SPORT Vroege topper voor Vlaardingen Doffer van Triel de schoonste Ger Don de gelukkige Holy blijft winnen Asvion Bokx: Sportkort René Koppe verslaat Wesly Chirino Klaverjassen SCHOTI HSV verrassend sterk Nieuw parcours Westland' marathon De Ooievaars bekert verder FC Vlaardingen 4-0 Uitslagen DONDERDAG 6 DECEMBER 1979 ^VDAVWj ,re wachten met smart op de gemeent e' Schiedam Ondanks het feit dat het eerste team van Asvïon kans maakt op promotie naar de eerste klasse, is de hockey vereniging niet zonder zorgen. Het sterk verouderde complex op „Thurlede" voldoet duidelijk niet meer aan de normen van de Koninklijke Neder landse Hockeybond, de hoop is dan ook grotendeels op de gemeente gericht. Twee afgekeurde velden en een nauwelijks meer acceptabele kantine zijn de voornaam ste drijfveren van de problemen, waarmee Asvion kampt Hans Kruize, de trainer van Asvion, die de wedstrijden van de heren niet kan bijwonen. Omdat de gemeente zegt: ..Jul lie moeten geduld hebben", vreest Asvion-voorzitter Cees Bokx het ergste. „Wij hebben inmiddels zelfs al een bedrag beschikbaar om met de bouw te starten. Eén van de belang rijkste wensen is een half ver hard trainingsveld. Momenteel wordt er op de stroken rond en op de velden getraind. Die zijn nu overbelast en daarom heeft de hockeybond door de slechte kwaliteit het tweede en derde veld afgekeurd voor wedstrijden". Maar er worden toch regelma tig wedstrijden op gespeeld? Bokx opnieuw; „Inderdaad, de hockeybond heeft ons uitstel gegeven, indien we beloofden de velden te draaien hierdoor wordt de aanleg van een vier de veld plus een half verhard trainingsveld mogelijk). Maar ons geduld begint natuurlijk wel op te raken. We hebben inmiddels grond van de NS gehuurd om het draaien moge lijk te maken, het wachten is op een financiële bijdrage van de gemeente". Asvion is er alles aan gelegen de naam als toekomstig eer steklasser uit te dragen. De ge meentelijke plannen om de Parkweg te renoveren en een afslag van de rijksweg A-20 te realiseren, zijn dan ook met gejuich ontvangen. „De slechte accommodatie heeft er al voor gezorgd", aldus Bokx. dat spe lers naar andere verenigingen zijn vertrokken. En dat is. nu de eerste klasse lonkt, voor een vereniging op zijn zachtst gezegd niet leuk". Cees Bokx verder: „Uiteraard willen we geen leden verlie zen. Integendeel, met de komst van de nieuwe woon wijk „De Woud hoek" ver wachten we veel nieuwe men sen. Vooral jeugdspelers. Overigens, bij promotie van het eerste team moeten we wel heel sterk aan een trainer gaan denken, die ook dc wed- Strijden op zondag kan bijwo nen. Natuurlijk, Hans Kruize is de beste trainer die we ons kunnen wensen, maar omdat hij zelf bij HCKZ speelt, heb ben we een oplossing moeten vinden in de persoon van Jan-, Willem Tulling als coach bij de ■wedstrijden". De Schiedamse hockeyclub wacht gespannen de ontwik kelingen af. Met in het geheu gen, dat een gerenoveerd of een nieuw complex oen goede aanzet voor een werving van nieuwe leden betekent, kijkt men naar elke „sportstap" van de gemeente. Cees Bokx: „Het mooiste 'cadeau' dat de ge meente ons .zou kunnen geven, is een kunstgrasveld. Het is wel duur in aanschaf, maar het verdient zichzelf op lange termijn zeker weer terug". Volgens de weekbrief van zaterdagclub Vlaardingen staat de jeugd te dringen voor het eerste elftal. Drie spelers zijn al ingepast en nog minstens vier jonge talenten komen er aan. De jeugd breekt nu einde- - lijk toch door. Wim van der Touw is geko zen tol tweede voorzitter van de voetbalvereniging Schie dam, Hel bestuur heeft de taak van Gerard Voorwalt om bij heuglijke en minder heuglijke gebeurtenissen aanwezig te zijn overgenomen. Willen de eerste elftallen van Zwaluwen, Hermes DVS en De Hollandiaan in genum merde shirts spelen? Bij voor baat dank. De spreuk van de week bii Hermes DVS is: „Die teveel praat, verstuikt zijn mond". De vier spelers van WE, die door tt liner Aad van Hassel Uit de selectie waren gezet, zijn na een verhelderend gesprek met het bestuur weer terugge keerd. Ook de commissie naamw- swijziging is hard bezig bij WF. Vóór de kerst moeten er 25.000 folders door de Schie damse brievenbussen glijden. Uit de inmiddels gehouden enquete zijn al 100 verschillen de namen genoemd. In overleg met het bestuur zal de com missie daaruit de nieuwe naam kiezen. Het jeugdfeest 'van Asvion is jammerlijk genoeg, althans volgens de weekbrief, opge luisterd door een aantal niet- leden, waardoor er jassen, shawls en zelfs een bromfiets verdwenen. Ook werd er een complete stortbak de vernie ling in geholpen en kranen op engezet De weekbrief roept op bij een volgend feest wat selectie ver te werk te gaan, want de leden zelf kunnen niet verant woordelijk zijn voor deze gang van zaken. Nee, dat komt door de „vreemde gezichten". Over discriminatie gesproken De tafeltennissers van de in validen sportvereniging De Ooievaars heeft de uitwed strijd tegen VBP 2 met 0-10 gewonnen. Hierdoor moet de strijd tegen mede-koploper Trefpunt 5, dat als eerstvol gende wedstrijd staat gepland, de beslissing gaan brengen. Tegen VPB 2 zorgden Wim Vermaas, Ronald Qosthqf en Mark Chomette voor de pun ten. De 14-jarige Ellen Albers is bij de clubkampioemchappen van de pony-en paardenvere- niging Die Flardingha Ruiters eerste geworden op de onder delen dressuur, springen en samengesteld. Bij de paarden was de titel weggelegd voor Peter Pronk. Het springen werd een prooi voor Malouk Wolfs, terwijl op het onderdeel samengesteld Huub Kanstanje de beste was. •Voor de derde ronde om de zaterdag KNVB-beker speelt Excelsior Maassluis tegen HBSS. Voor Vlaardingen staat er een wedstrijd legen Heer- jansdam uit op het program ma. De wedstrijden worden op 5 januari gespeeld. •Zaterdag houdt de atletiekve reniging Metro weer een re creatieloop door het Kraiing- sebos. De te lopen afstanden zijn 2, 4 en 9.6 kilometer. In schrijvingen vanaf LI uur in de kantine aan het Langepad. De eerste start is om 12 uur, daar na om 12.30 en de laatste om 12,35 uur. Inschrijfgeld drie gulden. •Maandag 17 december houdt de schaakvereniging Schiedam een snelschaak toernooi. Het toernooi staat open voor ieder een. Speellokaal clubgebouw WF vanaf 20 uur. Vlaardingen De duiven van de Vlaardingse postduivenhoudersvere- niging Keer Weer zijn derde gewor den in het algemeen verenigingsklas sement bij de hokkenshow van de Rotterdamse postduivenbond. Bij het evenement, dat plaats vond in de ca tacomben van het Feyenoord-stadion, werden.viertallen, die het afgelopen seizoen het algemeen kampioenschap van hun vereniging veroverden, be oordeeld. De verrassing was groot, toen de doffer van J. van Triel van de 800 ingezonden duiven als de schoon-^ ste tevoorschijn kwam. In de koppelk lasse had M. Schapkun een keer prijs en A. Pronk viermaal, waarvan een eerste in de prestatieklasse bevlogen duivinnen. Vlaardingen Onder grote publieke be langstelling heeft René Koppe in de af zonderlijke poule voor KNTB-spelers bij het bedrijfstennis- toernooi van Hoogen- dijk, Wesly Chirlno in twee games (7-5, 6- 2) verslagen. In de zelfde poule zegevier de Ab van de Polder met 6-1, 6-4 over Peter Slee. Berry Janse had in poule 2 weinig moeite met Jan Willem Dop: 6-4, 6-3. Paul van de Berg had evenwel drie sets nodig om Dick Ra- vesteijn op de knieën te krijgen; 6-4, 4-6, 6-2. Teamuitslagen tweede ronde: Van Eijk-Hoo- gendijk 3-13, Rob Janse tennissport-Mariska kapsalon 10-6, Braams Van Veen-Vrijba BV 6-10 en Banner-Baten- burg BV 10-6. De derde ronde wordt op zater dag 22 december (aan vang 19.00 uur) af gewerkt. Schiedam/Vlaardingen Ger Don is de derde maandwinnaar in de Waterweg-tops corerscompetitie. De Fortuna-speler wist in vier volledige weekeinden zeven treffers te produceren Cn ondanks dat hij tegen Teij- lingen niet tot scoren kwam, schoten de achtervolgers: ploeggenoot Mar Visser cn VFC-er Hans Jansen, met ieder vijf doel punten tekort Wel dient te worden opgemerkt, dat Peter van de Meer van VVK elf ballen deze „maand" in het net werkte, maar de Schie dammer is reeds in het bezit van een maandprljs. Ger Don ontvangt een paar voetbalschoe nen van sporthuis Passage en flessen drank, beschikbaar gesteld door discotheek Down- Town. In het klassement om de Waterweg- wisselbokaal (jaarklassement) blijft Van de Meer nog onaantastbaar; 32 goals. Wim Stoevelaar (TSB) volgt met 13 en Joop van Schijndel met 12 doelpunten. Vier spelers hebben tienmaal de roos getroffen: Jan van Allena (VDL), Ger Don (Fortuna), Ron Se llers (Hoekse Boys) en Henm'e Kuil (FCN'66) Ger Don ontvangt de schoenen uit handen van Theo Lejeune, eigenaar van discotheek Down-Town. Cees Bokx Schiedam De klaverjasve- reniging Ons Genoegen houdt 13 december een groot con cours. Lokatie is gebouw Ar cade, Lange Haven 71 vanaf 20 uur. Het Inschrijfgeld be draagt drie gulden per per soon. Opgaven bij W. Schewe, tel. 701256. C. Hllcman, tel. 701154, R. Zoutendijk, tel. 708143, T. Vermeulen, teL 262016. Maasland Tijdens de deze week gehouden onderlinge wedstrijd van de schietvereni ging Maasland, was Theo Ela- nemaaijer de beste korps- schutter met 33 punten. De volledige uitslag, resp. korps en vrije baan. was als volgt: J. J. Rodenrijs 88-30; J. van Zwienen 86-27; H. van Nieuwkerk 92-30; R. Hunnego 85-30; K. Moerman 89-30; A. 2. Poot 84-30; L. van Berkel 95- 30; M. P. Hanemaaijer 99-30; J. Hanemaaijer 97-30; J. v.d. Hout 85-28; A. A. Stolk 95-29; A. Moerman (Maasland) 92-29; W. v.d. Zwan 86-28; T. W. den Breejen 74-23; F. Krul 83-26; Sj. Rasens 97-30; M. Sonneveld 94-30; R. den Dunnen 80-28; M. P. Graveland 96-30; J. de Vos 94-30; M. Klitsie 71-25; W, Geres 89-29; N. Poot 93-29; H. Rietveld 71-22; A. Verboon 88- 30; J. KapeUe 93-30; A. Moer man (De Lier) 96-29; F. van Staalduinen 93-30; P. van Dorp 93-28; G. Dekker 93-30; W. Köhler 89-24; D. v.d. Marei 93-29; K. Rasens 30; A. Pelli- kaan 30; A. Voogd 81-30 en J. v.d. Lely 97-30. Vlaardingen De volley baldames van Holy wonnen overtuigend met 3—0 van Alexandria 5. Omdat de Rot terdammers erg xwak wa ren, was er van grote daden green sprake. De setstanden waren 9—15» 1—15 en 7—15. Het herenteam rekende af met de fabel nooit van MVC te kunnen winnen. De eerste werd een Vlaardingse aange legenheid met 1513, in de tweede set zegevierde MVC met 1513, terwijl de derde en vierde set weer voor de Vlaardingers waren: 15—11 en 15—5. Vlaardin gen/Schiedam Voor het komende werkende staan weer de nodige spannende korf balduels op het programma. Het ia duidelijk dat Vlaardingen aardig wat in zijn mars heeft en thans al met kop en schouders boven de andere verenigingen uitsteekt Zaterdag komen zes teams in actie. Om twaalf om komt Maassluis In actie tegen BKC In Breda. Een zeer lastige opponent, waartegen Maassluis het- zeer moeilijk zal krijgen. Karei van der Linden kan er van mee praten en hopelijk heeft hij een passend antwoord gevonden. Het zou al fraai zijn als er één punt gepakt wordt In Middelburg krijgt Harga de gele genheid het gedeukte zelfvertrou wen op te poetsen tegen Stormvo gels. Maar of dat zal lukken blijft de grote vraag. Stormvogels is een typi sche Zeeuwse vereniging: sterke thuiswedstrijden en matige uitwed strijden. Hoekse SV lijkt de neergaande lijn van het veld volledig omgebogen te hebben en draait als debutant ver rassend goed mee in de derde klasse. Of het zo blijft kan het bewijzen te gen Bolnes in Naaldwijk. In H.I. Ambacht moet ODO het opnemen tegen titelkandidaat DVS '69. Een tegenstander, die bet kent uit de veldcompetitie en het weieens moei lijk kan worden. Succes komt in actie tegen U5V. Weer zo'n bekende tegenstander, waartegen de Schiedammers het moeten opnemen. Succes lijkt aan een sterk seizoen bezig te zijn, dus mag het winst verwachten, ODI heeft van het matige veldsei- zoen geen nadelige gevolgen onder vonden en behaalde tot nu toe steeds de voile winst Ook tegen Unicum 2 moet winst weer mogelijk rijn. Lastig Vlaardingen krijgt zondagavond de kans zich tc bewijzen tegen het t Ecady la de Haagse sport hal Ockenburg. Een zeer lastige tegenstander voor Haas Taal en zijn team. Gezien de ervaringen van de eerste twee wedstrijden weet hij intussen dat zijn voldoende conditie heeft om twee keer een half uur te blijven gaan. De grootste zorg ia of zijn Joon vak" niet te veel op zijn tenen zal moeten lopen. Indien Vlaardingen wat koelbloediger is, moet het ook tegen Ready mogelijk zijn om goed voor de dag te komen. Zeker nu tegenstanden van de Vlaardin- gerz nJet te lichtzinnig over het team zullen denken. Maassluis De Westland marathon moet interes santer gemaakt worden voor eventuele sponsors. Uit het overleg tussen d« sportwethouders van Maassluis, Naaldwijk en 's-Gravenzande kwam dit duidelijk naar voren. Be sloten werd dat de mara thon in het vervolg door de kernen van de drie ste den moet gaan. Verder werd afgesproken dat er in de toekomst gewis seld moet worden van start plaats. Dat houdt in dat Maassluis niet meer de cen trale startplaats is. Het rou leert nu tussen de drie ste den. In overleg met het co mité Westland Marathon is nu afgesproken, dat de or ganisatie half december een aantal alternatieve parcour- sen bekend maakt. De wet houders kwamen tot het ge sprek, omdat zii de inmid dels traditioneel geworden marathon graag voor hel Westland wilden behouden. Veenendaal Het rolstoel- basketbalteam van de inva liden sportvereniging Be Ooievaars speelde voor d» beker tegen Drente en won met 54-63. De Schiedammer! begonnen aan de wedstrijd met een 1(H) achterstand omdat Drente in de derde di visie speelt. Binen vijf minuten had Dl Ooievaars deze achterstal weggewerkt Veel verda kwam het de eerste helft rid omdat de aanval bij 38-35 slok te. In de tweede helft ging hel aanvankelijk stroef, maar toè| het Schiedamse team eenmaal een voorsprong had genocoM .was het hek van de dam. Dj voorsprong werd gemakkelijk vastgehouden: 54-63. Volgen» tegenstander is Frisol W' Dordrecht Vlaardingen FC Vlaardio gen heeft een oefen wedstrijd legen ADS uit Loosduinen rot' 4-0 gewonnen. Bij de rust leid de de formatie van Hans Dof' jee met 1-0 door een doelpun' van Aad Teiil en na hervattin* liepen de Vlaardingen soepd naar 4-0. Tweemaal John Lc riè en Frans Stans zorgd® voor de treffers. In de vrij pit tige ontmoeting vielen xow Bep de Ruijter als Kon Bof* gers uit met een enkelWessui*- Schiedam De uitslagen va de zaal voetbalcompetitie deJ week waxen als volgt: GS' Sero-BKB 4-9, Swift Boys-& celsior M 4-1, Activitas-Sch* dam 4-0. HBSS-FC Schuipwfl 5-1, PPSC-Groenoord W GTB-SVO 2-1. Vlaardingen DEH 9-2. VSV-Nestoro ij VDL St Lodewiik 7-2, NVfc DKZ 3-3. De Maas-Zwiluws 6-1, GZ-SVV 4-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6