SPORT Dames Juventus: geen moeite 4000kilo vis opgehaald Oranje Nassau deelt eerste klap uit 1 Eerste win$t dankzij wedstrijdmentaliteit Basket Boys Iaat het leliik zitten Verlies Spirit Harga en Succes Korfbal SZC geeft wedstrijd uit handen The Hookers: eerste nederlaag Hoogtepunt Rode kaart voor De Vos Van Steenwijk U MAANDAG 19 NOVEMBER 1979 SC/VD/WW 7 Vlaardingen: wat een weelde Vlaardingen Wat een -weelde! De eerste wedstrijd in de eerste klasse zonder vedette Frans Vermeulen en dan toch een 8-6-overwinning op Quick. De korfballers van Vlaardingen konden hun geluk niet op, vooral ook de manier waarop de kleine zege tot stand kwam, geeft hoop voor de toekomst. Intens voldaan keek trainer Hans Taal terug: „Een duidelijke overwinning van het collectief. Niemand doet voor elkaar onder. Er wordt bij ons tweemaal een half uur keihard voor elkaar ge vochten. En met resultaat". Het was waar, Vlaardingen, dat zijn handen vol had aan het fel startende Quick, won puur op het onderdeel wed strijdmentaliteit. Waar de Dordtenaren nog al eens (soms terecht) hun missers afrea geerden op scheidsrechter Baartwijk en directe tegen stander, daar deden de Vlaar- dingers er nog een schepje bo venop. Marijke Heinsius is te laat en kan alleen ten koste van een strafworp nog een treffer voorkomen. Schiedam Ook nu weer hebben de damesteams van de basketbal vereniging het beter gedaan dan de heren teams. Bij Juventus won nen de dames makkelijk in en tegen Werkendam: 36—91. De heren moesten de winst, na een aanvanke lijke voorsprong aan MSV Noordwij k laten: 9099. Het damesteam Green Eag les maakte haar koppositie volkomen waar tegen het altijd moeilijk te bestrij den Goba uit Gorkum: 97 80. Het herenteam van Bas ket Boys liet het lelijk zit ten tegen Flush uit Papen- drecht. Na een voorsprong In de eerste helft werd het tocli nog 5457 voor Flush. Het damesteam van Juventus startte tegen Werkendam, e- venals trouwens de eerste wedstrijd, moeizaam. Al na tien minuten stond Juventus tien punten voor (717), maar verder kwamen de Schiedam mers niet. Iviet rust was het verschil nog steeds hetzelfde: 20-30. In de tweede helft ging Juven tus een versnelling hoger spe len en met breaks werd Wer kendam volledig weggespeeld. Met name Marijke Klos en Margriet Kuiper profiteerden dankbaar van de geboden ruimte. Via 30-61 in de tiende minuut werd het uiteindelijk 36—91. Heren Het herenteam van Juventus was aanvankelijk ook op weg naar een knappe overwinning. In de eerste tien minuten ging de strijd nog gelijk op: 16—16- Voornamelijk door een goed afstandsschot kwam het team van trainer/coach Karei Ver- wer op een voorsprong. MSV stond duidelijk op instorten, maar ondanks een voorsprong bij de rust van zestien punten had Juventus toch een veel grotere voorsprong kunnen nemen. Ruststand 52—36. Vanaf de eerste minuut in de tweede helft stortte het team van Juventus echter volledig in. Spelers die meer liepen te praten dan te basketballen en een toch wel herboren tegen stander, zorgden er voor dat binnen de kortste keren MSV by kwam. Toen ook nog een teveel aan persoonlijke fouten het Schiedamse team ging pla gen, was het snel gedaan met Juventus. Eindstand 9099. Green Eagles Voordat de wedstrijd tussen de dames van Green Eagles en Goba goed op gang was geko men, stonden de Maassluisse dames al met 0—9 achter. Aangezien Green Eagles niet In staat was deze achterstand snel weg te werken nam trai ner/coach Kees Brugman bij de stand 14—21 een time-out. Het resultaat was verbluf fend. In zes minuten liep de thuisploeg ineens naar 31—21. Tot aan de rust bleef dit ver schil gehandhaafd: 51—41 met rust. In de tweede helft ging Goba over op een man-to-man ver dediging, dit vergde even een aanpassmgsperiode van Green Eagles, maar al gauw werd de voorsprong verder uitge bouwd. Met name door tops- coorster Ingrid van der Kuyl en Laura van de Berg. Het was nu bijna elke aanval raak. Zodat de einduitslag van deze van beide 2ijden goed gespeel de wedstrijd dan ook erg hoog uitviel: 97—80. Basket Boys Het herenteam van Basket Boys begon de wedstrijd te gen Flush goed. Geholnen door een gebrekkige man-to- man verdediging kanden vooral Fred Swaneveld en Erik Zorgdrager vrij gemak kelijk tot scoren komen. Met de rust had het Vlaardingse team dan ook een 3631 voor sprong. In de tweede helft stapte Flush over op een zoneverde diging. Het systeem dat de vo rige wedstrijden zo succesvol was draaide nu niet goed. Flush liep langzaam maar ze ker in en kon zelfs een voor- sprong nemen. Basket Boys kreeg daarna nog wel kansen om terug te komen, maar deze werden niet gebruikt. Flush behaalde terecht de overwin ning: 5457. ..Het is goed dat we niet op de provocaties ingin gen. We werden gewoon uitge probeerd". aldus John Kuyt, die bijna de totale Vlaardingse produktie voor de rust voor zijn rekening nam door Emiie Schelvis Na 'de nerveuze openmgsmi- nuten, waarin Marijke Heinsi us voor het eerst de kleine driehonderd toeschouwers op de banken bracht, kreeg Vlaardingen in de periode na de Dordtse gelijkmaker de kans om door te gaan, John Kuyt mikte eerst tweemaal achter elkaar van een afstand raak en nadat Quick een straf worp had gemist werd het per spectief gunstig. Kansen kwa men er voor de lange Dick van Ekelenburg, die echter tot tweemaal toe een opgelegde kans om zeep hielp. De gasten putten hieruit zoveel moed, dat zij via een strafworp en een doorloopbal de stand gelijk trokken. Moeilijk „Op dat moment hadden* wij het gewoon even moeilijk", wist de 17-jarige Marian van Waardenburg, die een opval lend debuut bij de Vlaardm- gers maakte. „Ik was doodop na afloop. Het microkorfbal is verschrikkelijk vermoeiend nu ik op een hoger niveau speel. De uiteindelijke 4-4 ruststand, die werd bereikt na opnieuw een schot van afstand van John Kuyt en weer een Dordtse strafworp, tekende de krachtsverhoudingen tot op dat moment juist. Rene Zwets toont de inzet aan Vlaardinase kant. Het duurde evenwel tot de ne gende minuut, alvorens er weer een score kon worden genoteerd. Met een schitteren de doorloopbal bewees "Dick van Ekelenburg, dse in per soonlijke duels vaak niet her voordeel van de twijfel kreeg zijn overmacht op zijn directe tegenstander: 5-4. Toch krab belde Quick nog even terug (6- 6), maar de definitieve door braak kwam tussen de 13e en 25ste minuut van de tweede helft. Eerst de overmoeibarc en net als Marian van Waar denburg debuterende René Zwets (18 jaar) kort daarna Marijke Heinsius en tot slot Rien Roozendaal, brachten met gave treiters de Vlaar dingse supporters in feeststem ming. Ook de 8-6 van Quick en de nerveuze slotminuten konden daar geen verandering in meer brengen. „De eerste stap naar handha ving is gezet", memoreerde Hans Taal. „Zo'n eerste wed strijd valt toch een hoop mee. Motivatie bijvoorbeeld". En Anja van Ekelenburg: De con ditie heeft de doorslag gege ven. En daarbij, deze hal met die verende houten vloer, is voor ons een voordeel. Er gin gen bij hun toch drie dames door hun enkel heen. Wij trai nen hier, hoewel ook niet al tijd optimaal, cn weten wat er kan gebeuren". Schiedam Een opvisploeg van de hengelsportvereniging Schiedam Omstreken heeft vrijdag en zaterdag het vis bestand in het water van het Prinses Beatrixpark geïnven tariseerd. Hiervoor zijn de vijvers met de nodige zege-trek ken secuur afgevist. Alles wat in de zegekull boven water kwam, werd gewogen en gemeten doch tevens op gezond heid en groeisnclheid bekeken. Zo er twijfels mochten bestaan onder leden over de visdichtheid in de vijvers wel aan is kon worden geregistreerd zal de twijfe laars het schaamrood op de kaken brengen. In totaal was dat 3858 kg, alleen aan karper al 3354 kg, in totaal 1490 vissen. De zwaarste hiervan hadden een lengte van 73 cm. Aan roofvis is tijdelijk op de walkant geweest 103 kg. snoek baars (52 stuks), 30 kg. snoek (16 stuks waaronder exemplaren met een lengte van bijna één meter en enkele baarzen). Voorts 50 stuks kroeskarper wat 'zeelt en 805 brasems (319 kg.). Een echt buitenbeentje in de vangkuil was een meun van 45 cm en een gewicht van één kg. De gevangen brasem is niet teruggezet in het water, maar over gedaan aan de Vlaardingse Hengelaars Bond die ze heeft uitge zet in de waterpartij rond 'het kolpabad. Wat kroeskarper en vier zware snoeken verhuisden naar verschillende delen van de vroegere Poldervaart. Het bestuur van S&O gaat er dit jaar niet toe over de zware kar pers tijdelijk in dieper water over te brengen. Het is toen gedaan om bij eventuele strenge vorst de levenskansen van de vissen veilig te stellen. Na de ijsgang bleek echter dat in de vijvers van het park geen enkele karper is omgekomen als gevolg van sneeuw en ijs. Er was erg veel belangstelling in het Beatrixpark. Vlaardingen/Schiedam Het korfbalgeweld in de zaal is weer in alle hevigheid losgebarsten. Over het algemeen viel er voor de Waterwegclubs weinig te vie ren. Nassau deelde wel de eerste klap uit, maar Succes, Harga en Spirit moesten een nederlaag in casseren. Spirit startte tegen het Zuiden erg goed en hield zich in de be ginfase goed aan de opdracht van Ton Sahli: „veel schieten van afstand'*. Dit betekende na zo'n tien minuten een verdiende 2—0 voorsprong door Jan de Vis ser en Conuy Onck. Vlak voor rust werd het nog 1—2. De uitbal na rust leverde direkt een doelpunt op, 13 door Mari van der Krans. w' Daarna viel Spirit sterk terug en Ton Sahli schreef dit mede toe aan het feit, dat zijn team veel te weinig had kunnen oefenen in een sporthal, 't Zuiden speelde en oefende wekelijks in De Enk en, kreeg greep op het spel, 33. Met nog drie minuten te spelen werd het 43 voor 't Zuiden en dat werd ook de eindstand. Een teleurstel lende ontknoping voor Spint, want er zat meer in. Ton Sahli: „Ik ben over inzet en werklust tevreden, maar het resultaat was teleurstel lend". SagittaOranje Nassau 67 In de eerste helft hielden de teams elkaar in evenwicht. Nassau's eer ste opstelling kon niet scoren, ter wijl bij Sagitta de tweede opstelling faalde. Daardoor kwam Nassau via Dieuw van der Windt en Sjanie Bot van 2—0 tot 22 en van 42 tot 44 door doelpunten van Kees van der Kook en wederom Sianie Bot. In de tweede helft draaide het Vlaardingse team beter en kon daardoor uitlopen naan.46 door treffers van Coby van Keulen en Ton Sluimer. Met nog zo'n tien minuten te gaan maakte Sagitta 56. Oranje Nassau speelde op balbezit, terwijl Sagitta alles of niets speelde. Sjanie Bot ver- grootte de marge tot 57, maar vier minuten voor tijd werd het 67 en de laatste minuten ble- ven spannend. Nassau hield de bal in bezit en behaalde de eerste zaaloverwinning: 67. Ter GouwSucces 108 In een spannende strijd heeft Suc ces laten zien wel degelijk een rol te willen gaan spelen in de compe titie. Twee fouten in de laatste tien minuten maakten echter een einde aan de Schiedamse droom: 10—8. Het was een wedstrijd waarin de strafworp overheerste. Maar Vlaardingen/Schiedam Oranje Nassau speelt woens dagavond zijn eerste thuis wedstrijd op Schiedamse bo dem. In de Margriethal is Reeuwijk de tegenstander, vanaf 20.00 uur. Morgenavond al speelt ODI zijn derde wed strijd in deze zaal korf bal com petitie. In Hoogvliet is RVV'R 2 de tegenstander. elf van de achttien doelpunten werden gemaakt uit een strafworp. HSV—Harga 5—4 „Harga kreeg", aldus coach Freek Veer, „beslist te weinig met deze kleine nederlaag". René de Goede gaf Harga een 1 voorsprong, maar HSV ging met 2—1 rusten. Na rust tekende Nel Majoor voor 2—2, maar Ed Pak moest weer een achterstand weg"- werken, 3—3. Daarna nam HSV afstand, 53. René de Goede ver kleinde de achterstand door een benutte strafworp. 54. Dit werd tevens de eindstand. Rotterdam/Woerden De waterpoloërs van SZC hebben In de wedstrijd tegen het "Haagse DSZ niet aan de ver wachtingen kunnen voldoen: 4—5. Net als vorige week te gen SVH gaven de Schiedam mers de wedstrijd uit handen. De SZCcrs kregen namelijk viermaal een numerieke meer derheid, waaruit zij niet één maal konden scoren. Wim van der Kolk over deze onnodige nederlaag: „Ondanks het feit dat de scheidsrechters enkele dubieuze beslissingen namen, moeten wij de hand toch in ei gen boezem steken. Want het spelen met een man meer ging ons slecht af en dat zijn ten slotte kansen die je niet onbe nut mag laten". SZC startte niet erg overtui gend. DSZ controleerde in de eerste periode de wedstrijd Dit kwam vooral omdat de gasten erg stug verdedigden, waardoor SZC weinig moge lijkheden kreeg. De tweede periode kon DSZ dan ook met een voorsprong beginnen: 1 2. Ruud Kramer Freher bracht SZC weer op gelijke voet, dit echter nadat doelman Cor Maltha een aan DSZ toegeken de strafworp had gestopt. SZC kreeg nadat DSZ weer op voorsprong was gekomen tweemaal een unieke moge lijkheid (man meer) om tot scoren te komen. De Schie dammers lieten deze kansen echter onbenut. Vlak voor het einde van deze periode werd het toch nog 33. In het derde kwart liep DSZ tot 3—5 uit, SZC leek toen verslagen. Maar de Schiedam se ploeg kwam in het laatste kwart snel tot 4—5 terug en er was weer van alles mogelijk. Zeker toen de SZC'ers weder om tweemaal achtereen een numerieke meerderheid kre gen. Het resultaat is bekend. Wim van der Kolk kon voor het slechte spel met een man meer geen verklaring geven: „Op de training gaat het spe len met een numerieke meer derheid goed, ik zou daarom geen serieuze oplossing voor dit probleem weten". De heren van WIK hebben van het laag gekjasseerde ZPC gewonnen: 49. De Vlaardlngers wonnen deze wedstrijd verdiend, maar de manier waarop dit gebeurde stemde coach Frans van Beers niet tot tevredenheid: „ZPC probeerde van alles om de ne derlaag zo klein mogelijk te houden. En dat kwam het po los pel niet bepaald ten goede". Het Vlaardingse spel haalde niet het niveau van vorige week. WIK was ondanks dat toch de sterkere ploeg, het is dan ook geen moment in ge vaar geweest. Frans van Beers: „Het enige positieve van deze wedstrijd is, dat wij twee punten hebben behaald". De dames van SZC verloren bij Woerden met 100. Met een verjongd team konden de Schiedamse dames geen aan spraak op de overwinning ma ken. Eindhoven-The Hookers heeft de plaats in de kopgroep niet waargemaakt. Het Hoekse rugby team leed een gevoelige 13-4 nederlaag tegen het op de derde plaats van onderaf staande The Elephants. Een verdedigmgsfout van The Hookers was de oorzaak van een 4-G stand by de rust. In de tweede helft kon deze achter stand, ondanks balbezit, met worden weggewerkt en de Emdhovense ploeg vergrootte de marge tot 10-0 door een fraaie soloactie over een af stand van vijftig meter. Leen Jansen verkleinde een kwar tier voor tijd de achterstand tot 10-4. The Elephants zorgde uit een penalty-kick voor 13-4, hetgeen de eerste nederlaag betekende voor The Hookers. Vlaardingen Op 24 novem ber krijgen de festiviteiten van de 100-jarige Vlaardingsche. IJgciub een hoogtepunt. De IJsclub houdt dan de vergade ring van het Gewest Zuid Hol land van de KNSB, Op het programma staan onder meer een bezoek aan het visserijmu seum, een ontvangst door burgmeester en wethouders op het Stadhuis en ter afsluiting een receptie op het tennis en ijsbaaneomplex m De Brouck- polder. Volendam Tegen het sterke Volendam heeft de jeugd van FC Vlaardingen het niet kun nen bolwerken: 0-2. Dissonant in het sportieve duel was Ron, de Vos van Steenwijk, die na een grove overtreding terecht het rood kreeg voorgetoverd.. Met tien man kwam FC Vlaardingen nog goed terug, maar het leverde geen doel punten op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7