SCHIEDAMSCHE COURANT Gratis Autosloper moet uit binnenstad parkeren wordt onmogelijk pill Ift Ik de proef 11 >mw^M Shit schenkt werklozen koffie Raad protesteert bij minister Provincie moet knoop doorhakken Parkeerplan voor binnenstad Schiedam Illegalen in de tuinbouw Overleg over aanpak van beleid in Westland Sociale Gids en Gemeentegids gaan samen A VR-tarieven Studen ten vereniging wil zakkendragershuisje Politie zoekt getuigen aanrijding Kleine huishoudens in voormalig House of Dimple Donderdag 6 december 1979- ONAFHANKELIJK dagblad -104de jaargang no. 26507-6 PAGINA'S* Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 144t44 SCHIEDAM EN" KETHEL - on- ■nder tmes gens: issei- n IJ. Sni». arce|( Jan' aan 'em- Schiedam Autosloper Cor Peijnen verdwijnt uit de binnenstad. De ge meente is eindelijk inge gaan op verzoeken van de bewonersv eren i ging Schiedam-Centrum on de historische vereniging om Peijnen een andere plek in de stad te geven, omdat zijn sloopauto's op de Kor te Haven het stadsbeeld bepaald niet ten goede ko men. De nieuwe plaats, waar Peijnen zijn slopers- werk kan gaan doen. is op het Nieuwsticht, halver wege de Buitenhavenweg, waar meer slopers uit de stad een plekje hebben ge kregen. Overigens zal dat voor Cor Peijnen een voorlopige op lossing zijn. De gemeente dubt nog over een definitie ve locatie Het vertrek van de sloperij aan de Korte Haven/Elzen- steeg betekent overigens niet. dat auto's niet meer langs de oude Scfn'edamsc gracht zullen staan. In het nieuwe parkeerplan van de dienst ge meen te w-erken staan op de plaats, waar zich nu nog sloopauto's be vinden. parkeermeters in getekend. De historische en de bewonersvereniging vin den gewone auto's welis waar mooier dan sloopwa gens. maar ontsierend blij ven zij het vinden „als he dendaags blik naast een eeuwenoude graent staal Uil eerdere acties van de verenigingen weet de ge meente. dat zij dat ook vin den van de situatie op tie Lange Haven. Schiedam Het wordt in de toekomst onmogelijk de auto in het centrum van Schiedam gratis te parkeren. Dat valt op te maken uit het parkeerplan voor de binnenstad van de gemeente, dat zojuist is verschenen. Met de nieuwe plannen hoopt Schiedam de verkeershinder te verminderen en selectief autogebruik te bevorderen. In de plannen is prioriteit gegeven aan kort-parkeren. Op de plaatsen, waar men nu de auto nog vrij kan stallen worden parkeermeters ge plaatst of worden betaalde parkeerterreinen aangelegd. Voor bewoners en bedrijven in de binnenstad zijn 450 'parkeerplaatsen gereser veerd. De gemeente wjl voor deze gereserveerde plaatsen '.een heffing instellen, die kostendekkend is. Dat wil zeggen dat houders van zo'n parkeerplaats moeten betalen voor de administratie- en de onderhoudskosten van de voor hen gereserveerde plaats. Bedrijven, die in aan merking willen komen voor een gereserveerde plaats, zul len moeten aantonen dat een -parkeerplaats in de onmiddel lijke omgeving van de vesti ging een noodzaak is. In de binnenstad wordt het aantal parkeermeters uitge breid met circa 175. Tevens komen er vijf betaalde par keerterreinen met ongeveer ,•550- plaatsen. Deze terreinen zullen hoofdzakelijk bestemd zijn voor langparkeerdcrs en komen te liggen rondom het stadskantoor, achter de Hema. op het Emmaplein. aan de Lange Nieuwstraat en op het voormalige terrein van de VROM aan de Buitenhaven. Het terrein op het Emmaplein zal voor iets minder dan de helft worden ingericht voor kor tpa rk eer ders. De kosten, die met het plan zijn' gemoeid bedragen onge veer 700.000 gulden. Daarvan zal één ton worden gebruikt voor de plaatsing van de par keermeters. Het overige be drag zal worden besteed aan de aanleg van de betaalde par keerterreinen en de sloop van het vroegere VROM-complex aan de Buiten Haven. Voor het beheer van de par keerplaatsen lijkt een gemeen telijk parkeer bed rijf de meest doeltreffende oplossing. Zo'n bedrijf zal'een aantal parkeer wachten in dienst hebben, die toezicht houden en zonodig stappen ondernemen"'tegen foutparkeerders. Westland Dc nieuwe wet Arbeid Buitenlandse Werkne mers, die op I november jongstleden in werking trad en die inhoudt dat de werkgevers van illegalen strenger worden aangepakt, zou als inderdaad een strak vervolgingsbeleid zou worden uitgevoerd, voor het Westland vérstrekkende gevol gen kunnen hebben, gezien de aantallen waar het om gaal. Die conclusie wordt binnen de tuinbouw al voorzichtig ge trokken. Er is over de materie uitgebreid overleg tussen de officier van justitie, de politie en de burgemeesters van de zeven Wesilandgemeenten. Wet dat straffe vervolgingsbe leid lijkt het voorlopig nog wel mee te vallen. De ..wet Haars". genoemd naar de staatssccrcla ris die er mee op de proppen kwam, legt de controle bij de loontechnischc dienst en eer een apparaat van opsporing sambtenaren in het leven is geroepen is men alweer een eindje verder. Binnen het Westland is men al lang op de hoogte met de problematiek die de buitenlandse werkne mers met zich meebrengen. In het overleg over het beleid, dat ten aanzien van de illega len moet warden gevoerd, is men overeengekomen dat men voornamelijk door steekproe ven en aanhoudingen naar aanleiding von kleine delicten als bijvoorbeeld verkeersover tredingen de illegale werkne mers zal opsporen en uitleve- ren. Alleen bij een directe con frontatie wordt ingegrepen; voor razzia's op het werkter rein in de kassen voelt men weinig. Niet alleen uit humanitaire overwegingen, maar ook omdat het Westlands poiitie-apparaat daarvoor niet toereikend is. Tevens is er be grip voor het economisch be lang van deze werknemers voer het Westland. „De' 'Wet Haars' geeft ons geen aanlei ding om dit beleid te verande ren." aldus burgemeester van der Brink van Maasland, die nauw bij dit overleg is betrok ken. -Een extra moeilijkheid is hel feit dat niemand precies weet over hoeveel mensen het nu eigenlijk gaat. De schattingen «pen ver uiteen, Ook via het .Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw in den Haag wordt reen niet veel wijzer over aan een en namen. „We krijgen de verzamelloons'taten van de werkgevers. We kijken alleen of de bedragen kloppen: met namen hebben we verder niets maken" aldus een woord voerder van dit pensioenfonds. Om de zaak nog gecompliceer der te maken heeft het Neder lands Centrum voor Buiten landers (N.B.C.) de illegalen aangeraden, om zich bij ont slag tot een rechtswinkel te wenden. Omdat de I novem- berwet weliswaar bedoeld is om de werkgevers aan te pak ken maar bij onmiddellijk ont slag de illegale werknemer de dupe wordt. Op pagina drie een interview met een Maaslands tuinder, die er best voor uit wil komen dat hij met illegalen werkt. to i L M'U'tSHttï k you N AH Ws Vt% Mtf rtfcEk 3 t-J Hf 1 K&*rtr*VH£in 14. u t AVOfttAtottKuat n Ha,» *tAvAj te m Vlaardingen Begin 1980 zal ieder Vlaardings gezin de nieuwe Gids voor Vla ar dinger bezorgd krijgen. Deze gids is een combinatie van de vroegere Gemeentegids, die door de afdeling voorlichting van de gemeente werd uitgegeven en de Sociale Gids een product van de Slichting Welzijn Vlnardingen. In onderling overleg is besloten, de afzonderlijke uitgaven te stoppen en met een gecombineerde gids te komen. Dc Sociale Gids van de SWV is in de afgelopen drie jaar uitgebracht. In januari 1979 verscheen de laatste editie. In die gids werd een vrijwel complete opgave gedaan van allerhande instellingen en verenigingen in de stad. precies zoals dat met de Gemeentegids het geval was. De Sociale Gids bood echter het voordeel van een soms betere overzichtelijkheid, een wat handzamer formaat en een grotere hoeveelheid informatie over de opgenomen instellingen. jjiÉk Dat smaakte. Enkele tien tallen bezoekers van het gewestelijk arbeidsbureau in Schiedam werden giste ren verblijd met versgezet te koffie. Sinterklaas en pieterbaas gaven dat ca deautje op verzoek van twee hulpverlenende in stanties voor werklozen. De Trechter uit Schiedam en De Kabel uit Vlaardin- gen. die het allebei toch maar belachelijk vinden dat werklozen in het ar beidsbureau tijdens het lange wachten nooit koffie kunnen krijgen maar wel het personeel heerlijk aan een bakkie leut zien zitten. De 5 december-actie viel wel in goede aarde; ook directeur Van Lent van het arbeidsbureau dronk van de werklozenkoffie mee Zie pagina drie. Maassluis De gemeenteraad van Maassluis heeft in een motie het college van Ben VV gevraagd, bij de minister van economische zaken bezwaar te maken tegen de verhoging van de verwerkingstarieven bij AVR met 60 procent. Naar de mening van de Maassluise raad zijn de argumenten die AVR hanteert om tot de verhoging over te gaan niet juist. Het debat over de verhoging van de reinigingsrechten met 27 procent werd wat vertroe beld door vage berichten die men had gehoord over een overbruggingskrediet dat de regering zou gaan geven aan AVR. De juiste omvang van dat krediet en de gevolgen daarvan waren nog onbekend en dat bracht de raad ertoe twee andere moties die betrek king hadden op de problema tiek van AVïï aan te houden tot de begrotingsbehandelin gen van volgende week. Het voorstel om de reinigings rechten te verhogen met 27 procent werd overigens wel geaccepteerd door de raad. A leen de vier aanwezige CDA-leden sternden tegen. Zij waren van mening dat Maas sluis deze dwang van AVR niet moet slikken en de reini gingsrechten pas moet gaan verhogen als die afgedwongen wordt. Schiedam De vier maanden oude studenteni'ereniging Schiedam heeft door middel van een brief aan burgemees ter en wethouders van Schie dam gevraagd om van het Zakkendragershuiqe gebruik te mogen maken. De studenten zitten met een nijpend huisvestingsprobleem en het zakkendragershuisje wordt momenteel alleen ge bruikt op de vrijdag, zaterdag en zondag. Daarom hebben de studenten B en W gevraagd of zij het donderdagavond kun nen gebruiken. De vraag sluit aan op de plannen van de Schiedamse gemeente om de huurovereenkomst met Jan Schaper, de „concierge" van het huis, te beëindigen om het pand aan de Oude Sluis inten siever le gaan gebruiken en voor de hele bevolking van Schiedam open te stellen. De studentenvereniging Schie dam wil nu in de ruimte so- cï''eteit avonden, thema-avon den en ledenvergaderingen gaan houden. Burgemeester John te Loo antwoordde dat hij zich na beraad met het col-' lege over de eventuele huis vesting van de gloednieuwe studentenvereniging zal uit spreken. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder exlra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. &W1Ü' VJ 0<>ufI Tj«Ie - .o=t>e° I MaassluisDe Maassluise politie is op zoek naar per sonen. die getuige zijn ge weest van een aanrijding' tussen een bromfiets en een voetganger!je, die vorige weck woensdag plaatsvond, op de Weverskade in Maas sluis. Bij de botsing, die rond 08.30 uur plaatsvond ter hoogte van de noodscho- len, raakte het voetganger- tje ernstig gewand, zodat hij in het Holy-ziekcnhuis moest warden opgenomen. De politie verzoekt iedereen die het ongeval heeft ge zien, contact op te nemen met het politiebureau aan de Westlandseweg, tel. 01899-1344-1, Men is vooral op zoek naar de bromfietser die bij de aanrijding betrok ken was: een jongeman in de leeftijd van 16 tot 20 jaar. De bromfiets was ehroomk- leurig. Vlaardingen De Provinciale Directie van de Volkhuiéves- ting (PDV) zal binnenkort het besluit moeten nemen of ver- der gegaan kan worden met de planonlwikkeling voor een aantal één-en tweekamerwoningen inde voormalige ..House of Dimple Ingediend is een schetsplan waarin zes êénka- mer- en zes tweekamer woningen zijn geprojecteerd. Hoewel een en ander in eik geval in technisch opzicht rea liseerbaar lijkt zijn er toch wel wat problemen. Zo zal de PDV waarschijnlijk nogal bedenke lijk aankijken tegen de hoge kosten. De te hoge huren die daar het gevolg van zouden kunnen zijn maken het project dan weer erg onaantrekkelijk. De kleine wooneenheden zijn immers bestemd voor alleen staande jongeren, niet de draagkTachtigste groep uit de samenleving. Vandaar dat de PDV bereid zal moeten zijn flink le subsidiëren. Hc-l om- werp-plan is nu elk geval ge reed. Het plan is afkomstig van het Vlaardingse architec tenbureau Nuyt en Hei kens. Behalve de plannen voor het gebouw aan de Oosthavenka- de, House of Dimple, lopen er bij de stuurgroep een- en tweepersoonshuishoudens nog enkele projecten. 2o wordt on dermeer bekeken of het voor malige GSD-gebouw aan het Vfcrplt-in omgebouwd kan worden voor kleine huishou dens. Probleem is dat de huidi ge eigenaresse van het pand de gemeente geconfronteerd heeft met een wel erg hoge vraagprijs. Daarnaast wordt gewerkt aan een plan voor het oude bad huis aan de Eerste Van Ley- den Gaelstraat. waar tussen de vijftien en twintig eenheden gerealiseerd zouden kunnen worden. Een plan voor kleine wooneenheden in de aan de- La ndstraat geprojecteerde nieuwbouw kwam echter op sterk water te staan, omdat het waarschijnlijk aangepast zal moeten worden aan nieuwe inzichten. Tenslotte wordt door de stuurgroep en de wo-'. ningbouwvereniging een oriënterend onderzoek inge steld naar de mogelijkheden om een aantal gemeenteflats te splitsen en enkele woningen van de woningbouwvereniging aan de Kemperstraat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1