Vangst van onbekende herkomst Volgend jaar opnieuw W estlandbeurs Binnenstad is zuinig geweest Ministers voelen niets voor kenteken-computer Straatnaamborden met tekeningetjes zijn veel te duur Drie panden onbewoonbaar Te hard Hoorzittingen over sociaal- cultureel plan NOVIB collecteert Sportieve recreatie slaat aan bij Vlaardingers Vragen over zonneënergie Vlaardings initiatief niet beloond Mr. G. van Setten opent nieuw gebouw Quarantainestation internationale sluis' Unilever reikt prijzen uit 'J VRIJDAG 2 NOVEMBER 1979 SC/VD/WW 3 'Schiedam Drie huizen ir» de 'Boerhaavelaan worden onbe woonbaar verklaard. De pan- :<jen ll'a- bi en bil zijn vol- :gens burgemeester en wethou ders in te slechte staat om er mensen in te laten wonen. Overigens zijn twee van de 'drie panden nog bewoond. De raadscommissie voor ruimtelij ke ordening zal zich binnen kort uitspreken over het be sluit van het college. Schiedam De Schiedamse politie heeft woensdagmiddag tijdens een ongeveer twee uur durende verkeerscontrole op de Hargalaan 28 processen- verbaal opgemaakt voor te hard rijden. Eén van de auto mobilisten bereikte bijna de honderd kilometer. De appara-' tuur van de politic registreer de er 99. Schiedam De gemeente Schiedam wil graag horen, hoe er wordt gedacht over de op stelling van een sociaal-cultu reel plan. Daartoe heeft zij instellingen en verenigingen uitgenodigd om over de oniwerpproeedure van een dergelijk plan van de gemeente te komen praten. De openbare bespreking, onder voorzitterschap van wethou der Posthoorn, wordt volgende week dinsdag 6 november ge houden in de recreatiezaal van het stadskantoor; aanvang acht uur s avonds. Een soortgelijke hoorzitting, doch ditmaal met de ongeorga niseerden. wordt gehouden maandagavond 12 november, eveneens in de recreatiezaal van het stadskantoor; aanvang acht uur. Maassluis Ir» de week van 5 lot en mei II november zal de Nederlandse Organisatie voor Internationale Ontwikkelings samenwerking (NOVIB) een straatcol leeto houden ten be hoeve van Unesco. Winter programma al voor deel volgeboekt Garnalen trekken met een sleepnetje is voor de leden van de Hoekse Watersport Vereniging, evenals voor vele andere sportvissers, een aantrekkelijke en vaak ook lucratieve sport. Dat .daarbij ook wel eens verrassingen kunnen optreden, dat onder vond deze week de heer J. Westra. Tijdens het slepen langs de kust voelde hij plotseling meer leven in het net dan garnalen 's-Gravenzande De West- Land beurs wordt volgend jaar opnieuw gehouden. Dit kon de organisatie van de beurs van morgen meedelen. Zij toonde zich uiterst tevreden over de afgelopen beurs. Gisteravond laat om tien uur werd de 24.500ste bezoeker verwelkomt en in de bloemetjes werd ge zet. Bij sluitingstijds om half elf bleek het bezoekersaantal ruim zesduizend meer dan het vorige jaar, toen er ruim acht tienduizend personen de toe gangspoorten passeerden. Of de beurs het komende jaar anders opgezet wordt is de or ganisatoren nog niet duidelijk, wel. dat de veiling Westland- Zuid van 22 tot en met 29 ok tober voor de Westlandbeure gereserveerd is. Schiedam Bewonersvereni ging Schïedam-Centrum is vo rig jaar heel zuinig geweest. In heel 1978 zijn nauwelijks on kosten gemaakt en daarom hebben burgemeester en wet houders de subsidie over dat jaar vastgesteld op slechts 207 gulden en 50 cent. Dat bete kent wel, dat de bewoners ve reniging bijna 1400 gulden aan de gemeente Schiedam moet terugbetalen, want dat was als voorschot gegeven voor onkos ten die nu niet gemaakt blij ken te zijn. ..Wij zijn" inderdaad zuinig ge weest," zegt bestuurslid Jan Hagendoorn. „Wij hebben ge woon veel uit eigen zak be taald. Ja, waarom? Vorig jaar wisten wij al. dat 1979 veel duurder zou worden en dat wij moesten sparen. Het zat er ei genlijk wel in, dat wij het niet gebruikte deel van het voor schot terug moesten geven. Tja. Wat nu? Wij kunnen al leen maar hopen, dat wij alle onkosten van dit jaar vergoed krijgen. Vooral aan de bouw plannen voor de binnenstad is nogal wat papier opgegaan en kopietjes laten maken is niet goedkoop. Ach, en anders? Als het er niet is, dan is het er niet. Maar ik ben over die sub sidie niet zo pessimistisch, hoor." plegen te veroorzaken. Toen het net werd ingehaald bleek zich daarin een ongeveer zes tig centimeter lange vis te be vinden. Hel dier was ruim twintig centimeter hoog en had een bek vol naaldscherpe tanden. Niemand bij de watersporters bleek een dergelijke vis al eens eerder te hebben gezien en ook de beschikbare kaarten en lectuur brachten geen uit komst. Enkele leden houden het op een „zeebrasem", maar onderen achter het mogelijk dat de vis uit zuidelijker stre ken verdwaald is en in de Noordzee terecht is gekomen. van twee tot half vier in de re creatiesport hal Oosterstraat. In totaal draaien er in Vlaar- dingen veertien sportinstuivcn per week. In principe kan ie dereen hieraan deelnemen, omdat er geen inschrijving aan VlaardingenDit winterseizoen organiseert de Vlaar dingse Raad voor Sport en Recreatie tot en met 3 mei 1980 wekelijks 25 activiteiten op het gebied van de sportieve recreatie. Over al deze activiteiten (waarvan er negen plaatsvinden in gymnastieklokalen in de wij ken en zestien in de nieuwe recreatiesporthal aan de Oosterstraat) heeft de Vlaardingse bevolking een uitge breide informatie gekregen via het in de laatste week van september verspreide programmaboekje „winter- programma sportieve recreatie '79/*80". Het merendeel van de in dat boekje genoemde 25 activiteiten, die zodanig zijn opgezet dat er voor ie dereen iets bij is waar hij of zij aan kan deelnemen, blijkt na een maand draaien redelijk tot zeer goed bezocht te worden door de Vlaardingers. Zo zijn alle introductiecursus sen waarbij men kennis kan maken met een be paalde tak van sport, goed bezet of zelfs' al geheel vol. Voor de introductiecursus tpn- nis voor de jeugd moesten hij voorbeeld, om alle ingeschre venen deel te kunnen loten nemen, in totaal vier cursus sen worden georganiseerd, waarvan de eerste twee op 2 en 5 oktober van start zijn ge gaan en de laatste twee op 8 en 11 januari van start zuilen gaan. Op de cursus van 11 ja nuari is trouwens nog plaats voor enkele deelnemers. Er zijn ook enkele activiteiten die nog niet zo druk bezet zijn. Op de tweede introductiecur sus bewegen op muziek voor dames, die op 10 januari vari start gaat, kunnen nog zeven tien dames geplaatst worden. Het keep-fit uur (nu nog) voor heren, elke dinsdagmiddag van. twee tot halfvier in de re creatiesporthal aan de Ooster straat, kan met ingang van 6 november ook door dames be zocht worden. De sportinstuif voor lichamelijk gehandicap ten, elke donderdagavond van acht tot negen uur in de Oos terstraat, kan nog deelnemers plaatsen. Hetzelfde geldt voor de „spel en sport voor vijftig plussers", elke vrijdagmiddag is verbonden. De deelnemers betalen per keer. Aangezien er echter een aantal instuiven zeer druk wordt bezocht en er andere maar matig zijn bezet, adviseert de organisatie nieu we deelnemers bij voorkeur te kiezen voor de zalen aan de Wielewaalstraat, Albert Schweitzersingel, Van der Spiegelstraat, Vette noordseka- de (Oude Lijnbaan) en de Oos terstraat. Voor de tijden en leeftijden kan het programma boekje nadere informatie ver schaffen. Voor nadere infor matie over bovenstaande za ken: afdeling sport en recrea tie op het stadhuis, kamer 406; telefoon 355888. Schiedam Twee PvdA-leden van provinciale staten van Zuid-Holland hebben het col lege van gedeputeerde staten gevraagd, of hel op de hoogte is van de Schiedamse plannen om versneld over te gaan tot toepassing van zonneënergie in de woningbouw. Enkele weken geleden lan ceerde de Schiedamse wethou der Chris Zijdeveld het plan om in de toekomstige wijken Spaland en Woudhoek de zon een belangrijke rol te laten spelen bij de verwarming van vrijwel alle vijfduizend te bou wen woningen. Voorts informeerden de twee PvdA'ers, Fernande Hazewin- kel en E. P. van Heemst, of het college bereid is het expe riment actief te volgen en te zijner lijd te bezien of er aan leiding bestaat om van provin- ciewege toepassing op ruimere schaal te bevorderen. Ook wil len zij weten of het college een soepel beleid wil voeren ten aanzien van het verlenen van vergunningen om zonneëner gie te gebruiken. Schiedam Een 49-jarige ver zekeringsagent uit do Lange Nieuwstraat in Schiedam ont dekte woensdag nadat, hij on geveer twintig minuten was weggeweest, dat hij ongewenst bezoek had gehad. De voor deur van zijn woning was ge forceerd en hij miste een radi- ocasseuerecordcr en twee zak lantaarns. Vlaardingen De ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie voelen niets voor het invoeren van de door Alex Eckhardt en Willem Kranenburg, twee Vlaar dingse politie-agenten, ontwikkelde „kentekeninfor- matiecomputer". Dat blijkt uit de antwoorden die zij hebben gegeven op vragen van het VVD-Tweede Ka merlid J, M. van de Ven. De bewindslieden zeggen in hun antwoord dat de Centrale Recherche Infor matiedienst in 1977 in sa menwerking met het Computer Centrum Lim burg en na raadpleging van vertegenwoordigers van de Rijks-en Gemeen tepolitie en van de Ko ninklijke Marechaussee een geautomatiseerde lan delijke registratie van ont vreemde motorvoertuigen en bromfietsen heeft ont wikkeld. De invoer van gegevens in dit systeem geschiedt centraal door de Centrale Recherche Infor matiedienst aan de hand van informatie die door de politie per telex wordt geleverd. De eerste fase van het installa- tiepian is voor wat boven staand systeem betreft in juni 1979 voltooid. Dit houdt in dat thans 23 gemeentelijke politie korpsen, 6 districten van het Korps Rijkspolitic, de Algeme ne Verkeersdienst van het Korps Rijkspolitie en de grens- dooriaatpost van de Koninklij ke Marechaussee te Heerlen de mogelijkheid hebben deze registratie te raadplegen via de genoemde terminals. Daarnaast bestaat er, volgens de bewindslieden, de geauto matiseerde kentekenregistratie van de Rijksdienst voor het Wegverkeer te Veen dam, waar op dit moment drie korp sen van gemeentepolitie toe gang in hebben. In een vol gende ontwikkelingsfase van de genoemde systemen zullen de bevragingsmogelijkheden worden uitgebreid. Niet opportuun Gezien de staat van ontwikke ling van de landelijke geauto matiseerde registers vinden de bewindslieden „het niet oppor tuun, gebruik temaken van de thans door de Vlaardingse po- litie-ambtenaren ontwikkelde computer," Zij erkennen weliswaar dat de Vlaardingse politie op dit mo ment niet beschikt over direc te toegang tot de beide syste men door middel van beeld- De ministers van Binnenland se Zaken en Justitie hebben hun oordeel geveld over de uitvinding van de twee Vlaar dingse politie-agenten. schermterminals, maar wijzen tevens op de mogelijkheid die Vlaardingen heeft om via de terminal van de Rotterdamse gemeentepolitie gegevens te betrekken uit de genoemde geautomatiseerde registers. Een ander bezwaar van de mi nisters betreft de privacy van de gegevens opgeslagen in het Vlaardings-sysleem. Opspo ringsverzoeken betreffende personen worden centraal verwerkt in het eveneens door de Centrale Recherche Infor matiedienst ontwikkelde geau tomatiseerde opsporingsregis ter. Dit systeem valt anders dan het motorvoertuigensys- teem waarin geen persoonsge gevens voorkomenonder de werking van een privacyregle ment. Hetzelfde geldt voor het geautomatiseerde kentekenre gister van de Rijksdienst voor het Wegverkeer. Deze reglementen bevatten een uitgebreide regeling over de gegevens die in de bestan den mogen worden opgeno men en bepalingen omtrent de voorwaarden waaronder aan bepaalde aangewezen opspo ringsambtenaren gegevens mogen worden verstrekt. De bewindslieden zijn dan ook van mening dat, alleen al van wege het feit dat voor de Vlaardingse ken teken in forma tiecomputer, waarin men ook persoonsgegevens wil gaan op nemen, een dergelijk regle ment nog niet bestaat, de over heid zeer terughoudend rnoet optreden, waar het het ge bruik van deze computer be treft. Praktisch bezwaar Het laatste bezwaar dat de mi nisters aanvoeren is er een van praktische aard. Bij invoe ring van het. Vlaardingse sy steem zou het noodzakelijk zijn de in de verschillende wa gens aanwezige computers al lemaal apart actueel te hou den. De bewindslieden zijn van mening dat deze manier van werken, afgezien van de grote hoeveelheid extra werk die dat met zich meebrengt, de kans op onvolledigheid en on nauwkeurigheid vergroot. De ministers van Binnenland se Zaken en Justitie komen op basis van de2e bezwaren tot de conclusie dat invoering van het Vlaardings-systecm geen zin heeft. Schiedam Zonde van het geld vinden burgemeester en wethouders het om voor Woudhoek-Noord aangepaste straatnaambordjes te laten ma ken. Bordenmaker Langcat uit Almere had de gemeente Schiedam de suggestie gedaan om de straatnaamborden te voorzien van leuke tekenin getjes. De straten in Woud- noek-Noord zullen naar scheepstypes worden genoemd en het leek Langcat aardig om van elk scheepsmodel een af beelding te maken naast de bijbehorende straatnaam. Dat gaat echter ruim ISO gul den per bord extra kosten en de rekening zou daardoor flink oplopen. Wethouder Chris Zijdeveld zal het parti culiere bedrijf in Almere daar om een vriendelijk bedankje sturen. Overigens had het college nog een reden om van de seheep- safbeeldingen op de borden af te zien. „Het is wel leuk, maar er gaat zo n precedentwerking van uit," dachten de vroede vaderen en moeder. Want waarom zou je in Woudhoek- Noord wel met tekeningetjes in de straat komen en niet in de bestaande wijken? Wel vindt het college eigenlijk jam mer, dat het zo duur is, want het was heel bijzonder geweest ais de Groenoorders dagelijks componisten in de straat zou den zien. het Singelkwarticr uitvinders, het westen schil ders en de Gorzen complete ri vieren. Hoek van Holland „In plaats van het quarantaines tation officieel te openen zou ik beter kunnen zeggen dat ik het station nu offi cieel ga sluiten. Immers: een quarantainestation on- mderscheidt zich vooral door zijn ontoegankelijk heid." Dat zei mr, G. van Set ten. secretaris-generaal van het ministerie van Landbouw en Visserij, deze week tijdens de officiële o- pening van het Rijksqua- rantainestation voor vee in Hoek van Holland. Mrs. van Setten. die minis ter van landbouw Van der Stee verving, noemde het nieuwe station een „inter nationale sluis en een inter- nationale zeef" om te voor komen. dat in Europa niet- voorkomende of fel bestre den ziekten binnengeloodsd worden. „Het belang van de mogelijkheid, om vee op veilige wijze te isoleren mag niet worden onderschat.". zo meende de secretaris-ge neraal. die een korte terug blik gaf over het verleden van het station in Hoek \*an Holland. Al in 1898 werden een slatruimte en enkele aangrenzende woningen ge bouwd voor een bedrag van 54.000 gulden. Er was toen overigens nog geen sprake van verplichte quarantaine: die kwam pas aan de orde in 1922, toen de overheid ei sen ging stellen aan vee, be stemd voor uitvoer. Het nieuwe station heeft in totaal vier grote stallen die op geen enkele wijze met elkaar verbonden zijn. Ze hebben alemaal hun eigen voer- en mestopslagplaat- sen, aparte ingangen en aparte douches. Op die ma nier is het mogelijk zendin gen. van verschillende her komst en voor verschillen de bestemmingen tegelij kertijd in quarantaine te hebben. Vlaardingen Ingenieur K.H. Veld huis, lid van de Raad van Bestuur van Unilever Re search Laboratorium, heeft deze weck aan tien studenten in de chemie of de chemische technologie de jaarlijkse Uni- lever-chemieprijzen uitgereikt. De prijswinnaars zijn voorge dragen door de besturen van de wis- en natuurkundige fa culteiten van de universitei ten. de besturen vasn de afde lingen scheikundige technolo gie van de technische hoge scholen en de senaat van de Landbouwhogeschool.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3