SPORT I Prij zenslag bij de VHB I Huldiging kampioen "Dolgraag weer in nationale sele :*tle9 ^mmSm ■m SPORT KORT tllïi iBf éi VZC speelt geen rol in A- competitie m Bloemen voor hoofd- 1 controleur Piet Vink Tafeltennisser Bert van den Ham bewijst z'n waarde IBri - wÈÊËmMa& WIÈÊm V," Zonder Diane Edelijn en Irma Voorham Huug van Toorn kandidaat bij VLTC Marathon- bowlen in „De Walvis" WOENSDAG 31 OKTOBER 1979 SC/VD/WW 4 Sfeer Dij Korenbeurs Vlaardingen Hoog tepunten bij de Vlaardingse Henge laars Bond is jaar* lijks de massale uit reiking van prijzen aan de kampioenen en overige winnaars van de reeks con coursen en wedstrij den aan het einde van elk visseizoen. Ze waren ook nu weer aanwezig in „Triangel", met of zonder naaste fa- milileöen, in tegen woordigheid van erele den en oude garde, die de basis legden voor wat is uitgegroeid tot ile VHB. Ook zij werden in de hul de betrokken door voorzit ter Jaap Hollen berg. die met zijn medebestuurders voor een waarde van 2200 gulden aan .si er pi ijzen en andere huldeblijken, waaronder veel bloemen, aan de betrokkenen uit reikte. Prestatie-medailles waren er voor de leden, die bij de gehouden lande lijke hengeik am pioen- schappen de naam van de VHB wisten hoog te hou den. Jeugdkampioen werd Nick van Biezen, zowel van Zuid-Holland als lan delijk. In de beslissende korp- swedstrijd legden dc vijf vissers van ..Weverskade" uit Maassluis beslag op de nationale titel. Clubgenoot Hans van Es werd per soonlijk kampioen van Zuid-Holland. De kampi oenstitels van dc respectie velijk serie-concoursen gingen naar: mevrouw J. Klos-Wielaard, F. Amers foort en bij de veteranen en mindervaliden H. Lup- ker Sr. In de serie voor de jeugd behaalde Jos Martijn de kampioenstitel. Voor de leden van de „Guppen - club" (de VHB-kweekbak voor wedstrijd vissers) volgde de prijsuitreiking van het gehele seizoen. Kampioen was hier Jos Martijn. De kanjerprijs gmg naar. Marcel van der Ham, een wisselbokaal, ge schonken door mevrouw Dirks die hem zelf uitreik te. Kam pioenen-series om het kampioenschap van Vlaardingen 1979: Vlok- serie persoonlijk C Vink en voor korpsen 't Alver- tje. Madenserie, persoon lijk H. Rombouts (Maas sluis); voor korpsen We verskade 3 (Maassluis). Speciale concoursen in se ries: Kanjer zeelt J. H. Blom, Karper Peter Broers, brasem N. M. Groen, kroeskarper J. Nientied en voorn Her man Dirks. Vliegvissen: J. van der Struijs, Roofvis A, Vink. Door de verenigin gen die regelmatig aan het serie-eoneours deelnemen werd hoofdcontroleur Piet Vink in de bloemen gezet en kreeg uit handen van Daan Berveling een ge schenk onder couvert Na afloop van het lubileum- concours. ter gelegenheid van 30 jaar VHB. zal deze veteraan definitief stoppen met zijn werk als hoofd controleur en door het be stuur worden gehuldigd. liitffliiiffliiiiiiiiiMmititiimitiiniiinuiitiitiiiiiiwiiiiinmraiimiirauiiiiimiiiiimiiHiitiiiiiiS Schiedam Voor zo ver dat bij dc Schiedamse Raad voor Sport en Re creatie bekend is, 21 jn er 27 sportclubs waarvan één of meer teams kam pioen zijn geworden. Zij komen allemaal in aan merking voor een huldi ging, vrijdagavond in het Stadskantoor (20 uur). Gelet op het grote aantal teanikampioenen acht de SRSR het wense lijk, dat clubs met meer dere teams, die kam pioen zijn geworden, slechts één team afvaar digen. Kampioen zijn geworden in het seizoen 1978-1979: DHS: tweede elftal reserve eerste klasse A Rotterdam: zevende elftal reserve vierde klasse (veteranen) Rotterdam; HBSS: tweede elftal en zevende elftal; Martimt: achtste elftal en eerste zaalteam, PPSC. tweede zaalteam. SV en HV Schiedam eerste zaal- team; Ursus: vijfde elftal; WF: tweede en derde elf tal; Groenoorcl (zaalvoet bal): tweede team; ABC: bedrijf Wilton Fijenoord; DWS: eerste en vierde team dames en vierde team heren; UVG: eerste en tweede team heren; ODI; eerste team (veld) en tweede team micro; SV en HV Schiedam: derde honkbalteam; KSVV'71: eerste, tweede en 22ste team; TSF; tweede (ge mengde) team en eerste he ren team zaterdag; Ju- "entus: tweede team da mes; Alliantie: A-team he ren; Arma: derde team da mes; Excelsior: dames A- groep; B en P: eerste en tweede herenteam; De Ko renbeurs: tweede, derde, achtste en tiende team; TP: eerste, tweede, derde cn zevende team; De Ooie vaars: eerste, tweede en derde team; SRB: eerste team; Schiedam: kampioen van Schiedam, district skampioen en kampioen sneldammen; Schiedam: pers. kampioenschap van Schiedam: Groenoord: tweede schaakteam; HV Schiedam eo: Schiedams kampioen. Schiedam In zijn derde seizoen bij „De Koren beurs" is Bert van den Ham aan een indrukwek kende opmars bezig. Hij doet zelfs de eerste twee seizoenen verbleken, want hij wint tot nu toe an derhalf keer zoveel als vorig jaar. „Terwijl de com petitie", zo zegt hij zelf, „toch zwaarder is door ster kere ploegen". Dankzij vooral Bert van den Ham, slaagde „De Korenbeurs" er ook in de tweede ronde voor de Europacup 2 te bereiken. Vooral tijdens de eerste Europacupstrijd tegen Erlangen demon streerde Van den Ham dat hij mentaal steeds ster ker wordt Enkele jaren geleden maakte Bert van den Ham al deel uit van de nationa le tafeltennisselectie. Tot hij na degradatie van zijn toenmalige ploeg uit het zicht verdween. Bij „De Korenbeurs" bewijst hij nu toch steeds nadrukke lijker weer in de top van het Nederlandse tafelten nis mee te kunnen. „Ik weet niet", aldus de 24-ja- rige en in Culemborg wonende Van den Ham, „of ik bij bondscoach Bert Schoofs al op val. Hij krijgt natuurlijk van iedere wedstrijd informatie, ook van die Europacupwed- strijd". Waarmee Van den Ham aangeeft, dat hij zijn des tijds afgestane plaats graag wil veroveren. Hij: „Die selectie is nationaal toch het hoogste wat er is. Ik zou er dolgraag weer bij zijn." Mentaal Tot en met afgelopen zaterdag had Bert van den Ham in de competitie nog een percentage van boven de 75%. Zondag zakte die score tot 67%, omdat twee wedstrijden binnen 24 uur 90k voor Bert van den Ham "teveel van het goede wa ren. Ondanks zijn vechters- mentaliteit, want dat is het vooral wat hem achter de ta fel zo sterk maakt „Het betere spel begon al in de tweede helft van de vorige competitie." Met genoegen stelt Bert van den Ham vast dat hij in de laatste zeven wedstrijden steeds twee keer scoorde. Daar begon de mentale instel ling van Bert van den Ham een wending te nemen. Hij: „Ik vroeg me soms wel eens af, waar ik mee bezig was. Hans Lingen maakte voor ons altijd de wedstrijd en het is na tuurlijk met leuk als je als maar verliest en Hans wint er steeds twee of drie." De basis voor de nu zo opval lend sterk gestegen prestatie- curve werd gelegd in de trai ning. Van den Ham: „Vanaf het moment dat Rnn van der Aa er in juni bijkwam, /ijn we fanatiek gaan trainen. Ook tij dens de zomermaanden zijn we doorgegaan. We waren zo doende al voor de competitie warm gedraaid en de resulta ten waren meteen merkbaar." „De Korenbeurs" opende toen inderdaad met een overwin ning op het nog altijd sterke Tempo Team. Bert van den Ham komt voor die training zelfs twee keer in de week van Culemborg naar Schiedam, toch zo'n 160 km heen en terug. Hij: „Die af stand is natuurlijk nadelig, maar het ligt er toch voorna melijk aan hoe je sj>eelt Om dat ik nu veel beter speel heb ik ook veel meer zin om te trainen. Dan doet die afstand je niets." Dat Bert van den Ham destijds voor „De Korenbeurs" koos. was bepaald geen toeval. Hoe wel Ravesteyn aan hem trok met een contract. De Maas trichtse ploeg speelde echter met in de ereklasse. „De ere klasse was doorslaggevend voor de keus voor „De Koren beurs", aldus Van den Ham „Bovendien kende ik Hans Lingen al een jaar of twaalf vanuit het nationale jeugdte- am". Sfeer Bindend voor Bert van den Ham is ook de sfeer bij De Korenbeurs, reden ook voor Hans Lingen om nimmer op te stappen. „Ik hou van veel gezelligheid", aldus Van den Ham, „veel toeschouwers." Ravesteyn viel ook af omdat ik geen voorstander ben van betalen. Het plezier in de sport staat bU mij voorop." Opvallend is ook, dat het dub bel van de Schiedammers steeds beter gaat draaien. Uit eindelijk staan Van der Ham en Lingen dit seizoen pas voor het eerst samen achter de ta fel. „Het is natuurlijk nog wat wennen", aldus Van den Ham, „maar het gaat teeds beter. We hebben toch al vier van de zes wedstrijden gewonnen." Bert van den Ham in actie h|«1 Vlaardingen Bij de eerste de beste wedstrijd van VZC, in het kader van de nationale zwem- competitie A, is het dui delijk dat de Vlaardin- gers geen rol van beteke nis zullen spelen. Zelfs moet serieus rekening gehouden worden met degradatie, nu na Diane Edelijn ook Irma Voor ham heeft moeten afha ken. De jeugd, waarmee VZC rijk is voorzien, *s eehter nog lang niet zo ver om de plaatsen bij de senioren op te vullen. In Tiel, waar de opening van het zwemsei- zoen was voor VZC, wa ren de Vlaardingers dan ook volledig aangewezen op de jeugd. Voor ereplaatsen zorgden Ilse Verhey met een derde plaats op de 200 school, Nicole Pau- lussen met zilver op de 400 vrij, evenals Sandra Don, die derde werd op de 200 vlinder en Irene van der Laan, die weer goed was voor zilver op de 200 vrij. Voorts werd Mir jam Hagestein tweede op de 100 vrij in 1.14.4 en Rita Hoo- gerwerf was goed op dreef met haar tweede plaats op het on derdeel lüü rug in 1.24.5. Good-old Ada Pors (van stal gehaald) zwom de 200 wissel in een nieuw persoonlijk re cord van 2.44,1, waarmee zij derde werd. Bij de jongens (heren), die in de landelijke B-competitie uit komen, vestigde Robert de Vries een nieuw clubrecord op de 100 school m 127 8. Dat hield een tweede plaats m Puntenverzamelaars hier wa ren Remco Snuvennk en Mar cel Blomsteel op de 200 rug in 2 30.2 en de 100 vrij in 1.01.3, goed voor respectievelijk goud en brons. Marcel Blomsteel werd verder derde op de 200 vrij in 2 03 4 en imponeerde m dè estafette met een tijd van 1 09 6 op de Marcel Blomsteel....snelle vlinderslag.... vlinderslag. Do estafetteploeg op de 4 x 100 wisselslag voor jongens onder de 16 jaar werd eerste in 4.56.3. Verantwoorde lijk daarvoor waren: Remco Snuvennk, Henri de Boer, Marcel Blomsteel en Robbie Claas. Tweede De heren eindigden tenslotte op de tweede plaats achter DJK, derde was AZC/AJphen. De VZC-dames sluiten de rij in de A-competitie. Wanneer men weet dat er maar liefst drie clubs degraderen, is het duidelijk, dat VZC één van de slachtoffers gaat worden. De stand hier is: L Zwemlust- /Dcn Hommel, 2. Njord '59, 3. AZ en PC, 4. Dinkel, 5. PSV, 6. Zeester/Prinsen, 7. HPC, 8. De Otters, 9. VZC/Ritmeester. 10. ZPA, II. Mosa/Regio, 12. TZC/Vahaüs. 13. *t 13, 14. De Rijn/Comfortron. 15. VZC Vlaardingen. Voornaamste uitslagen: 200 school dames: 3. Ilse Verhey 3.16.5; 400 vrij dames: 2. San dra Don 3.00 8; 100 vrij j. o. 14: 3. Remco Snuvennk 1.01.3; 200 vrij dames: 2 Irene van der Laan 2.19.8; 100 m. o. 12: 2. Marjan Hagestein 1.14.4, 3. Es ther de Koning 1.15.3. 200 rug j.o. 16: 1. Remco Snuvennk 2 30.2; 100 rug m. o. 16: 3. Rita Hoogerwerf 1.24.5; 200 wissel dames: 3. Ada Pors 2,44.1; 200 vrij heren: 3. Marcel Blomsteel 2.08.4. Hermes DVS heeft een nieuwe sponsor. Het Is het aannemingsbedrijf Schilt uit Sc hied am- Overigens, voor mensen die geïnteresseerd zijn in de nevenfuncties van Wim Ver toorn. De Hoekenaar heeft naast zijn baan bij een che misch bedrijf, ook nog bezig heden bij de KNAU aü bondscoach voor de dames- lange afstand en is vertegen woordiger van een bekend merk sportschoenen. „Hermes DVS komt echter op de eerste plaats", vertelde de trainer, die daarmee alle kritiek over het niet aanwe zig zijn van de hand wees. „Ik mis hooguit drie wed strijden en mijn taken kan nen vlekkeloos worden over genomen". Voor GSS 4 is het sprookje alt. De veteranen van Zwa luwen waren de Schiedam mers te machtig: 2-1 Bij Ursus kunnen ze er geen genoeg van krijgen om eikaars stropdassen te ver knippen. Ook interim-trai ner Aad Bierhuizen werd het slachtoffer. „Ik had met opzet een heel oud exem plaar omgedaan, omdat ik de bul al zag hangen", aldus de trainer. Op de vergadering van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie herin- neerde de voorzitter van Broleco, Davis, wethouder Bot er aan, dat bij de ope ning van de Westwijkhal, tien jaar geleden, ai een tweede was beloofd. Het antwoord van de sportwethouder was op zijn minst verrassend te noemen. „Ach" .zo stelde hij, „praat jes van politici bij openin gen en dergelijke moeten niet zo serieus genomen wor den". Hans van Dam, de Maas- sluise duivenmelker, is voor de vijfde achtereenvolgende xraal kampioen geworden v, i de zaterdagvliegers Maassluis/Vlaardingen. TSB mag zich -nu het zo uitstekend draait- wekelijks in een grote belangstelling verheugen. De Vlaardingers denken erover dc onoverdek te tribune weer in ere te her stellen. In verband met de con structie van de recreatieve spelhal aan de Oosterstraat gaat de oefenwedstrijd tus sen het eerste en tweede team van Spirit op 6 novem ber niet door. Het schuine dak met balken maakt korf bal zo goed als onmogelijk. Wel gaat de vriendschap pelijke ontmoeting tussen de korfballers van Spirit en Oranje Nassau door, zater dag 10 november in de Lijn- b aanballen. Vlaardingen Bij de tennis vereniging VLTC is plaats voor een nieuwe voorzitter. Kien van der Voorden beeft de pijp aan Maarten gegeven en kandidaat voor de nieuwe plaats is Huug van Toorn. Tot dusver was hij penningmees ter, Kandidaat voor de baan- en onderltoudscommissie is Jan Zandvliet en voor de bar- commissie Dik Heemskerk. Joop van Grootveid tenslotte voor de commissie dagleden. Secretaresse Nora Knoestcr en viee-voorzitter Hans Stolk zijn herkiesbaar. Op dc na jaarsvergadering van 39 no vember kunnen alle kandida ten worden gekozen. De bij eenkomst in „De Lijndraaier" begint om 20.30 uur. Schiedam In bowlingcen trum „De Walvis" wordt voor de derde achtereenvolgende maal een 24-uurs marathon bowlen gehouden. De start hiervan is op vrijdagavond 9 november, het einde zaterdag rond middernacht. Er worden 25 games per persoon gespeeld in teamverband. Deelnemende teams zijn: Bekerhouder DDT Statenbouw Vlaardingen, Stri ke de Boer en The Cheetahs uit Spijkenlsse, Bondsspaar bank Schiedam, Van der Moe zel Sanitair en BMW Kall- sbeek, beide uit Schiedam. De bowling Is tijdens de mara thon voor iedereen vrij toe gankelijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5