PORT De Korenbeurs geeft voorsprong uit handen Heren Asvion blijven meedoen NO AD gestuit Heren WIK verrassen Wilton Tom Okker feliciteert Joop de Mos Viking waterpolokampioen Dames UVG halen uit Hans hingen onderuit op beslissend moment 'JiA* w? Hattrick Hans-Jaap Oppenheim MAANDAG 24 SEPTEMBER 1979 VD'SC/ww :t Schiedam Na de ver rassende 7—3 overwin ning hij Tempo Team, heeft het team van de Korenbeurs in de tweede wedstrijd van de compe titie ditmaal verlies moeten incasseren. Thuis toonden de Schie dammers net iets min der in huis te hebben dan Midstars: 46. De gasten, met internatio nal Anne Vlieg in de ge lederen, waren in de breedte sterker, omdat naast de Peter van de Broek verschenen Ron van de Aa nog teveel routine mist en daar door voor geen enkel punt kon zorgen. „Door het wegvallen van Hans van de Broek, moeten we dit seizoen op een plaats in de midden moot rekenen. Een her haling van vorig seizoen zit er gewoon niet in. Een pure amateurvereni ging als de Korenbeurs heeft er namelijk niet het geld voor („en als Hans Lingen op weg naar voorsprong in het enkelspel. we het hadden, gaven we het nog niet") een speler van topniveau aan te trekken". Koren beurs-voorzitter Jos Cla-. zing was uiteraard ook wat teleurgesteld in de nipte thuisnederlaag, maar bleef bovenal toch realist na de sensatione le 73 competitie-ouver ture. Het waren in de wedstrijd te gen Midstars twee verrassende wendingen die de doorslag ga ven. Ka de eerste ronde enkel spelen hadden de Schiedam mers door overwinningen van Bert van de Ham en natuurlijk Hans Lmgen een 21 voor sprong opgebouwd, maar om dat dezelfde twee spelers tn het daarop volgende dubbel duidelijk minder op elkaar in gespeeld bleken dan het Mid- stars-duo Jan en Anne Vlieg (1621 en 17—21). was de stand - onverwacht weer gelijk: 2—2. Deceptie Nadat Hans Lmgen (2115, 21—12) Anne Vlieg van de ta fel had gemept en Ron van de Aa tegen de derde Midstars- speler Ton Pitstra weer ver lies (17—21, 11—21) hadden moeten incasseren, volgde een tweede beslissende wending. Eerst nog wist Bert van Ham Jan Vlieg te verslaan (22—20, 21—14), maar juist de partij die Hans Lingen op zijn hattrick had moeten brengen en de Korenbeurs op 53 voor, werd een deceptie. Ton Pitstra notabene klopte de Schiedammer in drie sets: 21 19.11—21, 21—23. Een 4—4 tussenstand dus, maar eigenlijk nog meer een mentale klap voor de Schie dammers, die zonder meer hadden verwacht dat Hans Lingen de puntjes op de i zou zetten. Dat lukte echter niet en Midstars profiteerde be kwaam. Eerst was het Anne Vlieg die Bert van de Ham in drie sets (21—15, 16—21, 17— 21} ontluisterde en daarna maakte broer Jan het karwei geroutineerd af. Ron van de Aa werd even simpel als doel treffend met 142l, 1521 van de tafel geveegd. Een 64 nederlaag dus voor de Schie- damse ere-klasser, die dit sei zoen met stelligheid weinig strijd zal leveren met betrek king tot de bovenste plaatsen. Vlaardingen Het waterpo- lotoernooï om het kampioen schap van Vlaardingen is hij de heren door Viking gewon nen. Bij de dames veroverde WIK de titel. In een goed ge organiseerd toernooi moesten de deelnemende ploegen een halve competitie afwerken. Bij de heren was de strijd zoals verwacht, erg spannend, want zowel Viking. WIK en Shell spelen in de competitie ook al in dezelfde afdeling. De strijd spitste zich dan ook tus sen deze drie ploegen toe. VZC, dat in de competitie drie afdelingen lager speelt dan eerstgenoemde clubs, speelde geen enkele rol van betekenis en verloor dan ook alle wed strijden. De eerste verrassing was de 53 overwinning van WIK op het geroutineerde Shell. Het treffen tussen WIK en Viking leverde de beste wedstrijd van de middag op. Viking stevende regelrecht op de overwinning af maar WIK kivam na een aanvankelijke 24 achter stand goed tot 4—4 terug. Vi king trok in deze wedstrijd toch aan het langste eind: 45. De wedstrijd tussen Shell en Viking moest dan ook de be slissing brengen wie of er kampioen van Vlaardingen zou worden. Door een 03 overwinning, die pas in de laatste minuten van de wed strijd tot stand kwam, werd het uiteindelijk Viking dat het kampioenschap naar zich toe trok. Bij de dames was WIK de dui delijke triomfator. De WIK- dames moesten alleen aan Shell een punt afstaan: De andere twee tegenstandera van WIK moesten het onder spit delven. Viking verloor maar net met 12 en VZC werd op een iets overtuigen der wijze teruggewezen: 3—Q, De strijd om de derde plaats ging tussen Viking en Shell. Daar het duel tussen de beide ploegen in een gelijkspel was geëindigd (2—2) moest het doelgcmiddelde uitkomst bie den. Het werd de ploeg van Shell, dat beslag op de tweede plaats wist te leggen, derde werd Viking en net als bij de heren werd VZC vierde en laatste. Na afloop reikte burge meester Wim Kieboom de prij zen uit. Pollux (d) haalt uit V. SM. J ■tWk, *'l \&X; Vlaardingen/Schiedam Asvion heeft de zware uitwedstrijd tegen Groen Geel met 20 ge wonnen. De dames de den het iets minder een 3—1 nederlaag was het gevolg. Pollx-Spirit <h) leverde een puntende- ling op in matige wed strijd, maar de Pollux- dames verpletterden volgens verwachting Spijkenisse: 140 in een gelijkopgaande wed strijd met 31. De Ever green-dames deden het ook tegen de verwach ting in niet zo goed, een 21 nederlaag tegen Krimpen was het resul taat. De Spirit-dames wonnen geheel verdiend van Leonidas met 20. PolluxSpirit 00 Twee ploegen uit de onderste regionen speelden een wed strijd waarin het behalen van punten de hoofdzaak vormde. Pollux stane gevaarlijk met een snijdende dieptepass van Erick Man nissen op spits Frits Hardon, maar een doelpunt bleef uit. Spirit nam hierna de teugels in handen, maar on danks vele foute passes bij Pollux vvist Spint geen ope ningen te forceren. Spirit-trai ner Jaap Vreeburg: „We mis sen momenteel te veel sco ringskansen, dit is deels te wij ten door een gebrek aan con centratie tijdens de wedstrijd". Poilux-trainer Ricn van dc-r Hout daarentegen: „Met de ge toonde inzet ben ik tevreden, maar doordat we geen kansen benutten, komen we, ondanks een goede taktiek, niet aan het aantal punten dat rust kan ge ven aan onze ploeg". Spijkenisse—Pollux (d) (0—- 14) Terwijl het arme Spijkenisse vrijwel iedere week „afge droogd" wordt, speelt er bij de Pollux-dames het idee om dit jaar kampioen te worden. Pol lux gaf deze wens te kennen na een weer sprekende over winning op Spijkenisse. Er werd vrijwel de gehele wed strijd door zeer vlot gecombi neerd, dit tot wanhoop van de Spijkenisse ploeg, die de Pol lux-dames zowel links als rechts voorbij zagen snellen. De doelpunten kwamen van Patricia van Doorn (zesmaal), Mieke Meerhof (zesmaal), Eis Schoenmakers en Annet Kneumen (ieder éénmaal). Groen GeelAsvion (h) 02 De wedstrijd tussen koploper Asvion en Groen Geel was vrij stevig. Asvion scoorde in de tiende minuut door een inge slagen strafcorner van Ruud Nielsen en verder was de eer ste helft een vrij gelijkopgaan de strijd. In de tweede helft maakte Asvion z'n hoge klas sering op de ranglijst waar door Groen Geel onder druk te houden en sterspeler Ro nald Jaeobus benutte zijn vier de strafpush van deze competi tie 02. Na rust speelde vooral Huub van Richelen een goede partij. AsvionTempo 34 (d) 13 Het door blessures verzwakte Asvon had niet veel verweer tegen de dames van Tempo'34. Normaliter moeten er toch wel kansen voor Asvion zijn om een wedstrijd te kunnen win nen, maar door de-te-vele blessures konden de dames niet in hun spel komen. Het Schïedamse doelpunt werd ge maakt door Marijke van Sen- den. SouburghEvergreen (h> 31 Een gelijkopgaande strijd, met veel op en neer gaand spel, zorgde ervoor dat er in de eer ste helft geen doelpunten ge maakt konden worden. De tweede helft was Souburgh sterker cn tussen, de tiende en de twintigste minuut leverde dit dan ook drie treffers op voor Souburgh. Jan Rudolf Reynders scoorde nog een te gendoelpunt, maar de neder laag was onafwendbaar. Krimpen—Evergreen (d) 2—1 Krimpen en Evergreen speel den een partij, waarin meer werd gefloten als gehockeyed. Evergreen was geïmponeerd door het harde spel van de Krimpener-dames, Dat de wedstrijd daar niet geheel ont bloot van zou zijn stond van te voren vast, omdat beide ploe gen evenveel winstpunten hadden vergaard. Het werd 10 voor Krimpen, alhoewel er twijfel bestond over de zui verheid van het doelpunt, want de bal kwam te hoog de cirkel binnen. Na rust maakte Marlies Koot er 11 van. En kele minuten voor tijd maakte Krimpen er 21 van. SpiritLeonidas (d) 2—0 Onder een uitstekende leiding speelde vooral Spirit een zeer goede wedstrijd. Spirit had vrijwel de gehele wedstrijd een overwicht en bouwde zo aan een regelmatige overwin ning. Annette Hengst scoorde fraai uit een strafcorner, en la ter in de wedstrijd maakte Ma rijke van Leeuwen nog een mooi velddoelpunt. Het hele team speelde verder een ster ke partij en Leonidas werd vakkundig weggespeeld. Pollux-dames verpletterden Spijkenisse: 14—0. Vlaardingen - Tom Okker was zaterdagavond één van de prominenten, die Joop de Mos kwamen feliciteren met zijn veertigjarig jubi leum als tennisleraar. In die veertig jaar bad de oud- bondscoach naast Tom Ok ker ook Betty Stöve onder zijn hoede. Nederlands suc cesvolste tennisspeler ver blijft momenteel m Tokio en moest verstek laten gaan op het feest, dat door de tennis vereniging Holy, waaraan Joop de Mos sinds vijf jaar verbonden is, voor de ten nistrainer gehouden werd. De ouders van Betty Stöve brachten de felicita ties van hun dochter per soonlijk aan de jubilaris overTom Okker was ech ter niet de enige oud-leer ling, die present was in Vlaardingen. Onder andere Jan Hajer, Nick Fleuri, Evert Schneider, Trudy Groenman, Elly Krocké, Els Spruyt en Anja Lepou- tre kwamen Joop de Mos en diens echtgenote de hand schudden, waarbij zij in het showprogramma, dat de historie van Joop de Mos voor het publiek presen teerde, aan het woord kwa men en waf de dames betrof een lied ten gehore brach- ten, met de tennistrainer in de hoofdrol. Ook oud-colle- ga's waren naar Vlaardin gen gekomen onder ande re Wim Hemmes terwijl een bestuurslid van de VNT ,Jan van der Torre, een on derscheiding - voor veertig jaar lidmaatschap van de vereniging van Nederlandse tennisleraren - opspelde. TiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiitiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiuimiiimtniiiiiiiniiiiiuimiiiiinuiiniimiHtiiiiiKm Schiedam/VI aardingen De tafeltennisclub in de regio hebben het in de tweede competitieronde over het algemeen niet slecht gedaan. NOAD. vorige week met 100 over AMVJ heengelo pen, wist in Oegstgeest tegen concurrent Mizu- SCO een 55 gelijkspel Vlaardingen/Schiedam De heren van Wilton hebben tegen handbalte am van WIK een verras sende 12-15 nederlaag ge leden. De dames van Wilton verging het be ter, want zij wonnen thuis van Roda, De he ren van TJVG kwamen in het Westland remise (15-15) overeen met VDV Quintus, terwijl de Schïedamse dames Oli- veo met 12-3 verpletter den. de heren van het Maassluise Unitas kwa men met de volle winst bij Indus terug: 15-22. DWS-Oase <d) 4-9. De dames van DWS hebben tegen de ko- ploopster uit de tweede divisie geen beste wedstrijd gespeeld. Oase heeft een team dat al een aantal jaren in dezelfde opstel ling uitkomt en dat is aan het spel goed te zien. Na een 1-4 ruststand kwam DWS terug tot 4-4 maar Oase schroefde het tempo op en met een paar doelpunten uit de tweede lijn behaalde Oase een 4-9 over winning. Olga/Saturmis-DWS <h) 17-18 Twee gelijkwaardige ploegen en een goed scheidsrechters- koppel hebben voor een goed duel gezorgd. De wedstrijd ging gelijk op en bij rust stond er 8-7. Ook in de tweede helft scoorden beide teams om de beurt totdat 10 minuten voor tijd DWS even de kluts kwij traakte en met 15-12 achter kwam. Trainer-coach Wim Schaap wisselde een paar spe lers en deze ingreep bracht de zege: 17-18. Wilton-WIK (h) 12-15 De ver dediging van WIK begon aar zelend en daar profiteerde Wilton goed van. Na 10 minu ten had Wilton een 7-0 voor sprong genomen. WIK ging feller spelen en mede door een verslapping van Wilton haaide WIK op tot 7-5 bij rust. WIK ging in zijn kansen geloven en met een grote inzet domineer de WIK in de tweede helft. Regelmatig liep WIK uit en, behaaide een verrassende 12- 15 overwinning. Wilton-Roda (d) 1W Wilton had ook nu weer in Bea Teeuw een goede aanvalsleid- ster. Roda, dat het vooral van afstandsschoten moet hebben, trof vaak een goed keepende Wilton-keepster op haar weg Ook na rust een beter spelend Wilton dat vooral collectief sterk was. Een verdiende 10-4 resultaat was het gevolg. WIK-Vires (d) 6-9 In de eerste helft had WIK het betere spel en dat resulteerde in een 5-3 voorsprong bij rust. In de tweede helft een steviger ver dedigend Vires en daar had WIK grote moeite mee. De WIK-ploeg komt lichaams kracht tekort en daar profi teerde Vires goed van. Een ge lijkspel had de verhouding be ter aangegeven. HVK-Treffers (d) 3-11 On danks het feit, dat er een stij gende lijn zit in het spel van HVK heeft het toch niet kun nen voorkomen dat Treffers met de winst ging strijken. Door in de aanval balverlies te lijden kon Treffers met succes de break-out hanteren en be paalde de ruststand op 0-5. In de tweede helft eenzelfde spel- beeld. Het spel van HVK bleef te statisch. HVK-keepster Wil- ma de Vries stopte nog 2 straf- worpen anders was het verlies groter geweest. VDV/Quintus-UVG (h) 15-15 Quintus nam al snel een 3-0 voorsprong. De ploeg uit Kwintsheul speelde snel en technisch en UVG had moeite om de ruststand op 6-7 te be palen. In de tweede helft kwam UVG beter in haar spel, mede door de straffen die en kele Quintus-spelers kregen opgelegd. Balverlies in de laat ste minuut kostte UVG de overwinning. UVG-OIiveo <d) 12-3 Een fris van de lever spelend UVG had geen enkele moeite met Oli- veo. Door een hoog baltempo kreeg UVG veel vrije kansen die meestal goed benut wer den. Na een 5-2 ruststand ging UVG de break-out hanteren en dat leverde een paar doel punten op. Oliveo vormde geen bedreiging voor UVG dat een ruime 12-3 zege behaalde. Indus-Unitas (h) 15-22 De he ren van Unitas hebben in de eerste helft geen kind aan In- dus. Door een hoog tempo te spelen kon het de ruststand bepalen op 4-11. In de tweede helft nam Unitas het te ge makkelijk op en kon Indus tot vier doelpunten verschil te rugkomen. Door op het juiste moment het tempo weer op te voeren kon Unitas de wed strijd naar zich toe trekken. Het einde kwam bij 15-22. te behalen, terwijl Radio Molenaar na de deceptie (82) in Wagcningen ditmaal met een 6—4 zege thuis tegen Scylla revanche nam. Bowling Maassluis TOG moest opnieuw het onderspit delven. Na een 6—4 ne derlaag, vorige week in Zeist, was ditmaal het tweede team van Mizu SCO met dezelfde cijfers te sterk. Het Schiedamse NOAD was na de 10—0 competitie-start met veel vertrouwen naar Oegst geest gereisd, om daar concur rent SCO te bestrijden. Het werd in de ongezellige, maar wel luidruchtige gymnastiek zaal een duel van verrassin gen, want de Schiedammers heten op een ongelukkige wij ze een overwinning liggen. Na de eerste ronde enkelspelen met overwinningen van Jan Lansbergen en Jan Simons, stond er een 1—2 stand op het bord. Ron van de Wijk verloor namelijk zijn eerste partij, maar dat deden Jan Simons en Jan Lansbergen, ook in bun dubbel, zodat de thuisploeg zich vergenoegzaam in de han den wreef met een 22 gelijk spel. Overwinningen van achter eenvolgens Jan Lansbergen (drie sets). Jan Simons (twee sets) en Ron van de Wijk (drie sets) toonden desalniettemin het geringe verschil aan tussen beide teams, hoewel NOAD op een 52 voorsprong mocht bo gen. De Schiedammers konden de weelde dan ook niet aan en het feest werd luidruchtig ver stoord. NOAD had duidelijk te vroeg gejuicht en de laatste drie enkelspelen werden door de thuisspelers Van Nes, Polak en Reitsma in driemaal drie sets binnengehaald: 5—5. RM In de promotie-hoofdklasse nam RM thuis met een 6—4 zege vooral revanche op het echèc tegen Shot vorige week. Scylla werd het slachtoffer van de Vlaardïngse daden drang, hoewel de zege eigen lijk geheel en al aan de in breng van Hans-Jaap Oppen heim en Aad van Opstal was te danken. Oppenheim won al zijn partijen, terwijl Van Op-, stal er twee op zijn naam schreef. Het dubbelspel was- echter ook in goede handen van de twee, zodat Eduard van de Bout, de nieuwe man voor Peter van de Broek, drie verliespartijen mocht neerzet* ten zonder al te ernstige con sequenties. Met BMTOG gaat het niet ge weldig. Opnieuw werd er een minimaal verschil geboekt in de tweede wedstrijd: 46 thuis tegen Mizu—SCO 2. Opval lend was, dat net als bij alle teams in de regio, de zwakste schakel (in dit geval Matti Pie- tersen) alle drie de partijen verloor. Frans en Nico Capel- len stelden daar wel twee ze ges tegenover, maar omdat de j beide broers wel het dubbel-; spel lieten liggen, bleef de ba-^ j lans voor de Maassluizers ne-*. gatief: 4—6. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6