SPORT Vlaardingse dames geen moeite Heren DWS blij ven op kop «i i Jan Simons leidt NOAD naar winst MSV71: toch een derde wedstrijd mmm De' Korenbeurs stelt ereklasserschap weer veilig Heren WIK zetten Shell opzij i 1Mb Alle Waterweg teams boeken winst Hattrick Lingen en Van den Ham UVG troeft Hollandiaan af Europacup 'MAANDAG 8 OKTOBER 1979 vp/scnvwt VXaardingen Het af- gelopen weekeinde kan voor de volleybalteams uit bet Waterweggebied bepaald succesvol ge noemd worden. Alle ploegen wisten een drie puntsoverwinning in de wacht te slepen, waar van de dames van het Maassluise MVC in een uitwedstrijd tegen Krimpen VC. Zowel de heren als de dames van het Schiedamse Both en Partners deden hetzelfde tegen respectievelijk Ek- spalvo 2 en Kangoeroes, alsmede de beide stan- daardteams van het Vlaardingse Broleco die Molenwiek en Schipper- /Berkel aan een neder laag hielpen. KrimpenMVC 13 „Over het geheel gezien een vrij gemakkelijke wedstrijd", zo concludeert trainer/coach Kees Vijfwinkel na afloop van de tweede kompetitiewed- strijd. „Ik geloof dat we ten opzichte van vorig seizoen vooruit zijn gegaan, wat be treft onze ervaring én ons uit houdingsvermogen". Inderdaad bleek het venijn deze keer bij MVC in de staart te zitten. De eerste set ging vrij gemakkelijk naar de Maassluise dames (1115), ter wijl de set daarop zeer gelijk opging- Na ruim een half uur tegenstand moest MVC ten slotte toch door de knieen en de tweede set aan Krimpen af staan met 1512. Vooral in de derde maar ook in de vierde set leek het er op dat Krimpen teveel had moe ten geven in die bewuste tweede set; via de setstanden 4—15 en 915 kon de ploeg van tramer/coach Vijfwinkel de overwinning binnenhalen. Ekspalvo 2-B&P (h) 0—3 De heren van het Schiedam se Both en Partners hebben zich na het verhes van beke ropponent Krimpen, volledig gerevancheerd tegen hel Dor- drechtse Ekspalvo 2. Vooral de eerste set begon nen de Schiedammers zo over donderend, dat de tegenstan der geen kans zag meer dan één punt te pakken in een tijdsbestek waarin de Schie dammers allen éénmaal geser veerd hadden. Weliswaar kwam de ploeg uit Dordrecht langzamerhand wat beter in zijn spel maar kon toeh niet verhinderen dat de ploeg van trainer (speler Peter van der Guglcn zeer kalm zijn partij besloot. Via de' setstanden 615 en 10—15, die door concentratieverlies toch nog aan de hoge kant waren gezien het peil van de wed strijd werd het 03. KangoeroesB&P 03 Ook de dames van B&P hadden weinig moeite met hun tegenstander, hoewel trai ner/coach Hans Soeters nog niet helemaal tevreden leek over het vertoonde spel en kommentaar weigerde te ge ven na de wedstrijd. Desalniettemin lijkt de ploeg sterker te zijn geworden en een effectiever spelletje te kunnen spelen. Via de setstan den 615, 10—15 en 135 wis ten zij hun eerste drie punten binnen te halen op de Brielse tegenstander. B rolecoSchippers/Berkel 3-0 „Erg gemakkelijk", zo vatte trainer/coach Cecs Zevenber gen van het Vlaardingse da mesteam, de wedstrijd samen. In nog geen 40 minuten lie pen de Vlaardingers over hun MVC in de aanval tegen Krimpen. tegenstanders uti" Borkel heen. „Als je nagaat dat we alleen met de service al 28 dl rekte punten scoren, dan vraag je je af of wij te sterk zijn voor deze divisie of dat de tegenpartij te zwak is", zei Zevenbergen na de wedstrijd. Met de setstanden 158, 152 en 15—3 haalde Broleco haar drie punten binnen. MolenwiekBroleco 03 Evenmin veel moeite had den de Vlaardingse heren met hun opponent uit Zaandam. De ploeg van trainer/speler Paul de Haan, die twee seizoe nen achter elkaar promoveer de, wekt ook nu weer de ver wachting een gooi te gaan doen naar de hoogste eindklas sering. Een 2eer sterke en daarom overdonderende start, had tot gevolg dat Molenwiek een ploeg die toch wel zes tot ze ven jaar tweede divisie-erva ring heeft de eerste twee sets prijs moest geven met tweemaal 515. Daarna zagen de Zaandam mers kans iets beter in hun ritme te komen en in de derde set even gelijk op te gaan tot 9 tegenpunten. Daarop verslap ten zij weer en kon Broleco rustig zijn 3—0 overwinning realiseren door middel van een 915 setzege. Rotterdam/Vlaardïngen De waterpoloderby tussen de he ren van WIK en Shell is in een overwinning- voor WIK geëindigd. Shell, dat het zon der Martin Vermeulen moest doen, werd pas in de laatste periode door WIK definitief teruggewezen: 5—3. Franklin Vintgens van WIK sprak van een tamme wedstrijd: „Ik had verwacht dat Shell veel fana tieker zou spelen, maar dat was niet het geval. Misschien kwam dat wel doordat Martin Vermeulen ontbrak". In de eerste twee periodes was het zeker een tamme wed strijd, beide ploegen konden" toen slechts eenmaal scoren. In de derde periode was het Shell dat de wedstrijd naar zich toe trok, het sloot deze pe riode af met een 23 voor sprong. In het laatste speldeei was het toch WIK dat aan het langste eind trok. Vintgens op nieuw: „Het ging zo gemakke lijk, dat wij geen moment ge dacht hebben dat wij niet zou den winnen. WIK kwam in deze laatste periode via een numerieke meerderheid snel op 33. Daarna was het Snel beslist: 53. De dames van Shell leverden tegen stadgenoot Viking een betere prestatie dan de heren: 32. Shell nam in de eerste twee periodes een royale 30 voorsprong. Er leek dan ook geen vuiltje aan de lucht. In dc laatste twee periodes zakte Shell echter ver weg. Er wer den nogal wat verdediging- sfouten gemaakt. Roel ten Na pel over de terugval van zijn ploeg? „Wij misten Astrid de Goey en zij brengt rust in de verdediging. Dc voorsprong bracht ook onrust in de ploeg". Dit gebeurde dan ook bijna, maar Viking kwam in het vierde kwart niet verder dan 32. De dames van Shell zijn door deze overwinning nog steeds ongeslagen. Dc damesplocg van SZC heeft opnieuw verloren, tegen PB gingen zij met I13 ten onder. Piet Goedrond sprak dan ook van een terechte nederlaag: „ZPB heeft verdiend gewon nen, naar mijn mening is dit de beste ploeg in de afdeling". ZPB nam In de eerste periode snel afstand: 0—5. Herma Vis ser redde in het tweede kwart de Schiedamse eer, Rob van de Linde verrast UVG-doeiman Jan Zandwijk met een gave lob. Vlaardingen/Schiedam De heren van DWS hebben tegen Ancora 2 weinig moeite gehad om de koppositie *e handha ven. Ancora 2 is een zwakke ploeg dat pas 1 punt heeft. Met de rust had DWS een 6— 13 voorsprong. In dc tweede helft was de motivatie van DWS minder dan voor rust en daarom bleef het verschil steeds zo'n punt of 7. Het eind kwam bij 1623. DWS—Vcrburgh (d) 8—3 De dames van DWS komen steeds beter in hun spel. Met de week wordt het zelf vei - trouwen in eigen kunnen gro ter en in de eerste helft legen Schiedam/VI aardingen Jan Simons heeft zijn waarde voor NOAD weer eens doen gelden. De ex- Korenbeurs hoofdklasses-, peler scoorde in Gouda te gen Ilac een gave hat trick, -waarmee Simons de basis legde voor de winst van NOAD. Naast de drie zeges van Simons volgde Jan Landsbergen erg knap met twee keer winst, maar bleef de dit keer uit vorm zijnde Van der Wijk nu op steken. Omdat Simons en Land sbergen ook het dubbel •wonnen, was de overwin ning met 4—toch voor NOAD. De weg naar de hoofdklasse blijft daardoor geopend, al moeten de Schiedammers de eerste plaats vooralsnog delen met Mïzu SCO. Ook de sterkste Ilsc-speler Luteyn moest voor Simons buigen, terwijl er tot op dat moment een 100 procent score achter zijn naam prijkte. Simons door brak die echter met 11—21,. 21—19 en 16—21. Na het door NOAD gewonnen dub bel 'werd het 13 en zelfs 1—4, maar Ilac kwam nog tot 45. In de slotpartij be sliste Simons definitief: 4 6. Radio Molenaar kon het thuis niet bolwerken tegen koploper TTCV/Rath. Aad van Opstal voldeed met twee zeges wel aan de ver wachtingen, evenals Eduard van der Bout met één keer winst. Hans Jaap Oppen- heim kwam echter ook niet verder dan één keer winst, en dat was teleurstellend. Doorslaggevend was echter het dubbel. Daar waar Van Opstal/Oppenheim op dit onderdeel vaak in het voor deel konden beslissen, pak te nu TTCV de dubbel- winst. Met vier punten uit vier wedstrijden zit de kans op handhaving voor Radio Molenaar er toch dik in, te meer daar er nog twee ploe- fen helemaal puntloos zijn. oor Bowling Maassluis TOG heeft het herstel zich voortgezet. Vorige week al werd het eerste punt behaald, terwijl nu zelfs de eerste overwinning ge noteerd kon worden. In Rotterdam was Twenty One Up het slachtoffer: 4—6. Met een hattrick was Nico Capellen weer eens de grondlegger, gevolgd door slechts één keer winst van broer Frans. Debutant Mattie Picterse voldeed aan de verwach tingen met één winstpar tij. hetgeen tevens zijn eerste punt betekende in deze competitie. In het dubbel stelden Nico en Frans Capellen de zege veilig. Verburgh kon DWS een 41 voorsprong opbouwen. Na de rust echter kon Verburgh te rugkomen tot 43. Dat was voor DWS het sein om de ba kens te verzetten en de voor sprong werd regelmatig uitge breid tot 83. Unïtas-Meeuwen (d> 81 Unitas dat vorige week al ver raste pakte ook tegen Meeu wen beide punten. Alleen in het begin moest Unitas even zoeken naar de juiste opstel ling. Een 13 achterstand werd snel omgezet in een 53 voorsprong bij rust. In de tweede helft bleef de verdedi ging goed dicht en zo kon Uni tas de tweede zege op rij note ren. Treffers—Wik <h) 14—13 Een Wik-ploeg met één wissel heeft koploper Treffers erg knap partij gegeven. Wik nam zelfs een 02 voorsprong, maar daar het Treffers het niet bij zitten. Met rust had Treffers een 85 voorsprong genomen. Wik kwam op con ditie echter sterk terug en vlak voor tijd had het zelfs op gehaald tot 1313. Een straf- worp betekende evenwel de v. inst voor Treffers, lïikTreffers Cd) 9—14 Wik heeft het zoals verwacht niet kunnen redden tegen lijst aanvoerder Treffers. Toch heeft Wik een knappe presta tie geleverd door het verschil niet te groot te laten uitvallen. Veel publiek zag een gerouti neerd Treffers overwinnen met 149. HollandiaanHercules 2 (d) 9-2 In de eerste helft had Hollan diaan moeite om tot scoren te komen. Maar liefst zevenmaal werd er op het hout geschoten. Een 22 ruststand was het ge volg. In de tweede helft een feller en sneller Hollandiaan. Mede door een aantal break outs kwam Hercules er niet meer aan te pas. Keeper Mar leen Bakker was goed op dreef en stopte twee straf wor pen. Hollandiaan—UVG (h) 34—17 UVG heeft de derby tegen Hollandiaan gewonnen door het vele balverlies dat de Hol- landiaan-aanval leed. De hele wedstrijd heeft UVG aan de leiding gestaan. Reeds bij rust had UVG een 57 voor sprong. Ook in de tweede helft een beter spelend UVG. Toch haalde Hollandiaan op tot 14— 14 met nog vijf minuten te spelen. De winst ging toch verdiend naar UVG dat door deze winst de tweede plaats deelt met Hollandiaan met een achterstand van vier punten op koploper Wings. HVOS—UVG <d) 6—12 UVG startte overrompelend, want al na tien minuten spe len stond er 0—5 op het score bord. Vanaf dat moment was de wedstrijd gelopen. De con centratie van UVG verslapte en daardoor kon HVOS terug komen tot 35 bij rust. Door in de tweede helft naast de break-out ook te experimente ren, behaalde UVG een ge makkelijke 612 zege. Roda—Wilton (h) 35—21 Door niet in te gaan op de pro vocaties van Roda, maar ge woon te blijven handballen, heeft Wilton de punten mee naar Schiedam kunnen ne men. De rust kwam met 711. Door een goede leiding liep deze harde wedstrijd niet uit de hand. Een verjongd Roda kon er niets aandoen dat Wil ton een verdiende 1521 over winning noteerde, Olivco—HVK (d) 4—4 HVK heeft met schieten veel pech gehad. Na een 2—0 ach terstand kwam HVK vlak voor de pauze wel op 22 door een doelpunt vanaf de hoek van Greet Jansen en een strafworp. Ook na rust een on gelukkig schietend HVK. Eerst was het Oliveo dat uit liep tot 4—2 waarna een be nutte strafworp voor de aan sluiting zorgde. In de laatste minuut viel dan toch de tref fer die HVK het verdiende- punt bezorgde. UVGÏn de verdediging gedrongen door HVOS. Schiedam Hoewel er in de tefeltermïs- competitie pas vier speeldagen zijn af gewerkt, zijn de be langrijkste beslissin gen al vrijwel zeker bekend. Zowel aan de top als aan dc staart van de ranglijst valt er aan de respectieve lijke posities van 't Hooge Huys en Scylla nauwelijks meer te tornen. Het is nog slechts een kwestie van tijd eer de kam pioen en de degradant defenitief zijn. Voor de overige teams is het hoogst haalbare nog slechts de tweede plaats. Voor die tweede plaats strijdt ook het Schiedamse De Korenbeurs nog mee. Samen, met Tempo, De Ve- luwe en Midstars, tussen welke teams de onderlinge krachtsverhoudingen slechts klein zijn. Het ver schil met de top van het Ne derlandse tafeltennis is nog altijd te groot. Ook Scylla met Frits Kantebeen, Sjoerd Meijer en Patrick Swier staat nog puntloos onderaan na de wedstrijd van afgelo pen zaterdag tegen De Ko renbeurs. In Schiedam werd het een zeer ruime 82 zege voor De Korenbeurs. Hoewel het team door het bedanken van Hans van den Broek toch is verzwakt, is de ver wachting dat het ereklas serschap in gevaar zou ko men geen moment bewaar heid kunnen worden. Hans Lingen en Bert van den Ham scoorden tegen Scylla beiden een probleemloze hattrick, waarbij slechls Van den Ham tegen Kante been en Lingen tegen Swier een derde game nodig had den. Ron van der Aa Speel de vanwege zijn polsblessu- rè nog zeer voorzichtig. Hij verloor van zowel Swier als Meijer, maar won in drie games wel van Kantebeen. De uitslagen: Van der Aa— Meijer 13—21, 12—21; Lin gen—Kantebeen 21—8, 21— 14; Van den HamSwier 21—14, 21-16; dubbel Lin gen—Van den Ham—Swier 21—13, 18—21, 21—17; Lin gen—Meijer 21—11, 21—8; Van der AaSwier 20—22, 17—22; Van den Ham- Kantebeen 21—13, 12—21, 21—18; Lingen—Swier 19— 21. 21—15, 21—14; Van den Ham—Meijer 22—20,21—11; Van der Aa—Kantebeen 21—32, 24-26, 21—14. De stand: 1. 't Hooge Huys 48, 2. Midstars 45, 3. De Veluwe 4—5, 4. De Koren beurs 4—4, 5. Tempo Team 42, 6. Scylla 4—6. Schiedam Op grond van het behalen van de tweede plaats in de afgelopen com petitie, speelt De Koren beurs mee in de strijd om de Europacup 2. De eerste wedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 20 oktober. De Korenbeurs heeft een thuis wedstrijd geloot tegen het Westduitse Er lander. Wat betreft het competitie- verloop komt er voor De Korenbeurs een wijziging. De tegenstander voor zater dag De Veluwe, heeft name lijk Europacup-verplichtin gen. De VeluweDe Koren beurs wordt nu gespeeld op zondag 4 november. if- Een fel duel op het honk. Zoetermeer-De tweede wed strijd tussen de honkbalte ams van MF-Birds en MSV'71 bracht nog geen be slissing over wie nu promo veert naar de westelijke dis- tricsklasse. Na een drie uur durende strijd won de Birds na verlenging met 9-8. Wer per Jan van Spijk had de handen vol aan de slagmen sen van Birds, want al na drie innings keek MSV te gen een ogenschijnlijk on overbrugbare 5-0 achten stand aan. MSV'71 kon aan slag maar niet doorbreken. De Maassluizers konden pas iets terug gaan doen toen net 6-0 was. Jan Winterdal bereik te het eerste honk door vel- derskeus en Iwan van Sichem ontfutselde vier wijd. Winter dal kon scoren na een honk- stootslag van invaller Rob de Bruin. Door een fout kwam ook Iwan van Sichem thuis en het derde MSV punt werd ge scoord na een honkslag van Rembert Ascension. Broer Ludwïg sloeg op zijn beurt Rembert binnen waardoor de stand ineens op 6-4 kwam. Door een blunder van Iwan van Sichem was het Birds dat kon uitlopen naar 7-4. MSV'71 kwam terug tot 7-5 door een score van Cees Reinders. Het verzuimde toen om dichterbij te komen want met drie hon ken bezet werd er niet ge scoord. In de achtste inning was het Birds dat verder uit liep. Met een achterstand vafl brak 8-5 brak voor MSV'71 «k beslissende negende innings aan. Niemand gaf meer een cent voor de kansen van Maassluisers. Maar hoe andert zou het lopen. Rembert sion kreeg vier wijd en stal tweede honk. Kees Moerke» sloeg zijn eerste honkslag v®5 de wedstrijd en Rembert As cension verkleinde de marge. 8-6. Birds leek de strijd gewon nen te hebben, toen LudwiJ Ascension en Frank Retnden in de strijd „sneuvelden Toch kwam MSV'71, boewe met twee man uit, nog teruj tot 8-8. Cees Reinders noteer» een honkslag waardoor Kee Moerkerk kon scoren. C& Reinders liet de gelijkmakK noteren na een fantastisch slag van Jan van Spijk; 8-8. Er moest verlengd worden-k de tiende innings kon MSVU aan slag niet doorbreken. Oo« Birds leek ten onder te «a® maar catcher Kees Reinden kon zijn zenuwen niet in j* dwang houden en liet een b» doorschieten. Ook de volgen» geworpen bal van Jan vat Spijk liet hij op knullige wj» door de handen gaan, Bk™ profiteerde dankbaar en overwinning werd een feit.*" 8.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6