SPORT SVV: algehele malaise II N ieuwenhoorn countert met succes tegen De Mollandiaan DHS is nog wat van plan l Cock de Zwart: driemaal Vlaardingen ten onder „kaartenfestival" m SVV jeugd: 4-1 VFC: eerste overwinning Excelsior '20 zeer matig Voetbal programma DS'79 scoort vijfmaal DHS tegen Excelsior-j eugd Jan Kooiman: beneden kunnen gespeeld Graafschap pakt periode via strafschop MAANDAG 1 OKTOBER 1979 VD/SCAVW 4 IJmuiden Het jeugdte- am van SW heeft in 1J- muiden met 4-1 klop ge had van Telstar. Verde- digingsfouten waren er de oorzaak van, dat SVV al met de rust tegen een 2-1 achterstand aankeek. De enige treffer van de Schiedammers, die ook na de hervatting defen sief nog twee klappen kregen te incasseren, kwam op naam van Pie- ter van Wijk. Vlaardingen - Een gehandi capt VFC -het moest aantre den zonder de geblesseerde spelers Teun Komaat en Pim van der Burg- won na een goede wedstrijd met 2-1 van Oud Beijerland. Een alleszins verdiende over winning omdat de Vlaardin- gers de gehele wedstrijd gedo mineerd hebben. Voor de rust was het Hans Jansen die na een pass van broer Eob de sco re opende en VFC kon zich het zelfs veroorloven een strafschop te missen. Harry Schuiten was de speler die de juiste richting niet kon vinden. Na rust scoorde de bezoekers nog wel de gelijkmaker, maar veel mocht dat niet baten. Eerst was het Peter Jeup die zijn ploeg weer op voorsprong bracht en vlak voor tijd was het weer Rob Jansen die voog 3-1 zorgde. Waarmee de eerste overwinning in de tweede klasse een feit was. Rotterdam TedlroExcelsi or *20 was niet om aan te zien. Bij de Schiedammers, tech nisch wel heter, ontbrak het aan werklust en over alle li nies werd er dan ook matig gespeeld. Het plaatsen was zeer slecht en trainer Piet Roozen was daar dan ook to taal niet over te spreken. Ge lukkig voor Excelsior '20 was ook de thuisclub niet in vorm en daardoor kon het dan toch nog tot een gelijkspel (22) komen. Een zwak moment in de ver dediging van Excelsior had tot gevolg dat doelman Jan van Veen het nakijken kreeg: 30. Een handsbal na een inzet van John Kloppers betekende een strafschop en daaruit scoorde Peter van der Hoeven de ge lijkmaker. Na de rust bleek Peter van der Hoeven gebles seerd; hij werd vervangen door Herman Pauw en dat bracht pressie in de ploeg. Slecht samenspel tussen Hans Etman en Teun van Aken bij het uitverdedigen gaf de thuis club de kans om op 12 te ko men. Etman werd kort daarop vervangen door de zeventien jarige Ron Koevermans die in de spits ging opereren. Van hem kwam dc voorzet waaruit Marcel Keyzer de gelijkmaker scoorde; 2—2. Vlaardingen/Schiedam Voetbalprogramma zaterdag 6 oktober: Jong DS '79-Jong FC Vlaar dingen, Jong SVVJong Volendam, SDCPZwa luwen, Excelsior Maas sluisLyra, PPSC DOTO. MaasdijkHBSS, HVODSVP, MVV '27Naaldwijk, Hoekse Boys—SV GEB, TSB De Zwerver, Vlaardin genSC Voome, Xer xes—DSS '26, Melis sant—GSS, DVO '32— GOZ, Nationale Neder landen—VDL, GTB—SC Zuiderpark, WK—SV Toekan, Smitshoek MVV '27 (dames), DSS '26—MVV '27 2 (dames). Escher BoysHoek van Holland. Zondag 7 oktober; FC VlaardingenSVV, Her mes DVSDBGC, Uni- las—DHS, DRL—VFC, LeonidasDe Hollandi- aan, PDKFortuna, Ex celsior '20Groeneweg, SchiedamFloreant, SlikkerveerMartinit, RAVAHoek van Hol land, RKWIKRIOS, DRZPultershoek, SFC—Steeds Volharden, Leerdam—Ursus, VDL ASW. Het leed voor SVV was nog niet geleden, want nog inde zelfde minuut ging Loek Bijl Schiedam Dick Hoogmoed staarde wat mismoe dig in het niets. Een 1-5 nederlaag tegen DS'79, dat was wel het laatste waar hij rekening mee had ge- - - houden. Overigens stelde de hardwerkende SW- d^r e"tiTo2SJïï,f laatste man na zeer een knappe individuele actie ditmaali £mdat w..ens nog wel Cor Peitsman in staat de emge Scmcdamse volkomen correct de ex-Spar- treffer te laten noteren, maar dat was slechts een taspeler van de bal afzette. Als kleine pleister op de grote Schiedamse openliggen- door het dolle heen vlogen de de wonde. Waar moest de oorzaak gezocht worden schermen met een gele kaart wapperde. „Hij was volkomen Harry van de Ham, die onmid- de kluts kwijt Daar kwam hij dellijk de snelle Chris Bosse eerlijk voor uit en hij wilde wee stuurde. Van Noortwijk even rust'", zei Dick Hoog- had geen verweer op het daar- moed, die opgelucht consta- opvolgende slimme tikje; 0-2. teerde dat niemand nu echt voor zo'n desillusie Doelman Bas van Noortwijk, volkomen kansloos bij alle vijf de doelpunten, was nog het snelst opgeklaard na afloop. „Wij waren bezig met de vier daagse, terwijl DS de 100 me ter sprint liep. Dat was het verschil". Trainer Pim Visser telde de mogelijkheden van de eerste helft met een zwaar hoofd na. „Het is niet meer voor te stellen. In de eerste minuut al een dot van een kijk voor Loovens en daarna nog SW maakt zich hij monde van Dick Hoogmoed kwaad over de strafschop. Henk Salarl en Rinus Steenbergen proberen hem tegen te houden. het geel had voorgehouden ge kregen. Harry van de Ham toonde zich niet in het minst aangeslagen en waar Smcets had gefaald vanf elf meter, daar gaf de snelle buitenspeler het voor beeld: 0-3. Het betekende evenwel de genadeklap en in vijftien minuten tijd liep DS'79, daarbij tal van goede mogelijkheden ook nog om zeep helpend, uit naar 0-5. Van de Ham en Bosse gaven de Dordtse zege gestalte, alvo rens Peitsman zijn eerste sei zoenstreffer mocht aanteke nen: 1-5. door Emile Schelvis zeker vier, vijf vrije kansen in het zestienmetegebied. Maar ja, bij hun is het tweemaal aanvallen en tweemaal een goal". Al na kwartier mocht Ad van de Linden doorgaan op rechts en een voorzet afleveren, waar de volkomen vrijgelaten Loek Bijl geen moeite mee had: 0-1. Opnieuw een verdediging- sfout, nadat achtereen volgens Peitsman (tweemaal), Nanlohy (tweemaal) en Van der Vllst (paal) geweigerd hadden de stand gelijk te trekken, stond aan de basis van de 0-2 rust stand. Rinus Steenbergen, die overigens het „luchtduel" met Huub Smeets ruim op punten won, verspeelde de bal aan De Dordtenaren, die totaa^l geen terugslag van het vriend-] schappelijke duel met de Los Angeles Aztecs hadend onder vonden, hervonden zich snel.' De afgekeurde treffer van Smeets (leunen) was de voor bode van snel naderend onheil en nadat Ad van der Linden met succes door de SV V-de fensie soleerde, kon Ron Kie- bert de doorgebroken midden velder alleen ten koste van een overtreding van scoren af houden. De strafschop leverde toch teveel problemen voor - Huub Smeets want Bas van Noortwijk stopte de inzet. De zondebok van het matige Schiedamse spel. dat overigens in de eerste helft ook nog een gele kaart (zijn tweede) voor Jos Zoetmulder opleverde, werd Harry Meiboom die plaats moest maken voor Bart Kreft Even kon SVV zich los maken van DS'79, dat trou wens in de beginfase van de tweede helft twee prima kan sen liet liggen. Peitsman scoor de in buitenspelpositie na aan geven van Salari en de drei ging bleef nog zo'n tien minu ten aanhouden, zonder resul taat echter, Cor Peitsman scoort voor SVV. Zijn treffer werd evenwel terecht wegens buitenspel geannuleerd. Rotterdam - Voor Hermes DVS-trainer Wtm Verhoorn was er eindelijk meer weggelegd dan de complimenten van de collega-trainer, die slechts een schrale troost zijn als de te genstander de punten opstrijkt In de eerste-helft legden de Schiedammers via drie doelpunten van Cock de Zwart de basis voor de 1-3 zege op HION, hetgeen de eerste punten van de blauwwitten dit seizoen betekenden. In de achtste minuut was het voor de eerste maal raak. Een verre uittrap van doelman Hans Jonkers werd slecht verwerkt door laatste man Freek Mühlenbruch. Cock de Zwart maakte gretig gebruik van het buitenkansje en scoor de in de rechterbenedenhoek. Twaalf minuten later maakte Cock de Zwart nogmaals ge bruik van een misser van de HION-Iaatste man. Met een vrij veld voor zich en een uit lopende doelman betekende deze situatie: 0-2 Drie minuten in blessure tijd resulteerde een voorzet van Rob van Vooren in een scrim mage voor het Rotterdamse doel. Via Frans Bouman en Jeroen Roovers kwam de bal uiteindelijk bij Cock de Zwart, die van dichtbij effectief uit haalde. Tien minuten na rust ging Freek Mühlenbruck nog maals de fout in door Jeroen Roovers na te trappen. HION „mocht" het restant van de wedstrijd met tien man verder gaan. De Rotterdammers kwamen toch tot een tegentreffer, toen Co Goudriaan de mandekking op HION-5pits Vermeer een ogenblik verslapte. Hermes DVS kreeg in de tweede helft echter de beste kansen. Zo raakten Cock de Zwart en Je roen Roovers de lat respectie velijk de paal, terwijl de in de laatste tien minuten ingeval len Martin de Zwart nog twee kansen kreeg. Het bleef echter 3-1. Vlaardingen-De overwinning van Nïeuwenhoorn op De Hollandiaan (1-2) was gezien het spelbeeld van vooral de tweede helft volkomen verdiend. Toch vond de trainer van de Vlaardingers, Hans Renirïe, dat zijn ploeg te weinig had gekregen: „We maakten voor de rust het spel. Alleen het benutten van de kansen blijft een probleem voor ons. De ach terstand was toen niet verdiend." Eigenlijk viel er met op de overwinning van Nïeuwen hoorn af te dwingen. Ondanks hel feit dat trainer Jan de Gier twee-derde van zijn voorhoede zag wegvallen (Martin Klomp geschorst en Ane Verboon ge blesseerd) was zijn ploeg in de aanval gevaarlijker. Nieuwen- hoorn speelde countervoetbal, iets dat vooraf door Jan de Gier als opdracht was mee ge geven. „Ik wist dat De Holan- diaan moeite had om het spel in thuiswedstrijden te maken. Daarom lieten wij ze rustig ko men. De verdediging van ons is solide genoeg om de aan valsgolven op te vangen. Wij hebben goed gebruik gemaakt van de mogelijkheden." Voor rust kwamen de de gas ten op voorsprong door een door Chris Woerts schitterend doelpunt van lin kerspits Eef van Splunder. Na een aanval over rechts kwam de bal voor zijn voeten. Hij nam hem direct op zijn schoen. De bal verdween onhoudbaar in de uiterste hoek: 0-1. Na dit doelpunt kwam Nieuwen- hoorn beter in zijn spel. Aan vallen hoefde niet meer zo no dig en als de ploeg de moge lijkheid kreeg om via de coun ter uit te breken werd daar dankbaar gebruik van ge maakt. Snelle jongens als Van Splunder en Cor Oostdijk zorgden ervoor dat de verdedi ging van de Hollandiaan zijn handen vol had. Vlak voor rust hadden de Vlaardingers evenwel op gelijke hoogte kunnen komen als Mar Sijs in vrijstaande positie de bal wat meer richting had gegeven. Na de hervating ging de Hol landiaan naarmate de gelijk maker uitbleef krampachtiger spelen. Kees Stam werd naar voren gedirigeerd om zijn lengte uit te buiten maar het leverde allemaal niets op. Toch zouden de gasten uitlo pen naar 0-2. Diep in de twee de helft werd een aanval van De Hollandiaan afgeslagen. In de counter was het eindelijk wel Cor Oostdijk die de opge legde kans verzilverde: 0-2, Nog even veerde de thuisploeg op. Na een combinatie tussen Jack Riedijk en Kees Stam was de Vlaardingse laatst man zelf die scoorde: 1-2. De tijd die toen nog restte was tekort voor de Vlaardingers cm nog aan gelijkspel te gaan denken. Jan de Gier was duidelijk con tent met vooral de wijze waar op zijn, ploeg de overwinning had behaald: „Wij hebben het heel beheerst gespeeld. Als hier met vijf of zes nul wint heeft de tegenstander niets te zeggen". Collega Hans Renirie maakt zich vooral zorgen om de voorhoede: „Zij hebben de meeste moeilijkheden met de aanpassing aan het tweede klas voetbal. Vorig jaar werd er regelmatig gescoord. Nu lukte het pas vijf maal." Schiedam Morgenavond om acht uur speelt DHS een llch- twedstrijd tegen het C-teara van eredïvislonist Excelsior. De wedstrijd wordt gespeeld op sportpark Kethel. Het U voor DHS een herontmoeting met Rob Jacobs, tot en met af gelopen seizoen DHS-trainer en nu als zodanig werkzaam bij Excelsior-C. Donderdagavond speelt een DHS-selectie een lichtwed- strijd tegen stadgenoot SVDPW. De aanvang van deze wedstrijd is om haJf acht. Inmiddels is ook de tegenstan der bekend voor de jubileum wedstrijd, die DHS ter gele genheid van het 60-jarig be staan zal spelen. DHS speelt tegen de oud-internationals, op een overigens nog nader te be palen datum. Bij de selectie voor de eerste teams van DHS is ook weer terug Theo de Raay. Hij speelde voor het laatst bij BSC (Steenbergen), maar is ruim een jaar met meer in aktie geweest. Schiedam Tegen VIOS bereikte DHS twee jaar terug de hoofdklasse, en tegen datzelfde VIOS bewees DHS goed mee ie kunnen in de eerste klas. Want na de terugval uit de hoofdklasse was het resultaat van drie punten uit vier wed strijden nog niet om over naar huis te schrijven. Uitgere kend tegen VIOS zette DHS echter een punt achter de te leurstellende resultaten. Vooral dankzij een uitstekend ge speelde eerste helft wonnen de Schiedammers dikverdiend met 32, na bij de rust zelfs nog met 2—0 geleid te hebben. Ook al was de 32 winst uit- wacht. De resulaten daarvan eindelijk toch nog wat angstig. Jan Kooiman was er dik te vreden mee. „Ten opzichte van de vorige wedstrijden, heeft DHS veel positiever ge speeld. We hebben toen duide lijk beneden ons kunnen ge speeld, en dat heb ik ze ook steeds voorgehouden". „Het is ook", aldus Koolman verder, „een kwestie van elkaar leren kennen met een nieuwe trai ner. Het gewenningsproces heeft even tijd nodig, vooral omdat ik van de spelers ip bet veld meer zelfstandigheid ver- komen er nu al meer uit". DHS kwam agressief uit de startblokken, hetgeen al in de vijfde minuut rendement op leverde. Fred Meerhof passte op Karei Doesburg, die VIOS- doelman Ton Bije geen kans gaf: J0. Vier minuten later werd de Schiedamse weelde zelfs nog groter. Ditmaal was Rinse van der Spoel op links de voorbereider, waarna Frans Schaap de voorzet In schoot: 20. DHS bleetf domineren, ook al omdat Sjaak Lemen geen duimbreed week van Wlm van Laar en de meeste duels ook winnend afsloot. „Een erg moeilijke tegenstander", al dus de DHS-aan voerder na af loop. „Je mag hem geen mo ment vrij laten, want dan is hij meteen gevaarlijk". Sensatie was er ook voldoende voor de ongeveer 800 toe schouwers, want in het laatste kwartier voor de rust vielen er twee strafschoppen. In de 33e minuut werd Frans Schaap door Ton Lensïnk neergelegd, en de Schiedamse spits greep de kans om zijn positie ep de RN-topscorerslijst te verstevi gen aan door zelf de penalty te verzilveren: 3—1. En toen DHS-doelman Rob Hoppe op slag van rust een penalty van John Spaans keerde (Hans Schop nam Hugo Lochten- berg), kon DHS helemaal niet meer kapot. Althans, zo leek het, want in de tweede helft kwam VIOS sterk terug. Al na dertig se conden was het 3—1, omdat doelman Hoppe een schot van Lochtenberg liet glippen. Ter wijl DHS de kansen bleef be houden, kwam het toch nog in moeilijkheden toen VIOS in de 25e minuut andermaal scoorde, nadat Lochtenberg op de paal schoot en Lensink de rebound benutte; 32. Gelijk had trainer Jan Kooi man, toen hij stelde moeite te hebben met de middelen die VIOS daarna bezigde. On danks die harde aanpak zwichtte DHS niet meer, maar liepen wel drie Hagenaars (Lochtenberg, Spaans en Kuil) tegen een officiële waarschu wing op. Doetinchem - Up uiterst ongelukkige wijze verloor FC Vlaardingen van De Graafschap. De 14) nederlaag kwam pas diep in de tweede helft tot stand en De Graafschap had er zelfs een strafschop voor nodig. De overwinning beteken de wel dat de gasten de eerste periodetititel binnen haalden. Scheidsrechter Van Eyck zag in een onbenullige overtre ding, net binnen het strafschop gebied, van Herman Den Haag een strafschop. In eerste instantie werd de ingescho ten bal gestopt door Toon Eggers, m3ar via de lat sprong dc bal weer voor de voeten van Jacobs die geen moeite had met afronden: 1-0. Die stand was niet de weer spiegeling van de krachstver- houdingen binnen het veld. Twee aanvallend ingestelde ploegen vermaakten de 6500 toeschouwers met goed en at tractief voetbal. Kansen kreeg de FC in ruime mate. Voor rust verscheen Patrick Jans- sens alleen voor de keeper, maar zijn schot belandde in het zijnet. Aan de andere kant was het Toon Eggers die De Graafschap van een voor sprong afhield. Het spelbeeld werd alleen ontsiert door de scheidsrechter die maar liefst vijf gele kaarten uitreikte. Vier spelers van FC Vlaardin gen (Frans Stans, Patrick Jant- sens, Paul Kooien, Ronnie de Vos van Steenwijk) en eén van de gasten kregen het geel voorgetoverd. Het zou rebel geweest zijn als de kaarten werd getoond na grof spel, maar de scheidsrechter vond het nodig om het enkele me ters terug leggen van de hal, het maken van gebaren, met kaarten te bestraffen. Het sportieve duel leende zich er helemaal niet voor. Na de rust was FC Vlaardin gen dicht bij de openingstref fer. Een voorzet van Herman Den Haag werd door Aad Teyl net naast gekopt. Wim Koe vermans brak alleen door, zijn schot werd echter gestopt door Doomenbosch. Ook De Graaf schap was dicht bij een treffer maar Toon Eggers toonde zich een betrouwbare sluitpost. In de verdediging speelde Bep de Ruyter een solide partij. Het had er dan ook alles weg van dat het duel op een gelijkspel zou uitdraaien. Tot een kwar tier van tijd de scheidsrechter in een overtreding van Her man Den Haag een "strafschop zag: 1-0. Ondanks aandringen van de FC bleef de stand ongewijzigd. Na afloop vond er nog een vreemd incident plaats. Scheidsrechter Van Eyck had volgens de notities van de grensrechter Patrick Jansens twee gele kaarten gegeven. Dat zou dus betekenen dat Jansens het veld zou hebben moeten verlaten. De voor Langs de Lijn aanwezig ver slaggever maakte echter wel melding van twee gele kaarten voor Janssens. Na afloop werd de fout gecorrigeerd. Niet Jan sens maar Ron de Vos van Steenwijk had de kaart „ver diend".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4