SPORT Haf- Jd ik J J mg Y£ T FC Vlaardingen blundert SVV krijgt te weinig Hermes DVS héél laat wakker Excelsior '20 tóch verslagen mmm De Hollandiaan: Lief en leed YFC zet zegereeks voort Pech voor HBSS Geel voor Johnnie Jansen Dranken - HVC mag niet uitbreidenmaar wel een sporthal... Van Noortwijk stopt weer een strafschop Jan Tillart stopt Spartaan '20 volgende slachtoffer: 4-1 Wim Verhoorn: Geen vreugde om punt Kostbaar puntje DHS MAANDAG 3 DECEMBER 1979 SC/VD/WV/ 4 s f 1 Vlaardingen Het gaat niet goed met FC Vlaar- dingen- Vooral de wijze waarop de defensie thans opereert vraagt om een andere oplos sing. Evenals tegen Tel star was nü Heerenveen al vroeg winnaar (13), omdat een daadwerke lijk offensief vrijwel niets uithaalde. Toon Eg gers, de zwaar besnorde keeper van de Vlaardin- gers; ,JZo kan het niet langer, er zal een betere organisatie moeten ko men of andere spelers voor me". De Rotterdammer, die weer driemaal onnodig naar het net moest, noem de geen namen, maar het is wederom een publiek geheim dat voorstopper door Bas van den Berg Cock de Keyzer een zwakke indruk maakte. Tegen Telstar schoof hij de bal al na zes minuten naast Toon Eggers en gis teren veroorzaakte hii risi coloos een „pingel". Êddie Bosman 01. Hoewel hij na rust werd inge wisseld voor Cees Domenie, bleef Hans Dorjee relativeren. „Ik heb gewoon te weinig spe lers om degenen die falen er naast te zetten. Bovendien ga ik er nooit van uit om spelers so-wie-so te passeren. Geluk kig heb ik er volgende week Paul Kooien weer bij, nu was het inderdaad niet al te best". Wat FC Vlaardingen tegen Heerenveen presteerde was van erg geringe kwaliteit. Op vallend was dat de formatie van Dorjee erg onzeker was. Bij elke pass van uitblinker John Lorié zich verschool ach ter de tegenstander. Daarom kon het voorkomen dat de middenvelders Frans Stans, later gewisseld voor Rudolfo Gardelsen en Patrick Janssens hun bemoeienissen met de aanval tot een minimum be perkten. De sportiviteit die FC Vlaar dingen (een gele kaart voor Johnnie Jansen) aan de dag legde, was te prijzen, maar het ging ook ten koste var» de in zet. Pas in het laatste kwartier, toen de Friezen met slim bal bezit een 31 voorsprong ver dedigen. kwam er wat bewe ging in de aanval. Maar Aad Teyl en Herman den Haag wa ren nauwelijks in beweging te krijgen. In tegenstelling overigens tot Ronnie Bongers, die zich steeds meer op zijn gemak tlHCAWAVABS SM isH'i&s friZ&Wüi Het centrale verdedigingsduo van FC Vlaardingen (De Keyzer/Mitrovlc) bij herhaling uit balans. gaat voelen en van Hans Dorjee een dikke voldoende kreeg. Hans Dorjee: „Opval lend is dat de spelers zich niet optrekken aan Johnnie Lorié, die erg sterk aan de bal was, een uitstekende pass in zijn benen had en als één van de weinige (verdedi gende middenvelder nota be ne) bij herhaling hard op doel schoot". In de achttiende minuut kwam FC Vlaardingen op ge lijke hoogte door Krsto Mitro- vic uït een kopbal, dankzij een voorzet van Aad Teyl na een korte hoekschop van Herman den Haag. Bij Heerenveen werd Peter Eimers geen stro breed in de weg gelegd, omdat Joop van Dop, zijn bewaker, de man met de grote passen in het begin nauwelijks kon bij houden. Na een half uur snelde Eimers weer langs de zijlijn, passte de bal op Jan Schultïng en hij vierde zijn rentree met een schot dat Toon Eggers tegen de grond sloeg, maar toch in het lege doel huppelde. Hiddc Reys moest daarna een kogel van Lorié overtikken, maar de reeële kansen op de gelijkma ker voor rust waren nihil. Daarna schoof de thuisclub nog meer op, maar naast de onmacht moest het rr»et lede ogen toezien hoe een countet van. Peter Eimers het centrale duo Mitrovic/De Keyzer zicht baar verraste. De van Go Ahe ad geleende Vuscovic knalde de bal tegen de voet van Eg gers, waarna Jan Schulting et andermaal bij zat om 13 te scoren. De Keizer werd inge wisseld voor Cees Domenie en Fra2ns Stans voor Rudolfc Gardeslen, maar het leverde geen respons op. VlaardingenHVO heeft kritiek op de eventuele mo gelijkheid van de gemeente een stuk grond aan de Zwa- nensingel te verhuren aan Jan Hoogendijk voor de bouw van drie sporthallen. De zaterdagclub, die even eens aan de Zwanensingel is gehuisvest»heeftal in 1972 aangedrongen op uitbreiding van het complex met een veld of trainingsruimte. Op technische gronden (in verband met kabels) en de claim die er destijds op de grond lag, werd dat voortstel afgewezen. Het verbaasde HVO in hoge mate, dat enke le jaren geleden de reservering van de grond aan de Zwanensingel ten behoeve van een technische school werd opgeheven en dat er kort daarna een tenniscen- trum op was gebouwd. Van het stuk grond dat Jan Hoogendijk nu op het oog heeft, grenzend aan de gemeente Schiedam, is declaim voor de bouw van een Rotterdams gasstatlon een jaar geleden ook al komen te vervallen. In dat verband is HVO voor de tweede maal diep teleurgesteld over deze gang van zaken wanneer Hoogendijk zijn zin krijgt. „Het is een aanfluitingM»zegt HVO, „dat, terwijl wij zo om uitbreiding zitten te springen, de gemeente het toe laat dat grond in particuliere handen dreigt te komen". Den Bosch Tegen kop loper FC Den Bosch ver loor SVV met het kleinst mogelijke verschil: 1-0. Pim Visser, de trainer van de Schiedammers, vond na afloop dan ook, dat er voor zijn team meer had ingezeten: „Den Bosch staat op de eerste plaats, maar dat zag je er niet aan af- Als wij wat meer lef hadden getoond, hadden wij hier Vlaardingen - JaiTillart heefthei bestuur van De Hollandiaaimeegedeeld met onmiddellijke in gang met voetballen te stoppen. De Vlaardinger geeft er de voorkeur aan zich toe te leggen op tae- kwon-do en atletiek. Gorinchem - Ondanks het ontbreken van Jan Tillart (gestopt) en Henk Booms- ma (liesblessure) heeft De Hollandiaan een 1-1 gelijk spel uit het vuur gesleept Ur gen SVW, „Ik ben vooral blij over de grote inzet, waarmee er is gespeeld", aldus trainer Hans Renirie. Minder vreug de was er bij de Vlaardingse trainer over de ernstige bles sures. waarmee René de Vet te (teenblessure) en Ben Floridas (knie op slot) hal verwege de tweede helft uit vielen. Ondanks het offensieve begin van SVW (met de wind in de rug) opende De Hollandiaan in de twintigste minuut de score. Ben Floridas kopte een hoek schop door naar Cees Stam. die met het hoofd voor 0-1 zorgde. Doelman Bert Groen was erg goed dreef. Zo stond hij in de 40ste minuut oog in oog met een SV-W-aanvaller. Met een flitsende reactie keer de de keeper het schot. In de zevende minuut van de tweede helft kwam de bal, uit een lange trap vanaf de lin kerkant, door de tegenwind ongelukkig achter Roel de Bruyn terecht. De SVW-aan- valler was er als de kippen bij en haalde uit met een diago naal schot: 1-1. Gerrit van der Bend bleef met een kuitblessu re -op verzoek van Hans Reni rie- op halve kracht doorspe len, wat bij het uitvallen van René de Vette en Ben Floridas „de redding" bleek voor De Hollandiaan. SVW oefende druk uit, terwijl De Hollandi aan met uitvallen van Jack Riedijk en Peet van der Waal gevaarlijk werd. Het bleef echter 1-1. niet een gelijkspel weg gekomen". In de eerste helft had SW niet veel in te bren gen bij de Bosschenaren. Echt gevaarlijk konden ze echter niet woreden. De verdediging, met doelman Bas van Noort wijk en Jos Zoetmulder als uitblinkers, ving de aanvalsgolven goed op. Dreigde er echt gevaar dan toonde Bas van Noortwijk zijn klasse door goed in te grijpen. Aanvallend kwam SVV er niet aan te pas. De spitsen werden te weining op snelheid aangespeeld, zodat er weining dreiging was. Na een half uur opende FC Den Bosch de sco re. Jan den Tuinder liet zich simpel uitspelen door rechter vleugelverdediger Van Zalm, die geen moeite had met af ronden: 1-0. In de tweede helft was het SVV dat aanvallend het spel- beeld bepaalde. De 5000 toe schouwers vielen dan ook van de ene verbazing in de andere. Het veldoverwicht kont jam mer genoeg voor SVV niet in doelpunten worden omgezet. Na een dieptepass van Dick Hoogmoed was Cor Peitsman wel dicht bij een treffer, maar in goede positie faalde hij in de afwerking. Echte doeirijpe kansen zijn er niet meer ge weest voor de Schiedammers. Daar was het aanvalsspel te doorzichtig voor. Gele kaart FC Den Bosch moest het van de counter hebben. Na een snelle counter werd Van Noortwijk fel aangepakt door een FC Den Bosch-speler. Dick Hoogmoed wond zich er zo over op, dat hij een trap pende beweging maakte naar de FC Den Bosch- speler. Hij kreeg direct de gele kaart voorgetoverd van de debute rende scheidsrechter Weyer. Zijn derde gele kaart van dit seizoen. Bas van Noortwijk stopte even later een ten on rechte toegekende strafschop subliem. De scheidsrechter gaf de strafschop, omdat Rinus Steenbergen een speler neer legde binnen het zestien meier gebied. Het gebeurde echter buiten de beruchte lijnen. Dick Hoogmoed protesteerde nog buitengewoon fel bij de scheidsrechter maar het hielp niets. De zwak spelende Jan den Tuinder werd nog gewisseld voor Aad van der Vlist, die op het middenveld ging spelen, waardoor Rob Kiebert terug zakte naar de linkerverdedi- gersplaats. Veel mocht het niet baten. Hans van der Pluym, de doelman van FC Den Bosch, toonde zich een betrouwbare sluitpost. Vlaardingen Hoe hoog gaat dit VFC nog eindigen in de tweede klasse Die vraag speelde ook in de ge dachten van trainer Woltcr Bos na alweer de derde 4-1 overwinning op een rij. Ook Spartaan'20, een toch gere nommeerde tweedeklasser, ondervond dat met een goed draaiend VFC niet te spot ten viel. „Het is niet te gelo ven, die ommekeer", zei Wol ter Bos met een brede glim lach rond de mondhoeken. „Een slechte competitiestart met veel blessures en schor singen en nu precies het te genovergestelde. Ik geniet nu echt van mijn eigen team". Bos had niet helemaal onge lijk, af en toe viel er van Vlaardingse kant te smullen. Vooral ais Teun Kornaat zich daadwerkelijk met zijn taak als spelverdeler ging bemoeien dan ook verbazing, toen Spar taan-rechtsbuiten Gerard Ver- brugge met een knappe indivi duele actie de gelijkmaker liet aantekenen: 1-1. Terwijl Spar taan nog een klein feestje rond het onverwachte Sint Nico- 1 aascadeau bouwde, was Hans Jansen al weer een stap ver der. Vechtend en met toch ook een beelje geluk omspeelde de VFC-aanvaller bijna de totale Rotterdamse defensie en in de korte hoek was Peter Degen- kamp kansloos: 2-1. Ook in de tweede helft bleef Spartaan'20, nu wel iets meer aandringend, volharden in het breedtespel. In de counter be wees VFC zijn huidige vorm, maar in eerste instantie zorg den Erik Teunisse, Peter Be khoven en Johan Kuiper (tweemaal) voor ontsteltenis door uitgespeelde mogelijkhe den om zeep te helpen. „Het is moeilijker om alleen op de keeper af te gaan, dan zoals bij mijn derde en vierde treffer ineens uit te halen. Dat is een automatisme, je hebt geen tijd om te denken", aldus Hans Jansen, de succesvolle spits die Spartaan'20 definitief deed af haken. Vooral 3-1 was een doelpunt dat VFC veel plezier deed Teun Kornaat („Het is niet te geloven wat een vrijheid ik kreeg") stuurde Peter Jeup öe diepte in en de Vlaardingse linksbuiten tikte al even slim f( door het centrum naar Hans Jansen, die verwoestend uit haalde. VFC benutte via al weer Hans Jansen slechts een van de werkelijk vele kansen op een nog grotere uitslag, Wol ter Bos: „Gelukkig ergens, dat het bij 4-1 blijft. Anders gaan ze helemaal zo op je let ten. Alhoewel, driemaal 4-1 op rij, zegt ook aardig wat". door Emile Schelvis en Hans Jansen en Peter Jeup in de combinatie betrok straal de per definitie gevaar uit de VFC-aanval. Omdat in, het Rotterdamse doel Peter De gen kamp bewees een betrouw baar sluitpost te zijn, leverde het overwicht in eerste instan tie niets op. VFC kwam, hoe wel verdiend, vrij goedkoop aan zijn eerste treffer. Na bui tenspel van Johan Kuiper mocht Teun Kornaat toch doorgaan van de weinig be weeglijke scheidsrechter Hoo- gerdijk en met een schitterend boogballetje was Peter Degen- kamp voor de eerste maal ge slagen: l-Q. Spartaan'20, technisch wel be gaafd, bleef VFC in de kaart spelen. Door het constante verzuimen op de vleugels, had laatste man Pim van der Burg niet de minste moeite de Rot terdamse aanvallen, die stee vast door het centrum kwa men, te ontzenuwen. Er was Schiedam Hoe anders zou de wedstrijd tussen Hennes DVS en VIOS zijn verlopen, als Her mes zo gespeeld had als het laatste kwartier. Dan waren de Schiedam mers vast verder geko men dan de nu bereikte 1—1 eindstand. Pas in dat laatste kwartier van de .wedstrijd werd Her- mes wakker en kwam het onder de gehele wed strijd voortdurende drei ging van VIOS vandaan. Indat laatste kwartier werd uiteindelijk de 0 1 achterstand wegge werkt. Méér dan een ge lijkspel verdiende Her- mes overigens niet Kwam Hermes er met het ge lijke spel nog het best af, de te leurstelling bij de Schiedam mers sprak boekdelen. „Er is bij ons beslist geen vreugde om dat ene punt", aldus trai ner Wim Verhoorn. „Er heerst een nederlaagstemming". Ver hoorn was overigens zelf rebel genoeg om te concluderen, dat dit de slechtste wedstrijd tot nu toe was. Waarom dan die nederlaag- stemming? Verhoorn: „Omdat de ploeg vóór de wedstrijd juist zo barstensvol gemoti veerd was. Iedereen kende het belang van deze wedstrijd". In het velkd was deze motivatie echter niet te bespeuren, inte gendeel. Niet dat er niet gewerkt werd, daar ontbrak het niet aan. Maar Hermes slaagde er deze wedstrijd niet in, om ook maar één goed lo pende aanval op de mat te leg gen. Individueel „Het is bijna ongelooflijk", al dus Verhoom, „als je die moti vatie kent en je even later de wedstrijd ziet. Dan loopt het niet zoals ze willen en is de glans om te kunnen spelen er niet". Verhoorn erkende ech ter ook, dat de oorzaken bij Hermes zelf lagen. „Het ging veel te individueel, een gevolg van onvoldoende zelfdiscipli ne, Bovendien werden de situ aties niet goed beoordeeld, zo dat VIOS er steeds uït kon ko men". Er schortte dus nogal wat aan bij Hermes DVS, en aan de te leurgestelde reacties uit het publiek was dat evenzeer te merken. „Toch is dat een mis vatting", zo verdedigde Ver hoorn zichzelf én zijn spelers. „De mensen langs de kant denken dan dat we er niets aan doen. De jongens doen er echter juist alles voor. Op de training wordt keihard gewerkt, werkelijk waar". Verhoom 2iet een slechte wedstrijd zoals deze echter ook passen in het spel dat nu een maal voetbal heet. Van dat spel schreef VIOS dan vijf kwartier het beste op zijn naam. Waarbij doelman Hans Jonker in de 20e minuut de immer gevaarlijke Wim van Laar maar ternauwernood van scoren af kon houden. Hermes kende voor de rust slechts één echt gevaarlijke actie, en het typeerde Hermes dat ook dit een persoonlijke aktie was. Leo van Hagen maakte de bal in de 39e minuut knap vrij, waarna hij een net over de lat fluitend schot los liet. In de 19e minuut werd het voor Hermes pas goed ernst, toep VIOS de leiding nam. Eerst schoot Hugo Lochten- burg tegen de paal, waarna de even eerder ingevallen Peter van Schaik de bal toch binnen tikte: 0—1. Pas daarna begon vanuit de dug-out Wim Verhoorn zich te roeren. Hij wisselde Rob van Vooren uit voor Jeroen Hoo vers, en schreeuwde zijn aan wijzingen goed hoorbaar over het veld. „M'n stembanden be gaven het zowat", aldus de trainer, „maar gelukkig werd het vuurtje wel aangestoken". Met als resultaat de gelijkma ker, in de 34e minuut. Een vrije trap, royaal buiten het strafschopgebied, kogelde Cock de Zwart hard en laag langs de muur en reserve-kee per Alex van Straaten: 1—1. En, opnieuw typerend, weer was dat toch een individuele aktie! Desondanks was het een gelijkmaker, waar Hermes DVS 2ich heel blij mee toonde. „We hebben wel eens beter gespeeld", aldus Verhoorn, „maar toch verloren. Nu heb ben we tenminste nog iets". Schiedam Lang, heel lang heeft Excelsior '20 tegen Flo- reant zich aan de opdracht van trainer Piet Roozen ge houden, Dat hield in om vanuit het middenveld via de vleugelspitsen aan te val len. Vooral op links bleek debutant Martin Oortmes- sen een aanwinst. Domme pech en toch ook wel blun deren onthield Excelsior '20 echter van een doelpunt. Ook na de rust zou het met de zelfde opdracht spelen. Toen de doelpunten echter uitble ven raakte het team wat in pa niek. Het ging te haastig spe len en dat leidde dan weer tot balverlies. Toch leek het erop dat Hans Snolders na een aktie van Martin Oortmessen en Kees Schouwenburg. De doel man was hem echter net voor en zo werd ook dit weer niets. Achterin ging Excelsior wat verkrampt spelen. Er zat geen rust in de ploeg. Doelman van Veen, weer terug in de. ploeg, kon Excelsior echter voor een achterstand behoe den. Tot vijf minuten voor tijd Van der Paaien een solo kon ondernemen. Hij zette tal van spelers op het verkeerde been, lokte Van Veen uit het doel en scoorde toen het eerste en eni ge doelpunt. Een alles of niets- offensief van Excelior '20 kon niet meer baten. Het bleef 0-1. Oude Tonge Aan de zware uitwedstrijd tegen DBGC hield DHS één puntje over: 1-1. In de eerste helft had de thuisploeg een duidelijk overwicht en kreeg daaruit voortvloeiend de beste kan sen. Het was Ton Kooiman, de doelman van de Schie dammers, die zijn ploeg voor een achterstand be hoedde. DHS kreeg één uitgespeelde mogelijkheid. Uit een voorzet van Frans Schaap had Karei Doesburg de bal van twee me ter voor het inschieten, hij schoot echter hoog over. Vlak voor de rust kwam de deceptie voor de Schiedammers toen DBGC scoorde: 1-0. Ook na de rust had de thuis ploeg aanvankelijk een over wicht, maar na twee wissels, Nol Roozen moest het veld uitp' voor Marcel van der Ven en Bert Beekelaar werd gewisseld voor Henny Sla, kwam «r meer vaart in DHS. Het was invaller Marcel van. der Ven die beide ploegen op gelijke hoogte bracht. Uit een scrira- ict mage scoorde hii met een hal-, vp omhaal 1-1. DHS kreeg na deze treffer nog meer goede kansen. Marcel van der Ven en Frans Schaap faalden in de pe ie ar afwerking. Schiedam HBSS zag door een scheidsrechterlijke dwa ling in de tweede helft de overwinning aan zich voorbij gaan. Bij de stand van 1-0 in het voordeel van de Schie dammers scoorde SVGEB uit een buitenspelsituatie, ieder een had het waargenomen be halve de scheidsrechter. Voor de rust was HBSS op een voorsprong gekomen door een treffer van Ton Gunter, die goed alleen doorging. Op het middenveld van de Schiedam mers werd Leen Dijkshoorn node gemist, hij wordt steeds geplaagd door een roy* sterieuze spierblessure. Na de gelijkmaker van de be zoekers, heeft de thuisploeg nog vele goede mogelijkheden gehad om de score een beter aanzien te geven. Hennie Pie* roen verscheen alleen voor de doelman maar faalde, Verdam was te eerzuchting ró een positie waarbij vier mede spelers vrij stonden en de bal maar voor het intikken had* den. Hierdoor bleef de stand 1' 1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4