SPORT SPORT KORT Dertien kringrecords voor VZC Doorbraak Jolanda van Meggelen een verrassing Van der Zalm, bestuurslid „Rijnmond": Kampioenskansen Schiedam stij'gen Open huis bij DSS'26 Wéér een judoka van Mahorokan 58 In Strijen.... Judo kampioenschap Studio Sport present Thijs van Santen erelid Achtste plaats op nationale estafette-strijd Peter Jeup gelijk Beker uitslagen Uitslagen tafelvoetbal 'W 4 WOENSDAG 14 NOVEMBER 1979 SC/VD/WW 5 Harga' kon splitsing voorkomen Vier erk- JchL niet acü* den. ge- ont- oge- ders roeg cun- ma- ldu3 noe- ver zit een het ïjar- fater ssen de iber "SUS. be- die een i, of lijlce ken. rsus em- :gen kan kan De llen wat Schiedam - Hoewel de wielerclub Harga in principe de oprichting van toerclub Rijnmond niet afkeurt, zet het wel grote vraagtekens tegen de wijze waarop dat is gebeurd. Rijnmond, dat ach ten doel stelt de fietstoersport in de ruimste zin van het woord te bevorderen, is een afsplitsing van Har- ga en daar heeft het be stuur van deze club gro te moeite mee. „Een half jaar lang zijn wij op de hoogte van deze ontwik keling, die voorkomt uit het feit, dat de toerafde- Iing, die in '77 is opge richt als afdeling van Harga, steeds meer eisen ging stellen", aldus voorzitter Jan Gordijn. „Op 29 april van dit jaar kwam doze afdeling zelfs met een voorstel op de proppen een eigen bestuur te willen en een eigen kas. De financiën zouden zelfs op basis van tweederde voor Harga en een derde voor de toerafdeling af gerekend moeten worden. Dat ging ons duidelijk te ver. We hebben toen getracht de toe- Vlaardingen - DSS '26 houdt vrijdag 23 november open huis naar aanleiding van de renovatie van de was- en klcedaccommodatie en club huis aan de Marathonweg. lot de renovatie behoorde tinder meer het opknappen ran zes kleedkamers, een af- scheidingwand voor de da mes, in verband met dames voetbal, en een nieuw inte rieur in het clubhuis. Deze week krijgt de bouw van een bestuurskamer zijn beslag. DSS kocht daarvoor een hou ten gebouw van 18 bij 7 meter, waarin verder een massage en opslagruimte, jeugdhome en toilet komen. Dat gebouw staat los van de kleedaccom- modatie, maar het is niet uit gesloten dat er in de toekomst een verbinding met het hoofd gebouw tot stand zal worden gebracht. Het A-l team van PPSC eaat opnieuw internationaal voetballen. Op 17 mei 1980 tal het hoogste jeugdelftal van „PP" een wedstrijd spe len tegen een vertegen woordigend jeugd team van ie Belgische eersteklasser Cercle Brugge. De kosten iragen de Schiedammers zelf. De korfbalvereniging Spirit uicht de plannen van Jan loogendijk om zo snel moge- 5jk een sporthal te bouwen van harte toe. De Vlaardingers hebben méér vertrouwen in particulier initiatief van aoogendijk, die als de „red dende engel" wordt be schouwd. Bij Excelsior'20 zijn twee- Ie secretaris 3. Collignon en van de Hoeven (jeugd voetbal) uit het hoofdbe stuur verdwenen. J. Jansen kantine-commissie) en F. 80s (jeugdvoetbal) werden je opvolgers. Ook T. de Veth deelde in de benoemingen. Hij is nu vice-voorzitter, De sporthallen rijzen de pan üt Nu hebben de badminto- verenigingen in Vlaardingen: Refoba, Urba, DVO'65 en Holy iet plan opgevat om een speel de badmintonhal neer te laten -riten. Het enige", aldus Refoba- Jporzitter Koos van de Heer, die bij een informeel :esprek wethouder Bot en thousiasme lospeuterde, dat we moeten hebben is frond. Financieel levert het volgens mijn berekeningen leen probleem op. We willen •ok zo snel mogelijk een se- leus gesprek met de sport- vethouder hebben. En na- uurlijk kijken we met be- angstelling naar de plan- van Hoogendijk". rafdeling rond de tafel te krij gen, maar steeds weer werd de datum voor een vergadering verschoven. Totdat wij een brief kregen, waarin stond, dat de toerrijders per 10 oktober een eigen TC Rijnmond had den opgericht". „Het financieel zelfstandig willen zijn", aldus Aad van Door Bas van den Berg der Zalm, thans nieuw be stuurslid van TC Rijnmond en daarvóór secretaris van Harga, lag in de lijn van de verwach tingen, omdat wij met 56 toe rrijders het melkkoetje van de vereniging waren. Al het sponsorgeld bijvoorbeeld kwam terecht bij de wedstrij drijders en dat namen de toe rrijders niet. Omdat wij steeds meer een „eigen" gezicht kre gen en een andere doelstelling hadden in de vereniging, streefde met name ik naar rechtspersoonlijkheid. Wij kennen niet zo die competi tiesfeer. De afstand tussen ons (lees commissie) en leden was bij ons óók veel kleiner, omdat de problemen op de fiets wer den opgelost". Zelfstandig „Het nieuwe vereniging srecht", aldus Aad van der Zalm, „voorziet er in, dat de leden een grotere macht heb ben. En dat ook de jeugd stem recht heeft. Maar het bestuur van Harga wilde dat niet, dus werden de statuten niet gewij zigd. We doen het al jaren zo, werd er gezegd. Vorig jaar merkte ik al tijdens een be stuursvergadering op, dat onze toerleden er andere ideeën op na hielden, dat we meer als een zelfstandige eenheid wil den functioneren, maar er kwam geen discussie uit". „Aan de andere kant wilden de toerleden ook geen motie van wantrouwen indienen te gen het bestuur. Maar de on vrede bleef bestaan dat wjj, met hel grootste aantal leden, geen enkele vinger in de pap hadden. We hebben ons toen tot het hoofdbestuur van de Nederlandse Rijwiel Toer Unie gewend en die adviseer de ons een nieuwe club (TC Rijnmond) op te richten". Van der Zalm: „Als Harga wij zer was geweest, had het de statuten aangepast en zouden we een weg hebben kunnen inslaan naar één sterke omni- vereniging. Dat was het uit gangspunt. In zo'n situatie zou een hoofdbestuur met twee be sturen van Harga (wielrennen en toerrijden) hebben kunnen samenwerken. Maar teder zijn eigen verantwoordelijkheid. Ik val de wielersport niet af, maar het is mij wel duidelijk geworden, dat veel clubs met dit probleem worstelen. Het aantal recreanten in de wieler sport wordt steeds groter. De clubs moeten daarop inspelen en niet vast blijven houden aan verouderde statuten- Ze zien toch dat het aantal toerle den in een wielerclub steeds groter wordt en die willen ook inspraak! In de twee jaar dat de toerafdeling bij Harga be stond, heeft het zich „ver vreemd" van de renners van Harga. Wij hebben onze fiets vierdaagse, ronde van Zuid- Holland en de tocht Parïjs- Roubaix, zii de échte wieler wedstrijden Penningmeester De Ruiter van Harga m dit verband: „"Ei genlijk is het onbegrijpelijk, dat er nu een splitsing geko men is. Hoewel wielrennen erg populair is, is het ledental bij de drie clubs in Schiedam niet erg groot. Een samenbun deling van alle krachten lijkt mij toch de beste oplossing om een sterke wielerclub te krij gen". Harga is intussen van plan op grote schaal propagan da te gaan maken. Niet alleen voor de wedstrijd- en toe- rsport. maar ook om binnen afzienbare tijd een tenmsafde- ling van de grond te krijgen. Op weg naar een omnivereni- ging, maar met een andere structuur dan de afgescheiden toerrijders zich hadden voor gesteld.... liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiijiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiniiinitttininiiiiiiuMiiiiMiNnNNiiNiminmiDiiiiiMnuniinuiniiiiiinniiiiiMiiiiiiiiiiiiihiH Jolanda van Meggelen (I) samen met José Ham (m), Liesbeth Beeks en trainer Koos Hennevetd in de Maassluis© sportschool. Maassluis - Ineens stond ze er, Jolanda van Meggelen. Bij de nationale judokampi oenschappen versloeg zij de gehele Neder landse top, waaronder titelhoudster Elly van der Meer. „Toen ik op het ereschavot stond om gehuldigd te wor den, realiseerde ik me pas een klein beetje wat er allemaal met me gebeurd was", aldus de 18-jarige Maassluise. Het kwam voor haar als een grote verras sing. Natuurlijk, al ja ren draait ze in de top mee. Maakt deel uit van de Nederlandse se lectie, maar op weg naar het eremetaal moest zij meestal club genote José Ham of Elly van der Meer voor laten gaan. „Ik ben er vrij nuchter onder gebleven. Normaal gespro ken ben ik vrij zenuwachtig voor een wedstrijd. Ik regel mijn adem nog wel eens ver keerd, waardoor ik conditio- door Chris Woerts neel in moelijkhcden kom en geforceerd ga judoën. Geluk kig gaat trainer Koos Henne- veld mee naar de wedstrij den, die weet precies hoe hij me moet oppeppen, hij praat dan zó op je in, dat het zelf vertrouwen groeit". Het damesjudo is in opkomst. De judobond doet er van al les aan zo goed mogelijk voor de dag te komen bij interna tionale wedstrijden. Jolanda van Meggelen: „Ik train ie der weekeinde drie uur met de nationale ploeg in Utrecht. De sfeer daar is erg goed. Dat is ook wel eens an ders geweest. Toen ik pas ge selecteerd was, drie jaar gele den, zaten er nog veel oudere meisjes bij. Het contact daar mee was niet erg best. Bij buitenlandse reizen is alles uitstekend verzorgd. We krij gen zelfs nog zakgeld mee ook". Krachttraining „Het mooiste zou zijn om de wereld kampioenschappen mee te mogen maken. „Som mige meisjes willen geen krachttraining doen, omdat ze bang zijn voor bijver schijnselen. Ik vind dat een beetje overdreven. Wil je de top bereiken, dan moet je er alles voor over hebben. Carel Gietelink, de nationale coach, doet er dan ook van alles aan om de krachttraining te sti muleren". Bij Mahorokan traint Jolan da, die een opleiding voor kinderverzorgster volgt, vrij wel iedere dag onder leiding van Koos Henneveld met de selectie van de Maassluise dub. „Dat gebeurt vooral op conditie. We blijven wel een achterstand houden op de meisjes uit de Oostbloklan den, maar die trainen elk uur van de dag en wjj alleen na schooltijd. Wat die meisjes m deze landen doen lijkt me overigens niet zo leuk. Voor iets anders hebben ze dan geen tijd meer". Schiedam De kampioens kansen voor het eerste tien tal van de damclub Schie dam zijn weer aanzienlijk gestegen. Dankzij een over winning van 16-4 op het Re sidentie Damgenootschap en puntenverlies van de concur renten Monster en Dord recht, hebben de Schiedam mers, met nog twee wed strijden te spelen, een punt voorsprong. Tegen RDG liep Schiedam vlot naar een 12-0 voorsprong, waarna de overige partijen slechts een formaliteit waren. De wmstpartijen kwamen op naam van Leo Mous, Rob van Eijk, Piet Bastiaanse, Ron Heusdens, Leen Lïjklema. Wim Vrijland en Cees den Boer. Zaterdag ontmoet het Schiedams tiental in de Mar griethal Zeeuwen uit 's-Gra- venpolder, dat reeds gedegra deerd is. TTW* 'mm - V-gV*. Vlaardingen-Het zalentekort in Vlaardingen Is voor de korfbalverenigingen een groot probleem. Oranje Nassau moest vorige week noodge dwongen oefenen in de Lijn baanhal, in een zaal die veel te laag is om er korfbal in te spe len. Een oefenwedstrijd tussen Oranje Nassau en Vlaardingen moest zelfs helemaal in Strijen gespeeld worden, omdat in de sporthal van Strijen nog wel een uurtje vrij was om te oefe nen. Schiedam - Zaterdag worden de judokampioenschappen van sportschool Peter Lagerwaard gehouden. De jeugd begint om 10.00 uur, de senioren om 19.00 uur. Een dag later vinden de tae-kwondo kampioenschap pen plaats. Hieraan is tevens het kampioenschap van Schie dam verbonden. Schiedam Een equipe van Studio Sport geeft vanavond acte de presén- ce bij het hand half estijn in de Margriethal. De uitzending van het sport programma begint op Nederland 1 om 22.25 uur. Voor de volledig heid: De nieuwe bond- strain5ter Ilona Venema- Ignacz kan beschikken over de doel verdedigsters Jenny Rogge (Sittardia), Carla ten Velde (Swift Arnhem) en Mieke Kui ten (DVO Sittard). De veldspeelsters zijn: Marijke Barth (Ancora), Hannie de Kok (Hellas), Ingrid Doorgeest (AMC- /Niloc), Els Boesten (Swift Roermond), Mar lies Wauben, Coby van Muiken en Sjaan Lau- men (Sittardia), Miep van Beek (AMC/Niloc), Nel Martens (DVO), Marjo Smeets (Swift Roer mond), Francien van de Langenberg (BHV), Dia na Niemantsverdriet- Van Gelderen (Hellas), Marja Duyvestein (V/D/V Quintus) en Marjan Ottens (V en K). Thijs van Santen ^iiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiUiniiiiiiiiiiiHiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiimimiiimniiiiiiiuiniiiiiiiiiiiiinitiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiitiiitiiiiimiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijKiiijiifij,! Vlaardingen-Tijdens de al gemene ledenvergadering van VFC is Thijs van San ten benoemd tot erelid. Dit omdat hij *al vijentwlntig jaar deel uit maakt van het bestuur van de Vlaardin gers. Hij: „In al die jaren heb ik zowat alle functies gehad die er bij een vereni ging maar te vervullen zijn. Van wedstrijdsecretaris, barkeeper, Prins Carnaval tot aan voorzitter toe, een geweldig leuke tijd." Jan Teylingen kreeg tijdens de vergadering de gouden speld uitgereikt vanwege zijn vijftig jarig lidmaatschap. Henk Pu- per, Hans van der Vaart, Maarten van der Meer en Henk van Rij kregen de zilve ren speld voor het feit dat zij 25 jaar lid zijn. De contributie werd verhoogd naar 140 gul den per jaar. Het bestuur on derging geen wijzigingen. Leiden De jeugd van VZC zorgde voor een op merkelijke prestatie door dertien kringre cords bij elkaar te zwemmen tijdens de na tionale winterkampioen- schappen (estafettes) in Leiden, Dat ging tevens gepaard met een verbe tering van vijftien clu brecords. Een zeer om streden diskwalificatie van de meisjesploeg on der de 10 jaar betekende geen nationaal kam pioen. Hoewel de leiding van VZC protest aante kende, maakte dat niets uit. De Vlaardingers, die daarmee zes strafpunten kregen, zagen nu De Dolfijn op de 4x50 meter rugslag voor meisjes on der de 10 jaar kampioen worden. De meisjesploeg onder de 12 jaar eindigde als tweede en die van onder de 14 jaar kwam niet verder dan de elfde plaats. Hier kwam Mïijam Ha- gestein conditie tekort en brak het gemis aan Paulien Benne de Vlaardingse ploeg op. De Vlaardingse meisjes eindigden in een totaal van 24 verenigin gen op de achtste plaats. De jongens van VZC brachten het landelijk gezien tot een derde plaats achter HPC en De Dolfijn. Er was onder meer een derde plaats bij de jongens onder 10 jaar, een vierde bij de jongens onder 12 jaar en een negende bij de jongens onder 14 jaar. Persoonlijke records waren er voor Robert de Vries, die zijn eigen tijd op de 100 meter schoolslag verbeterde van 1.27.8 naar 1.27.6, André van Hees, die op de 50 meter schoolslag een nieuw kringre cord vestigde in 46.2, Jacqueli ne Claas die op de 50 meter vlinderslag het kringrecord verbeterde van 40.6 naar 39.8, Sandy van Dusseldorp die op de 50 meter rugslag van 42.1 naar 41.5 ging en Johan van Hees, die op de 50 meter vrije slag het record van Erie Beele uit 1971 evenaarde in 36.8. Vroeg Al deze persoonlijke records werden gevestigd als zwart- zwemmers van de estafettes. VZC toonde met die records wederom aan op de goede weg te zijn. Dat er geen toptijden konden worden gevestigd, heeft grotendeels te maken met het feit, dat de VZC'ers nog steeds gebruik moeten maken varwde tijden in het Kol pa- en Holybad ('smor- gens tussen 6 en 7 uur) wan neer hun leeftijdsgenoten nog slapen. Voornaamste uitslagen: 4x50 meter rugslag estafette jongens onder 10 jaar. 4. VZC kring en clubrecord in 3.06.3. Op de 4x100 meter schoolslag meisjes onder 12 jaar vestigde de ploeg een nieuwe kring- en clubre cord in 6.37.2. Op de 4x100 me ter schoolslag jongens onder 12 jaar werd VZC vijfde in 6.10.8, eveneens een nieuw kring- en clubrecord. Op de 4x100 wis selslag jongens onder 14 jaar VZC zevende en een nieuw kringrecord in 5.06.5. Op de 4x50 meter schoolslag m.o. 10 jaar VZC een nieuw kringre cord in 3.09.8. Op de 4x50 me ter schoolslag j.o. 12 VZC vier de in 5.33.9. Op de 4x50 meter wisselslag m.o. 10 jaar VZC eerste in 2.43.3 met een nieuw kring- en clubrecord in 2.43.3. Op de 4x50 meter wisselslag j.o. 10 jaar VZC vierde in 2.49.1. Op de 4x100 vrije slag j.o. 12 VZC vierde in 4.54. Op de 4x100 rugslag j.o. 14 jaar vestigde VZC een nieuw kring- en clubrecord in 5.27.7. Op de 4x50 vrije slag m.o. 10 jaar werd VZC tweede in 2.37.2 en dat betekende een nieuw kring- en clubrecord. Op de 4x100 rugslag j.o. 12 jaar werd VZC derde in 5.56.5 en dat betekende een nieuw kring- en clubrecord. Op de 4x100 schoolslag j.o. 14 vestig de VZC een nieuw kring- en clubrecord in 6.00.4. Schiedam/Vlaardingen In de Waterwegtopscorerscompe- titie heeft VFC'er Peter Jeup kunnen profiteren van de vele afgelastingen. Met drie treffers tegen SVW heeft hij in de maand november evenveel doelpunten (vier) gescoord dan Fortuna-spits Mari Visser. De Vlaardingers hebben nog wel twee treffers achterstand op Peter van de Meer. die niet in actie kwam, maar de VVK- topscorer kwam al in aanmer king voor een maandprijs. In het jaarklassement van deze actie (in samenwerking mei sporthuis Passage in Schiedam en discotheek Down-Town in Maassluis) gaat Peter van de Meer nog aan kop met 27 tref fers. Schiedam/Vlaardingen - De uitslagen in de voorronde van de bekercom petitie bij het zaalvoetbal deze week waren: The Harvards-San Clemente 11-4, WCR-WF 1-4, VOB-Leo- nidas 9-4, De Stappers'76- OACN Boys 9-1, Roestvast- MVV'27 Q-2, BKB-SVDPW 4- 3, GZ-Overmaas 9-4, Nelson- 't-Vierspan 2-7, Deta Boys- Zwaluwen uitgesteld, TDC-SC de Roef 4-7, Reedijk Strïjen- FC Westpunt 9-3, All Green*s- VDL 1-2. FC Tybex-Excelsior P 8-2, Spartaan'20-Alexan- dna'66 7-2, De Maas-Germinal 4-3, VVOH-Excelsior'20 1-2. Schiedam In de competitie tafelvoetbal van de MW Rijnmond bleef de kandidaat voor de eerste periodetitel R. Tobé ongeslagen- Met 5-1 ver sloeg hij Bastiaanse. Ook C. Gerrets werd aan z'n zegekar gebonden die kansloos met 0-5 tegen hem tenonder ging. Met 14 punten gaat Tobé nu op kop in het klassement met In totaal 40 doelpunten en 8 te gentreffers. Overige uitslagen; Van Os-Smit 2-1, Stoop Sr.-Os» sewaarde 9-1, Van der Broek- Do is tra 4-0, Smit-Stoop Sr. 3-2, Van Os-Busscher 3-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5