SCHIEDAMSCHE COURANT Kal lenva igen op laag pitje Politieke oplossing voor beheersvorm van buurthuizen Geluidhinder: bewoners slapen op de vloer Verweij gelooft niets van blunder m mm V Staats secretaris Nooteboom komt naar Maassluis ver- woning Compromis PvdA valt goed: Verdronken man nog niet gevonden Lange file door botsing Paalman: Ik kan mij nog wel voor het hoofd slaan99 Parkeervoorziening bij begraafplaats iedereen vogelkooi Woensdag 19 september 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26451-6 PAGINA'S- Broersvest 3 - tetefoon administratie 268091 - redactie 262565 - kl achtend ie nst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis Staatssecretaris van financiën tnr. A. Noote boom komt op 27 september naar Maassluis. Hij zal spreken op de politieke soosavond van het CDA in het ontmoetings centrum Koningshof aan de Uiverlaan. Eén van de punten die hij zal bespreken is de zojuist verschenen miljoenen nota. De heer Nooteboom is expert op belastinggebied. Lange tijd was hij belastinginspecteur in Rotterdam en daarna belastin gadviseur. In 1976 werd hij be noemd tot hoogleraar in het belastingrecht aan de universi teit Van Amsterdam. In het kabinet Van Agt houdt hij zich bezig met de aanpak van belastingfraudes en het dichten van de mazen in de lilas ting wet. De Maassluise CDA-fractie gaat naast de soosavonden ook eens per maand een spreekuur iedere maand in een. andere wijk houden. De eerste wordt zaterdag gehouden in Koningshof. Van 10.30 tot 11.30 uur zullen fractievoorzit ter Pieter de Geus en Leo Speel voor iedereen aan spreekbaar zijn. chiedam De burgemeesterswoning aan de Burgemeester Knappertlaan is verkocht, n naar het schijnt niet aan Schiedams nieuwe burgemeester John te Loo. Gisteren leek het bordje „Te koop" voor de woning an Arie Lems te zijn verwijderd. De huidige urgemeester van Zaanstad zou zijn huis aan de B K-laan, dat hij zes jaar geleden zelf kocht van de gemeente Schiedam, voor 420.000 gulden hebben verkocht. De bur gemeester van Winschoten, die volgende maand overkomt naar Schiedam is nog steeds woningzoekende. VlaardingenOp de begroting voor 1980 is voor het kattenvangen in Vlaardingen niets meer opge nomen. De geraamde post van 59.000 gulden is gere duceerd tot een „pro memorie-post", wat zoveel wil zeggen als: we zouden er eventueel geld aan kunnen uitgeven, maar we weten nog niet wanneer en hoe. De hele zaak van het katien- vangen is op de lange baan ge schoven, omdat de commisrie algemene zaken in januari van dit jaar de nota, waarin ver slag werd gedaan van de rcsul1 taten van het kattenvangen. heeft teruggestuurd naar de verantwoordelijke afdeling van het stadhuis en gevraagd heeft om adviezen van de ambtelijke deskundigen, de .dierenbescherming en een die renarts. De eerste twee advie- 2en 2ijn nu binnen; er wordt nog gewacht op het advies van de dierenarts. Als deze advie zen binnen zijn. gaat de zaak opnieuw naar de commissie al gemene zaken. Daarnaast heeft men op net gemeentehuis de uitspraak van de Raad van State afge wacht over het bezwaar dat de Werkgroep Bedreigde Dieren Nederland had ingediend te gen het kattenmep—besluit" van het Vlaardings gemeente bestuur. Zoals bekend heeft de afdeling rechtspraak dit be zwaar op formele gronden on gegrond verklaard. VlaardingenEr lijkt een politieke oplossing op komst voor het toekomstig beheer van de buurthuizen. Een PvdA-voorstel In die richting is door alle politie ke partijen zeer gunstig ont vangen. Ook de betrokken wethouder, Cecs Bot, staat „niet onsympathiek" tegen over het voorstel, zodat de impasse rond deze kwestie doorbroken lijkt te worden. Het PvdA-voorstel behelst een structuur, waarbij één grote stedelijke half-gemeenteliike commissie (artikel 61) in het leven wordt geroepen. Onder die grote Stedelijke paraplu komen dan subcommissies, die zich met het feitelijk beheer van de afzonderlijke gebou wen gaan bezighouden. Overi gens is het" PvdA-voorstel minder origineel dan het op het eerste gezicht lijkt. In de vorige collegeperiode zijn met name binnen het CDA de ge dachten in een dergelijke rich ting gegaan. Mocht ook het college er wat voor voelen - en wethouder Bot liet iets dergelijks al voor zichtig doorschemeren dan zal er voor het buurthuis in de Oost wijk een tijdelijke oplos sing gezocht moeten worden. Geen probleem, volgens de wethouder. Overigens moet nog afgewacht worden of de strubbelingen tussen de wethouder en de club- en buurthuizen niet op nieuw zullen ontstaan bij de invulling van de status van de diverse subcommissies. De PvdA heeft al duidelijk laten weten dat de bemanning van die commissies wijkgebonden zal zijn, wat een veel zelfstan diger beheer van de verschil lende ruimten tot gevolg zal hebben. Hoek van Holland Het stoffelijk overschot van een ongeveer 30-jarige Duitser, die eind vorige week als passagier van het ferryschip St Ed mund overboord was ge raakt, is nog niet gevon den. Zoekacties van de reddingsboot Koningin Juliana erv van schepen van het lood^dwezen en rijkswaterstaat hebben niets opgeleverd. De Duitser werd zaterdag kort na het vertrek in Hoek van Holland vermist. Het staat vast, dat hij wel aan boord is gekomen. Hij verkeerde toen vermoedelijk onder invloed van alconol. Tot in Vlaardingen toe ont- stand gisteren in de avond- spits een file op rijksweg 20. nadat er bij de afrit naar Scbiedam-Ccntrum iets was Daardoor onder- misgegaan. Di vond bei verki ging van meer dan een hall uur. Een 27-jarige inwontt van Nie u w-Beijerland kreeg, toen bij met zijn auto op de afrit stond te wachten voor een stroom auto's op dl eer een vertra's Gravelandseweg, van een automobilist een seintje dai bij de kruising op mocht rif- den om over te steken. Op de tweede rijstrook echter kwam een 30-jarige Vlaar- dingse automobilist aanzet ten. De botsing veroorzaakte geringe materiële schade. Schiedam Alleen Goos Ver weij, zij het op niet mis te ver stane wijze, heeft gisteravond tijdens de vergadering- van het museumcommissie kritiek geleverd op de administratie ve blunder rond een aankoop van kunstwerken. Verweij noemde de hele aan koop van vijftien kunstwer ken van het Antwerps Sympo sium zeer twijfelachtig: „Ik treloof niet echt in een vergis sing in de administratie, waardoor de aankoop duizen den guldens duurder is uitge pakt dan ons was voorgescho teld. Er is nooit gezegd, dat Wij de gehele tentoonstelling rpuden kopen. Steeds is ge sproken van werkers van [naar tien kunstenaars, en dat blijkt nu de helft meer te rijn". De felle kritiek van Verweij kwam gisteravond, nadat mu seumdirecteur Hans faaiman vorige week al schriftelijk zijn excuses had aangeboden aan de museumcommissie voor het noemen van een verkeerd aantal aangekochte kunstob jecten. >3et was inderdaad een te be treuren vergissing", benadruk te Paalman gisteravond nog maals. „Ik heb het verkeerde aantal van tien werken des tijds niet opgemerkt en daar door kan ik mij nog wel voor «et hoofd slaan, het geeft een klungelige indruk, maar toen die fout gemaakt was, konden de meer gedane aankopen Woeilijk worden terugge schroefd. De kunstenaars gin gen er al vanuit, dat hun werk hier zou blijven, en ook het te rugtransport en de douanefor maliteiten hadden de zaak be moeilijkt. Het klinkt idioot, het was een fout aantal dat aan u genoemd is, al moet ik daaraan toevoegen dat het er wel steeds om ging het hele Symposium te kopen". Verweij vond het een slap ex cuus en distancieerde zich van Paal mans brief daarover. De vergissing betekent een onver wachts nadelig saldo van vijf tienduizend gulden. Zonder over boze opzet te spreken Verweij er wel op, dat de pro cedure rond de aankoop al zo vreemd was gegaan: „Wij kpe- gen als commissie destijds maar twee, drie kunstwerken te zien, omdat het zo zwaar was en moeilijk uit te stal len De gewraakte vogelkooi in achterkant aan te kijken. Holy-Noord. die het nodige uitzicht wegneemt. Schiedam Na jarenlange overlast van mouterij De Koning aan de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan is opnieuw een handtekeninge nactie gehouden door wijk bewoners. Initiatiefnemers Zijn H. Boer en A.M. Er- vvich-Seholte. De be worriers zeggen gedwon gen te zijn op de vloer te sla pen als ge-volg van het irritan te geluid van een defecte pomp. „Wij vinden het een krankzinnige situatie, dat een bedrijf, in een democratisch bestel, de gelegenheid krijgt om een hele woonwijk te ter roriseren", zeggen de bewo ners. Toen bleek dat verscheidene krantenartikelen en de actie geen effect hadden bij de cen trale meld- en regelkamer. wendden de buurtbewoners zich tot de Schiedamse ge meenteraad. Leden daarvan raadden de bewoners aan naar het Openbaar Lichaam Rijn mond te gaan. In de hoop dat er nu werkelijk iets aan de overlast zal gebeuren wachten de buurtbewoners de daden van Rijnmond af. Hoek van Holland Op het strand van Hoek van Holland is een dode dolfijn aangespoeld. Het kadaver, dat al sterk in ontbinding verkeerde, is door de RO- TEB verwijderd en afge voerd. Vlaardingen Over enige tijd zal er een nieuwe parkeergele genheid moeten worden aan gelegd bij de begraafplaats in Holy, Het terrein aan de Ol mendree f, tegenover de be graafplaats, dat op het ogen blik als parkeervoorziening wordt gebruikt is als bouw grond bestemd. Het college van B en W beeft aangegeven, dat de nieuwe parkeerplaats bijvoorbeeld zou kunnen komen op de plek waar momenteel nog het eind punt van bus 59 ligt Met de aanleg van de parkeervoorzie ning zal een bedrag van bijna honderdduizend gulden ge moeid zijn. bewoners zitten tegen de luiiiiiiuiiniiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiuiiiiiiiiiiii^ vogeltjes zouden kunnen zien, maar de meesten. kij- g ken tegen de houten ach- terwand aan, zodat er voor hen geen aardigheid aan is. H De buurtvereniging heeft in de laatste uitgave van de wijkkrant om meer re- fl acties van wijkbewoners 5 gevraagd. Als blijkt dat ff velen moeite hebben met ff de plaats waar de vogel- f§ kooi is neergezet, 2al beke- ff ken worden of er moge- H lijkheden zijn, een andere H locatie te vinden. ^TiiuuiiuimjiufiiniiiiuiiuiuiiiiiiiiiitiiiiuiiiiiinulitiiiiiiintiiftiiimiiJuiiiiiiiiiiiJiiJiiiiiuiuiuiiiifiiiiiitiiiiiiitiiiiiiuiuinninuiiiiiuiuiittiiuiiis Vlaardingen Niet ieder- H een op de Renessehoeve, in Holy-Noord, is even te- Ei vreden met de grote vo- gelkóoi, die enige lijd gele- 5 den voor de woningen is geplaatst. Bij de wijkvere- niging Hoevenbuurt zijn met name van enkele be- S jaarden klachten geko- 5 men, omdat de vogelkooi hun uitzicht ernstig zou H belemmeren. Dat zou nog niet zo erg zijn, wanneer ze in plaats van het oor- spronkelijke uiuicht de Dit nieuwsblad, waarin u al hel nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad^ ?ostt—

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1