SPORT PPSC strandt op HBSS Satelliet niet onder de indruk van SC Voorne GTB blijft het goed doen Leen Boon helpt TSB HVO m verlenging geen kracht meer Schiedamse bekerderby sensationeel Voor DVO'32 laatste minuut -weer fataal Gestaakt.. DSS'26 mist agressie Excelsior M. schakelt Hoekse Boys uit Kees Westerhout tweemaal Zwaluwen geeft voorsprong weg MAK B.V. Briellenaren bekeren na verlenging verder MAANDAG 15 OKTOBER 1979 VD/SC/WW» Vlaardingen - Ondanks een bijzonder slechte wedstrijd was het toch TSB dat uiteindelijk aan het langste eind trok bij SC Lisse: 2-3. Het had er we! een verlenging voor nodig, want na de normale speeltijd staakte de stand bij 2-2. TSB kwam al snel achter te staan,' maar door een wondermooie goal van Wim Stoevelaar werd het gelijk. De gasten liepen uit naar 2-1. Toen kreeg TSB een strafschop mee, omdat Wim Stoevelaar onderuit was gelo pen in het strafschopgebied. Hij miste echter. Even later mocht hij het opnieuw probe ren nadat hij wederom was onderuit gehaald, Nu vond hij wel de juiste richting: 2-2. TSB kwam in de eerste verlenging op voorsprong, toen Leen Boon uithaalde:2-3. Vlaardingen - HVO moest in de verlenging het hoofd bui gen voor 's-Gravenzandse SV„ Na de normale speeltijd was de stand 2-2. Een alleszins accep tabele stand, omdat beide ploe gen goed tegen elkaar opge wassen waren. HVO kwam zelfs op een voorsprong door Annies Sohouka. De bezoekers kwamen terug tot 1-1 door uit een vrije trap te scoren. Na de rust liep 's-Gravenzandse SV zelfs uit naar 1-2, toen het een strafschop mee kreeg van de scheidsrechter. HVO leek even aangeslagen. Daarna was het Pim van Rij die uit een strafschop scoorde.2-2. De ver lenging moest de winnaar brengen. Het werd al snel dui delijk dat de bezoekers iets meer kracht had dan HVO. Zij wisten dat goed uit te buiten door twee gave doelpunten te scoren. HVO vocht nog wel te rug, maar het na het derde doelpunt van de bezoekers kon het de kracht niet meer opbrengen. SchiedamUitzinnig van vreugde haalde Henny Pierreen zelf de bal uit het net. Zijn da verend schot betekende het einde van het toch al aangetaste PPSC en een ronde verder in de strijd om de beker. De 2-0 overwinning was het ge volg van het speciale ka rakter. PPSC vergiste zich schromelijk in de „kwaliteit", die zelfs een vierdeklasser als HBSS thuis, voor zo'n slordige vierhonderd toeschou wers, kon uitdragen. „Een logisch gevolg", noemde PPSC-voorstop- per Hans Vorstenbos de beslissende tweede tref fer. „Wij vergeten op een voor mij onverklaarbare wijze letterlijk het klas- severschil in doelpunten om te zetten. Nou, dan krijg in de tweede helft een goal tegen en moet je risico's gaan nemen. Dat pakte, zoals bijna gebruikelijk dit seizoen, verkeerd uit. Ik vind het wel jammer, want in de beker zijn speel je toch vaak aantrekkelijke wedstrijden" PPSC, dat het derde seizoen in succesje door een vierde- klas- ser uitgeschakeld werd (LRC, Vlaardingen en nu HBSS) in teresseerde het nauwelijks. Alex Franken, die niet zijn draai kon vinden op het wisse- lende middenveld, mompelde: „Gewoon verdiend. We heb ben ze na die oeienpartij, be gin dit seizoen, toen we met 1- 3 wonnen, onderschat Het zal nü Ton Gunter sprint weg van Alex Franken. Rechts Henny Pierroen, die de tweede treffer van HBSS voor zijn rekening nam, mij benieuwen wat het zater dag tegen Rijsoord gaat wor den". Waar de Schiedamse tweedek lasser vooral met een gebrek aan mentaliteit kampt (het wachten is op Aad Goeden- dorp, Dick Vos en Rob de Nijs), dwingt HBSS bewande- door Emile Schelvis ring af. Bijna iedere week ver liest de formatie van Leo van Graafeiland een basisspeler. Deze wetenschap leek zich in eerste instantie te gaan wre ken, toen achtereenvolgens tn de eerste helft Ton van de Linden (driemaal) en Ron Carli goede kansen kregen. De nonchalance van laatste man André van de Berg, waardoor veel onnodig gevaar in de HBSS-defensie ontstond, werd de thuisclub echter niet fataal. PPSC sprong bijna ironisch met de kansen om. Omdat ook HBSS, na mogelijkheden voor Henny Pierroen en Wim van Est, machteloos in de aanval was, leek een verlenging dichtbij. Leen Dijkshoorn dacht daar in de 26-ste minuut van de tweede helft anders over, toen hij na een goede pass van Thijs Rademakers de bal over Ben de Berg in het net lobde: 1-0. PPSC probeer de nog van alles, maar het was juist HBSS, dat in de slotfase via een machtige knal van Henny Pierroen de zege veilig stelde. ,,De overwinning had nog ho ger uit kunnen vallen", straal de Wim van Est na afloop. „Ik ging na die 1-0 Voorsprong nog alleen op de doelman af, maar in plaats van hem te passeren, schoot ik. Hij pakte hem goed". Ook rechtsbuiten Hen- nie van Leeuwen kreeg zo'n ideale mogelijkheid op 2-0. „Sjonge, wat was ik blij dat Henny die bal in de kruising schoot Je voelt je zo schuldig dat je even daarvoor, terwijl PPSC aandringt, de kans op 2- 0 laat liggen. Nu maakte het niets meer uit". T Vlaardïngen/Schiedam - GTB blijft het bij de afde lingsclubs goed doen. Tegen DOS'22 werd een fraaie 1-3 overwinning- behaald. Kop loper WK deed het al niet slechter door mede-koploper Zwartewaal met 0-1 te ver slaan. VDL lijkt op de goede -weg terug. Tegen FC Veroni ca werd een knappe 2-0 over winning behaald. CION kon het tegen koploper Helle- voetsluis niet bolwerken en verloor met 1-0. DVO ging alweer in de laatste minuut ten onder. Rhoon profiteer de dankbaar met 4-3. GSS won verdiend met 1-3 van DES'67, in gevaar -was de overwinning van de Schie dammers niet VDL-FC Veronica 2-0 Een verdiende overwinning van VD1, dat eindelijk de ver wachtingen waar maakte. Uit een voorzet van Jan Bekker was het Bobby Clark die voor rust zijn ploeg op voorsprong zette. Na de hervatting werd de voorsprong uitgebreid door Peter Berkhout, terug van weggeweest, hij schoot van 30 meter onhoudbaar in: 0-2. Hellevoetsluis-CION 1-0 Tegen koploper Hellevoetsluis kreeg CION niet wat het ver diende. Ondanks goed veldspel wist het de snel opgelopen achterstand niet om te buigen in eigen voordeel. Kansen hierop zijn zeker aanwezig ge weest. Jan -van der Bie schoot tegen de lat en vergat om de terugspringende bal in, het doel te werken, terwijl Emo Elfers een kopbal via de krui- Boek van Holland - Scheidsrechter Hoek heeft de wedstrijd tussen het zaterdagelftal van Hoek van Holland en DVJ bij een 1-1 stand ge staakt De scheidsrechter voelde zicb zeven minu ten voor tijd bedreigd, toen grensrechter Kees Dekker en verzorger Fred Krieger zonder toe stemming van hem het veld op renden om de ernstig geblesseerd ge raakte Hans Jonas de nodige holp te verlenen. De ruzie, die dit voorval ten gevolge had laaide zo boog op, dat scheidsrech ter Hoek weigerde de wedstrijd uit te laten spelen. „Onzin natuurlijk" rea geerde Fred Krieger. „Hans Jonas had een be hoorlijke blessure en we wilden hem zo snel mo gelijk van het veld bren- - gen voor de nodige ver- -xorging. Van bedreiging •Is er geen sprake ge weest". Hoek van Hol land 1lep in de eerste r helft een 0-1 achterstand op, die tien minuten voor. tijd door Werner Kramer «werd weggewerkt sing over het doel zag verdwij nen. In de tweede helft het zelfde spelbeeld. CION was de betere ploeg, maar wist met de. vele mogelijkheden geen raad. Rhoon-DVO'32 4-3 Voor de vierde maal in succe sje ging DVO'32 in de laatste minuut de boot in:4-3. On danks een goede wedstrijd kon de jonge Vlaardingse ploeg het niet bolwerken. DVO kwam al snel achter met 1-0. Joop Kos ter zorgde echter voor de ge lijkmaker. Toen Rhoon uitliep naar 3-1 gaf niemand meer iets voor de kansen van DVO. Het zou evenwel anders uit pakken. Harry de Jong ver kleinde de marge tot 3-2 en het was Joop Koster die de ploegen weer in evenwicht bracht3-3. Een gelijkspel lag voor het grijpen, maar de laat ste minuut was alweer scher prechter. 4-3 DOS'32-GTB 1-3 Een verdiende overwinning van de Schiedammers. Hans van der Driesse opende de sco re. Uit een voorzet van Koos Hoek was het Hans Hoogen- doorn die de tweede treffer voor zijn rekening nam. Nog voor rust maakte Aad van der Steen er 3-0 van, wederom uit een voorzet van Koos Hoek. Na de hervatting was het wel DOS dat de betere ploeg was, maar verder dan éen doelpunt kwam het niet In de counter was GTB zelfs nog iets gevaar lijker. Zwnrtewaal-VVK 0-1 De confrontatie tussen de twee koplopers leverde een ver diende, maar kleine ©verwinf ning op voor de Schiedam mers. Het doelpunt werd al in de eerste minuut gescoord, toen uit een voorzet van Jos van der Meer John Vlasblom kon scoren. De twee ploegen wogen goed tegen elkaar op, hoewel WK toch wel het beste voetbad liet zien. Kansen kreeg de ploeg van Jaap Klep- ke genoeg. Anders dan lil voorgaande wedstrijden had-t den de spitsen het nu wel moeüjk met het vinden van de juiste richting. Mede hierdoor bleef het tot het einde span nend. DES'67-GSS 1-3 Een verdiende overwinning voor GSS. Alleen voor de rust is het in moelijkheden ge weest, omdat er toen te tam werd gespeeld. De thuisploeg kon daardoor op een voor sprong komen. Het scoorde uit een penalty. Na rust was het GSS wat orde op zaken stelde. In tien minuten tijd werd de achterstand omgebogen in een voorsprong. Teun van Stave ren en Hans Schoffelmeer wa ren verantwoordelijk voor de doelpunten. Vijf minuten voor tijd verruimde Ton Craanen de marge naar 1-3. Maasland Ten koste van een onsamenhan gend DSS'26 heeft MW'27 zich geplaatst voor de volgende bekerronde. De Maaslandse vier deklasser won met 1-0 van de Vlaardingse der deklasser. Beide ploegen, die in hun afdeling in de onder ste regionen verkeren, maakten er bepaald geen hoogstaande wedstrijd van. Het verschil zat hem louter in de bereidheid tot werken, en die was er bij MVV aanzienlijk meer dan bij DSS. De winst van MW, Arie van Aalst scoorde na een kwartier in de eerste helft, was gezien die aanpak dan ook verdiend. DSS kwam nog niet uit de al enige weken durende impasse. MW kon zodoende de voorsprong vrij eenvoudig vasthouden. Eén van de duels bij Excelsior M. tegen Hoekse Boys Naaldwijk - Vlaardingen had de grootste moeite om vierde klasser Naaldwijk van zich af te schudden. Fas in de verlen ging wisten de Vlaardingers het overwicht, dat de ploeg de gehele wedstrijd had, uit te buiten: 1-3. In de normale speeltijd waren de Vlaardin gers wel beter, maar de kan sen werden niet benut. De dubbelblanke ruststand gaf dat al aan. Na de hervating kwam Vlaardingen snel op een voor sprong, toen Kees Westerhout uit een voorzet van Gerard Bos raak kopte, 0-1. Lang heeft Vlaardingen niet van de voorsprong kunnen genieten want het was snel gelijk. In de verlenging begon Vlaardingen duidelijk beter te draaien, maar had een strafschop nodig om definitief afstand te nemen van de stug verdedigende Naaldwjjkers. Kees Wester hout scoorde toen 1-2. De mar ge werd nog vergroot door Hans van Eeden, die uit een vrije trap van Cees Bouman scoorde; 1-3. Hoek van Holland Het pu bliek, in vrij groten getale aanwezig, verwachtte kenne lijk nogal wat vuurwerk bij de bekerwedstrijd Hoek van Holland tegen Excelsior Maassluis. Immers, alle voort ekenen waren gunstig. Hoeks Boys had twee jaar achtereen voor verrassingen gezorgd in het bekergebeuren en twee jaar geleden bereikte de Hoekse vierdeklasser zelfs de laatste zestien, terwijl Excel sior M. twee jaar achtereen was uitgeschakeld door vierde klas-ploegen. Maar juist dat laatste vormde voor de Maassluizers kennelijk een prikkel om er dit keer iets goeds van te maken en het re sultaat was dat Hoekse Boys een regelmatige 0-3 nederlaag te slikken kreeg, waarmee Ex celsior de volgende ronde be reikte. Hoekse Boys bewees eens te meer dat ondanks de hoge plaats op de competitiefanglijst Barendrecht - Zwaluwen gaf in de oefenwedstrijd tegen Bartendrecht een voorsprong van 0-2 uit handen. De voor sprong was opgebouwd in de eerste twintig minuten van de wedstrijd. Ernest Kegel en Theo Julstinga namen de doel punten voor hun rekening. De Vlaardingers speelden tot dan toe erg sterk. Maar toen Ba rendrecht terug kwam tot 1-2, raakten de spelers van Zwalu wen geïrriteerd en dat gaf de thuisploeg de mogelijkheid de achterstand ora te zetten in een voorsprong. Verdiend, omdat Zwaluwen meer met zichzelf bezig was dan met de tegenstander. de grote vorm er nog niet is. De Hoekse aanvallen kwa. men met weinig overleg en a!- gezien van enkele goede aktïes van doelman Roel-Jan Abbas, konden de verdedigers Fm Gr'oeneweg en Jan van Dijk het allemaal gemakkelijk kla ren. Vooral op het middenveld hield Excelsior M. de wedstrij den in handen. Gemakkelijk, te gemakkelijk legde Hoekse Boys zich neer bij de toch wel onvermijdelijke nederlaag. Het verschil van twee klassen kwam duidelijk naar voren op elk moment van de wedstrijd en nadat Ron Broekhuizen al vrij snel Excel, sior op 0-1 had gezet was Hoekse Boys al min of meer een geslagen ploeg, temeer omdat Ed Van Dijk nog voor de rust wat ongelukkig de bal achter de eigen doelman Theo van Hooijdonk deponeerde. Misschien ook was Hoekse Boys toch wat aangeslagen door het feit dat Tom van der Pijl opnieuw niet meespeelde. De kleine aanvaller, nog nau welijks in het veld geweest dit1 seizoen, zou een volledige wedstrijd spelen, maar tijdens, de „warming-up" blesseerde hij zijn teen zodanig dat hij' voor onderzoek naar de dokter moest. Ook in de tweede helft bleef Excelsior M. de strijd dicteren.' Hoekse Boys kwam er wat meer uit, maar echt gevaar kwam er in de tweede periode niet Na ruim een kwartier spelen wist Lies Kardol Excel siors derde treffer op zijn naam te brengen en de Maaj- sluizers speelden een „gelo pen" wedstrijd zonder dat zij, zich in het laatste halfuur overmatig behoefden in te spannen. ADVERTENTIE Voor goeds en betaalbare sportartikelen camping - sport - watersport Hoogstraat 125 Schiedam. Tel. 267982 Harry Hartog in duet met Sjaak Arkenbout. Vlaardingen - Het verbaasde Rob Schiedon allerminst, dat Satelliet uiteindelijk met 4-2 verloor van SC Voor ne. Hij vond het al een hele prestatie dat de Briellena ren, die een klasse hoger spelen, er zelfs een verlen ging voor nodig hadden. Hij: „Als je ziet dat wij met twee jongens uit het tweede lopen te voetballen en na rust zelfs met knapen uit het der de elftal, dan vind ik dat een knappe prestatie." Het was inderdaad knap hoe Satelliet de Briellenaren be speelde. Zonder de geblesseer de Dick van der Eist (stijve nek), Rens Breddels (ge schorst) en Koos Netten (fami lie-omstandigheden) lag het voor de hand, dat het voor de gasten een walk-over zou wor den. Dat bleek allerminst het geval te zijn. Satelliet hoefde het spel niet te maken en SC Voorne was er te onmachtig voor. Het werd dan ook een uiterst saaie wedstrijd die het aankijken nauwelijks waard was. Van Satelliet-zijde nog niet eens zo verwonderlijk, maar wat SC Voorne ervan bakte was bedroevend. Trai ner Jan van der Vorm wgs dan ook geen gelukkig mens na afloop: „Als je ziet hoe wij na de voorsprong gingen lopen voetballen, was gewoon erg. Maar dat krijg je nu eenmaal met zo'n jonge ploeg." Was het bij de rust nog dub- belblank en had het er alle schijn van dat er geen doel punten zouden vallen, na de hervatting liep dat anders. SC door Chris Woerts Voorne had wel de hulp nodig van de verdediging van Satel liet om op een voorsprong te komen. Bas Pressman, speelde zijn directe tegenstander uit en legde bal klaar voor de aan stormende Frans Mellaard. die geen moeite had om het kar wei af te maken: 0-1. De wed strijd leek beslist. Vooral toen Bas Preesman er na een coun ter beheerst 0-2 van maakte. Het zou evenwel anders uit pakken. Invaller Bert Kooy bracht Satelliet terug in de wedstrijd toen hij een solo fraai afrondde: 1*2. Na dit doelpunt was SC Voorne dui delijk aangeslagen. De Vlaar dingers begonnen even te drukken en voor dat iemand kon beseffen wat er aan de hand was lag de gelijkmaker al in het net Gerti Hamerslag draaide de bal vanaf de rand van het strafschopgebied se cuur in de kruising: 2-2 De resterende tijd was tekort om nog iets te ondernemen De verlenging moest daarori uitkomst brengen. SC Voorna, profitèerde dankbaar van het feit dat de geblesseerd geraak- te Gilbert de Wildt niet voluit-, meer kon spelen. Voeg daarop dat invaller Hans Peenroan fy siek tekort kwam en het w».; duidelijk, dat de gasten duel snel konden beslissen. Al in de vijfde minuut van d* eerste verlenging was h« raak. Frans Mellaard ging leen door en zijn diagonaal schot was onhoudbaar yoor Arie van der Windt Het kal*,, wei werd afgemaakt door B»5 Preesman zelf, die op een solo fraai afrondde: 2-4*,j Satelliet was moegestreden ««S» het ontbrak de ploeg kracht om terug te komen^ Rob Schiedon: „Als we pleet, zijn rollen wij ze op. ben er echt niet van onder de indruk gekomen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4