Mi mmmt Vlaardingen in de voetsporen van Zwaluwen «SS IpfMgfc 99 II Rotterdam Westland weer actief mSÊSm&Ww a Roel Schipper: „Sociaal karakter voorop" Sport wethouder CeesBot: Training Roel Schipper.... kleine fabriek leiden... if -i :i .1 H* Vlaardingen Dal Zwaluwen qua presta tie, ledental en organisatie een belangrijke plaats in de Vlaardingse voetbal gemeen schap inneemt, mag duidelijk zijn. De stormachtige groei in de Holvwijk heeft daar ongetwijfeld veel toe bijgedragen. Eén van de clubs, die de ontwikkeling van Zwaluwen nauwgezet heeft gevolgd is de voetbalvereniging Vlaardingen. Mot de „lan cering" van het nieuwe complex en in de we tenschap. dat binnen niet al te lange tijd wo ningen (totaal 6.500) in de Broekpolder zullen komen, kan Vlaardingen eenzelfde ontwik keling gaan doormaken. De voorzitters. Roel Schipper van Zwaluwen HO) en VVim van der Berg van Vlaardingen (33). zien dat duidelijk zitten. Roel Schipper, vierde seizoen voorzitter: ..Momenteel is het bij Zwaluwen zo, dat we leden mondjesmaat toelaten. Onze functie is duidelijk: in een ge meenschap niet zo n duizend leden (19 senior en 40 jeugdelftallen) staal het sociale karak ter voorop". Prestatie „We spelen vaak genoeg voor maatschappe lijk werker. Diefstallen en vandalisme, we lossen het samen met de ouders op. In onze vereniging is echter ook ruimte om prestatie gericht te werken. Trainer Theo de Waard geeft bijvoorbeeld iedere maandagavond les aan de elf overige trainers. Het is duidelijk dat de jeugd er nadrukkelijk bij hoort". Scheiding Wim van der Berg. vier maanden prat-sCs van Vlaardingen. trekt bij zijn club duidelijk een scheiding. „We gaan als alles naar wens gaat in de Broekpolder dezelfde kant op als Zwaluwen. Alleen de scheiding selectie/ove rige elftallen ligt bij ons wat duidelijker. Uit eraard willen we naar de eerste klasse, maar ook weer niet ten koste van alles. In de selec- tiegroep zitten wel jongens (onder andere Sjaak en Theo Jansen) die iets meer voor de A-selectie willen en kunnen doen". „Nou. ik kan je wel zeggen", aldus Roel Schipper, „dat zo'n grote vereniging voor een voorzitter, ondanks een goed functionerend bestuur, ontzettend veeJ tijd kost. Soms groeit het dan ook gewoon boven je hoofd, je kent gewoon niet iedereen meer. Maar door z"n omvang trekt Zwaluwen nog steeds veel mensen van buitenaf, dus niet alleen vanuit de Holy wijk". Nadelen en voordelen dus. Wim van der Berg van Vlaardingen is er niet bang voor. Hij: „Ik ben ervan overtuigd, dat we niet vier velden en tien kleedkamers een geleidelijke groei gaan doormaken. Ook omdat er binnenkort vanaf de „goudkust" een voetgangersbrug over de Vlaardingse Vaart komt, kan al een stuk aantrekkingskracht zijn. Er zijn nu al elf senior- en negen jeugdteams. Vooral de jeugd, die dan veiliger het sportpark kan bereiken, is zeker van harte welkom. Wanneer zich al les op tijd ontwikkeld in de Broekpolder wij len we ook zeker een gezinsrecreatieve func tie gaan vervullen. Wim van der Bergsnelle ont wikkeling..... Ik streef naar een evenwichtiger beleid" Vlaardingen In het kantoor, waar de modernisering hard heeft toegeslagen, zit Cees Bot verscholen achter de bekende stapel paperassen. De 37-jarige Vlaardingse sportwethouder heeft na veel moeite wat tijd kunnen vrijmaken om terug te kijken op bijna een jaar wethouderschap. De van een bank afkomstige CDA'er, die ook nog de portefeuilles economische zaken, wijkaangele- genheden. jeugdzaken en perso neelszaken beheert, heeft een druk bestaan. Heeft Cees Bof eigenlijk wcV voJ- doondc tijd om zijn functie als sport wethouder waar te maken ..Ik leid 2onder twijfel een druk be staan met veel representatieve ver plichtingen. Dat is nu eenmaal de consequentie van het beroep wet houder. Daarbij zijn vier portefeuil les een aardige opgave. Mijn vrije avonden moet ik een maand van te voren plannen en dan nog wordt zo'n avond vaak op het allerlaatste ogenblik ingevuld. Dat vind ik ook overigens helemaal niet erg, je bent als wethouder gekozen, dus als de sportverenigingen iets bijzonders hebben, willen ze die vent ook zien". De zondag blijft toch een rustdag, nietwaar „Ja. dan werk ik meestal wat thuis. Als tie Vlaardingse zondagclubs ook kampioen worden, zoals De Hollan- diaan en VFC dit jaar, dan moeten ze maar een receptie op zaterdag houden. Dan ben ik van de partij". Dat is dus een duidelijk een princi pe. In de korte periode dat je op het Stadhuis zit. hebben we al duidelijk kunnen constateren dat Cees Bot een principiële figuur is Kijkje met tevredenheid terug Kijk. ik ben natuurlijk in een rij dende trein gestapt, het is niet 20, dat ik vanaf mijn komst de zaken zo maar even naar mijn hand kwam zetten. Mijn voorgangers hebben het goed gedaan en ik ben ook van plan de volle vier jaar uit te zitten. Ik dacht niet, dat het tot dusver zo slecht was gegaan. Neem de voet- bulverenigingen. Op Satelliet na, die ook aan de beurt komt, beschikken alle voetbalverenigingen over een goede accommodatie" Blijven over de binnensportvereni gingen. De tweede sporthal, hoe staat het ermee „Ik blijf uiteraard noe steeds bij mijn standpunt: eerst het bestem mingsplan afwachten. En daarna de gewenste actie ondernemen om die hal zo snel mogelijk gerealiseerd te zien. Ik doe niet mee aan specula ties, maar er is erg weinig grond over in Vlaardingen. Wat het plan Hoogendijk betreft, er ligt bij mij geen aanvraag *op het bureau. For meel gezien kan de zaak alleen in de rondvraag bij de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie aan bod komen. Dat Hoogendijk de erf pacht vrijgesteld wil zien, is bela chelijk. Dan moeten we het 2elf als gemeente gaan betalen. Natuurlijk, ik juich ieder zinvol initiatief toe, maar we moeten het wel in de juiste proporties blijven zien". Het beleid van de wethouder. Waar streeft Cees Bot naar „Een evenwichtiger beleid, wal Cees Bol- sleutel- posltle vooral tot uitdrukking moet komen in de subsidieregeling. Iedereen moet kunnen mees noe pen van de pot. Daarbij moeten we natuurlijk wel rekening houden met de moge lijkheden van de verenigingen. Kijk, wij huldigen nog steeds hel standpunt dat bij sporten als tennis of zoals de aanleg van een golfcour se in de Broekpolder, geen geld kost. Het is toch al aanwezig. Er is ontzettend veel op sportgebied lot stand gekomen met de financiële hulp van de gemeente. Er wordt ze ker niet zomaar geld gegeven wan neer een vereniging daarom vraagt. De zelfwerkzaamheid moet zeker aanwezig zijn. anders is het niet meer te doen". „Ook met de sportieve recreatie gaan we zeker door. De door de lan delijke overheid beschikbaar gestel de subsidie hebben we gebruikt voor investering in materalen. Het volgend jaar krijgen we uiteraard niets, maar vast staat al dat zeker hetzelfde bedrag dat we dit jaar van gemeentewege hebben uitgetrok ken, ook het volgend jaar beschik baar zal zijn". Hoe sportief is Cees Bot eigenlijk Ik ben een sporter van niets. De 80 meter hardlopen redde ik nog wel. maar bij 150 meter stokte het al. Ik vind het ook absoluut niet noodza kelijk. Mijn vader was vroeger pen ningmeester, terrein knecht en kan tinebaas bij de voetbalvereniging Vlaardingen. dat toen nog aan de Deltaweg speelde. Mijn rol lag puur in cle vervelende karweitjes als het krijtkarretje bedienen en een bal uit het moeras vissen. Tot het moment dat ik de leeftijd had om te zeggen: ik doe het niet meer. Toen was ik ook vertrokken". Een andere zaak is het lie taalde voetbal in Vlaardingen, met natuur lijk als nieuwsexponent het vijfja renplan van de FC Vlaardingen Blijft het Ixtaald voetbal hier een doodgeboren kind „Daar komt een ander principe om de hoek kijken. De gehele CDA- fractie -ook ik- is tegen betaald voetbal. Wij zijn legen betalen in de sport, Hel zwaartepunt ligt hij ons in het christelijk functioneren in de sport. Dat houdt in: geen kruis op je nek. maar vanuit een fatsoenlijke, humanitaire achtergrond met je medemensen sport hedrijven. Het christelijke zit dus in manier waar op ik werk. Wat FC Vlaardingen nog aangaat, de accommodatie heb ben ze in huur van Fortuna. hebben we niets mee te maken. Dm moet Fortuna weten. FC Vlaardin gen mag als sportvereniging best in de sectie voetbal van de sportraad zitten, maar aanvragen van subsidie- worden geweigerd. Wij willen zeker geen nieuw betaald voctbalavon tuur". Tenslotte de houding. Met als tegen - pool voorganger Rien Bovenberg, komt Cees Bot war narrig over in een wereld waar de banden de laat ste jaren wat losser zijn geworden ..Ik laat me zelf niet veranderen. Ik ben ook geen carrièremaker. Ik heb 21 jaar bij een bedrijf gewerkt en het was ai een verrassing dat ik van de gemeenteraad naar de wethou- dersstoel verhuisde. Meegroeien is wal anders. Ik ga niet als een gek mensen bij een spor t kampioen cn- bijconkomst lopen zoenen, ik ben Rien Bovenberg niet en dat geldt ook andersom. Of het me verwij derd van de sportwereld betwijfel ik. Ze moeten rrie nemen zoals ik ben. En dat geldt ook in de politiek Ik zit zeker niet onder het juk van de overige wethouders. Integendeel, wij geven, in tegenstelling tot het vorige college, elkaar de ruimte en daarom gaal hei nog steeds erg goed". Langlaufers bereiden zich vod Maassluis Nu het wintersportseizoen met ras se schreden nadert, kijken de ski-enthousiasten verlangend uit naar het moment dat de latten weer tevoorschijn kunnen worden gehaald. Dus ook de mensen die het langlaufen als hobby heb ben. En dat zijn niet alleen oudere personen, teals sommigen wel eens denken. De echte lang- lanf-kenner, in dit geval George Brouwer, spreekt dit met alle kracht tegen. Het is een echte sport, de mensen die zeggen dat het alleen voor ouderen is hebben het mis. We hebben ook veel jongeren in de vereniging." Het is zelfs zo dat je voor deze sport, als je het prestatief doet, een betere duurconditie nodig hebt als voor roeien en wielrennen. Dat is we tenschappelijk bewezen. Daarbij, ik beb zelf aan al die sporten gedaan en zo heb ik het kunnen vergelijken," vervolgt Brouwer, voorzitter van de Eerste Nederlandse Eanglanfverenlging Bot terdam/West land die opgericht werd op 22 mei 1S78. he vereniging heeft nu 150 leden, verdeeld over alle leeftijden. De ideale leeftijd om prestatief met langlauf bezig te zijn is tussen de 25 en 28 jaar, net als bij de meeste sporten. Het is een erg zware sport en het heeft weinig overeenkomst met hei gewone' (alpine) skiën. Hardrijden „Je kunt hei vergelijken met kunstschaatsen en har drijden". legt ex-hardrijder op de schaats Wim de Graaf, trainer van Rotter dam /Westland uit. Dan is het langlaufen hardrijden en het alpine-skiën kunst schaatsen. Je hebt natuur lijk ook totaal andere skies nodig voor langlaufen, Ze zijn langer, smaller en kwetsbaarder." „Bij het langlaufen heb je ook een andere techniek nodig, je glijdt minder en hebt meer kracht nodig bij het afzetten. Het is alleen jammer dat we in Neder land geen mogelijkheid hebben om behoorlijk op sneeuw te trainen. We moe ten ons hier behelpen met rolskiën. Dan trainen we bijvoorbeeld in het Oever- bos De Lickebaert op de as faltpaden. Sommige van onze leden, ikzelf natuurlijk ook. gaan zo nu en dan naar een volksloop in Noorwe gen of in een ander winter sportgebied. Een paar maal per jaar gaan we met een aantal leden naar Duitsland I of Frankrijk toe, om wat te trainen. En dat kost, on danks de groepskorting, een flinke hap geld." Zo houdt de vereniging op 15 en 16 december weer een trainings week einde in het Sauerland. Daar is op zater dag een training en op zon dag een volksloop. Rond de kerst gaat een hele groep van Rotterdam/Westland naar Correncon, een plaats je in Frankrijk vlak bij Grenoble. Er wordt in een paar dagen een heel pro gramma afgewerkt. In de zelfde plaats zijn er in fe bruari de Nederlandse en Lowlanders kampioen schappen. Dan wordt door de Nederlandse top (die na tuurlijk nooit aan de top van bijvoorbeeld Noorwe gen of Oostenrijk kan ko men) over verschillende af standen ge'lopen'. Van de vereniging Rotterdam - /Westland doen hier ook enige leden aan mee. Rolskieën in het oeverbos de Lickebaert langs de Nieu we Waterweg. Een goede oe fening voor langlaufers, al blijft het be helpen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 17