ra Projectgroep Schoolstraat heeft opdracht volbracht «te □0 - Onderling vertrouwen basis voor snel succes Af'vai- overlaad- plaats in industrie- polder Zomerkamp goedkoper Twee zaterdagen concert in museum 0X Jubilarissen bij het CNV Nieuwe VOS- cursussen CCWS wil tien miljoen lenen Kanaries zingen zich in de prijzen ?."V. Inspraak speelterrein Vossiusstraat en omgeving Vrouwenraad en onderwijs De Korte Ha ven verhuistniet Jazz in B'bwana Aquarium- avontuur Vader Veenema jubileert Receptie Schiedamse muziekschool Modeshow bejaarden VRIJDAG 7 DECEMBER 1979 SC/VD/WW 3 r h»l pion plan ocm«entew«f fc«» Het resultaat van een jaar samenwerking tussen Architectenbureau Geluk, architect Van der Gugten, de gemeente en de bewoners van de Schoolstraat: een gerenoveerde Schoolstraat met behoud van de karakteristieke gevellijn. Vlaardingen Op 8 januari 1980 zal de renovatie van de Schoolstraat aanbesteed worden. Vijf aannemers hebben op het ogenblik de plan nen in huis en buigen zich over de bedragen waarvoor zij het werk willen uitvoeren, En als op 8 januari blijkt dat de plannen voor 1.3 miljoen uitgevoerd kunnen worden (het maximum bedrag dat het col lege ervoor wil/kan uitgeven), dan heeft de projectgroep Schoolstraat een huzarenstukje volbracht. Een jaar na haar eerste vergadering een aanbesteding doen, binnen het kader van de opdracht en binnen de financiële grenzen. Dat gaat wel eens anders in Vlaardingen! Overi gens wil dit niet zeggen dat alles zonder slag of stoot van de grond is gekomen of dat alle problemen al opgelost zijn. Het Is de moeite waard eens op een rijtje te zetten welke problemen er in het afgelo pen jaar zijn opgelost en wel ke problemen er nog liggen. En daarnaast, wat nog veel belangrijker is, op welke ma nier heeft de projectgroep deze hindernissen genomen, zonder uit elkaar te vallen? Vertrouwen Het gesprek met een ambte naar en een bewoner uit de Projectgroep valt steeds weer terug op hetzelfde begrip: ver trouwen, groeiend vertrou wen, moeizaam verworven vertrouwen. Dat blijkt het to verwoord voor het probleemo plossend denken in project groepen te zijn. Het begin was anders. Er wordt al vanaf 1972 over de Schoolstraat gepraat De ge meente Vlaardingen voelde in eerste instantie meer voor een deelplan; het „aanpakken" van de nummers 7 en 9 in de Schoolstraat. Er waren vier al ternatieven voor die panden. De bewoners, die overigens meer voelden voor het aan pakken van dc hele straat, ko zen voor een ander alternatief dan de gemeente. Uitgangs punt voor de bewoners was het handhaven van de toch wel typerende gevelrij van de straat. Met veel geduld werd de commissie stadsherstel re gelmatig voorzien van argu menten om ook op die lijn te gaan zitten. De commissie ging een aantal keren om, maar kwam ook regelmatig terug op eerder genomen besluiten. Het is duidelijk dat het een zeer moeizame start was. Op 28 december 1978 werd de projectgroep Schoolstraat gein- Schiedam De afdeling Schiedam van de Industrie bond CNV zal vanavond 72 ju bilarissen huldigen voor hun vijfentwintig-, veertig- of meerjarig lidmaatschap van de bond. De jubilerende leden ontvangen een gouden CNV- insigne en worden toegespro ken door Ad Sonneveld, lid van het hoofdbestuur van de Industriebond CNV, Dit alles speelt zich af in het gebouw voor christelijke sociale belan gen aan de Lange Haven, Aanvang kwart voor acht. Vlaardingen Belangstellen den uit Vlaardingen voor de nieuwe wintercursussen van de VOS-groepen (Vrouwen Oriënteren zich in de Samen leving) kunnen zich opgeven bij A!y Ploeg, Dillenburgsingel 364, tel. 747905. Afhankelijk van de aanmeldingen zal later bepaald worden in welke wij ken de cursussen gehouden zullen worden. 's-Gravenzande Het bestuur van de CCWS wil tien miljoen gulden lenen om snijbloemen- stapelwagens te kopen, Di; komt aan de orde tijdens de al gemene ledenvergadering, die donderdag 13 december in de Brug te 's-Gravenzande vanaf acht uur gehouden wordt stalteerd. De opdracht luidde: onderzoek de mogelijkheden tot renovatie/vernieuwbouw van de Schoolstraat, met uit zondering van de panden 7 en 9 (daarvoor waren immers door architect Van der Gugten al plannen ontwikkeld). Op 8 januari 1979 kwam de project groep voor de eerste keer bij elkaar. In februari volgt de opdracht aan Architeetenbu- door Jan Geert Majoor reau Geluk om de de plannen uit gaan werken. Men besluit het pand Markt 18/hoek Schoolstraat in de planvoorbe- reiding op te nemen. April en mei zouden belangrijke maan den worden. Eerst werd in de projectgroep het voorlopige plan van architectenbureau Geluk ter discussie gesteld. Dat verliep allemaat in een bijzonder goede sfeer. In de projectgroepvergadering van 10 april volgde de goedkeuring van de voorlopige plannen en besloot men het college van B en W te adviseren om de hu ren na de renovatie/vernieuw bouw vast te stellen op basis van het „waarderings-pun- tensysieem". Vooral dat laatste is erg belangrijk. Als de huren vastgesteld 2ouden worden op basis van de werkelijk ge maakte kosten bij de „opknap beurt", zouden die ongetwij feld astronomisch hoog gaan worden. Het puntensysteem hield een zekere garantie in voor een min of meer objectie ve huurberekening, die zeker niet zo hoog zou gaan uitval len. In het advies aan het col lege werd verder meegedeeld dat het plan totaal l,fi miljoen gulden moest gaan kosten. De forse prijs was het gevolg van de hoge kosten die per woning gemaakt moesten worden door „de historisch belangrijke dan wel beeldbepalende gevels en gevelpartijen" en omdat „de panden onderling verschiller.". Geen pand is immers hetzelfde en dat drukt geweldig op de kosten. Goedkoper Op 22 mei volgde de goedkeu ring van het college. Er was echter één belangrijke voor waarde: de plannen moesten goedkoper! Het was de bedoe ling niet boven de 1,3 miljoen gulden uit te komen. In de projectgroep werd in goed overleg met het architec tenbureau Geluk en Gemeen tewerken (op advies van het eollge ingeschakeld) een pro cedure gekozen, waarbij de in spraak van de projectgroep by de vaststelling van de bezuini gingen, zoveel mogelijk tot zijn recht zou komen. Op 28 mei volgde binnen de projectgroep het overleg met de stedebouwkundige van Ge meentewerken over het be stemmingsplan. Dat was nodig om in aanmerking te komen voor een subsidie in het kader van de reconstructie- en sane- nngsbijdrage. Besloten werd dat de winkels in de boutique- achtigc sfeer moesten liggen. De projectgroep verklaarde zich op 5 juli akkoord met de concept-brief over de aanne merskeuze en handelde de laatste punten die de definitie ve uitwerking van de plannen nog in de weg stonden af. Het college van B en W ging ak koord met de wijze van aanbe steden op 11 september en be sloot vijf aannemers onder hands te laten inschrijven. Sland van zaken Op 8 januari 1980 volgt dus de aanbesteding, precies op de eerste verjaardag van de pro jectgroep. Het is de bedoeling dat het hele werk in één keer wordt aangepakt, dus inclusief de panden 7 en 9. Het college heeft namelijk besloten deze twee panden toch in het project onder te brengen, met als gevolg dat architect Van der Gugten in samenwerking met de projectgroep en archi tectenbureau Geluk zijn ont werp heeft moeten aanpassen. De welstandscommissie is on dertussen akkoord gegaan met de plannen. Met de firma Van Heusden, die nu het hoekpand Markt 18 huurt, zijn de onder handelingen over een tijdelijk onderkomen in een vergevor derd stadium. Mar de Baan verhuist in januari naar een de andere werkplaats Vleersteeg. Maar ondanks deze zeer voor spoedige gang van zaken zijn nog niet alle problemen de wereld uit. Allereerst zijn er nog geen definitieve gegevens bekend over de wissel wonin gen waar de bewoners in ko men te wonen tijdens de werkzaamheden. Daarnaast blijven er de twijfels over de haalbaarheid van de 1,3 mil joen. Ambtenaren en architec ten zijn optimistisch, de bewo ners hebben zo hun twijfels. Als blijkt dat de werkzaamhe den niet voor dat bedrag gere aliseerd kunnen worden, dan ontstaan er problemen. Veel ruimte om te bezuinigen is er niet, maar evenmin ligt er meer geld te wachten op een eventuele besteding voor de meerkosten van het project Schoolstraat. Vast staat evenwel dat, onge acht de uitkomst van die aan besteding, de projectgroep Schoolstraat een voorbeeld kan zijn voor alle ander pro jectgroepen in Vlaardingen. De sfeer van wederzijds ver trouwen tijdens het overleg tussen bewoners, gemeente en architecten heeft, mede door het uitstekend geregelde be wonersoverleg, ervoor gezorgd dat binnen een jaar na de start van de projectgroep, een plan (en zeker niet het eenvoudig ste) bestedingsgereed op tafel ligt. Het wachten is op de aan nemers. Schiedam/Vlaardin genOpnieuw is Schiedammer W. A. van der Most algemeen kampioen geworden van kanarievereniging Zanglust, die leden telt langs het hele gebied ten noorden van de Nieuwe Waterweg. Van der Most won met ze ven vogels de jaarlijkse wedstrijd in Vlaardin gen. Tevens viel hij in de prijzen in de catego rieën solozangers en kwartetten. Het mooiste duet werd gezongen door vogels van J. Har de bob Aan de wedstrijd werd door 160 Harzer-kana- ries deelgenomen, in groepen van zeven vo gels die zowel solo als in duetten en kwartetten voor de jury hun mooi ste liedjes kweelden. Schiedam Een grote con tainer- en handelsvervoe- ronderneming in Schiedam gaat een zogenaamd afval- overlaadstation bouwen. Het station komt in de in- dustricpolder van Schie dam en is volgens de on derneming ideaal gelegen ten opzichte van de aan- en afvoerwegen, met name rijksweg 20 en derhalve de Ruit om Rotterdam. Het station zal dienen als een tussenstation, waar het vuil zal worden overgeladen in grotere, afgesloten contai ners. Dat brengt volgens de heer A.H. van Engelen, di recteur van Wijnstekers BV, grote voordelen met zich mee. Zo zullen volgens het bedrijf minder vrachtwagens met huisvuil op de weg ko men, aangezien het vuil wordt „opgespaard" in grote re containers. Direct gevolg hiervan is dat er een bespa ring van brandstof plaats vindt, aangezien er minder ritten van de kleine vracht wagens naar de diverse vuil stortplaatsen, die door het land verspreidt liggen, zullen plaatsvinden. Verder zal het vuil in afgesloten containers U>j-A 5 Afval overladen bij Wijnste kers. worden vervoerd, zodat geen verlies van lading plaats zal vinden. Men hoopt in 1980 met de bouw afval-overlaadstation klaar te zijn. Vlaardingen De bewoners van de Vos siusstraat en omgeving zullen dinsdag 11 december voor het eerst bijeenkomen om samen met gemeen tevenegen woo rdigers te praten over de realisering van meer speeigelegenheid in hun buurt. Deze eer ste inspraakbijeenkomst wordt gehouden in de Ichtuskerk aan de Van Macrlant- laan. Aanvang 19.30 uur. Hel ligt in de bedoeling de uitvoering van de speeigelegenheid in de loop van het komende jaar ter hand te nemen. Door de bewonerscommissies van de buurt was al meermalen op de aanleg van meer speel voorzieningen aangedrongen. SchiedamKinderen uit Schiedam-West, die volgend jaar meegaan met het zo merkamp in Drente, hebben een meevallertje van veertig gulden. Aanvankelijk was de prijs voor een week op een kampeerboerderij in Be- ilen honderddertig gulden, maar door de opbrengst van allerlei activiteiten in de Kreek kan de prijs worden verlaagd tot negentig gul den. Kinderen uit het westen van zeven tot en met twaalf jaar kunnen zich nog steeds opge ven voor het zomerkamp. Dat kan gebeuren bij de Kreek, te lefoon 267767 of bij de Bever, telefoon 266442. Gezinnen, voor wie de betaling van de negentig gulden In één keer problemen oplevert, kunnen ook iedere week vijf gulden betalen. Binnenkort zal in de Kreek een rommelmarkt worden ge houden, waarvan de opbrengst is bestemd voor het zomer kamp. Mensen, die voor deze markt spullen hebben kunnen opbellen naar 267767. Schiedam Kees Passchier zal samen met Bob van der Wel zaterdag in het stedelijk museum in Schiedam van drie tot vier uur een orgel concert geven. Kees Pas- schier zal het Hcss-orgel in het museum bespelen. Bob van der Wel speelt daarbij viool. Dat deze keer op de tweede zaterdag van de maand het ge bruikelijke orgelconcert wordt gehouden, is niet zomaar. De derde zaterdag (15 december) is namelijk gereserveerd voor een groot concert. Dan zal het kamermu2iekgezelschap Inter- texta onder leiding van Riet van den Dungen stukken van Telemann, Vivaldi, Mozart en Bach ten gehore brengen. De aanvang is om dan kwart over acht en de toegansprijzen va rieren van drie tot vijf gulden. Vlaardingen In het dien stencentrum Holy wordt 12 december door de Vlaardingse Vrouwenraad een thema avond gehouden over onder- wijsparticipatie. Spreker is de gemeentelijk inspecteur van onderwijs. Aanvang 20.00 uur. Schiedam De huisnumme ring aan de Korte Haven blijft zoals zij is. De gemeente Schie dam ziet geen aanleiding om de adressen ten gevolge van de nieuwbouw van Bema te ver anderen. Een argument is, dat de huidige bewoners van de Korte Haven zich genoodzaakt zouden zien adreswijzigingen rond te sturen en die overlast wil wethouder Chris Zijdeveld hen niet aandoen. De nieuwe panden krijgen uiteraard wel aangepaste nummers. Vlaardingen In de Vlaar- dingse sociëteit B'bwana aan de Hoflaan treedt zondaga vond het jazzquartet De Rot terdamse Kliek op. Aanvang 22.00 uur. Vlaardingen De aquarium- en terrariumveremgïng Ons Natuurgenot houdt dinsdaga vond 20.00 uur baar ledenver gadering in de Lijndraayer. De heer A.J.Boorsma zal een le zing verzorgen getiteld „Boeiend aquarium avontuur/1 Schiedam Cees Veenema ju bileert binnenkort als leider van clubhuis Sint Joris Doele, achterin de branders buurt. Hij kwam 25 jaar geleden bij het ontmoetingscentrum voor jon geren in dienst en heeft sinds die tijd vrijwel heel op groeiend Schiedam-Öost Ieren kennen. De Doele geldt nog steeds als een trefpunt voor jongeren uit het Singelkwar tier en in mindere mate ook voor jeugd uit het centrum en wijk Nieuwland. Veenema wordt wel gezien als de vader van de Doele. Schiedam Burgemeester en wethouders bieden vanavond om half acht de leden en oud leden van het bestuur van de Schiedamse muziekschool, die wordt opgeheven door het in stellen van en deelnemen aan de Streekmuzieksehool Nieu we Waterweg-Noord, een re ceptie aan. Dit alles zal plaats vinden in het Schiedamse ste delijk museum. De leerlingen en oud-leerlingen zijn natuur lijk ook welkom. Schiedam In dienstencen trum 4 Molens wordt dinsdag middag een modeshow gehou den. Deze activiteit in het ge bouw aan de Nieuwe Damlaan is vooral bedoeld voor de be jaarde bezoekers van het dien stencentrum. Modehuis Speks nijder begint om twee uur met de show. Daarna is er gelegen heid de getoonde modellen te kopen. Schiedam De receptie van de afscheid nemende Dokter Ormel heeft vanavond niet van zeven tot negen uur maar van vijf tot zeven in Zaal Irene,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3