Unieke familie...! Plannen Sluispolder ter inzage Deelraad akkoord met nieuwe verordening PvdA-werkgroep doet aanbevelingen Loterij voor sloppenkinderen Brommer en fietsen weg Gespreksavond over tweede generatie- kinderen .Hoe bewoners meer invloed ie geven op stadsvernieuwing? Bevolking in de minderheid Begroting ter inzage Klaverjas- avond Wel teleurstelling over leden-aantal Kantoor machines verdwenen Auto slipt tegen fietser DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1979 VD/SC/WW 3 VlaardingenDe PvdA is het laatste half jaar druk in de weer geweest met de voorbereiding op de discussie rond de ge meentelijke nota organi satie stadsvernieuwing. Ook door de socialisten is, zoals bekend, die nota erg slecht ontvangen. Even nadat de gemeente lijke nota het openbare licht mocht zien, ver scheen er van de zijde van de fractie een een discussieverslag over de problematiek van de stadsvernieuwing. Uit dat verslag sprak een heel andere geest dan uit het gemeentelijk stuk. De gemeentelijke nota ademde een koele, afstande lijke sfeer. De bewoners kwamen er in sommige ge vallen nog bekaaider af dan nu het geval is. Voor het college werd in het proces van de stadsvernieuwing een allesbeheersende plaats ingeruimd. Het PvdA-frac- tiestuk daarentegen hield zich veel meer bezig met de vraag hoe de betrokken be woners meer invloed kon den krijgen. Op die vraag voortbordu rend heeft een werkgroep van de PvdA inmiddels ook haar activiteiten afgerond. Deze week verschenen de conclusies en een rapporta ge van de discussie. Het rapportje zal als basis die nen voor de afrondende dis cussie in de ledenvergade ring. Zoals bekend: uitspra ken van de ledenvergade ring van de PvdA zijn bin dend. Aanbevelingen De rapportage mondt uit in een aantal aanbevelingen voor een toekomstige (her- Jorganisatie van de stads vernieuwing. Het is opval lend dat veel van die aanbe velingen nogal vergaand zijn en ontleend lijken aan het Rotterdamse organisa tiemodel. Een paar voor beelden: Tussen bewoners en wo ningbouwverenigingen of het woningbedrijf die in een projectgroep zitting hebben zou een contract ge sloten moeten worden, waarin de verantwoorde lijkheid gedeeld wordt. Die verdeling moet tenminste fifty-fifty zijn, liever zelfs een zwaarwegender stem voor de bewoners. De bewoners hebben het in een projectgroep in prin cipe voor het zeggen.' Zo lang maar geen strijdighe den ontstaan met andere, boven de projectgroep ge stelde bepalingen (rand voorwaarden). Wanneer de projectgroep eensgezind tegenover het college komt te staan zal de raadscommissie moeten be slissen. Dit geldt ook bij on enigheid tussen projectie- den. De bewoners mogen in principe zelf bepalen welke architect gekozen wordt, welke aannemer en welke woningbouwvereniging. De ambtenaren die in de projectgroepen zitting heb ben kunnen zelfstandig be slissingen nemen en hoeven niet steeds naar het college terug. Daartoe krijgen zij een mandaat. Er moet een speciale raadscommissie in het leven worden geroepen voor de stadsvernieuwing. De pro jectgroepvertegen woordi- gers hebben in die commis sie spreekrecht. Het is deze commissie die ingeval van conflicten tussen college en projectgroep de knoop door moet hakken. VlaardingenTer on dersteuning van de actie „Help de kinderen uit het slop!" hebben de Viaarding5e peuterspeel zalen en Umcef-Viaar- dingen nu ook een loterij georganiseerd. De loten kosten één gulden en de opbrengst komt ten goe de aan de sloppenkinde- ren van Bangkok. Deze kinderen leven in omstandigheden die re- gelrtecht in strijd zijn met de rechten van kind. Zij hebben meestal geen goed onderdak, geen of weinig medische verzor ging en ze zijn in de meeste gevallen onder voed en kunnen veelal niet naar school. Unicef wil nu in samenwerking mèt de regering van Thailand de leefomstan digheden van deze slop penkinderen verbeteren. Iedereen kan daaraan een bijdrage leveren door het kopen van een lot. Er zijn drie prijzen te win nen: een weekend naar Parijs voor twee perso nen, inclusief diverse ex cursies; dames of herenk leding ter waarde van 250 gulden en een casset te-recorder ter waarde van 150 gulden. De loten zijn verkrijg baar bij Agnes van Ar- denne, Schiedamseweg 141, telefoon 34 68 48 en Bea Kluiters, Pijnboom- dreef 3, telefoon 74 19 42. Evenals de foto-wedstrijd „Maak een foto van uw kind in zijn liefste bezig heid", die reeds eerder van start is gegaan in het kader van het Jaar van het Kind, loopt de loterij vooruit op de grote Uni- cef-pretmarkt die op 6 oktober in de Lijnbaan hal aan de Baanstraat wordt gehouden. Tijdens deze markt zullen de winnaars van de foto wedstrijd en de loterij be kend gemaakt worden. Een van de voorgestelde lokaties voor een parkeer garage: het Veerplein. Het buurtcentrum zou liever een terrein aan de Hoflaan zien. (Luchtfoto Sijthoff Pers- /Henk van Westering. B i lurtceitrum betrekt bewoners bij inspraak iiiiiiiiiiuiiiniuiimiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiEiiiiiiiiiniiiiifiiiiitiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiitniniiiiiiifiiniidiimiiiiniiitii Vlaardingen— Buurtcentrum de Haven gaat proberen de bewoners van het centrum van de stad wat meer te betrekken bij de inspraakprocedüre rond het verkeers circulatieplan en met name de bouw van een of meer parkeergarages. In het buurtcentrum wordt vanavond een grote informatieavond gehouden, waarop duidelijk zal worden gemaakt waar het allemaal om gaat en hoe de procedure verder in elkaar zit. Volgens de ervaringen van de mensen van het buurt huis bestaat er nog een hele boel onduidelijkheid over de mogelijkheden en onmoge lijkheden, terwijl de bewo ners in de eigenlijke ge meentelijke inspraakproce dure, die in volle gang is, nauwelijks aan bod komen. De „centrumbewoners zijn in die inspraak duidelijk in de minderheid. Het grootste deel van de inspraakgroep bestaat immers uit middenstanders, zodat de bewoners een beetje in de verdrukking dreigen te komen. Natuurlijk wordt er al tijd wel gezegd, dat iedereen die daar zijn in heeft aan de inspraak kan deelnemen, iiniiiiiimiiiititiiiittiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiniiiii^ Vlaardingen De begroting voor i960 en de bijbehorende stukken, zoals die begin deze week door het college van B en W zijn gepresenteerd, lig gen voor alle belangstellenden ter inzage op de gemeentese cretarie, Westnieuwlartd 6. Te gen betaling van de kosten zijn de lijvige nota's ook in eigen dom te verkrijgen. De afdeling voorlichting op de secretarie weet er alles van. evenals het informatickantoor in de Vis- bank op de Westhavenplaats. Vier generaties: er wordt altijd nog een beetje tegen- aan gekeken, waar een echte uitzondering is het aüang niet weer. Vier ge neraties van louter wan nen: dat wordt natuurlijk alweer iets meer uitzon derlijk en wanneer al die mannen dan bovendien nog enig kind zijndan gaat het echt wel iets bij zonders krijgen. De vier generaties Wurtz in Hoek van Holland vol doen aan al die voorwaar den en aan nog meer. Ze hebben namelijk nog een ding gemeen: ze heten alle vier Wilhelminus Antho- nius Hendricus. En dat was voor onze foto graaf voldoende aanlei ding om het viertal bijeen te brengen bij Willem Wurtz-de-oudste, in de bo venste verdieping van het Herman Visserbuis. Met zijn 78 jaar nam hij graag zijn achterkleinzoon Wim van zeven maanden op schoot, geflankeerd door zoon Wim (55) en klein zoon Wim (28). Schiedam Op vrijdag 21 september start in het. jeugdcentrum aan de Dr. Schaepmansingel 3, het nieuwe kaartseizoen. De aanvang is om acht uur. De entree per avond is 2,50; indien voor drie avonden tegelijk wordt be taald, is het bedrag/ 6,00. De volgende kaartavon den zullen gehouden wor den op 19 oktober en 16 novem ber. In december zal er weder om een kerstconcours ge houden worden. Data hiervoor zullen zo spoedig mogelijk bekend worden gemaakt Voor meer informatie kan men terecht bij Albert Wouterse, telefoon 261445. iniiiiitiiiHriiuniuiiEiriiiiiiriiiiiiiiiiiiiiJiiiiiiiiiiffiiiiiiiuiiiiriiiiHiirruriiiJiriJiiiriuiiiiiiiiiriBiiiiiiiifriiiiiiifiifriiiiiiiififiiiiiiiiiutitiiiiiirffiriitiiiil^ Maassluis Op de leesta fel van het informatiecen trum in het stadhuis van Maassluis ligt vanaf 2? september het vooront werp-bestemmingsplan Sluispolder voor iedereen ter inzage. De bewoners van deze wijk zijn uitgenodigd om nader over dit plan te worden geïnformeerd. Tij dens de bijeenkomst, die op 10 oktober om 20 uur in het de burgerzaal van het stadhuis in Koning shoek wordt gehouden, krijgen de betreffende be woners ook de gelegen heid om commentaar te leveren. De wethouder van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, Han Hummelen, zal die avond voorzitten. Het voorontwerp-bestem mingsplan is in grote lijnen een aanpassing en legalise ring van de situatie zoals die, in afwijking van de bestaan de bestemmingsplannen, ïn de loop der jaren is ontstaan Daarbij zijn nieuwe regels ont worpen voor eventuele uit breidingen van de woonruimte en de bijbehorende bebou wing; voor een herinrichting van de woonruimte en de bij behorende bebouwing en voor een herinrichting van het ge bied in verband met (toekom stige) wijzigingen in de ver keerssituatie. In het oostelijk deel van het gebied is deze herinrichting al grotendeels gerealiseerd. Hoek van Holland Een inwoner uit Hoek van Holland heeft bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van zijn Hercules bromfiets. Ook in de om geving van het politiebu reau zijn dieven actief: daarvandaan verdween een Peerless damesfiets, terwijl vanaf de Strand weg een groene Batavus-, fiets werd gestolen. Bij de Hoekstee werd een blauwe meisjesfiets vernield, ter wijl van een ander kinder fietsje de banden kapot werden gesneden. maart dat is louter theoretisch- .Vcel mensen worden nu een maal enorm afgeschrikt door al die moeilijke toestanden, waar ze maar weinig van snappen",aldus Jos van der Laan, de buurtwerker van hetcentrum Het gaat er in De Haven om, dat de bewoners van het cen trum die in de nabije toekomst de meeste gevolgen zullen on dervinden van de gemeentelij ke plannen toch bij de zaak betrokken worden, ook al zit ten ze niet in de inspraak werkgroep Tijdens de verga dering van vanavond zal door middel van een duidelijke pre sentatie, met dia' en dergelij ke, wat helderheid in de mate rie woreden gebracht. "Tijdens die vergadering wil len we ook een nieuwe sugges tie doen voor een uitstekende lokatie voor een parkeergara- ge,"aldus Jos van der Laan.,, Een zeer goede plaats is name lijk een terrein aan de Ho flaan, dat momenteel door ge meentewerken wordt gebruikt als opslagplaats. Iemand bij ge meentewerken heeft ons al verklapt dat daar makkelijk een alternatieve plek voor te vinden is" Iedere bewoner van het cen trum Is op de vergadering van vanavond in het buurtcentrum welkom. Men begint om 8 uur Hoek van Holland Zonder al te veel problemen heeft de deelgemeenteraad van Hoek van Holland deze week ingestemd met de nieuwe verordening op het deelgo- meentebestcl. Slechts op onderdelen waren er opmerkin gen en enige kritiek. Met name de vertegenwoordiging van de deelraad in de Rotterdamse gemeenteraad gaf aanleiding tot wat vragen van socialistische 2ijde. De heer F. van Vugt had er moeite mee dat ïn voorkomen de gevallen in principe de voorzitter van de deelraad een uiteenzetting in de gemeente raadsvergadering kan geven. Hoek van Holland Bij een inbraak in een kantoor aan de Stationsweg in Hoek van Hol land hebben onbekenden een schrijfmachine en een telma chine buitgemaakt. De totale waarde is ongeveer driedui zend gulden. Ook een aantal bureaus werd opengebroken, nadat men zich door een raam toegang had verschaft. Driehonderd gulden aan kleingeld alsmede bier en li monade verdwenen uit een consumptietent aan de Zee kant. /lier werd een deur opengebroken. Ook de loods van de strandwacht aan de Rechtestraat kreeg bezoek van inbrekers. Een koffiezet-appa raat en een badlaken werden meegenomen. Een tuinder aan de Kaapweg kwam tot de ontdekking dat ongenode gasten een aantal trossen druiven hadden mee genomen. Bovendien werden diverse andere trossen bescha digd. In de Dolphijnstraat werd een aanhangwagen ge stolen van het merk Westfalia. De waarde van de wagen is 2500 gulden. Naar zijn mening kunnen er zich gevallen voordoen, waar in dit beter door anderen ge daan kan worden, wanneer het bijvoorbeeld gaat om be paalde „vakgebieden". Die mogelijkheid is overigens niet geheel uitgesloten. Er is zelfs enige uitbreiding gegevctf aan de gelegenheid om het standpunt van de deelraad in de gemeenteraad toe te lich ten. Behalve de deelgemeente- raad zelf kan namelijk ook het dagelijks bestuur een daartoe strekkend verzoek indienen. Geen uitbreiding Een grote wens van de deel raad van Hoek van Holland, namelijk uitbreiding van 11 naar 13 leden, wordt in de nieuwe verordening nog niet gehonoreerd. Volgens de nor men zijn er tussen de 5000 en 10.000 inwoners nodig voor een deelraad van elf leden. Schiedam Slippend over een draai van 180 graden is een 63-jarige automobilist op de BK-iaan tegen een 11-jarige fietser opgeknald. Door de achterkant van de wagen werd de jongen geschept, waarbij hij een hersenschud ding opliep. In het Noletzie- k en huis werd hij opgenomen. Het ongeluk ontstond, doordat de fietser ter hoogte van het Sint Liduïnaplein vrij plotse ling een bocht wilde nemen. Krachtig remmen van de au torijder kon de botsing niet voorkomen. Pas als een deelgemeente meer dan 10.000 inwoners teit kan de raad met twee leden wor den uitgebreid. De deelraad van Hoek van Holland had lie ver gezien, dat de normen voor zelfstandige gemeenten zouden worden gehanteerd. Volgens die criteria wordt er bij een inwonertal tot 20.000 al gesproken over 13 raadsleden. Zeer tegen de zin van de Hoekse raad zullen de verkie zingen voor de deelraden toch worden gekoppeld aan die van provinciale staten. De gemeen te Rotterdam hoopt daarmee tussen zeven ton en een mil joen te besparen. Een en ander betekent, dat volgend jaar deelraadsverkiezingen moeten worden gehouden voor een pe riode van zes jaar, om in 1986 papallel te lopen met provinci ale staten. Hetgeen deelraads- voorziltcr L. van der Houwen de opmerking ontlokte dat de deelraden nog steeds niet voor vol worden aangezien. Maassluis Het comité „Internationaal Jaar van het Kind 1979 Maassluis" organiseert op maandag 24 sep tember een gespreksavond over „De tweede generatie van een andere cultuur binnen de Maassluise gemeen schap". De avond staat onder leiding van wethouder me vrouw G. van Eck-Crootveld, die als bestuurder belast is met de zorg voor stadgenoten van andere culturen. De Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers te Rotter* dam en de Stichting Gemeenschappelijke Samehleving Maassluis zijn bij de organisatie van de avond betrok ken en zullen deskundigen leveren om een aantal onder werpen in te leiden en aan het gespreek deel te nemen. Op deze avond worden diverse aspecten van het functioneren van de „tweede generatie-kin deren van een andere cultuur" binnen de plaatselijke gemeen schap besproken. De gesprek savond krijgt een vervolg op dinsdag 9 oktober in Ontmoe tingscentrum Koningshof. Aan die tweede avond zullen deze kinderen zelf een actief aan deel in het gebeuren leveren. Ieder die iets over dit onder werp heeft te zeggen en/of te vragen, of alleen maar geïnte resseerd is, kan maandag 24 september aan het gesprek deelnemen. Op deze avond zal tevens informatie worden ver strekt over het werk van de Stichting Hulp aan Buiten landse Werknemers, regio Rijnmond en van de plaatselij ke Commissie .Hulpverlening Buitenlandse Werknemers. De avond wordt gehouden in de Burgerzaal van het Stad huis en begint om acht uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3