SPORT Joop Molendijk velt Hermes DVS Vlaardingen tikt Unicum zoek: 5-2 m liilil* ViÊÊm De Hollandiaan zet ODS opzij 1 Schiedammers komen met 0-3 goed weg VFC: blij met een punt 1ÉËT V" i» Jfy^A Zi Eerste winst in Broekpolder MAANDAG 10 SEPTEMBER 1979 VD/SC/WW g Gouda loopt simpel over DHS heen Wim Riedijk ingevallen. Vlaardingen „Aanvallen is toch het mooiste wat er is". De Hollandiaan-traincr Hans Renirie constateerde met vol doening dat het aanvallende concept weer resultaat had op geleverd. Leidde het vorig seizoen tot promotie naar de tweede klas, in die afdeling is De Hollandiaan ook nu na twee wedstrijden nog ongeslagen. Na het gelijke spel tegen stadgenoot VFC was het gisteren het Dordtse ODS dat als eerste aan de zegekar werd gebonden. De Hollandiaan zege vierde met 2—1, en daaraan kon het eveneens gepromoveer de ODS niets afdingen. „Je moet er natuurlijk ook de ploeg voor hebben om aan te vallen, Nou dat hebben we", aldus trainer Renirie. Waarbij Jack Riedijk en Ben Floridas, toch twee erkende aanvallers, nog niet eens van de partij wa ren. Rob Maat, Mar van der Cijs en Puck Haddeman ver dienen nog steeds de voorkeur. „Het gaat toch goed zo", aldus Renirie, „er is geen enkele re den om te veranderen". Het achter de hand hebben van nog meer aanvallers, waarbij straks ook Peet van der Waal zich kan aandienen, ervaart de oefenmeester als erg plezierig. „Zij maken het probleem om het elftal samen te stellen tot iets waarbij ik me wel prettig kan voelen". Al na twee minuten zette De Hollandiaan ODS op een ach terstand. Die vroege opsteker ■werd aangegeven door Gerrit van der Bend, waarna Mar van der Cijs doelman Jack Schaap kansloos liet: 10. Het stevige ODS zat echter geens zins bij de pakken neer, al duurde bet toch nog tot de 20e minuut eer De Hollandiaan- doelman Bert Groen hande lend moest optreden. ODS kreeg meer grip op de wed strijd, „omdat we ons", aldus Hans Renirie, „aanvankelijk lieten afbluffen". Toch was De Hollandiaan zelf schuldig aan de tegengo- al, want bij een in de 26e mi nuut toegekende vrije trap aan ODS stond er geen muur. De afstand was inder daad groot, maar rossige middenvelder Henk Bolk overhrugde die afstand als een streep. Doelman Groen raakte de bal nog wel, maar dit projectiel was onhoud baar 1—1. Kort voor rust ontstond er nog de nodige opwinding. Eerst liep laatste man Cees Stam door praten tegen de scheids rechter. een vergrijp waaraan ook Rob Maat en Cees Spruijt zich schuldig maakten, tegen een officiële waarschuwing op. Arbiter Den Hartog maakte duidelijk dat hij de baas was, al hield hij het spel soms wei eens al te kort. In de laatste seconden voor de rust ontsnapte ODS nog, toen een schot van aanvoer der Maat van de lijn werd gehaald en de return van Cees Spruijt via de onder kant van de lat uiteen spat te. Na zeven minuten in de tweede helft ontsnapte Dc Hollandiaan overigens ook ternauwernood aan een doorboring. In de negende minuut viel dan de achteraf beslissend geble ken treffer. Opnieuw stond Gerrit van der Bend als aange ver, ditmaal met de pass op Rob Maat die doelman Schaap met een lage schuiver passeer de: 2—1. Het verloop van de wedstrijd bleef voor de 500 a 600 toe schouwers boeiend en enerve rend. Dat er nog twee spelers werden bekeurd (van De Hol landiaan Wout van der Pijl) paste geheel in dit beeld, maar de wedstrijd bleef fair. On danks het opdringen van ODS bleef De Hollandiaan, inmid dels met Wim Riedijk voor licht geblesseerde Mar van der Cijs, de situatie meester en kwam de winst niet meer in gevaar. Krimpen aan de IJssel VFC heeft met pijn en moeite een punt bij DCV uit Krimpen aan de IJssel (0-0) weggehaald. Vooral in het eerste kwartier vloog thuis ploeg DCV fel uit de start blokken, wat de Vlaardingse verdediging tot grote con centratie noopte. Omdat de eerste treffer echter uitbleef, ging VFC zich steeds meer uit de greep van DCV ont trekken. Na een half uur knalde Teun Komaat kei hard in, maar de DCV-goalie Ooms redde schitterend. Ook Hans Jansen toonde zich weer zeer actief, maar zijn kopballen verdwenen net voorlangs. Terwijl de eerste helft nog aardig voetbal had opgeleverd, de strijd na de hervatting was er één om snel te vergeten. DCV provoceerde en VFC ging daar, enkelen uitgezon derd, gretig op in. het geheel leverde dan ook twee offciële waarschuwingen op, waarbij Rob Jansen voor VFC het „slachtoffer" werd. Wolter Bos was desondanks tevreden: „Het is jammer dat de scheids rechter het niet in de hand hield. Al met al moet ik de ploeg mijn complimenten ma ken, vooral de verdediging was erg goed op dreef. We wachten natuurlijk weer met smart op de terugkeer van Harry Schuiten" Schiedam „Als het nog tien minuten duurt, lopen die jongens nog naar 4,5-0 ook". DHS-middenvelder Hans Schop verwoordde de gevoelens van de toeschou wers bij het duel DHS-Gouda (0-3) treffend. Terwijl de teneur van de teleurstelling in het Schiedamse kamp maar zeer langzaam wegebde, kon Gouda zijn geluk niet op. „Vooraf teken je voor een punt", lachte trainer Wim van de Gijp. „Immers vorige week toch met knap voetbal thuis door Overmaas onderuit gehaald en DHS blijft natuurlijk een hoofdklasse-degradant. Mis schien werden we toch een beetje onderschat". s Dick Schaap (I) in duel mét Dick Slobbe „Geen sprake van", was de re pliek van DHS-oefen meester Jan Kooiman. „Na de 0-1 heb ik gewoon gegokt. Ik kan dan wet mei vier man achterin blijven spelen, dan blijft het ook 0-1. Daar schiet ik net zo veel mee op als deze 0-3. Er is heus nog geen man over boord". Feit bleef, dat zijn team er aanvallend werkelijk niets van terecht bracht, ter wijl Gouda in de tweede helft na de snelle en ietwat gelukki ge treffer van Gerrit Boogaard eigenlijk vrij spel had. De eerste helft was .merkwaar dig genoeg zeer lauw. Veel balverlies op het middenveld leidde tot een rommelig spei- beeld, waarbij geen uitgespoel de mogelijkheden voorkomen. "Wel bijna kansen voor onder andere Rinse van de Spoel (DHS) en Hans Kramp (Gou da), Ook afstandschoten had den weinig kans van slagen, want Jos Heuvel zowel als Rob Hoppe -in die fase nog wel- maakten een betrouwbare in druk als sluitpost van de de fensie. De ommekeer kwam na vijf minuten aanvalsgeweld van DHS in de tweede helft Fred Meerhof, de „aanwinst" van de Schiedammers, Robert Koorengevel en Rinse van de Spoel probeerden tevergeefs een opening in de beginfase na dc* hervatting te forceren, want bij de eerste de beste te genaanval was het raak. Een combinatie tussen Wim Be- rekenkamp en Gerrit Boog aard bracht de Goudse aanval ler in een moeilijke schietposi- door Emile Schelvis tie. Boogaard probeerde het toch en tot zijn grote verbazing en geluk belandde de bal via de voet van Nol Roozen en on derkant lat tegen het garen: 0- 1. Wissels voor de geblesseerde Sjaak Lemen en de tegenval lende Rinse van de Spoel aan Schiedamse kant en Ron de Bruin (enkel) en Jan van Vee- nendaal (grote teen) aan Goudse zijde, plus nog eens twee officiële waarschuwingen voor Hans Kramp en Hennie Sla wegens het onderuithalen van een tegenstander, vulden de tijd tot de 37-ste minuut. Toen was het opnieuw raak, want de van een zeven weken schorsing teruggekeerde Dick Slobbe kanjerde de bal vanaf de hoek van het strafschopge bied ineens langs Rob Hoppe: 0-2, Het geloof in eigen kunnen, voor zover aanwezig, ver dween nu helemaal als sneeuw voor de zon bij DHS. De Goudse kaars bleek daarertfcj- gen nog lang niet opgebrand en met een beetje meer over leg en inzicht had er voor de uiteraard toch zeer tevreden gasten nog meer ingezeten dan de 0-3 van Dick Slobbe een minuut voor tijd. Opvallend bij die treffer was weer het in- zicht van Wim Berckenkamp, waardoor Slobbe in ideale sco- ringspositie werd gemanoc- vreerd. Gouda Joop Molendijk bewees In het duel tegen Her- mes DVS (3—-ö) zijn waarde voor Olympia, dat gisteren de eerste overwinning binnenhaalde. De rossige spits scoorde tweemaal en had bovendien aandeel in de derde treffer, die spelmaker Arie Riedijk voor zijn rekening nam. Een hoog uitgevallen overwinning voor de Gouwe naars. Qua veldspel was Hermes DVS zeker tegen Olym pia opgewassen en de Schiedammers kregen het zoveel kansen. Zij troffen het echter niet dat doelman Koos van Elleswijk in een uitstekende vorm stak. De Gouwenaar ranselde talrijke schoten uit zijd doel. Uiteraard was het sneu voor Hermes om zo in Gouda te verliezen. Trainer Wim Ver hoorn gaf te kennen dat Oly mpia juist wel van de foutjes profiteerde, waar zijn ploeg de mogelijkheden liet liggen, „Na 2—0 probeer je nog wat te doen aan de stand met de kans dat het 30 wordt. Toch zie ik de toekomst niet somber in. Als ik nou een ploeg had, die het niet van goed voetbal moet hebben. Ik vind het wel jam mer, dat een trainer die mij heeft opgeleid, na 1—0 al gaat roepen: schop die ballen maar weg", „Wij hebben het geluk gezocht en gevonden", sprak een glun derende Olympia-trainer Be rry Janse. Het verheugt Janse dat zijn team in vergelijking met het vorige seizoen aan mentaliteit heeft gewonnen. Met Bobby (Matitahatiwen), Vaantje (Pattiheuwean) en Molendijk hebben we spelers er bij gekregen, die hun sport anders beleven. De ambiance is groter geworden". Janse roemde vooral de werk lust van zijn elftal. Daardoor kon Olympia zich in het eerste bedrijf staande houden, want Hermes DVS was toen met schoten van Cock de Zwart en Peter Boon beiden gepa reerd door Van Elleswijk dicht bij de openingstreffer. Die nu aan de andere kant viel. Na een snel door Arie Riedijk genomen vrije schop zette Bobby Matitahatiwen laag voor en de attente Joop Molendijk gleed de bal in het doel: 10. Dank zij Koos van Elleswijk werd deze stand ook de rust stand. De Goudse doelman door Bert Hertog ging op tijd naar de hoek op een inzet met de linkervoet van Frans Bouman en redde eveneens bij een wipbal van Boon. De beste kans was voor Rob van Vooren na een voor zet van Bouman. Hij joeg de bal in gunstige positie in het geboomte. Na dc hervatting ging Hermes DVS in het offensief met met een een goed schot van Roy den Hartog. dat door Van El leswijk onschadelijk werd ge maakt. Een vrije trap in de 16e minuut leverde Olympia de tweede treffer op. Roland van der Ban passte naar Rie dijk wiens schot doelman Ed win Overdijk niet klemvast kreeg. Wie anders dan Joop Molendijk stond klaar om de aJli 5J m Doelman Edwin Overdijk is de Goudse aanvallers te snel af. bal het laatste zetje te geven: 20. Olympia kreeg het hierna een paar maal benauwd. De Goud se defensie was beslist niet wa terdicht en het was aan Van Elleswijk te danken dat de nul bleef gehandhaafd. Hij redde -bij inzetten van Cock de Zwart, Jeroen Roovers en Roy den Hartog. Hermes werd er moedeloos van, vergat de verdedigende taak. Eerst werd Ruud de ja- .ger genoteerd toen hij de door gebroken Molendijk vasthield en vervolgens werden de Schiedammers overrompeld door een snelle counter nadat een schot van Frits de Nijs was afgeslagen. Molendijk drong het strafschopgebied binnen, passte op Riedijk, die 3—0 scoorde. Theo Jansen loopt zich vast op Unicum. Vlaardingen De ingebruikneming van het nieuwe complex in de Broekpolder is voor Vlaardingen uitste kend verlopen. De debutant in de derde klas boekte te gen Unicum een royale 52 overwinning. Waarmee niet alleen de start van het schitterende complex een goed verloop had, maar ook de start in de derde klas. Vlaar dingen is immers nog ongeslagen en weet zich na twee wedstrijden in ieder geval al zeker van drie punten. Jansen, evenals het merendeel van de oudere en geroutineer de Vlaardingen-ploeg, zien dat conditie-geroep van trainer Molendijk dan ook niet zitten. Zo min als zij zich voorlopig nog niet door de verjongings plannen van de trainer naar het tweede plan willen laten schuiven. Sjaak Jansen: „Heel wat jongere spelers loop ik er nog altijd uit". De ouverture op sportpark Broekpolder, waar Vlaardin gen het gedurende een maand of acht nog met een nood ac commodatie zal moeten doen, was nog maar net begonnen, of Vlaardingen leidde al. Een inzet van Gerard Bos werd door voorstopper Huug van Wattnm 20-danig van richting veranderd, dat doelman Stre- gel kansloos was: 1—0. Ondanks die tot de verbeel ding sprekende start is trai ner Joop Molendijk nog niet geheel tevreden. „Vooral conditioneel moet het nog beter. Dat zullen ze de ko mende tijd wel gaan merken op de training". Waar het Vlaardingen tegen Unicum ook nog aan schort te, was het concentratiege brek. Een 3—0 voorsprong ging door fouten immers bij na teniet. Waar het echter op voethallen aan kwam, daar tikte Vlaardingen het Schie- broekse Unicum eenvoudig weg. „Waarbij je toch ook een goede conditionele basis moet hebben", aldus Sjaak Jansen, aan wiens spel zijn 42-jarige leeftijd nog altijd niet is te merken. Een fortuinlijk doelpunt, en omdat Unicum in de beginfase ook een paar goede kansen kreeg, leek er nog niets beslist. In de twaalfde minuut echter demonstreerde Vlaardingen in een vlekkeloos lopende aanval hoe voetbal gespeeld moet worden, waarbij de goed draaiende Ger van der Lek de afmaker was: 20. Helemaal beslist werd de wed strijd in de 22ste minuut, toen doelman Stregel mis taste op een houdbaar schot van Theo Jansen: 30. Twee fouten van Jan van der Mark brachten Unicum voor de rust toch nog even terug: Het eerste gepruts van de Vlaardingse vaorstop- per noopte Ger Kornaat tot een strafschop leidende over treding, door Wim Devile feil loos langs doelman Dick Bos geschoten: 3—1. De tweede fout van Van der Mark strafte Warner van Wat- turn roet een fraaie boogbal af: 3—2. Dat was kort voor de rust, maar al snel in de tweede helft stelde Vlaardingen weer orde op zaken. „Natuurlijk heb ik ze tot de orde geroepen hun man te houden", stelde Joep Molendijk na afloop. Maar om „schuldige" Van der Mark uit te wisselen, daar kwam het toch niet van. Vlaardingen zette de wedstrijd weer helemaal naar eigen handen, door opnieuw Gerard Bos en Cees Bouman tot uit drukking gebracht: 52. Zon der dat de mannen voor Uni cum-trainer Gijs de Jong er nog wat tegenover konden stellen. Vlaardingen heerstte, ook,al speelde het nog zonder Cees Westerhout, Hans van Ecden en Huib Goos. Laatstgenoemde kwam nog wel een kwartiertje in het veld voor Theo Jansen. „M'n grootste probleem is dan ook", aldus trainer Molendijk, „wie ik straks zal moeten pas seren. Ik heb immers de k*10 uit 14 spelers".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 8