Ook Maassluis wil parkeergarage Bij uitwisseling zal 't om Kunst moeten gaan Maud is een beeld om van te watertandeiv PP 1 Kangoeroe van Sitton gestolen lode Kruis vraagt Welf are-werkers I Meer woningwetbouw in Steendijkpolder-Noord lursisten op de fiets in de klem S S&Su Carrousel brengt musical Maud met groot enthousiasme it Eerste officiële daad van Te Loo Man misleidt opticien Informatie over militaire dienst Museumcommissie vergadert morgen tAAKDAG 29 OKTOBER 1979 SC/VD/WW 3 r* {aassluis Ook in Maassluis bestaan plannen, om de arkeerproblemen in de binnenstad op te lossen door 14 et bouwen van een parkeergarage. Het college van B ,,i n W acht zo'n accommodatie een van de mogelijke op- yl sssingen. De Stevin /•Groep, een projectontwikkelaar ie ruime ervaring heeft op dit gebied, heeft inmiddels pdracht van het Maassluise gemeentebestuur gekre- i en, om een studie aan dit onderwerp te wijden. De - V erste schetstekeningen voor een garage, die wellicht ou kunnen komen op het terrein achter de Nieuw- i traat en de Zuidvliet, zijn inmiddels gereed. )je parkeerplannen worden aangekondigd in de aan- jiedingsnota bij de begroting over het komende jaar, ]l jie eind vorige week is gepresenteerd. Zoals bekend irordt door het college van B en W al geruime tijd ;ewerkt aan het zoeken naar maximale parkeermoge- Ijkheden. Over dit onderwerp is, aldus de aanbieding nota, intensief contact met de plaatselijke midden- tand in de Maassluise binnenstad. - Jen ander belangrijk punt m e aanbiedingsnota is het feit, at het bouwprogramma, zoals at is opgesteld voor Steen- üjkpolder-Noord, zal moeten /orden bijgesteld. Volgens het programma in hoofdzaken", at voor het gemeentebestuur eldt als leidraad voor het te Schiedam Veruit de meeste cursisten van het M, C. M. de Jroothuis komen op de fiets. Om die milieuvriendelijke da- ien te belonen hebben burgemeester en wethouders besloten en flink aantal rijwiel klem men te plaatsen voor het gebouw tp de hóek van Sfadhouderslaan en Prins Mauritsstraat. Di- ecteur van gemeentewerken Harm-Gustave de Block is met J' Ie uitvoering belast voeren beleid in de huidige zittingsperiode, dient de wo ningbouw in Maassluis afge stemd te zijn op de behoefte van de eigen bevolking. Ten aanzien van die behoefte wordt in de nota opgemerkt, dat er in het noordelijk deel van de Steendijkpolder onge- ïet is wat de gemeente Schie- lam betreft een van de activi- eiten in het kader van de we reld milieu dag, 4 die volgend 'S aar wordt gehouden. Wie neer tips heeft, kan bellen net de werkgroep energiebes paring in het stadskantoor, te lefoon 260500, Ook de techni sche bedrijven, de Vrom- dienst, onderwijscohsulent Lex Tigges en jeugdconsulent Joop van Broekhoven zijn door het college gevraagd daarover mee te danken. Schiedam Sitton is een bruinlederen siervoorwerp in de vorm van een kan goeroe kwijt Al meer dan een' week geleden was in de dansschool op de Lange Haven ingebroken, maar pas dagen later deed dan- sleraar Cees Sitton <3?Jl aangifte bij" de Schiedamse politie. Zijn kangoeroe was 750 gulden waard. Een brutale diefstal deed zich voor op de Koemarkt Terwijl veel Schiedammers door het hartje van hun stad liepen, hield een onbe kende zich onder hun ogen bezig met het vernielen van het slot van een motor om er daarna op vandoor te gaan. Eigenaar van de Honda was een 23-jarige Rotterdamse metselaar. De motor waarde 5500 gul den had als kenteken nummer XZ-61-54. XJit een winkel op de Broersvest zijn negen leren jasjes gestolen. Het is de po litie onbekend, of men bij de betrokken 65-jarige handelaar inbrak of toe sloeg tijdens de gewone openingstijden. De jasjes kosten per stuk 200 gulden. Hoek van Holland De Welfare-afdeling van het Roode Kruis in Hoek van Holland zit dringend verlegen om vrijwil ligers die bereid zijn om het werk van de afdeling te steunen. jHet gaat voornamelijk om mensen die bereid zijn op gezette tijden een bezoek te brengen aan bejaarden, gehandicapten- jen chronische zieken. Veel van deze mensen zorgen ervoor dat de Welfare-dienst regelmatig handwerk-artikelen kan verkopen. De mensen die deze producten maken hebben daarbij soms hulp nodig of hebben gewoon behoefte aan con tact. En om dat laatste gaat het natuurlijk hoofdzakelijk. en maatschappelijke zorg. Na- pegenen die interesse hebben f' in dit 'vrijwilligerswerk krij gen een basisopleiding waarin «halve technieken van han- Iftrbeid, ook gesproken zal [orden over veel voorkomen- jmektebeelden en geestelijke m dere informatie wordt graag verstrekt door .mevrouw T. M. de Vlieger-McLean, Jan Mayhof 15, telefoon 4219 in Hoek van Holland. vper 200 woningwetwoningen méér zullenmoeten worden gebouwd' dan oorspronkelijk de bedoeling was. Dit aantal komt dan in mindering op de hoeveelheid woningen in de vrije sector. Ten aanzien van de behoefte aan nieuwe koopwoningen valt in Maassluis een verzadi gingspunt te constateren. Vol gens het college is er een „meer dan voldoende" aanbod van vrije sector-woningen in Koningshoek en Steendijkpol- - der, terwijl er een behoorlijk aantal bestaande woningen te koop wordt aangeboden. „Ons college is van mening, dat een temporisering (afrem men red.) van de bouw van eigen woningen in de vrije sector gewenst ïs."t zo wordt in de aanbiedingsnota dan ook opgemerkt „Aan Eurowonin gen BV is uitstel verleend om het laatste gedeelte van het bouwplan in Steendijkpolder- Zuid te realiseren; het gaat hier om 39 woningen. Ook de temporisering van de afbouw van de vrije sectorwoningen in Koningshoek-Koord zal wor den bezien." Het college van B en W kondigt dan ook aan, dat een „afwachtende houding" zal worden aangenomen met betrekking tot de bouw van woningen op het terrein aan de Merellaan, tegenover de Jac. Boezemanstraat en de Burgemeester RippingstraaL Wat de 145 woningwetwonin gen in de Steendijkpolder be treft, die in de zogenaamde Vlaardipgen „Maud is een 'beeld/ gemaakt met mensenhanden/ Maud is een beeld om van te wa* tertanden..."Aldus de titel song van de musical Maud, die het Vlaardingse amateurgezelschap Car rousel vrijdag met groot enthousiasme in première liet gaan. Voorlopige con clusie na die première: geen vlekkeloze' uitvoe ring, vooral tijdens het eerste uur, maar het zit er in dat wanneer de trein van voorstellingen een maal in gang is gezet de kinderziekten snel zullen verdwijnen en er een ge zonde, the2terrïjpe Maud zal zijn verschenen. Zoals bijna elke musical gaat ook deze over de lief de. De liefde van hoofdper soon Rick (Martin Weber), of althans zijn liefdesfanta sieën. Riek is het tegenbeeld van de gladde versierder. Hij heeft het moeilijk met de meisjes. Zijn verlangen is er echter niet minder om. En zo kan het gebeuren dat de arme jongen verliefd wordt op een creatie van beeldhouwer Steven (Roon Fluijm). Steven, die zoals hij zelf meermalen aan het pu bliek uitlegt, op zoek is naar de volmaakte vorm, de vol maakte vrouw. Tussen het beeld en 'Kick ontwikkelt zich een merk waardige romance. Het Iceld komt in de gekwelde a an tas ie van Rick tot leven, presenteert zich als Maud (Els Weber) en er ontstaat iets moois. Lang kan dat na tuurlijk niet duren. De ro mance komt tot een wreed einde wanneer beeldhou wer Steven in een vlaag van artistieke vertwijfeling zijn geesteskind aan scher ven slaat. Rick blijft met lege handen achter. Pauze. Na de pauze komt het toch nog allemaal goed. Rick krijgt voor Maud een veel reëlere liefde terug: Anne- miek (Angela van Tol), 'in door Jan Hendrik Bakker het stuk de feminerende dochter van Steven. 'Met lede ogen heeft zij aange zien hoe het huwelijk tus sen haar vader en moeder kapot is gegaan en Rick be tekent voor liaar meer dan het hanige mannetjestype waarop zij als zelfbewuste vrouw tijdens het stuk zo schimpt. Tot zover in een notedop het verhaal. Nu de uitvoe ring. Daar valt toch wel het een en ander op aan te mer ken. Hoewel het stuk waar schijnlijk voldoende schwung in zich heeft om tot een aanstekelijke musi cal uit te groeien ontbrak het tijdens de première nog een beetje aan overtuig" kracht Vooral in het 1 het geheel kwam wat moei zaam op gang. Voor een be langrijk deel lag dat overi gens aan de geluidsweerga ve. Het orkest drukte de ge zongen tekst soms Je onver staanbaarheid in. Ook de balletten zaten niet helemaal onberispelijk. De vloeiende wervelende vaart was vooral in het begin ver te zoeken. Jammer, want tesamen met de echt schit terende muziek vormen die balletten van choreografe Anneke van Gelderen de dynamiek van het stuk. En zo hoort het ook bij een mu sical. Maar het moet gezegd worden dat zeker na de pauze veel van de oneffen heden al verdwenen waren. Ongetwijfeld zal de aanvan kelijke onzekerheid ver band hebben gehouden met de moeilijke omstandighe den waaronder Maud tot stand moest worden ge bracht. Dick Borst, de muzi kale motor van Carrousel, moest het door ziekte af la ten weten. En probeer zo'n fat maar eens een, twee, rie te vullen. Dat Carrousel naarmate het stuk vorderde in zelfver trouwen toenam kwam met name in het spel van Roon Pluijm tot uitdrukking. Aan .de finale van de musical stond er een overtuigende en menselijke beeldhouwer op het toneel, terwijl deze in het begin toch iets ge kunstelds had. Het zou ech ter ook kunnen-zijn dat sce narioschrijvers Ed Verkade en Chris Bezooijen de musi- cal een wat trekkerig begin hebben gegeven, waardoor het moeilijk zal blijven om onmiddellijk bij het opgaan van het doek die snelheid te ontwikkelen die een musi cal vereist. Het blijft overigens zeer te prijzen dat Carrousel als amateurgezelschap het zich niet makkelijk heeft ge maakt. Liedjes, balletten en muziek zijn niet van het dat-doen-we-even-soort. Ze vereisen een professionele toewijding. En het is duide lijk dat die ook gegeven is, al kwam het er nog niet he lemaal uit Daarom mogen we hopen dal Maud nog veel uitvoeringen beschoren zal zijn. Want met iedere uitvoering zal het stuk groeien. Da's een ding dat zeker is. Alle voorwaarden zijn immers aanwezig: en thousiasme, het echte ama teur-schap en kundige men sen. „stedelijke straat" zullen wor den gebouwd: het Maassluise college verwacht dat begin 1980 met die nieuwbouw zal kunnen worden begonnen. De onderhandelingen tussen de Algemene Woningstichting „Maassluis" en de bouwer zijn in een vergevorderd stadium. Schiedam Schiedams nieu we burgemeester John te Loo heeft zijn eerste officiéle daad achter de rug. Vrijdag reikte hij namens de koningin twee koninklijke onderscheidingen uit aan jubilarissen bij Wiiton- Fijenoord. Voor veertig jaar trouwe dienst ontvingen de heren Breedveld en Van Oos- saanen ieder een ere-medaille in brons behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Bij dezelfde gelegenheid wer den de heren Van Balen, Den Breems, Comelisse, Kouwen- hoven, Loman en Weitering in het zonnetje gezet, omdat zij vijfentwintig jaar werkzaam zijn bij de scheepswerf. Schiedam „Het is het oude liedje,"' zegt hoofdinspecteur van politie Piet van den Hen gel, maar toch heeft de 50-jari- ge opticiën L. J. Lips uit de Mgr. Nolens!aan het meege zongen: eind vorige week kwam bij hera een man in de winkel, die vroeg of hij even plassen mocht. De opticlën verwees hem naar achteren, hielp intussen enkele klanten en zag op een gegeven mo ment de man de winkeldeur openen. „Ik ga even mijn vrouw halen," zei de man nog en verdween. Later merkte de opticiën, dat uit het vertrek naast de wc zijn zwarte portefeuille met 1400 gulden en betaaipas met - cheques ter waarde van 380 gulden waren gestolen. Vlaardingen De militaire dienstgroep van het JAC orga niseert een informatie-avond' voor "jongens die in november in .dienst moeten. Op deze avond komen allerlei onder werpen aan de orde. Zoals de rechten en plichten van de mi litair, de VVDM (de vereni ging van dienstplichtige mili tairen), 35, dienstweigeren, uitstel/afstel van de militaire dienst, studie, kostwinner schap enzovoorts. Met behulp van een dia-serie zullen deze onderwerpen 'verduidelijkt worden. De avond wordt gehouden op donderdag 1 november in het JAC-pandje, P. K. Drossaart- straat 201 en begint om 20.00 uur. Ook bestaat de mogehjk- 'heid telefonisch inlichtingen te verkrijgen. Maandag tot en met vrijdag tussen half twee en vijf uur onder nummer 344713. Schiedam - - De mu seumcommissie maakt nog geen aanstalten om de discussie over het Schiedamse mu seumbeleid voort te zetten, ondanks de landelijke aandacht die enkeie maanden geleden daarvoor be stond. Reden is dat de toen* geplaatste opmer kingen nog moeten worden verwerkt in de beleidsnota, zoals museumdirecteur Hans Paalman deze had gemaakt. Wel staat op de agenda voor morgenavond een - nieuw plannetje. Het idee is geboren om het kuns tbezit van Schiedam syste matisch uit te wisselen met de collecties van de partnersteden: Esslingen, Norrskaping, Velenje, Vïenne en Udine. Als men in het buitenland daarvoor ook warm loopt, zou vol gend jaar met deze inter nationale kunstuitwisse ling kunnen worden be gonnen. Udine Te verwachten valt, dat morgenavond in het mu seum de eis wordt gesteld dat het dan ook wel echt om „kunst" moet gaan. De uitwisseling behoort in dat geval geheel op het vlak van het museum te liggen. Met die voorwaarde wordt voorkomen, dat zich op nieuw conflictsituaties voordoen zoals vorig jaar rond de fototentoonstelling uit Udine. Deze stad ligt in de Noord- italiaanse'provincie Fritili, die in 1976 door zware aardbevingen werd geteis terd. Om de getroffen partners tad een helpende hand toe le steken werd onder de Schiedamse be volking een geldinzame ling gehouden, die hel „schandalige bedrag" aldus de toenmalige burge- meester Arie Lems van 1500 gulden opbracht De gemeente moest er voor het goede fatsoen 50.000 gulden bij neertellen om niet al te veel achter te blijven bij de collecte-op brengsten in Esslingen en Vienne. Twee jaar later,» tqen overigens bleek dat het geld nog steeds niet overgemaakt was, werd vanuit Udine een'serie fo to's opgestuurd van de stad na de aardbevingen en van de wederopbouw. Met het verzoek van de afde ling internationale uitwis seling van de Schiedamse Gemeenschap o.m daarvan een tentoonstelling in te richten in het stedelijk museum kwam dat aan de orde in de museumcom missie. Er was onverwach te weerstand, omdat het niet om werk van een kumifotograaf zou gaan. Zelfs niet een klein boven zaaltje werd aan Udine ge wijd, hoewel dat niet door lopend werd gebruikt en in feite Schiedam in more le zin toch ook wat had goed te maken. Maar een kleine meerderheid in de museumcommissie wees de tentoonstelling af, en zo was een nieuwe culturele rel opts taan. „Echte kunst" Als alternatief werd dien stencentrum 4 Molens ge noemd, maar om onduide lijke redenen zijn de Udi- ne-foto's ook daar nooit komen te hangen. Zelfs kan de vraag worden ge steld. waar de foto's geble ven zijn. Om „echte" kunst zal het dus moeten gaan om zulke problemen te voorkomen. Overigens is in dit ver band aardig om op te mer ken, dat de vrijdagavond geopende documentaire- tentoonstelling van de Westduitse schrijver/jour nalist Günther WaÜraff ook niet helemaal onder de noemer Kunst te rang schikken is.'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3