SPORT Hermes DV Westlandia: met open vizier Laf DSS toch nog naast Voorne Delfia houdt Fortuna niet tegen - V WF Niet mooi, maar wel aantrekkelijk Eerste nederlaag van Stanley Nooitmeer uitblinker MSV 71 verrast Omstreden doelpunt be slissend Frans Lansbergen handig' tegen. Ursus VDL haalt wéér uit Boudewijn Groen redt Vlaardingers SFC ongelukkig MAANDAG 29 OKTOBER 1979 SCfVD/WW-6 Schiedam/Vlaardïngen De meest opvallende uitslag van het afdelïngsvoetbal langs de Waterweg was die bij FCN '66Wico. JDe Schiedammers wonnen met niet min der 'dan 9—0. Een prestatie van formaat leverde MSV '71 door koploper TJSC een punt te ontfutselen. Koploper WF boekte op eigen veld de eerste nederlaag, OHW won met 2—0. SVDPW tchslotte moest in de uitwedstrijd te gen Pechvogels in de laatste minuut een voorsprong van 10 uit handen geven. 1 FCN '65—Wico 9—0 Schiedam De wedstrijd Hermes DVS-Westlandia (uitslag 2-2) was weer eens een uitzondering op de re gel, dat voetbal, met als inzet de onderste plaats, niet aantrekkelijk kan zijn. Integendeel, want hoewel het spelpeil nauwelijks het niveau haalde dat van een re delijke eersteklasser mag worden verwacht, beleefde het duel van de beide met open vizier strijdende ploe gen talloze hartverscheurende momenten in het straf schopgebied. J>at vind ik een concessie, die ik van harte doe", bevestigde Westlandia-trainer Cees Zoete melk. Als je nu ziet, op hoe veel negativisme wij als kers verse eerste-klasser zijn ge- door Emile' Schelvis stuit, dan denk je ook fijn eens met elf man voor de pot te gaan liggen. Maar ons spel, dat vorig seizoen nog goed was voor 54 goals, leent zich daar gewoon niet voor. Geluk- kig had Hermes DVS óók een positieve instelling". Toch wist Westlandia zich in eerste instantie geen raad met de vroege voorsprong, toen Ted Scholtens al in de vierde minuut vanaf dertig meter een vrije trap ineens langs de ver raste Hans Jonker knalde. Hermes DVS waggelde als een aangeschoten eend over "het veld, maar de Naaldwijkse ploeg weigerde het duel vroeg tijdig te beslissen. Hermes DVS kreeg met behulp van de aarzelende Westlanders zelfs twee-unieke kansen op de ge lijkmaker, maar Frans Bou- man en Jeroen Roevers faal den voor open doel. Toch kwamen de Schiedam mers op slag van rust nog ge lijk. Laatste man Co Goudri- aan (foutloos 1! spelend; zette weer één van zijn rushes in, en na een goede één-twee com binatie met Peter Boon lïfte de Hermes-vei dediger de bal langs Geert de Vreede; 1-L „Het geluk lachtte ons toe, maar mag het astublicft ccn keer", verdedigde Hermes- trainer Wim Verhoorn zijn equipe. „Het elftal zit in een opbouwfase. Het is bekend, dat de zaken na vorig seizoen een andere wending hebben genomen.We werken nu al leen nog maar met spelers, die iets voor een vereniging wil len betekenen". Kort na de hervatting leverde de eerste de beste Schiedamse aanval opnieuw een treffer op, omdat Westlandia eerst be wonderend toezag hoe Peter Boon de bal binnen hield en vervolgens Rob van Vooren alle gelegenheid bood om van dichtbij verwoestend uit te ha len: 2-1. Samenvattend lieten Jeroen Roovers (tweemaal), Co Goudriaan, Peter Boon en Rob van Vooren voor Hermes DVS scoringsmogeiijkheden ongebruikt, terwijl de zelfver trouwen ontberende Eric Veenman voor Westlandia een schitterende kans Het liggen. De gelijkmaker kwam tóch en wel na een uitstekende door kopbal van dezelfde Veenman, die Anthonie Visser in' staat stelde simpel te scoren: 2-2. Ook hierna schuwden beide teams de aanval niet en het was na weer 25 woelige minu ten een klein wonder te noe men, dat 2-2 de eindstand was. In de laatste fase was het juist weer Westlandia (Anthonie Visser) dat de wedstrijd niet wilde beslissen. .95 Peter Boon haalt uit voordat Sjors van Holsteyn (Westiandia) kan ingrijpen. Schiedam - DRZ-doelman Ton Collé legde na de matige wed strijd tegen stadsgenoot Ursus de handen bemoedigend op de schouder van Aad Bierhuizen en murmelde tegen de inte rim-coach van Ursus: ;,Jammer jongens, jullie zijn bestolen". Inderdaad was het doelpunt, dat DRZ een 1-0 zege oplever de, „diefstal" te noemen, omdat scheidsrechter Richard van de Bas zeven minuten voor tijd een overduidelijke handsbal van Frans Lansbergen over het hoofd zag. Een verdwaalde hoge bal in het strafschopgebied van Ur sus leek een prooi te zijn voor Henny Verschoor, maar voor dat de voorstopper de kans kreeg om te koppen verander de Frans Lansbergen de bal met zijn bandexi van richting. Met een voor bijna iedereen waarneembare slaande bewe ging .smashte" de achterover .vallende DïtZ-spits de bal via Maassluis - VDL haalde weer eens ouderwets uit. Tegen het op de eveneens tweede plaats staande Ale xandra a'66 werd een roya le 5-0 overwinning be haald. Een overwinning die geen moment in ge vaar is geweest, ook niet toen VD1 na een 1-0 voor sprong, door een doelpunt van Marcel van der Vaart, een strafschop tegen kreeg. De Rotterdammers faalden van elf mèter. Dit overkwam eveneens Geor ge Kouwenhoven, toen hij een strafschop mocht ne men nadat Charles Ebe- lïng was onderuit gehaald. VDL nam toch afstand toen uit een voorzet van Marcel van der Vaart Kees de man de bal voor het inschieten had: 2-0. Het derde doelpunt kwam op naam van Marcel van der Vaart, die wel de juiste richting kon vinden vanaf elf meter, toen hijzelf in het strafschopgebied was onderuit gehaald: 3-0. Hierna ging VDL gestadig door. Uit een voorzet vam Jan van Altena kon Cha- les Ebeling scoren. George „Kouwenhoven verliet ge blesseerd bet ^veld voor Reini er So urn o kil Deze beleefde weinig plezier aan zijn debuut. Hij was amper twee minuten in het veld of hij kon er al weer uit Tot Ieders verba zing, want alleen de scheidsrechter had gezien dat hij een schoppende be weging had gemaakt naar "de tegenstander. VDL nam op sportieve wijze- 'wraak via een doelpunt ^Aan Charles Ebeling. f de binnenkant van de paal langs de verbaasd toekijkende John Segaar. De spelers van DRZ waren echter nog ver baasder, toen scheidsrechter Richard van de Bas gedeci deerd naar de middenstip wees en de „handige" bewe ging van Frans Lansbergen met een wel erg vroeg Sint Ni- colaas cadeautje honoreerde: 1-0. De teleurgestelde Aad Bier huizen: „Je kunt je kwaad ma ken over zo'n belachelijke zaak, maar dat helpt je niets. Dé scheidsrechter had wel de grensrechter moeten raadple gen. Daar staat die man toch voor. Niemand had trouwens i verwacht, dat de scheïdsrech- ter een doelpunt zou geven. De spelers van DRZ juichten I niet eens, toen de bal in het f doel verdween". De meningen waren deze keer niet verdeeld j in beide kampen. Ook DRZ- I trainer Koos van Veenen'daat vertelde: „Het was een zuivere handsbal, ik had echter liever uit een normale kans gescoord, al ben ik natuurlijk dolblij met de puntjes. Ik ben ook tevre den over de opgaande lijn in ons spel. Met name in de twee de helft zijn we goed uit de verdediging gekomen en heb* ben we aantal kansen ge creëerd". onsamenhangend Met onsamenhangend voetbal werd DRZ in de eerste helft niet éénmaal gevaarlijk, ter wijl Ursus het overwicht on voldoende uitbuitte. Slechts één uitgespeelde kans kreeg Ursus en die was nog te dan ken aan een foutieve kopbal van gelegenheids laatste man Hennie Greten. Sjaak Nieuw- straten kwam daardoor alleen voor doelman Ton Collé, die het te gebaaste_ schot naast de paal 2ag verdwijnen. Ondanks het lage spelpeil was er in de tweede helft heel wat meer te „smullen" voor de toeschouwers. Met opportunistisch spel kreeg DRZ eindelijk een aantal kansen. Kin us Clarijs en Frans Lansbergen schoten uit riante positie naast, ter wijl Ab Wolthuis op het been van John Segaar knal de. Aan de andere kant maakte Ursus gebruik van de ruimte, die de gasten kre gen door het minder defen sief spelende DRZ. Een inzet van Kees Dontje werd door Piet van Os van de doellijn af gekopt, terwijl dezelfde aanvaller na een misser van Henny Greten van dichtbij overschoot. U" Na de omstreden treffer verij delde doelman Ton Coüé po gingen van Sjaak Nieuwstra- ten en Henk Vervvey. De ver diende gelijkmaker bleef uit, zodat de handsbal van Frans Lansbergen goed was voor beide punten. Scheidsrechter Richard van de Bas:„Ik heb geen moment getwijfeldom een doelpunt toe te kennen. Ik heb niet geconstateerd, dat de speler de bal met de hand aan raakte en dan houdt alles ver der op. Ik begrijp wel, dat de grensrechter van Ursus dan een tijdje zijn vlag in de lucht houdt Een hoekschop van DRZ be landt boven op het doel. Links de gewraakte scheidsrechter Van de Bas. i e Delft De interim-trainer van Delfia, Wim Noordam, kon na de door zijn team met 1—2 verloren wedstrijd tegen Fortuna Vlaardingen rustig over de nederlaag spreken. Er is door ons goed gespeeld. Ik vind het jammer dat we toch hebben verloren, een ge lijkspel zou verhouding heter hebben weergegeven. Maar die brtiine jongen (Stanley Nooitmeer,red.) stond onze aanvallers nogal in de weg." Fortuna-trainer Jan Postema vond de overwinning van zijn team verdiend. We waren wel beter. Als we met iets meer overleg hadden gespeeld, was de overwinning groter ge weest Bij ons heerste nog de angst vap vorige week, toen we in de laatste minuten twee doelpunten tegen kregen, waardoor we gelijkspeelden." Het duel kende een hoog tem po. De Vlaardingers waren over het algemeen net iets be ter. Beide teams speelden fel op de aanval. In de eerste helft had Delfia een licht over wicht, dat zich echter moeilijk in doelpunten lïet uitdrukken. Kansen van Kees Jan van Es, Ron Steijger en Hans Recourt (eenmaal net naast en één in zet werd van de doellijn weg geschopt) werden niet benut. De Vlaardingse ploeg opende zelfs de score. Na een afgeketst schot van Hans van Os schoot de goed spelende Rnn Hofman de bal in de" uïtetste hoek. Keeper Jan Heijdra was kans loos. Hierna kwam het team van Postema onder de druk van Delfia vandaan, waardoor vooral Hofman en Gerrït Don gevaarlijk konden worden. Maar uit een voorzet van Mar tin Sommelfng, een der beste Delftse spelérs, kon de hard werkende Van Es tegtnscoren, wat de stand een beter aanzien gaf. Sommeling wist voor zich zelf en de anderen nog meer kansen te creeëren. Maar de Vlaardingse verdediging, on der leiding van de erg goed spelende Stanley Nooitmeer, kon verder, zij het soms panie kerig, standhouden. Na de rust namen de bezoe kers het ïniatief over, wat in de achttiende minuut tot de winnende treffer leidde. Na een niet-bestrafte Fortuna- overtreding gaf Hofman ëen voorzet aan Dón, die koppend scoorde. Noordam wisselde la ter John en Cock de Wit voor Frits Mooij en Cock in de Haak. Hierna begonnen de Delftena ren aan een slotoffensief, waarbij In de Haak een enor me kans kreeg. Hij schoot de bal echter, na het leder knap te hebben meegenomen, recht in de handen van de zenuw achtig optredende Remy Leer dam. Ook Recourt had daarvoor een mogelijkheid om Delfia naast de gasten te krijgen. Uit een indïrekte vrije schop tien me ter voor het Fortóna-doel schoot hij over. „Ik verg erg veel van mijn elf tal, daarom ben ik vandaag niet erg tevreden over het spel. Met de punten natuurlijk wel, wist Postema na de wedstrijd nog te vertellen. Brielle Wisselspeler Frans van. Leeuwen kon zich na af loop van de wedstrijd VoorneDSS'26 de haren wel uit het hoofd trekken. Tot vijf minuien voor tijd stond de ploeg van Jan van 'der Vorm immers met 2—0 voor en leek zeker van winst. Van der Vorm was in elk geval voldoende op zijn gemak om de lang gevraagde wissel Preesman/Van Leeuwen ten uitvoer te brengen. Tweemaal balverlies van de nieuwbakken middenvelder vormde echter de inleiding tot het onverdiende gelijkspel dat de Vlaardingse bezoekers in die laatste minuut toch nog wisten te bevechten. se defensie stelde Jan Haver- Toch wilde Van der Vorm niet in Van Leeuwen de hoofd- schuldige van het Voomse drama zien. En terecht „We hebben tot die 2—0 efficient en taktisch sterk gespeeld. Erg sober, maar degelijk. Op onbe- grijpelijke wijze kroop in die laatste fase de onrust in de ploeg. Dat betrof vrijwel ieder een, vandaar dat ik mensen die van mening zijn dat ik die wissel niet had mogep uitvoe ren of individuele zwakheden te berde brengen, beticht van vinge rwijzerij". Qua voetbal viel, er bij Voor- ne-DSS'26 weinig te beleven. Bevreemdend, want Voorne nam al na een minuut de lei ding. Twijfel in de Viaarding- kamp in staat de bal langs Verduin te plaatsen: 10. Wie echter gedacht had dat DSS, dat met verlies totaal niet ge baat was, haar opponent wat offensïever tegemoet zou tre den, kwam bedrogen uit. Inte gendeel, de ploeg speelde zo knullig, dat het leek of zij zich uit vrije wil naar de slach tbank liet brengen. De thuis club voelde zich best gelukkig met die situatie en deed geen overdreven moeite .de voor sprong uit te breiden. Niettemin kreeg Voome mid dels Frans Melaard een enor me kans daartoe. Aangespeeld door Van Rhee, passeerde de middenvelder zelfs Veruuin maar durfde enkele stappen meer naar het doel niet aan.. De hoek werd moeilijk en het, schot ging naasL DSS kreeg in* die hele eerste helft geen reéle scoringskansen, al had laatste man Peter Rollof daarvoor wel een gewaagde, maar fraaie terugspeelbal voor nodig. DSS- spits Boudewijn Groen kon net niet uithalen. Gerard Flaes, oefernnepster van DSS, vond kennelijk ook dat het zo niet langer ging, In het tweede bedrijf moest Freek de Jong het veld rui men, werd Rïnus Sluimer als sluitstuk van de defensie ge posteerd, kon Ed Harsveld wat aanvallende ruimte krijgen op de rechtsbackplaats terwijl Tu- wana Kotta als nieuwe links buiten ging fungeren. De goe de bedoelingen van Flaes ten spijt, duurde het echter zeer lang voordat zijn discipelen daartoe enig initiatief namen. Pas nadat Charles Timmer mans Voome na een voorzet van Bas Preesman met een half mislukt schot op 20 had Groen passeert Peter Rollof (4) Frans Be iaard door Ernst Bot Boudewijn gezet, kreeg DSS het heilige vuur. De thuisclub had overi gens wel geluk toen een inzet van Van Aken nog maar net door Preesman van de doellijn kon worden gekopt Met Heilig Vuur van DSS kwam de heersende onzeker heid bij Voorne aan het licht. Het middenveld hield geen bal meer vast en de defensie kreeg handen vol werk. Nadat Van Leeuwen balverlies leed kon de immer aanwezige Groen bereikt worden die grandioos mooi uithaalde: 2—1. Even la-. ter kon Groen, na opnieuw balverlies, alles wat Vlaardin gen was een prachtige middag bezorgen. Een inzet van Tu- wana Kotta werd door een misverstand tussen Rollof en doelman Van de Wild foutief verwerkt, waardoor Groen nogmaals raak kon schieten: 2-2. Een uitgelaten Flaes: „Ik heb het de jongens al in de rust ge-' zegd. Maak een doelpunt en Voorne is weg. Nou, dat is pre cies uitgekomen". Flaes wilde best toegeven dat het spel van zijn brigade niet bepaald hoog staand was: „Ik denk dat het "veld en de belangen van de wedstrijd daaraan debet zijn". Flaes duidelijk blijer dan Van der Vorm die .overigens nog niet al te diep in de zorgen zit: „Ik zie nog steeds een opgaan de lijn, al heb ik persoonlijk wel even nodig om deze te leurstelling te verwerken. Zo lang we nog punten pakken vèn andere ploegen heb ik goede hoop. Overigens heeft Flaes erg makkelijk praten om na de wedstrijd te zeggen dat alles al voorspeld was!" Na het lamlendige voetbal van verleden week heeft FCN te gen Wico zijn ware gezicht la ten zien. Met goed en snel voetbal werd Wico totaal in de vernieling gewerkt. Henk Lely, Dick Schaap, Henny Kuyl en nogmaals Henk'Lely lieten de eerste helft afsluiten met een 40 voorsprong. Na de thee gingen de Schiedam mers lustig door Robby Hoog stad, Henny Kuyl, Dick Schaap, Henk Lely met een schitterende kopbal en Henny Kuyl uit een strafschop be paalden gezamelijk de eind stand op 90. WF—OHW 02 Er heerste een matheid-bij; koploper WF- en dat kwam* niet alleen omdat na een* kwartier spelen laatste man* Hans Klein geblesseerd moest 'uitvallen. Hij werd vervangen! door Hans Plug, waardoor Martin Schaap als laatste mam ging fungeren. Voor de rusC had WF zeker de beste papie-- ren, maar het kwam er ge-1 woon niet uit. Ook de tweedej helft bleven doelpunten Uit en* een ieder verzoende zich alï met een gelijkspel toen uit een? snel genomen vrije trap* OHW de leiding nam: 0—1. WF moest toen alles of niets, spelen. Het werd niets, want OHVV kon do wedstrijd af-* sluiten met een 20 overwin-* ning. u TJSC—MSV "71 0—e MSV heeft het stoute stukje* uitgehaald om koploper USC; (op eigen terrein nog wel) een* doelpuntloos gelijkspel af te- dwingen. MSV speelde zeer* goed en heeft zeker enkele; goede kansen op de overwin-* ning laten liggen. Verrassend; was -het spel van Carl Ma'nzr die in plaats van laatste man, nu op het middenveld oper-^ eerde. Al met al een verdien-, stelijk gelijkspel, wat een stiA mulans kan zijn voor de vol** gende wedstrijden. Schiedamse BoysNKC Üm-„ moord 21 Een voor de rust wat mat spe lend Schiedamse Boys moest toezien hoe de bezoekers uit een strafschop de leiding kon den nemen, 0I. Nog vóór de rust kreeg de Boys een straf schop toegewezen en dat was voor Hans de Held voldoende om zijn ploeg naast NRC/Om- moord te brengen. Na de rust een fel op <3fe bal spelend Schiedamse Boys, dat middels junior Dick Jumelet toch de overwinning greep. Pechvogels —SVDPW 1—1 In de laatste minuut heeft SVDPW de kostbare voor sprong en overwinning van 10 laten glippen. In een fors duel zag het publiek in de eer ste helft geen doelpunten, hoe wel voor de rust SVDPW daar wel dikwijls heel dicht bij was. Zes minuten was de tweede helft oud, toen, het Benny van de Berg lukte om SVDPW op een voorsprong van 0I te brengen. In de laatste minuut moest die voorsprong prijs worden gegeven, toen yit een hoekschop Jan Schreve de ge lijkmaker scoorde. Schiedam - Tegen Leerdam Sport leed SFC een ongelukki ge nederlaag: 1-0. In een open wedstrijd, met kansen over en weer, ontbrak het SFC aan het nodige geluk. De voorwaart- sen: Rini Broere, Wim Stap en Martin Smit, kregen voldoen de mogelijkheden, maar wis ten geen van allen de juiste richting te vinden. Onaantrek kelijk was de wedstrijd geens-. zins. Beide ploegen kozen de aan val, waardoor het publiek een aantrekkelijke wedstrijd kreeg voorgescRöteld. Geen van bei- de ploegen had echter een vel— doverwicht De winnende treffer kwam dan ook pas^ twee minuten voor het einde- tot stand. Van een misverstand, tussen twee Schiedamse spe-_ Iers profiteerde Leertdam Sport gretig: 0-1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6