SPORT Birds maakt het MSV'71 knap lastig Feestavond SVV geslaagd Vlaardingen herstelt zich Onnodige nederlaag De Korenbeurs ODO bedroevend slecht Dames Spirit blijven op kop llllllillllIfM Harga: tweede nederlaag op rij Ron van der Aa geblesseerd Zege blijft in Maassluis Zeehond- Shell gestaakt maandag i oktober 1979 Asvion dan ook op de hoede blijven voor de niet ongevaarlijke aanvallen. In de vijftiende mi nuut kwam Pollux goed weg toen keeper Feiko van de Veen met een save ingreep. Vlak daarop was het echter Asvion dat scoorde door een doelpunt van Aad Schudde- beurs, maar Pollux bewees dat het terug kon komen met een doelpunt van Huub van Puffe- len: 12. In de tweede helft golfde het spel op aantrekkelijke wijze heen en weer. Het winnende doelpunt kwam echter terecht bij Asvion. Bas Hesselink scoorde na aangeven van Ro nald Jacobs de beslissende treffer. Oude MaasAsvion (d) 0 1. Ondanks drie invalsters en een arbitraal duo dat niet ge heel aan de normen voldeed wist Asvion de volle winst te behalen. Vrijwel de gehele wedstrijd hadden de dames een veldoverwicht, alleen de doelpunten waren nog erg schaars. Het enige doelpunt van Asvion werd na een straf- corner ingeslagen door de be koorlijke aanvoerster Sandra Ramsoer, Evergreen—Pollux (d) 02. De eerste helft was Pollux iets sterker, zodat Evergreen zich moest beperken tot enkele uit vallen, Pollux haalde de rust met een 10 voorsprong door middel van een benutte straf- push van Mieke Meerhof. Na de rust "bouwde Evergreen aan een veldoverwicht, maar doel punten werden er niet ge maakt Pollux maakte er zelfs 20 van door alweer Mieke Meerhof. Evergrcen-HDS (h) 00. De eerste helft was een matte ver toning van beide kanten. De tweede helft echter werd veel meer inzet getoond en dit kwam het spelbeeld dan ook ten goede. Evergreen spits Er- rol Bulman brak in deze perio de enkele malen gevaarlijk door, maar de HDS-verdecn- ging pakte hem iedere keer weer hardhandig aan, zodat doelpunten uitbleven. SpiritRoomburgh (h) 20. Het vele veranderingen onder gaan hebbende team van Spi rit pakte zeer verdiend de eer ste zege. Het was niet fraai, maar zeer nuttig hockey. Na Ronald Jacobs (midden) voor Asvion in de aanval tegen Pollux. rust scoorde Dick Kerklaan uit een strafcorner, het tweede doelpunt werd gemaakt na een fraai aangegeven bal van Frans van Leeuwen naar Ten Braak die beheerst scoorde. De uit de A-junioren overgeko-, men jeugdkeeper stopte nog een straf push vlak voor tijd. Spirit—Rijswijk (d) 3-D. Rijswijk wist tot aan de rust de stand op nul-nul te houden. In de tweede helft was er voor de Rijswijkse dames geen houden meer aan, Spirit scoorde twee doelpunten via Marijke van Leeuwen. De derde treffer werd gemaakt door Annette Hengst. Vlaardingen In de korfbal competitie herstelde Vlaardin gen zich van de nederlaag, ter wijl Hoekse SV en ODI nog steeds zonder punten zitten. Hoekse SV—Swift 4—8. In de eerste tien minuten kon Hoekse nog meekomen, maar daarna moest het Swift toch laten gaan. Voor rust kwam Hoekse door doelpunten van Rien Voskamp op 22, maar de ploeg ging theedrinken met 23. Na de rust kwam Hoekse SV steeds tekort om gelijke tred te houden. Het werd ten slotte een duidelijke 4—3 ne derlaag. Doelpuntenmakers in de tweede helft waren: Theo Nieuwhof en Jeroen Meïje- rink. *t WaterschipODI 10—4. Een geflatteerde overwinning voor Waterschip, want als ODI in deze competitie de kans had om te winnen, dan was het ditmaal. Maar in aanvallend opzicht faalde ODI in de af werking. Plonie Visser opende de score, maar tot vijftien mi nuten voor tijd bleef het 53. ODI had toen kansen op winst, maar de treffers vielen toen voor Waterschip: 104. Doelpuntenmakers: Ria Zeeuw, Louis de Vries en Mar iene Olivier, Oranje NassauOlympia 6 4. Hoewel ze vaak tegen Olym pia opkijken, speelde Oranje Nassau de beste wedstrijd tot nu toe en behaalde een simpe le overwinning. In de eerste helft bleef het bij twee doel- punten van Kees van der- Kooij en Ton Sluimer. Na de rust brak de ban toen Bram van Zelm 3—1 scoorde. Toen liep Nassau uit naar 5—1 en geloofde Olympia er niet meer in, hoewel het terugkwam tot 53. Maar het werd een fraaie 64 overwinning voor Oranje Nassau. Overige doelpunten makers: Anthoinette vermeij, Peter van Brandwijk en Ruud Bot SpiritDe Kapellen 52. Door hard te werken heeft Spirit een overwinning be haald op De Kapellen. Aanval- lend speelde het goed tot on der de korf, daarna had de ploeg moeite met de afron ding. Toch werd het voor rust 40 door Geert Moerman (2). Agnes Hoogen raadt en Frans van der Krans. Na rust zorgde Martin Lokker voor 50. De verdediging van Spirit stond slechts twee treffers toe, 5—2. De RegenboogMaassluis 5 3. Qua veldspel deden Maas sluis en. De Regenboog niets voor elkaar onder. Slechts in aanvallend opzicht had Dé Re genboog in de tweede en derde opstelling meer in huis dan Maassluis. De eerste helft werd afgesloten met 2I, Kees van Aalst scoorde. Na rust miste Maassluis de aan sluiting, toen bij 31 een strafworp werd gemist. De Re genboog ging door tot 5—1, toen kon Maassluis, terug in de eerste opstelling, tot 5—3 ko men door twee treffers van Leo van der Vaart. VlaardingenOlympiaan 10 5. Vlaardingen heeft geen enkele moeite gehad met Olympiaan, dat geen tegengas kon geven. Na 1-1 ging Vlaardingen soe pel naar 4—1, om met 6—3 te gaan rusten. In de tweede helft kwam de formatie van Hans Taal niet meer in gevaar, 10—5. Harga—HSV 9—11. Harga incasseerde de tweede nederlaag op rij. Tegenstander HSV was op alle fronten beter. In de eerste helft nam Harga door René de Goede en Karei van der Linden een 2—1 voor- .sprong, maar ging rusten met een 34 achterstand (doel punt: wederom René de Goe de). Na rust liep HSV naar 37, maar weer vocht Harga terug, 67. HSV versnelde opnieuw en scoorde 610. Toen was Harga nog niet verslagen en kwam terug tot 810. een om streden strafworp betekende 811. Gien van Dijk zorgde nog voor 911. Overige doel punten door Ron van Nielen, René de Goede en Nel Majoor. Een actie uit het duel Oranje Nassau-Olympia, Alkmaar De Korenbeurs heeft ten onrechte opgezien te gen 't Hoogc Huys. In plaats van een verwachte grote neder laag bleef het verschil slechts klein. Weliswaar in het voor deel van de lijstaanvoerder van de ereklas, maar De Koren beurs bleef dichtbij. Het werd een 6—4 nederlaag, waarbij zowel Hans Lingen als Bert van den Ham won van stadge noot Nico van Slobbe. „Achteraf gezien", aldus Hans Lin gen, „zat er wellicht meer voor ons in, maar daar waren we niet op ingesteld. We gingen er naar toe met de gedachte dat het volgende week belangrijker voor ons is"* Volgende week speelt De Ko- niet alleen van Van Slobbe renbeurs tegen Scylla, en die jonge ploeg moet nog teveel le ren. Daarom is het zaak dat De Korenbeurs de Lexdse ploeg onderaan de ranglijst houdt Door van Scylla te win nen staat de prolongatie van het ereklasserschap van De Korenbeurs vrijwel vast, zodat de verzwakking van Ron van der Aa voor Hans v.d. Broek vooralsnog geen gevolgen heeft. In verband met het belang van de wedstrijd tegen Scylla, gaf Ron van der Aa tegen 't Hooge Huys al in de eerste partij van de wedstrijd op van wege een peesschede-blessure 'in de pols. Al vanaf de start van de competitie kampt Van der Aa met die blessure, zodat hij zelfs nog niet heeft kunnen trainen. „Ik kan nu niet openen", aldus Van der Aa, „alleen maar te gen houden. Als ik initiatiever» zou nemen, forceer ik de boel weer". Met de rust die hij nu krijgt, verwacht hij de gene zing te hebben bespoedigd, zo dat hij er tegen Scylla bij kan zijn, ,we konden beter nu verlie zen dan volgende week", al dus Hans Lingen. terwijl hij won maar ook van Ian Kenyon. Lingen boog slechts voor Trevor Taylor, al werd deze partij pas ïflj' het slot van de derde game" met 21-19 beslist. Ook Bert van den Ham verloor in drie games van Taylor, die der halve in deze competitie nog ongeslagen is. Alle partijen van de wedstrijd hadden trouwens een derde game nodig, waarbij het dubbel ook pas met 21-19 werd be slist in het voordeel van de Alkmaarse ploeg.'Bert van den Ham en Hans Lingen zijn hierin nog niet op «I* kaar ingespeeld, als Lingen en Van den Broek dat in hun achtjarige samenwer king waren. Zeker met een herstelde Kon van der Aa ziet Hans Lingen het verloop van de competitie vertrouwend tegemoet moeilijkste tegenstanders heb ben we nu gehad", aldus d* Schiedammer. „We spelen dui delijk voor de tweede tot en met de vijfde plaats". Lingen verwacht namelijk dat de ver schillen achter 't Hooge Huy* niet groot zullen zijn. met moeite langs Pollux Schiedam/VIaardlngen Asvion bevestigde de vorm van het moment en won met 21 van Pollux. De Asvion-dames, nu op de terugweg; boekten winst bij Oude Maas met X0. Pollux-dames blij ven hun titelkansen met verve verdedigen, Ever green was het slachtoffer: 20. De Evergreen-heren behaalden tegen HDS de halve winst in een doel puntloos gelijkspel. De Spirit-heren zijn op de te rugweg en versloegen Roomburgh met 20. De da mes van Spirit gaan rustig door met de zegeronde, ditmaal werd Rijswijk aan de zegekar gebonden: AsvionPollux (h) 2—1. deed richten op een ander on- Over deze streekderbv hing derwerp. Zoals verwacht start een wolk van droefheid, om- te Asvion iets sterker, maar dat op zaterdag twee spelers de het was Pollux dat het eerste vereniging Asvion waren ont- doelpunt scoorde. Dit doelpunt vallen. Na de gepaste één mi- werd echter afgekeurd. Door nuut stilte werd de wedstrijd dit feit gesterkt ging Pollux gestart op een manier die het met een grote werklust steeds publiek de gedachten even beter spelen en Asvion moest Maassluis In de eerste promotiewedstrijd tussen de honkballers van MSV"71 uit Maassluis en MF/Bïrds uit Zoetermeer (43) voor een plaats in de westelijke districtklasse, toonden de Maasslui- zers over een beter geheel te beschikken. Eigenlijk kwam MSV'71 nog onnodig in de problemen, omdat rij verzuimd hadden om een grotere voorsprong te nemen en te veel punten lieten liggen. Trainer/co ach van MSV'71 Mario Winterdai zei er veel ver trouwen in te hebben en stelde zelfs „Wij gaan laten zien wie de echte kampioen is". Helemaal ongelijk kreeg hij niet. Zeer geconcentreerd spelend „werd de Zoetermeerse tegen stander geen kans gegeven om aan slag voorlopig door te bre ken. terwijl MSV'71 zelf wel direkt al in de eerste innings het veld van MF/Birds danig onder druk zette. Openings slagman Rembert Ascension bereikte het eerste honk door een misgreep van Bob den Duik en na acties van Kees Moerkerk, Ludwig Ascension en Frank Reinders zorgde hij voor 1—0. Kees Moerkerk was inmiddels doorgedrongen tot het derde honk en werd met een keurige opofferingsstootslag van Cees Reinders thuis geloodst: 20. De Birds konden voorlopig aanvallend geen potten breken en MSV'71 liep verder uit_ Met reeds twee nullen in de derde innings, sloeg Cees Reinders zich met een honkslag op de kussens en met dank aan Jef frey van Wiehen, die zo onge lukkig aangooide naar broer lief Raymond op het eerste honk dat de bal in het verre veld verdween, scoorde Rein ders vanaf het eerste honk ko mend (30). Ook in de vierde innings werd er door MSV71 gescoord. Iwan van Sichem ontfutselde vier wijd en stal en passant het tweede honk. Een wilde worp deed hem op het derde honk belanden, waarna een gave honkslag van Rembert Ascension voldoende was om hem thuis te laten komen en de score te brengen op 4—0. Eerst in de vijfde innings moest het MSV*71-veld een honkloper van de Birds toe staan, maar het lag geheel en al aan MSV zelf dat het het in de laatste innings nog knap benauwd kreeg. De pientere Zoetermeerse werper Mark Bouwmans ontfutselde in de vijfde innings de Maassluizers drie nullen en dat betekende voor de Birds een welkom' steuntje in de rug. In de laatste slagbeurt haalde Bob den Duik vernietigend uit voor een drie- honkslag met Raymond van Wichen en Rob van der Most op de kussens, zodat de stand ineens op 4—2 kwam. Na een Maassluise veldfout ging Bob den Duik zelf ook nog over de thuisplaat en Birds geloofde et met 43 achterstand nog dui delijk in. Een slechte stootslag van Robert Betlem maaktc- echter aan de Zoetermeerse „droom" een einde. Rozenburg De water- polowcdstrijd tussen de damesteams van de Zee hond en Shell is 15 secon den voor het verstrijken van de speeltijd ge staakt, omdat scheids rechter De Graaf het on verantwoord vond om nog verder te spelen. Shell-coach Roel ten Na pel over het vroegtijdige einde: „Door de provoce rende houding van het publiek werd het steeds onrustiger in het water en doordat de scheids rechter hier niet tegen optrad escaleerde dit op een gegeven moment". Shell begon de wedstrijd overigens goed, Connie Bodeker zorgde ervoor dat de Vlaardingse ploeg het eerste kwart met een 1-2 voorsprong afsloot. In het tweede speldeel kwam de Zeehond op ge lijke voet met Shell, dit bleef tot in de laatste pe riode zo, maar toen was het opnieuw Connie Bö- deker die voor Shell scoorde: 2-3. De Vlaar dingse dames leken dan ook op een overwinning af te stevenen, maar doordat het spel in deze vierde periode steeds grimmiger werd, zag de overigens zwak fluitende scheidsrechter De Graaf zich genoodzaakt om de wedstrijd te staken. 1; 'i' <- 'ff ijQ'l (i/f ^Spanning op de gezichten van de honkballers bij MSV'71-BIrds Schiedam-De sfeer bij het jubileumfeest van SW be reikte het hoogtepunt met het optreden van Rieardo Ariz. Deze limbo en vuurdanser zorgde ervoor dat de massaal opgekomen feestvierders (1500 man sterk) een onvergetelijke avond hadden. Dit gevoegd bij de andere optredens. The Fiesta Tropical Show, Imca Marina en het showorkest van Koos van Beurden, maakte het tot een zeer geslaagde happening. Het ritmische geluid van de Zuid-Amerikaanse muziek zorgden ervoor dat de feestgangers heerlijk konden dansen. In zijn openingstoespraak was het SVV-voorzitter Maar ten Eising die de jubileuncommissie bedankte voor het vele werk dat zij hadden verricht om de feestavond mo gelijk te maken. Hierna brandde het feest in alle hevig heid los. Er kon niet alleen gedanst worden, een mini- kermis zorgde ervoor dat ook hier veel mensen zich ver maakten. Vooral de Waarzegster had veel succes bij het vrouwelijke gedeelte van het publiek. Sneltekenaar Mr. Hardy maakte overuren. Het slotoptreden van Imca Ma rina was een groot succes.Pas diep in de nacht kwam er een eind aan het festijn. Maasland ODO heeft de kans op aansluiting laten lig gen. De Maaslandcrs speelden ithuis tegen Vitesse zelfs de slechtste wedstrijd sinds ja ren. Vitesse kon zodoende ge makkelijk een ruime 2-8 over winning behalen. ODO blijft daardoor na vier wedstrijden op twee punten staan en is daarmee drager van "de rode lantaarn. Niets maar dan ook helemaal niets lukte er bij ODO. Alles ging verkeerd, het geloof in eigen kunnen was er evenmin. ODO liep meer zich zelf te zoeken dan tegenstan der Vitesse, dat dankbaar pro fiteerde. Slechts de eerste tien minuten presteerde ODO nog wat. Zelfs gaf Bram Hanemaaijer 2ijn ploeg nog een 1-0 voorsprong, maar daarna was het snel ge beurd. Vitesse liep weg naar 1- 3, toen Fia Hanemaaijer nog een keer scoorde: 2-3, Dat was plm. 20 minuten voor rust, maar voor ODO was het de laatste treffer van de wed strijd. Voor de rust werd het nog 2-4, waarna Vitesse kort na de rust helemaal niets meer hoefde te vrezen: 2-6. Zonder dat ODO uit de depressie kwam, bepaalde Vitesse de eindstand op 2-8.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6