SPORT Nick van Biezen een „torrenpikker" Record aantal kampioenen w Wttim Selectie HSV erg smal ODO: eigen schuld Sportkort Top scorers falen niet Geschenken voor Hofman The Hookers: winst 'SVV 3- HBSS 1-3 I - „De Vrijheid" 'timmsü 454100 r* WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1979 SC/VP/WW 5 Hoek van Holland De rugbyclub The Hookers be haalde wederom een overwin" ning. Tegen de Rotterdamse rugbyclub werd een nipte 18 14 overwinning behaald. Voor de rust kwamen The Hookers op een voorsprong door John Copier en uit een scrimmage, waarbij Joop van Dorp de hoofdrol speelde, een try van Jan van Burg. werd door hem geconverteerd: 101. Na de rust ging de strijd gelijk op. The Hookers hadden niet echt een overwicht, slordigheidjes in de verdediging zorgden er voor dat de Rotterdammers steeds in de buurt konden blij ven. Pas in de laatste minuten kon de overwinning veilig ge steld worden. Uit een push- overscrum scoorde Hans Vij verberg de winnende try. Schiedam Een vrijwel com pleet HBSS gaf gisteravond SVV 3 geen schijn van kans: 1- 3. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van de nederlaag- serie van SVV, ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan. Voor rust scoorde Hennie Pienron en daarna bracht Van Leeuwen de voorsprong op 0-2. And ré Oosterwaal scoorde te gen, waarna Peter Pijper de eindstand op 1-3 bracht. Uit blinker was de 19-jarige Tonny Gunter van HBSS. Morgenavond speelt SVV zijn laatste wedstrijd tegen DRZ. Na afloop (wedstrijd begint om 20 uur) worden de prijzen uitgereikt. Maasland De uitwedstrijd tegen het Dordtse Snel heeft ODO niet in winst kunnen omzetten. Snel, dat tot dan toe puntloos was. won verrassend met U-S. ODO had de neder laag volkomen aan zichzelf te wijten. Toen de ploeg op een voorsprong kwam door een treffer van Bram" Hane- maaijer, verzuimde het om het karwei af te maken. Snel kon terugkomen en voor de Maaslanders beseften wat er aan de hand was stond het 6-1. Slechts Martin Boschma slaag de erin om voor rust nog tegen de scoren: 6-2. Na de hervat ting speelde ODO wel beter, maar het was te laat om nog aan de zege te gaan denken. Cees van der Vaart scoorde nog wel 6-3, maar Snel liep vlot uit naar 9-3. Martin Bosehma, Bram Hanemaaijer on Cees van der Vaart zorgden voor 9-6. Snel liep uit naar 10- 6, ODO veerde even op, Jac queline Marijs en Hans de Vet te scoorden, maar Snel bepaal de de eindstand op 11-8. Wethouder Bot reikte de penningen uit. Schiedam De postduiven- houdersvereniging „De Vrij heid" hield haar laatste wed vlucht van dit seizoen. De dui ven werden gelost vanuit St. Ghrislaïn, België. De eerste duif bereikte zijn hok om 12.26.08 uur, de laatste arri veerde om 12.50.38 uur. De uit slag: 1-2-4-5-6-9-10 C. Robart van Diest, 3. C. Baanvinger, 7. S. van der Pelt, 8. J. Wenteler. door Chris Woerts en Emite Schelvis Vlaardingen Tijdens de huldigingsavond van sport- kampioenen in het Vlaarding- se Stadhuis vertegenwoordig de de 15-jarige Nick van Bie zen op een waardige wijze de hengelsport Dit jaar werd hij eerst jeugdkampioen in de af deling Rijnmond van de NWS en veroverde hij op een later tijdstip zelfs het natio nale jeugdkampioenschap. Deze twee resultaten hebben tot gevolg, dat Nick van Bie zen nu ai zeker is van een plaats in het hengelleam, dat voigend jaar uitkomt in een viswedstrijd tegen Duitse sportvissers. Sedert 1975 hanteert deze leer ling van de Vlaardingse MAVO de wedstrijd hengel en doet dit perfect. Hij maakt zelf zijn vistuigen en leerde dit mei de techniek van zijn vader. In de afdeling hengelsport van Chevron begon Nick met de wedstrijd visserij. Een derde plaats in het eindklassement deed hem promoveren naar de A-groep. Hierin behaalde hij het zomer- en winterkampi- oenserhap, waarmee hij zich feitelijk al selecteerde voor plaatsen in wedstrijden voor de kampioenschappen van Rijnmond en om de nationate jeugdtitel. Nick van Biezen komt er rond voor uit dat hij behoort tot de z.g. „torrenpikkers". Het gaat hierbij niet om het vangen van zware vissen wat veel geduld vergt. Eerder om het aantal met als bijgedachte: veel klein tjes brengen veel gewicht op de weegschaal. Als aas en lok- voer gebruikt Nick rode- en minimaden. Bij concoursen waarin uit bootjes wordt gevist soms de brood vlok. De meer voudige kampioen benut door gaans alleen de weekeinden Nick van Biezen voor de beoefening van zijn hobby, het vissen. Vaak in het water van de Nieuwe Water weg, waarin de laatste tijd weer volop vis is te vangen. Onder meer zware voorn, maar zelfs forel wist Nick hier in zijn schepnet te krijgen. Vlaardingen In een zeer ontspannen, sfeer zijn gis teravond de sportkampioenen van Vlaardingen op het Stadhuis gehuldigd. Wethouder Cees Bot, die gevat overkwam, reikte de penningen en bijbehorende gra vures en andere geschenken uit. Maar liefst 23 indivi duele en 18 teams hadden in het afgelopen seizoen de kampioensbloemen veroverd en dat was in de volle kelder van het Stadhuis wel te merken ook. En dan te bedenken, dat de sportieve recreanten nog niet eens aan bod kwamen vanwege het enorme aantal „presta tie-kampioenen0 eenvolgens KV Vlaardingen, Spirit (korfbal), Radio Mole naar (tafeltennis), RKWIK (lange mat turnen dames en heren), VLTC, ROVS (tennis), VZC (estafette-ploeg), WIK (handbal-dames en heren). De Hollandiaan (heren). Pollux. De Hollandiaan, TSB, VFC hun welverdiende beloning hadden gekregen, mocht de VV Vlaardingen het officiële gedeelte besluiten. Wim van de Berg, voorzitter van de voetbalvereniging, maakte van die gelegenheid gebruik om de gemeente en niet te vergeten de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie te bedan ken. Zo werd de twaalfjarige jeugdkampioen badminton, Marcel Kezemans, als „me neer" aangeduid en de 15-ja- rige Rick van Biezen viel eveneens deze term te deel. „Ik heb die lijst niet zelf op gesteld", verdedigde Bot zich, „anders had ik het zon der meer verschillend ge daan". De jeugd zelf, die al danig onder de indruk van de manifestatie was ge raakt, vond het van geen be lang. Als eerste werd kanaalzwem ster Irene van de Laan gehul digd en na haar volgden Diane Edelïjn, Irma Voorham (bei den (VZC), Peter van de Berg Marcel van Barneveld (we reldrecordhouder en jeugd kampioen bowling van Neder land), Gilles de Rooij, Robert van Zanten van de atletiekve reniging Fortuna. Yvonne van der Marei (DVIJC). Leo van Oosten, Marjoleine van Unen. Rob Hoogendijk, Hans Hoo- gendijk (sportscholen West- wijk en Hoogendijk), Nick van de Biezen (hengelkampïoen), Reitsma (biljartkampioen), badmintonvereniging Refoba. De huldiging van de teams nam meer tijd in beslag. Acht tien even „gelukkige" teams passeerden de revue. Broleco begon de rij en nadat achter- In de weekbrief van SVV maakt de redactie melding van een misplaatste onder schatting van eigen kunnen. Dat heeft dan betrekking op de verloren gegane wedstrijd (2-1) van de semi-profs tegen Heerenveen. „Men vraagt zich af", gaat het artikel verder, „waarmee men bezig is, op die wijze jaagt men de mensen op onze toch al niet best gevulde tribunes naar Langs de Lijn". Dankzij mevrouw De Mos heeft Joop het als een échte verrassing mogen ervaren te worden gehuldigd, in verband met zijn veertig jarig tennisle- rarcn-jubileum. Een adverten tieblad had zich namelijk niet Summituiinhuiwil- ..Ik ben er bijzonder blij mee", verklaarde zwemster Irma Voorham, die al voor de twee de maal ten tonele mocht ver schijnen. Zowel Irma Voor ham als Diane Edelijn, die grossiert in de penningen, zien zich het volgend jaar niet te rugkeren om weer gehuldigd te worden. De voetballers van dc vier aanwezige verenigin gen. die het hoogste woord voerden, rekenden er daaren tegen allemaal op. Overigens, de bierhoe veelheid die de ge meente had laten aanrukken, bleek bij lange niet toereikend om de dorstige voetballers te laven. Schiedam/Vlaardingen 'De strijd om dc eerste maand - prijs in het kader van het topscorersklassement van deze krant spitst zich toe tussen Wim Stoevelaar (TSB) en Joop van Schijn- del (Demos). Hiel nog één weekeinde voor de boeg elke maand moeten min stens vier wedstrijden zijn verspeeld) hebben beide schutters zeven doelpun ten achter hun naam staan. Voor de september- prijs (drie flessen drank, beschikbaar gesteld door discotheek Down Town en voetbalschoenen van spor- thuis Passage) is ook Frans Schaap nog in de race. De van Hermes DVS naar DHS getransfereerde spits heeft zes doelpunten ge scoord. Het is opvallend, dat Wim Stoevelaar en Joop van Schijndel in de top van het klassement voorkomen, omdat beiden eigenlijk uit het niets zijn gekomen. Stoevelaar, al lang spits, zag vorig seizoen zijn te amgenoten veel scoren. Joop van Schijndel is dé ontdekking van het Schie- Schaap )....zes fers (links- tref- damse Demos, dat mede door zijn inbreng aan de kop van de eerste klas af deling B staat. Joop van Schijndel speelde vorig seizoen nog in de verdedi ging. De tussenstand, die ook voor het jaarklasse ment geldt, luidt: 1. Joop van Schijndel (Demos) en Wim Stoevelaar (TSB) 7, 3. Frans Schaap (DHS) 6, 4. Peter van de Meer VVKi, Sjaak Nieuwstratcn (Ur- E sus). Hans de Held (Schie- H damse Boys) 5, 7. Cees H Dontje (Ursus) en Peter den Har log (IVF) 4. Maar S liefst tien spelers scoorden driemaal. 5 iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiniiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiittiiimiiiuiiJinimnimtnnmniiinuiiimiimuiiiiuiiiniiiiiiiiiiiiuiiiiiuiüiiiiiiiiiiiiiimuïï Vlaardingen-Ter gelegenheid van zijn 71e verjaardag werd terreinchef Hofman van Zwaluwen uitbundig gehuldigd. Zijn hok, waar hij alle materialen in bewaart, was door de jeugd van Zwaluwen versierd. Hij ontving tevens vele geschenken. Van een fles jenever tot aan een fruitmand toe. Het deed hem dui delijk goed: „Het is heel fijn dat iedereen zo aan mij denkt Ik had dat niet verwacht." "'.onder hulp kan hij het niet meer af. Hij is dun ook blij dat hij wat steun krijgt: „Geluk kig is er iemand bij gekomen, die mij helpt bij het schoonmaken. Ondanks dat kan ik nog wel meer hulp gebruiken." Het probleeem van het verdwijnen van de ballen is opgelost. Hofman: „De spelers zijn er nu zelf verant woordelijk voor. Ik ben tot nu toe nog niet een bal kwijtgeraakt", aldus de voldane ter reinchef. aan de afspraak gehouden en het bericht voortijdig gepubli ceerd- Daarover maakte de ju bileumcommissie van de ten nisvereniging Holy zich te recht erg boos, De stichting Beheer Sport complex Bijdorp, de wijkbe woners van Bijdorp en het be stuur van de wijkvereniging praten vanavond in gebouw „Het Trefpunt" over een groot aantal problemen. Dat zijn: parkeerprobleem, geluidsover last, uitbreiding fietsenstal ling en gebruik burgemeester Verveenstraat Aanvang 20.15 uur. Broleco heeft het (eigen) vol leybaltoernooi op zijn naam gebracht. Zowel bij de heren als de dames. Eindstanden, he ren: 1. Broleco, 2, SOS/DPC, 3. Lekkerkerk. Dames: 1. Brole co, 2. SOS/DPC, 3. Valbovol. De dames van de Vlaardingse club kwamen in de halve fina le van het bekertoernooi door met 3-2 van Otte/VC te win nen. Eén van de festiviteiten, ter viering van het veertig jarig bestaan van DWS, is een vier- j landentoernooi. In de Mat- i griethal gebeurt dat op 14 no vember. Deelnemende landen zijn: de dames- en herenploe- gen van Hongarije, Polen, Tsjecho Slowakije en Neder land. Ons land komt die avond uit tegen Polen. Ed Kiauwens heeft als trai ner bij Deifia moeten afhaken. Oorzaak: rugklachten, waar-' door hij niet meer in staat was de training te volgen. De Vlaardinger. was er voor het tweede seizoen. Het bestuur van de handbal vereniging WIK verzoekt de uitgang niet meer te blokke ren, omdat wanneer dat nodig is, een ziekenauto of brand weerwagen niet meer op het veld kan komen. De Ooievaars houden woens dag 3 oktober een btngo- avond. De leiding is in handen van het echtpaar Wolthuis en vindt plaats in het gebouw van de Christelijke Sociale Belan gen aan de Lange Haven 73. Aanvang 20 uur. Maassluis Het honkbalte am van MSV *71. dat op onge^ slagen wijze kampioen is ge worden, moet eerst nog pro motiewedstrijden spelen om over te gaan naar de stand- aardkiasse. De wedstrijd gaat zaterdag tegen Multi Function Birds vanaf 1430 uur in de Steendijkpolder. Hoek van Holland Met het bereiken van de tweede klas heeft het eerste twaalftal van de HSV vorig seizoen geschie denis geschreven. Samen met het Maaslandse ODO. dat eveneens via de versterkte promotie de tweede klas wist te bereiken, was het namelijk voor het eerst dat het West- landse veldkorfbal dc stap maakte naar de tweede klas. Het was voor HSV trouwens toch een goed seizoen, want ook in de micro-competitie werd de promotie een feit en dat betekent in de zaal het spelen in de derde klas. De verwachtingen voor het ko mende seizoen zijn bij HSV niet erg hoog gespannen. Janny Heringa heeft aange kondigd met korfbal te slop pen en Ria van der Graaf moet wegens werkzaamheden in het buitenland eveneens haar plaats afstaan. Saskia Vermeulen gaat vrijwel zeker een vaste plaats in de hoofd macht bezetten, maar de basis is toch beduidend smaller ge worden. terwijl er meer geëist zal worden van de prestaties. Een pluspunt is natuurlijk dat HSV voor het eerst het hele seizoen met een goede accom modatie kan gaan werken. Aan de andere kant zijn er niet alleen zorgen ten aanzien van de hoofdmacht. Ook in de lagere teams kan men enige aanvulling nog erg goed ge bruiken. Terwijl enerzijds enkele oude re leden besloten hebben de aktieve veldsport te beëindi gen, is er van onderaf te wei nig aanvulling. Met name het aan lal dames is bijzonder krap en meisjes en dames zijn bij de korfballers dan ook bijzonder welkom. Vrijwel elke avond zijn er trainingen op het veld waar men kan informeren of waar men gewoon eens kennis kan maken o£ een balletje kan meeschieten. Bovendien zijn de heren Meyerink (tel. 3371 en Vermeulen (tel. 4625) altij( bereid informatie te verschaf fen. Dubbel Korfballers beoefenen hun sport zowel binnen- als bui tenshuis. Zolang het weer nog redelijk is, dat wil zeggen van begin september tot begin no vember, wordt de eerste helft van de veldcompetitie af gewerkt Vervolgens wordt in een geheel aparte competitie in de zaal gespeeld, namelijk het bekende microkorfbal. dat in twee vakken en met acht spelers en speelsters wordt be oefend. vanaf begin maart wordt de veldcompetitie her vat tot eind april.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5