SPORT NO AD geeft kampioenschap extra glans De Hollandiaan werkt er weer voor De Korenbeurs:moeite met Scylla Yvonne Smits verrast Spetakel voor RM Brinkman winnaar Harm Knol- wisselbakaal MAANDAG 19 NOVEMBER 1979 sc/vp/ww DHS: geen klasseversehil merkbaar De Hoek bekert verder MANNENMODE Schiedam NOAD is te rug in de hoofdklasse. En voor twee van de drie spelers gaat dat een heroptreden betekenen. Jan Simons en Jan Landsbergen speelden het vorige seizoen im mers ook op dat niveau. Toen nog voor De Ko renbeurs 2. Na hun over stap naar stadgenoot NOAD zorgden zij er voor, samen met Ron van der Wijk, dat Schie dam in de hoofdklasse vertegenwoordigt blijft. Want zoals verwacht zakte het tweede team van De Korenbeurs er Voorburg-DHS heeft in het bekerduel tegen Tonegido het klasseversehil niet waar kunnen maken. De Voor- burgse derde-klasser bleef over DHS met 3-2 de baas. Een dekkingsfout van NoL Rooien stelde de thuisploeg in staat in-een vroeg stadi um de leiding te nemen. De club uit Kethel creëerde daarna met aanvallend voet bal een aantal kansen, die echter door de slechte af werking niet in voldoende doelpunten werden uitge drukt Zo speelde Karei Doesburg in kansrijke positie de bal af in plaats van zelf te schieten, ter wijl een afstandsschot van Fred Meerhof door de doel man werd gekeerd. In de veertigste minuut resulteerde een êénmansactie van Frans Schaap eindelijk in de gelijk maker. Op een afstand van veertig meter van het Voor- burgse doel pikte de kleine aanvaller de bal op, passeerde een tegenstander en omspeel de de uitgelopen doelman: 1-1. In de tweede helft keek DHS nogmaals tegen een achter stand aan, die pas in de 42-ste minuut werd weggewerkt. Fred Meerhof liet een diepte pass los op Robert Koorenge vel, die vanaf twintig meter hard uithaalde. De bal ver dween onhoudbaar in de krui sing: 2-2. Een hoekschop in de laatste minuut werd DHS fa taal. De kleinste man van To negido kopte de bal achter doelman Ton Kooiman: 3-2. Hoek van Holland Vierdek lasser Hoek van Holland is et in geslaagd derdeklasser Wad- dinxveen uit het bekertoer nooi te wippen. Met Henri van Leeuwen in de spits en Henk Boon op de rechtsachterplaats zag het er in het begin niet naar uit dat Hoek van Holland uiteindelijk met een 3-2 over winning van het veld zou stap pen. Bij de rust was de stand zelfs 0-2 in het voordeel van Waddinxveen. Ha de hervatting kwam de ommekeer. Henri van Leeu wen zorgde voor 1-2 en hij stond aan de basis van het tweede doelpunt. Hij passte de bal op Hans den Boer die moeiteloos de kans afmaakte: 2-2. Het werd zelfs 3-2 toen Gijs van der Sluis via een dieptepass Max Hel wan be reikte die geen moeite bad met scoren: 3-2. na alle spelers mutaties weer zeer snel uit. HO AD heeft een grandioos seizoen gespeeld. Tot dusver leed het team slechts één ver- liespunt, tegen Mizu SCO. Toen de tweede wedstrijd le gen die tegenstander in winst werd omgezet» kon er niets meer fout gaan. Met als bekro-. ning van het seizoen in de voorlaatste wedstrijd tegen Ilac liefst een 100 zege. Terwijl NOAD tegen het Ilac- trio Weemhoff, Van der Vel den en Luteyn in de eerste wedstrijd nog maar met 46 had gewonnen. Waarbij het opvallend was, dat Ron van der Wijk toen zelfs geen partij op zijn naam bracht. Nu echter veegden Van der Wijk, Land sbergen en Simons hun tegen standers zomar van de tafel, waarbij slechts Van der Wijk één keer een derde game no dig had. Toen het eenmaal 60 was, werd de wedstrijd even stil ge legd om te huldigen, NOAD- voorzitter Marcel Hoogwegt zette het team in de bloemen en tegoedbonnen, en met het applaus van het flink opgeko men publiek werd dit alvast een voorproefje van de onge twijfeld nog komende officiële huldiging. Waar NOAD aan de top van de promotie hoofd klasse een rol speelde, daar staat de lage klassering van het Vlaardingse Radio Mole naar in diezelfde klasse tegen over. De Vlaardingers balan ceren al een tijdje op de rand van degradatie, en ook tijdens de voorlaatste wedstrijd is die beslissing nog niet gevallen. Uitstel Zelfs zorgden Aad van Op stal, Hans Jaap Oppenheim en Eduard van de Bout voor een geweldig spektakel, door in de uitwedstrijd te gen TTCV/Rath tot 5—5 te komen. Terwijl Rath bij winst kampioen zou zijn ge weest en de bloemen al klaar had staan. Die 55 stand betekende tevens, dat de degradatie-beslissing tot zaterdag is uitgesteld. Een nederlaag had nu al degra datie betekent, omdat Avan- ti 2 het degradatieduel tegen Scylla 4 met 6—4 won. Zaterdag is RM tegen datzelf de Avanti overigens alleen bij winst 2eker van handhaving. Tegen TTCV/Rath was bet talrijke publiek juist voor Van. Opstal en Oppenheim een ex tra stimulans om nog eens te vlammen. Zij speelden vrijuit en wonnen beiden ook twee partijen. In het dubbel redden zij het echter niet. zodat Rath bij het ingaan van de laatste partij een 5—4 voorsprong had. Edu ard van de Bout redde de Vlaardingers toen echter, want hij wist die ook zo belangrijke finale winnend af te sluiten. TTCV/Rath kond de bloemen zodoende weer afvoeren, ter wijl Radio Molenaar de kansen nog in eigen hand heeft. Voor Bowling Maassluis TOG is het doek definitief gevallen. Ondanks een 73 winst op Twenty One Up de gradeert het Maassluise team naar de promotie over gangsklasse. Het is lang ge leden, dat BM TOG op een voor hen zo laag niveau speelde. Enkele seizoenen te rug was dat nog wel een keer het geval, maar dat was dan wel door het twee de team- Nu echter is dan ook het eer ste team uit de overgangklas verdwenen, na een seizoen waarin nogal eens in gewijzig de opstelling aangetreden moest worden. In de wedstrijd tegen het eveneens degrade rende Twen One Up werden de punten door Nico Capellen, Frans Capellen en Mattie Pie- terse met allen twee keer winst eerlijk verdeeld, terwijl de broers Capellen ook het dubbel wonnen. Het team van NOAD in de kampioensbloemen. Ron van der Aa(r) niet opgewassen tegen Patrick Swier. Leiden De Koren beurs heeft het tegen de gradant Scylla moeilij ker gehad dan de 37 uitslag doet vermoeden. Hans langen verscheen niet geheel gemotiveerd aan de start en Eon van der Aa maakte een niet al te fitte indruk. Bert van der Ham was de eni ge die de drie uitzonder lijk jonge eredivisionis- ten wist te bedwingen, zij het met moeite. Geen van de heren had veel problemen met Scylla's derde man Frits Kantebeen, die sinds hij een verpleegkundige opleiding is begonnen ver is teruggevallen. Hans Lingen won eenvoudig in twee games, maar Van der Ham moest de spannende tweede game toch aan de negentienjarige Leide- naar toestaan (24-26). In de be slissende game maakte hij ech ter korte metten' In de laatste partij ontmoette Kante- been Van der Aa, die ook nog niet gewonnen had maar moest met 2111 en 2117 zijn meerdere erkennen in de Schiedammer. Tegen Patrick Swier was Van der Aa niet opgewassen. In een gelijkopgaande strijd won door Evert Brouwer Swier de derde game met 21— 18. Bij de stand 2 voor De Korenbeurs (Van -der Ham won ietwat gelukkig in drie games van Theo Bakkers jong ste pupil Sjoerd Meyer, 14) kwam de dubbel. De jonge Leidenaars Meyer en Swier spelen al jaren samen en hebben in deze competitie ook al wat punten hiermee ge haald, maar tegen Van der Ham en Lingen was de samen werking zoek. De eerste game wonnen ze nog wel (Lingen liet Van der Ham het werk doen), maar twee maal 2115 was genoeg om de strijd in het voordeel van de Schiedam mers te beslissen. De eerste partij na de pauze, waarbij Scylla al geslagen leek. was de beste. Patrick Swier bedwong tot ieders ver bazing Hans Lingen in drie games. De eerste ging met 2110 voor Swier verloren, maar na een gesprekje met zijn coach Theo Bakker („Je moet bij zijn service de bal kort terugspelen") won hij met 22—20. De derde game leek bij 1014 voor Lingen beslist, maar Swier kwam terug tot 1415. Een duidelijke netserviee, ook Lingen gaf het toe, haalde de zestienjarige uit de concentra tie, maar wederom maakte hij een achsterstand goed om te finish en met 2118. Meyer won zoals verwacht van Van der Aa zodat de nog niet kan sloze 34 stand bereikt werd. Swier was niet geconcentreerd en werd wederom uit zijn spel gehaald door de scheidsrech ters, die zelfs discussies met het publiek begonnen. Van der Ham bleef kalm onder de afleiding en trok de derde game beheerst met 2117 naar zich töe. Toch leek er nog een verras sing in te zitten. Hans Lingen verloor de eerste game van Sjoerd Meyer, Lingen benutte de zwakke punten van zijn te genstander de tweede game beter (2112), maar ging nog bijna onderuit. Door er een schepje bovenop te gooien won hij alsnog. De partij tussen Frits Kantebeen en Ron van der Aa was niet meer van be lang en dat lieten de heren ook duidelijk merken. Van der Aa was de minst slechte van de twee en bracht in twee ga mes nog een puntje voor zijn ploeg binnen: 73, Westenschouwen - De in de duinen van Westenschouwen uitgezette „Mosselloop" over een afstand van twee of ze ven kilometer was voor de Fortuna-atleten de eerste loop, die meetelt voor hun onderlinge cross-eompetitie. Bij de dames, die de kortste afstand moesten overbrug gen, kwamen drie Vlaar dingse atletes bij de eerste tien. Yvonne Smits, van huis uit een baanatlete, verraste de cross-specialisten in een tijd van 6.03.6 minuten, hetgeen een tweede plaats betekende. Petra van Vliet klasseerde zich als A-junior bij de dames op een vijfde plaats in een tijd van 6,34 minuten, terwijl Eilen van de Berg tiende werd (6.52 minuten). Lydia Alberts, Dia ne van Embden en Marianne Riedijk hadden respectievelijk 7.05, 7.25 en 8.03 nodig om de tweeduizend meter te over bruggen. De heren moesten een vijftal kilometers meer afleggen, waarbij Rob van Zanten in een tijd van 25.43 minuten als eer ste Vlaardinger over de streep kwam, hetgeen een achttiende plaats opleverde. Bijna twee minuten later kwamen Bert Hendrikse (27.03 minuten) en De tijden van de overige For tuna-atleten: Arie van Emb den 28.02 minuten (zesde plaats bij de veteranen 1). Luuk Dumont 28.03 minuten, Mari Schippers 28.20 minuten, Bram de Jong 28.21 minuten (eerste plaats veteranen 2). Anton Huyer 29.43 minuten, Gillis de Rooy (29.47 minuten] André van der Weel 30.53 mi nuten» Jan Wielaart 31.48 n&: nuten, Aart Kuit 31.50 minu ten en Jan Gores 32.40 minu ten. Vlaardingen - Wim Brink man van de biljartvereni ging Wilskracht heeft de Harm Knol-wisselbokaal ge^ wonnen. In de finalepartij won hij overtuigend van Broos Langhorst van Start'75. Deze had de pech dat Brinkman juist in die partij zijn beste wedstrijd van het toernooi speelde. De grote wedstrijdervaring van de uiteindelijke winnaar was ook in het nadeel van Broos Langhorst, De libre-wedstrijd, die voor de vijfde maal werd gehouden, was vanaf het begin een span nende aangelegenheid. De bil jarters gingen er fanatiek te- Mar Cijs aan stoot. De voor De Hollandiaan voetballende biljarter kwam niet verder dan een vijfde plaats. gen aan. De einduitslag was: 1. Wim Brinkman (Wilskracht), 14 punten en een moyenne van 8,26, 2. Broos Langhorst (Start'75) 10, 4.51. 3. Co van Sweeden (Start'75) 10, 6.24. 4, Bart de Groot ('t Oosten) 6 5.91. 5. Mar Sijs (Apollo'75)5 6.11, 6. Maarten van Kemper (Start'75) 4, 4.57. 7. Arie Ree dert (Start'75) 3, 2.93. 8. Leef Meijer (Apollo'75) 3, 2.16. Vlaardingen-In een ex perimentele opstelling heeft De Hollandiaan een 4-1 overwinning be haald op het een klasse hoger spelende DBGC. In deze bekerwedstrijd stond Cees Spruyt laat ste man, terwijl Cees Stam en Jack Biedijk op het vier man sterke mid denveld speelden. In deze succesvolle opstel ling dicteerde De Hol landiaan de eerste 45 mi nuten, betgeen tot een aantal kansen leidde. Zo haalde Henk Booms-ma in de 35-ste minuut van de rand van het straf schopgebied goed uit, maar zijn schot ging ra kelings over. Kort voor rust was het wel raak, toen een DBGC-verdediger ver keerd terugspeelde. JackRiedijk was er als de kippen bij om De Hollandiaan aan een verdiende voorsprong te helpen: 1-0. De ploeg uit Oude Tonge nam na rust het initiatief over en pro beerde De Hollandiaan met lan ge trappen, waarbij het midden veld werd overgeslagen, onder druk te zetten. Dat resulteerde in het eerste kwartier van de tweede helft in schoten net naast het Vlaardingse doel, waamadoelman Bert Groen een schot in de hoek tot een corner verwerkte. De Hollandiaan maakte met een doelpunt in de vijftiende minuut een einde aan de druk van DBGC. Twee verdedigers van de gasten probeerden de „op avontuur gaande" Peet van der Waal af te stoppen. De lange Vlaardinger gebruikte zijn li chaam goed, waardoor hij in het bezit van de hal bleef en vervol gens vlammend kon uithalen: 2- 0, „Het was ons geluk, dat we op datmomenteendoelpuntrnaak- ten, waardoor DBGC het niet meer zo zag zitten. Als die jon gens in de eerste tien minuten gelijkmaken, wordt het natuur lijk moeilijker voor ons", aldus trainer Hans Renirie. Te mooi In de 25-ste minuut Hep de thuisploeg nog verder uit op de eersteklasser. Jack Riedijk zette de bal uit een vrije »r$p voor, waarna Ben Floridas de bal in het doel „gleed": 3-0. De Hollandiaan verviel in „te mooi" voetbal, waardoor DBGC iets terug kon doen. Met vier man speelden de gas ten twee Vlaardingse verdedi gers uit: 3-1. In de resterende acht minuten resulteerde een pass van Cees Stam over een afstand van veertig meter in de vierde Vlaardingse treffer. Peet van der Waal ging met twee man op zijn hielen achter de bal aan. De Vlaardinger won op snelheid en speelde de DBGC- doelman tussen de benen door; 4-1. „Na hei. debacle van vori ge week tegen CKC, hebben we met het elftal rond de tafel gezeten. Het resultaat is duide lijk: er werd tegen DBGC weer voor elkaar gewerkt als vanouds". Winddicht jack van midrib corduroy met gewatteerde voering. Kombineert perfekt met de Multikleur-mode. In groen, beige, brons en donkerbruin. Merk: His. Alleen deze week van 90,- voor 70,-.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 8