Onrustig Spirit beter dan statisch F1 'SC ween afmakers hij Excelsior M F-J lijsoord CION laat zich verrassen Zwaluwen herstelt zich zege DSS: tweede tegenslag HBSS haalt in TSB gaat door: weer Met dank aan Jan de Brabander Hoekse Boys wint GSS haalt uit Knap herstel van HVO Van der Eist slaat toe MVV tobt >27 MAANDAG 10 SEPTEMBER 1979 VD/SC/WW 5 Wassenaar Pech ach ter- volgt het oude Sunlight on der de naam DSS'26. Na de 0- 1 thuisnederlaag tegen lei der Katwijk vorige week, nioest het team van Gerard Flacs ook ditmaal het onder spit delven. In de uitbeurt bij JAC in Wassenaar ging DSS in dc laatste tien minu ten met nog slechts tien spe lers over onderuit met 2-0. Het was des te droeviger voor de Vlaardïngse equipe, omdat ondanks een man minder DSS langzaam maar zeker op toeren begon te ko men. De eerste tegenslag ontving DSS in de tweede minuut toen Mar Vcrburgh na een botsing met een alumimurnnop van een JAC-speler met een win kelhaak van zes centimeter het veld moest ruimen. Zijn vervanger Cock Brockx moest dat na een kwartier in de tweede helft eveneens, en om dat kort daarvoor Bas Post ook al geblesseerd uitviel, gingen de Vlaardingers met tien man verder. De ellende werd nog erger, want tien minuten voor lijti werkte JAC een verkeer de weggekopte ba! van Ronald Hassfcld ineens in de touwen: 1-0. In het alles of niets offen sief dat de ploeg van Flaes daarop inzette, werd het ook nog 2-0. Hock van Holland Hoekse Boys heeft met 1-3 gewon nen bij Loosduinen. Ron Se llers opende de score, maar de thuisploeg stond met de rust toch gelijk: 1-L Ed van Dijk. na een solo, scoorde 2-1 en het was Cees van de Pol die voor de 1-3 eindstand zorgde. De inleiding tot het eerste Spi rit-doelpunt. Bas van Herk knalt op de paal. Butter maakt af. Ouderkerk aan den IJs* sel „We blijven ho pen", riep PPSC-trainer Jack Lammers na de wedstrijd tegen Spirit wel een keer of drie uil Hoop, gebaseerd op de werklust van de Schie- dam.se formatie, die ech ter bijzonder weinig overleg toonde. Sterker nog, ondanks de arbeid rammelde het team aan alle kanten. Sterker nog, ondanks de arbeid ram melde het team aan alle kanten. Daardoor kon het zeker niet impone rende Spirit zijn tegen stander toch nog vrij ge makkelijk met een 3—1 zege opzij zetten. Telkens werd er door de thuis club op het juiste moment ge^ scoord meteen na het begin- signaal en direkt na rust, bei de malen door Rob Butter), waardoor PPSC een psycholo gische tik kreeg toegediend. „En daar zijn we met name na rust eigenlijk niet overheen' gekomen", vond Lammers. „Echt, we speelden niet eens zo slecht. In ieder geval beter dan vorige week tegen Heer- jansdam. Maar cr zit geen tempo in. Elkaar netjes de bal toeschuiven, maar zonder snelheid. Veel te statisch alle maal". Hoop voor de toekomst kan Spirit-trainer Piot de Jong ze- kor nebben, want tot nu toe gaat het competitieverloop volgens het boekje. Een punt bij Nieuw-Lekkerland en het volle pond tegen PPSC. Hij was er zichtbaar tevreden over, hoewel het spel van de „kanaries" nog wel wat te wensen overliet. „We speelden Vlaardingen/Schiedam De meest opvallende uitslag In de afdeling was de 6—0 overwinning van WK op Zwarte Pijl. GTB verraste vriend en vijand door met 21 CION te verslaan. Een goed resultaat van GTB, omdat het nog steeds gehavena is door blessures en schorsingen. DVO '32 boekte zijn eerste overwinning. Ned Lloyd moest er met 1— 0 aan geloven. VDL kon de hoog gespannen verwachtingen niet waarmaken en verloor met 20 yan SDV. GSS tenslot te won afgetekend. Met maar liefst 4—1 moest Oude Maas eraan geloven. GTB—CION 2—1. In een aantrekkelijke wed strijd moest tenslotte CION het hoofd buigen in deze streekderby. Er werd van bei de kanten aanvallend voetbal gespeeld. Grote man bij GTB was Jan Hoogendoorn. Met twee doelpunten werd hij matchwinnaar. CION was de betere ploeg, maar wist met de vele kansen geen raad. Met name Erno Elfers wachtte te lang bij zijn doelpogingen. De Vlaardmgers kwamen wel op voorsprong. Koen Klos omzeil de de buitenspelval en scoorde 01. GTB veerde op en kwam sterk terug. Twee doelpunten waren het gevolg. Niet meer dan verdiend want de doel punten lellen nog steeds als enige bij het voetbal. DVO *32NED Lloyd 1-0. Een goed spelend DVO '32 won de eerste thuiswedstrijd verdiend. Gezien het aantal kansen had de score vele ma len hoger uit kunnen vallen. Kerpel besliste na rust de wedstrijd in het voordeel van de Vlaardingers. SDV—VDL 2—0. Een hard werkend VDL zag geen kans om ook maar een puntje te veroveren op SDV. Het werd een 20 nederlaag. VDL kreeg wel goede kansen, maar paal en lat stonden doel punten in de weg. Schiedam HBSS moest tot het uiterste gaan om een 02 achterstand om te buigen in een 2—2 gelijkspel. Pas na de rust konden de Schiedammers tot scoren komen. Vooral voor - de rust was het niet best wat HBBS ervan maakte. Er klop te weinig van. Na de pauze kwam de ommekeer. De com- •■binaties verliepen vlot en de spelers kregen het geloof in - eigen kunnen weer terug. Het „scoren van doelpunten was slechts een kwestie van tijd. Ton Gunter maakte aan alle onzekerheid een einde. Eerst benutte hij een strafschop en even later rondde hij een solo op een fraaie manier af. Vlaardingen HVO nam re- "vanche op zichzelf. Duinoord moest er met maar liefst 52 geloven. Wel moest er eerst een achterstand wegge- Werkt worden voordat HVO -aan de overwinning kon gaan "denken. De aanval was goed op dreef. De doelpunten kwa- •men voort uit goede acties. Eerst was het Souhoka die de -Store in evenwicht bracht: 1— -X Daarna liep HVO gestadig .weg van de tegenstander. Te gen de aanvalsgolven was -geen kruid gewassen. Voor nist waren het Onderlinde en Kees Schilder die de produk- opvoerden. Na de hervat ting waren het Ed Seymour en Sohouka die de vijf volmaak- '"n. WK—Zwarte Pijl 6—0. WK maakte de titelaspira- ties waar. Tegen Zwarte Pijl werd met maar liefst 6—0 ge wonnen. De doelpuntenmachi- ne kwam op gang. toen Jos van der Meer er al snel 10 van maakte. Hierna waren het Peter van der Meer, John Vlasblom, Jos van der Meer, Peter van der Meer (straf schop) en wederom Peter van der Meer die scoorden. De be zoekers hadden niets in te brengen en tegen een op alle fronten overheersend WK. Oude MaasGSS 14. Een verdiende overwinning voor GSS, dat de kansen goed benutte. Teun van Staveren trof tweemaal doel terwijl Chris van Gerwen en Tom Kramer het kwartet vol maakten. GSS is niet in moei lijkheden geweest, oude Maas maakte een zwakke indruk. Sb 7X\ - tësSSÏiïS Sk#£i erg onrustig vond ik, Het-was ook moeilijker voor mij om de jongens te motiveren voor deze wedstrijd. Tegen Lekker- land wisten we wat we tegen over ons zouden krijgen. 'Van PPSC letterlijk niets. Onze te genstander kreeg nogal wat kansen omdat Spirit niet altijd tijdig ingreep. Vooral die num mer negen van hen (Ton van der Linden, red.) kon daar door voor veel gevaar en on rust zorgen". Dat kon hij zeker, mede door dat jubilaris Adrie Vis (hij speelde zijn vijfhonderdste wedstrijd voor zijn club) hem genoeg ruimte bood, Ton van der Linden en aanvoerder Coen Winkelman waren trou wens de drijfveren van een vrij simpel opererend PPSC, dat vaak de ouderwetse „lange bal" hanteerde. Veel effect sorteerde dat dus aanvankelijk niet. Spirit kende een sterke openingsfase, waarin al na twee minuten gedoelpunt werd, Spitsspeler Bas van Herk mocht aan de rand van het strafschopgebied vrij aan leggen. Zijn schot spatte op de paal uiteen, maar de attente Robbie Butter was aanwezig om het karwei af te maken: 1—0. Vlak daarop was diezelf de Butter bijna bij een tweede Spirit-doelpunt toen de matig spelende PPSC-linksachter Jan van de Marei te zacht te- rugtikte. Butter onderschepte de bal, passeerde vervolgens keeper Ben de Berg, maar zijn inzet hobbelde net naast de paal. Geen 20 dus, wel 1—1. Een tegentreffer, die bijzonder grappig tot stand kwam, In de inspanning tikte de Spirit-kee per de bal over de lal. Ook schoten van aanvoerder Coen Winkelman hadden geen ge luk. Wel het boog balletje van Gerrjt van der Heul aan de andere kant. Na een prachtige pass van Bas van Herk stoom de de Spint-linksbuiten recht op doelman Ben de Berg af, die hij fraai passeerde: 3i. Daarna werd een treffer van Jan de Vrij nog afgekeurd, waardoor Spirits zege net niet geflatteerd was. „Maar de sfeer is nog steeds goed" mom pelde Jack Lammers voor zich uit. door Fieter van der Laan tiende minuut werd Ron Carly vrijgespeeld op links. Hij ging een duel aan met Spirit-rech- tsachter Theus Oosterom, waarbij beide spelers secon- denlang een „surplace" uit voerden. Plotseling schoot Cariy langs de verbaasde Oos terom en dat betekende met een de gelijkmaker. Dat doel punt leverde ook een adem pauze op in de wedstrijd. Spirit schrok weer wakker, maar verzuimde zijn greep op de partij te houden, terwijl PPSC meer door behoudend voetbal trachtte verder te komen. De plannen van de Schiedam mers werden in de derde mi nuut van de tweede helft wreed verstoord. Concentra tieverlies in de defensie (Lam mers: „Daar moeten we toch iets aan doen") leidde tot de tweede treffer van Rob Butter, Een beauty overigens. De Spi rit-middenvelder kreeg de bal na een snelle combinatie met Jan de Vrij terug en kogelde steenhard in: 21. Voor PPSC het sein om de aanval wat veelvuldiger op te zoeken. Trainer Lammers stuurde voorstopper Rob de Nijs naar de frontlinie, waar de lange Schiedammer vooral met het hoofd gevaar slichtte. Zoals in de twintigste minuut toen De Nijs de bal na een inworp van Nico de Vries achterover kop te en de nerveuze doelman Gerrit Visser bijna verslagen was. Met een uiterste krachts- IJmuiden Zwaluwen heeft zich opmerkelijk goed her steld van de 0-3 deceptie tegen Volendam vorige week. In en tegen Ijmuiden liep de formatie van Theo de Waard gemak kelijk over de thuisploeg heen: IA. Met Dick van de Bergh (voor Albert de Pee) en Leen Pijpers (voor Gert-Jan Beze- mer) hadden de Vlaardingers duidelijk meer inhoud- Maar nadat Ernest Kegel tweemaal dicht bij de openingstreffer was geweest, was het toch IJmuiden dat tegen alle verhou dingen in tien minuten voor rust de leiding nam: 1-0. Zwaluwen toonde zich aller minst aangeslagen en nog in de eerste helft werd er orde op zaken gesteld, Eerst Theo Juis- tenga (de gelijkmaker vanaf dertig meter) en kort daarna Ernest Kegel uit een voorzet van Jos Buitelaar zorgden voor een Vlaardïngse voor sprong btj de rust. In de twee de helft zocht IJmuiden naar herstel, maar het was Zwalu wen dat via een uitval het plen beslechtte. Leen Pijpers scoorde van afstand :l-3. IJ muiden was verslagen en de ploeg van de Waard liep via Dick van de Bergh nog uit naar 1-4. Opvallend was nog dat doelman Ab Nijgh een strafschop keerde. Heinenoord De Vlaardïngse debutant in de derde klasse, TSB, heeft opnieuw een opmerkelijke prestatie geleverd. Na de 5-3 zege vorige week tegen Excelsior P» werd ditmaal in en tegen Heinenoord een 0-2 zege behaald. De formatie van de succesvolle trainer Dirk Hoogenboora bouwde lang zaam aan een overwicht én na wat kansjes van Wim S toe ve laar en Harry van Wensel was het in de dertigste minuut van de eerste helft raak. De immer actieve Hans van Bom mel verraste met een schitterende lob van zeker dertig me ter de iets te ver voor zijn doel opgestelde Heinenoord-goa- lie: 0-1. In de eerste tien minuten van de tweede helft probeerde Heinenoord, het vorig seizoen nog één van de titelkandida ten m de d°H*> klasse, wat te rug te doen. ïn het Vlaarding- se doel bewees de jonge Peter Schaap zijn klasse en TSB kwam het eerste offensief van de thuisploeg goed door. Zo goed zelfs, dat het initiatief weer kon worden overgeno men en dat resulteerde na on geveer vijfentwintig minuten in de tweede treffer. Harry van Wensel brak door en werd op de rand van het strafschop gebied keihard onderuitgelo pen. Omdat de TSB-aanvaller daarbij gewond aan hét hoofd raakte, moest hij naar het zie kenhuis worden gebracht waar een aantal inwendige hechtingen werden ceplaatst De directe vriie trap~werd in ieder geval feilloos benut door Hans Campen: 0-2. Maassluis-Als laatste kwam hij uit de kleedkamer. Ferry Groenevveg, Noodgedwongen teruggehaald als laatste man, een gelukje voor Excelsior M was zijn onverwachte terug keer. Nadat hij ontslag had genomen bij Het Haagse Quick als trainer sloot Excel sior zijn laatste man liefdevol in de armen. Hans Kostense kon hem hard genoeg ge bruiken. Het resultaat was direct zichbaar. Het elftal speelde met meer zelfver trouwen en de rust was te ruggekeerd. Rijsoord ondervond dat aan den lijve. Dat het uiteinde lijk 0-0 bleef was van min der belang. Excelsior toonde lef en daar heeft het lange tijd aan ontbroken. Rijsoord werd vooral in het eerste bedrijf overrompeld. Excelsior hield het tempo hoog. m die fase van de strijd had de thuisploeg de wedstrijd moeten beslissen. Kansen ge noeg. Uit een vrije trap van Frank Vork zette Wout van Vuuren scherp voor. Lies Kar dol kon er net niet goed ge noeg bij en deponeerde de bal in het zijnet. Na een half uur kwam de mooiste kans. Dick Verburgh nam op rechts een corner, schoof de bal naar Wout van Vuuren en trok de bal boog voor. Jan Bron kopte de bal door naar Lies Kardol. Zijn kopbal werd via een ka tachtige reactie uit het doel ge houden door Anton van der Steen. Rijsoord kon er weinig tegen over stellen. Het probeerde wel om eruit te komen, maar het hoge tempo noopte tot ver dedigen. Excelsior veroorzaak te drie corners op rijJHei effect was nihil, alleen Jan Bron kopte voor langs. Naarmate de wedstrijd voor derde kwam Rijsoord iets meer uit de greep van de thuisploeg. Onder aanvoering vam Johnnie Djermor kwam het er via de counter gevaar lijk uitEen misverstand tussen Jan van Dijk en Wout van Vuuren gaf Arie den Uyl de mogelijkheid de score te ope nen. Zijn rollertje ging echter voorlangs. Het spelpeil was tot dan 10e ai- leszins acceptabel. Twee ploe gen die de aanval niet schuw den. Leuke momenten voor het doel. Het deed Hans Kos tense zeggen: „Dit was pure propaganda voor het amateur voetbal. Goed voetbal, veel kansen en aanvallend." Jam mer was het alleen dat de kan- - -■ i' 'L -Jai Anton van de Steen redt voor Jan Bron dio het niet makkelijk had sen onbenut bleven. „Want." zo zei Paul Husslage na afloop, „als je er ec-n inschiet gaat het allemaal wat makkelijker." Na de hervatting kroop Rijs oord uit zijn schulp Het domi neerde, maar ook hier geen spitsen die doelpunten konden scoren. Het vertrek van Ab door Chris Woerts Vlaardingen Satelliet won na een prima wedstrijd met 2—1 van het bezoekende Ar- kei. De Vlaardingers kregen na een kwartier een tegenslag te incasseren toen de gasten onverdiend op 0I kwamen. van Marion weegt dan zwaar. Luister naar trainer Arte van der Giessen: „Je raakt weer een aanvaller kwijt en ik heb er al zo weinig. Nu blijft het improviseren." Inderdaad, Ane Wildschut speelde op pa pier linksbuiten, maar in reali teit gewoon op het midden veld. Het was meer Johnnie Djermor die de spstsposine op zocht. Kc-t had geen resultaat Het bleef doelpuntloos. Twee elftallen zonder spits. Bij Ex celsior zou Jan Bron het op die plaats moeten maken. Voor de rust ging het nog wel, maar na de hervatting was het soms lachwekkend om te zien wat hij ervan bakte. Maar het is met anders, je moet roeien met de riemen die je hebt. Maasland Het blijft tobben met MVV '21. Kon de ploeg het vorige weck al niet bol werken. nu werd wederom een grote nederlaag geleden. De Maaslanders moesten er met 3—0 aan geloven tegen Randstad Sport. De nederlaag was niet verdiend. In het veld had MVV gedurende het grootste gedeelte van de wed strijd een overwicht. Het be nutten van de kansen leverde echter te veel problemen op voor de spitsen. Randstad Sport profiteerde daar dank- haar en had aan drie moge lijkheden genoeg om MVV de finitief op de knieën te krij gen. De tegenslag werd goed opge vangen, maar het duurde tot een minuut voor rust eer Ka- rel Bodegom de verdiende ge lijkmaker op het scorebord kon brengen. Na de hervat ting was alleen nog maar het wachten op de winnende tref fer. Het talrijke publiek kreeg een goede wedstrijd voorge schoteld waarin vele kansen werden gecreëerd. Uit één van die kansen wist middenvelder Van der Eist de winnende treffer te produceren. Honselersdijk - Tegen de verwachting in had Honselers dijk het moeilijk tegen Semper AÏtius en het was maar goed, dat Jan de Brabander drie mi nuten voor het eindsignaal op de rand van buitenspel door mocht gaan en een vloeiende aanval afrondde. Het beteken de een 2—1 overwinning voor de ploeg van Teun Groene- veld. Al na tien minuten kogelde Dick Hoogkamer een vriie trap vanaf dertig meter in de bovenhoek, maar Semper Alti- us legde zich niet bij een on dergeschikte rol neer. Het kwam meerdere malen dicht in de buurt van doelman Peter van der Hooven, die het ge vaar telkens kon keren. Het vel do ver wicht mondde in de tweede helft tlit in de ge lijkmaker via Wim Swarts. Lange tijd zag het er naar uit, dat Semper een punt zou pak ken van Honselersdijk, maar het was De Brabander, die zijn ploeg naar de gedeelde koppo sitie in de hoofdklasse schoot

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5