SPORT FC Vlaardingen 1 [no e it er lustig op los DRZ gelukkig langs SFC Afzwaaier nekt SVV CKC boekt eerste winst Volvo is in de huurt Geluk lacht HVO toe r? Telstar krijgt doelpunten in de schoot geworpen Attracties voor SVV-jeugd Boys bedwingen koploper Gerrit de Kok straft fout af Fortuna: nog één punt VFC: de beste wedstrijd lïEC^avVOSLVÖ I MAANDAG 12 NOVEMBER 1979 VD/SC/WW6 Schiedam Het Jcugdbestuar van SVV heeft voor zijn junio ren en pupillen een groot aan tal evenementen in petto. Naast een groot zaalvoetbal- toernooi, dat de Schiedam» pupillencommissie zaterdag 1 december organiseert in dfc Margriethal, houdt SVV zelf woensdag S december ee> groot Sinterklaasfeest. Op zaterdag 8 december is er een filmochtend, voor de jeug- hoogstandje van FC Viaardingen-speier Rudolfo Gardeslen Vlaardingen Van daag praat Hans Dorjee met FC Den Haag over het lenen van één a twee spe lers. De noodzaak is na het wegvallen van Wim Koever mans (Fortuna Sit- tard) en Frans Stans (enkel in het gips) zó groot geworden, dat Kristo Mitrovic gisteren als stand-in op het middenveld figureerde tegen Tel star. In de drie jaar dat de 32-jarige Joe goslaaf bij FC Vlaardingen speelt heeft hij zich ont popt als een ijzer- sterke laatste man, die vele malen een wedstrijd won. Maar hij heeft op grond ran zijn in hoofdzaak verdedi gende kwaliteiten niet meer de kracht een échte dirigent te zijn op het midden veld. Zijn optreden op het mid denveld („na rust weer te rug". red.) had niet zoveel voeten in de aarde gehad, als de Vlaardingers niet tot tweemaal toe Telstar geen strobreed in de weg hadden gelegd. Op beslis sende momenten (6e en -14 ste minuut) namen zijn door toedoen van Cock de Keyzer (eigen doel) en Ronnie de Vos Van Steen- wijk een voorsprong, waarmee de basis was ge- door Bas van den Berg legd voor een naar later bleek grote overwinning van 24. Té groot naar de zin van Hans Dorjee, maar hij had er toch niet al te veel moeite mee. „Ik kan na tuurlijk óók met alle spe lers voor eigen doel gaan staan en met verre trap pen trachten de aanvallers te bereiken. In de eerste divisie moet je gewoon op winst spelen. Nu is het een 42 nederlaag ge worden, morgen wordt het voor ons 40". FC Vlaardingen deed bij alle ..dappere pogingen" om Tel star aan de volle winst te hel pen („zelf haalde het een keer de paal of draaide de bal uit doei", red.) erg zijn best de tot tweemaal toe opgelopen scha de te beperken, niaar bezat niet de fysieke kracht zich naar een offensief te werken. Op het middenveld werd soms aardig gecombineerd, maar al leen van Johnnie Jansen kon men een pass in de voeten verwachten. Hans Dorjee: „Hij was ook vrijwel de enige speler die zelfs voor de Velsenaren te snel was. Het liefst zette ik hem in de verdediging-, waar hij alle storende foutjes kan herstellen, maar dat gaat weer ten koste van het mid denveld". De ..leegloop" bij FC Vlaardin gen, en het feit dal Aad Teyl nog steeds door een schorsing op de bank zit, een lot dat nü Paul Kooien wel zal zxjn be schoren (derde gele kaan) wordt thans als een nijpend probleem ervaren. Vandaar de roep om spelers van FC Den Haag Hans Doijce: ..Het be stuur van FC Vlaardingen staat er niet afwijzend tegen over. alleen dringt zich de vraag op hoeveel dat allemaal gaat kosten. Hoewel de schul deisers allemaal zijn betaald, de spelers op ujd hun salaris krijgen, kan FC Vlaardingen 7-ich niet veroorloven extra uitgaven te doen. Alleen wan neer er spelers tn de ziektewet lopen, zoals nu Frans Stans („minstens zes weken", red.), zodat 2ijn salaris mei uit do clubkas gaat, is er fmancicle speelruimte. Uiteindelijk kon Hans Dorjee sijn uitgedunde selectie geen gebrek aan inzet verwijten. Zelfs spelteehnisch zag hij vooruitgang, maar ongetwij feld ook de chaotische toe standen waarmee dc spelers op het middenveld elkaar al leen maar de ba) toeschoven. Géén angst voor een offensief, maar Paul Kooien cn Herman den Haag waren niet in staat hun stempel op de aanval te drukken. Rudolfo Gardeslen, die er hal verwege al weer werd uitge- 's-Gravenzande In de uit wedstrijd tegen het bovenaan* staande 's-Gravenzande is de zaterdagclub Ifazerswoudse Boys erin geslaagd de punten te delen met de titel gegadig de: 0—0. De Boys moesten het voorna melijk hebben van de coun ters. die overigens geen sco ringskansen opleverden Tüerf- maal leek de Hrwetswoudse equipe door Alfred Hon en si us tot scoren ie komen, maar hti ruStsignaal van de scheids rechter stond een doelpunt in de weg. Loosduinen - Tegen Loosdui nen behaalde IIVO zijn eer ste ui to verwinning. Een schoonheidsprijs verdiende de wedstrijd zeker niet. HVO speelde degelijk voet bal, zonder franje. Iïet had geluk dat het na tien minu ten al op 0-1 kwam door een doelpunt van John Wester- dijk, die een voorzet van Re- nate Sprang goed afrondde. Na de rust kwam HVO op oen erg fortuinlijke wijze aan zijn doelpunten. Een misverstand tussen de doelman en laatste man van Loosduinen bood Ed Seymour de mogelijkheid om de stand simpelijcs naar 0-2 te tillen. Door een blunder van alweer de doelman van Loos duinen kreeg Ed Seymour de bal. Hij passtc op de opkomen de Co Crucg die geen moeite had met scoren: 0-3. HVO nam na dit doelpunt dui delijk gas terug. Dit gaf Loos duinen de mogelijkheid om iets terug te doen. Na een scrimmage maakte volgens de scheidsrechter één van de HVO spelers hands. De toege kende strafschop werd goed benut: 1-3. Tn de slotfase hep HVO tenslotte nog uit naar 4-i door een doelpunt van Ed Sey mour Schiedam - „In een derby kan je natuurlijk geen mooi voetbal verwach ten. De jongens kennen elkaar te goed, waar door er ook persoonlijke duels uitgevochten wor den- En als je in zo'n wedstrijd dan op een 1-0 voorsprong komt, dan probeer je die natuurlijk vast tc houden, al moet dat met domme trap pen", aldus DRZ-trainer Koos van Veenendaal na de gelukkige 1-0 over winning op stadsgenoot SFC. In de eerste hrlfi maakten bei de elftallen er bij/onder wei nig van. Wtiaiuofir d«-- koepor*; mot koude handen on oen 0-0- rustsbmd thee konden g.un drinken Tv-tc ovenicdingen van DRZ-middenvel der Cock Bruirisei werden door scheids recht er Blokpoel bestraft mc-t een waarschuwing, terwijl SFC- rechterspits \Vim Stad na een overtreding van do roodwitte verdediging gebles seerd het veld moest verlaten. Aad van Aseh verving hem. Ook m de tweede helft werd er met al te best gevoetbald, maar de spanning vergoedde veel. DRZ nam al in de tweede minuut de leiding, toen Piet van Os de bal uit een vrije trap slim langs het SFC-muur- tje speelde naar de vrij staande middenvelder Gerrit dc Kok. die dc dekkingsfout goed uit buitte en doelman Rob Korpel passeerde: 3*0. SFC bewaarde het offensief tol de laatste 25 minuten, waarin het DRZ vol ledig met dc rug tegen de muur zette. „Onze opzet was met om verdedigend te voet ballen. Op een gegeven mo ment worden we echter in de verdediging gedrongen, waar op we in het laatste kwartier een beetje paniekerig gerea geerd hebben", oordeelde DRZ-traLner Koos van Vee nendaal." Paal Gelukkig voor hem sprong SFC ook „paniekerig,, met de kansen om, terwijl ook dc paal verschillende malen redding bracht. In de dertigste minuut bijvoorbeeld kopte Bob Weeda een hoge hal van Jan Lieken- diek op maat door naar Martin Smit. die links van het doel uithaalde. Onhoudbaar voor Tom Collé ketste de bal van de onderkant van de paai voor de voeten van Aad van Asch. die haastig naast schoot. Drie mi nuter. later knalde Bob Woed a van dichtbij op de vuisten van doelman Tom Collé, maar ook nu wist Aad van Asch geen raad met de rebound- Een paar minuten voor tijd had ook Ary Korpel pech, toen zijn schot op de paal belandde. In de reste rende minuten - scheidsrech ter Blokpocl liet rijkelijk lang doorspelen - werd Ary Korpel nog vervangen door Rini B roe re. terwijl trainer Koos van Veenendaal m de laatste minuut Cock.Bruinsel. die met een SFC-speler op de vuist wilde, wisselde. Ook in deze situatie blijft DRZ-doetman Ton Collé de SFC-aanvallers Martin Smit en Aad van Asch (13) de baas. „We hebben in de tweede helft gedurfder gespeeld. Maar," vond SFC-trainer Jan Rotgers, „de afwerking was ronduit slecht. Ze schoten ver schillende malen gewoon recht op de doelman af. We hebben de tweede helft leuk gespeeld, maar het levert nul punten op. Dat is toch wel bitter." De trainer vervolgde: ..Trouwens, als wij een 1-0 voorsprong ver dedigen. proberen we de bal in de hoeken te houden, maar wel in het spel. DRZ heeft het echter met anti-voel bal ge daan, al kan ik dat goed be grijpen. Zij hebben immers de punten....". Helmond - Firn Visser, de veel geplaagde trai ner van SVV, kon het na afloop van Helmond Sport-SVV (2-2) eigen lijk nog steeds niet gelo ven. De gehele wedstrijd had zijn ploeg gredomï- neerd, de beste kansen gehad en dat resulteerde in een voorsprong van 2- 0 bij de rust. Niets leek er mis te kunnen gaan. Hij: „Vooraf teken je voor een punt, maar als je met dat gelijke spel van het veld stapt en je analyseert de wedstrijd, dan ben ik tóch teleurge steld". Na een voor SVV moeilijk eer ste kwartier, dat het door en kele goede reddingen van Bas van Noortwijk goed door kwam. waren het de Schie dammers die het initiatief na men Het was> vooral de goed spelende Adrie Nanlohy die ervoor zoigue. dat Helmond Sport zijn handen vol had. Diezelfde Nanlohy stond ook aan de basis van het eerste haald is een speler van mo mentopnamen. terwijl Herman den Haag oen beetje van slag was omdat de besprekingen over zijn contract muurvast zitten. FC Vlaardingen lever de in feite alles in om er niets voor terug te krijgen. Martin van Vianan, de trainer van Telstar, schermde wel met do opmerking: „Wie eon kuil graaft, en slim gespeeld", in feite dankte hij de overwin ning aan de domme fouten van de Vlaardingers. Dat begon allemaal in de zes de minuut, toen Cock de Key- zcr de bal uit een vrije trap van Ab van Oorschot wilde te rugspelen op doelman Toon Eggers, maar omdat deze in tussen uit zijn doel was geko men, huppelde de bal vrolijk in het lege doel. Een waar schuwing vooraf wie wat met de bal zou gaan doen was er niet. Het werd in de 38ste minuut gelijk door een geweldige spet ter van Johnnie Jansen (1—1), maar een minuut voor rust liep Plaizier hcei simpel langs Ronnie de Vos Van Steen wijk en scoorde: 12. In de tweede helft plaatste Cees Domenie. intussen ingevallen voor Ron nie de Vos Van Steen wijk, de bal tegen de paal, maar het bleef bij dreigen. FC Vlaardingen werd onder weg té veel opgehouden: door mislukte passes en het feit dat Paul Kooien té bal verliefd was. Hans Dorjee: „Dat is een kwestie van tijd, Paul moet hot evenwicht nog zien te vin den". De amateur van DRL speelde zich herhaaldelijk prachtig vrij, maar draaide dan weer opnieuw langs de verslagen speler. Vlak voordat Plaizier ongehinderd 13 had kunnen scoren, werd Rudolfo Gardeslen nog gewisseld door Ronnie Bongers. Hij scoorde met een kopbal Vlaardings tweede doelpunt, maar toer. was het intussen al 4—1 ge worden doortoedoen van Stam, die met eer» kopbal doel man Eggers vergeefs liet dui ken. Eindstand 24. dafdelingen F, E en D, en een week later is er voor de D- en C-jeugd een bingo. In zestien etalages van winkels aan de Hoogstraat en Broers vest zijn op zaterdag 22 december getal- len verborgen, die de SVV'ers moeten opzoeken. De gevon den letters vormen een slag zin. Hiermee zijn prijzen te winne». Voor de B- ei C-junioren is er op 94 december een fdmmid- dag in de grote zaal van het Spieringshoektyceum. Op don derdag 27 december vertrekt de SVV-karavaan naar Hoek van Holland om op het strand mee te doen aars hardloopwed strijden en onderlinge partij tjes voetbal. Voor de E-, D-, C- en D-afdelingen zijn er zater dag 29 december schriftelijke spelregeJtesten en op maandag 31 december Is er voor de- SVV-jeugd een oliebollen-bin go* De Zilk-Forfuna is dankzij een knappe 1-2 overwinning op Van Nispen koploper PDK, dat gelijk speelde, tot op één punt genaderd. Van Nispen creëerde de meeste kansen, maar faalde volle dig in de afwerking, terwijl Fortuna op dc counter spe lend gevaar stïehtte. Fortuna.nam in de twintigste minuut dc leiding, toen Ger Don zich vrijspeelde en ver volgens binnen de zestien me ter lijnen werd neergelegd. Specialist Hans van Os had geen moeite de toegekende strafschop te verzilveren: 0-4. Na een kwartier spelen in de tweede helft produceerde Ton N ij land de gelijkmaker. Val lend kopte de Van Nispen- aan vuiler onhoudbaar voor Remy Leerdam in: 1-1. Ron Hofman soleerde 111 de twin tigste minuut door dc vijandi ge verdediging heen, doch zijn schot werd door de Van Ris pen doelman met de vuisten gekeerd. Ook in de rebound slaagden de Vlaardingse aan vallers er niet in om de terug springende bal doeltreffend m te schieten. Tien minuten voof het einde was het wel raakt toen invaller Victor Mion op de juiste plaats stond om een voorzet van Ger Don m te koppen: 1-2. doelpunt. Hij speelde de bal op Aad van der Vlist, die de op tijd diepgaande Henk Salan aanspeelde en die met een lage schuiver doelman Willemse het nakijken gaf. Pim Vissen ,r Een doelpunt uit het boekje. Er werd toen gespeeld zoals ik graag zie. direct spel met spe lers die diep gaan". De thuisploeg was na dit doel punt duidelijk aangeslagen. SVV moch blijven komen, het had alleen in de afwerking pech. Op slag van rust kwam dan toch de beloning van het goede spel. Nanlohy passie op de diepgaande Henk Salari die m het strafschopgebied onder uit werd gehaaid. De goed lei dende scheidsrechter Oeiel- mans kende maar één straf: strafschop. Diek Hoogmoed had geen moeite met het kar wei: 0-2. „Een heerlijke opste ker natuurlijk", vond Pim Vis- ADVERTENTte novemberaktie: dubbele (6 maanden!) garantie op al onze VOLVO-occasions Dirk deDejdelaan 18, Viaardingen-V/estwijk, tel.010-350055 scr, „je denkt dan gelijk dat het elftal niet meer kapot kan". Na de hervatting begon Hel mond Sport fanatiek, de druk op het doel van Bas van Noortwijk werd groter. Alleen via dc counter kon SVV nog wat uitrichten, maar echt ge vaarlijk kon Helmond Sport niet worden. De ommekeer in het voordeel van SVV kwam na een kwartier. Cor Peitsman werd neergelegd. Hij nam zelf de toegekende vrije trap en tot ontsteltenis van SVV raakte de bal de onderkant van de lat. Net geen doelpunt. Vleugels SVV kreeg vleugels. Peitsman kwam alleen voor de doelman, maar hij schrok zo van zijn kans dat hij te gehaast m schoot. Ditzelfde overkwam ook Adne Nanlohy, ook hij faaide. Met een kwartier te gaan leek er echter geen vuil tje aan de lucht voor de Schie dammers. Aad van der Vlist moest het veld met een knieblessure ver laten. Bart Kreft kwam hem vervangen. De laatste vijftien minuten zouden echter uit groeien tot een ware nacht merrie voor SVV. Toen Bur- henne er eenmaal 1-2 van had gemaakt was het hek van de dam. SVV speelde onrustig, het had niet meer de moed om in de aanval te gaan. Opge zweept door een fantiek mee levend publiek. Bas van Noortwijk redde enkele malen goed. en toen eenmaal de laat ste minuut was aangebroken leek er niets meer aan de hand. Hoe anders zou het ech ter lopen. Een afzwaaier van Strijbos, hij raakte de bal maar half, kon door niemand ge stopt worden: 2-2. Dordrecht „Ik kon mijn ogen af en toe niet geloven", zei VFC-trainer Wolter Bos na dc verrassende, 1-4 zege op koploper SVW. „Geen ge flatteerde zege, maar ge woon dik verdiend. Het is ook zonder meer onze beste wedstrijd dit seizoen ge weest". Peter Jeup open de-in de eerste helft de score om na een goede Vlaardingse aanval beheerst in te schie ten. De tweede treffer kwam eveneens op naam van Peter Jeup, maar ditmaal verdien den ook Teun Kornaat, Jo- han Schouten en Eric Teu- nïssen met schitterende voorbereidende acties alle lof. „We sneden er als koek door heen. SVW werd compleet overdonderd", aldus Wol ter- Bos. die zijn team alleen in het eerste kwartier van de tweede, helft benauwd zag krijgen na de 2-1 van SVW, Ook conditio oneel bleek VFC de meerdere, want in het laatste kwartier zetten de Vlaardingers nog even de puntjes op de i. Eerst was het Peter Jeup, die, na een duidelijk handsgevat in het strafschopgebied vanaf elf meter 1-3 aantekende en m de allerlaatste minuut zorgde Hans Jansen 2elf voor.de belo ning van zijn zwoeg werk: 1-4. „Laten we hopen dat deze hjtt- zich voortzet. Er is voor ons wei degelijk meer te behalen dan een strijd om de onderst*" plaatsen". Capelle aan den IJssel „Ik loop nu met een feestneus op"» dat was het vrolijke commen taar van een nog vrolij kere CKC-traïner Hans van der Hoek, afgelopen zondag na de gewonnen wedstrijd tegen De Hol- landiaan. Ondanks deze, voor CKC eerste, over winning, staat de ploeg nog altijd op een laatste plaats, één punt achter De Hollandiaan. Het commentaar van Hollan- diaan-bestuurshd Nico Booij geeft misschien wel het beste de wedstrijd ween „Het was typisch een wedstrijd van twee degradatiekandidaten, waar de gelukkigste heeft gewonnen". Over die term „degradatie kandidaat" was CKC-trainer Hans van der Hoek het niet helemaal eens: „We staan er inderdaad niet zo best voor. Maar de competitie is nog lang niet afgelopen, er kan nog van alles gebeuren". Zo moet ook CKC-er Arie van Vliet er over gedacht hebben. Na enige lijd geleden al afscheid van het eerste team van CKC te heb ben genomen, meldde hij zich drie weken geleden weer bij de selectie aan en speelde te gen Hollandiaan weer een goe de partij. De eerste helft van de wed strijd gaf twee gelijk opgaande teams te zien. Die eerste helft waren er dan wel kansen, maar die werden door, zowel CKC als De Hollandiaan gemist. In de tweede helft moest het dan maar gaan gebeuren. „In het begin waren wij duidelijk sterker", aldus Hans van der Hoek. Na vijf minuten kreeg CKC een zeer goede kans -om de score te openen, maar een schot van Henny van Tuyl weerkaatste legende paal. In een panieksituatie trapte de Hoiianöiaan-verdediging de bal hard weg. Het leder ver dween onder invloed van de harde wind, in de richting van het CKC-doel. Maar hoe groot die schrik, zo groot was min stens ook de opluchting toen de bal boven het hoofd van de CKC-keeper op de lat afketste. Na ongeveer tien minuten van de tweede helft gebeurde het dan. Een goede combinatie van Jos HouweHng en Jaap Elshout eindigde met een goe de pass op de vrijstaande Henny van Tuyl. die koelbloe dig de Holiandiaan-doelman passeerde (1—0). Grote vreug de dus bij CKC en met z'n al len in de verdediging. „Ja, dat doe je dan als je eigenlijk eens voorstaat. Je gaat met z'n allen verdedigen en gokt op de counter", aldus Hans van der Hoek. Het duurde dan ook tot vijf minuten voor het einde van de„ wedstrijd, voordat er weer iet?' te melden valt. Jaap Elshout- breekt alleen door en bedient: de goed mee opgekomen Rkk- Kakiaiatu op maat, die plotse- ling voor een leeg doel staat. De meeste voetballers schuit, ven de bal er dan keurig maar Rick Kakialatu lepelt de^ bal netjes hoogover het D*' Hollandiaan-doel- Een treffer had de CKC-pro*^ duktie van dit seizoen kunnenf verdubbelen, maar mede door,, deze misser blijft CKC op h*u schamele totaal van drie ge^ scoorde doelpunten staa*1*' Door het verlies in Kralmgse^ veer is De Hollandiaan nu dui delijk in de problemen gekoV men. De ploeg van trainer Re*« nirie bezet de één na laatste; plaats met slechts vijf punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6