt de wedstrijd DVO'32Zwalu wen gespeeld. De finale wordt nog op een nader te bepalen datum ge speeld. Waar deze wedstrijd gespeeld wordt is nog niet be kend, omdat eerst dc resulta ten van de nog te spelen wed strijden bekend moeten zijn. Maassluis Ferry Groene- weg heeft ontslag genomen als trainer van het Haagse Quick. De oud-speler van Ex celsior M. zegt over de reden: „ïn het bestuur kwamen een aantal wijzigingen. Jan ten Iloopen zou zich bezig gaan houden met voetbalzaken. Ik heb geprobeerd twee weken met die man samen ie wer ken, maar dat ging gewoon niet. Ik wil het alleen voor het zeggen hebben. Hulp van anderen heb ik daar niet bij nodig". Ferry Groeneweg start dit sei zoen met de B-cursus. Volgend seizoen gaat hij waarschijnlijk weer een dub trainen. Het ligt nu in de lijn der verwachtin gen dat hij binnen korte lijd zijn comeback zal vieren in het eerste elftal van Excelsior M. Zaterdag was hij al een ge ïnteresseerd toeschouwer. De Maasslufeers kunnen hem hard genoeg gebruiken. mers liet water in ging-. De ideale weersomstan digheden zorgden er ook voor dat alle baanre cords sneuvelden en vele persoonlijke tijden scherper werden gesteld. Henk Bakker van De Devel, vijfde op de schoolslag: „Het ging bloedhard. Niet te gelo ven". Het waren niet alleen de wed strijd zwem mers die het prima naar de zm hadden. Ook de recreanten kwamen in grote getale aan de start voor het zwemmen van 1QÜQ. 500 of 250 meter, waarbij Delftenaar Bart van Uden met zijn zeventig ja ren de oudste was. „In 1922 heb ik nog meegedaan aan de eerste Ia ngebaanwedst rijden van DZV in het ..kanaal". Wat betreft gezelligheid is er eigen lijk weinig veranderd Daar was het wat anders, omdaL het kleiner is. Maar verder. Bij de grote kanonnen, die uit kwamen in de laatste wedstnj- den voor de Zwem kroniek be ker en de Zuid hollandbeker, ging het er spannend aan toe Op de 2000 meter vrije slag kwam Marco Lagas van WVZ tot een uitstekende vijfde plaats in 23 58 5, achter win naar Edwm Kooijman. Toch was de Zoeter meerder niet erg tevreden. „Ik had nog spier pijn van wedstrijden die ik de dag ervoor had gezwommen en daardoor kon ik in de sprint niet voldoende tempo maken". Bij hetzelfde nummer voor de dames toonde WVZ 2ich ook in de voorste lijn. waarbij vooral de jonge Sandra Be ntvelzen in positieve zin op viel. Met 25 54 6 bleef zij club genote Madeleine de Graaff, die nu toch weer twijfelt of zij stopt met de zwemsport. ruim voor. Trainer Leen Broer: door Peter van Zwienen „Voor ons is haar prestatie een enorme verrassing, die uij ei genlijk met hadden ver wacht". De Graatf word wel winnares van dc Zuidholland- beker. Iicnc van der Laan van VZC kwam op een alleszins redelij ke achtste plaats terecht, ach ter Astrid van der List van Raket. De Vlaardingse Ka naalbod wmgs ter: ..Voor mij zijn de/o wedstrijden eigenlijk lekort. Ik moet het van lange re afstanden hebben. Op de 2UQ0 meter kan ik redelijk meekomen, maar ik behoor nel met tot de top". De 2000 meter schoolslag vormde het hoogtepunt van de wedstrijden. Achter Berjan Cornchsse. Hans Elzerman en Ron Phaff ontspon zich een schitterende strijd om de vier de plek, die uiteindelijk werd beslist in het voordeel van Strijenaar Leen Beider. Uit zesde positie begon de ZPB-er aan dc eindsprint en vijf meter voor de finish achterhaalde hij de eeuwige concurrent HenK Bakker van De Devel. De Zwyndrechter ..Ik had al om me heen gekeken en niemand gezien, dus ik was vrijwel ze ker van de vierde plaats. Be ider kon er echter toch nog langs komen". En Beider: „Ik kan op de langebaan goed sprinten en het tempo versnel len. In ieder geval beter dan vorig jaar. Toen werd ik regel- matig zesde of zevende en nu tweede. Het is dit seizoen erg goed gegaan". Voor de organisatoren was het we! jammer, dat de aangekon digde vedetten Henk Elzer man. Maritzka van der Linden en Kees Vervoorn mot aanwe zig waren. Henk Brinkel van Zian/Vuesse daarover: „Van Maritzka van der Linden kre gen wij te horen dat haar deel name aan een langebaamved- stnjd met in hel trainingssche ma paste. Kees Vervoorn be reidt zich m Amerika voor op de Olympische Spelen en Henk Elzerman zu net in dienst en schijnt een zware week achter de rug te hebben. Het :s jammer, maar het is niet einders". Maar eigenlijk maakte het nie mand wat uit m de zonovergo ten Delftse Hout, waar burge meester Gallas de prijzen uit reikte. Want iedereen had een gezellige dag zwemmen achter de rug en het betekent ook continuering van de lange- baanwedstrijden in de Delftse Hout. DZV—voorzitter Roelof Groeneveld: „Als het dit jaar ook was afgelast, hadden de organisatoren het wellicht niet meer zien zitten. Nu hebben ze er weer een beetje moed in". Na de finish van de 2000 meter dames begeven de winnaressen zich naar de kop warme thee en de hermneringsmedaiile. De juryleden houden zich druk bezig met het noteren van de tij den, Vlaardingen/Schiedam De dames van Hol landiaan hebben voor een onverwacht succes gezorgd door met 97 van EHC te winnen. Ge durende de hele wed strijd heeft Hollandiaan een voorsprong gehad. De van de junioren over gekomen Helma Salo mons en Wilma van Buuren speelden een verdienstelijke wed strijd. Marleen Bakker stond na lange tijd weer in het doel. De heren van Hollandiaan hebben de streekderby tegen Tini tas met 1513 gewon nen, Hollandiaan startte sterk en had al snel een 61 voorsprong opgebouwd. Toen Hollandiaan er te ge makkelijk over ging denken kwam Unitas terug en met de rust stond het dan ook 77. In de tweede helft het zelfde beeld. Hollandiaan liep uit tot 138 en Unitas haalde op tot 3312. Toch kwam dc winst niet meer in gevaar. De dames van UVG werden verrast door een half verhard veld. Desondanks kwam UVG snel op een 20 voorsprong. Het kruit was hiermee ver schoten en ADO bepaalde de ruststand op 42. Acht minu ten voor tijd ging UVG over op manverdediging en haalde het op tot 5—5. De heren van UVG speelden thuis tegen Kwiek Sport. De eerste helft ging gelijk op; maar aan het einde van die eerste helft liep UVG uit tot l7. De tweede helft werd er van beide kanten rommeliger gespeeld. Aan beide teams werden diverse strafworpen toegekend, die alle benut wer den. UVG ging m de tweede helft onderling kibbelen waar door Kwiek Sport terugkwam tot 1313. Op tijd ging UVG weer echt handballen en be haalde het een 1915 over winning. Dames De dames van HVK speel den uit tegen HVOS en won nen door een strafworp in de laatste minuut met 87, De heren van HVK verloren met 17—9 van Snel wiek 2. HVK zou blij zijn indien het een paar nieuwe herenleden erbij zou krijgen. De dames van WIK stonden met dc rust met 6l achter tegen OH- veo. Toen de coach van WIK over wilde gaan op een 5-1- verdediging ging Mary Vre- denbrecht door haar enkel en kwamen de breakouts niet meer uit de verf. Vlak voor tijd had WIK opge haald tot 9—9. maar een strafworp betekende de 10 9 nederlaag. Dc heren van Wilton startten sterk tegen Saturnus en had den na tien minuien een 5 voorsprong. Door een verslap ping m de concentratie kwam Saturnus terug tot een 86 ruststand. In de tweede helft weer een goed startend Wilton dat uitliep tot 32—7. Saturnus kwam nog wel terug maar de punten gingen naar Schiedam. Uitslag 14—13. De dames van Wilton verloren met maar liefst 17—4 van De Spartaan. De dames van DWS behaalden een ruime 103 overwinning op Northa. De ploeg van DWS heeft 3 nieuwe speelsters van de jeugd erbij die met vec-1 inzet spelen. Bij de rust had DWS een 40 voorsprong. Na de rust liep DWS uit tot 60 voor Northa kon tegenscoren. Coach Loes Schaap is optimistisch over de ploeg en denkt dat het team zich kan handhaven in de tweede divisie. De heren van DWS hebben hei er lelijk bij laten zitten te gen Westlandia. De hele eerste helft stond DWS achter maar vlak voor rust stond het 7G voor. Vlak na rust scoorden Westlandia drie keer achter een en die klap kwam DWS niet meer te boven. DWS speelde een matige wedstrijd en miste maar liefst 7 van de li strafworpen. Resultaat: een 329 nederlaag. Schiedam De softbalsters van Schiedam hebben de be slissingswedstrijd om er plaats in dc landelijke twt, de klasse tegen The Ducka met 9-20 verloren. De Schiedamse dames, die hun duel op neutraal terrein van TSC in Oosterhout moesten af. werken, hadden in de vierde innings nog een 8-4 voor- sprong. Deze vierpunten mar- ge kon het team van Jane Be. sse niet handhaven, want in de gelijkmakende slagbeurt kwamen The Ducks zeer sterk terug. Maar liefst veertien slagvrouwen kwamen aan béd, die in totaal goed waren voor cif punten. Deze slag kwam het Schiedamse team niet meer te boven en gedesillusio neerd ïn de wetenschap het volgend seizoen weer m het rayon Rotterdam te moeten spelen, verlieten de dames het veld. Schiedam In ern bikkelhar de confrontatie heeft SFC een puntje weten over te houden aan IFC, Een domper was het dat Gerard van der Draai in de tweede helft moest uitval len. Ilij werd zo onbesuisd door een speler van IFC un- deruit gehaald, dat hij niet een gebroken heen moest uit vallen. De spitsen van SFC wisten zich niet tie kansen geen raad. Na ccn verdctli- gingsfout kwanten de Schie dammers zelfs op achterstand. Vier minuten voor tijd werd de gelijkmaker gescoord. Bob Wccda verzilverde een toege kende strafschop wegens hands. 11. Schiedani/Vlaardingen De eerste ccmpctiticdag van de afdelingsclubs bracht in het Waterweggebied maar één ne derlaag. Dat was SVDPW, dat op eigen terrein van The Har- va rds verloor (I2). Verder was er winst cn gelijke spe len. SVDPW—The lKarvards 1—2 Ir» een sportief duel kon' The Harvards de leiding nemen, toen de verdediging van SVDPW bleef staan voor ver meend buitenspel. Via de schoen van Benny van de Spoor werd het 01. De thuis club kon langzaam maar zeker het spel overnemen en uit een. strafschop (hands) lukte het Hcnny Bras nog voor de rusr de partijen op gelijke voet te brengen: 1—1. In de tweede helft was SVDPW wel meer in de aanval, maar het waren de bezoekers, die de wedstrijd met winst afsloten. ZuïdersterDemos 02 Een hard werkend Demos heeft listig gebruik gemaakt van dc verkeerde tak nek van Zuïderster. Het onbesuisd aan vallen van dc thuisclub waar bij de verdediging vergeten werd. stelde eerst Kees Broere en daarna Joop van Schiindcl in staat een doelpunt te laten maken cn na de rust was het Ben van Schijndel die broer Joop voor de tweede keer in stelling bracht: 02, FCNODI 1-0 Met Frans Fiers als uitblin kende laatste man heeft FCN na een goede wedstrijd ver diend gewonnen van ODI. Het was in de eerste helft dat een doorgebroken Robby Hoogstad zijn clubgenoot Henny Kuyl in staat stelde om tot een doel punt te komen. Na de rust kreeg FCN het moeilijk, maar de verdediging hield de over winning stevig in handen. FC Rotterdam—MSV'71 I—I Voor de rust bleek MSV iets sterker, maar uitgespeelde kansen kwamen er niet. In de derde minuut na de rust werd er een lob heel listig over de uitlopende Piet van Rest ge plaatst en dat betekende een achterstand van 10 voor MSV. De Maassluizers kwa men echter terug en een snel door Carl Mans gespeelde bal werd door Jan Verbrugge goed afgewerkt: 1I. Een mi nuut voor tijd leek Henk van Ruiven de winnende treffer voor MSV te gaan maken. He laas voor hem en zijn club ver dween de bal in het zijnet. WF—USC 2—1 Een hard bikkelend WF met in de voorste linie Gerrit van de Most, Hans van Hassel en Aad van de Berg weer onder de lat. heeft thuiswedstrijd te gen USC met een overwinning van 21 afgesloten. Peter de Hartog scoorde 10 uit een pass van Jan van Bokkum. Er kwamen nog twee goede kan sen voor Peter de Hartog, maar die werden gemist. Nog voor de rust kwam de gelijk maker, 11. Een fel aanvallend WF scoor de middels Jan van Bokkum eerst een kwartier voor tijd het winnende doelpunt 2—1. MetroSchiedamse Boys 2—2 Voor de rust keek Dc Boys te gen een achterstand van 2—0 aan. In de tweede helft ging het beter en middels Ben Stip en Aluq werd het gelijke spel bedwongen: 22. Vlaardïngen Dc ge broeders Itob en Ham Hoogendijk hebben tij dens internationale judo- wedstrijden in Montreal voor goede resultaten ge zorgd- Beiden gingen naar huis met een bron zen plak. Dc prestatie was des te beter, omdat bijna de gclieie wereld top aanwezig was. Er waren ploegen uit de USSR, Japan, Frankrijk en Oost-Duitstand. Hoek van Holland Hoekse Boys kwam in de eerste thuis wedstrijd wel heel erg geluk kig aan winst De tweede helft was nog maar luttele mi nuien oud toen de Vlaarding se verdediger Pim Vrij, na al eerder wat irritante overtre dingen te hebben begaan. Kon Sliers duidelijk natrapte. Scheidsrechter Van der Lin den aarzelde geen moment en legde de bal op de stip, on danks vele protesten van IJVO-kant. Daar meende men namelijk dat de scheidsrech ter het spel ai eerder had stil gelegd. Een fluitsignaal van de arbiter op het ernaast gele gen veld bleek de oorzaak van dat misverstand. Waarna Louis Knipscheer uiterst koel langs doelman Pim Bergwerff mikte en Hoekse Boys op 1-0 zette. Het bracht enige opwinding in een uiterst saaie wedstrijd, die vooral in de eerste helft zelfs Hoekse Boys, hier trachtend, met z"n tweeën een HVO-er te passeren, kwam nogal gelukkig aan de overwinning. het peil van de middelmaat niet bereikte. Vooral Hoekse Boys speelde rommelig en zonder een dui delijk concept. Slechts Ron Se llers en Cees van der Pol speelden in een vooruitgescho ven positie, maar de vier mid denvelders konden niet duide lijk maken welke taak ze nu eigenlijk hadden. Veelvuldig balverlies aan Hoekse zijde stelde HVO vooral in het eer ste kwartier in staat om een 'paar keer gevaarlijk uit te ko men. De betrouwbaar verdedi gende Daan van der Schilt wist echter meerdere malen goed in te grijpen op akties van John Westendijk en Eddy Seymour, terwijl Lammert Om hof en Rob Bosgieter er voor zorgden dat op de rech terkant ook Anice Souhoka geen kans kreeg. Het bleef in die eerste helft echter een uiterst rommelige vertoning die 2ich aanvanke lijk ook in de tweede helft voortzette. Totdat Van der Linden tot die „pingel" be sloot. Terwijl Hoekse Boys zich ingroef in verdedigende stel lingen, ging HVO een alles of niets spelletje spelen, waarbij meermalen eenentwintig spe lers op de Hoekse helft ston den. Maar ook dat bleek een weinig succesvolle methode. Tussen elke Vlaardingse aktie stak wel weer een Hoeks been. Pim Vis en Harry van der Hoff werden in het arbitrale boekje genoteerd, terwijl Koos Heer schap de plaats van Rob Bos gieter ging bezetten. De druk van HVO was groot, zo groot zelfs dat iedereen de gelijkma ker snel verwachtte. John Westendijk was er na een kwartier dicht bij, maar zijn inzet belandde op de lat, waarna Renée van Sprang de „rebound" miste door naast te schieten. Cees Schilder arri veerde even later zelfs in vol komen vrije positie voor doel man Theo van Hooydonk, maar hij produceerde niet meer dan een rollertje dat een gemakkelijke prooi werd voor de Hoekse doelman. En zo kreeg uiteindelijk Hoek se Boys zelfs nog twee uitste kende kansen om zich in veili ge haven te spelen. Beide ma len stond Kees van der Pol aan de basis van die mogelijk heid. Eerst schoot hij oog m oog met Pim Bergwerff centi meters naast en vervolgens verzuimde hij bij een door braak af te spelen aan de op links vrij meegekomen Jan Plaizier. Het maakte de tweede helft ondanks de hitte toch heel wat interessanter dan de eer ste. Hoekse Boys won geflat teerd en bij HVO werd heel wat nagediscussieerd over de penalty en de overtreding die daaraan vooraf ging. Maassluis Het damesteam van Evergreen is dc hockey competitie hoopvol begonnen. Tegenstander Cajielle werd rnet maar liefst 60 afge-. droogd. Het veldspel was zeer goed verzorgd. Vlot lopende combinaties maakten het duel erg aantrekkelijk. Dat komt zeker door de betere training* sopbouw die de dames gekend hebben in de voorbereiding. De doelpunten kwamen op naam van Marlies Koot (twee. maal), Annemiek Schippers (twee maal), Els de Wilde en Ellen Smit. Het hei en team van Evergreen was niet opgewassen tegen Fo- reseate. Met 30 moesten dc Maassluizers het onderspit del ven. De verdediging van, Evergreen gaf teveel sir af cor ners weg. Uit een van die| straf corners kwam indirect het eerste doelpunt voort De: ingeslagen strafcorner kwam; op de voet van Pieter Dupontj hetgeen een straf bal oplevc-rde voor Forescate: 10. Na de hervatting probeerde Ever green ten doelpunt te forceren maar een conditioneel gebrek brak de ploeg in de slotfase op; De tegenstander kon daardoor makkelijk uitlopen naar 3—0 Vlaardingcn Op het par cours van de wielervereniging „De Hoekse Renner" in Put- tershoek namen de renners van Dc Coureur deel aan de derde rit van de zomercontpc titie. In de A-klasse werf Charles Sollevcld derde. Pek' Heïjster vijfde en achtste Jy Timmers. Bij de clubliccntif houders kwam Gerrit Moer man als tweede over de meet Martin Rolvers als vierde en Siem Jan de Koning als ze vende. 1( Bij de nieuwelingen werd Enk Meyer derde gevolgd doet Baje Loerts. Tijdens dc ronds van Krimpen aan den IJsse| werd de Vlaardinger Rene da Boer zesde. In Dordrecht waar 110 renners aan de start stonden, reikte Sjaak Koevel mans naar een negende plaats cn werd Richard Meeldijk tiende. Rudy Christoffers reikte in dfi ronde van de Moerdijk bij t». junioren niet verder dan ee» zevende plaats. In Ahbcnbroe» werd een jeugd toernooi verre den. Het Vlaardingse rennertj* Hans Peter Meijer, acht er nog maar, finishte fraai ais derde. dun Sch boel ben een ern; knj, mg< rmj van vnt lore ver krej •«1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3