SCHIEDAMSCHE COURANT Rijnmond werpt zich op recreatie Midden-Delfland Particulier wil zelf tweede sporthal bouwen Autodealer failliet: 26 man op straat Belastingdienst in oude GAK-pand Ik „neem de proef Veer Rozenburg - Maassluis wordt niet duurder mm Wellicht kleine gezinnen in voor maligGSB-gebouw Gommehegeesjes verkocht haar oude schoolboeken Gemeenten trekken zich terug Wethouder Bot: Collegebesluit nog niet genomen FNV: we konden niet veel meer doen Gemeente onderhandelt met rijk Fietster gewond Tram naar Schiedam- noord komt er i Ook Markt in blauwe zóne VL. Donderdag 8 november 1979^ ONAFHANKELIJK DAGBLAD _I04de jaargang no. 26487—6 PAGINA'S Broersvesl 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Van de gemeentebestu ren van Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis "wordt verlangd, dat zij zich op korte ter mijn terugtrekken uit Midden-Delfland. Hun belangenbehartiging moet „tijdig" worden overgedragen aan Rijn mond. Dat staat in een provinciaal stuk over een gemeenschappelij ke regeling, die moet worden getroffen voor het recreatieschap Mid den-Delfland. De reconstructiewet voor het polderlandschap gaat uit van het bestaan van een recrea tieschap, dat opkomt voor de belangen van de openluch- functie zal krijgen, Hoe de voor de reconstructiecommis- vineie Zuid-Holland, het o- trecreatie in Midden-Delf- verhouding moet zijn tussen sie. penbaar lichaam Rijnmond land, omdat het gebied tussen recreatie, agrarische bedrijfs- ln het op te richten recreatie- en de gemeenten Delft, Schi- Vlaardingen, Schiedam, Delft voering en natuurbescher- schap zullen diverse overhe- pluiden en De Lier. In de en De Lier ook daarvoor een ming, is verder een zaak den zitting nemen, de pro- voorlopige regeling wordt ge sproken van deelneming van Rijnmond in plaats van de gemeenten Rotterdam. Schie dam, Vlaardingen en Maas sluis. in het kader van het in tegratieplan buitenstede! ijke recreatie Rijnmond 1976. De gemeenten langs de Nieuwe Waterweg worden niet be schouwd als minder betrok ken bij de inrichting van Midden-Delfland dan Delft, Schipluiden en De Lier, maar zij vallen onder het Rijnmondgebied: Rijnmond zelf én enkele Rijnmondge meenten in het schap zou dubbelop zijn. De voorkeur gaat uit naar een vertegen woordiging van Rijnmond in plaats van de gemeenten, omdat het openbaar lichaam kan optreden als coördine rend orgaan. Maassluis Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn van plan. de tarieven voor het veer RozenburgMaassluis niet te verhogen. De huidige tarieven zullen ongewijzigd worden gehandhaafd tot 1 januari 1981. GS geven in hun voorstel aan provinciale staten toe dat de tarieven toch al aan de forse kant ^ijn. Per 1 januari dit jaar werden de tarieven voor auto's met een kwartje verhoogd tot vijf gulden per overtocht. De tarie ven van de couponboekjes en abonnementen werden op overeenkomstige wijze aange- Vlaardingen De kans is groot dat Vlaardingen binnenkort de beschikking zal krijgen over een tweede sporthal; of, mocht de in Holy-Centrum ge projecteerde hal doorgaan, wellicht de derde. Parti culier initiatief van de heer J. Hoogendijk, eigenaar van onder meer het tenniscentrum in Holy, tot de realisering van een dergelijke hal lijkt in een ver gevorderd stadium te verkeren. Gisteren resulteerde het over leg tussen de coördinatie com missie stedenbouw en de be trokken ondernemer reeds in een compromisplan dat on middellijk uitgevoerd zou kun nen worden. Het wachten is nu nog op de beslissing van het college van B en W. Wet houder Bot verklaarde van de ontwikkelingen op de hoogte te zijn. Over de haalbaarheid van het plan zei hij: „Het college heeft nog geen definitief besluit ge nomen. Wij verwachten bin nenkort de principe-aanvraag. En tot zover mag ik niemand verhinderen plannen te ont wikkelen, maar of het alle maal kan is een tweede. Dat moeten wij nog eens bekij ken," Aldus de wethouder, die er desgevraagd op wees dat het college mogelijkheden Viaardings tweede sporthal is het particulier initiatief van de heer J, Hoogendijk: „De behoefte aan zo'n hal Is enorm." heeft om een uitzondering te maken op de bestemming, die in het structuurplan voor het 'liedje waar de hal zou moe- komen staat aangegeven. i K t ambitieuze plan van de heer Hoogendijk moet gereali seerd worden aan de Zwanen- singel, vlak naast het derde veld van de voetbalvereniging HVO, De grond daar zou, naar zijn zeggen, zijn vrijgekomen. Hoogendijk wil in februari reeds met de bouw beginnen, In september zouden de sport verenigingen gebruik kunnen gaan maken van de hal. De hal moet drie zaal voetbal vel den omvatten, waar ook ande re zaalsporten bedreven zou den kunnen worden. De zaa lindeling zou in overleg met alle Vlaardingse verenigingen tot stand moeten komen. Hoo gendijk zegde toe dat iedereen over de gebruiksregeling mee kan praten. Hoogendijk: „De behoefte aan zo'n hal is enorm. Ik zou geen reden kunnen vinden voor de gemeente het plan af te wij zen". De heer Hoogendijk deelde verder mee dat hij bij de uitwerking van zijn plan nen met een open begroting wil werken. Schiedam De directie van Weber Car BV in Schiedam, de Schiedamse Voïvo-dealer, heeft het faillissement van het be drijf aangevraagd. De sluiting, die inmiddels een feit is ge worden, betekent voor de 26 werknemers dat zij naar een andere baan kunnen uitzien: voor hen is een ontslagvergun ning aangevraagd. Het faillissement was volgens de direc tie de enige uitweg: hèt bedrijf was dermate in de proble men geraakt, dat uitstel van betaling geen oplossing meer kon bieden. De zaken van het automobiel bedrijf, dat zich ..Volvo's rech terhand aan de Schie" noem de, zijn nogal uit de hand gelo-, pen. Drie jaar geleden kreeg Weber het alleen-dealerschap van Volvo in Schiedam. Van de kant van het Zweedse auto concern waren daar wel de nodige eisen aan verbonden. Zo moest het bedrijf aan de Overschieseweg uitbreiden. Er werd een nieuw pand neerge zet, dat meer dan één miljoen gulden kostte. Een investering, die er niet voor heeft kunnen zorgen dal het bedrijf een lang leven was beschoren. „Het faillissement kwam voor het personeel als een donder slag bij heldert' hemel", vertelt W. Verschoor, die de service- dienst van het bedrijf leidde. „Er gingen wel geruchten, dat het er niet zo goed voor stond. Maar dat het tot een faillisse ment zou leiden; dat had nie mand verwacht. Vier van de monteurs hebben al ander Vlaardingen Het Viaardings college heeft vergevorderde plannen het voormalige GSD-gebouw op te kopen en ge schikt te maken voor bewoning door één- en tweepersoons huishoudens. Onderhandelingen met de provinciale dienst Voor de volkshuisvesting <PDV) zijn gaande. Het gebouw is voorlopig nog in handen van de Stichting Bedrijfspensioe- nen voor de Landbouw in Den Haag. Van die onderhandelingen niet de PDV zal veel afhan gen. Goedkeuring van de plannen dcor deze instantie is nog niet zeker. Het is de vraag of zij de benodigde subsidies op tafel zal willen leggen. Mocht dat het geval zijn dan bieden de plannen twee moge- dikheden: een complex van 20 of 30 eenheden. Bij het laatste plan is voorzien in een aantal gemeenschappelijke ruimten. Het oude GSD-gebouw is gele gen op de hoek van hot Veer- plein en de Fransenstraat en taat, sinds de verhuizing van de sociale dienst naar de Ho- flaan, leeg. Het gaat om de bo ven de winkels gelegen ruim te. Ingrijpende verbouwingen zouden noodzakelijk zijn. werk gevonden. Ik denk dat het voor het jonge technische personeel wel zal lukken om een baan te vinden. Maar voor de ouderen zal het moeilijk worden om weer aan de slag tc komen." Enkele weken geleden heeft directeur Weber het faillisse ment aangevraagd, toen bleek dat een verzoek om uitstel van betaling geen zin meer had. Tevens werd ontslag aange vraagd voor het personeel. De eerste dag van deze maand stonden alle werknemers op straat. Pas drie dagen daar voor werden de vakbonden in gelicht. Toen viel er niets meer te doen. Hans Vegiing van de Industriebond FNV:„Als vakbeweging wordt je hier wel een beetje nijdig over. We konden niet veel meer doen dan formeel protest aantekenen tegen de ontslagen en de mensen zo goed mogelijk wegwijs maken bij het aanvra gen van een WW-uitkering." Vóór dc faillissementsaan vraag zijn nog onderhandelin gen gevoerd met Volvodealer De Jong in Rotterdam om tot een overname te komen. De Jong, die overigens voorzitter is van de organisatie van Vol- vodealers in Nederland, voel de daar niets voor. gezien de grote schulden die op het be drijf rustten. De cx-personeels- leden van Weber schuiven de schuld van het faillissement in de schoenen van Volvo Neder land. „Volvo wil het aantal de alers terugbrengen. Het zou best wel eens kunnen dat een groot bedrijf, bijvoorbeeld de Jong, straks in Schiedam do kop op steekt.", zo wordt door hen gesuggereerd. De laatste tijd gaat tevens het verhaal, dat ook de zaken bij Weber Transport, een andere BV van de heer Weber, er niet zo best voor slaan. Zo schijnt Volvo Nederland erover te denken om het transport van onderdelen, dat voor een groot deel door Weber wordt ge daan, in de toekomst door Van Qend en Loos te laten verzor gen. past. De verhoging betekent een meeropbrengst van onge veer 220.000 gulden. Het nade lige saldo voor de provincie wordt daarmee beperkt tot rond één miljoen gulden. Het streven van de provincie js gericht op regelmatige ver hogingen van de tarieven van het veer Rozenburg Maas sluis. Die verhogingen werden toegepast om het exploitatiete kort tot een aanvaardbaar be drag te beperken en om over bezetting van het veer ten voorkomen: de bedoeling was de automobilist hiermee te sti muleren. gebruik te maken van de Beneluxtunneï. Vol gens GS is dat laatste de afge lopen jaren zeker wel gelukt. Volgens Gedeputeerde Staten ontstaat er in 1980 echter een nieuwe situatie, die niet recht vaardigt dat de tarieven weer omhoog gaan. In verband met de overname van de Benelux- tunnel door het rijk wordt per 1 januari aanstaande de tolhef fing opgeheven. Verder zal medio 1980 de Botlektunnel gereedkomen. Deze beide za ken zullen volgens GS onge twijfeld hun weerslag hebben op het vervoersaanbod. Als we het veer nu toch weer duurder maken raken we zoveel auto klanten kwijt aan de gratis ge worden tunnel, dat we uitein delijk minder aan tolgelden binnenkrijgen dan nu het ge val is, zo redeneert de provin cie. 's-Gravenzande Een zeven tienjarig meisje is na een onge luk met een hersenschudding en verschillende snijwondén in het Holyziekenhuis te Vlaardingen opgenomen. Zij fietste gistermorgen op de Monsterscweg. toen een perso nenauto uit dc Juiianaweg kwam en haar geen voorrang gaf. Volgens de bestuurder was zijn uitzicht belemmerd door een andere auto. On danks het feit dat de bestuur der niets zag reed hij door en raakte de fietster. Al waren de boekjes als leerstof verouderd: belangstel ling was er genoeg Schiedam Met prijzen, die varieerden van drie voor één gulden tot twee gulden vijftig per stuk, verkocht de Goeman Borgesiusschool, beter bekend als de 'Gomme- bcgccsjes', haar oude schoolboeken. ,,Als ik meer ruimte in de school had, waren zij nog lang niet verkocht", ver klaarde schoolhoofd Arie Wies. die gisterenmiddag veel meer belangstelling bij de boekenmarkt aantrof dan hij verwachtte. Samen met de ouderencommissie heeft hij deze verkoop op touw gezet. Ongeveer duizend verouderde schoolboe ken werden te koop aangeboden en naar verwachting zijn die ook allemaal verkocht. In leeftijd varieerden de boeken van 15 tot 30 jaar. Er waren ook bijzondere stuk ken bij, zoals complete series leesboeken uit de jaren veertig met illustraties van C. Jetses. De oude schoolkaar- ten van dieren, waar vooral handelaren belangstelling in hadden, werden niet vekochl. „Deze hebben nog teveel educatieve waarde. Er wordt namelijk nog les mee gege ven", verklaarde Arie Wies. Het geld, dat de verkoop heeft opgebracht, zal woreden gebruikt voor de aanschaf van moderne leermiddelen. Spijkenlsse- Er komt een trim verbinding lussen dc: Kotmacki in Schiedam en Schtedam-ooonl, Dtoe defiv jtRicve toezegging deed mi- nister Tujanwwt v»rt Ver- "keer *o Waterde* gisteren 3n Spijkek nisse waar'hij «h? eerste aanzet gaf. voor het- .doortrekken van de metro tussen. Hoogvliet en SpLjke- riisse. Ook zal de bestaande j sqeBramvcrbltHlhig tussen Ommoord, en Cobifeaven ■wouden doorgetrokken raar bet Marcondplcln. Hét rijk zat 91 miljoen gttWeii beschikbaar stellenvoor deze projecten De Douane Harmonie Ne derland kwam er gisteren aan te pas, om de ingebrui kname van het oude GAK- pand aan de Nijverheids straat door de belasting dienst dc nodige luister bij te zetten. De harmonie maakte 's morgens een fees telijke mars door de stad en bracht later zelfs een aubade voor het stadhuis op de Markt. Ook tijdens de offi ciële openingshandeling, die na de middag plaatsvond, was het orkest natuurlijk aanwezig- Zoals we eerder meldden js in de nieuwe ruimte het ont vangkantoor en sectie 11 van de Post Douane en Accijnzen gevestigd. De inspectie blijft gewoon in het oude pand aan de Parallelweg. Maassluis Met ingang van vandaag behoort ook de Markt tot de blauwe zóne: het gedec-lte van de binnenstad waarin het parkeren aan een maxi mum tijdsduur is gebon den. Net als op de andere terreinen in het centrum van Maassluis sinds enige tijd van toepassing is mag men op de Markt op don derdag, vrijdag en zater dag tussen 9 en 17 uur ma ximaal anderhalf uur ge parkeerd staan, De voer tuigen moeten op die da gen zijn voorzien van een juist afgestelde parkeer- schijf. In verband met de par- keermaatregelen is op de Markt inmiddels een va kindeling aangebracht. Buiten de vakken parke ren is uiteraard niet toege staan. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. 0* CO" ■S<.Yel=°0

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1