SPORT Unitas geen problemen met UVG rm 1 =1, J Vlaardingse heren niet te stuiten I Van Eyck: „In de hoek waar de klappen vallen 99 ■iU Heren B en P maken korte metten Na april zoeken naar nieuwe locatie sporthal Sportagenda Lagerwaard grossiert in medailles Pupillen- uitslagen Dames MVC: volle buit Jan Willem Tulling cricketvoorzitter Tobé periode kampioen Gemeenteraad grijpt in: MAANDAG 19 NOVEMBER 1979 SC/VD/WW 6 Schiedam - „We zitten duidelijk in de hoek waar de klappen vallen. Na twee seizoenen in de top te hebben meege draaid moeten we deze zaalcompetitie duidelijk een stapje terug doen. Dan krijg je wat irrita ties in het veld waar de tegenstanders goed van profiteren. De jongens zitten mentaal erg in de put". UVG-trainer Gerard van Eyck liet de nederlaag tegen het IVÏaassluise Unitas (15-22) gelaten over zich heen komen. Teleurgesteld was hij wel, maar deze vierde nederlaag op een rij ver raste hem eigenlijk niet eens. „Je weet dat in een derby heel wat factoren meespelen. De jongens kennen elkaar door en door. De laatste twee sei zoenen hebben we niet van ze verloren, maar als je ons nu ziet spelen dan is de nederlaag ver diend". Gerard van Eyck had gelijk. Unitas had het alleen in de be ginfase moeilijk, toen ook kon UVG aardig bijblijven en soms een voorsprong nemen. Bij de MaassluizerszatTon van Ettm- ger weer op de bank. Trainer Henk van Vliet is zelf scheids rechter en kan dus met aanwe zig zijn bij de wedstrijden. „Een gemis natuurlijk voor de jon gens", vertelt Ton van Ettinger, „daarom zat ik er ook vanmid- Slerk terug In de eerste helft ging de strijd gelijk op. Afwisselend namen beide ploegen een voorsprong. UVG veroverde zelfs een voorsprong van 6-3. maar Uni tas kwam sterk terug. Toen Chns van der Lely en Remier Vermin de achterstand een maal ombogen in een 8-9 voor sprong was het gedaan met de tegenstand van de Schiedamse heren, Op slag van rust werd het nog wel 9-lQ door een tref fer van René Bas. maar na de Opnieuw is de UVG-defensie uitgespeeld. Den Briel - Sportschool Pe ter Lagerwaard heeft een groot aantal medailles ge wonnen op een toernooi van de judovereniging Briclle. Met name „gele bander" John van Doorn kwam tot een verrassende prestatie door In twee klassen te zege vieren. Bij de kuy-graden tot en met groene band (tot en met 86 kilo) moest club genoot Hans Adriaanse het in de finale ontgelden. Twee vijfde beenworpen le verden via een koka en wazari de zege op voor John van Doorn, die vervolgens bij de kuy-graden tot en met bruine band clubgenoot Aad Ignatius tweemaal met een verwurging versloeg. Eerste prijzen waren er naast John van Doom voor José Harms, Raymond Feteris, Gerrie Knikman, Johan Snep en Gerard van der Harg, ter hervatting was het een en al Unitas wat de klok sloeg. „Logisch", zo vond Ton van Ettinger, „in de rust had ik er op gehamerd dat er bij balbezit sneller uitverdedigd moest worden. Voor de rust waren ze met van de cirkel te branden. Je zag het na de rust wel ge beuren". De strijd werd er tn ieder geval niet vriendelijker op. UVG kon het maar moei lijk verkroppen dat het onder de voet gelopen werd door Unitas. René Bas. die twee mi nuten op de strafbank mocht doorbrengen, spande wei de kroon met een fiks aantal gro ve overtredingen. Chris van der Lely groeide uit tot de grote man bij de Maas- sluizers. Bij een 13-14 stand zorgde hij ervoor, dat UVG definitief werd geveld. Eerst scoorde hij uit een zeven me ter worp 13-15 en na een solo 13-16. Aad Ham scoorde 14-16, door Chris Woerts maar toen na goed voorberei dend werk van Chris van der Lely Frans de Oudste en vlak daarop Leo Karstens 14-17 en 14-18 scoorden was de zege binnen handbereik. De marge van vier treffers was teveel voor UVG om in de slotfase nog iets terug te doen. Martin Draayer van UVG mis te, tot groot genoegen van Unitas-doelman Bert Donker, nog een strafworp. In de slot fase van het duel scoorde UVG nog via Martin Draayer, maar verder liet Unitas, dat zelf nog viermaal het net vond, het met komen: 15-22. Unitas in de aanval. wijl Piet van Dijk, André Sparreboom, Aad Meijer- weerdt, Lenny van der Ent en Aad Ignatius zilver verover den. Martin Hoogland, Sylvan en John Brokling, André Ver meer en Abel Wisman legden beslag op de derde plaats, ter wijl Hans Adnaanse zowel een tweede als een derde plaats be haalde. Het komende week einde staan de clubkampioen schappen van sportschool Pe ter Lagerwaard op het pro gramma. Schiedam Het zaalvoetbal- toernooi van het Schiedamsc pupillen voetbal kreeg zater dag in de Margriethal zijn vervolg in een poule voor E- clftallen. Jongens van Demos, Excelsior, Sparta en WK kre gen uit te maken wiens team in de finale zon komen. Hier in slaagde het team van Spar ta 2, dat uit drie gespeelde wedstrijden vijf punten over hield. Met slechts één pnntje minder eindigde WK op de tweede plaats. Uitslagen: WK—Demos 1L Sparta 2 Excelsior 2 2—0, WKSparta Z 1—1» Demos—Excelsior 2 2— 1 Sparta 2Demos 3—0 en Excelsior 2—WK 1—2. - I -.«J Cl* C - -a è- ji Ook nu Is het blok van Lekkerkerk te laat tegen B en P- Schiedam De heren formatie van de volley balvereniging Both en Partners doet het dit sei zoen weer erg goed. Te gen Lekkerkerk 2, dat de tweede plaats in de promotieklasse innam, behaalden de Schiedam mers hun zevende over winning (3-1) op een rij. Het feit dat deze tegen stander reeds na zes competitie-weken zes punten op de Schiedam mers achter stond, be wijst wel iets van de kracht van de ploeg van trainer/speler Peter van der Gugten. De succesformatie, die dit sei zoen bestaatuitdespelverdelers: Lex Mastenbroek, Henk van Schiedam Jan Willem Tul ling is benoemd tot voorzitter van de cricketafdeling van As- vion. De hockey-coach volgt hiermee Paul Nolet op, die .zich wegens werkzaamheden niet herkiesbaar stelde. Op de algemene ledenvergadering werd tevens de wens van de cricketters geuit wat meer de naam Asvion naar buiten uit te dragen. Paul Nolet, die wel in de vereniging blijft» zegt „Het is de bedoeling om toch een ledenuitbreiding te verwe zenlijken. Niet via lobbyen bij andere verenigingen, maar ge woon middels onze eigen naam. Het moet, nu de accom modatie ook weer wat beter wordt („we krijgen er een kooi bij"), toch aantrekkelijk wor den om bij ons cricket te spe len". Schiedam In de competitie tafelvoetbal van de MW Rijnmond werd R, Tobé de eerste periodekampioen na een 42 zege behaald op S, Wijngaard. Overige uitslagen: Van der BroekR. Wijngaard 4—1; S. WijngaardOssewaarde 2—2; A. WijngaardGerrets 91; SmitR. Wijngaard 2—2; A. WijngaardS. Wijngaard 8 10; BusscherDoistra 31; Stoop jr.—Ling 91. Deze week is tevens de eerste ronde gespeeld in de beker- competitie met spannende duels waarvan drie eerst naar een verlenging beslist. Uitsla gen: Stoop sr.A. Wijngaard 54 na verl.; R. Wijngaard Bastiaanse 22. na penalty's 2—1; Nieuwstraten—Tobé, na verl. 01; Meijer—Stoop jr. Oossanen, Jilles Degelïng en aanvallers: Peter van der Gug ten, Ron van Lubeck, Eric-Jan Beuzenberg, Pieter Both en Henk Keemink, heeft zijn wed strijd tegen Lekkerkerk 2 even rustig en bekeken gespeeld. Vooral de eerste twee sets leek het er op dat de ploeg uit Lek kerkerk totaal geen voet aan de grond zou krijgen. Met een ster ke serve en een bekeken, maar ook vaak harde aanval, zetten de Schiedammers hun tegen stander zo onder druk. dat zij na twee setnederlagen van respec tievelijk 15-5 en 15-10, pas kans zagen een beetje in hun spel te komen. Peter van der Gugten: „In die derdesetgïng het inderdaad wat minder; ik geloof dat wij in ge makkelijke wedstrijden lastheb- ben van concentratieverlies. Na twee toch wel vrij moeitelozese- toverwinningen. liep het bij ons heelwatminder. Desalniettemin geen excuus om zo'n set te ver hezen met 6-15, m3ar de vierde set hebben we, meen ik, toch wel laten zien dat we de sterkste zijn." In die vierde set liep het ineens weer. Onder de druk van de we tenschap dat de Schiedammers bijsetverlies een punt kwijt zou den raken, speelden zij Lekker kerk in geen tijd naar een 10-0 achterstand. Weliswaar ging het daarna even wat minder, maar metéén tegenpunt(15-X)teken de de overwinning zich duide lijk af. VI aardingen Opnieuw zijn de volleybaldames van het Vlaardingse Broleco de uitzondering op het succes van de volleybalteams uit het Waterweggebied. De Vlaardingse ploeg verloor afgelopen zaterdag van het Haagse Van Santen. De Vlaardingse heren zetten daarentegen tegen SVC hun zegereeks voort, terwijl de dames van het Maassluise MVC hun eerste 3-0-overwin- ning behaalden op WW. De dames van het Schiedamse Both en Partners boekten thuis een vrij gemakkelijke overwinning op het Rotter damse Alexandria. Van Santen 3-Broleco(d) 3-0 Omdat trainer/coach Cees Ze venbergen van de Vlaardingse damesformatie vlak voorde uit wedstrijd tegen het Haagse van Santen 3 een ongelukje kreeg, waardoor hij niet in staat was de wedstrijd te „coachen", heeft zijn team iets gemist. De Vlaar dingse ploeg zag geen kans om voldoende van zich af te bijten. Hetderde team van Van Santen bleek sterker dan in vooraf gaande ontmoetingen met als gevolg, dat de Vlaardingers ge noodzaakt waren met een 3-0 nederlaag huiswaarts te keren. Broleco-SVC(h) 3-0 De heren van Broleco doen het beter. Voor eigen publiek won nen de Vlaardingers van SVC, dat toch wel bekend staat als een moeilijke tegenstander. Train er/speler Paul de Haan: „Eigenlijk valt er over deze wedstrijd weinig te zeggen. Ook deze tegenstander bleek net als zoveel ploegen uit onze divisie lang niet sterk genoeg om ons spel te weerstaan". Via de set standen 15-9, 15-10 en 15-5 be haalden de Vlaardingers een 3-0 overwinning. WW - MVC(d) 0-3 De dames van het Maassluise MVC behaalden hun eerste 3-0- overwinning behaald. In de uit wedstrijd tegen hetWasser.^arse WW „wandelde" de ploeg van trainer/coach Kees Vijf vinkei vrij makkelijk naar drie ach ter een volgendesetzeges(15-l0,15-8 en 15-8). B en P Alexandria(d) 3-0 Ook de dames van het Schie damse Both en Partners hebben afgelopen zaterdag kans gezien hun tegenstanders met drie sets „af te maken". Het Rotterdamse Alexandria kon niet overtuigen in de nog geen uur durende wedstrijd. Weliswaar gingen ging de partij vaak gelijk op en kwam B&P zelfs een paar keer achter, echtgevaarlijk waren de Rotterdammers alleen in de tweede set. Via een aantal stopfouten aan Schiedamse zijde kwam Alexan dria in die tweede set met 11-14 voor te staan, maar de gasten konden toch blijkbaar niet op te gen de Schiedamse routine. Met een vijftal sterke serve's besliste de ploeg van trainer/coach Hans Soeters de set en kort daarna de partij in haar voordeel. VlaardingenDe ge meenteraad heeft tijdens de behandeling van de begroting voor 1980 aan gegeven dat er nu toch écht haast gemaakt moet worden met de bouw van een tweede sporthal. Alle raadsfrac ties waren doordrongen van de noodsituatie die er heerst onder de Vlaar- Maandag: Ledenvergade ring CKC Maassluis, Bilder- dijkJaan. 20 uur; DOS-Mae- slantsl uys. Zaalvoetbal in Margriethal. Lijnbaanhallen en Olympiahal, 19 uur. Dinsdag: VDVGorkum. Emmastraat 43, 19.30 uur, RWR 3ODI, Wilhelmus - SVV. VDLRVC, Sport- laan, 20 uur. Woensdag: Vergadering bil jartdistrict Schiedam, café d' Oude Markt, 20 uur; Or. NassauReeuwijk, Mar- gnethal, 20 uur; SVDBR Alexanderhal. 22.15 uur; FC PromenadeUrsus, Schie- broek, 22 uur; LM O SVDPW, Wielewaal, 20.30 uur. Vergadering overige sporten SRSR, Stadhuis, 20 uur. Donderdag: Basket Boys Frisol (d), Westwijkhal, 19.30 uur; Sunlight—B en P 3 (h). Turnzaal, 20.30 uur; Sunlight—B en P 3 <d), Turnzaal, 19.15 uur; Holy— Pollux (d), Westwijkhal, 20.15 uur, SVO—VSV, Energiehal, 19.45 uur; EDSVlaardingen, Ener- giehal, 20.30 uur; Roga— GTB, Energiehal, 21.15 uur. dingse sportverenigin gen. Een motie, inge diend door de CDA-er Van Haren, waarin werd uitgesproken dat er zo snel mogelijk een nieuwe locatie moet worden gezocht» als vóór 1 april volgend jaar geen duidelijkheid is over de realisering van de tweede hal in het cen trumgebied van Holy, werd met algemene stemmen aangenomen. „Volgens het inwonertal van Vlaardingen zou onze stad al lang een derde sporthal moeten hebben.",merkte VanHaren op. „Je kunt je afvragen hoe lang het nog verantwoord is, om de vertragende ontwikkelingen in het centrumgebied af te wach ten. Als we het nuchter bekij ken, dan gaat het heus nog jaren duren, voor die hal in het cen trumgebied in gebruik kan wor den genomen." De CDA-erdeed desuggestie eens te onderzoeken wat het zou moeten kosten, als op de grond naast de bestaande hal in de West wijk een nieuwe gebouwd zou worden. Duidelijkheid Ook mevrouw Van Toor Busehman (WD) drong aan op een snelle oplossing. „Het is toch krankzinnig dat Vlaar dingse sportverenigingen hun thuiswestrijden ergens achter in Rotterdam-Zuid moeten spelen, om half elf "s-avonds!" Cees Bot, de CDA-sportwe- thouder, had geen moeite met de motie, „Het wordt inder daad tijd dat er duidelijkheid in de 2aak komt. Ook op de af deling sport en recreatie wordt regelmatig naar alternatieve mogelijkheden gezocht", zo gaf hij aan. Tijdens de behandeling van de sport- en recreatie-begroting werd door Willem Kwakkel - stein (PvdA) ook naar voren gebracht, dat er iets moet wor den gedaan aan de zogenaam de „wilde liggers" in de Oude Haven; watersporters die een illegale ligplaats innemen. Volgens het raadslid zouden er best nog wat ligplaatsen kun nen worden gemaakt aan bei de zijden van de haven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6