SPORT Van straatvechter tot volleerd judoka Juventus-dames blij ven on en FC Vlaardingen (6-0) en VDL (1-3) oefenen The Hookers rukken op Zwem- jeugd breekt door ODO zoekt weer aansluiting Twee kringrecords voor VZC-jeugd A. MAGAZIJNBEDIENDE VLAARDINGS DAGBLAD Produktie- medewerkers FERRO Leo Pietjouw: Green Eagles profiteert van misstap Sehiedamse Boys eerste Niet meer in te halen... V De Ooievaars nog ongeslagen Maassluis krijgt kleinere sporthal Pil districtskampioen Open huis bij DVO'32 Dekytspotter Nederland Wij bespreken plaatskaarten voor u in alle Rotterdamse theaters en schouwburgen. WOENSDAG 24 OKTOBER 1979 VD/SC/Ww g!iiiiMiiiiriii»iiiiiivii»ifMnmiiittraiiiiiiiiiinitiiiiiijiiuwiuiEiriniiiuitiiiKtiii!iiiititiiutiiii[[i!iiiiiii»iuiiHiiiinmniiiuiiimiimiiiiuitnmiuiuininnMitiiiiiitiitnE(i»iiaiiuu!ii[Uiiiiiiiiii!i!iiiuniimumiii[iitiiiuiiniiiiiiiii[aiuiHmiiiiuiiiiitiiniiiiii!iiiiniiitiim!^ Maassluis - Leo Piet- jouw vindt het prachtig, dat hij is geselecteerd voor de Europese ^kampioenschappen in Edinburgh in Schot land. Het judotalent van „Mahorokan" doet mee in de klasse tot en met 65 kilogram. „Toch," zo zegt hij, «blijft mijn school nummer één. Het CïOS-diploma is voor mij veel belangrij ker dan een carrière als topsporter. Leo Pietjouw judoet nu al weer vier jaar bij „Mahoro kan". Hij: „Daarvóór was ik lid van een sportschool in Heenvliet Ik zat daar echter aan mijn top. De te genstand voor mij was er tê gering. De trainer kwam ook bij „Mahorokan" van daan en adviseerde mij in Maassluis te gaan judoën. Ik train nu onder Koos door Chris Woerts Henneveld, de beste trainer die ik ooit heb meege- maaakt." De carriëre van Leo Piet jouw is er één van voor spoed cn tegenslag. Hij: „Vroeger was ik echt een vervelend ventje. Altijd vechten, nooit geen vrien den. Toen was mijn moeder het zat en deed me op judo. Maar ook daar had ik steeds ruzie. Ik wilde ermee stop pen, maar mijn moeder heeft me daarvan weerhou den. Daar ben ik achteraf blij om, want het ging daar na erg lekker" „Toen ik twaalf jaar was had ik er geen zin meer in. Ik miste gewoon de juiste mentaliteit. Het interesseer de me niet. Ik at ook teveel in die tijd. Toen ik moest meedoen aan de Zuidhol- landse kampioenschappen woog ik anderhalf kilo te zwaar. Maar op de wed strijddag had ik er wel weer. zin in. 's Morgens ben ik gaan hard lopen om het overtollige gewicht kwijt te raken. Je begrijpt wel dat ik in de finale helemaal kapot was." De mentaliteit. Leo Piet jouw roerde het al even aan, is het belangrijkste bij judo. Ontbreekt het daar aan, dan kan je het beter voor gezien houden. De ju doka: „Als je niet met de juiste instelling de mat op gaat, breng je er niets van terecht. Vooral tegen jon gens uit de Oostbloklanden zijn we veel te lief. Iedereen heeft er te veel ontzag voor, alleen omdat ze iedere dag trainen. Maar op techniek On snelheid kunnen wij die jongens pakken als je maar de juiste mentaliteit hebt. Die jongens uit het Oostblok trainen alleen maar zo hard, omdat er buitenlandse reis jes te verdienen zijn. Kun nen ze ook eens de sfeer van het vrije Westen proe ven. Je moet ze gewoon met veel lef tegemoet treden, dan is er niets aan de hand". Gelukkig hamert Koos Henneveld daar steeds op. Hij weet ons uitstekend te motiveren. Zijn trainingen zijn perfect. Daar komt nog bij, dat de sfeer in de kern ploeg van Mahorokan uit stekend is. Iedereen pept el kaar op. Ik train liever bij „Mahorokan" dan in de na tionale selectie. Alleen bij buitenlandse reizen is de sfeer in de nationale selectie erg goed. Veel tijd om te trainen heeft Pietjouw overigens niet. Zijn studie neemt te veel tijd in beslag. Hij: „Ge lukkig heb ik nu in deze herfstvakantie een trai ningsstage achter de rug in Maassluis. Dat is een mooie voorbereiding voor de Eu ropese kampioenschappen." ^UiirriiiiiuuinJiJJijHhj jffUiii!N[iui[[i;iMii[iih;iinnirj|[iinij[ri!riii![iinrintjiinj[[[tirrjf;jrirnjfj[i]n?niiiiriihiinij!Hii!irinrti[iihir(!rnfriJihrijrifitiiirNifjiiJjnaiiiiihiiiuniniriiun[ii)iriininiirjiiin)[ji[!iiiiiiFiitfiiii(iJ!ii[i!iij;jinMiiiiHiiii[iJni[[ii][niftii!n[inrifii[iMiJ[rhiJnii[tii[iiiiii]rji(nnri]iim I Schiedam/Vlaaröingen Het herenteam van Green Eagles is door de winst op Gymnova (79—71) weer dicht de top genaderd. Dit doordat koploper Snel/R te gen Midland een nederlaag leed. Ook het damesteam Schiedam Onder grote pu blieke belangstelling vervolg de de Sehiedamse Pupillen- commissie de zaalvoetbalcom petitie. Nu waren het de Delf- tallen die kampten voor een plaats in de finale. Met succes voor het team van Sehiedamse Boys, dat zich ongeslagen wist ie kwalificeren, met als enige bedreiger de formatie van WK, Uitslagen: Ursus- VVK M, Schied.-Boys-HBSS 2-0, Ursus-Schied. Boys 1-2, VVD-HBSS 2-0, Ursus-HBSS 2- 1 en WK-Schied. Boys 04. Schiedam/Vlaardingen In het topscorersklassement om de Waterwegwisselbokaal be gint de voorsprong van Peter van de Meer desastreuze vor men aan te nemen. De VVK'er heeft met 13 treffers een zodanige voorsprong, dat hem de maandprijs voor okto ber {//essen drank van disco theek Down-Town en voetbal schoenen van sporthuis Passa ge) nauwelijks meer kan ont gaan. Teamgenoot Gerrit van Mil'en Jan van Altena hebben met vier doelpunten deze maand dan ook alle hoop op gegeven. ff et kiassem ent om de jaar prijsde Waterwegwisselbo kaal, is nog redelijk open. Hoe wel de negen doelpunten voorsprong van Peter van de Meer er niet om liegen. Wim Stoeveiaar en Joop van Schijn del. die elkaar geen duimbreed toegeven, staan met elf treffers op de tweede plaats. 3. Frans Schaap (VHS), Peter den Hartog (V/F). Jan van Altena (VDL) 8. 4. Sjaak tfieuwstraten (Ursus), Gerrit van Mil (WK) en Eon Seliers (Euekse Boys) 7. van Juventus staat hoog ge noteerd. Door in Groningen van Olympia te winnen staat het team van trainer- /coach Hans van Hoorn nu ongeslagen bovenaan. Het herenteam deed het minder. Nu werd in Utrecht van Midland verloren, 89—78. Green Eagles begon, met de weer herstelde Maurits Verha- ge in de basis, goed tegen Gy mnova. Aanvallend werd er goed gespeeld, alleen in de man-to-manverdediging wist de lange man van de tegenpar tij steeds een gaatje te vinden. Toen ook de aanval even stok te was het Gymnova dat een voorsprong kon nemen. De zo liep op tot tien punten: 2838. Trainer/coach Jaap Boon ging toen weer over op een 21— l-zone, waardoor de lange man van Gymnova goed werd uitgeschakeld. Met de rust keek de thuisploeg nog maar tegen een 34—42 achterstand aan. In de tweede helft bleef de zo neverdediging natuurlijk ge handhaafd en in de negende minuut kreeg het aansluiting. Green Eagles verzuimde toen echter om door te drukken, waardoor er een zeer spannen de wedstrijd ontstond. Pas in de laatste minuut wist de Maassluise ploeg een definitie ve voorsprong te nemen. Eind stand 7971. Even leek het erop dat de strijd in Groningen tussen de dames van Juventus cn Olympia spannend zou wor den. Na vijf minuten was dc stand nog gelijk, maar toen Juventus het tempo verhoog de bleef de Groningse ploeg ver achter. Na vijf minuten was de stand nog 88, maar in dc tiende minuut had het team van trainer/coach Hans van Hoorn al een 12^- 19 voorsprong te pakken. Naarmate de eerste helft verstreek kwam de Sehie damse ploeg beter op dreef. De felle zoneverdediging stelde Olympia voor onover komelijke problemen. Met de rust leek Juventus dan ook al veilig: 1533. In de tweede helft was de con centratie echter ver te zoeken, maar ook nu kon de thuisploeg nauwelijks profiteren. 3n de eerste tien minuten kwam Ju ventus nauwelijks to{ scoren, maar ook Olympia bracht er niet veel van terecht. In de laatste vijf minuten kon Ju ventus zelfs weer verder weg lopen, zodat uiteindelijk een gemakkelijke overwinning werd behaald: 3155. Vanaf de eerste minuut was Juventus tegen OSG beter in Wim Cordemans „..vijf maa! P, de rebound, maar het af standsschot van de gasthe ren was erg goed, zodat de strijd gelijk op ging. Verve lend was wel dat de persoon lijke fouten alleen aan de Sehiedamse kant vielen en niet bij OSG. Met de rust keek het team van traïner- /coach Karei Verwer al te gen een 10 punten achter stand aan: 43—33. In de tweede helft leek Juven tus goed terug Le gaan komen, maar toen stak de scheidsrech ter daar een slokje voor. Eerst kreeg Peter van der Waal 2 technische fouten, waarvan overigens Wel 1 terechte, en toen de bril van Wim Corde mans sneuvelde weigerde de scheidsrechter de wedstrijd te stoppen. De Sehiedamse ploeg kwam nog wel terug tot een verschil van 3 punten: 7572, maar toen achter elkaar Roel Pieper, Peter van der Waal en Wim Cordemans met 5 per soonlijke fouten van het toneel verdwenen, was het gedaan met de Schiedammers. Eind stand 8978. Cock Keyzer....tweemaal Vlaardingen - In het kader van een oefencampagne speelde de selectie van FC Vlaardingen gisteravond te gen GOZ in Mijnsherenland. Een afdelingsclub, waar de Vlaardingers, hoewel er veelvuldig werd gewisseld, de nodige moeite mee had. Want hoewel de formatie van Hans Dorjee met 6-0 won, moest doelman Peter Eikelenboom zeker enkele schijnende doelpunten voor komen. FC Vlaardingen kwam bijzon der snel aan een 3-0 voor sprong dankzij Bep de Ruiter, Paul Kooien en Ronnie Bon- gers. Vlak voorde rust scoorde Aad Teyl nog een vierde tref fer. Na rust had Hans Dotjee Schiedam - De tafeltennissers van de invaliden sportvereni ging De Ooievaars zijn nog steeds ongeslagen. De Schie dammers klopten in de thuis wedstrijd VBP 2 met 10-0. Ro nald Oosthof, Wim Vermaas, weer herstek van een oog let sel. en Mark Chomettê won nen al hun partijen met royaal verschil. Alleen in de eerste fase was er sprake van enige spanning. Zowel Ronald Oost hof als Mark Chomette verlo ren hun eerste game, maar Herstelden zich en wonnen zonder moeite. Door deze overwinning voeren zij samen met Trefpunt 5 ongeslagen de ranglijst aan. Trefpunt is de eerstvolgende tegenstander, dan zal moeten blijken of de degradatie van korte duur is geweest. Vlaardingen Tijdens zwem wedstrijden met het Engelse Scarborough in het zwembad van Rozenburg verbeterden t wee jeugdploegen van VZC kringrecords. Het eerste re cord kwam op naam van de jongensploeg onder de tien jaar op de 4x100 wissel, dal een uitkomst kreeg van 6.13.9. Het oude record was 8.16 en dat werd in 1973 in Amers foort gevestigd. Hun namen: Sandy van Dusseldop, Leo van IJzerloo. Johan van Hees en Martin Hagestein. Ook de wisselslagploeg meisjes onder tien jaar kwam tot een nieuw kringrecord. De tijd was 6.18.4het oude stond sinds 1972 in Wormerveer op naam van de Vlaardingers. Voornaamste resultaten: 100 rug m. o. 10: 2. Jacqueline Claas 1.25.2; 100 vlinder j. o. 12: 1. Marco van IJzerloo 1.21.5; 100 vjinder m. o. 12: 1. Mirjan Hagestein 1.25.3; 100 vrij j. o. 14: Eemco Snuverink 1.01; 100 vlinder heren: 1. Frits Jan Edehjn 1.07; 100 rug da mes: 1. Irma Voorham 1.15.5. Maassluis-Er bestaan nog steeds plannen voor een tweede sporthal in Maas sluis, alleen zal de bevol king langer moeten wachten op de sporthal in de Steen- dijkpolder. Pas in 1981 zal de sporthal gereed zijn. De plannen voor de bouw van de oorspronkelijk geplande sporthal zijn van de baan, omdat de kosten te hoog zijn. De gemeente ziet geen kans om voor de dekking- Vlaardingen/Schiedam - Dc districtskampioenschappen bil jarten in de vijfde klasse libre is gewonnen door J Pil van JKC. Hij behaalde 10 punten, met een algemeen gemiddelde van 1.63 en een hoogste serie van 9. De tweede plaats was voor J. van der Water van De Kroon <10, 1.63, 9), derde: J. van Eigenraam van DVK (8, 1.19, 7), vierde: N Voets van DKC (8 1.13, 8), vijfde: Omar tan van DKC (6, 1.17. II), zes de B Pil (6, 1.06.10), zevende P Dijkshoorn van DGL (6, 0.99, 10). De winnaar van het toer nooi zal het district niet verte genwoordigen bij de regionale kampioenschappen in Den Haag, omdat zijn algemeen ge middelde te hoog is. Hij pro moveerde naar een hogere klasse. Het district wordt nu vertegenwoordigd door J. van der Water. skosten een sluitende begro ting te krijgen. In overleg met de architect wordt nu bekeken waar er bt- zuiningd kan worden. In op pervlakte gaat de sporthal er in ieder geval op achteruit. Er zullen kleinere ruimten ko men en de inrichting zal goed koper zijn. Oorspronkelijk was de start van de bouw gepland begin 1930. Dat zal nu enkele maan den later worden. Exact is dat niet aan te geven, dat ligt aan de snelheid waarmee de ge meente werkt. De verenigin gen die nu nog gebruik maken van de veüinghai Westerlee. zullen daarom nog geduld moeten hebben. De geplande hal is overigens al geruime tijd volgeboekt. Het wachten is nu op de realisering. de selectie aardig door elkaar gegooid. Toch al zonder Toon Éggers, Patrick Jansscns cn Herman den Haag (gebles seerd), ontbraken na rust ook nog eens Aad Teyl en Paul Kooien. Twee strafschoppen van Cock Keyzer waren er verder nog nodig om de FC'ers op 6-0 te brengen. In Maassluis oefende VDL te gen de jeugd van Feyenoord en verloor met 3-1. De enige Maassluise treffer kwam op naam van Marcel van der Vaart. Bij de rust was de stand 2-0 voor de Rotterdammers. Oegstgeest ODO heeft in Ocgstgcest tegen Fiks een fraaie overwinning behaald. De uitslag had gemakkelijk groter uit kunnen vallen, maar op dc momenten dat ODO drie of vier doelpunten voor stond, werd verzuimd Fiks definitief op afstand tc zetten. Bram Hanemaaijer opende voor ODO de score (0—1), gevolgd door de gelijkmaker van Fiks (11). Een strafworp van Cees van der Vaart betekende 12, terwijl Ania Noordam het wat betere spel van ODO nog meer benadrukte: 13. Die voor sprong heeft ODO niet meer afgestaan, al kwam Fiks nog wel tot 23. Jacqueline Marijs en Bram Hanemaaijer verruimden dc marge tot 25, waartegenover Fiks slechts één treffer kon stel len: 3—5, Dat herhaalde zich voor rust nog een keer, Pia Hane maaijer en Cees van der Vaart waren nu de schutters (3—7), en andermaal antwoordde Fiks slechts éénmaal: 47. In de tweede helft kwam ODO door Kees van der Kooy op 4—8, maar in do volgende fase stokte de aanvallende speelwijze even. Althans in die zin, dat er niet meer werd gescoord. Fiks presteerde dat daarentegen nu wel twee keer, zodat het nog tot 68 kon ko men. De zege van ODO kwam tegen het slot toch niet meer in gevaar. Het werd 69 door Pia Hanemaaijer, vervolgens nog 79, terwijl het laatste woord voor ODO was. Jacquelien Marijs bepaalde de eindstand op 710. Elf records in zwemgaia Vlaardingen Het internationale zwemgaia van VZC ia bad West kreeg een enerverend slot Na de persoonlijke nummers gingen de Vlaardingers nog aan de leiding, maar daarna gaven estafettes ten gunste van DJK de doorslag. Zelfs negen strafseconden konden niet verhinderen dat de Amsterdamse dames wonnen. grecord op de 4 x 100 meter vrije slag. Het was het tweede team, dat een tijd voor zich ii« afdrukken van 6.57.2. Hun na men: Natasja Gerkeman, Caro- !a van der Burg, Marja van der- Schot en Astrid Serry. Het eerste team van VZC werd ge- diskwalificeerd. VZC kwam verder tot elf per-" soonlijke records, terwijl Rem. co Snuverink de limieten be naderde voor de winterkampi oenschappen op de vlinder slag. Topzwetnster Ineke Ran (DJK) werd wel eerste op 100 vlinder, maar haar tijd (1,06) kon niet imponeren. Jo. landa de Rover zwom de IflD meter rugslag in 1.09.7. VZC werd tweede, het Engelse Scarborough derde, PCG vier de, Rotterdam vijfde en Excel sior zesde. Op de 4 x 100 meter vrije slag vestigde de jongens- ploeg van VZC (onder de tien jaar) een nieuw kringrecord. De tijd was 5.36.9 en daarvoor waren verantwoordelijk: Sandy van Dusseldorp, Johan van Hees, Marlijn Koopal en Leon van IJzerloo. Ook de meisjes onder de tien jaar kwamen tot een nieuw krin- Voornaamste uitslagen: flQO school m.o. 10: 1. Carla Wh Paassen 1.38.5; idem jongens 2. Sandy van Dusseldorp 1.28.3; 100 vrij j.o, 12: 2'. Marco, van IJzerloo 1.10.5; idem meis jes onder 14: 2. Sandra Don 1.08.3; 3. Rita Hoogerwerf 1.10.6; 100 vlinder j.o. 14: I. Remco Snuverink 1.Q3.2; idem meisjes onder 16: 3. Irma Voorham 1.11.7; 100 vrij j.o. 16: 2. Marcel Blomsteel 1.00; 16ö vlinder dames: 2. Irma Voor ham 1.13.4; 100 rug heren: 8. Marcel Blomsteel 1.16.5, Esta fette 4 x 100 vrij m.o. 10; 1. Scarborough 6.02; idem jon gens: 1. Scarborough 5,31.2:4 x 100 wissel m.o- 12: 1. DJK 5.48, 2. VZC 5.59; idem jongens; 1. VZC 5.39.2; 4 x 100 vrij m,o. 14: 1. VZC 4.50.7; idem jon gens: 2. VZC 5.08.6; 4 x 100 wissel dames: 1, VZC 5.24,4; idem heren: 3. VZC 4.59.4. Hoek van Holland De wed strijd van rugbyclub The Hoo kers tegen The Dukes heeft een geheel ander verloop ge kregen dan verwacht werd, The Dukes maakte bij de aan vang een wat slappe indruk waarvan de Hoekenaren gre tig profiteerden. In de tweede minuut van de wedstrijd al besloten de Hoekenaren een scrum tegen de try-line van Den Bosch met balbezit, waar na dc bal de gehele driekwart- lijn kon doorlopen en winger René Romijn een try scoorde (40). Het was al snel duide lijk dat The Hookers over de sterkste ploeg beschikte cn het heeft alleen maar aan de thuisclub zelf gelegen dat de uitslag niet hoger uitviel. Al te vaak werd het balbezit slor dig afgewerkt. Voor rust kon Jan van Burg de stand nog naar 80 bren gen, maar na de citroenen kwam het echte offensief van de Hoekenaren pas van de grond. Achtereenvolgens brachten Harry van der Maat, René Romijn. Hans Vijverberg en Jan van Burg de stand naar 24—0. De konversies waren helaas door de straffe tegenwind bij voorbaat tot mislukken ge doemd. Met nog een kwartier te spelen dachten The Hookers al dat de punten binnen wa ren, maar de Bosschenaren vonden de nul aan hun kant toch wat al te erg. Een offen sief met twee tries en een goal was er het resultaat van, om dat The Hookers tegen hun ge woonte in wat in slaap waren gesukkeld en de tegenstander wat kansen kreeg aangeboden. Met name de Hoekse drïek- wartlijn verprutste nogal wat goed gewonnen ballen van de voorwaartsen, die toch de ge hele wedstrijd door een rede lijk overwicht wisten te be houden. Inmiddels staan The Hookers wel op de tweede plaats op de ranglijst met hel-, 2elfde puntentotaal als Te Werve. Zondag komt hekkesluiter RCE/PSV op bezoek bij The Hookers, Die wedstrijd begini om half drie en om één uur speelt The Hookers 2 tegen DSRC uil Delft. Vlaardingen Bij DVO 32 draagt de bouwcommissie vrijdagavond de sleutel over aan het bestuur. Dan kan ie dereen tijdens een open huis zien, dat het aantal kleedka mers van zes naar tien is ge bracht, de doucheruimten zijn vergroot en een nieuwe bestuurskamer is gereali seerd, De oude ruimte daar voor dient nu als ontvang struimte. 2oekt: ca. 25 jaar. Voor ons douane-entrepot in Schiedam. I.b.v, rijbewijs B-E. Bij voorkeur kennis Engelse taal. Tel.af spraak 010-381177. BREDE HAVENSTRAAT 6 VLAARDINGEN TELEF. 35.45.25 Tevens theatergeschenkbonnen voor elk willekeurig bedrag. Geopend van 9.00-13.00 en 13,30-17.00 uur °P zaterdag gesloten 'J--1 FERRO" J'"- V (HOLLAND) produceert,v g rondstoffen en' - installaties vóon, 'C. ;d «emailleer-, keraifllsch&eri plastics Industrie, bodem- verbetering^- produkten voorde i landbouw.- Eigen';:'- vestigingenJn v. geheet Ëuropaién-.- het MlddenrOosten Zustermaat-.;V',"/ schappijen Over de gehete werelcLy i Ferro (Holland) BVi plm. 700 werknemers, is sedert 1929 in Rotterdam gevestigd als dochteronderneming van Ferro Corporation (USA) en staat geheel onder Nederlandse di- rektie. Het grootste deel van de produktie wordt geëxporteerd via eigen verkoopkanto ren in Europa en het Midden-Oosten. Eén van Ferro's specialiteiten betreft de fa- brikage van glazuren en emails. Voor de pro- du ktiefase. die plaatsvindt in de smeltenj zoekt Ferro op 2eer korte termijn: voor bedieningsfunkties. (in 4-ploegendienst) Werktijden: De diensten lopen van 08.00 uur-16.00 uur van 16.00 uur-24.00 uur en van 00.00 uur- 08.00 uur. Honorering: Ferro biedt naast een goed salaris: - 22 vakantiedagen 15 roostervrije dagen extra, totaal dus 37 vrije dagen per jaar: - 8% vakantiegeld tantième; -gratis werkkleding. Vereisten: Het bezit van een LTS-diploma is wenselijk, doch niet noodzakelijk. Overige plaatsingsmogelijkheden: Ook op andere afdelingen heeft Ferro nog een aantal vakatures. interesse? Neem voor informatie kontakt op met de heer A. Hisken, afd. Personeelszaken van Ferro (Holland) BV., Van Helmontstraat 20 (bij MarconipleinL 3029 AB Rotterdam. Tel, 010-76.01.44.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4