SCHII DAMSCHE COURANT JAC gooit er het bijltje bij neer k lik Sepimef Kleine daling werkloosheid Schiedam stuurt C A uit school Jeugd burgemeesters wijk praat met buurtbewoners Burgemeesters starten verkoop kinderzegels Posthoorn ontvangt eerste haiku bundel F? Vraag en aanbod moeilijk af te stemmen Opknapbeurt voor terrein bij ACB-flat Slaperige misstap Stuurgroep huisvesting alleenstaanden: Voorlichting komt steeds dichterbij Kleuters krijgen meer ruimte Protest tegen sloop van stinkend krot Kleinschalige ruimte nodig Ruim 37 mille voor Julianabrug Tienjarig meisje bewusteloos geslagen eer-, iaar- erinf wgi trijd t tteö, ada gio- wel 1-9 l op 'Dy 1 gé-' ^aac. wee be-, •'oor ibod ?erd ïen- ht ikte een net zijn Vim erac vorri »rec ver »mii! wei erde i va; )lde: nefc ;rora shal lm» zei so<f .eb f Woensdag 14 november 1979* ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26491 -6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klacht end lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Het aantal werklozen In het gebied Nieuwe Water weg-Noord, dat In de maand oktober was gere gistreerd. is ten opzichte van september gedaald met dertig. Onder de man nelijke beroepsbevolking steeg het aantal werklo zen met twee. Daarente gen liep het aantal werk loze vrouwen terug met 32. Hoewel de daling niet ongunstig is, stonden er bij het Gewestelijk Ar beidsbureau zestig werk zoekenden meer inge schreven dan vorig jaar in oktober. Op het ogenblik staan bij het arbeidsbureau voor het gebied Nieuwe Waterweg- Noord 1583 mannen en 1031 vrouwen ingeschreven. De vraag naar mannelijk perso neel steeg van 876 naar 1078 en het aantal vacatures voor vrouwen liep op van 92 naar 126. De werkeloosheid onder jeugdigen tot 23 jaar. is verminderd van 998 tot 938. Die daling is vooral het gevolg van het aantal schoolverlaters, dat een baan heeft kunnen vinden. Dat het moeilijk is vraag en aanbod op elkaar af te stemmen blijkt uit de cijfers in de bouwnijverheid. Zo- wei vraag naar en aanbod van bouwvakkers werden de afgelopen maand groter. De vraag naar personeel steeg ten opzichte van sep tember van 157 naar 192. Het aanbod van personeel in de bouw liep op van 65 naar 78. Het aantal werkzoekenden in de metaal daalde van 343 naar 324. De vraag naar metaalpersoneel steeg van 453 naar 517. Vooral de vraag naar goed geschoolde metaalbewerkers is groot. Het aanbod van mannelijk handelspersoneel daalde in geringe mate, namenlijk van 122 naar 116. Het aan bod van vrouwelijk handel spersoneel liep daarentegen op van 228 naar 236. De to tale vraag naar handelsper soneel bedraagt thans 49(26 mannen en 23 vrouwen) Vooral de arbeidsmarktsitu atie voor vrouwen is in de winkelsector ongunstig, In de kantoorsector nam het aantal werkzoekenden (365) af met 33. De vraag naar vrouwelijk kantoor personeel daalde van 34 naar 28, Bij de mannen steeg het aantal werkzoe kenden naar een kantoor baan var» 24 naar 56. Hoe wel er in deze sector vrij veel werkzoekenden zijn, heeft het bedrijfsleven veel problemen bij het vinden van vakkundig personeel. Schiedam Nu de 31 flatwo ningen van de ACB bij do Slachthuisbuurt binnenkort worden opgeleverd wil de ge meente Schiedam het omlig gende terrein gaan opknap pen. Daarvoor is bijna een ton nodig, over welk bedrag de raad volgende week beslist. De woningen, in de premiekoop sector, kosten i28.000 gulden. Het terrein op de hoek van Vlaardingerdijk en Burge meester Van Haarenlaan, te genover W i Ito n-Fi jen oord, gaat evenveel parkeerplaatsen tellen als het flatgebouw wo ningen. Maassluis Een 23-jarige Maassluizer is, nadat hij thuis in een stoel had zitten dutten, bij het naar bed gaan dwars door de ruit van de kamerdeur gelopen. Bij deze c'cpcrige misstap liep de ongelukkige een diepe vleeswond op van ongeveer twintig centimeter. De politie van Maassluis moest hem voor behandeling naar het Holy-ziekenhuis vervoe ren. Vlaardingen Het Vlaar- dingse Jongeren Advies Centrum (JAC) stapt uit de stuurgroep, die met plannen zou moeten ko men om de huisvesting voor alleenstaanden te verbeteren. In een open brief aan het college van B en W voert het JAC aan dat de stuurgroep tot nu toe niets heeft bereikt. In drie jaar tijd is het aantal woningzoekenden geste gen, terwijl dat niet ge beurde met hel aantal be schikbare woningen. Het JAC meent dat de situatie ook voor de toekomst even somber zal'blijven. Vanaf het moment van op richting begon de stuurgroep met het formuleren van een advies voor de gemeenteraad. Dal advies kwam tweeëneen half jaar later gereed. Om hei verwachte woningtekort on der alleenstaanden in 1986 van ten minste 2300 te ondervan gen werden onder meer de volgende suggesties gedaan:, hijstelling van de bouwpro gramma's, verhuren van flats nan meerdere alleenstaanden tegelijk, het splitsen van flats, het opnemen van woonruimte voor alleenstaanden in be stemmingsplannen, Toen de adviezen tenslotte door de ge meenteraad kwamen, werden zij naar de mening van het JAC volledig ..ontmanteld". Het JAC concludeert daarom: „Het ontbreekt hel gemeen te- l«.'stuur kennelijk aan enige visie op de te ontwikkelen mo gelijkheden Er is totaal geen sprake van een planning of van een blijk geven van een actieve aanpak! Dit wordt he laas nog eens bevestigd door de praktijk.", aldus het JAC in zijn brief aan het college. Schiedam Gemeentevoorlichter Dolf Busch kens komt weer dichter bij de mensen. Burge meester en wethouders van Schiedam hebben het plan opgevat om de'afdeling voorlichting te laten verhuizen van de. zevende etage van het stadskantoor naar de vierde. Enkele maanden geleden werd al een belangrijke stap gezet door Buschkens van de achtste naar de zevende ver dieping over te plaatsen. Ook de aanwezigheid van het voorlichtingsap paraat op de vierde etage zal van tijdelijke aard zijn. Misschien komt Buschkens nog eens op de begane grond. Burgemeester John te Loo, die voor de gemeentelijke voorlichting verant woordelijk is gesteld, moet daarover nog ge dachten ontwikkelen. Het eerste exemplaar van Buschmans „Stadsverhaal" was voor wethouder Poslhoorn. du Eioeff Schiedam Cultuurwctbou- Kf» der Herman Posthoorn heeft udef gisteravond in het stedelijk museum het eerste exemplaar ontvangen van de nieuwe ge- dichtenbundei van Simon IS-Ef Öuschman, getiteld „Stadsver haal". De bundel bevat een aantal op Schiedam geënte tp c haiku, gedichten van Japanse ;0f oorsprong met drie versregels van respectievelijk vijf, zeven en vijf lettergrepen. Buschman (38), die sinds enke le jaren in Schiedam woont, beschrijft in zijn haiku oude Schiedamse stadsdelen en gaat ook in op recente omwikkelin gen: „Felle huizenbouw- trekt als een lopend vuur tje de polders binnen". In de bundei zijn tekeningen van Octave de Coninck opgeno men. Ceos van der Geer, voor zitter van de historische vere-_ niging Schiedam, hield gister;»-" vond in het museum daarbij een inleiding. Wethouder Posthoon zei in zijn toespraak na afloop ver bluft tc zijn door de vertel trant van Buschman over de opmerkelijke haiku-stijl. Hij prees niet atlcc-n de schone eenvoud in Simon Buschmans haiku, maar toonde zich ver rast door alle technische ken nis van de dichter over diens scheppend werk. Schiedam De gemeente Schiedam stuurt C A uit school. Op korte ter- *nijn moet de modezaak drie klasloka len verlaten, die zij nu in gebruik heeft als kantoorruimte. Het is de be doeling van burgemeester en wethou ders om de lokalen te verbouwen ten behoeve van kleuterschool liet Draai tolletje, die gevestigd is aan het begin van de Singel en daar kampt met ruimtegebrek. Volgende week, tussen de begrotingsbe handeling door. zal de gemeenteraad be sluiten over een aanzienlijke uitbreiding yan het schoolgebouw, dat precies vijftig jaar geleden in gebruik werd genomen. Op het speelplein achter de Singel 5 wordt voor onbepaalde tijd een speello kaal neergezet, met een oppervlakte van 84 vierkante meter en twee we's met douche. De brandtrap moet door de komst van het noodgebouwtje worden verplaatst. In de school zelf blijven maar weinig mu ren staan. Aanvankelijk was het de be doeling van wethouder Chris Zijdeveld om de renovatie uit te voeren met rijks- steun. in het kader van de interim-saldo regeling voor stadsvernieuwing, maar daarvan wordt in het betreffende stuk voor de gemeenteraad met geen woord gerept. De uitbreiding van de kleuterschool is enkele jaren geleden al noodzakelijk ge worden. toen de gemeente de schooi aan de Laan sloopte en de kleuters nergens anders in de binnenstad terecht konden. De Comeniusschool was net begonnen aan een „uitstervingsproces", waardoor ruimte aan de Singel vrijkwam voor Het Draaitolletje. Schuin aan de overkant, bij de vereniging voor christelijk onderwijs aan de Singel 24. kon de gemeente verde re benodigde ruimte huren. De Amsterdamse BV Beurspassage, die de drie lokalen ten behoeve van C A Nederland huurde, is op de hoogte ge steld van de gemeentelijke plannen. Een deel van de kelder mag door „Brennick- meijer" overigens nog wel gebruikt wor den en ook kan het personeel gebruik blijven maken van het toilet van Het Draai tolletje. Schiedam Dc woning aan de Nieuwe Maasstraat 20 is zo sterk vervuild, dal de ge meente Schiedam tot sloop wil overgaan. Zelfs ontsmet ting van het pand zou niet afdoende zijn. In alle ver trekken krioelen duizenden insecten, schimmels groeien langs muren en vloer en de stank is in de omgeving niet te harden. Eigenaar van de woning is de HIM en namens deze BV is te gen eventuele sloop bij de ge meente geprotesteerd door het Gemeenschappelijk Adminis tratie Bureau (GAB). Beide vennootschappen hebben ja renlang geopereerd voor krot- tenkoning Fennis. De beroepscommissie van de gemeente Schiedam is echter nog niet aan behandeling var» het bezwaarschrift toegeko men. Dat heeft te maken met de drukke werkzaamheden van secretaris Jaap Brouwer en ook met het overlijden van voorzitter Henk Engelsman, voor wie de gemeenteraad vol gende week Nikolaj Dielenians als opvolger zal aanwijzen. De beroepscommissie vraagt de raad daarom twee maanden uitstel om met een advies over wel of geen sloop te komen. Maassluis De werk groep. die zich bezighoudt met het zoeken naar op lossingen voor de jeugd in de zogenaamde burge- meesterswijk van Maas sluis, g3at een uitgebreide ontmoetingsavond met de rest van de buurtbewo ners op touw zetten. Vol gende week maandag, 19 november, wordt in wijk- gebouw De Flat aan de Burgemeester Schwart- zlaan gesproken over de moeilijkheden, die de af gelopen maanden zijn ontstaan tussen de jeugd en de oudere wijkbewo ners. Tijdens die bijeen komst zal ook naar voren moeten komen, wat de werkgroep aan die proble men wil doen. De moeilijkheden die de jeugd in de burgemeesters- wijk ondervindt zijn niet uniek. In vrijwel iedere nieuwbouwwijk in ons land doet zich hetzelfde ver schijnsel voor. Er is voor jongeren meestal niets te beleven cn er zijn ook geen mogelijkheden voorhanden, omdat een eigen ruimte ontbreekt. De situatie thuis is veelal ook niet zoals het zou moeten zijn. Het gevolg: verveling, die uitmondt in baldadigheden en vernielin gen. De jeugd wordt „las tig". Ook in de burgemees- ierswij k hebben die moei lijkheden zich de laatste tijd duidelijk gemanifesteerd. De politie kreeg veelvuldig klachten over jongeren, die zich onplezierig gedroegen. De inmiddels gevormde werkgroep, die voor het grootste deel bestaat uit die zelfde ..lastige" jongeren, heeft inmiddels haar ge dachten neergelegd in een nota, die vorige week werd gepresenteerd. Als een van de belangrijkste conclusies komt in die nota naar vo ren, dat een eigen ruimte voor de jeugd van ongeveer 12 tot 22 jaar dringend noodzakelijk is. Een derge lijke ruimte dient klein schalig van opzet te zijn en volkomen buurtgericht. Op die manier kan voorkomen worden, dat de zaken nog meer uit de hand lopen. Een handtekeningenactie, die onlangs in de wijk werd gehouden en die het tot- stand brengen van een eigen ruimte voor de jeugd moet ondersteunen, leverde in korte tijd heel wat reacties op. Pagina drie: „De bnurt staat cr vierkant achter". Burgemeester Van Es van Maassluis gaf gisterenmor gen om kwart voor negen het startsein voor de ver koop van de traditionele kinderpostzegels in zijn ge meente. Hij deed dit op het postkantoor van Koning shoek schuin tegenover het stadskantoor van Maassluis, door samen met zijn vrouw enkele exemplaren te kopen. Hetzelfde gebaar maakten de burgervaders van VJaardirigen en Schiedam in hun gemeen ten. Burgemeester Kieboom van Vlaardingen in hel post kantoor aan de Weslhavenka- de en burgemeester Te Loo van Schiedam in het hoofd postkantoor aan de Lar.gc Nieuwstraat. De Schiedamse burgemeester had overigens gezelschap van vier schoolkin deren. die de afbeeldingen op de kindcrzcgels uitbeeldden, De komende dagen zuilen weer honderden schoolkinde ren uitzwermen over Vlaar dingen, Schiedam en Maassluis om de zegels cn kaarten aan de man te brengen. Dit nieuwsblad, waarin u al het j nieuws uit eigen omgeving kunt j vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie 1 met hel Rotterdams Nieuwsblad^ ■De*® Yjotrw vU&at' >et*el Vlaardingen Tijdens de laatste herstelwerkzaamhe den aan de Prinses Juliana brug is gebleken dat de nict- zichtbarc staalconstructie van de brug in een aanmer kelijk slechtere staat ver keert, dan met het wegdek, dat onlangs werd gerepa reerd. Omdat de brug zijn functie voorlopig nog moet behouden, stelt het college van B en W voor om de staalconstructie van de brug te verbeteren. Met deze repa ratie is een bedrag gemoeid van 21.500 gulden. Daarnaast vindt het college dat oude brug eigenlijk geslo ten moet worden voor zwaar wegverkeer. Daartoe wil het college een aantal maatregelen nemen: Allereerst zullen een aantal veranderingen aange bracht worden aan het weg- Crofiei aan beide zijden van de rug en de opritten waardoor het passeren van de brug door auto's die breder zijn dan twee meter onmogelijk wordt. Ver der wil het college een aantal verkeersborden gaan neerzet ten bij de brug om ie voorko men dat zwaar verkeer deze passeert. In noodgevallen blijft de brug toch toegangkelijk voor ge meentelijke diensten, zoals bij voorbeeld de brandweer. Het college is zich ervan bewust dat uitvoering var» deze maat regelen tot gevolg zal hebben dat het zware verkeer een an dere route door de stad gaat nemen. Maar, zo wordt gezegd: „De mogelijke nadelige effec ten hiervan wegen naar onït* mening niet op tegen de vei ligheidsaspecten betreffende de brug." De kosten die de maatregelen met zich meebrengen raamt het college op 13.500 gulden. Maassluis Een tienjarige meisje uit Maassluis is door: een drietal nog onbekende jon gens zodanig getrapt en daar door bewusteloos geraakt, dat zij zich onder doktersbehande ling moest stellen. De ransel partij gebeurde in het plant soen Seringenstraat/Oleander straat. De politie is nog op zoek naar de daders.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1