SPORT Schiedam: last van zenuwen RM ontsnapt toch aan degradatie Acht mille voor Demos en OBK Juventus: boven de honderd Leo Blanken Schiedams kampioen Ploeg van Cees Vijf vinkei nauwelijks in gevaar Nu een driekamp nodig VDV uit de zorgen Aad van Opstal blijft Sportagenda Jeugdtraining Uitslagen MAANDAG 3 DECEMBER 1979 SC/VP/WW MVC verrast /laardingers Vlaardingen In de als kijkspel saaie darnes- volleybaldcrby toonde het Maassluise MVC zich duidelijk sterker da:; Broleco. Hoewel de setstanden (13—15, 13—15, 11—15 0—3) mis schien anders doen vermoeden, is de ploeg van coach Cees Vijfvin kei geen moment echt in de problemen geweest. Het grote verschil tussen de beide ploegen was duidelijk de aanval en de betere verdediging van MVC, dat vóór de wed strijd nog een punt achterstand op dc groenwit te ploeg kende. Direct in de eerste set nam MVC een 03 voor sprong, die voornamelijk tot de stand kwam door het goede aanvallen van Jeanne van Trjgt. Toch kwam Broleco via enkele Maassluise slopfouten te rug tot 43. maar snel werd duidelijk dat MVC uitstekend de zwakke slopsters uit de Vlaardingse ploeg onder druk zette, waardoor de ploeg alleen al door hun gerichte serve via 47 naar 49 kon Uitlopen. Bij de stand 6—10 had coach Kees Zevenbergen van Broleco zijn twee time-outs al gebruikt, zonder dat dit aan het beeld van de wedstrijd iets veran derde. Tot 6'13 kon MVC uitlopen, waarna de ploeg zelf stopfouten ging maken. Hierdoor kon Broleco langzamerhand weer wat punten inlopen. Bij de stand 11—13 haalde Cees Vijfvinkei Dorien Strik voor Jannie van Zcgeren naar de kaal. Dat versterkte wel de aanvalskracht van MVC, maar aangezien het sloppen aan de matige' kant bleef, kon Broleco nog tot 13—13 terugkomen. Toch was het terecht MVC, dat de eerste setwir.st pakte, waarbij de uitgekookte plaatsbal. waarmee routi nier Mieke Vijfvinkei de stand op 1315 bracht. de echte volleyballiefhebber groot plezier deed. In het begin van de tweede set bleef het stoppen aan Maassluise kant nog enige tijd erg zwak. waar door de beste speelster aan Vlaardingse zijde. Ellen den Hertog, in één servebeurl een 01 achterstand kon ombuigen tot 9I. Een schitterende aanval tussen Mieke Vijfvinkei en Jannie van Zcgeren bracht MVC weer aan de opslag» waarna bleek, dat Broleco als ploeg toch niet in staat was om echt goed tegenstand te bieden, want via 94 op welke stand Dorien van Strik de plaats van Elsbeth En gelsman kwam innemen, liep MVC uit naar 912! Op deze stand wisselde coach Kees Zevenber gen spelverdeelstcr Emmerike Zevenbergen voor aanvalster Karin Nieuwstraten, die deed wat er van haar verwacht werd. namelijk de serve terughalen. Vanaf dit moment ging de strijd even gelijk op, zodat bij de stand 1212 alles weer mogelijk leek. Maar opnieuw bleef MVC op deze beslissende stand het rustigst en via 1315 brachten zij de stand op 02. Dit betekende voor de Vlaardingse ploeg, dat het opnieuw een punt kwijt was. Dat het bij dit ene punt niet zou blijven werd direct in de derde set alweer duidelijk. De Vlaardingse dames slaagden cr niet in om het sloppen van de Maassluise serve te verbeteren, waardoor de wedstrijd saai bleef, omdat er maar geen lange ralleys ontstonden. De punten werden voornamelijk direct uit dc opslag gescoord. Telkens stond één van de beide ploegen een paar punten voor, welke voorsprong weer even snel door de andere ploeg te niet gedaan werd. Bij de stand 87 scoorde Cora Tui tel weer twee maal direct uit serve voor MVC, waarna bij Brole co Saskia Dronkers de plaats van Annemarie Lit- jens innam. Zij liet zien hoe de bal'goed gestopt moet worden, waarna Broleco iveer aan servt kwam en kon uitlopen naar de stand 119. Dat bleken achteraf de laatste punten, die de ploeg kon maken, want na een time-out had de Maassluis ploeg het spel weer snel in handen en zonder da Broleco nog iets kon doen, ging ook de derde s* via 11—15 naar MVC. De ploeg blijft door deze overwinning uitsteker» meedraaien in de top van de derde divisie. Voor coach Kees Zevenbergen zal er de komende tij voldoende werk zijn om zijn ploeg weer enigszim uit de put te halen, waarin het nu al enkele weker Schiedam De dammers van Schiedam hadden in de beslissende confrontatie tegen Charlois de zenu wen duidelijk niet in bedwang. Werd er vorig jaar nog royaal van gewonnen, nu werd er op het nip pertje een 10-i0 stand uit het vuur gesleept. Een gelijke stand die echter niet genoeg was voor promotie naar de eerste klasse. Door dit resultaat moet er een driekamp worden uitgevochten, samen met Monster en Dordrecht. De wedstrijden zullen waarschijnlijk nog deze maand gespeeld worden. Eerder deze competitie speelde Schiedam met 10-10 gelijk tegen Monsteren won het met 13-7 van Dord recht. De beste kansen zijn dus duidelijk nog wel voor de Schiedammers, maar op het beslissende mo ment moeien de zenuwen beter in bedwang gehou den worden. In de heslisssende wedstrijd tegen Charlois liepen de Schiedammers tegen een achterstand van maar lieft 9-1 op. Toen pas konden de dammers iets terug gaan doen. „Bij zo'n stand loop je het liefst gillend de zaal uit, zo ontluisterend was het voor ons. Nor maal gesproken win je zonder enige moeite en nu lukte niets, helemaal niets. We mogen nog van ge luk spreken dat het uiteindelijk nog 10-10 is gewor den, want het heeft er echt om gespannen", aldus Piet Bastiaanse, zevende bord speler bij Schiedam, die overigens wel zijn partij in winst wist om te zet ten. Cees den Boer was de eerste die zijn partij verloren zag gaan. in rap tempo volgden Wim Vrijland en Leen Lijklema. Leo Mous zorgde echter voor de ommekeer in de wedstrijd door bjj een 9-2 stand te winnen. Piet Bastiaanse zelf zorgde voor aanslui ting,9-9, en Piel Meinsier zorgde ervoor dat de hal ve winst tenminste nog in Schiedam bleef: 10-10. Concentratie bij de dammers Vlaardingen Na een zeer moeilijk seizoen is het eer ste tiental van VDV er in ge slaagd zich te handhaven in de provinciale klasse van de Zuidhollandse Dambond. In de laatste wedstrijd, die thuis tegen Gorkum werd gespeeld, stonden alle VDV- ers op scherp en niet zonder succes. Zelfs liep de voor sprong uil tut 8—4, maar de bezoekers, die remise nodig hadden om te promoveren naar de landelijke klasse, gaven" zich niet gewonnen. Het werd 88 en daarna 9 9 met als einduitslag 1010 na een uitermate spannend slot. De ploeg uit Gorkum wist zich verzekerd van promotie en VDV was ingenomen met het behoud in de ZHDB. Het twee de damteam van VDV is er niet in geslaagd zich bij de eer ste vier te plaatsen, teneinde zich in een herkamp tc spelen om een plaats in een hogere klasse. Er moest genoegen worden genomen met de acht ste plaats, gevolgd door VDV 3, dat de negende plaats bezet met evenveel punten. De eindstanden: Crescendo Gorkum Katwijk Rijnsburg Wassenaar Eijsoord VDV Papend recht 2 Hl Ambacht Damlust 2 Schiedam DOS KDV i Schiedam 3 Charlois 2 Constant 2 Maeslandtsluys VDV 2 VDV 3 KDV 2 Hellevoetsluis Charlois 3 Crescendo 2 9-15 9 9-11 9- 9- 9— 9- 9- 9- 9- 8—1} 8-1} 8-31 8—10 8-10 Hoek van Holland - Met spits Henri van Leeuwen als gele genheidsdoelman heeft Hoei van Holland ongelukkig me! 0-1 verloren van VCS, dat kort na rust raak schoot. Vlaardingen Hoewel Ra dio Molenaar niet beter wist dan uit de promotie hoofd klasse te zijn gedegradeert, blijkt dat achteraf toch niet het geval. Het puntenver- schil ten opzichte van Seylla was aanvankelijk met mi niem verschil in het nadeel van de Vlaardingers. Bij na dere telling en informatie, waarbij ook competitielei der Kené van Dijk was be trokken. blijkt Radio Mole naar een nog miniem er pun- tenvoordeel te hebben. Aanvankelijk was door Radio Molenaar een nadelig punten- verschïl ten opzichte van Seyl la geteld van 886 en 883 pun ten. Hel zijn de punten bij el kaar opgeteld van de 28 on derlinge games die Kadio Mo lenaar en Scylla in twee wed strijden tegen elkaar speelden. Nu echter blijkt dat verschil niet drie punten nadelig, maar één punt in VJaardings voor deel te zijn. Een bijna uniek klein verschil, waarmee Radio Molenaat niettemin voor de promotie hoofdklasse blijft be houden. Volgens de bij het bondsbu- reau ingeleverde officiële wedstrijdformulieren, is de nu bekende telling juist. Dat RM op een andere telling uit kwam, ligi aan de verkeerd ingevulde puntentelling van de wedstrijd tegen Scylla. Er was toen geen kopy. waarop een ander ingevuld formulier door de Vlaardingers als kopy werd meegenomen. Juist in dat formulier zat de fout. Overigens meldde ook dc NTTB in "l uitgekomen bondsorgaan, dat Radio Mo lenaar was gedegradeerd. Ook die vermelding bleek ten onrechte, want het offi ciële wedstrijdformulier bracht de juiste uitkomst Nu de degradatie alsnog van de baan is, heeft ook Aad van Opstal zijn besluit om te stop pen herzien. Meteen na de de gradatie zag Van Opstal het niet meer zitten opnieuw lager te moeten spelen. Hij over woog zelfs om het tafeltennis sen helemaal op te geven en te gaan voetballen. Radio Molenaar heeft Van Op stal alsnog over weten te halen te blijven spelen. Niet alleen het behoud in de promotie overgangsklas was daarbij doorslaggevend. De termijn van teamswijziging was name lijk ook al verstreken, zodat RM geen andere speler meer kon inzetten. Schiedam De benefietwedstrijd VVK-Veronica eindigde uiteindelijk in een 6-4 overwinning voor WK. Wat van veel meer belang was, was de opbrengst voor Demos en OBK, waar de opbrengst van de acties uiteindelijk voor bestemd was. Beide verenigingen hielden er vierduizend gulden aan over. Een uitermate goed resutaat. De wedstrijd zelf stelde niet veel voor. WK was duidelijk veel te- sterk voor Veronica. Met het grootste gemak li»p do ploeg van Jaap Klepke voor de rust uit naar een 4-0 vom -prong door doelpunten van Peet van Mil, Piet Bijl, Jos va»-* dtr Meer en Gerrit van Mil. Na de hervatting nam VV1- duidelijk gas terug. Veronica mocht iets terug gaan doen om het allemaal aantrekkelijk te houden voor de 400 toeschouwers. Bij de stand van 4-4 liet WK nog even zijn ware gezicht zien. Goaltjesdief Peter van der Meer zorgde voor 5-4 en Nico van Puffelen bepaalde de eindstand op 6-4. In ieder geval heeft het publiek genoten van een aantrekkelijke cn sportieve wedstrijd die het aankij ken volkomen waard was. De teams van WK en radio Veonica. Schiedam De beide eerste teams van de basket- balvcrcniging Juventus hebben een goede presta tie geleverd. Het damesteam verpletterde het Groningse Olynipia met maar liefst 111-53. Het herenteam deed het niet veel minder. Dunckers uit Hilversum werd met een 103-59 nederlaag naar huis gestuurd. Vanaf de eerste minuut ging hel damesteam er fel tegenaan. Olympia kreeg geen enkele kans om ook maar even in haar normale spel te komen. Even leek het toch nog moeilijk te worden, toen Marijke Klos al gauw tegen drie persoonlijke fouten opliep, maar dit probleem werd goed opgelost. Na vijf minuten was er al een 14-4 voorsprong die in de tiende mi nuut werd uitgebouwd naar 23-11. Twee time-outs van Olympia brachten nauwelijks verandering in hei spelbeeld. Trainer/coach Hans van Hoorn kon makkelijk doorwisselen zonder dat Juventus terug viel. Met de rust had Juventus al een alleszeggend 58-21 Voorsprong genomen. In de tweede helft probeerde Olympia het nog even met een man-to-manverdediging, maar ook deze werd door-Ju vent us bekwaam weggespeeld. Via 33- 90 werd het 41-99 in de vijftiende minuut. Toen had Juventus maar liefst drie minuten nodig om het hon derdste punt te scoren. Het was Mieke Dalmeijer, die de Schiedamsc ploeg over het dode punt heen hielp, waarna Juventus soepel naar de eindstand 111-53 toeliep. lieren Ook dc heren ploeg van Juventus startte goed. Dunckers werd direct goed onder druk gezet met een man-to-manverdediging. Dit leverde de Schie- danise ploeg een kleine voorsprong op, die tussen de tiende en de vijftiende minuut knap werd uit gebouwd. Van 21-15 werd het toen 30-17. Dunckers was hier duidelijk door aangeslagen en met de rust was de stand al 49-28. In de tweede helft ging Juventus natuurlijk op jacht naar de honderdpuntengrens. Dunckers werd in de eerste minuten van de tweede helft definitief naar een achterstand gespeeld. Na tien minuten was de stand al 76-38 en geloofde de ploeg uit Hilversum het wel. Juventus kreeg hierdoor de kans de 100 punten te halen. Het was Roel Pieper die in de laatste minu ten de magische grens voor zijn ploeg overschreed. Bij het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechters was de stand 103-59. Topscorers: Dames: An ja Peters IS, Martine Kra mer 1G, Margriet Kuiper 15, Mieke Dalmeijer 13 en Marijke Klos 12 punten. Heren: Peter van tier Waal 26. Roel Pieper 22 en Harry Sluimer 15 pun ten. Maandag: Zaalvoetbal Margriethal len, 19 uur in Olympiahal en Lijnbaanhal Dinsdag: Vergadering VRSR, Stadhuis 19.30 uur Spirii-WION 3, Energiehal 21.05 uur Oranje Nassau-Nieu werkerk, Energiehal, 20 uur Donderdag: Sunlight-Vovero 2 (h), 20.3 uur Sunlight-Pollux (d), 19Jf uur Voorronde tweede klasa libre, café De Kroon, Hoog straat, 19.30 uur Voorrond! tweede klasse libre. café Rol terdam. Parallelweg, 19.30 uui Eureka-BFC, Ommoordhal 1( 20.30 uur Vlaardingen De vollej D< B bal vereniging Broleco hetf aan actie ontketend om schooljeugd te interessem voor deze tak van sport. D j*1 zijn zelfs twee jeugd trainen aangesteld, die elke dinsd^ il avond vanaf heden tussen en 19 uur in de Westwijkhaf aanwezig zijn. Voor de meit!- jes tussen 12 cn 18 jaar is da Aafke Ver brugge, die than bij Starlift speelt en voor d jongens is dat Wim Bel. ADVERTENTIE Voor goede betaalbare ^sportartikelen - camping - sport - watersport Hoogstraat 125 V - Schiedam.'XêLf 267932. Schiedam - Niet minder dan 106 judoka's hebben deelgeno men aan de Schiedamsc judo kampioenschappen, die dit jaar in de sportschool van Pe ter Lagerwaard aan de Lange Haven zijn gehouden. Het hoogtepunt vormde de senio renwedstrijden, waarvan de klasse „alle categorieën" werd gewonnen door Leo Blanken. In het halfzwaargewicht be wees Piet van der Water zijn suprematie door in de finale Paul Utens te kloppen. Junior Peter Baron behaalde een fraaie derde plaats- In het middengewichl vochten, titel verdediger Ton de Raad en £d Jeup, de finalisten van vorig jaar, de finale uit. Ton de Raad won ook ditmaal (op beslis sing). Wim Verhagen, die bij de junioren van vijftien en zestien jaar tegen Peter Baron de eerste prijs in de wacht had gesleept, won ook het lichtge wicht bij de senioren. Wim Verhagen veroverde tevens de Siijlprijs. Verrassing Martin Hoogland zorgde bij de junioren tot twaalf jaar in de klasse tot 34 kilogram voor een verrassing door in de fina le van bruine bander Nico Moerman te winnen. In de klasse tot 38 kilogram pakte John Brökling in de halve fi nale Piet van Dijk in, waarna in de finale Raymond Feteris werd uitgeschakeld. Schiedam - Uitslagen junioren tot twaalf jaar: tot 27 kiloi. J. van Daalen. 2. R. Quartels. 3. S. Brökling; tot 30 kilo: 1. A. Visser, 2, D. Bergkotte, 3. W. Warmerdam: tot 34 kilogram: I» Martin Hoogland, 2. Nico Moerman. 3. R. van der Lucht: tot 38 kilo: J. Brökling, 2. R_ Feteris, 3. P. van Dijk; tot 43 kilo: I. G. Knikman, 2. R. Bo- beldijk, 3. Andre Vermeer; bo ven 43 kilo: 1. F. van Gene, 2. D. de Bakker, 3. M. Rangaras. Uitslagen junioren dertien en veertien jaar: tot 38 kilo: 1 E Veldhoven, 2. J. Fokas, 3. J.' van Sliedrecht; tot 48 kilo: 1. A. Sparreboom, 2. E. Meer- voort, 3. J. van Renswoude; tot 54 kilo: X, M. van Liere, 2. R S Riglinin, 3. W. Vijfwinkel; bo ven 54 kilo: E. van Komen, 2. R. van Komen, 3. P. van Triet Uitslagen junioren vijftien en zestien jaar. tot 55 kilo: 1. W. Sijp, 2. J. Snep, 3. R. van Rijs wijk; tot 60 kilo: 1. E. van Doorn, 2. E. Schouten, 3. A. Neijerweerd; lat 65 kilo: 1. van Rutten, 2, J. van Stigter.3- L.-Zegwaard; boven 65 kilo: L VV. Verhagen, 2. P. Baron, R. Vermeulen. Uitslagen senioren: Licht»* wicht: 1. W. Verhagen, 2. G- Carlens, 3. R. Arenz. Midden; gewicht: 1. T. de Raad, 2. E Jeup, 3. J. Valk. Halfmidden- gewicht: 1. D. Kuiper, 2. Polak, 3. J. Stolk. Halfzwaar gewicht: 1. P. van der Water. 2. P. Utens, 3. P. Baron. Alk categorieën: 1. L. Blanken,-- J- Valk, 3. T. de Raad de - iwi ue naaa en m te van Drmne bander Nico I Martin Hnnnlanri 9 Nw. -••-•-o*-» jumwicii vjjmen en vaiegorieen: x. u uian*»»»,- _i - tarim «oogtand. 2. Nico 2esuen jaar. tot 55 kilo: I. W. J- Valk, 3. T. de Raad. John van Doorn gaat naar da grond Sc co! ne he de Ve, De er oo Da Da de In Ce Ha dal

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6