SPORT DWS maar een kwartier erg sterk NOAD bij na terug in hoofdklasse Hookers aan de leiding Ursus geen geluk Bowling-marathon: van Schiedam naar Bazel Hegemonie landskampioenschap doorbroken TrainsterLoes Schaap: Geluk dat Spartaan slordig was" Onzekerheid voor HM Jonge vis in Beatrixpark Johan Kijne trainer Aad Rodenberg winnaar VD/SC/WW 7 De Koreiabeurs geen partij vooi 't Hoo| e Huys Schiedam In dc tafel- tenniscompetitie heeft 't Hooge Huys beslag ge legd op het landskampi oenschap. De Alkmaarse formatie won zaterdaga vond in Schiedam met 28 erg duidelijk van De Korenbeurs. Met nog 2 wedstrijden te spelen is 't Hooge Huys nu al onbereikbaar voor de concurrentie. Het ver overen van het kam pioenschap betekent te vens, dat de jarenlange hegemonie van Tempo Team is doorbroken. Het is zelfs nog maar de vraag of de Amsterdam mers nog tweede zullen worden. Wat in Schiedam een glanzende kampioens wedstrijd had moeten worden, werd het bij lange na niet. 't Hooge Huys was veel te sterk voor de Schiedammers, die er ditmaal totaal niet bij waren. Het was een door hen omstreden wedstrijd, slechts ge speeld, omdat het hoofd bestuur geen uitstel wil de verlenen. Voor *t Hooge Huys was het derhalve een eenvoudige op gave hel kampioenschap veilig te stellen. Bij De Korenbeurs was alleen Hans Lmgen in ge wone doen. hij won dan ook van zowel Ian Kenyon als Trevor Taylor. In het Schie damse duel legen Nico van Slobbe kwam Lingen echter met aan een hattrick toe. Sfeerloos lïct kampioenschap werd in een sfeerloze omgeving be haald. Niet alleen was het voor het Schiedamse publiek door het Europacupduel on duidelijk geworden dat er za terdagavond toch gespeeld werd. Aan de andere kant had 't Hooge Huys toch ook geen aanhang meegebracht Naast voorzitter Brassers wa ren er slechts een handvol supporters plus nog enkele ju nioren. Terwijl het voor 't Hooge Huys notabenc toch de kampioenswedstrijd was! De grootste afwezige was echter de NTTB zelf. Het hoofdbe stuur had geen afgevaardigde gestuurd, lot grote verbazing van zowel De Korenbeurs als *t Hooge Huys. De Korenbeurs wilde immers zaterdag al naar Joegoslavië verdekken, om het m Novt&ad voor de tweede ronde van de Europacup 2 tegen Vojvodina op te nemen. Nu x'erlrok het team zondagmorgen vanaf Schiphol naar deze nog onbe kende tegenstander. De Ko renbeurs speelde zaterdaga vond echter ai met de gedach ten in Joegoslavië. Bondsvoorzitter Ad Pouiussen had voorzitter Brassers welis waar laten weien door zakelij ke besprekingen niet aanwezig te kunnen zijn. Een plaatsver- Ron van de Aa ....kansloos.... vanger had hij echter niet ge stuurd Wel woonden enkele HB-leden de Europncupwed- strijd van Tempo Team hij, een duel tegen een zwakke In- tahaanse tegenstandeiwaar aan ook nog door de t v. aan dacht werd besteed. Eerste keer In Schiedam echter niets van dat al, zodat Korenbeursvoor zitter Jos Clazing zelf het kampioensteam van *t Hooge Huys toesprak en in de bloe metjes zette. Waarbij ook Cla- zing benadrukte dat het team de titel voor het eerst behaal de en daarmee dc 7-jarige he gemonie van Tempo Team wist te doorbreken. De gamesUmden: Bert van den HamTrevor Taylor 1021, 2118, 10-—21; Ron van der A aIan Kenyon 2112, 17 21. 1621, Hans LingenNico van Slobbe 16—21, 21—17, 9— 21. dubbel Lingen/Van den HamTav lor/.Van Slobbe 13—21. 1H21; Van der Aa— Taylor 0—21, 9—21; Van den HamVan Slobbe 15—21, 21—18. 10—21; Lingen— Kenyon 2113, 2113; Van der AaVan Slobbe 1321, 1021, LingenTaylor 21 12. 21 la. Van den Ham- Ken yon 16—21, 20—22. Leni Zandbergen wordt ge stuit door speelster van Spartaan Schiedam - De handbal dames van DWS wonnen het duel tegen het Rot terdamse Spartaan uit eindelijk met 13-9, maar het vertoonde spel was niet erg hoopgevend. Trainster Locs Schaap was dan ook niet tevre den: „Alleen het eerste kwartier speelden wij goed. Toen zag ik in het spel een stuk training- sarbeid terug. Maar wat daarna gebeurde was niet best. We hadden ge luk dat toen Spartaan er niet van profiteerde". In de beginfase ging het inderdaad erg goed met de DWS-dames. Na een snel opgelopen achter stand was het Jolanda Melissa die voor de ge lijkmaker zorgde. Even leek het erop dat de Rot terdamse dames weg zouden lopen van DWS, maar tot tweemaal toe werd een achterstand weggewerkt. Linda Koo- rcngevel en Ingrid Kor poraal brachten de stand weer in evenwicht: 3-3. Door een afstandsschot van Lent Triel nam DWS voor het eerst in deze wedstrijd een voorsprong. Toen ook had DWS weg moeten lopen van de tegenstander omdat het toen superieur speelde. Dat ge beurde echter met, waardoor Spartaan terug kon komen en zelfs een voorsprong kon ne men: 4-5. Het was echter Lcni Zandbergen die DWS terug in door Chris Woerts de wedstrijd bracht; een break-out goed rondde zij knap af. Vlak voor de rust was het Marian Noorddzjk die DWS weer op een voorsprong zette; 6-5. Balverlies Na de rust kon DWS geen af stand nemen van Spartaan. Steeds bleef het verschil be perkt tot één doelpunt. Veel balverlies en foutief aangooien waren tiaar de oorzaak van. Marian Noordijk. Leni Triel en Ingrid Korporaal hielden DWS op de been door te sco ren. Maar als Spartaan wat koel bloediger had gespeeld en met wat meer overleg zou de wedstrijd wel eens heel anders gelopen zijn. Zelfs een num mer leke meerderheid (Lent Zandbergen kreeg twee minu ten gedwongen pauze omdat zij de bal demonstratief had weggeworpen) konden zij niet uitbuiten. Locs Schaap nogmaals: ,.De meisjes werden zenuwachtig omdat het pubhek zich begon ie roeren, ze kwamen met meer in hun gewone spel. Je weet dat Spartaan een lastige tegenstander is. gelukkig voor ons maakten ze het slecht af". „Toch", zo ging Loes Schaap verder, „beschikken wij over een elftal dat mee moet kun nen draaien in de top. Het is erg jong en het enthousiasme is groot". Pas in de slotfase moest Spartaan definitief het hoofd buigen. Ingrid Bonefaas zorgde voor 10-9 en toen was hel gebeurd. Een fraaie lob van Linda Korengevel bracht de stand op 11-9. In de laatste minuten werd de eindstand bepaald op 13-9 door een ze ven meter worp van Ingrid Bonefaas en een treffer van Ingrid Korporaal. Door deze overwinning heeft DWS nu zes punten uit vier wedstrij den. Schiedam /Vlaardingen Met nog twee ronden te spelen, gaan de beslis singen in de tafeltennis- competitie zich steeds duidelijker aftekenen. Wat de stanöaardteams uit het Waterweggebied betreft, is er nagenoeg ai zekerheid voor NOAD en Bowling Maassluis TOG. NOAD kan de pro motie naar de hoofd klasse vrijwel niet meer ontgaan. Bowling Maas sluis TOG daarentegen staat op het randje van degraderen uit de over gangsklasse. In diezelfde klas is het behoud van het Vlaardingse Radio Molenaar nog erg onze ker. De weg voor de promotto naar de hoofdklasse lag voor NOAD open, toen bet eenmaal met naaste concurrent Mizu SCO afrekende. Toen die moeilijke klip met 6—1 was omzeild, was het duidelijk dat het kam pioenschap en de promotie nog slechts een kwestie van tijd zouden zijn. Na de duidelijke 37 winst bij Quick 2 is dat nog het geval, maar die tijd duurt nu niet lang meer. NOAD kan a.s. zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ilac weer de hoofdklas bereiken, een klas waarin het team al zoveel jaren speelde. Voor Jan Simons en Jan Landsbergen wordt dat een heroptreden, zij het dat zij vo rig jaar voor De Korenbeurs speelden. Toen bij NOAD René van Dijk en Dick de Vaal weg vielen, nam het Ko renbeurs-duo de lege plaatsen in. Met succes, want met Hort van der Wijk erbij werd dit seizoen tot dusver slechts één punt verspeeld. Hattrick Jan Simons had met een hat trick weer een overtuigend aandeel in dc winst op Quick. Jan Landsbergen won twee partijen, maar de tegen Mizu nog zo uitblinkende Kon van der Wijk won nu slechts één partij. Het zevende punt voor NOAD kwam uit het dubbel Sïmons-Landsbergen, terwijl dat in dc eerste wedstrijd juist het enige tegenpunt was. Radio Molenaar behaalde te gen TSO weliswaar een royale 9J overwinning, maar het behoud van het promotie hoofdklasscrsehap slaat nog lang met vast De Vlaardin- gers hebben dat zelfs niet meer geheel in eigen land, maar zijn met name afhanke lijk geworden van de resulta ten van Avanti 2. Met Avanti en Scylia deelt RM nu de voorlaatste plaats, waarvan er één moet afvallen. De winst van RM op TSO be tekende, dat TSO alvast gede gradeerd is. De resterende twee wedstrijden zullen echter ongemeen spannend zijn, want de kandidaten voor de tweede degradatieplaats ontmoeten el kaar nog. Met voor Radio Mo lenaar het nadeel, dat het a.s. zaterdag ook de a.s. kampioen TTCV/Rath nog treft. Tegen TSO wonnen Aad van Opstal en Hans Jaap Oppenheim al hun partijen, alsmede samen ook het dubbel. Slechts Edu- ard van de Bout liet TSO het genoegen om de eer te redden. Het team van Bowling Maas sluis TOG kan de degradatie niet meer ontlopen. Tegen Wi- bats werd het een kansloze 7— 3 nederlaag, waarbij alle te- genpunten op naam kwamen van Nico Capellen. Mattie Pie- terse en de voor Frans Capel len invallende Hans Pols kwa men niet tot scoren, terwijl Capellen en Pols ook in het dubbel aan de negatieve kant van de score bleven. Hoek van Holland Rugbyclub Etten en Leur, pas laat in Hoek van Hol land gearriveerd, was er zondagmiddag bijzonder op gebrand om The Hoo kers punten afhandig te maken. Immers, nog on langs wisten de Brabantse rugbyspelers Te Werve een punt af te snoepen, waar door The Hookers boven aan dc ranglijst kwamen te staan. Door de 7-4 over winning op REL wisten de Hoeken aren die toppositie te behouden, In de eerste tien minuten had de thuis club duidelijk het initia tief. The Hookers bleven dicht bij de Brabantse try- line. Maar het lukte niet om te scoren. Een tegenof fensief van REL na een kwartier spelen resulteer de in een try van Egbert Evers, waardoor de Bra banders een 0-4 voorsprong veroverden. De combinaties van de Hoeke- naren bleven beter en REL kwam opnieuw in dc verdruk king John Copier maakte uit eindelijk gebruik van een pa niekerige verdediging en hij drukte de bul achter de try- lme. Nog voor rust verzilverde Jan van Burg een penalty- kick cn The Hooker:» leidden met 7-4. In het begin van de tweede helft kreeg de thuisclub het nog even moeilijk. Een serie aanvallen van REL kon steeds net voor de try line worden af geslagen cn een penalty-kick ging net naast de palen. Toen de Hoekenaren halverwege de tweede helft de aanval konden overnemen kwamen de Bra banders er niet meer aan te pas. Ongecontroleerd spel van de voorwanrt.sen was er echter de oorzaak van dut er met ge scoord kon worden. Alles bij elkaar zeker een verdiende overwinning van The Hookers die nu de ranglijst aanvoeren, maar die nog een moeilijke pe riode tegemoet gaan. Een ge matigd optimisme is gerecht vaardigd met de uitwedstrijd tegen. The Elephants in Eind hoven in het vooruitzicht. The Hookers 2 speelt zondag thuis tegen RRC 2 om 2 uur. De rugby-reserves bleven uit tegen de Leidse Studenten 3 steken in de modder. Tot de rust werden de Leidse aanval len goed opgevangen en werd er druk uitgeoefend op de te genstander, Voor de rust kon den de Leidenaren één try drukken, maar na de pauze hep de score op tot 16-0. Du ondanks enige fraaie individu ele d riek war taklies. die nel voor de try-lme smoorden. Hendrik Ido Ambacht Ur sus ging vol goede moed naar 1FC. De moed bleef er wel in. maar het kwam er in doelpun ten niet uit. Een in de eerste helft beter spelend IFC straf te in de tiende minuut de mat heid bij Ursus goed af. Bij het nemen van een vrije trap was de verdediging van de Schie dammers niet attent genoeg, waardoor dc Engelsman Den nis Welsch ongehinderd in kon koppen: 1-0. Na dit doelpunt viel de mat heid bij Ursus weg. Rub Bonte zag zijn kopbal over gaan en Jack van Nieuws tra ten plaat ste het leer net naast. In de tweede helft moest Coen Steenbergen zijn plaats afstaan nan de weer herstellende Bart Ficgcl en dat hracht direct meer felheid in de ploeg. Het werd een ware bestorming van het IFC-doel. Ursus speel de alles of niets. Rob Bonte en Kees Pontje naast en Jack Nieuwstraten hadden weinig geluk met hun acties. Ondanks alle bestormingen bleef het doel van IFC maagdelijk, daarbij wel geholpen door Vrouwe Fortuna. Kort voor tijd leek Jack Nieuwstraten toch nog dc ge lijkmaker ie gaan scoren. He laas voor hem en heel Ursus ketste de bal via dc paal ach ter. Ursus moest met een ne derlaag van 1-0 gnrtoegen ne men. Schiedam De hengelsport- vereniging Schiedam Om streken heeft ter versterking van het karperbes tand een partij jonge vissen laten uit zetten in het Prinses Beatrix park. In de waterpartij van het park 500 kg meerzomerige karper, met hieronder exem plaren van 35 cm lengte en meer. In het gereconstrueerde gedeelte van de Poldervaart, ter hoogte van sportpark Har- ga, 200 kg eenzomerige kar per, alles afkomstig uit één van de kwekerijen van de Or ganisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij. Vlaardingen Johan Kijne neemt sinds kort de traming van de wegatleten van Fortu na voor zijn rekening. De 31- jarige onderwijzer, die lid is van Metro-Rotterdam, traint iedere woensdagavond een groep van gemiddeld 20 tot 25 atleten. „Het is ideaal", zegt Huib Boeren, zelf atleet, „hij loopt zelf mee en vooral omdat wij in onderhouw steeds meer mensen krijgen te verwerken, kunnen wc* mts bieden. Het is toch geweldig dat je pro deo door zon man getraind kan worden". Schiedam - „Bij deze bow ling-marathon gaat het er in eerste instantie om te bewijzen, dat je het 24 uur lang volhoudt", vertelde Harry Meijer aan het be gin van de „marathon", die voor het derde achtereen volgende jaar in het bow lingcentrum De Walvis ge houden is. Harry Meijer, winnaar van vorig jaar, startte vrijdagavond als favoriet. „Ik begin gewoon rustig aan. Als je een stri ke alie kegels in één worp om, red. gooit, is dat meegenomen. Ik ga er echter niet speciaal voor staan, omdat dat te veel concentrate vergt, en je moet niet vergeten dat we tot zaterdagavond twaalf uur op de baan moeten staan", aldus Harry Meijer, die ondanks zijn rustige begin de eerste twintig uur van de mara thon aan de leiding heeft gestaan. In een geweldige eindsprint met een vijftal „200-games" nam de Vlaardinger Anton Vreeswijk echter de koppositie over. terwijl ook Aad Roden berg hem nog voorbij ging.- Het team van de Bondsspaar bank maakte zijn favorieten rol waar door met meer clan acht honderd punten verschil de- winnaar van vorig jaar, het Vlaardingse DDT Staten bouw, van zich af te schudden. Bert Sigmond van het winnende te- ara:„Wc zijn hier wel als kans hebber gestart, maar je weet het natuurlijk nooit. AL er bij voorbeeld iemand uitvalt, dan verdient hij zonder te gooien 120 punten per game. Dat kost dan heel wat punten, want ons gemiddelde komt meestal rond de 170 uit. Ik ben na dit ei- maal bowling wel moe, maar in ieder geval niet ingestort". Dat laatste gold trouwens voot alle 48 deelnemers, waarvan er niemand voortijdig afhaak- Bewondering Burgemeester John te Loo had het heel wat gemakkelijker. Na het gooien van één bal, waarmee bij het toernooi offi cieel opende, mocht hij al naar huis. De burgemeester:„Ik heb bewondering voor de afstan den die hier in vierentwintig uur afgelegd moeten worden door de deelnemers". Hij doel de met deze woorden op hei programmaboekje, waarin uit gerekend was, dat de 48 spe lers bij elkaar een afstand Schiedam-Bazel moesten af leggen, terwijl de ballen het nog bonter maakten: acht maal Schiedam - Parijs. Ook Adn M inga ars, mede-op richter van de Schiedamse Eowlingbond, behoorde tot de „kilometervreters". „We heb ben nu 260 leden, die bij de Schiedamse bond aangesloten zijn. Dat is geen gering aantal voor een stad als Schiedam, al was ons streven dit seizoen met ongeveer 500 leden te kunnen draaien. Misschien is de sport voor veel mensen nog te kostbaar",aldus Adn min- gaars. Uitslagen: Individueel heren: 1. Anton Vreeswijk 447S pun ten gemiddelde: 179,12 2. Aad Rodenberg 4427 punten 177 3. Harry Meijer 4391 punten 175 Aad van Praag scoorde de hoogste game: 254 punten. Dames: 1. Wil den Ou den 3937 punten 158 2. Ina Bezemer 382? punten 1533. Carolien Mingaars 3502 pun ten 140 Ina Bezemer scoor de de hoogste game bij de da mes: 212 punten. Teamprijs: 1. Bondsspaarbank Schiedam 25390 punten 169 2. DDT Statenbouw 24530 punten 163,5 3. Rietschoten en Kou wens 24223 punten 161

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7