AZ'67 doet het rustig aan... 6-0 Wim de Haan wacht nog af Laseroms: „Bij Heracles meer zekerheid" •■i Zwartkruis deelt handtekeningen SVV te veel ontzag voor Alkmaarders uit Vu Johnnie Jansen weer in de belangstelling Voethal- programma SW'ers tekenen Lohman succesvol bij NEC Opvolger Hans Dor jee traint vanavond al •li MAANDAG 15 OKTOBER 1979 Schiedam - De handtekenin* gcnjagers bij SVV-AZ'67 maakten overuren. Vooral de spelers van de Alkmaar- se eredivisieclub moesten het ontgelden. Tijdens de warming-up op het vierde veld van de Schiedammers weigerden de meeste spelers het zo begeerde krabbeltje te zetten. Stiekum gebeurde Bas van Noortwijk plukt de ba! weg voor het hoofd van Europees topscorer Kees Kist. Opnieuw is Eddy Treytel ruimschoots winnaar in het 'duel met Cor Peitsman het wel, Hugo Hovenkamp had er geen moeite mee, maar Kees Kist weigerde pertinent. Pas na afloop kwam de Schiedamse jeugd volledig aan zijn trekken. Bondscoach Jan Zwartkruis moest het ook ontgelden, zelfs tot in de catacomben werd hij achtervolgd. Hij voldeed met plezier aan alle verzoeken. Te meer daar de Oranje kandida ten voldeden. „Ik ben duide lijk tevreden over het spel van Hugo Hovenkamp, Johnnie Metgod had weinig last van 2ijn blessure, maar ik beslis pas vanavond over een aan vulling van de selectie." De voor het eerst in Schiedam aanwezige oefenmeester gaf vöör de wedstrijd telefonisch commentaar via „Langs de Lijn" over de loting van de door Chris WöCTts Schiedam „Het vriendelijke Jan was David tegen Go- Zwartkruis wond er liath", de altijd geen doekjes om te Vlaardingen De spelers van FC Vlaardingen blijven in de belangstelling staan. Naast Paul Kooien, die nog steeds amateur is, toonden achter eenvolgens DS *79, PEC/Zwol le en Helmond Sport interesse voor Joh Dili e Jansen. Hoewel voorzitter Bob van Slooten zegt, dat er niemand meer wordt verkocht aangezien an ders de opbouw in gevaar komt, zal Johnnie Jansen geen nee zeggen tegen een aantrekkelijk aanbod. ,pe kwestie met de achterstal lige salarissen maakt ons onze ker," zegt hij er zelf van. „Het is steeds maar beloven, niel voor niets hebben wij Karei Jansen van de VVCS er al eens bij moeten halen". Om die reden heeft de talentvolle middenvelder zich onlangs kandidaat gesteld voor de spe- lersraad, die bij FC Vlaardin- fen nü pas van de grond gaat tomen. Vlaardingen/Schiedam Voetbalprogramma zaterdag 20 oktober: Jong FC Vlaardingen Jong Haarlem, Jong Sparta—Jong SVV, Zwaluwen—DOSK, Ex celsior Maassluis—Jo- dan Boys, Kijsoord PPSC, DSO—TSB, MeerkerkVlaardin gen, DSSDUNO, NaaldwijkHoekse Boys, TOGR—MW *27, HBSSHVO, Satel liet—GJS, Graaf Wil lem II/VAC—Hoek van Holland, GSS Alexandria '66, DVO *32—Den Bommel, VDLBe misse, C10N—RSM, GTB— Puttershoek, WK SVDBR, SMV 2—DSS *26 (dames). Zondag 21 oktober. SW—Heracles, SC Amersfoort—FC Vlaar- i dingen, DHSPapen- drecht, Wilhelmus— Hermes DVS, De Hol- landiaan—Oud Beijer- land, VFC—Coal, For- tunaQuick, Excelsior *20—Schiedam, Marti- nitAlblasserdam, Hoek van Holland RKSVM, SFC—Hille- gersberg. Urus—KCD, OSS—DRZ, Putters hoek—RKWIK, Rap- tim—VDL. SVDPW— GLZ, Demos—Zwarte Pijl. FCN '66— USC, Wico—WF. DESV Schiedamse Boys, DCL «2VFC (dames), De mos—Varkenoord (da mes), MSV 71—The Harvarös (dames). Johnnie Jansen Samen met Wim Koevermans, die intussen vertrokken is en Cock de Keyzer, willen de spelers betrokken worden bij plannen en andere zaken. „Hoewel ik begrijp", aldus Johnnie Jansen, „dat het alle maal overhaast in zijn werk is gegaan, hadden wij ook in spraak willen hebben in het benoemen van een nieuwe trainer. Verder willen wij de zekerheid hebben, dat FC Vlaardingen volgend seizoen nog beslaat". „Die nu kan worden gegeven", aldus manager Hugo van Hou ten, „omdat er met het be drijfsleven aan een vijfjaren plan wordt gewerkt. Een soort wederopstanding van FC. Vlaardingen. Alle filosofieën om in het Westland of Spijke- nisse te gaan spelen, zijn daar mee van de baan". constateren, dat het verschil tussen AZ'67 en SW (6—0) té groot was om Jan Peters, Hugo Hoven kamp en Kees Kist onder druk te zien spelen. De bonds coach keek echter in het bijzonder naar Johnnie Metgod, die als vierde Alkmaar der in aanmerking komt voor de inter land tegen Polen. Maar ook daar werd hij niet wijzer van, omdat Cor Peitsman alleen maar rond de kandidaat voor Oranje cirkelde en e- venals het gros van de SW'ers, een té groot ontzag had Schiedam Bij SW te kenen twee jeugdspelers morgenavond een con tract Dat zijn Rob Kie- bert en Henk Salart Als gevolg van de vele bles suren behoren zij al ge ruime tijd tot de vaste keus van Pim Visser. SVV komt daarmee, wat het aantal contracten be treft op zeventien. voor deze eredivisie club. George Kessler had gistermid dag goede hoop dat ook Joh nnie Metgod alsnog aan de se lectie toegevoegd zal worden, omdat de bondscoach elke dag naar hem gevraagd heeft. De beste indruk, in hoeverre men daar kan van spreken, omdat AZ'67 freehweelend de eind streep haalde, maakte nog Hugo Hovenkamp, die als lin kerverdediger geen strobreed in de weg werd gelegd. Zijn weergaloze solo, na twaalf minuten (Henk Salari en Jos Zoetmulder lieten hem ge woon lopen) vormde dan ook de inleiding tot een half dozijn doelpunten, de één nog mooier dan de andere. SVV had ge woon niet de kracht iets terug te doen, weigerde zelfs in het eerste kwartier een bal goed te plaatsen en dat maakte de ploeg erg snel labiel. Drie spelers behaalden een voldoende: Wim Mulder, die, hoewel hij in het begin door Ronald Spelbos tegen de en kels werd getikt, zelfs de sprint aandurfde, Jos Zoetmul der, die met een consequente mandekking Pier Tol nog al eens de bal kon ontfutselen en na rust Rob Kiebert. De rest was er kennelijk met zijn ge kend een onmegelijkheid, het enige verweer had moeten be staan uit een stuk motivatie. Dick Hoogmoed liep bijvoor beeld voor rust te zwemmen, Jan Peters, die hij tot taak af te stoppen had, was hem veel te snel af, daarom werd hij in de rust vervangen door Rob Kiebert. Ook Wim Mulder haalde de streep niet, „maar dat kwam door de tik tegen zijn enkel in het begin", legde Pim Visser uit. „Gewoon uit voorzorg dus". Toch had hij er meer van verwacht, méér tegen stand dan het feit dat SW zich zonder pardon liet oprol len. „De hele week is er zelfs extra voor getraind, een 3 a 40 eindstand had niet mis staan, aldus Visser. „Dit is in derdaad te erg", gaf ook doel man Bas van Noortwijk toe. „Maar ja, je speelt wel tegen een miljoenenploeg. Toch had den we ons méér moeten laten zien". Zoals echter George Kessler de indruk bevestigde dat AZ'67 van alles mocht doen, was het niet vreemd dat de score na rust op kon lopen tot 0—6. Met een zeer matige Hans Loovens als schuldige bij Az's tweede doelpunt (een voorzet van Ronald Spelbos liet hij gaan, waarna Kist met een schuiver uithaalde) was er geen aardigheid meer aan. Traag Hoewel SW er toch in slaag* de de score een tijdje op i.e houden, was het niet bij mach te ook maar één combinatie op te zetten. Aad van der Vlist en Dick Hoogmoed waren veel te traag op het midden veld en hoewel men door gaans tegen Jan Peters en Kresten Nygaard geen man door Bas van den Berg dachten niet bij, had er geen erg in dat met zoveel toe schouwers op de tribune (4000, red.) je met onbevangen spel de toeschouwers weer terug kunt halen. SVV deed echter niets, en uit eraard weer tot wanhoop van Pim Visser, die het ook alle maal niet meer ziet zitten. Hij: „Het ging er weer eens té lief aan toe, alleen Wim Mulder, inderdaad hij, vroeg nogal eens om de bal, de rest wilde alleen maar voetballen. Tegen AZ'67 is zoiets vanzelfspre- Schiedam Wim de Haan zag er gistermiddag vanaf zijn rentree te maken tegen AZ'67. Een verwaarloosde beenblessure is er de oorzaak van dat hij dit seizoen nog niet heeft gespeeld. Wel deed hij dat enkele malen in het jeugdelftal, maar hij waagt voorlopig de grote stap nog niet „Misschien volgende week tegen Heracles", meent hij, „maar ik ga het in geen ge val forceren. Hoewel er eni ge druk op de oud-Feyenoor- der werd uitgeoefend, blijft hij erbij zelf te kiezen". De eerste periode van gene zing is nu achter de rug. Le vert dat niets op, hield dok ter Strikwerda hem al voor, dan it de kans niet uitgeslo ten dat er een operatie volgt. „Dat Is nou juist de reden", aldus Wim de Haan. „dat ik de blessure niet wil forceren. Blijkt dat ik er last van blijf houden, dan zal inderdaad o- pereren de enige oplossing rijn. dekking moet gaan spelen, hadden de Schiedammers er wel wat meer energie tegen aan kunnen gooien. Het enige schot kwam nog van Jos Zoet mulder, die onbevangen op rukte en Eddy Treytel een krampachtige sprong naar de bovenhoek liet maken. Verder was er ook een hoekschop voor de Schiedammers, dat min of meer een presentje was van Hugo Hovenkamp. Toch slaagde SVV er na rust in de Alkmaarders wat meer onder druk te zetten. Adri Nanlohy betrok zich wat meer in het spel, liet enkele hoge voorzetten los, maar geen Cor Peitsman of wie dan ook om zo'n actie af te ronden. Uit een pass van Henk van Rijnsoever scoorde Hugo Hovenkamp ook nog 03, eer scheidsrechter Bouke Draaisma warempel nog een gele kaart moest uit delen aan Jan Peters, omdat hij weer eens zijn mond niet kon houden. Een keiharde kogel van Pier Tol, raakte de vuisten van Bas van Noortwijk, toen bleek dat Kees Kist zich regelmatig vastliep op Rinus Steenbergen, die zich na rust goed herstelde. „Waarom zal-ie zich druk ma ken met zo'n interland in het vooruitzicht", verdedigde Ge orge Kessler zijn pupil. „Er werd in het centrum toch al hard getrapt, oppassen dus". AZ'67 hoefde helemaal niet via het centrum zijn saldo op te voeren. Buitenom via Roger Schouwenaar ging dat heer lijk, om maar niet le spreken van Rick Taian, die nadat hij een minuut was ingevallen voor Pier Tol A2'67 met een slimme schuiver op 04 zette. Jan Peters, die zich eveneens nauwelijks druk maakte, voor zag halverwege Kresten Nyg aard van een uitstekende pass, waarop hij met zijn linkerbeen geweldig uithaalde: 0—5. Tot slot was een kopbal van Kees Kist goed voor het halve do zijn. wereld kampioenschappen en het Nederland'-'. Elftal. Hij: „Het wegvai'len van Jan Poortvliet moet natuurlijk op gevangen worden. Daarom ben ik vanmiddag in Schie dam." Van de wedstrijd zelf was hij echter niet veel wijzer gewor den. „SVV miste duidelijk de kracht om tegenstand te bie den. Het liep allemaal erg soe pel bij AZ'67. Dan wordt het natuurlijk moeilijk voor SVV. Uitblinker Hugo Hoven kamp had lovende woorden voor SVV. „Ook toen wij royaal op een voorsprong kwamen lieten zij ons voetbal len. Grepen niet een keer aan de noodrem en dat is alleen maar positief." De stemming bij SVV was er één van gelatenheid. Invaller Rob Kiebert verwoordde het zo: „Ik denk dat wij onbewust toch onder de indruk zijn ge raakt van AZ'67. Het ging bij ons tê geforceerd- De spelers van AZ'67 vonden elkaar zo gemakkelijk, daar was niet te gen te spelen. Wij misten dui delijk agressiviteit." N ij m we gen Jan Loh man beeft een succesvol debuut bij NEC achter de rug. De oud-FC Vlaar- dingenspeler, die bij Lo keren vanwege het te veel aan buitenlanders werd uitgeleend aan NEC, scoorde tweemaal tegen de amateurs van Volendam (uitslag: 4-1). Bovendien stond de 20- jarlgc Roosendaler, die aan het einde van het vo rig seizoen na aanraden van Laseroms naar Bel gië verdween, aan de ba sis van de derde treffer. Aan het einde van dit seizoen wordt beslist of de middenvelder een contract krijgt bij NEC of dat hij teregggaat □aar Lokeren. Hans Dorjee. Vlaardingen Het plot selinge vertrek van Theo Laseroms kan ge koppeld worden aan de problemen, waarmee FC Vlaardingen al jaren lang worstelt. Of het nu een achterstand is in de betaling van salarissen of een uitverkoop van spelers, altijd is er wat Naar buiten uit schikte Theo Laseroms zich in zijn lot had er weinig last van dat er een slech te trainingsaccommoda tie met kaarslicht is en geen optimale samen werking met Fort una, maar zag dat alles ge compenseerd door een goede sfeer. Maar éénmaal barst de bom, zoals vorige week bij de verkoop van Wim Koevermans, die Theo Laseroms niet gepland had. Na Zwam born, Beek, Molendijk, Tijl, Lohman, Eikelenboom (weer terug) en Drapic, was dat de zevende spe ler. In korte tijd was de kern weg. De oud-Feyenoorder „Na de 42 tegen SVV ontdekte ik, dat we zeker in de tweede pe riode zouden mee kunnen doen, vooral met een over heersend aantal thuiswedstrij den in het vooruitzicht". „Toen Wim Koevermans plot seling werd verkocht, onder het argument dat je de ont wikkeling van een speler niet in de weg mag staan, dacht ik: tot hier en niet verder. Dal Heracles belde, was gewoon toevallig, maar wel een club die niet in zo'n hoog tempo spelers verkoopt en waar ik mee meer zekerheid kan wer ken dan bij FC Vlaardingen". Hoewel FC Vlaardingen in de vijf jaar dat het bestaat, min of meer een kwijnend bestaan lijdt, mag zeker voor een groot deel de schuld in de schoenen geschoven worden van de ge meente, die er niets voor over door Bas van den Berg heeft om betaald voetbal in Vlaardingen te hebben. Noch tans behaalde Theo Laseroms met een minimum aan moge lijkheden er drie jaar terug bij na een periodetitel mee, toen hij met één doelpunt verschil Volendam de eer moest gun nen. Omdat hij het naar rijn zin had, sloeg Laseroms ver schillende aanbiedingen af. Tot tweemaal toe zelfs bij MVV en dit seizoen nog bij de FC VVV en DS '79. Hij had zijn laatste seizoen normaal uitgediend, als Wim Koever mans niet had worden ver kocht. Verkoop Laseroms, die zaterdag teken de bij Heracles en in Almelo al het jeugdelftal met 5—1 zag winnen van FC Groningen: „Met de verkoop van al die spelers, bracht ik 467.000 gul den in de clubkas. Geld ora nieuwe spelers te kopen was er niet, omdat de schuld groot was. Maar ik wil beslist niet natrappen, dat verdient een club als FC Vlaardingen, die moet roeien met de riemen die het heeft, nieL ïk vind het jammer voor de spelers, voor al. de nieuwelingen, die op mijn verzoek bij FC Vlaardin gen zijn gaan spelen. Maar tijd voor veel sentiment heb ik niet. Ook ik moet aan m'n gerin denken, dus voor zeker heid en daarom koos ik voor Heracles". Met hulptrainer Wim Koever mans raakte FC Vlaardingen binnen enkele dagen zijn vol ledige trainersstaf kwijt. Dit weekeinde kwam er echter al weer een oplossing. Krsto Mi- trovic, de enige full-prof die FC Vlaardingen heeft, kwam gisteren met het bestuur over een, het jeugdelftal te gaan trainen en coachen. En vana vond traint Hans Doijee de A- selectie. De Delftenaar, die vo rig seizoen tussentijds bij NAC vertrok, maakt in Vlaardingen het seizoen af. Doijee staat be kend als een begaafde trainer, die veel kennis van voetbalza ken heeft, maar bij FC Vlaar dingen wel voor een moeilijke opgave staat Theo Laseroms te vergeten. Hans Doijee speelde vroeger bij Xerxes/DHC en Holland Sport Hij was onder andere trainer van Hermes DVS, De Graafschap en NAG. :X>

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3