Ontmoetingscentrum West viert tienjarig jubileum weten niet wat beter is: üw Peugeot of onze service. Historische vereniging zoekt oude Schiedammers A. Ondanks beroerde relatie99 met gemeente: Gouden bruiloft Spees voor vrouwen l&i Festiviteiten rond tienjarig bestaan Nieuwe initiatieven: EIGEIMRAAM £0 Tf *2* 1400gulden voor Anjerfonds Inbraken door kruimeldieven Praten over recreatie Vrouwen avond Auto gestolen Bingo WOENSDAG 24 OKTOBER 1979 VP/SC/WW 3 Vlaardingen Op 14 juli 1969 werd de Stich ting Sociaal Cultureel Werk Vlaardingen- West officieel opgericht. Meer in feesttermen gesproken: Ontmoetingscentrum West viert dit jaar zijn tienjarig bestaan. Opbouwwerker jan Eobberegt: „De eigenlijke feestdag viel middenin de zomervakantie, maar die periode is natuurlijk niet zo verschrikkelijk geschikt voor een uitgebreid feestprogramma. Vandaar dat we het nu van 31 oktober tot en met 3 no vember vieren. Dan bereik je veel meer men sen en dat is natuurlijk de bedoeling. We rich ten ons met het programma niet alleen op de vaste bezoekers van het Ontmoetingscentrum, maar ook en eigenlijk vooral op de Westwij- kers, die ons centrum alleen bij naam ken nen." Bij de oprichting van de Stichting, ruim tien jaar ge leden, functioneerde het wijkwerk eigenlijk alleen j maar op papier. Het was dui- Welijk dat in de toen betrek kelijk verse wijk sociaal-cul turele voorzieningen hard nodig waren. Eind 1970 be trok de Stichting een aantal lokalen van de Johannes Calvijn (nood-)school aan de Floris^de Vijfdelaan. Later, toen deze school een nieuw gebouw kreeg aan de Claudi us Civilislaan, werd de hele noodschoot in gebruik geno men. Een tijdelijke huisves ting, want voor een ontmoe tingscentrum is een plekje in de uiterste hoek van de wijk waarvoor gewerkt wordt na tuurlijk niet erg gebruikelijk. De eerste opbouwwerker. Kees Brouwer, werd in sep tember 1970 aangesteld. In 197-1 werd Jaap Haak. een be roepskracht. speciaal voor so ciaal-cultureel werk aange steld. Kees Brouwer kon zich vanaf dat moment gaan bezig houden met 2ijn eigenlijke werk. In 1976 vertrok hij en werd opgevolg door de huidige opbouwwerker. Jan Robbe- regt, Beide heren worden naast een stuk of zestig vrij willigers, bijgestaan door Els Vader, die al vanaf het begin MaassluisDe heer D. P. Bruinings en mevrouw J. K. Bruinings-Boogaart aan het Mackayplein 14 vieren vandaag hun gouden bruiloft. Mevrouw van Es, Maassluis' first lady. bracht vanmorgen een bezoek aan het bruidspaar en overhandigde namens het gemeentebestuur de gebruike lijke attenties. De heer Bruinings werd 75 jaar geleden in Nijmegen gebo ren. Hij is als lichtwachter in dienst van Rijkswaterstaat ge- weest.Mevrouw Bruinings werd in 1901 in Maassluis ge boren. Hei huwelijk werd vol trokken op 24 oktober 1929. Hoek van Holland In het jeugdcentrum Spees wordt momenteel door twaalf v'rguwen een VOS-cursus ge organiseerd. VOS staat voor Vrouwen Oriënteren zich op de Samenleving. Het ligt in de bedoeling dat men in januari ook met een Hoeks vrouwencafé begint. Verder wil men. als er vol doende belangstelling bestaat, ook mei een eigen assertivi- teitstraining starten. Voor wat de VOS-cursussen betreft: in februari hopen de Hoekse dames met een nieuwe cursus te beginnen. part-time verbonden is aan het Ontmoetingscentrum. Els: ..Ja, het was natuurlijk erg behel pen in het begin. We hadden één woensdagmiddaggroep voor kinderen. Op het ogen blik zijn dat er vijf. We moes ten in het. begin bijna alle spullen zelf meenemen van thuis. Je kent dat wel: close- trol letjes en dat soort spullen. We kochten bijvoorbeeld elke keer precies zoveel erèpo-pa- pier als we dachten nodig te hebben. Dat is nu natuurlijk wel anders." Democratisch De planning en begeleiding was in het begin in handen van een zeer hecht bestuur. Tegenwoordig, helemaal in de lijn van het huidige tijdsgew richt. is dat helemaal openge broken. Jan Robbcrogt: „We hebben nu een dagelijks en een algemeen bestuur. Het functioneert allemaal 2eer de mocratisch. Het bestuur werkt eigenlijk alleen maar voor- - waarden-scheppend en dat moei natuurlijk ook. Alle ver schillende activiteiten van het ontmoetingscentrum, en dat zijn er tamelijk veel, hebben een vertegen woord ig(st)er in het bestuur. Zo zijn alle belan- gen vertegenwoordigd." Toch is het niet allemaal feest gedruis dat weerklinkt in de Westwijk. Men moppert in ruime mate. Het ontmoetings centrum heeft een werterrein van 20 0QQ inwoners. Niet aleen de Westwijk, maar ook de Indische Buurt moet bestre ken worden. De relatie met de gemeente Vlaardingen wordt zonder meer ..beroerd" ge- n« 1 Jan Robberegt: „Club- hu die proberen de men sen actief le maken worden door de gemeente Vlaardingen niet serieus genomen. Wij wil len een beroepskracht erbij. Vergeet hei maar. Het nieuwe buurthuis, waarvoor in het be stemmingsplan een ruimte op het Erasmuspiem is gereser veerd. wordt steeds maar op geschoven. Zo zijn er meer on genoegens Maar ondanks alles gaat er vier dagen lang gefeest wor den. In het bijgaande pro gramma 2ijn activiteiten opge nomen voor iedereen en voor alle smaken. Hoogtepunt zal ongetwijfeld het parachutes pringen worden. Een aantal van die parachutisten zal. als alles goed gaat, op het Eras- musplein terecht komen. Een symbolische plaats, want een zo actieve club als het Ont moetingscentrum West ver dient een betere huisvesting dan eon noodbouw m het ui terste hoekje van de wijk. Ontmoetings centrum West bestaat tien jaar. Een groot deel van die tien jaar is doorgebracht in ciit noodgebouw aan de Floris de Vijfdelaan. S? 5 n Woensdag 31 oktober. 14.00-18.00 uur; kmdermid- dag voor de „klupkinderon" met als thema „huisdieren". 20.00 uur: optreden van de popgroep „Bodysnaichers" voor jongeren van 16 jaar en ouder. Donderdag 1 november 20.00 uur: toneelvoorstelling door De Fakkei. Gespeeld wordt het blijspel „Oh-Duy- ster Heden". Vrijdag 2 november 9.30 uur: fancy-fair voor peuters en hun ouders. 19.30 uur: disco-avond voor dertien tot vijftienjarigen. Zaterdag 3 november 10.00 uur: in het Ontmoe tingscentrum; bloemstukjes maken voor zieken in de wijk. Voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Bruin café. Op plein voor hel centrum, paal zitten en straattekenen. Expositie over uen jaar wijkcentrum. 13 00 uur: parachutisten springen op Erasmuspiem. 13.30 uur: zeepkistenrace op het Erasmuspiem. 14 00 uur: voetbalwedstrijd tussen wijkbewoners en ge meenteraadsleden op het sp^ripörk aan de Viandes- traat. 15.30 uur: optreden van de "Amazing stroopwafels" in het Ontmoetingscentrum 18 30 uur. Lampiormcn-op- iocht door de Westwijk. Start op het Geuzen plein, eindpunt Ontmoetingscen trum. 20.00 uur. gezellige avond voor oud-medewerkers, huidige medewerkers en andere genodigden. Schiedam Interviews op nemen met oude Schiedam mers, die nog veel van hun stad weten, is een oud plan van de historische vereni ging Schiedam, dat binnen kort daadwerkelijk uitge voerd gaat worden. Wel doet bestuurslid Aad van der Tang in het nieuwe medede lingenblad van de vereni ging een oproep: hulp is nog nodig hij het op de band op nemen van de interviews. Ook zijn tips welkom, die leiden naar inwoners die nog veel wetcnswaardighc- den^ weten van het vroegere Schiedam. Uitvoering van dit plan, dat enkele jaren geleden al werd geopperd door voorzitter Cces van der Geer, is mot het enige vour nemen dat de historische vereniging heeft. Na een peri ode, waann eigenlijk alleen aan stadsontwikkeling cu vooroorlogse gebouwen aan dacht werd besteed, is er dui delijk weer zin in andere his torisch gerichte initiatieven. Zo zit het erin dat binnenkort themanummers verschijnen van het tijdschrift Scyedam, waarbij ook de medewerking van de Schiedamse bevolking wordt gevraagd. Wie aardige anecdotes weet over oude spookverhalen over Schiedam, over de wijze waarop feestda gen vroeger gevierd werden of over de arbeidsomstandighe den van jaren geleden, kan re acties opsturen naar het secre tariaat van de historische ver eniging, Willem de Zwijger laan 48, of naar Aad van der Tang, Van Oldenbarnevcll- siraat 8. telefoon 706709. En voorts zijn er plannen om Scyedam in een nieuw jasje te steken, zowel wat lay-out be treft ais de historische rubrie ken, en om aan particulieren of gemeente op verzoek infor matie te verstrekken over de geschiedenis van Schiedamse gebouwen. Literatuur Nieuw is de oprichting van de werkgroep bibliografie. De Schiedammers zijn een beetje jaloers op de histotisehe vere niging van Vlaardingen. die a! jaren m het bezit is van zo'n overzicht van alle publicaties die er over de haringstad be staan. De jeneverstad wil ook zoiets, maar het valt niet mee om alle verschenen literatuur op een rij le zetten. Er is ten slotte de mogelijkheid dat wer ken over Schiedam zo goed als onbekend zijn gebleven en waarvan het bestaan slechts door enkele inwoners van de stad wordt gekend: van deze Schiedammers is de hulp dus onontbeerlijk. Maar verder gaat veel tijd steken in het in diceren van tijdschriften, zoals het blad van de Schiedamse Gemeenschap, dat jarenlang verscheen m de tijd dat cr orn een of andere reden meer cul turele mogelijkheden waren. Het Zakkendragershuisje, bij de Schie en Oude Sluis. Over het bijbehorende gilde houdt de historische vereniging het komend seizoen een lezing. Aad van der Tang zegt at blij te zijn, als Schiedammers de moeite willen nemen een overzicht van onderwerpen van oen jaargang op hun reke ning te nemen. Het gaat waar schijnlijk alleen om tijdschrif ten, want boeken over Schie dam zijn allemaal wel bekend: de historische vereniging ver meldt zeventien publicaties. Activiteiten voor de komende maanden staan ook al vast. De kerst tem oo nste Hingen in het stedelijk museum zat deze keer een reeks originele prenten la ten zien, waaraan vooral be stuurslid Fred Beukers heeft gewerkt. Ook staan drie lezin gen op het programma, op 1 november door H. Janse over bouwmaterialen, terminologie en constructies in oude gebou wen, op 24 januari door mr. A. Caljê over Francois Haverschmidt en op 4 maart door dr. M. van de Velde over het Zakkendragersgilde in Schiedam. Voor 1980 zal dankzij een ge ste van een Schiedamse druk ker een kalender worden uit gebracht met historische li tho's van Willem Troost. Het Schiedamse gemeentearchief is de plaats, waar zich de origi nele exemplaren bevinden. De kalender, die goed aansluit bij de kersuentoonstelling, zal een tientje gaan kosten en komt niet in de handel, maar zal via de historische vereniging ver spreid worden. gntiiiiniimiiiiiifinmHiniiiiiiiuiuiiiiiiiuiHuiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiitiiuiiiiitif iiiiniiuiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiii miiiiiiiiiiiiiiiminiiriinntiiimniiiimiiriiiHiii i in iiitirniiitii iiiiniiiiiiiiif iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii m itm i rtiiim rmiitiinit nintiii miitnirus ADVERTENTIE "CbCfOT van Bccthovcnsingcl 124 Vlaardingen Tel. 010-357900 Signalement: Naam: onbekend Ra3: bastaard Leeftijd: circa 8 maanden Kleur: zwart-wit Geslacht: mannelijk Wanneer we het Schiedamse asiel aan de Sportlaan binnenko men, zie we ons wandelhondje direct zitten. Een lief koppie, he vig kwispelend met zijn lange staart. Op een duidelijke manier geeft hij te kennen, dat hij wel een blokje rond wil. Nadat de halsband en de riem omgedaan zijn, holt hij het hok uit. Buiten gekomen snuffelt het hondje overal aan. De mensen die we onderweg tegenkomen, begroet hij op een zeer vriende lijke wijze. Het lopen aan de riem gaat op een levenslustige manier. Hij rukt en trekt alle kanten op en staat geen moment stil. Hij zit bordevol energie en zal zijn toe komstige baas heel wat wande lingetjes gaan kosten. Aan de opvoeding moet nog gewerkt worden, maar een probleem zal dit niet geven, want een jonge hond leert snel. Op een stukje iand mag hij even loslopen. Hij schiet meteen weg, zijn neus vlak lanas de grond. Eén keer fluiten is voldoende: hij komt naar je toe en begint direct te spelen en te ravotten. Aan de manier waarop hij speelt en reageert is te mer ken dat hij goed is behandeld door de vorige eigenaar. De hond is niet nerveus en vertoont geen enkele angst. Het is een echte wildebras, die zijn volgen de baas veel plezier zal bezor gen. Over deze jonge zwerver is na tuurlijk moeilijk te zeggen of hij bepaalde eigenschappen bezit. Zo v/eten wij niet of hij goed voor kinderen is en of hij alleen kan blijven. Maar met veel geduld be reikt men erg veel bij een jonge hond. Op de terugweg naar de Harga- hoeve begint hij al minder te trekken. Als we echter een stil staande auto met openstaande portieren langsgaan, wil hij naar binnen springen en de inzitten den een fikse begroeting geven. Een klein jongetje krijgt hierbij een forse lik. Oeze lieve, leven- sluslige Hond verdient een goed tehuis, zodat zijn fijne karakter niet verloren zal gaan. ö11llllilIill!lllllllllUllllllllillIlll!INIIII|l|||||||||||||MIIIU!llill|]!|||||j||J|||l||||||||||||||||||||I||f||||U]||IUIIl|U|lUI!llllll!illll!llli!l!nill!|!|||||||!||||||||||||IIIIIUIIIIllllHI[llllllll!:illlllllllllllll|lllll||llllll|l|l|||||||l||||||||||||||||||||||!||||||||||||||||||||!l||||||ni VlaardingenDe col lecte voor het Anjer fonds, die ieder jaar omstreeks de verjaar dag van Prins Bernhard wordt gehouden en die in Vlaardingen wordt georganiseerd door de Culturele Raad. heeft dit jaar 1409 gulden op gebracht. Dit bedrag werd bijeen gebracht door in Vlaardingen werkzame verenigingen en organisaties. Sinds 1974 wordt in Vlaardin gen geen straatcollecte in het kader van de An jeractie gehouden, om dat het erg moeilijk is nog collectanten te vin den. Besloten werd toen, aan te kloppen bij verenigingen en organi saties om hen te verzoe ken, één gulden per lid bij te dragen. Het Anjerfonds is voor al bestemd voor het uit keren van eenmalige subsidies aan verenigin gen en andere instellin gen. Schiedam In de nacht van zondag op maandag is uit de bar-dancing The Windmill honderd gulden ontvreemd. Door een ruil kapot te maken wisten de daders zich de toe gang te verschaffen tot de bar van het pand. Uit een woning aan de Alei- dastraat werden een klokra dio, een radio-cassetterecorder, een fototoestel en een porte- monnaie met een inhoud van circa twintig gulden gestolen. Slechts vier guldens vormden de buit bij de gemeentelijke so ciale dienst aan de 's-Grave- landseweg. Ook werden een EHBO-trommel en een tele foontoestel meegenomen. De vermoedelijk jeugdige daders kwamen binnen door een ruit in te gooien. Hoek van Holland De deel- raadscom missie voor sport, cultuur en recreatie spreekt vanavond onder meer over de recreatiefaciliteitcn in Hoek van Holland bij goed en slecht weer. De commissie wil zich daarbij niet beperken tot de ei gen gemeente maar ook een blik over de gemeentegrenzen werpen. De mogelijkheid be staat dat men tot oen inventa risatie komt van alle recreatie- i mogelijkheden in een straal van twaalf tot vijftien kilome ter. De vergadering wordt gehou den m de gemeentesecretarie, is openbaar cn begint om acht uur. Schiedam Vrouwen, die zin hebben in een ongecom pliceerde avond, kunnen morgen terecht in de Teer- stoof, Nieuwst raat 12, Schie dam. Vrouwencafé Vrom* mes organiseert dan een avond met een rommej- kraampje, hapjes en muziek. Iedere vrouw is van harte welkom. Aanvang kwart voor negen. Voor meer informatie over hei vrouwencafé, kan men bellen met Cuun via 268961, Ella via 713794 of Sylvia, die nummer 267534 heeft. Schiedam Weer hebben au todieven toegeslagen in Schie dam. Maandagmiddag werd aan de Broers vest een wagen met een waarde van 7500 gul den gestolen. De eigenaar liet zijn wagen een tijdje onbe roerd achter. Toen hij weer in zijn auto wilde stappen, bleek deze tot zijn grote schrik spoorloos verdwenen. Schiedam Dc Schiedamse carnavalsvereniging de Riet zeilers houdt morgen een bingoavond in gebouw Irene, Nieuwe Haven 155. De avond begint om acht uur. Laatkomers mogen niet meespelen aan de hoofd prijs-ronde. Kinderen onder de zestien worden slechts onder geleide toegelaten. Ook niet-Ieden zijn van har te welkom. Dinsdag 30 oktober is er weer een bingoavond in wijkcen trum de Bever, van Beveren straat 40, Schiedam. De zaal gaat om acht uur open. Toe gang vanaf zestien jaar. De Bever Iaat ook weten dat er nog wat mensen worden ge zocht voor het volksdansen op maandagavond. Een ieder is van harte welkom. De piijs is vier gulden per maand.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3