SCHIEDAMSCHE COURANT 'Resultaten verontrustend' Nieuwe verkeerslichten veroorzaken meer files Ook in VIaardingen 'Rijnmond moet zich verantwoorden' Reconstructie lin volle gang I Belastingdienst naar GAK-kantoor srsSSlM Koemarkt stroomt overvol door Oranjestraateyclus Van der Knaap over AVR: Politie .in schiet,man ontsnapt Kweekbak- Voorzitter deelraad problemen: bemiddelen 'Doe iets aan tandartsen- nood!' Vlaardingse politie na verkeerscontrole: Schiedam- Zuid blij met PvdA initiatief Verongelukte man bekend - pinsdag 30 oktober 1979 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -I04de jaargang no. 26480—4 PAGINA'S. Broers vest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - k Jachtend ïenst 144144 SCHIEDAM EN' KETHEL Schiedam De verkeerspolitie zal op het stadskantoor erop aandringen, dai de vier weken oude verkeerslichten-installatie op het kruispunt Lange Nieuwstraat/Oranjes- traat/Gerrit Verboonstraat beter op het ver- keer wordt afgestemd. In het permane;:i ue xiies zijn overleg met gemeentewerken zullen de pkir s avonds op hlemen ter sprake worden gebracht, de Koemarkt en in de omgeving Tevreden Is men namelijk helemaal niet. S'.••ids veel langer dan de verkeerslichten in gebruik werden genomen toen de staan er files tot ver op de BK-Iaan en vanaf verkeerslichten de andere kant - de Koemarkt en de Rotter- bij de damsedijk, soms zelfs tot in de Boerhaavefaan. Oranjestraat Veel automobilisten en ook bromfietsers en nog niet fietsers klagen erover, dat de filevorming nu werkten. vee! sterker is dan toen agenten het verkeer op het kruispunt nog stonden te regelen tijdens de spitsuren. „Vooral tijdens de avondspits loopt de Koe markt helemaal vol.", beaamt hoofdinspecteur van politie Piet van den Hengel. „En het is met name het doorgaand verkeer over de Oranjes traat en de Gerrit Verboonstraat dat nu last on dervindt. Onze indruk is, dat het een star appa raat is. De installatie zou meer verkeersafnan- kelijk gemaakt moeten worden. Dat wil zeggen, dat de cyclustijden misschien verkort kunnen worden, maar vooral dat het aantal seconden groen licht wordt beoordeeld naar de drukte per rijrichting." Volgens Van den Hengel is het zinnig, dat in het geregelde overleg tussen de politie en de verkeersdeskundigen van de gemeente geëva lueerd wordt hoe een nieuwe installatie van verkeerslichten bevalt Zulke besprekingen worden gevoerd oyer elke wijziging in het Schiedamse verkeersnet. Overigens ziet de hoofdinspecteur, ondanks de grotere filevorming, ook veel voordelen van de nieuwe installatie. „In de spitsuren kost het ons nu geen agenten om het verkeer op het kruis punt te regelen en bovendien is de veiligheid van fietsers en voetgangers door de verkeers lichten aanzienlijk vergroot.", vindt Van den Hengel. Atheneum voer Vlaardingen Met ingang van het nieuwe schooljaar kunnen ook volwassenen in Vlaar dingen onderwijs op atheneumniveau volgen. Minister Pais (onderwijs) heeft beschikt dat haast het dag- en avondonderwijs op mavo- en havoniveau ook de mogelijkheid voor ou deren geschapen moet worden om het athe neumdiploma te behalen. Het geheel wordt gebundeld binnen de gebouwen van de scholengemeenschap ,Casi- mir. De stichting Mercurlüs, die belast is met alle vormen van onderwijs aan volwasse nen binnen de gemeente Vlaardingen, mikt er op om de leerlingen- op atheneum niveau het volledige vakken pakket aan te bieden. tief hoog niveau gekomen. „Quantitatief echter," merkte Maarleveld op, „blijven we zit ten met enorm veel gaten. Het is nog altijd zo dat de vraag naar onderwijs voor volwasse nen veel groter is dan het aan bod." Maassluis „Ik ben geen man om snel het hoofd in de schoot te leggen. Ik blijf vechten voor een meer rechtvaardige oplos sing van de problemen." Dat zei wethouder Izaak van der Knaap in een commissievergadering over de financiële gevol gen van de AVR-verïiezcn voor de diverse gemeen ten in het Rijnmondge bied. Rijnmond heeft 6700 aande len. in de Afvalverwerking Rijnmond, Rotterdam 4500 en de overige 19 Rijnmond- gemeenten hebben de reste rende aandelen in handen. Maassluis bijvoorbeeld heeft slechts 1400 aandelen en kan dus evenals de overige Rijnmondgemeenten maar weinig invloed uitoefenen op de gang van zaken. De commissie van financiën behandelde dit onderwerp in het kader van de komen de verhoging van de reini gingsrechten. Men was het met de wethouder eens dat er binnen korte tijd opening van zaken moet worden ge geven. „Er moet eerst maar eens een totaalplan voor de sanering van de AVR ko men.", zei commissielid Mees Duimelaar. Ook was de PvdA-fractievoorzitter van mening dat men de grootste fout had gemaakt door na te laten de rijkso verheid te overtuigen van de noodzaak van een alge mene verbodsbepaling op het storten van vuil. Door het ontbreken van zo'n be paling valt vooral de aan voer van industrieel afval erg tegen. Wethouder van der Knaap verklaarde dat degenen die politiek verantwoordelijk zijn voor de AVR (Rijn mond en Rotterdam, dus) maar eens in het openbaar verantwoording moeten af leggen over deze giganti sche miskleun. ^iiiiiuintiiiiiitiiNinniiiiiiiriinniiiiiinriiiiiiiiiiriiiiiiitiiiriiiiniiiiiiiiiHiiiiiifiiiiMiiiiinininiiiiiiiriifitifiiiiijiiiifiuiiMiiiuiuiiitiijiiiiiitriinjMnmiuiuifnijnifijiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiinniiiiniinjimiiiiisiiiifniiniirHiiiimiiHiiiuitfiiiiiriiifjiio Schiedam Met twee waarschuwingsscho ten heeft een Schie damse politieman een vluchtende hardloper niet tot stilstaan kun nen bewegen. De man ontsnapte in de Wa rande. Zondagavond werd op de Nieuwe Haven bij flat Over de Veste een automobilist tot stoppen gemaand, omdat hij kort daarvoor ten on rechte geen voorrang had verleend aan een politiewagen. Hij bleek, geen rijbewijs op zak te hebben en met het ken tekenbewijs was iets niet in de orde/Toen een agent zijn beekje te voorschijn haalde, zette de man het onver wachts op een lopen- Van de waarschuwings schoten trok hij zich niets aan. Hij is nog niet achterhaald. Hoe het een en ander zijn defi nitieve vorm zal krijgen staat nog niet vast. De organisato ren zullen wat dit betreft hun licht opstaken in Rotterdam, Den Haag en Dordrecht, waar deze vorm van onderwijs al eerder van de grond kwam. Wel is zeker dat men zal star ten met vièr klassen athe neum, de bovenbouw, die aan sluiting geeft op het mavo- of havodiploma. Vlaardings onderwijswethou der Arij Maarleveld toonde zich gisteren met het nieuws blij verrast. Hij noemde het feit een verheugende ontwik keling en wees er op dat er nu „een samenhangend geheel van educatieve voorzieningen voor volwassenen" is ontstaan. Met de beschikking van minis ter Pais is het onderwijsaan bod voor volwassenen in Vlaardingen op een kwalita- IIIIIII(IllllillllllllllllilMlliillillllllllllliliiiiiii[[|i!= Hoek van Holland Deel- raadsvoorzittcr L.van der Houwen is bereid om te be middelen bij de problemendie zijn gerezen rond het Theater De Kweekbak in Hoek van Holland. Hij is bereid een ger sprek aan te vragen met de ei genaar van het pand waarin de Kweekbak gevestigd is. Zoals bekend gaat de eigenlij ke huurder van het pand, de firma Droog, he thuurcon tract beëindigen en komt er een nieuwe exploitant. Van der Houwen sprak deze bereidheid uit tijdens een ver gadering van de commissie sport, cultuur en recreatie van de Hoekse deelgemeenteraad. De leden van die commissie stelden zich trouwens op het standpunt dat, waar mogelijk, hulp aan de Stichting De Kweekbak moet worden ver leend. Verschillende mogelijkheden zullen worden bekeken om er voor te zorgen dat het Open Podium Theater in elk geval de eerstkomende twee jaar zal kunnen „overleven". Dan na melijk zal de nieuwe school aan de Mercatorweg gereed zijn en komt de oude gymzaal aan de Tweede Scheepvaart weg vrij. Daar ziet Van der Houwen dan mogelijkheden voor een permanent eigen ver- blijt voor De Kweekbak. De reconstructie van het krujspunt Westlandseweg- I g Mozartlaan-Willem Landrélaan in Maassluis, die j= plaatsvindt in het kader van de aanleg van de fietspaden H langs de Westlandseweg, is in volle gang. De werkzaamheden zullen enkele weken in beslag nemen en 1 s gedurende die tijd zal het verkeer de nodige hinder s j ondervinden. Zo is links- en rechtsafslaan niet mogelijk 1 b en zullen ook andere stremmingen kunnen optreden. Het s verkeer wordt door middel van borden en pijlen E omgeleid. s iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiitiiniiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiifiiiiiiiiiiil EiiiiHiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiimiiiiiiiiiiiiiimiimiil Vlaardingen Namens de VOS-vrouwen in de Oostwijk heeft Gerda Beider een nood kreet gestuurd aart het Vlaar- dingsc gemeentebestuur. „Al enige tijd hebben we in Vlaar dingen een tandartsen-groeps- praktijk. Toch komen wij tot de ontdekking dat er nog steeds een tekort aan tandart sen bestaat. Vooral voor nieu we bewoners is het bijna on mogelijk om een tandarts te vinden." zo stellen de VOS- vrouwen. „Als verplicht verzekerde ben je niet welkom bij de tand arts." concludeert de brief schrijfster. „Waar haal je als VJaardinger je rechten Van VOS-vrouwen in Oostwijk: het gemeentebestuur verwacht men antwoord op deze vraag en bovendien rekent men erop dat B&VV zullen zorgen voor een oplossing. .Vlaardingen In het kader van Idë verkeerscontrole op de techni sche staat van onderhoud van het Zogenaamde langzame verkeer. Werden vrijdag in de vroege och; tenduren op de Parallelweg in jVlaardingera zestien bromfietsbes- jtaurders geverbaliseerd, Zij ovcr- 'ifcaden ruimschoots de maximums nelheid en de toegestane geluids sterkte. terwijl tevens verschillen de technische onvolkomenheden IWerden geconstateerd. In de middaguren moest de politie 33 keer proces-verbaal opmaken tegen (brom)fietsers, die de verkeersregels met handen en voeten traden. Men negeerde een in haal verbod, reed door rood licht en reed aanzienlijk harder dan toegestaan was. 's A~ vonds moest de politie tien maal voor dezelfde overtredingen schrijven. Op de Sportlaan werden tevens twee crossbrommers in beslag genomen. De eigenaars deden er direct afstand van. De technische staat van het snelver keer liet eveneens te wensen over. Een verkeerstechnische controle, vrijdagmiddag gehouden op rijksweg 20, leverde de politie twaalf proces sen-verbaal en vijf motorvoertuigen op. De motorvoertuigen bleken zulke grote gebreken te vertonen dat ze van de weg gehaald moesten worden, één ervan werd blijvend buiten ge bruik gesteld. De eigenaar van de personenauto tekende terstond een afstandsverklaring, toen hij gecon fronteerd werd met de talloze techni sche gebreken. In komende maanden zal nog meer gericht gecontroleerd worden. De po litie noemt de resultaten van de con troles in de afgelopen week veront rustend. Geadviseerd wordt de (motor)voer- tuigen voor de komende herfst- en wintermaanden aan de zo noodzake lijke onderhoudsbeurten te onder werpen Vlaardingen De belasting dienst, vroeger gehuisvest op de Parallelweg in Vlaardin gen, zal op 7 november het voormalig GAK-kantoor aan de Nijverheidsstraat officieel in gebruik nemen. In dit ge bouw zijn inmiddels het Ont vangkantoor der Rijksbelastin gen te Vlaardingen en Sectie 11 van de Post Douane en Ac cijnzen te Rotterdam gehuis vest De Douane Harmonie Neder land luistert die dag de feeste lijkheden op door van kwart voor elf tot half twaalf een mars door de stad te maken. Voor het stadhuis zal een au bade worden gegeven, waarna de genodigden om half twee vóór het in gebruik te nemen gebouw een muzikaal welkom zal worden toegeblazen. Schiedam Dbewonersvere- niging Schiedam-Zuid (BVSZ) is blij met het initia tief van de PvdA, om met de bewoners van Zuid te gaan praten over hun problemen. Door middel van een folder heeft de PvdA de bewoners donderdag uitgenodigd voor een wijkbijeenkomst in het Zuiderkwartieraan de Dwars straat 33. De BVSZ is tijdens die avond van plan enkele zaken aan de orde te brengen, die naar haar mening 2eer van belang zijn voor Zuid. Overigens vindt de bewonersvereniging dat de ge- meente voor een onoplosbaar probleem had gestaan als de bewoners niet zelf waren be gonnen met het opknappen van hun huizen. Een voor beeld is volgens hen de Som- melsdijksestraat. De PvdA zal tijdens de avond onder meer door de bewoners-, vereniging worden geconfron- teerd met de lariefsiijgingen, waar de BVSZ actie tegen voerde. Al stijgen de tarieven dit jaar met maar 3,5 procent; de vereniging is toch van me ning dat dit een verkeerde stij ging is, aangezien het niet pro gressief geschiedt. Verder vormt zich volgens de vereni ging een probleem rond het feit dat Zuid geen clubhuis of wijkcentrum heeft. Hierdoor worden sommige verenigingen genoodzaakt onderdak buiten de wijk te zoeken. Ook zou de BVSZ graag een medisch cen trum in de wijk willen zien, vooral voor de ouderen en kleine kinderen. De bewoners- vereniging vindt de geplande nieuwbouw op GTB-terrein een goede zaak, maar de huur die dan zal moeten worden be taald is te hoog. Het probleem van de te snel rijdende auto's in straatjes waar kleine kinderen spelen baart ook bij de bewonersvere niging zorgen. Afdoende maat regelen. zoals het maken van woonerven, zouden hiertegen moeten worden getroffen. Schiedam De automobilist, die zaterdagavond tijdens het rijden op de Nieuwe Haven een hartverlamming kreeg, is de 54-jarige Schiedammer F. Spelt uit de Heinsiusstraat- Gisteren heeft de politie zijn naam prijsgegeven, nadat de familie van het dramatische ongeluk op de hoogte was ge steld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1