SPOffl Vlaardingen blameert RWH Monster moeiteloos langs Zwaluwen Vlaardingen HBSS verrast ongemotiveerd Lyra Wedstrijd met uitgelokte strafschoppen 4-1 zege niet eens geflatteerd *-'fistel De Waard: „geen excuses Bekersensatie in Schiedam Holy en Groenoord bij elkaar MVV'27 komt er niet aan te pas Excelsior M weer verder De Hoek: half dozijn MAANDAG 19 NOVEMBER 1979 SC/VP/V/W j Bob Dammers benadeelt TSB Vlaardingen - Hoogst onverdiend was de manier waar op TSB tegen Zwart Wit'28 de boot ïn ging. De onzeker leidende scheidsrechter Bob Dammers kende maar liefst drie strafschoppen toe. Twee voor de Rotterdam mers en één in het voordeel van TSB. De Rotterdam mers hadden geen moeite met de „weggevertjes", maar Wim Stoevelaar miste bij een stand van 1-2. Uiteinde lijk werd het 1-3, maar de manier waarop de Vlaardin- gers Zwart Wit'28 bestreden was bewonderenswaardig. TSB domineerde, had het beste van het spel en kreeg daaruit voortvloeiend de kan sen. Dirk Hoogenboom, trainer van TSB, was na afloop dan ook niet onder de indruk van de eersteklasser: „Als dat het niveau is kunnen wij nog een aardig deuntje meefluiten. Het is jammer dat we verloren hebben, maar een ramp is het niet. We beschouwen dit als een lekkere oefenpartij. Al leen jammer van die straf schoppen, ik vond er niet één échte bij zitten, allemaal uitge lokt". Het steriele aanvalsspel van Zwart Wn'28 werd moeiteloos opgevangen door de TSB-ver dediging, met Peter Schaap weer terug m het doel, na een afwezigheid van enkele maan den. Jaap van Brandwijk moest voor hem wijken. Hoo- genboom verklarend: „Met Pe ter hoop ik wat meer rust in Cees Westerhout lobt de bal beheerst over Cees van Vliet heen. Vlaardingen leidt met 2-0 tegen RWH. Vlaardingen De spelers van Vlaardingen konden hun lol niet op. Een 4-1 over winning op eersteklasser RWH en nog niet eens ge flatteerd. „Ja, de klad zit momenteel bij ons goed in. Alleen Cees van Vliet stond goed te keepen. Anders gaan we met zeven of acht doel punten verschil de boot in. Ik hoop uiteraard dat deze nederlaag met de streek- derby's tegen Zwart Wit'28 en Barendrecht in het voor uitzicht niet te veel doorwerkt. De motivatie is dan in ieder geval wel aan wezig", hoopt een berusten de RVVH-trainer Ton de Hoop. Motivatie, een woord dat wèl in de vocabulaire van Vlaar dingen voorkwam. „De op gaande lijn hebben we duide lijk te pakken", juichte trainer Joop Molendijk. „We laten de tegenstander komen en ja, te gen een eerste klasser, waar allemaal spelers in lopen die kunnen voetballen, hebben wij ook iets meer in ons mars. De competitie is ook zeker niet verloren'1. Toch had Vlaardin gen het in de van Ridderkerk- se zijde sterke beginfase niet gemakkelijk. Doelman Dick Bos moest ook terdege in actie komen bij serieuze pogingen door Emile Schelvis van Ton van de Padt. Dick Dubbeld en Goos van Rugte ren. Het was evenwel het laatste wat van de RVVH-aanval in de eerste helft werd onderno men. Met een slim counter spelletje was het daarna de beurt aan Vlaardingen. ..Do- begrijpelijk dat ze op één lijn verdedigden", lispelde uitblin ker Cees Bouman' met een veelzeggende blik. Het wach ten was dan ook op de eerste treffer. Een doelpunt, dat na goede kansen voor Cees Wes terhout (tweemaal) en Karei van der Mark (voor open doel voorlangs), nog even uitbleef. In de veertigste minuut was het zover. Cees Bouman so leerde weergaloos door de BWH-defensie heen en Hans van Eeden mocht met een dro ge lage knal de zaak afsluiten: 1-0. Vlaardingen kreeg nog meer. want op slag van rust speelde Karei van der Mark Cees Westerhout vnj en de on vermoeibare spits liet Cees van Vliet met een lobje kans loos: 2-0. Geïnspireerd door het harde stemgeluid van trainer Ton de Hoop, begon de tweede helft letterlijk „hoopvol" voor de eersteklasser. Na goed aange ven van Rob van de Hoek ver raste Ton de Padt met een ef fectvol schot goalie Dick Bos: 2-1. „We hadden het van tevo ren goed door gesproken. Een hoog tempo en ons met af la ten schrikken door de nauwe lijks inspirerende entourage voor nauwelijks honderd man", vertelde Ton de Hoop moedeloos. Wie echter dacht dat RVVH moed putte uit de psychologische opsteker, kwam bedrogen uit. De tegen treffer verontrustten de Vlaar- dingers geen moment en zeer soepel combinerend werd de desmterresse van de RWH- defensie bloot gelegd. Pas na de 3-1 van Cees Bou man, die de debuterende Rob van Kuil schitterend omspeel de en de bal over Van Vliet heen wipte, besloot De Hoop de aan alle kanten rammelen de verdediging te wijzigen. „Heerlijk voetballen zo! Ik heb in deze competitie nog nooit zo weinig schoppen gehad," ge noot Vlaardmgen's Hans van Eeden na. Zijn directe tegen stander Wim de Sterke evenas als Rob van Kuil gingen eruit ten koste van Jan Vlasblom en Piet de Jonge. Het mocht niet meer baten en Vlaardingen. dat via Cees Westerhout, die en passant ook nog een straf schop benutte, 4-1 scoorde, denderde voort. Het was puur en alleen aan doelman Cees van Vliet te danken dat de ne derlaag voor RVVH geen de sa treuze vormen aannam. Hoewel, 4-1 zei toch voldoen de. het^ elftal te krijgen". Veel méér moeite hadden de Rot terdammers met TSB. Soepel draaiend en kwistig met passes strooiend werd Zwart Wit'28 overrompeld. Via Wim Stoe velaar, Leen Boon en Ton Ro vers werden er vele kansen gecreeerd, Vlak voor de rust kwam de beloning. Wim Stoe velaar pikte de bal op het mid denveld op en kon alleen doorgaan. Hij dolde nog even met doelman Hans Sint Nik laas en scoorde beheerst: 1-0. De tweede helft zou aanvan kelijk hetzelfde spelbeeld ge ven, maar toen Bob Dammers zich begon te manifesteren was het snel afgelopen met TSB. Al in de tiende minuut was het raak. Paul van der Mijn werd neergehaald door Wim Maurits: strafschop, be sliste hij. Rob Grauss had geen moeite met het buitenkansje: 1-1. Een kwartier later. Een dieptepass van Jan Coenen be reikte Martin Roest. Robbie de Jonge en Cor van der Beent klaarden het karwei, maar Wim Maunts (links) en Cor van de Beemt in de moeilijkheden tegen Zwart Wit 28. *f Martin Roest liet zich theatraal vallen. Wederom een straf schop. Nu schoot Jan Coenen hard in: 1-2. Gestopt Tien minuten later. Leen Boon werd volgens de waamemin- door Chris Woerts gen van de scheidsrechter aan 2Ïjn shirtje getrokken. Wim Stoevelaar belastte zich met het karwei, maar zijn schot werd gestopt door Hans Sint Niklaas. Een domper natuur lijk voor TSB. Stoevelaar zelf over de strafschop: „Echt, ik dacht dat ik hem toch goed raakte. De bal had misschien wat meer in de hoek gemoe ten. Maar ja, in de competitie benut ik ze wel". De man waar alles om draaide. Bob Dammers: „Het waren toch zuivere strafschoppen. Ik stond er met mijn neus boven op. Ik heb al zoveel meege maakt, zelfs New York Cos mos-Chicago Stings gefloten. Nooit geen moeilijkheden ge had. Zelfs nog nooit een slech te pers gehad". En verder: „Als jullie schrijven dat ik slecht floot dan zet je jezelf voor joker". Feit blijft wel, dat Dammers wel heel erg gemak kelijk tot de strafschoppen be sloot. Daarvóór had hij al en kele malen moeite gehad met het loepassen van de voordeel- regel, waardoor hij onzeker begon te fluiten. TSB liet zich er echter niet door intimide ren, Het kwam nog goed terug, maar het geluk ontbrak om de gelijkmaker te scoren. Dat Zwart Wit'28 er in de laatste minuuut via Wim Nijssen er nog 1-3 van maakte, was van geen belang meer. 99 Monster Wat doe je tegen onderschatting? Voor het ant woord op die vraag zullen trainers van verenigingen die enkele klassen hoger spelen als hun tegenstander, goud over hebben. Want dit was ook zeker het geval in het duel tussen vierdeklasser Monster en het in de eerste klas uitkomende Zwaluwen Vlaardingen. Uitslag 20 voor eerst genoemde. Zwalu wen trainer De Waard: „Wat ik er tegen moet doen weet ik niet De hele week druk je het de jongens op het hart, maar het schijnt er gewoon in te zit ten". Zwaluwen startte, zij het in een vrij laag tempo, niet slecht. Monster had duidelijk moeite met de goed combine rende tegenstander, maar doordat de eerste goal uitbleef was dit slechts voor korte duur. Reeds na enkele minu ten was doelman Rob Klop ge passeerd, maar Hans van Ber- kel (opbouwend en over de grond sterk, in de lucht zwak) redde de inzet van Theo Juis- tenga op de doellijn. Vlak voor de rust was het dezelfde speler die, na goed voorbereidend werk van Dirk van de Berg, de bal over het doel lobde. Tussen die twee acties was het de jeugd van Monster die nog wat leven in de brouwerij hield, want wat de 22 spelers in het veld lieten zien was bij zonder weinig. Monster had er geen trek in om het spel naar zich toe te trekken en Zwalu wen dacht dat de bal vanzelf in het doel zou rollen. Bij de eerste de beste aanval van Monster, één minuut na rust, was het wel raak. Koos Klop stuurde Hans van Berkel de diepte in, die vanaf de lin kerkant de bal op maat voor gaf. De sprintende Bert van der Kruk zag zijn schitterende kopbal in de kruising verdwij nen: 3—0. Trainer Dick Suiker over die snelle goal: „Het zat ons vanmiddag zeker niet te gen. We komen de eerste mi nuten goed door en scoren zelf op een psychologisch goed mo ment. De beker is dan wel niet zo belangrijk, maar dit is toch wel erg goed voor het zelfver trouwen van de jongens en ze ker verdiend". Het was te verwachten dat Zwaluwen nu eindelijk eens wat liet zien, maar juist het te gendeel bleek waar te zijn. Een lange bal van Aart Maat bereikte Cees Quak die op het randje van buitenspel de bal knap meenam en keeper Ad Nijgh kansloos liet. In dezelfde minuut had Dirk van der Berg de kans om de ploeg uit Vlaar dingen terug te brengen in de wedstrijd, maar zijn inzet ver dween over het doel van de goed keepende Rob Klop. Deze mocht echter later blij zijn dat hij niet in het boekje ver dween van de redelijk leiden de scheidsrechter Siera toen hij Theo Juistenga op grove wijze de doorgang belette. Na de 2—Q liet Monster zich niet meer in moeilijkheden brengen. Er werd keihard gewerkt voor elke meter wat wel tot gevolg had dat het duel een stuk harder werd. Wat de eersteklasser presteerde viel iedereen bitter tegen. Zo ook Dick Suiker: „Ja, eigenlijk had ik, zeker na die achterstand, nog wel wat verwacht van die gasten. Er zat totaal geen crea tiviteit in die ploeg. Door één- twee's op te zetten hadden ze zeker meer bereikt. Nu gingen ze allemaal duels aan en daar waren we net even sterker in". Zwaluwen-trainer De Waard, die Ernest Kegel nog wisselde voor Dirk Schouten, zocht niet naar excuses: „We speelden niet compleet, maar dat houdt toch zeker niet in dat je een wanprestatie af kan leveren. Laten we het maar snel verge ten want volgende week spe len we tegen koploper ACV. Ik heb dan één voordeel: ze zullen een stukje gemakkelij ker te motiveren zijn". Jan de Brabander Schiedam- Vierdeklasser HBSS heeft door hard te „werken" voor een verras sende 4-3 overwinning ge zorgd in de bekerwedstrijd tegen het twee klasse hoger spelende Lyra, dat de Schie dammers schromelijk had onderschat. „De jongens hadden het koppie er niet bij. Ze waren in hun gedach ten al met de volgende ron de bezig", onderstreepte Lyra-trainer Wim van Buu- ren de verkeerde instelling van zijn elftal. De Westlanders kwamen na tien minuten op een voor sprong, toen uit een pass van Cor Zoon, door het te laat uit komen van Oscar Nauman, de buitenspelval niet dichtklapte en spits John Teunisse in vrije positie laconiek inschoot: 0-1. Lyra vergat het werk af te maken en kwam ongemoti veerd spelend niet verder dan een aantal afstandsschoten. HBSS ontdekte na een voor zichtig eerste halfuur, dat de Lyra-verdediging niet in vorm was en bij dieptepasses duide lijk snelheid tekort kwam. Henny Pieroen en Ton Gunter. kregen beiden de bal verkeerd op de slof in een riante positie, voordat HBSS in de veertigste minuut aan de gelijkmaker kwam. Henny Pieroen ontving de bal uit een ingooi en speel- Henny Pieroen kart uithalen voordat Cor Zoon (Lyra) iets kan ondernemen. Een doelpunt zou de actie van de bebaarde Schiedamse aanvaller niet opleveren. de zich op een halve meter van de achterlijn knap vrij, waarna hij de bal in de voeten plaatste van Leen Dijkshoorn, die hard 1-1 inschoot. Fortuinlijk In de rust kwam bij HBSS Bas van der Leije in de ploeg ten koste van Oscar Nauman, ter wijl bij de gasten Hans Fran sen door Arie van Delft werd vervangen. Lyra kwam in de tiende minuut van de tweede helft erg fortuinlijk opnieuw aan een voorsprong. Het vizier van HBSS-speler Ton Gunter stond dermate verkeerd afge steld, dat een terugspeelbal vanaf 25 meter met een boog over doelman Cees Verdam heen ging. De bal stuitte via de onderkant van de lat het veld weer in, waar het gretige ta lent John Teunisse - hij traint al bij Feyenoord - op de juiste plaats stond om in te koppen: 1-2. Tom Gunter maakte vijf minuten later zijn blunder goed met een afgemeten pass op Jan Verdam, die de Lyra- verdediging zijn hielen liet zien en vervolgens doelman Arie van der Gaai omspeelde: 2-2. HBSS kreeg vleugeltjes door de snelle gelijkmaker, terwijl Lyra door de Schie damse pressie fouten maakte. Zo legde Arie van Delft in de zeventiende minuut Henny van Leeuwen onnodig neer, hetgeen HBSS een strafschop opleverde. Doelman Arie van Gaai zorgde echter voor uitstel van executie door de „pingel" van Ton Gunter te stoppen. In de 38-ste minuut lukte het de thuisploeg eindelijk de leiding te nemen, toen linkerspits Jan Verdam het op zijn heupen kreeg en met een „rommelige" solo door de Westlandse ver dediging heen sneed: 3-2. Een vrije trap bij de zijlijn leverde Lyra binnen een minuut de gelijkmaker op. De 38-jarige Cor Zoon knalde uit de ogen schijnlijk „kansloze" positie raak: 3-3. Leen Dijkshoorn zorgde voor de ontknoping van deze zuive re thriller. Jan van Tilborg zette in de laatste minuut uit een vrije trap hoog voor, waarna invaller Fred van Eijk de bal slim doorkopte naar Leen Dijkshoorn, die de twij felende doelman Arie van der Gaai met een kopbal kansloos liet Met deze 4-3 ze'ge wipte HBSS, na in de eerste ronde van PPSC te hebben gewon nen, voor de tweede maal een tweedeklasser uit het beker toernooi. „De verdediging van Lyra was zwak. Dat de aanval erg gevaarlijk is wist ik. Ik had daarom Leen Dijkshoorn op Johan Voskamp gezet om het loopvermogen uit de ploeg te halen", aldus de tevreden HBSS-trainer Leo van Graa feiland. Vlaardingen/Schiedam Voor de nieuwe honkbalcom petitie zijn VS Vlaardingen /Holy en Groenoord hij el kaar ingedeeld in de tweede klasse A. De overige tegen standers zijn: Alro Jeka, Black Lions, Corapri Alumi nium Zwijndrecht, Den Bosch, Geldrop, Metimpo Twins, The Stags en Tilburg. Schiedam speelt in de tweede klasse met Bloemendaal, Ce leritas. DVH, Euro Stars, HCTIW, Lijnden. Onze Gezel len, Terrasvogels en Wasse naar. MSV '71 promoveerde naar de standaardklasse dis trict West 3. i Maasland-Op ondubbelzinni ge wijze is MVV'27 met dê neus op de feiten gedrukt. Te gen Vitesse Delft werd een 04 nederlaag geleden. Enigszins geflatteerd was de zege vow de Delftenaren wel, maai MVV'27 is er niet eenmaal aan te pas gekomen. Vitesse Delft speelde uitstekend voetbal snel, agressief en technisch. Voor de rust was dan ook al afstand genomen: 0-2. MVV'27 kreeg één kans. Ton Jansen verscheen alleen voor de kee per, maar zijn schot werd goed gestopt. Na de hervattitg vie len de doelpunten als rijpe ap pels van de boom. Vooral dankzij een paar blunders in de verdediging van de Maa- slanders kon Vitesse Delft ge makkelijk weglopen. Bij een stand van 0-7 vonden zij het echter ook wel genoeg en na men duidelijk gas terug. MVV'27 kon er niet van profi teren, het klasse-verschil was té groot. Loosduinen In en tegen Loosduinen behaalde Excelsi or M zijn tweede bekersucces: 0-2. Bij de Maassluizers debu teerde Kees Zoetmulder in de spits. Na een stilstand van drie jaar( hij speelde voor het laats bij SW) werd hij door Hans Kostens naar Excelsior ge haald. Hij had direct al een mooie binnenkomer. Na een voorzet van Lies Kardol schoot hij doeltreffend in: 0-1. Het slechte veld van Loosdui nen leende zich duidelijk niet voor goed voetbal, het was veel te hobbelig. De spelen ondervonden daar de nodige hinder van, waardoor er van goed voetbal geen sprake.kon zijn. Na de hervatting bleef Excelsior de betere pk*I maar het duurde tot diep in de tweede helft alvorens Des Kardol na goed aangeven van Kees Zoetmulder er 0-2 van maakte. Hoek van Holland Het ö- terdagteam van Hoek van Holland haalde tegen DHL vernietigend uit 6-0. Hans Jo nas scoorde al na enkele minu* ten en met een fraaie kopbu was het Leo Mulhijzen die 2-0 op rijn naam bracht Nog voot de rust werd het 3-0 door een treffder van Hans Jonas. I*1 de hervatting liep Hoek van Holland gemakkelijk weg vW DHL. Wemer Kramer, Job® Seton en Aad Ouwendijt maakten het halve dozijn vol

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4