SCHIEDAMSCHE COURANT Hoof overval op Veerplein: cassette met 9 mille weg Holy-N oord Ier ij gt gezondheidscentrum Ik -neem. dep wet Alle tien voor te Loo fv iV - .mSÊÊmMmm Herinrichtig in Indische Buurt Van Rijsbergen is prins Frans I Kieboom krijgt boek over ex-dorp F oto-apparatuur etalage weg Team sluit overeen komst en vraagt subsidie PvdA geeft donderdag oordeel over Van Kleef Informatie voor ondernemers uit Brandweercommandant geeft voorlichting Maandag 12 november 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 144144 -104de jaargang no- 26489—8 PAGINA'S- SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Frans van Rijsbergen Is de nieuwe prins carnaval van de stad Schie dam. De directeur van bowling Musis Sa crum is zaterdagavond door de Rietzeilers aangewezen als de Schiedammer, die het meest In aanmerking komt om tot na vastena vond en aswoensdag, al scepterzwaaiend, vreug de en vertier te prediken, „ter leringh ende verma- eck", zoals Van Rijsber gen zelf na zijn bekroning vaststelde. „Carnaval is vooral een feest van be zinning," aldus de nieuwe stadsprins. Prins Frans I is uitverko ren door de carnavalsve reniging vanwege zijn grote verdiensten op ver schillende terreinen, vooral dat van Excelsior '20 en van de binnen stad. in de sport maakte Vlaardingen Bij een roofoverval, die za terdagmiddag plaatsvond op het Veerplein in het centrum van Vlaardingen is ruim 9000 gulden buitgemaakt. Het geld, dat in in een geldcassette zat, werd afgepakt van een on dernemer, die bij de RABO-bank de dagop- hij grote naam als Jeugd leider en als eigenaar van een sportzaak en later ais initiatiefnemer van het bowlingcentrum op de Lange Haven. Dat initia tief bracht de restauratie van enkele waardevolle historische panden met zich mee. Ook kon toen de gedachte worden ont wikkeld om in Musis jaar lijks een benefiet bal op touw te zetten. Dat teza men heeft Van Rijsber gen het prinsdom van carnavalesk Schiedam opgeleverd. Over de opening van het carnavalsseizoen, zater dag, staat meer op pagi na drie. brengst van zijn winkel in de nachtkluis wil de deponeren. De overval vond rond lien voor half zes plaats. Op het moment dat de winkelier de cassette in de kluis wilde plaatsen werd het ding uit zijn handen gerukt door een man, die het meteen op een rennen zette. De gedupeerde onderne mer wilde hem achtervolgen, maar stuitte even verderop op een handlanger van de overvaller, die een of tweemaal op hem schoot om hem staande te houden. De beide rovers verdwenen vervolgens in de richting van het Liesveld-via duct. Sindsdien ontbreekt van hen ieder spoor. Een politieonderzoek heeft inmiddels uitgewe zen dat er waarschijnlijk is geschoten met een alarm-pistool. De recherche heeft op de betref fende plaats geen patroonhulzen gevonden. Volgens de gedupeerde winkelier en getuigen, die het gebeuren hebben gezien, waren de overvallers vermoedelijk buitenlanders. De een was ongeveer 1.80 meter lang; de ander 1.70 meter. De politie is nog op zoek naar andere ge tuigen, die wellicht iets meer duidelijkheid kunnen geven. Vlaardingen Het beleidsteam van het toe komstig Gezondheidscentrum Holy-Noord heeft op grond van een samenwerkingsove reenkomst een stimuleringssubsidie aange vraagd bij het Ministerie van Volksgezond heid en Milieuhygiëne. Dit ministerie heeft namelijk een „voorlopige stimuleringssubsi- Schiedam De CDA-verte- genwoordïgers in de Schie- damse gemeenteraad zullen tot donderdag moeten wachten op een oordeel van de PvdA-frac- tie over het krantenartikel van het socialistisch raadslid Hans van Kleef. Op die dag komt de PvdA-fractie bij el kaar om zich erover uit te spreken. Vorige week stuurde het CDA een brief op poten aan haar so cialistische collega's In de Sehiedamse raad. In de brief werd een duidelijke uitspraak gevraagd over het artikel, waarin Van Kleef van leer trekt tegen de volgens hem heersende mentaliteit binnen hot CDA. Van Kleef is er vol gens het CDA op uit geweest om tweedracht te zaaien bin nen de PvdA/CD A-coalitie in Schiedam. Hij bestempelde in net stuk kandidaat-notaris 0}r. H. C. M. M. Janssen, die zich als mede-directeur van enkele BV's van notaris Van der Valk op een omstreden manier bezighoudt met de handel in onroerend-goed, als voorzitter van het CDA in Schiedam. Janssen- is echter al ruim een jaar geen voorzitter meer van het CDA-eomïté in Schiedam. Vooral over deze koppeling waren de christen democraten nogal verbolgen. Burgemeester te Loo gooide vrijdagavond fn één worp alle tien de kegels om, waarmee hij het „startsein" gaf voor een meer dan vierentwintig uur durend bowling- toernooi in „De Walvis"'aan de Nieuwe Haven te Schiedam. „Waarom ik de eerste bal moest gooten- ?",vroeg John te Loo zich"af. „Misschien omdat ze ie mand wilden hebben, die er de ballen verstand van heeft". In het marathon-toernooi, waarin acht kleurig uitgedoste teams 25 games lang strijd leverden om de zilveren bekers, viel geen van de deelnemers uit. De beste prestaties werden zelfs in de eindfase van het evenement geleverd. Zo werd Anton Vreeswijk na een geweldige eindsprint individueel eerste, terwijl het team Bondsspaarbank de groepsprïjs opeiste. Op een van de sportpagina's meer over dit evenement. Vlaardingen Waarschijnlijk in maart volgend jaar zal wor den begonnen met de herinrichting van een aantal straten in de Indische Buurt. Zoals in de projectgroep William Pontwoningen destijds werd overeengekomen zullen gedeelten van de Madoerastraat, de Ba- listraat, de Lombokstraat, de Surinamesingel en de Insulmdesin- gel worden ingericht als woonerf. De benodigde financiën zijn inmiddels door het Rijk ter beschik king gesteld. In het kader van die herinrichting wordt donderdag 15 novem ber vanaf 19.30 uur in het wijkcentrum een informatie-avond gehouden, zodat alle bewoners van de plannen kunnen kennis nemen. De bedoeling is om per straat een werkgroep op te richten, die zich zal gaan bezighouden met de inrichting van geplande speel plaatsen en dergelijke. die gezondheidscentra" in het leven geroe pen, waarop door samenwerkende groepen uit de medische wereld een beroep kan wor den gedaan. De hoogte van de subsidie wordt bepaald door de mate van samenwerking van de deelnemers. Het Vlaardingse beleidsteam Gezondheidscentrum Holy- Noord heeft, om voor die sub sidie in aanmerking te komen, een samenwerkingsovereen komst gesloten. Daarnaast is het druk doende een beleidsnota samen te stel len met concrete plannen om te komen tot een gezondheids centrum. Het is de bedoeling dat er in Holy-centrum op den duur een gebouw gaat komen, waar al lerlei medische en para-medi sche diensten zetelen. In het bestemmingsplan Holy-Cen- trum is voor dat doel een ruimte van ongeveer 1500 vierkante meter gereserveerd, De gemeente Vlaardingen gaa waarschijnlijk, na goedkeuring van het bestemmingsplan, de bouw van het centrum op zich nemen. Ook de financiële consequen ties die verbonden zijn aan het realiseren van het gezond heidscentrum zullen waar schijnlijk door de gemeente opgebracht moeten worden. Aan het huidige samenwer kingsverband werken drie huisartsen mee (H. A. v. d- Hoeven, G. M, v. d. Molen en H. A. M. Staring), een fysiothe rapeut (N, Houdijk), een ver loskundige (mevrouw Trou- werbaeh ter Morsche), de Stichting Gezinsverzorging Vlaardingen met twee leid stere, de Stichting Interconfes sioneel Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening Maassluis met een maatschap pelijk werker en de Vlaar dingse Vereniging voor Ge zondheidszorg „Interkruis" met twee wijkverpleegkundi gen. Deze participanten zijn een sa menwerkingsverband aange gaan „teneinde hun hulpverle ning aan patiënten en cliénten te verbeteren". De hulpverlening van de huis artsen in het samenwerkings verband richt zich tot die pa- tienten die al bij hen geregi streerd staan en de hulpverle ning van de anderen richt zich op de gehele bevolking van de wijk Holy. Het is de bedoeling dat de deelnemers aan het samen werkingsverband zich gaan in zetten voor zowel de curatieve (verzorgende) als de preven tieve (voorkómende) hulpver lening. Daarbij gaan zij waar mogelijk daadwerkelijk gezamenlijk hulp verlenen, zonder overi gens steeds te wisselen van hulpverlener. Om de samenwerking zo opti maal mogelijk te laten verlo pen, vindt er éénmaal per week een teamvergadering plaats. Iedere deelnemer kan tijdens die vergadering problemen naar voren brengen waarover naar zijn oordeel gezamenlijk overleg gewenst is. De deelne mers nemen in het kader van het samenwerkingsverband een gelijkwaardige positie in en de onderlinge taakverde ling binnen het team komt tot stand bij groepsbesluit. Voor de financiële consequen ties van de samenwerking die niet gedekt worden door de eventueel te ontvangen „sti muleringssubsidie gezond heidscentra", wordt door de deelnemers onderling een ver deelsleutel vastgesteld. Het be leidsteam gaat de stimulerings subsidie beheren en bepaalt de uitgaven. De deelnemers zijn de over eenkomst voorlopig aangegaan voor een jaar. Burgemeester Kieboom met het eerste exemplaar Vlaardingen Burgemeester Wim Kieboom heeft eind vorige week uit handen van schrijver Jan Anderson en uitgever Mari den Draak het eerste exemplaar in ont vangst genomen van een boek over de Vlaardingse wijk Ambacht. Dat gebeurde in het Streekmuseum van Jan Anderson aan de Kethelweg". de plaats waar eerder dit jaar met zoveel succes de expositie over diezelfde stads wijk werd gehouden. De titel van het boek is dezelfde als die van die tentoonstelling: „Vlaardinger Ambacht van dorp tot stadswijk". Het boek is door Anderson samengesteld met materiaal, dat ook voor die expositie gebruikt werd. Voor die expo sitie kwam zoveel aardig materiaal naar voren, dat het de auteur geen enkele moeite kostte, tal van leuke dingen achter te houden om die in een boekje te kunnen gebrui ken. En dat is dan nu inderdaad gebeurd. Het boekje is vanaf vandaag in de boekhandel te koop en kost 29,50 gulden. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd tn combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. Vlaardingen In het buurthuis Oost- wijk aan de Oos terstraat 86 wordt dinsdag, 20 novem ber een informatie avond gehouden voor ondernemers in het gebied, dat bestreken wordt door het bestem mingsplan le Van Leyden Garhtrnat. dat deel van de öostwijk dat wordt begrensd door de Oosterstraat, Bin nensingel, Spoor- singel en de Öost- havenkade. De avond wordt be legd door het pro jectteam Oostwijk, begint om 20 uur en is ook voor be langstellende be woners toeganke lijk. Vlaardingen Uit de etalage van een fotohandel aan de Hoog straat is in het afgelopen weekend voor drieduizend gulden aan apparatuur verdwenen. trapt bij een inbraak. Een van hen was bezig in de kantine van een sportclub aan de Am- De rovers konden de spullen simpel meenemen, nadat de etalageruit met een steen was verbrijzeld. Op het Vlaardingse politiebu- sterdamlaan, terwijl de andere reau zijn drie mannen ingeslo- twee werden betrapt in een ten, die in het afgelopen week- benzinestation aan de Floris de end op heterdaad werden be- Vijfdelaan. Vlaardingen Op verzoek van een aantal bewoners van de Ni colaas Beetsstraat houdt de commandant van de Vlaar dingse brandweer, de heer P. de Jong, vanavond een voorlichtingsbijeenkomst over het voorkomen van brand. De avond wordt gehouden in buurthuis De Haven in het Weeshuis, Weeshuisplein 18 links. Men begint om 20 uur. Iedereen is welkom, ook be woners van andere straten, in Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1