SPORT Refoba herstelt zie li Districtstitel voor Piet Warmerdam Unitas verrast ongeslagen Mijnstreek Hans Hoogendijk nationaal kampioen i msF&j&mxTim l Volvo is in de buurt Eerste nederlaag dames Spirit -•«£&-. K SZC geeft voorsprong uit handen I Gelijk 'BS-*' Persoonlijk record verbeterd Bram de Jong eerste Bïlj art district kiest nieuwe naam MAANDAG NOVEMBER 1979 VD/ SC/WW 4 Heren van I 'ollux gelukkig Vlaardingpn/Schiedam Van het hockeyprogramma zijn er maar vier wedstrijden doorgegaan. De heren van Evergreen speelden de als thuiswedstrijd vastge stelde partij tegen Ringpass in Delft en wist een 2-2 ge- lijkspel uit het vuur te slepen. Spirit xvist thuis.na drie maal een achterstand te hebben weggewerkt.gel'jk te spelen. Pollux (h) was de gelukkige in de strijd" met mede-degradatiekandidaat Bennebroek (1-0). De da mes van Spirit leden met 2-0 de eerste nederlaag van het seizoen. Spirit-Zoetermeer 3-3 De Schiedamse ploeg speelde met een totaal andere opstel ling. De aanval en het mid denveld waren omgewisseld en dat bleek inderdaad een goede greep.want de aanval wist maarliefst driemaal te scoren.In verdedigend opzicht was het echter niet zo een suc ces. want Zoe term eer wist ook driemaal te scoren, zodat er in verdedigend opzicht nog wel een en ander herzien moet worden. Het eerste doelpunt van Spirit kwam tot stand na een strafcorner die na veel heen en weer hockey tenslotte bij Jacques Verzijden beland de, ,die dan ook scoorde: 1-1. Het tweede doelpunt van Zoe- termeer werd gemaakt vanuit een strafcorner nadat de Snirrr Viaardingen Het bad- mintonteam van Refoba heeft zich enigszins her steld van de doffe dreun die Florida uitdeelde. Verloren de Vlaardingers vorige week kansloos met 1-7 (Janny en Bert Bou- man wonnen alleen de mix), tegen Randstad werd ditmaal een 4-4 ge lijkspel behaald. Een niet onverdienstelijk resulaat gezien het feit, dat Rand stad de laaste weken nog al wat punten bij elkaar sprokkelt. „De eerste wedstrijd wonnen we ech ter met 6-2 van hun en nu gaven we tot tweemaal toe een voorsprong uit handen", foeterde speler Bert Bouman toch onte vreden. De eerste tegenslag kwam al snel. Joy van Wijnen-Riems verloor kansloos in drie games van Bischof, verreweg de sterkste speler van Randstad* Refoba bersteide zich knap en via overwinningen van Ben Bouman (13-15, 4-15), Mieke van de Steen (2-11, 3-11) en Janny Bouman (5-H, 5-11) stond er een 1-2 tussenscore op het bord. Dubbel De beide mixen gingen echter verloren, waardoor Randstad kon terugkomen tot 3-3. Op nieuw nam Refoba, dat tegen Florida duidelijk op conditie was geklopt, een voorsprong. De overwinning in het heren- dubbel, wat een 4-3 stand ople verde, was toch weer niet toe reikend voor de totaalzege, want het damesdubbel wisten Janny Bouman en Mieke van de Steen na een slopende strijd (17-14 en 17-16 verlies) niet binnen te halen. Morgenavond moet Refoba zijn tweede plaats in de landelijke derde klasse bewijzen door de inhaalwed strijd uit tegen Shuttle Up tot een goed einde te brengen. doelman de Zoetermeerse spits noodgedwongen neer had moeten leggen. Het bleek ech ter uitstel van executie. Ge Hengst trok de stand gelijk met een verwoestende uithaal in de kruising na zeer goed aangeven van Ed ter Braak. Vervolgens leek het dat Zoe- termeer de genadeklap had toegediend door voor derde maal een voorsprong te ne men. Het Schiedamse moreel kon echter niet kapot deze middag. De derde,tevens laat- ste.gelijkmaker kwam van de stick van Paul van Vugt die de keeper omspeelde en beheerst scoorde. Spirit-Oude Maas 0-2 De Spirit-ploeg, die zonder de, node gemiste Annette Hengst, leed haar eerste nederlaag te gen het zeer laaggeplaatste Oude Maas. De Schiedammers vielen wel veelvuldig aan, maar doelpunten waren niet voorradig. Oude Maas daaren tegen speelde constant op de counter en had daar tweemaal succes mee. Ondanks het goe de spel van Wil Wassenberg, Kon Spirit niets aan het resul taat vei-^deren. Pollux-Bennebroek (h) 1-0 In een gelijkopgaande wed strijd wist Pollux andermaal met het defensieve concept spelend de nu uiterst belang rijke punten te pakken. Op een zwaar en moeilijk bespeel baar veld scoorde de ingeval len Huub van Puffelen het enige en beslissende doelpunt. Trainer Rien van Houdt: „We hebben nu het geluk dat we in de eerste helft van het seizoen miste". Evergreen-Ring- pass (h) 1-1 Op het veld van Ringpass in Delft deelden Evergreen en Ringpass de punten. Vanwege de regen die het veld in Maas sluis dusdanig had aangetast werd het duel verschoven. Het doelpunt van Evergreen werd gemaakt door Errol Bulman die alleen op doel afging en beheerst scoorde.Doelman Ed win Reijntjes, die met Pieter Dupon en Erie Braamstot de uitblinkers behoorde, zorgde met met knappe acties bij Delftse en het stoppen van een strafpush, voor eden verdiend punt. De acht finalisten in beeld. Viaardingen - Piet Warmer dam (Start'75 is kampioen van het district Schiedam tweede klasse geworden op het onderdeel „driebanden klein". De Schiedamse biljar ter scoorde elf punten en een gemiddelde van 0,524 caram boles. Harry Goos Sunlight won zijn partij tegen Piet Warmerdam en scoorde een moyenne van 0,626 punten, maar behaalde desondanks slechts een tweede plaats. Zijn gemiddelde is wel goed voor promotie naar de eerste klasse. Harry Goos speelde ook de beste partij van het toernooi met een gemiddelde van 0,882 caramboles. De hoogste serie kwam echter op de rekening van kampioen Piet Warmer dam met negen caramboles. Dc titelverdediger. Kees van Reeven, stelde teleur met een achtste plaats en een gemid delde van 0,444 caramboles. Uitslag: 1, Piet Warmerdam Start'75 2. Harry Goos Sun light 3. Jan Scholten Mo lenwiek 4. Peet Loenen Het Oosten 5. Gerard Lie* brechts De Kroon 6. Aad van der Kooy De Kroon 7. Lou Jansen, 8. Kees van Ree ven Het Oosten -r-ix HVHW. De handbal teams uit het Waterweggebied hebben wisselende resultaten geboekt. De enige verrassing van dit weekeinde was de overwinning van het puntloze Unitas-herenteain op het ongeslagen Rijn streek. Grote overwinningen waren er voor de WIK-dames en de Hollandiaan-heren. Voorts ble ven de heren van WIK ongeslagen door een 1413 winst op HVOS. De dames van UVG wonnen met 87 van Snelwiek en het damesteam van DWS won met 13—9 van Spartaan. Gelijke spelen waren er voor de dames van Unitas (8—8) tegen Roda en met dezelfde cijfers voor de Wilton-dames tegen ADO. Verlies was er voor de heren van UVG, DWS en Wilton en de dames van Hollandiaan. UnitasRrinstreek (h) 14—13 Innige omarming bij WIK' Voor eigen publiek hebben de heren van Unitas voor een hu zarenstukje gezorgd door in een harde wedstrijd de eerste twee competitiepunten te ver overen ten koste van koploper Rijnstreek. Door de blessure van Theo van Vugt speelde tweede teamspeler Jos van Uf- felen mee. Tot tien minuten voor tijd stond Unitas nog drie doelpunten achter. Een laatste „noodgreep" liep goed af voor Unitas. Rijnstreek wist eeen raad met de 42 verdediging, zodat Unitas met een sterke eindsprint zegevierde. UnitasRoda (d) 88 In een voortreffelijke eerste helft dicteerde Unitas de wed; strijd volkomen: ruststand 6— 1. In de tweede helft waren de rollen volkomen omgedraaid. Roda liep punt voor punt in en nam zelfs een 78 voor sprong. Toch wist Unitas nog gelijk te maken. WIK—HVOS (h) 14—13 WIK heeft een matige eerste helft gespeeld legen het niet zo sterke HVOS. Dat WIK met de rust 6—7 achterstond, kwam mede omdat keeper Don Vredenbrecht, sinds het opstappen van trainer/coach Julio Ramos, die functie ver vult. Toen het in de tweede helft fout dreigde te lopen 'nam hij het keepen over van Ron Brokx en dat resulteerde in een krappe winst. Cas de Roo maakte de winnende goal. WIKHVHW (d) 25—i. De dames van WIK hebben geen enkele moeite gehad met* HVHW. Het zwakke HVHW werd totaal onder de voet ge lopen, Na een 11—1 ruststand bleef WIK gretig en dat resul teerde in een 254 eindstand. UVG—Snelwiek (d) 8—7 In tegenstelling tot vorige week was de verdediging op dreef. Tot vijf minuten voor het eindsignaal stond UVG met 84 voor. Snelwiek scha- Rotterdam/Viaardingen De waterpoloërs van SZC hebben in de streekderby tegen SVII niet de volle winst kunnen behalen: 8—8. De Schiedammers hebben het gelijke spel zeker aan zichzelf te wijten, want in de laatste periode hadden zij nog een 47 voor sprong. SZC gaf in de laatste drie minuten de wedstrijd uit handen. Wim van der Kolk: „Het is onvoorstelbaar, wij hadden de wed strijd in onze zak. Ik vind dat wij hier één punt hebben laten liggen en ik vind dat daar de gehele ploe^ schuld aan heeft". SZC begon erg mat, "wanneer het de bal had, werd er door de verdediging te weinig aange sloten. Hierdoor kon SVH rustig de kat uit de boom kijken en de schade tot 22 beperken. In het tweede en derde kwart trok SZC de wed strijd naar zich toe, omdat er beter aangesloten werd, kwam SVH onder druk te staan. In het tweede kwart resulteerde dit in twee Schie damse treffers van Wim de Jong en Frank Ru seier: 24. SVH kon in de derde periode de marge niet verkleinen (44). Toen Paul Gasl in de laatste periode 47 aan liet tekenen, leek de wedstrijd voor SZC gelopen. Doordat de Schiedammers toen wat slordige fouten maak ten, kwam SVH zeer snel op gelijke voet met S2C (7—7). Paul Goederond zorgde nog wel voor 7—S, maar SVH kon de score toch nog ge lijk trekken. De heren van WIK hebben tegen koploper Koudekerk niet voor een verrassing kunnen zorgen. Koudekerk bleef een té sterke tegen stander voor de Vlaardingers: 814. Ondanks de nederlaag was men in het Vlaardingse kamp na afloop niet ontevreden: Frans van Beers: „Ik vind dat wij een goede wedstrijd gespeeld heb ben. Als vij wat meer geluk hadden gehad, Wa ren wij misschien wel wat dichterbij gekomen". WIK speelde inderdaad een gnede wedstrijd, met namo in het derde kwart kwamen de Vlaardingers goed terug. Zij verkleinde toen de achierstanc'. van 38 tot 6—9, Koudekerk was even aangeslagen, In de vierde kwart stelde Koudekerk echter weer orde op zaken en liep tot 8—14 weg. De dames van Shell zijn tegen Merwede niet verder dan een 22 gelijkspel gekomen. Gast-coach Martin Blokland: „Doordat er I nog weinig kracht in de aanval zit, konden J de dames de wedstrijd niet in hun voordeel heslissen". Shell ïsad zeker de overwinning I verdiend, maar doordat de Vlaardingse I ploeg hei veldoverwieht niet in doelpunten uit kon drukken bleef het 2—2, waardoor de dames uit Dordrecht een punt miejunut. if 's-Gravenzande - Hans Hoogendijk is tijdens de natio nale judokampioenschappen in de gewichtsklasse tot 65 kilogram eerste geworden. In zijn poule was hij supe rieur aan zijn tegenstanders. Zo versloeg hij Balk in tien seconden. Met de overige judoka's in zijn poule had hij ook geen moeite. Bonte werd verslagen door een werptechniek en Pouwels was kansloos met een soutemi. In de afvalronde, die hij daar na moest judoën, won hij eerst van Herman Bor door verwur ging en van Ben Ncoteboom met een soutemi. In de finale moest mj net opnemen tegen Joop Koning. In het begin van de partij scoorde hij' een Yugo. De partij besliste hij definitief in zijn voordeel, toen hij met een heupworp ippon (vol punt) scoorde, hans Hoogendijk pro longeerde door deze prestatie 2ijn titel. Rob Hoogendijk reikte tijdens het toernooi in 's'Gravenzande in de gewichtsklass tot 60 kilo niet verder dan een tweede plaats. In zijn poule won hij van Struiksema en Bos maar verloor van Van Hees. In de afvalronde moest hij het opne men tegen Prince. Deze partij won hij door een gave verwur ging. Ook Vleerbos, zijn vol gende tegenstander, moest er door en verwurging aan gelo ven. In de finale moest hij het opnemen tegen Harry Peters. Deze scoorde tweemaal een yugo. Rob Hoogendijk kon. hier slechts een Koka tegen overstellen. Te weining voor de overwinning. Leo van Oosten bereikte een fraaie tweede plaats. In de voorronden wist hij Rob Ge- urtsen. één van kanshebbers an Hesselink, lid van de natio nale selectie, te verslaan. In de finale kwam hij te staan tegen Mar Verhoeven, die hij ver loor door een houdgreep. Iman Kars werd derde. In de strijd om de derde en vierde plaat won hij van Kooien. Louis Touissan en Coen Bac- kelandt drongen door tot de laatste acht, maar werden toen uitgeschakeld. kelde over op manverdediging en dat werd UVG bijna nood lottig. De voorsprong liep te rug tot 8—7. Verder liet UVG Snelwiek echter niet komen. UVG—Akfief (h) 14—19 Ook nu weer hébben de heren van UVG het er lelijk bij laten zitten. Het hele team speelde ongemotiveerd. Pas in de laat ste tien minuten ging "UVG draaien, maar toen was het te laat. Teveel kansen bleven on benut. Wilton—ADO (d) 8—8 Wilton, dat speelde zonder de -geschorste Bea Teeuw, startte sterk. Binnen drie minuten stond er 30 op het scorebord. ADO haalde op tot 53 bij rust. Halverwege de tweede helft leidde Wilton nog met 85. Door het gemis aan rou tine kon men echter de voor sprong niet vasthouden. Wilton—Snelwiek 2 (h) 2429 Wilton, dat ook nu uitkwam zonder de geblesseerde doel man Jos van Zee, heeft het te gen Snelwiek niet kunnen redden. Door vele verdedi- gïngsfouten werd Snelwiek in .de gelegenheid gesteld om re gelmatig te scoren. Na 30 mi nuten stond het al 10—17. In de tweede helft speelde Wil ton, maar kon de nederlaag niet meer ontlopen. Roda—Hollandiaan (h) 11—23 Ook na de vierde wedstrijd is Hollandiaan nog ongeslagen. Verdedigend klopte het beter dan vorige week tegen W'lton. Na een snelle 05 voorsprong liep Hollandiaan uit tot 511 bij de rust. Ook na de rust speelde Hollandiaan geconcen treerd en hanteerde de break out met succes. Doelman Eric Dijkstra speelde een sterke wedstrijd. IVÏIV10—Hollandiaan (d) 54 De gehele wedstrijd was de Vlaardingse ploeg beter. Dat de wedstrijd toch nog ujt han den werd gegeven was voor trainer/coach. Arnold Peek dan ook een teleurstelling. Het missen van een aantal opge legde kansen kwam Hollandi aan duur te staan. Een straf- worp vlak voor tijd deed zelfs de verdiende puntendeling nog teniet. Achilles—DWS (h) 23—20 Trainer/coach Wim Schaap: „We hebben in de eerste helft verdedigend teveel fouten ge maakt". Tot de 26e minuut ging het gelijk op: 11—11. Vlak voor de rust nam Achil les een 1512 voorsprong. Deze voorsprong hield Achil les knap vast. Bij 22—18 ging DWS over op manverdediging, maar verder dan 23—20 kwa men de Schiedammers niet. Twee break-ouls werden vlak voor tijd onnodig gemist. Rotterdam - Huib Boeren en Luc Dumont hebben in het Rotterdamse Kralingsebos bun persoonlijke record op de hal ve marathon (21 kilometer verbeterd. Direct na het start schot waren de twee Vlaar dingse atleten in de voorste gelederen te vinden. Halver- wege werd het tempo „opge schroefd" en moest Luc Du mont afhaken, terwijl Huib Boeren zich in zevende positie handhaafde en in de laatste kilometers zelfs nog lucht over had om de zesde plaats over te nemen. Hij eindigde in een tijd van 1.18.35 uur. waarna Luc Dumont als tiende over de streep kwam in een tijd van 1.21.20 uur. Karei Leeuwangh werd derde bij de veteranen (1.25.56 uur De Viaardingen Jan Tintel, Jan Wielaart en Aart Kuyt realiseerden respec tievelijk tijden van 1.25.34 uur, 1.28.56 uur en 1.38,02 uur. Zoetermeer - De Vlaardinger Bram de Jong heeft in Zoeter meer een eerste plaats behaald op de vijftien kilometer in de klasse veteranen 2, De atleet, die sinds kort in deze klasse van vijftig- tot 2estigjarigeti deelneemt, realiseerde een tijd van 56.39 minuten. Sjaak Hoo gendijk verbeterde bij de seni oren op dezelfde afstand zijn, persoonlijk record door een tijd van 54.54 minuten op de; klokken te brengen. Arie van Embden overbrugde de af stand in 56.01 minuten. In Terheiden werd op ver schillende afstanden gelopen Luc Dumont was de sneisie Vlaardinger op de halve mara thon (21 kilometer Hij legde de langste afstand in Terhei den in 1.21.53 uur af, terwijl Nico Terlouw er 1.22.32 uur voor nodig had. Marr Schip pers 1.23.5? uur Cor van Leerdam 1.27,18 uur Gerrit Langstraat 1.32.40 uur Arie Gog 1,36.24 uur en Karei van Leeuwen 1.43.10 uur waren de overige Fortuna-at- leten, die de helft van de klas sieke atletïekafstand aflegden. Vlaardingen/Schiedam Hel bestuur van het biljartdistricl Schiedam komt woensdag 21 november met een voorstel de naam te wijzigen. Op de alge mene ledenvergadering komt verder de bestuursverkiezing aan de orde. AaT Stouthandei Piet Lagendijk en Aad van der Kooy 2ijn herkiesbaar, terwn' Piet van de Beemt tussentijd aftreedt. Kandidaat voor een functie in het bestuur is G- de .Graaf van biljartvereniging Start '75. De bijeenkomst in café De Oude Markt aan Markt 9 in Viaardingen begfnl om 20 uur. ADVERTENTIE nóvemberaktie: dubbele (6 maanden!) garantie op al onze VOLVO-occasions >irkde Derdelaan18, Vlaardingen-Westwijk, tel.010-350055

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4