r SCHIEDAMSCHE COURANT i i 06 gulden huur toch in zicht j Ik neem de] roef ..r..r. Maasland worstelt met parkeer terrein PvdA maakt het nieuwe leider niet moeilijk Minder treinen in strijd met beleid Gorzen wil noodzaak timmerkamp laten zien Bot huldigt kam pioenen en K- Goudriaan naar Brockx om over kaalslag te praten Arie van Loenen terug in de raad Politie treedt op tegen fout- parkeerders Gemeente bestuur aan minister Tuijnman Inspraak op verkeersplan nog niet rond Groot goud voor dahlia's Snelheidscon trole bij werkzaam heden V4 ►da- bt- Pas Jen leel ild, iljk Woensdag 26 september 1979 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang no. 26456 -6 PAGINA'S Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen - De tra ditionele huldiging van de Vlaardingse sportkampioenen, die gisteravond weer werd gehouden in ghet Vlaardingse stadhuis, werd op gevatte wijze door wethouder Cees Bot uitgevoerd. Hij toonde zich verheugd over het grote aantal kampioenen, dat ook dit jaar ten tonele ver scheen. De sportieve recranten moesten het zonder huldiging doen vanwege het grote aantal eompetitiespor- ters: maar liefst 23 in dividuele sporters 18 teams werden het zonnetje gezet. Vlaardingen Ondanks het gerezen pessimisme over de hoogte van de huren, die de nieuwbouw op de kaal slag in de Oostwijk straks moet gaan doen lijkt een ge middelde maximale huur van 306 gulden plotseling weer haalbaar. Het projectteam èn wethouder Goudri aan achten de kans daartoe nu groot. Vandaag heeft de wethouder een gesprek met staatssecretaris Brockx over de toepassing van een speciale regeling. en 1 Maasland Het onaanvaardbaar voor de aanleg voor een parkeerterrein voor zware vrachtwagens hij het bedrijven terrein Het Ambacht is bij de bewoners van de Hofsingel blijven bestaan. Namens die bewoners zijn de heren Hart en Van Driel de woordvoerders. Dat er inmiddels tal van bewoners achter de aktïe staan die tegen het door de firma Arkesteyn aangelegde parkeerter rein wordt gevoerd, is tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering wel duidelijk geworden. De publieke tri bune zat tjokvol. Zowel de heren Hart en Van Driel als al die bewoners verlieten echter teleurgesteld de raadszaal. Zij voelden zich duidelijk afge scheept met de door burgemeester en wethouders verstrekte antwoorden. Ook de standpunten van de VVD en het CDA stemden tot ontevredenheid, Deze fracties meenden dat het par keerterrein geheel in overeenstemming is met het bestemmings plan, alsook in dezelfde categorie past van de reeds aan het Am bacht gevestigde bedrijven. De Open Groepering daarentegen liet een geheel ander geluid horen. „Opneming van de situatie ter plaatse", aldus fractievoor zitter Joban de Wit, „brengt mij lol de overtuiging dat de klach ten van de briefschrijvers gegrond zijn". Vanuit zijn professie als advocaat overwoog De Wit, dat de he ren Van Driel en Hart met succes een kort geding tegen de heer Arkesteyn aanhangig zouden kunnen maken. Mr. Dirk Hart, van professie officier van justitie, bevestigde die veronderstel ling. „We zullen zeker een civiele procedure aanspannen we gens de overlast van het bedrijf. Die procedure is echter niet te gen het bedrijf gericht, maar tegen de gemeente wegens on rechtmatig handelen." Mr. Hart verklaarde na afloop van de behandeling van de pro testen, die hij tijdens de streekreehtbijcenkomst nog had toege licht, even te willen wachten op hetgeen de vergadering had be sloten. Op aandrang van alle fracties komt er namelijk overleg tussen gemeente, bedrijf en de bezwaarde bewoners. „Dat moet echter niet te lang duren", aldus nir. Hart. En als schot voor de boeg: „Oplapmiddelen trappen we niet in. Er moet een duidelijke regeling komen, wel of geen vrachtwagens. Het criterium is namelijk het maatschappelijk fatsoen, en niet het zich verschuilen achter het bestemmingsplan." Schiedam Arie van Loenen keert voor de PvdA terug in de gemeen teraad, als opvolger van Henk Engelsman die vrij dag overleed, en nieuwe fractieleider Lou van der Stel is er gisteravond in geslaagd een team te for meren dat een jaar lang als fractiebureau zal op treden. Beide feiten ver rassen een deel van poli tiek Schiedam. Hot fractiebureau is het da gelijks bestuur van de PvdA-ploeg in de gemeen teraad en bestaat nu 'naast voorzitter Van der Stel uit Peet van der Lubbe (vice- voorzitter), Huub de Ruiter en Ruurd van der Veer (de laatste twee nemen het se cretariaat op zich). Van der Veer zat ook in het fractie bureau van Nikolaj Diele- mans, die weer „gewoon" raadslid wordt. Binnen de PvdA is er de af gelopen week op gezin speeld dat Van der Stel er niet in zou slagen om vol doende partijleden warm te maken voor een plaatsje in het fractiebestuur, maar vanochtend zei de nieuwe fractieleider zelf: „Het kost te geen enkele moeite. Nie mand heeft te kennen gege ven dat hij zou afhaken, omdat hij het mij niet zag zitten, en op mijn beurt ben ik er niet van uitgegaan: die mag ik niet, dus vraag ik hem ook niet. Dat speelde niet mee. De mensen, die niet stonden te trappelen, hadden heet plausibele re denen, zoals studie en ander werk. Wij zijn in de beste verstandhouding uit elkaar gegaan". Van der Stel hoopt met zijn fractiebureou meer collec tief te werken en taken be ter te verdelen dan het ge val was. Arie van Loenen heeft zon der aarzelen laten weten, dat hij bereid is terug te ke ren in de raad, waarvan hij tot vorig jaar deel uitmaak te. Van hem was gezegd dat hij het met zijn nieuwe functie als voorzitter van woningbouwvereniging Schiedam Vooruit te druk zou hebben, en verwacht werd dat daardoor Hans Konings of zelfs senator Jan Simons in aanmerking zou den komen, maar Van Loe nen zelf heeft er geen mo ment over gepiekerd: „Het was voor mij vanzelfspre kend dat ik ja zou zeggen. Daarvoor sta je tenslotte op de verkiezingslijst". Vorige week nog werd alge meen verwacht dat de huren zeker op zo'n 350 gulden ge middeld uit zouden komen. Voor de bewonersgroep kaal slag was dat reden tot pessi misme. De groep vond derge lijke huren onverkoopbaar naar haar achterban en over woog zich definitief uit het projectteam terug te trekken. De bewoners konden echter overgehaald worden althans de eerste resultaten van de ge sprekken met Den Haag af te wachten. Op basis daarvan zou een enquête gemaakt kunnen worden waarin de eerste gega digden voor de nieuwbouw, de bewoners van de met sloop be dreigde Zeeheldenbuurt, ge vraagd zou worden of zij nog interesse hebben in een nieu we woning op de kaalslag. Het feit dat is gebleken, dat de oorspronkelijk door de com missie stadsontwikkeling ge noemde 306 gulden alsnog bin nen de gezichtskring kan ko men, is op zich een verrassen de ontwikkeling. Veel zal ech ter afhangen van het feit of Den Haag de zogenaamde ex cessieve bouwkosten (duurder dan normaal door bijzondere omstandigheden op het bouw terrein) wil accepteren. In het projectteam achtte men die kans evenwel duidelijk aan wezig. Mocht het wethouder Goudnaan gelukken de staats secretaris zover te krijgen dal voor de nieuwbouw in de Oostwijk de zogenaamde huur- vergelijkingsregehng van toe passing wordt, dan zal die kans bovendien aanzienlijk groter worden. Tot nu toe werd de nieuwe regeling nog slechts in de vier grote steden toegepast. Zou een gemiddelde maxi- mumhuur van 306 inderdaad gehaald worden, dan komt daar tot aan het moment van uitreiking van de sleutel geen pnjspeileorrectie neen. Middels de meer over- Middels de trendmatige verhogingen zal de huur dan per 1 juli 1983 komen te liggen op een bedrag van 360 gulden. Daarmee zou ruimschoots aan de eisen van de commissie te gemoet zijn gekomen. De com missie immers had al laten weten dat over de door haar gestelde eis van 306 gulden een pnjspeileorrectie berekend mocht worden met onmiddel lijke ingang van het moment van peiling. Die 306 gulden zou op zich dus uniek kunnen worden genoemd, omdat voor nieuwbouw een dergelijke huurhoogte praktisch overal in het land overschreden wordt. Maassluis Sinds begin «eze maand hebben enkele terreinen in het centrum ran de stad de officiële sta tus van blauwe zóne. Over eenkomstig de besluiten van gemeenteraad geldt op - plekken op donderda- I en, vrijdagen en zaterdagen «e verplichting, om een par* ««•schijf te gebruiken. Schiedam In een brief aan minister van verkeer en waterstaat Danny Tuijnman protesteert het gemeente bestuur van Schiedam tegen inkrimping van de NS- dienstregelïng 1979/1980 op het traject Den Haag- /Schiedam/Rotterdam. Het bestuur wijst erop, dat de frequentïevermindering (20 procent minder dan het aantal treinen, dat was opgenomen in de vorige dienst regeling) in strijd is met het overheidsbeleid om het o- penbaar vervoer in de randstad te bevorderen. Tot nu ioe heeft de politie zich j*J>erkt tot het geven van waarschuwingen, als een over doing van die bepaling werd geconstateerd. Daar houdt wen nu mee op; met ingang an begin volgende week zal politie bonnen uitdelen, zo- foutparkeerders voor hun overtreding zullen moeten be- «len. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt 1 vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad.} „Immers," zo meent het Sehie- damse stadsbestuur, „binnen het gebied van de randstad is een volwaardige dienstrege ling van de treinenloop in staat grote aantallen mensen snel en comfortabel naar ver schillende hoofdbestemmingen te brengen." Ook vindt de ge- Een burgerzaal vol insprekers brak zich gisteravond het hoofd over de voortgang van hun in spraak op de verkeersplannen. iftil0"' met SUïM1 -leVelO0"'- ;Vtj QlV>" e\oï> dab*- net Vlaardingen Eer» grote groep insprekers op de gemeentelijke verkeersplannen kwam gisteravond bijeen om te overleggen over de voortgang van hun bijdrage aan die plannen. Aanvankelijk werd verwacht dat zij gistera vond reeds tot een eenstemmig advies zou den komen over alle beschikbare, dus ook particuliere, plannen. Dat gebeurde echter niet. Met name de zeer sterk vertegenwoordigde middenstand had er behoefte aan eerst een aan eert particulier bureau uitbesteed onderzoek naar de par- keerbehoefte af te wachten. De bewoners wil den vooral nog eens dieper ingaan op de cri teria en de argumentatie voor de parkeerga rages. Zij brachten een prima, goedvormge- geven diaprogrammaatje over hun denkbeel den. Schiedam—Dahlia vereni- 4 ging Schiedam is bij een ex- positie in de Flevohof met j} „groot goud" gehonoreerd. <i De jury van de Nederland- se dahliavereniging kende tijdens haar jaarlijkse bui-1 ten- en binnententoonsteh ling voor beroepskwekers en amateurs, die dit week- einde werd gehouden, ook een eerste prijs en een ere- i prijs voor details toe aan de Schiedamse dahlialief- hebbers. Ook de stand van het op de natuur gerichte opleiding- J- soi i "um Schiemond kreeg ff'» loegekend, alsmede een vierde prijs. Op de tweede plaats eindigde de 1 dahlia vereniging Hoerde. Rond De Peperbus, een ver- 'emgmg uil Zwolle, behaalde de derde prijs. Vervolgens klasseerden Amersfoort en Almelo zich. Vlaardingen Op rijksweg 20 worden op het ogenblik werkzaamheden verricht. In verband daarmee wordt het verkeer over één rijbaan ge leid en is de maximum-snel heid teruggbracht tot respec tievelijk 90 en 70 kilometer per uur. Een en ander was voor de Vlaardingse politie aanleiding om een snelheidscontrole uit te oefenen. In één uur tijd werden 150 automobilisten ge registreerd die de snelheidsbe- pahngen overtraden. De poli tie constateerde dat 30 procent harder dan honderd kilometer reed. terwijl verschillende uit schieters werden gesignaleerd tot een maximum van 140 kilometer per uur. meente, dat er in het huidige vervoerssysteem naar moet i worden gestreefd zoveel moge lijk mensen de gelegenheid ie geven van deze vorm van o- penbaar vervoer gebruik te maken in plaats van andere vervoersmiddelen, zoals de auto, die door gebruik en stal ling het stedelijk milieu zwaar belast. Een verschuiving van het gebruikspatroon in de ge wenste richting wordt volgens het gemeentebestuur door een zo goed mogelijke kwaliteit van het aanbod van openbaar vervoer faevorderd. „Inkrimping van het aantal tremen past naar onze mening niet in het beleid ter bevorde ring van het openbaar ver voer. Daarom is de frequentie- vermindering op de lijnen in de randstad voor ons onaan vaardbaar," aldus het Schie damse stadsbestuur. Schiedam Met een verslag van twee weken ervaring met het tim merkamp op het Hoofd willen de clubhuiswer kers uit de Gorzen bin nenkort wethouder Herman Posthoorn aan tonen, hoe groot de be hoefte onder kinderen aan zo'n bouwspeel plaats is. Het rapport is binnen enkele weken te verwachten. Momenteel is het timmerkamp op het Hoofdplein name lijk weer in gebruik. Was er deze zomer geen geid voor en werd het timmerkamp langzaam maar zeker door on- kruid overwoekerd; nu blijkt er toch een finan cieel gaatje te zijn al kan deze oplossing ab soluut niet als een defi nitieve worden gezien. Geld is op tafel kunnen ko men, doordat de Dukdalf nog altijd gesloten is; eerst wegens conflicten en nu wegens de verbouwing ten behoeve van de jongeren van Schiedam-Zuid. Als echter het wijkcentrum een eigen ruimte heeft en ook de „Duk" weer draait, zul len de clubhuisgelden niet meer aangewend kunnen worden voor het timmer kamp. Maar tegen die tijd hopen André Woulersen en zijn medewerkers in de Gorzen Posthoorn duidelijk te hebben gemaakt, dat het timmerkamp een belangrij ke functie heeft voor de jeugd uit de wijk en dus ei genlijk door de gemeente gesubsidieerd zou moeten worden. Die eis werd in fei te al op tafel gelegd, toen Hans van der Wilk (PPR) nog wethouder was. Het kwam er evenwel maar één keer echt van. Het timmerkamp is elke dag open van half vier s middags lot na vijven en op woensdag de hele mid dag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1