T spout SVV's werklust niet beloond Olympia één doelpunt beter dan DHS CKC en VFC terecht onderaan Excelsior ?20 onzeker De Hoiiandiaan: geen verrassing Pech achtervolgt Martinit FC Vlaardingen zet opmars voort De Hoek het laatste woord Schiedam laat veilig Angstcomplex overheerst wm .Geel voor Loovens en Den Tuinder Leo Jansen redt RKWIK MAK B.V. jvïAANDAG 29 OKTOBER 1979 SC/VD/WW 5 In ijk ij pov« e ovb T»i ang ►eel^ ikvoei eploi 3. B; Dordrecht Domme pech achtervolgde Martinit in de uitwedstrijd tegen SSW. Pech, omdat vooral in de eerste helft paal en lat een treffer voor Martinit in de weg stonden. De thuisclub was al heel snel tot een treffer gekomen, maar het was teleurstellend voor de Schiedammers, dat een overtreding van Giel Gouka met een strafschop werd gehonoreerd. Daaruit werd het 20. s Na de rust speelde Martinit goed, maar bij de zestien meterlijn ging het fout. Toch kwam het na een vrije trap door Chiel Gouka op 2—1. Kort voor tijd mocht Gouka een strafschop nemen. De bal werd door de kee per voor de voeten van Ruud Quadt geslagen. Diens in zet trof wel rüos, maar net in het fluitsignaal van de scheidsrechter, die het einde van de wedstrijd aankon digde. Een protesterend Martinit kreeg van de man als antwoord: „Tijd is tijd en daar houd ik mij aan". Daar moest een teleurgesteld Martinit het dan maar mee doen. Gouda „Armoedig", zongen Be rry Janse en Jan Kooiman izi koor. De eerste als trainer van Olympia, die zijn ploeg een be nauwde 10 zege zag behalen. De tweede als oefenmeester van het Schiedamse DHS, dat in de eerste helft wel heel schamel voetbal op de mat legde. „Slechtvoetbal van beide kanten. Vooral in de eerste helft hebben wij het af laten weten. Toen liepen we gewoon achter die gasten van Olym pia aan te hollen. En wat stelt Qlym- Eia ten slotte voor? Maar als ik de ansen voor beide ploegen afweeg, dan zeg ik: de gelukkigste heeft ge wonnen". „Ook vond ik de scheidsrechter (De Wit uit Den Haag) erg zwak. Voor overtredingen van ons floot hij wel, maar die van Olympia zag hij door de vingers. Wat zo'n man als Arie Ried ijk allemaal mag uitvreten in zo'n wedstrijd. Dat is gewoon ver schrikkelijk. Hij werd echter een keer door een verdediger van ons neergelegd en kreeg op die manier de scheidsrechter mee". „Slecht voetbal. Had je wat anders verwacht?" zei Berry Janse geheel naar waarheid. De voorgeschiedenis van,deze wedstrijd beloofde natuur lijk al niet veel. Beide ploegen leven in de marge van de eerste klas, zodat hardheid de wedstrijd zou gaan be heersen, hetgeen ook gebeurde, öm de haverklap moest het spel worden stopgezet om weer eens een speler op te kunnen lappen. Als men van deze vrij hopeloze vooruitzichten uitging was de eerste door Frits Overeijnder helft toch wel hét aanzien waard. Zeker aan Olympiazijde slaagde men erin de nodige kansen te creëren. Zo kon Joop Molendijk reeds na enkele minuten het eerste Goudse doelpunt op zijn naam zetten na een solo van Bobby Mattitatatiwen. Zijn schot ging echter naast. De donkere Olym- pia-middenvelder, samen met Arte Riedijk uitblinkend in de Goudse formatie, mocht het in de 25ste mi nuut 2elf proberen. Na een corner van Frans Kruit en een doorkopbal, van Ronald van der Ban schoot hij" echter de bal over de doellat Rob Korengevel kreeg aan de ande re kant de bal verkeerd op Zijn schoen in een doelrijpe situatie, het geen een onverdiende achterstand van Olympia voorkwam. Rinse van der Spoel, de DHS-linksbuiten werd genoteerd in het boekje van arbiter De Wit, wegens het onderuitschop pen van Arie Riedijk. Na het vroege doelpunt van de Gou wenaars in de tweede helft Joop Molendijk profiteerde van een fout van keeper Ton Kooiman nadat Van der Ban uit een voorzet van Mattitatatiwen had ingekopt gaf de tweede helft dermate slecht voet bal te zien, dat vele toeschouwers voortijdig de warme kachel gingen opzoeken. DHS deed nog enige po gingen om langszij te komen, maar de aanvallen toonden zo'n gebrek aan fantasie, dat de verdediging van Olympia bij lange na niet bet sterkste punt van de ploeg - vrij simpel een gelijkmaker kon voorko- diëd lit ft leaps Na 4 iM«| loeki jopfo HVO rlaaj rtani spel wit ft tslap TiD Aad Teyl zet FC Amsterdam voor schut Aad Teyl op weg naar 3-1 Vlaardingen FC Amsterdam maakte op ondubbelzinnige wijze kennis met Aad iTeyl, een bonkige spits, die weliswaar een 'strafschop „versierde", maar met een on vervalste hattrick FC Vlaardingen in de etalage zette. Voor de derde maal bleef de ivu|formatie van Hans Dorjee nu al ongesla gen. Het gevolg van aanvallend voetbal, 'dat' zelfs, zoals het dat gisteren demon streerde, een ovatie opleverde. rdiji Men kan zich afvragen waar toe dit „speelse" FC Vlaardin gen in staat "is. Bij voorbaat al wil Hans Doijee de zaak niet overschatten. „Wanneer we op een gemiddelde van één kun nen spelen, ben ik al tevre den". Centraal in zijn opdracht staat de angst weg te nemen. Tegen FC Amsterdam deed zich in de rust de situatie voor, dat de spelers bang waren om een 2-1 voorsprong te verdedi gen. Dorjee: „Dat ïs een groeipro ces, zelfs toen Krsto Mitrovic wederom met een liesbles sure het veld vijf minu ten na rust moest verlaten, was er nog niets aan de hand. De oplossing was to'en Johnnie Jansen terug te halen naar de verdediging en Bep de Ruiter weer op de 'plek van laatste, man te laten spelen". Zo mogelijk ging het toen nog beter met de Vlaardingse de fensie, die in het stadium, dat FC Amsterdam dringend om de gelijkmaker verlegen zat, weinig uitgespeelde kansen kreeg. De laatste twintig mi nuten beheerste FC Vlaardin gen, zonder de zieke Paul Kooien, zelfs het middenveld. De uitloop bleef beperkt tot 3- Han's Jansen (VFC) en Peter Beekhoven (VFC) zijn de CKC-verdedigers Wim de Boer en Jos Houweling te snel af. door Bas van den Berg 1, maar Het had ook 4-1 kun- nen zijn. Op weg naar attractief voetbal is FC Vlaardingen niet langer meer afhankelijk van inzet en enthousiasme. Snel aansluiten de achterspelers, een veelvul dig combinerend middenveld, met als toetje een zeer lastige Aad Teyl, was FC Amsterdam duidelijk té veel. Het wilde snel de winst binnenhalen, zoals de laatste jaren tegen FC Vlaardingen het„ geval was, maar stuitte op doordachte combinaties, die alleen maar werden opgelost door veelvul dig terug te spelen op doelman Jaap Bloem. Reacties Maar was FC Amsterdam na Kralingscvecr Trainer Hans van der Hoek kon na af loop van de wedstrijd CKC VFC nog de moed opbrengen een grapje te maken. „Een ei zonder zout, zo noemen jullie dat toch?" Hij doelde daarmee op het feit dat geen van beide ploegen bij machte was ge weest een doelpunt te maken. In zoverre heeft de CKC-oe- fenmeester gelijk, dat de ver toning een bijzonder smaaklo ze-aangelegenheid was. Geen van beide ploegen had ook ,maar enige aanvallende kwa liteit in huis. Zelfs de inzet Was ver te zoeken, zodat de grootste verliezer het publiek was. „Wat wil je?" analyseerde VFC-trainer Wolter Bos. „De laatste weken heeft onze ver dediging zoveel treffers om de oren gekregen, dat wij er nu op uit waren de nul vast te houden. Bovendien laat de grasmat bij CKC het gewoon niet toe om tot aanvallend voetbal te komen. Voor dat je er erg in hebt is de bal alweer weggesprongen Toch had de Vlaardingse ploeg alle kans in de wedstrijd tegen het zwakke CKC. De Kraling- seveerders openden, wellis- waar met een energiek ogend offensief, maar na een kwar tierde ebde dit helemaal weg. De hoge voorzetten van Jaap door Ksrel Strack van Schijndel Elshout waren een makkelijke voor VFC-doelman Rob Be- rkelmans, mede doordat spits- speler Van Tuyl verzuimde in te komen. De resterende zeven kwartier hielden de ploegen angstvallig de deur dicht. De teruggekeerde Arie van Vliet - vorig jaar ontving hij nota bene een afscheidscadeau van de club (red.) - heerste als vanouds in het eigen straf schopgebied. De Vlaardingse aanvallers kwamen er met hoge ballen niet aan te pas en langs de grond waren ze wel sneller dan de CKC-defensïe, maar fysiek kwamen zij nog tekort. Toch kwam CKC hal verwege de tweede helft in moeilijkheden. De beste aan valler van VFC, Peter Jeup, soleerde razendsnel door de CKC-verdediging. Tot ontzet ting van alles wat Vlaardingen heet, belandde de bal echter op de lat. Johan Kuiper was net te laat aanwezig om uit de rebound de bal alsnog langs de goed spelende doelman Huug Rook te plaatsen. Aan de andere kant kreeg Henny van Tuyl twee kansen. Beide malen redde Brekel- mans op overtuigende wijze. De handsbal, die Pim van de Berg bij een van die gelegen heden maakte, werd niet door de redelijk leidende scheids rechter Ben Kempers opge merkt. Vlak voor tijd moest keeper Rook al zijn talent erbij halen om een schitterend inge schoten vrije trap van Benjert tot corner te verwerken. Hans van der Hoek meende dat beide ploegen tactisch te gen elkaar waren opgewassen. „Wij zitten in een soort diepte punt. De jongens kunnen niet het risico nemen om te verlie zen. Daarom ook ontbreekt de durf om diep te gaan in de aanval. Bovendien hebben de verdedigers angst om inciden teel mee naar voren te trek ken. Daarom ook dat we zo weinig kansen kunnen creë ren. Omdat VFC er ook op uit was de nul vast te houden, is de uitslag een logisch gevolg. Het wachten is nu op een ge lukkig doelpunt in de wed strijd tegen ODS. Misschien dat de p/oeg dan wel wat vrije speelt". veel omwegen in de aanval, dan was er, wanneer Martin Wigge man sen het op zijn heu pen had, geen houden aan. Hij alleen stond dan ook regelma tig oog in oog met doelman Toon Eggers, die echter zo uit stekend keepte, dat hij met zijn flitsende reacties FC Vlaardingen van een achter stand aflüeld. De na afloop trotse doelman: „Vooral van die Wiggemansen waren de schoten heel hard. Eén keer kwam ik er snel uit en ving de bal op m'n buik op, dat deed wel even zeer". Het typeerde FC Amsterdam, dat het na een listig genomen vrije trap van Co Stout („na een charge van Krsto Mitro vic", red.) méér wilde. FC Vlaardingen wilde ook dol- graaf aanvallen, maar steeds weer liepen de acties klem. Totdat Aad Teyl, toen hij door Theo Swart werd aangepakt, zich theatraal liet vallen en scheidsrechter Peter Gans di rect een strafschop (cadeau) gaf. Anders dan tegen Fortuna Sitterd schoot hij de bal be heerst in de linkerhoek: 1-1. Dezelfde Aad Teyl zou daarna vele malen genoemd worden. Zelfs verdween hij eerst nog in het boekje van Peter Gans als gevolg van een (derde) gele kaart („Stom natuurlijk, maar ik stak m'n been uit voordat ik er erg in had") om daarna wéér vanaf elf me ter, nu in de rechterhoek, raak te schieten. Johnnie Jansen werd echter aangepakt door doelman Jaap Bloem en in dit geval was de strafschop te recht Dat dezelfde Peter Gans twee strafschoppen voor FC Am sterdam wegwuifde, leverde de smaak van een „thuisflui- ter" op, maar de oud-Schle- dammer had zich na afloop goed in bedwang. Jn beide ge vallen waren de overtredin gen buiten het strafschopge bied en dat was voor mij vol doende. Overigens had ik wel wat moeite het tempo te vol gen, want de wedstrijd, die aantrekkelijk was, ging erg snel. Ik heb wei mindere eer ste divisiewedstrijden geflo ten. Maar ja, dat krijg je met twee aanvallende ploegen". Hoewel 2elfs Herman den Haag op links één van de dap pere verdedigers was, Wigge mansen voor open doel de vuisten raakte van Toon Eg gers, werd het drama com pleet, toen Aad Teyl de bui ten spel vak ontweek en 3-1 scoorde. FC Amsterdam was uitgeblust en FC Vlaardingen vierde feest. Wissels: Ce es Do- menie voor Krsto Mirovic en Ronnie Bongers voor Paul Kooien. Alphen Excelsior 20 heeft na een goede wedstrijd toch het onderspit moeten delven tegen Alphense Boys. De' Schiedammers moesten het doen met Sjieuwke Kamstra .(uit het derde) onder de lat en dat maakte de verdediging onmiskenbaar onzeker. Ex celsior speeltte vanuit de counter. Het liet de thuisclub rustig komen, om dan met snelle uitvallen de verdediging van De Boys aan de tand te voelen. Domme pech hield Excelsior echter van één doelpunt af. In de verdediging werd ook al pa niekerig gevoetbald, maar toch bleven ook daar doelpunten uit Na de rust kwam Excelsior aan een verdiende voorsprong. Het was uit een vrije trap binnen het strafschopgebied, waar door Peet van der Hoeven de stand op 01 bracht Eenieder verwachtte het tweede doelpunt van Excelsior, maar het liep anders. Een verre rui mende trap vanuit de verdediging werd door Frank Wouterse en doelman Kamstra verkeerd beoordeeld, waardoor de thuisclub gemakkelijk tot i1 kon komen. Dit gaf Alphense Boys vleugels en het was weer een verdedigingsfout, waaruit het uiteindelijk de overwinning greep. Rotterdam - De Hoiiandi aan heeft koploper DRL be- - ter partij gegeven dan de 2-0 nederlaag doet vermoeden. De Vlaardingers creëerden in de eerste helft zelfs een duidelijk overwicht, maar hadden pech bij de af werking van de kansen. Zo ging een schot van Jack Rie dijk net naast het doel, waarna een binnen het doel gebied door Rob Maat inge kopte bal dankzij een fabe lachtige reactie van de Rot terdamse keeper geen treffer opleverde, Ook de tweede helft leverde al snel een kans op voor de Vlaardingers, toen Ben Flori- das een voorzet van Rob Maat inkopte. De bal ging echter ra kelings naast. Ondanks het sterke spel van De Hoiiandi aan nam DRL de leiding, toen een Rotterdammer uit een hoekschop via de grond inkop te: 1-0. Vijf minuten voor tijd blies de scheidsrechter onte recht voor buitenspel, terwijl Peet van der Waal, Rob Maat en Ben Floridas in een kansrij ke positie stonden. De Rotter dammers namen de vrije trap snel, waardoor Bert Groen door overmacht gedwongen alleen ten koste van een straf schop kon redden. Het bleek slechts uitstel van executie: 0- Z Hoek van Holland - Hoek van Holland heeft een zwaar be vochten 2-1 zege behaald ou GDS. Een geluk voor Hoek van Holland was dat de spitsen van GDS 2ich voor de rust geen raad wisten met de legio mogelijkheden. Het was doel man Kees Dekker die zijn ploeg toen voor een achter stand behoedde. Na de rust leek het evenwel de verkeerde kant op te gaan, toen GDS al snel op een voor sprong kwam. Merkwaardig genoeg betekende die treffer een opkikker voor Hoek van Holland. Max Nelwan bedien de Georg Fiöhr op maat die glijdend de gelijkmaker kon inschieten. Hoek van Holland zou zelfs met dewinst gaan strijken toen uit een pass van Henk Boon Menno Bouma doeltreffend kon afronden:2-l. Vènlo SW-trainer Pim Visser rag toch één duidelijk lichtpunt de 2-0 nederlaag tegen FC .VVV. In het door zo'n kleine 'Wjfduizend toeschouwers be volkte stadion De Koel had SVV eindelijk weer eens werklust ge- •wond en daarmee zelfs bijna 'Voor een verrassing gezorgd. Zo- •"Ver kwam het echter niet, want TC VVV bleek in de persoon van ^Stanley Bish een uiterst nuttige "kansenbenutter te bezitten, die ;[p de 70-ste en 76-ste minuut de Schiedammers toch met lege •«inden naar huis stuurde. *Als we iets meer flair en durf. fi'i hadden getoond, was er meèr dan een nederlaag te behalen geweest", zei Pim Visser, die ook het onge noegen mocht smaken, dat acties van Hans Loovens en Jan den Tuinder door scheidsrechter Seve- rein met geel werden bestraft. „Verdedigend stak het met Jos Zoetmulder, Rinus Steenbergen, Hans Loovens en Jan den Tuinder goed in elkaar. De inzet was echter de voornaamste winst van de wed strijd". Vooral in de eerste helft liet SW, dat vanwege de reputatie van de thuisploeg behoudend was begon-* nen, zich van een uitstekende kant zien. De Schiedammers kwamen er goed uit en pas na kleine kansjes van Henk Saiari, Adri Nanlohy en Aad van djr Vlist, kon VVV in het laatste kwartier voor de rust iets terug doen. De -onnodige- paniek in het strafschopgebied werd door Bas van Noortwijk knap ongedaan gemaakt. „Ik voelde, dat er hier meer inzat Dus zijn we de tweede helft wat meer open en op de aanval gaan spelen", aldus Pim Visser over het tweede bedrijf. Die nieuwe tactiek leek alle kansen van slagen te heb ben, toen Dick Hoogmoed na 25 minuten vanaf drie meter mocht inkoppen. De bal caramboleerde echter via de Venlose goalie niet in het doeL Vijf minuten Tater was het aan de andere kant wel raak, toen verkeerd uitverdedigen van Bart Kreft (invaller voor de met een spierblessure uitgevallen Adri Nan lohy) de bal bij Henk Jansen deed belanden. De VVV-linksbuiten rommelde wat met. Hans Loovens, maar kreeg de bal toch bij de twee de paal, waar de kleine Stanley Uish tussen iedereen door dook: I- 0. SVV was even aangeslagen en kreeg nog geen zeven^minuten la ter de genadeklap, toen de ^voor Nijssen ingevallen Van Oosterom met een schitterende voorzet Bish bediende. De oud-N AC en Wage- ningen-topscorer haalde opnieuw doeltreffend uit: 2-0. De Schiedam mers, die inmiddels Wim Mulder („weer wat last van het dijbeen") voor Cor Peitsman hadden vervan gen, probeerden nog wat aan de score te veranderen, maar FC VVV gaf verdedigend geen krimp. Opstelling SW: Van Noortwijk, Zoetmulder, Loovens, Steenbergen, Den Tuinder, Van der Vlist, Mul der (Peitsman), Kiebert, Hoog moed, Saiari, Nanlohy (Kreft). Jan den TuJnder.....gee!.. Schiedam-Na een spannend en uiterst enerverend duel heeft Schiedam met 4-3 ge wonnen van Waddinxveen. Al snel kreeg de thuisploeg een tegenslag te incasseren toen de Waddinxveen op een voor sprong kwam: 0-1. Gelukkig voor Schiedam werd het al snel gelijk via een schitterend doeplunt van Nico van Huet. Eric Kolmeijer schoot de Schiedammers naar een voor sprong en het was na de rust alweer Kolmeijer die na een combinatie met Rob Beukers- de marge verruimde tot 3-1. Schiedam kon het na dit doel punt allerminst rustig aan gaan doen. Waddinxveen kwam terug tot 3-2, maar het was Nico van Huet die voor 4- 2 zorgde. Nog waren de Schie dammers niet veilig, want op nieuw kwamen de bezoekers terug: 4-3. Het laatste fluitsig naal kwam dan ook als een verademing voor Schiedam. Vlaardl ngen r Dat RKWIK uiteindelijk met de winst (1-0) ging strijken was meegeno men. Maar de manier waarop de overwinning tot stand kwam was verre van overtui gend. Zowel de Vlaardingewrs als OSS brachten er niet veel van terecht Een gelijkspel zou dan ook de veldverhouding beter hebben weergegeven. Aanvallend kwamen geen van beide ploegen tot scoringskan sen en het veldspel vertoonde zoveel mankementen,dat er weinig te genieten viel voorde toeschouwers. De winnende treffer kwam na de rust tot stand. Een aanval van OSS werd door Leo Jansen onder schept die geen moeite had met afronden. 1-0. Voor goede en bet*«/bare sporttrükmimn camping - apprt* wmtoeipoct Hoogstraat 135 Schtad rn-Tet, 2flT932- «v-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5