SCHIEDAMSCHE COURANT i3 chiedam-Noord krijgt j ongerencentrum Sociaal-cultureel plan zieltogend naar derde fase Commissie Kindercentra wil meer opvangplaatsen Tennisclub van de grond Op heter daad betrapt Nieuwe horeca wet Schelde Loodsenkoor sluit strandseizoen af Oplichter actief bij winkeliers Maandag 1 oktober 1979ONAFHANKELIJK DAGBLAD I04de jaargang no. 26459-6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon .-irimmistr.ilie 268091 redactie 262566 - klachten dienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL houder. Dat moet zoveel mo gelijk worden vermeden, zon der dat er sprake is van een plaatsbepaling waarbij sociale controle volledig zou ontbre ken. „Dan zou bij jongeren het gevoel kunnen ontstaan dat men buiten de samenleving wordt geplaatst", aldus de wet houder, die ook de bereikbaar heid van de gekozen plaats gunstig noemt. Voor jongeren uit Kethel en Groenoord is het niet verafge legen, en door de „de steeds toenemende mobiliteit" bij jongeren zou het centrum ook vanuit overige stadsdelen goed bereikbaar zijn. Schiedam De jongeren van Schiedam- Het open jongeren centrum zal waar- Noord krijgen een eigen onderkomen in schijnlijk komen op een terrein nabij de de wijk Bijdorp. Dit heeft wethouder Sporthal Magriet aan de Nieuwe Dam- Posthoorn meegedeeld in een brief aan laan. de raadscommissie vorming en recreatie. Dc wethouder noemt de aan oen eigen voorziening ordening is het terrein nabij nieuwe plannen een oplos- voor jongeren. Volgens de de sporthal Margriet ais de sing voor een belangrijk wethouder bleek uit contacten toekomstige plaats aangewe- knelpunt in de sociaal-cultu- met een particuliere werk- zen._ rele voorzieningen van »roep dat omtrent de inhoud In zijn brief aan de raadscom- Schiedam. Het college zou van een jongerencentrum de missie noemt wethouder Pos pas na „breedvoerig beraad" standpunten nauwelijks ver- thoom dit „een ideale, zo niet tot deze oplossing gekomen schilden. Het realiseren van de een zeer gunstige situering." zijn, zo wordt in de brief ge- plannen was vooral een kwes- Een jongerencentrum met een stcld. tie van het vinden van een ge- open karakter kan licht over» Al geruime tijd bestaat in schikte plaats. Na overleg met last voor derden met zich Schiedam-Noord de behoefte de wethouder voor ruimtelijke meebrengen, zo stelt de wet- De voorbereidingen voor de ballontocht missie met het oog op de grote aantallen buitenlandse kinde ren het aantal plaatsen gaan uitbreiden. De commissie pleit voor een nadere bestudering van de op vang van buitenlandse kinde ren. Men ziet hierbij een dui delijke rol voor de aan te stel- len beroepskracht voor de welzijn sbehartigi ng van de buitenlanders. „Wij denken dat op dit terrein zeker iets ge daan moet worden onder an dere om preventief iets te doen aan het tweede en derde generatie probleem," Maasland Met het laten opstijgen van een heteluch tballon symboliseerde tennisvereniging „De Comman deur" het van de grond komen van de vereniging. De ballonvaart vond zaterdagmorgen plaats als start van een dag vol festiviteiten ter versterking van de kas. Want de nieuwe tennisvereniging wil op korte termijn komen tot de bonw van een accommodatie met zes ba nen, waarvoor veel geld nodig is. Met veel zelfwerkzaamheid en tal.van acties wil het be stuur bijdragen in de realisering van het complex. Als al les volgens plan verloopt, wordt met de aanleg al op korte ..termijn begonnen en kan er inapril...of mei aanstaande al getennist worden. Ondanks het vroege zaterdagmorgenuur was er voor de ballonopstijging flinke belangstelling. De piloot was de in Wagenberg (Noordbrabant) wonende Engelse arts Simon Faithfull, wereldrecordhouder lange afstand voor kleine ballons met 178 kilometer. Zover kwam Faithfull in Maasland bijlange na niet. Het geen ook niet de bedoeling was, want het ging hier im mers om de symboliek van het opstijgen. Terwijl de bal lonvaarder tekst en uitleg gaf bij hel vaarklaar maken, verwarmde hij met de grote gasbrander de lucht in de ballon, om even later onder luid applaus op te stijgen. Nog ruim op Maaslands grondgebied, maakte Faithfull weer een geslaagde landing, zoals trouwens ook de ten- nisdag geslaagd verliep. Vlaardingen Door middel van een inbraakmelder heeft de Vlaardingse politic vrijdag avond twee inbrekers op he terdaad kunnen betrappen. De 26-jarige MaassJuizcr A, de J. en de 20-jarige Rotterdam mer waren bozig bij Zetgé in de Productiestraat goederen buiten te zetten om ze later mee te kunnen nemen. Daar naast hadden ze nog ongeveer duizend gulden meegenomen. Vlaardingen - Iedereen die daarvoor interesse heeft kan tot het eind van dit jaar de nieuwe plaatselijke drank- en horecaverordening in kijken. Hoek van Holland—De commissie „Alle Hands", de organisatie die zoveei ple zier in het Hoekse leven brengt, keek zaterdag eigen lijk zelf een beetje vreemd op. In plaats van het ver wachte concert, bracht het Schelde Loodsenkoor name lijk een onvervalste, comple te musical op het toneel. Eigenlijk was het wei jammer dat dit niet vooraf was aange kondigd, want de zaal was nu maar voor de helft gevuld. „Seesong" en „Shanties" zijn werkliederen die werden ge zongen aan boord van de oude zeilschepen om het zware werk wat te verlichten. Met dit soort liedjes werkte het Schelde Loodsenkoor een mu sical af met als onderwerp een reis naar de West in 1841. Philip Fey, de dirigent van het koor, zorgde voor een voor treffelijke, maar onverwachte afsluiting van het strandsei zoen 1979. De gewijzigde verordening ligt op de gemeentesecretarie ter inzage (afdeling algemene za ken, kamer 104). De wijziging werd precies een jaar geleden door de gemeenteraad vastge steld en treedt vandaag in werking. Het grote moment is daar...de ballon is los Vlaardingen Na de tweede inspraakavond over het soci aal-cultureel plan, die donderdag gehouden werd in de Bur gerzaal van het Vlaardingse stadhuis, staat alleen de nota waarin de inspraak voor het opstellen van een sociaal-cul tureel plan wordt geregeld nog ongeschonden overeind. De beide andere nota's: „verkenning van sociale, culturele en educatieve situatie" en „doelstellingen sociaal-culturele ac tiviteiten" hebben zoveel kritiek te verduren gekregen, dat ze feitelijk alleen qua hoofdlijnen door de insprekers zijn geaccepteerd en <nog) niet gebruikt zullen worden om het doel te bereiken waarvoor ze zijn gemaakt. Met hei afsluiten van de twee- programma voor 1980 inge- de fase in de voorbereidingen diend hebben. De werkgroe- is ook een einde gekomen aan pen verwachten dat uit deze de meest abstracte fase in de instellingsprogramma's zeer moeizame weg naar het uitein- veel concreet materiaal naar delijke doel: een sociaal-cultu- voren zal komen, waaraan de reel plan voor Vlaardingen, twee betreffende nota's („doel- dat in november 1980 door de stellingen..." en „verken gemeenteraad behandeld moet ning...") getoetst zullen moeten gaan worden. Tijdens de derde worden. Daarna moeten beide fase, die eind oktober start met nota's aangevuld en „hard" ge- een extern vooroverleg en bij- maakt worden. De insprekers na geheel vastgelegd is in de waren unaniem van mening nu aangenomen „inspraak- dat de nota's op dit moment deelverordening", zullen de door de gemeenteraad nog niet twee moeilijk liggende nota's gebruikt mogen worden als getoetst worden aan de wen- handvat voor een eventuele sen en mogelijkheden van de beleidswijziging met betrek- instellingen. Deze instellingen king tot het sociaal-culturele moeten vóór 1 november hun werk in Vlaardingen. Er werd dan ook de wens uilgesproken het komende jaar geen be leidswijzigingen door te voe ren en daarmee te wachten tot het sociaal-cultureel plan in al zijn facetten bevredigend in elkaar zit. Het behoeftenonderzoek, een gesprek met ongeveer honderd insiders uit de sociaal-culturele sector, dat door de werkgroep „verkenningen" was voorge steld ter aanvulling van hun nota en ten dienste van de werkzaamheden in de derde fase, werd over hei algemeen als „op dit moment niet nood zakelijk" ervaren. Naar de me ning van de insprekers kunen de gegevens die vrijkomen uit de insteliingsprogramma's ook voor dit doel aangewend wor den. Wel zal er een groepje ge formeerd worden dat gaat on derzoeken hoe een deugdelijk behoeftenonderzoek in de toe komst beter gerealiseerd kan worden. De „subsidie verordening", waarin de methode van subsi diëring wordt toegelicht en de voorwaarden staan vermeld waaraan een instelling moer voldoen wil ze voor subsidie in aanmerking komen, komt bin nenkort in voor-ontwerp ge reed. De moeilijkheden met betrekking tot het subsidiëren van peuterspeelzalen bij deze nota gezorgd voor enige ver traging. Aanmerkingen hadden ver schillende insprekers op het taalgebruik in de nota's. On danks duidelijke opmerkingen daarover tijdens de eerste in spraakronde, waren er toch geen vereenvoudigingen in het woordgebruik aange bracht. De voorzitter van de avond beaamde dit en zei. dat naar zijn mening het uiteinde lijke sociaal-cultureel plan zou moeten bestaan uit twintig zeer leesbare velletjes papier. Voor de „liefhebbers" kunnen er dan altijd nog een serie in gewikkelde nota's ter inzage liggen. Vlaardingen Verschillende winkeliers in Vlaardingen zijn de laatste tijd ernstig gedu peerd door een oplichter. De man bood hen allerlei recla me-materiaal aan, zoals l- shirts, stickers, balpoïnts en plastic tasjes, liet hen 20 pro cent van totale kosten als aan betaling neertellen en liet dan niets meer van zich horen. De Vlaardingse politie ver zoekt winkeliers die ook een bezoekje hebben gekregen van deze oplichter, contact met het bureau op te nemen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1