SPORT Boks-en jndokampioenen blijven vanavond thuis Nol Roozen loopt nog steeds weg met DHS wmêmm mmmmi Wolter Bos: 'VFC moét winnen van Hellevoetsluis' SVV niet kansloos tegen Fortuna Sittard szc Sportraad nodigt alleen "échte' clubs uit Jan vanUnen gekozen HBSS zet opmars voort Aad Teyl twee wedstrijden geschorst Reünie met Karei Weimar Toppers voor hockeyclubs De Ooievaars thuis Topper voor Zwaluwen naar Huizen De Koren beurs haalt in NV VRIJDAG 2 NOVEMBER 1979 SC/VD/WW 5 Schiedam Burgemeester John te Loo zal vanavond niet alle Schiedamse sportkampioenen kunnen huldigen. De Sportraad (SKSR) zocht namelijk de kampioenen alleen bij de sportclubs die aangesloten zijn en dat zette bij de rest kwaad bloed. De sportscholen Lagerwaard en De Haan hebben dan ook in vinnige bewoordingen aan het adres van de Sportraad laten weten het daar mee beslist niet eens te zijn. Het zijn dan ook niel de eerste de besten die vanavond thuis blijven. Schiedam telt al zo vier Zuidhollandse bokskam pioenen (Anton Rissenberg. Alex Franken, Aad Vergouvve en Gerard Kramer), dte het niet kunnen helpen dat zij toe vallig bij Wim de Haan bok sen. Sportschool Peter La gerwaard telt enkele judokam pioenen van Schiedam, mooier kan het niet bij een huldiging. Lagerwaard: „Ik ben wel goed genoeg om b*t Schiedam 700 demonstraties ie geven en mee te gaan met con reis n.iar Esse- lingen. Ik gun van harte het vijfde elftal van Marti mi dat vanavond wordt gehuldigd, maar onze jeugd, die kampioen is geworden, zal zo'rt huldiging veel meer ais een stimulans kunnen zien om in deze tak van sport verder te gaan. Bij sportschool Peter Lagerwaard gaat het om Paul Utens, Schie dams kampioen alle catego rieën, Leo Blanke, kampioen zwaargewicht en Jacky Sig- door Bas van den Berg mond en Peter Baron jeugd kampioenen. Bovendien heeft deze school sinds kort twee Zuid hollands kampioenen kiewgraden: Simon Lobs en Hans Adriaanse. Lagerwaard; „De Sportraad heeft intussen wel toe gegeven een fout te hebben gemaakt, maar ik vind het vreemd, dat er op korte termijn niets meer aan kon worden gedaan." Wim de Haan gaat zelfs nog verder, door te signaleren, dat hij begin dit jaar zelfs pogin gen heeft gedaan lid te worden van de SRSR, maar ondanks het feit, dat hij statuten en huishoudelijk reglement op stuurde, bleef z'n aanvraag in onderzoek. Subsidie Wel kreeg hij een subsidie van 2500 gulden voor renovatie van zijn boksschool, die door de brandweer was afgekeurd. De Haam „Het is je reinste discriminatie wat de Sport raad heeft gedaan. De kans is niet uitgesloten, dat ik vana vond op de één of andere wij ze ga protesteren op het Stads kantoor. Gé Rens, secretaris van de SRSR, houdt het op kinder ziekten, „maar de Sportraad heeft het zelf zo gewild om al leen de clubs te benaderen die lid zijn. Ik ben er 2elf ook van overtuigd, dat het volgend jaar anders moet". In dit verband kan Schiedam een voorbeeld nemen aan Vlaardingen, waar de sport kampioenen al zo'n jaar of vijf worden gehuldigd en iedereen elke sportclub wordt aangeschreven. „Ook commer ciële instellingen," aldus Teun Goedknecht, secretaris van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, „benaderen wij altijd". Opmerkelijk is verder, dat vanavond op het Stadskan toor ook reserveteams worden gehuldigd. Van de waarde van de échte kampioenen, die een prestatie van enig formaat hebben geleverd, komt weinig meer terecht. Gé Rens: „Ook dat zullen we volgend jaar op nieuw bezien. Maar we moes ten ergens beginnen. Zes jaar lang hebben we in Schiedam een sportprijs gekend, maar op het laatst was het moeilijk een beslissing te nemen wie er voor in aanmerking kwam. Ik ben er gelukkig mee dat de SRSR in zag iets weer te moe ten instellen, maar we kun nen inderdaad leren uit de fouten...." Wi ft ft,»"? Wim de Haan ..discriminatie... door Emiie Schelvis De formatie van VFC Vlaardingen/Schiedam De gepromoveerde clubs uit het Waterweggebied (Vlaardin gen, VFC, De Hollandiaan en TSB) presteren dit sei zoen wisselvallend. Alleen met TSB gaat het boven ver wachting, het staat ongesla gen boven aan in de derde klasse. Vlaardingen staat in de middenmoot van de derde klas, maar de zondagclubs De Hollandiaan en VFC be ngelen onderaan de ranglijst van de tweede klasse. De druk op koploper TSB wordt met de wedstrijd groter. Dirk Hoogenboom, trainer van TSB, gaat er van uit, dat zijn elftal er maar tegen moet kun nen. „Juist dan kunnen we be wijzen dat we de beste zijn. We hebben een uitstekende ploeg die voor niemand bang hoeft te zijn. Zodra er ook maar één speler is die zegt, dat hij het niet ziet zieten. vliegt hij meteen het elftal uit. Het is aan rnij de taak om ze goed te motiveren en het elftal draaiende te houden". Het middenveld baart hem nog de meeste zorgen. „Leen Boon speelt in mijn systeen als centrale man, maar Hans Campen en Ton Rovers kun», nen ook die positie spelen. Het moet gewoon een wisselwer king worden. Het gaat geluk kig tot nu toe goed," Morgen tegen Groot Ammers moet Hoogenboom het nog stellen zonder Willem Maurits die een schorsing uitzit. Vlaardingen /Schiedam Eerst vana vond weet Fim Visser waar hij met de geblesseerde spelers aan toe is. Dick Hoogmoed en Adri Nanlohy zijn fors geraakt aan lies en dijbeen, maar juist tegen Fortuna Sittard kunnen de Schiedammers niemand missen. Tegen FC VVV werd, ondanks een 20 ne derlaag, de stijgende lijn voortgezet, daarom is er alle hens aan dek gebo den In deze moeilijke fase van dc com petitie. Pim Vissr kan verder nog maar drie kwart van de wedstrijd rekenen op Wim Muider („Dat is een stilzwijgende af spraak, omdat hij nog niet helemaal topfit is"), maar nog geen geval op Wim de Haan. Vorige week stapte hij er na één helft in het jeugdelftal al weer uit, oor zaak een nieuwe knieblessure. De kans is daarom niet uitgesloten, dat bij blessures Cor Peitsman weer een kans krijgt. De bonkige spits: „Ik hoop er weer snel bij te zijn. Ik ben er elke dag mee be zig hoe het komt, dat het elftal niet meer draait. Pim Visser ziet mij als zondebok, ik wil juist bewijzen, dat ik wei degelijk kan scoren". Gelet op het feit, dat Fortuna Sittard juist in uitwedstrijden als een wervelwind de defensies uit elkaar splijt, geeft Pim Vis ser zijn ploeg opdracht behoudend te spe len. De middenvelders Joop Titaley en Rob Hutting moesten zo weinig mogelijk aan de bal komen. Slaagt dat. dan is de angel uit de Limburgse ploeg. De jeugd van SVV krijgt het moeilijk bij Ajax. Vlaardingen FC Vlaardingen speelt zonder Aad Teyl (twee wedstrijden geschorst, één voorwaardelijk en 150 gulden boete) op de berg tegen Wageningen. Over dit duel is geen zinnig woord te zeggen. Hans Dorjée gokt op één punt Ik heb begrepen, dat Wageningen ook niet meer blindelings aanvalt, zodat het in ieder geval geen éénrichtingsverkeer gaat worden. Paul Kooien staat in de spits, geflankeerd door Ronnie Bongers en Herman den Haag. Omdat de FC intussen al driemaal ongeslagen bleef, is het zelfvertrouwen 'aardig omhoog geschoten. De jeugd van FC Vlaardingen, dat de2e week met 80 van AZ '67 verloor, krijgt morgen ai FC Amsterdam op bezoek. Collega Wolter Bos van VFC heeft de punten hard nodig. In uitwedstrijden pakt VFC nog wel eens een, maar thuis gaat het fout. Bos verklarend: „In uitwedstrijden kunnen we vrij gemakkelijk op de nul spelen. In thuiswedstrijden gooien we alle remmen los met het risico dat we veel doelpunten tegen krijgen. Dat moet natuurlijk wel opgevangen worden.In de tweede klasse speel je wel te gen ploegen die maar een klein kansje nodig hebben om te scoren. Dat was in de derde klasse wel anders. Morgen te gen Hellevoetsluis moeten we gewoon winnen. In dit stadi um van de competitie hebben we de punten hard nodig". Een voordeel voor Wolter Bos is, dat alle selectie spelers fit zijn, ook Teun Kornaat. Vorig jaar weinig geconfron teerd met verlies is het deze competitie bijna niet anders geweest. Bos: „De jongens wa ren daar niet aan gewend, waardoor de stemming daalde Gelukkig is de sfeer nu een stuk verbeterd. We moeten ge woon als eenheid opereren, al les voor elkaar over hebben Dat heeft er de laatste tijd ge woon aan ontbroken. Het programma voor de zater dag luidt als volgt: jong Ajax jong SVV, jong FC VLaardin- gen-jong FC Amsterdam, Hui zen-Zwaluwen, Excelsior M- Heeijansdam, Lisser Boys- PPSC, Groot Ammers-TSB, Excelsior P-Vlaardingen, DSS'26-Koudekerk, DSVP- Hoekse Boys, HBSS-MVV'27,* HVO-Randstad Sport, Satel- liet-WNC, Smitshoek-GSS, CION-NKC Ommoord, VVK- VVHR, Arentsburg-De Hoek. Voor zondag: SVV-Fortuna Sittard, Wageningen-FC Vlaardingen, DHS-De Mus- schen, Gouda-Hermes DVS, Hollandiaan-COAL, VFC-Hel- levoetsluis, Fortuna-BEC, Al- phense Boys-Schiedam, Excel - sior'20-ONA, EBOH-Martinit, De Hoek-Oliveo, SFC-RCD, Ursus-RKWIK. Schlebroek- VDL. Steeds Volharden-DRZ. SVDPW-Eureka, Animo H- Demos, MSV'71-Real Parbo,- Nestoro-Schiedamse Boys. Schiedam Bij de jubi leumwedstrijd tegen de oud- intcmationals zat Nol Roo zen senior het gehele duel op de tribune, „vriendschappe lijk voetbal kan ik wel aan zien. maar bij competitie wedstrijden verdwijn ik als we voor of gelijk staan nog steeds. Dan ga ik fijn naar een andere wedstrijd kij ken", vertelde de 57-jarige oer-DHS'er met een glim lach. „Dat meeleven met DHS krijg ik er niet uit, ook al ga ik het volgend jaar wat rustiger aan doen. Nu hen ik nog actief als tweede penningmeester, maar ik word natuurlijk ook een dagje ouder". Nol Roozen senior, een meer bekende DHS-naam is nauwe lijks denkbaar, is apetrots op zijn kluppie. „Nooit hebben we bij de gemeente hoeven aan te kloppen voor hulp. De lichtin stallatie en bestuurskamer zijn door zelfwerkzaamheid tot stand gekomen. Ik weet dat we binnenkort ook op zes a ze ven kleedkamers kunnen re kenen, het gaat toch heerlijk zo". „Ja. wij hoeven niet weg uit Kethel. Met de jeugd gaat het uitstekend. Het eerste elftal is wel niet rijp om weer de hoofdklasse te halen, maar ik maal daar niet om, alleen de ervaring al. Die pakken ze ons niet meer af. Natuurlijk, aan de ene kant zeg je: Jammer dat we toch wat onnodig de stap terug hebben gemaakt. Er had meer ingezeten, maar met dit elftal hadden we er dan dit seizoen uitgegaan. Nee hoor, we zitten best in die eerste klasse". De jubilaris <40 jaar lid) over vroeger: „Ik ben vanaf mijn twaalfde tot mijn zeventiende jaar lid geweest van SVV. Daar kwam ik niet aan de bak on vanwege de familietraditie belandde ik bij DHS, dat toen Vlaardingen Zondag houdt De Hollandiaan na afloop tegen Coal een reünie. Dit ter gelegenheid van het feit, dat Karei Weimar na 33 jaar in Austra lië en Indonesië te hebben gewoond, zondag dc roodwitten bezoekt. Voor de reünisten, die Karei Weimar tussen 1940 en 1950 hebben meegemaakt, is zondag zelfs een gedeelte van de tribune gereser veerd. Vlaardingen/Schiedam De ploeg die het komende zondag in de hockeycompetitie het zwaarst zal krijgen is onge twijfeld Pollux, dat het In Delft tegen koploper Hudito moet opnemen. Gevreesd moet worden voor verlies. Een an dere ploeg, die een klasse la ger ook tegen een koploper moet spelen, is Evergreen. De Maassluise ploeg ontvangt Forescate. Er wordt ook hier een nederlaag ingecalculeerd. De absolute topper de wed strijd tussen de nummers twee en drie van de eerste klasse. HDS en Asvion, De Schiedam se heren, die momenteel niet zo sterk draaien zullen alles op alles moeten zetten om één punt te behalen. Spint (h) krijgt het niet ongevaarlijke Te Werve op bezoek. De da mes hebben ook een topper op het programma. De Vlaardmg- se koïoper kan definitief af stand nemen van nummer twee, Krimpen. De andere kampioensprctendent. Spint, speelt thuis tegen Aeolus en moet deze zware wedstrijd kunnen winnen. Asvion (d) gaat een zware uitwedstrijd te gemoet in Rotterdam, waar Leonid as bestreden moet wor den. De Evergreen-dames moeten uit tegen Hoeksewaard spelen. Thuis werd eerder decc zompetiue met 4—0 ge wonnen. zodat ook nu' de winstkansen weer aanwezig zijn. Schiedam Jan van Uncn is gisteravond op de algemer ne jaarvergadering van de voetbalvereniging DHS ge kozen tot de nieuwe voorzit- ter. Dc Schiedammer, die al sinds het aftreden van Koos Kerssemeyer ad interim- voorzitter was kan nu defi nitief de voorzittershamer gaan hanteren. Gisteravond werd ook Jan dc Jager benoemd tot stagebes tuurslid. Hij volgt hiermee Jan de Koning op, die door werk zaamheden gedwongen was te stoppen. De Jager moet zich inwerken om volgend seizoen de taak van Nol Roozen (twee de penningmeester) over te nemen. Op de vergadering werd verder het nog steeds uitblijven van de toestemming om het veld te renoveren fel bekritiseerd. Secretaris André Kouwenhoven: „We wachten al drie jaar en nog steeds is er .niets zwart op wit binnen. Wel verwachten we dp bouwver gunning voor de bouw van kleedkamers ieder moment". op Spieringshoek speelde. Der tien seizoenen heb ik in het eerste gevoetbald. Ik begon destijds m de derde klasse te gen VFC. Dat vergeet ik mijn leven niet meer, want we ver loren met 10-0". Dat voetbal met zo maar een onderdeel vormt in het leven van de Schiedamse construc- tiewerker, bewijst het feu, dat Nol Roozen tot zijn 52 ste jaar in het veteranenteam speelde. Lachend: „Toen kreeg ik last van mijn knie en dacht: tijd om af te taaien. Kijk, ik stam nog uit de gouden jaren van Aad van Tuin, Gernt en San- der Schel!, Toon van Leeu- *wen, Joep Gouka en Bram de Windt. Ik heb naast de voet ballerij altijd wel iets gedaan voor de vereniging. Dat was een plicht, vond ik'\ In een ploeg waarin ook ome Tinus Verbrugge en Koos Kerssemeijer bekend als de noeste werkers van DHS, zit ting hadden, heeft de Schie damse voetbalvereniging toch net één en ander bewerkstel ligd. Dc ai eerder genoemde lichtinstallatie, tribune en be stuurskamer zijn de meest tot de verbeelding sprekende voorbeelden. Nol Roozen kon je in zijn veertig jaren DHS op de meest uiteenlopende plaat sen vinden. Zelfs m de kanti ne, dte hij negen jaar runde. „Er is éen ding wat ik nog kwijt wil", zegt de vader van trainer Piet van Excelsior '20 en nog steeds eerste elftalspe ler Nol junior resoluut. „Ik vind het een klein beetje jam mer, dat Schiedam nooit zo warm is gelopen voor DHS. Toen we in de hoofdklasse speelden, en dat blijft natuur lijk het hoogtepunt van de zes tig jarige historie, proefde ik bij andere clubs eerder jaloezie dan trots. En dat deed me wel eens pijn. Wij leven wél hart stochtelijk mee met het wel en wee van de Schiedamse sport wereld". Schiedam Voor De Ooie vaars moet dc eerste thuis wedstrijd van het seizoen te gen De Sleutels geen pro bleem zijn. De basketballers van de Schiedamse invali den sportvereniging maken dan ook alle kans op winst in dc Margriethal vanaf 19 uur. De heren van Juventus spelen morgen tegen gedood verfd kampioen Goba. dat op dat niveau de ongekende weelde heeft een Amerikaan in de ploeg te hebben. Dc da mes van Juventus beginnen in Utrecht aan de return van de competitie en ontmoeten Cangeroes. Sehiedam/Vlaardingen De heren van SZC spelen zondagavond een belangrij ke waterpolowedstrijd tegen Rotterdam. De Schiedam mers moeten van de 'R' win nen om op de ranglijst op gelijke voet te komen. De 'li' is dit jaar niet onoverwinne lijk, zoals iedereen aan het begin van deze competitie voorspelde, want het afgelo pen weekeinde hadden de Rotterdammers de grootste moeite met Breda <5—-3), De dames van Shell spelen morgen een uitwedstrijd tegen PCG in Gorinchem. In het Vlaardmgse Kolpabad spelen verder de damesploegen van VZC en WIK tegen respectie velijk Sparta en RZV. De he ren van Shell ontmoeten 02V en de heren van Viking tref fen Wiekslag. Vlaardingen - Na de overwin ning van Zwaluwen tegen Rimsburgse Boys steeg het elf tal van Theo de Waard naar de tweede plaats. Uit tegen Huizen zullen de Vlaardingen. moeten bewijzen dat de stand op de ranglijst niet te hoog ge grepen is. De Waard is er niet bang voor. „Het hele elftal is er op vooruitgegaan. Niet al leen door de komst van de nieuwe spelers, maar zeer ze ker door de positieve ontwik keling van Gert-Jan Bezemer en Dick van der Bergh." In uitwedstrijden werd nog maar één punt verspeeld, namelijk tegen SDCP (l-I), daarom wordt er tegen Huizen uitge gaan van winst. Geblesseerde spelers zijn er niet. Alleen Frans Loos speelt niet mee door een schorsing. Ale wijn Smal uit het tweede vervangt hem. Schiedam Het zijn drukke tijden voor de creklassetcams die bij Europaeupwedstrij- den zijn betrokken. Het betekent dat di verse competitiewed strijden uitgesteld moesten worden, waarvan er dan weer een aantal op zondag moeten worden inge haald. Met als gevolg veelal een dubbelpro gramma. Ook het Schiedamse De Korenbeurs is bij die Europacup weds tr ijde 11 betrokken. Zelfs is in middels de eerste ronde overleefd, zodat het team op zaterdag 10 no vember in Joegoslavië voor de tweede ronde gaat spelen. Het inhaler, betekent voor De Ko renbeurs ook, dat er dit weekeinde gespeeld moet worden. Terwijl het competitieprogram ma wel een vrij week einde aangeeft. In ce ereklasse is er echter een ongelijkheid in het aantal gespeelde wed strijden, hetgeen nu enigszins wordt rech tgetrokken. De Korenbeurs speelt nu zondag tegen De Ve- luwe. Het is een uit wedstrijd in Apeldoorn, waarbij er voor de Schiedammers winst kansen zijn. Zeker nu Hans Lingen na zijn hattrick tegen Midstars blijk heeft gegeven van een goede vorm en geen last meer heeft van een voetblessure. Ook Bert van den Ham draait trouwens erg goed, ter wijl Ron van der Aa voelt dat hij steeds be ter gaat spelen. Zijn winstpartij tegen Jan Vlieg getuigt daar al van. Bovendien gaan Lingen en Van den Ham samen steeds ster ker dubbelen, hetgeen legen De Veluwe best wel eens van doorslag gevende betekenis kan zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5