'Ik wil graag terug naar Amerika' Plan voor tweede sporthal in de West wijk DWS komt goed terug We weten niet wat beter is: üw Peugeot of onze service. De Meesrente-rekening van Mees &Hope. 71% ui AUTOSERVICE EIGENRAAM B.V. f3.000,- Danny Molendijkeen zwervende voetballer Extra t kosten voor r korfbalclubs Bekerstrijd voor De Hollandiaan Geslaagden Kosten drie miljoen en gekoppeld aan de bestaande hal Maasland organiseert gewestelijk kampioenschap ABO-cursus Sportkort Een eombinatie van de beste spaarvormen. Hoge rente Vrije opname Méér geld opnemen Onroerend goed 24 De Meesrente-rekening. Wij durven elke vergelijking aan. Bank Mees Hope nv WOENSDAG 12 DECEMBER 1979 VD/SC/WW 9 Schiedam Danny Mo lendijk is weer terug. Na eëh jaar van om zwervingen in Amerika, Belgie en Oostenrijk rust hij uit van de be slommeringen dat een proibestaan met zich mee brengt. Maar ais het aan de oud voetballer van SW, FC Dordrecht en FC Vlaardingen ligt. is zijn toekomst snel verzekerd. „Het is momenteel een zenuwentoestand", om schrijft Danny zelf, „ik door Emile Schelvis zit te wachten op bericht van de Washington Di plomats wat ze willen. Ik ga graag terug, maar >ik zal er geen nacht min- t-dcr om slapen als ze me door willen verkopen. "Een Nederlandse club of 'terug naar Oostenrijk, "Dwaar ik zeven weken paan Villach was uitge leend, het is me om het even. De vraagprijs is 75.000 dollar als ik ver kocht word, maar daar is -heb ik van Ameri kaanse zijde begrepen- een heleboel van af te knibbelen". Juridisch Jigt de zaak rond een eventuele transfer erg moei lijk. Molendijk heeft Karei Jansen, secretaris van de VVCS, al in de arm genomen om te onderzoeken in hoever re cn wanneer hij in Amerika kan worden verkocht. „Waar het mij om gaat", zegt Danny, die veel steun heeft gekregen van trainer Theo Laseroms. „is zo snel mogelijk zekerheid te hebben. Mijn contract bij de Diplomals loopt af. de brieven die ik krijg maken echter niet duidelijk of ze me willen hou den of niet". „Laat ik voorop stellen, dat ik niet heb gefaald in de States, begint Danny zijn relaas over het onvergetelijke avontuur. ,,Ik heb maar drie competitie wedstrijden meegedaan (tegen Fort Lauderdale Strikers. At lanta en New York Cosmos) en het ging hot slecht. Ja, in, de oefenwedstrijden speelde ik als een krant, maar dat kwam door het temperatuursverschil. Ik kwam hier uit de winter stop met tien graden onder nul en daar hadden we oen trai ningskamp in Florida met der tig graden boven nul. Daar moest ik wel even aan wen nen". Te Hollands „Daarna ging hoi echter ge weldig", in oefenwedstrijden in Midden-Amerika legen on der andere de nationale teams van Haïti en Santo Domingo scoorde ik in totaal zeven goals. Meer dan wie dan ook in de voorhoede. Maar ja. na de eerste drie competitiewed strijden komt de trai her (de Engelsman Gordon Bradley) naar me toe en zegt dat ik te „Hollands" speel. Dus leg ik hem uit. dat ik dat in zeven jaar betaald voetbal .niet zo maar van de een op de andere dag kan veranderen en dat het trouwens de beste manier is om succesvol te zijn". „Ik ben er daarna niet meer ingekomen". Waarom niet Danny, grimmig kijkend: „De trainer, die ook nog eens vice- president van de club is, hield gewoon zijn landgenoten de hand boven het hoofd, We hadden een selectie van dertig man, maar het waren altijd of de Hollanders (ook René van Breevoort) of de Joegoslaven en Italianen die het fout had den gedaan. De Engelsen, die zich bovendien ook nog regel matig een stuk in de kraag dronken, konden geen fout doen. Het was puur chauvinis me". „Ze zagen wel in dat ik zonder voetballen als een tonnetje zou worden. Dus mocht ik, om conditie op te doen, uitgeleend worden. Co Prins, via wie ik destijds ook in Amerika te recht ben gekomen, voelde zich tekort gedaan. Het was de bedoeling dat ik in augustus (Diplomats was intussen in de eerste rondo van de play-offs uitgeschakeld door L.A. Azc- tes. met Johan Cruyff in een hoofdrol) naar FC Boom te gaan. De papieren waren ech ter niet orde, zodat dat mooi alleen bij trainen bleef. Ook FC Vlaardingen hing aan de bel, maar daar was ik finan cieel uitgegroeid. Toen werd het van 15 oktober tot eigen lijk nu FC Villach in Oosten rijk, waar ik weer via Theo Laseroms aan was gekomen". Danny Molendijk heeft een jaar vol leuke en minder leuke ervaringen achter de rug, maar ambitie heeft de roodha rige aanvaller nog steeds. Danny; „Er is zoveel gebeurd. Ik heb in Amerika ondanks de minder sportieve kant goed geboerd. Ik ben zelfs met een Amerikaanse (Belinda) ge trouwd, het avontuur is me ze ker bevallen". f S* Vlaardingen Oranje Nassau heeft berekend, dat maar 17 procent van de thuiswedstrijden van de korfbalclubs daad werkelijk in' Vlaardin gen wordt gespeeld. Dat komt overeen met zes wedstrijden. De overige 29 wedstrijden worden in de regio afgewerkt. Bij de aspiranten en ju nioren liggen de percen tages nog hoger. De ex tra kosten van Oranje Nassau lopen daardoor in de duizenden guldens. Spirit berekende 2elfs, dat elke thuiswedstrijd die buiten Vlaardingen moet worden afgewerkt tussen de 55 en 150 gul den extra kost. Voor KV Vlaardingen liggen de cijfers wat gunstiger, omdat het op zondag een regelmatig gebruik van de West- wijkhai kan maken. Wel komt deze club in de hui dige zaalcompetitie zo'n honderd uur tekort. Danny Molendijk liiiiHtitiiiiEiintiiitiiiuiiiitiiiitiiiitiiiiiiiiriFftir Vlaardingen De handbalhe- ren van De Hollandiaan spe llen voor de tweede ronde om de NIXV-bckcr tegen Van der Voort/Quintus uit de eredivi sie. Plaats van handeling is de Westwijkhal en wel op vrij dag 21 december vanaf 18.45 uur. De dames van de Vlaar- dingse club spelen zaterdag al voor de beker tegen Ancora, Dat gebeurt in de Van der Voorthal in Kwintshcul vanaf 20.45 uur. Op deze avond spe len eerder de heren van De Hollandiaan en De Gazellen uit Doetinchem tegen elkaar. («rmitiififiiimiitiiffiiiiiiiiniriiriiiiiniiiiiitrfiii Vlaardingen Bij YZC is het aantal geslaagden, ditmaal voor het zwemvaardighcidsdi- ploma 2, al op 530 gekomen. In het Kolpabad slaagden er vorige week weer zeventien. De geslaagden: Mieke Andrea, Carolina de Baan, Annette van der Borden, Dave Bos. Bi- anca Bos, Richard van der SD,r&' Frank Dcijs, Remco Dik, Ingrid Grootveld, Edwin den Held, Lizet van Noort, Ri chard Wallaard, Rahima Wes- sel. Mark Weststrate, Helml van der Windt en Marco Sey. Vlaardingen De ge meentelijke dienst voor sport en recreatie onder zoekt de mogelijkheid om tot de bouw van een sporthal te komen, diie gekoppeld is aan de be staande Westwijkhal. Zij haakt daarmee in op suggesties uit de Vlaar- dingse sportwereld, die van mening is, dat een dergelijk project méér kans van slagen heeft De Westwijkhal dan een tweede sporthal in Holy-Noord. Zoals bekend past een tweede sporthal in het centrumgehied van Holy-Noord in een pakket van voorzieningen, waarover Gedeputeerde Staten zich thans buigt. Bij de kosten al leen al (ruim vijf miljoen voor de sporthal) heeft het georga niseerde sportleven in Vlaar dingen de nodige vraagtekens gezet en zich afgevraagd of het gemeentebestuur wel goed bij zijn hoofd is. „Een zó duur project kan worden gezien als door Bas van den Berg een status-symbool en daar is niemand bij gebaat", aldus de Vlaardingse sportwereld. „Lie ver twee functionele hallen, dan zoiets", is hun mening. Een alternatieveoplossing in de Westwijk (ook al zijn het er dan twee in één wijk van Vlaardingen) mag best als een „gouden" greep worden ge zien. Hoewel de bestemming van het stuk grond, dat aan de Frank van Borselenstraat grenst (nu fietsenstalling en bossages) zal moeten worden gewijzigd, ligt het in de bedoe ling, dat de tweede sporthal een groter vloeroppervlakte moet gaan krijgen. Sehledam/VIaardingcn De handballers van DlVS komen na een zwakke com petitiestart goed terug. Te gen het zwakke HMS werd een verdiende 20-18 zege be haald. Alleen in de beginfa se had DWS het moeilijk, maar toen de Schiedaminers een achterstand hadden weg gewerkt namen zij het ini tiatief. De dames van De Hollandiaan ondervonden weinig tegen stand van Quintus: 13-4, Snel namen de dames een voor sprong die gestadig werd uit gebreid. Er was nog een merk waardig incident. Nel Vogel werd gediskwalificeerd, omdat zij volgens de scheidsrechter niet snel genoeg het veld ver liet bij een twee minuten straf. De dames van UVG konden het niet bolwerken tegen het sterke Westlandia: 16-9. Doel- vrouwe Elly van Leeuwen was aan haar hand gebles seerd, waardoor vele afstand schoten zonder enig weerstand in het doel verdwenen. UVG kon geen pressie uitoefenen, waardoor de wedstrijd kans loos verloren ging. Een eindelijk blesurevrij Uni- tas heeft tegen koploper EHC niet kunnen verrassen: 23-14. In het begin kon Unitas de koploper nog aardig volgen, maar bij de stand van 14-11 was de weerstand definitief gebroken. Eenvoudig liep EHC toen weg van Unitas. ADVERTENTIE Van Beethovensingel 124, Tel. 010-35.79.00 Vlaardingen. Maasland De ijsclub Maa- stands Ijsvermaak heeft de organisatie van het geweste lijk kampioenschap toegewe zen gekregen. Deze lange af standswedstrijd gaat voor de heren over 100 km en voor de dames over 40 km. Het par cours wordt uitgezet over de vlieten tussen Maasland en Schipluiden. Als het de-komende maanden weer zodanig wil winteren, dat de vlieten en ijsbaan be rijdbaar zijn. dan zal Maa- slands Ijsvermaak weer de nodige activiteiten organise ren. De inmiddels alweer on der water gezette ijsbaan aan de Koningin Julianaweg vormt daarbij dan weer het middelpunt. Het ligt in de bedoeling om ook weer ijspret uit een ver verleden terug te halen. De ijs- club denkt daarbij aan prik sleewedstrijden, waarvoor vier sleeén aangeschaft zullen wor den. Deze kunnen ook bij de schoolschaatswedsirijden wor den gebruikt door een team van onderwijzers. Maaslands Ijsvermaak hield deze week zijn jaarvergade ring en dal gebeurde na 13 jaar weer in de Pynas, Op deze plaats is de vereniging 63 jaar geleden opgericht. De verga dering werd goed bezocht, want er waren ruim 70 leden present. Behalve de mededelingen over het aktieve schaatsen en priksleeën, waren er een aan tal huishoudelijke zaken af te handelen. De bestuursleden P. van der Burgh en P. Boekes- tein waren aftredend en wer den beiden herkozen. De heer J. Renzen stelde zich na 12 jaar niet meer herkiesbaar en stelde zijn plaats beschikbaar aan D. Renzen. Aanwezig was ook Sint Nico- laas, die voor burgemeester J. van den Brink een bijzondere verrassing had meegebracht. Vanwege zijn grote belangstel ling voor de ijsclub werd de burgemeester namelijk tot ere voorzitter benoemd. In tegenstelling lot de Mar griethal in Schiedam, waar twee hallen in eikaar vloeien, gaat de gedachte van de Vlaar dingse sportambtenaren uit naar een verbinding tussen de twee hallen. Uit het oogpunt van exploitatie en beheer een groot voordeel. Hoewel de plannen nog nader moeten worden uitgewerkt, is sport wethouder Cees Bot,- die het plan de leden van 'de Vlaar dingse Raad voor Sport en Re creatie al heeft ingeseind, een groot voorstander er van. Re gelmatig is hij de laatste tijd onderhouden over het nijpend tekort aan sporthallen in Vlaardingen en zijn visie daar op. Hij kreeg al het verwijt zich onvoldoende in te zetten voor de belangen van de bin- nensporters. Met een groter vloeropper vlakte moet de sporthal zo'n drie miljoen gaan kosten. Tn het investeringsprogramma is voor 1980 al een bedrag van 2,8 miljoen gereserveerd voor de sporthal in Holy-Noord, zodat bij goedkeuring van de ge meenteraad om de gelden be schikbaar te stellen voor een zelfde sportproject op een an dere plaats, de financiën geen rol behoeven te spelen. Eén en ander kan echter niet worden los gezien van de plannen van Jan Hoogendijk om tot de bouw van zelfs drie sporthallen aan de Zwanensin- gel te komen. Deze week dien de hij een schriftelijk verzoek in bij het dagelijks bestuur van de Sportraad, maar is al gerui me tijd bezig *de Vlaardingse sportclubs warm te maken voor zijn projecten. Hij stuitte ook al op grote bezwaren, vooral van de zijde van de drie korfbalclubs („Spirit, Oranje Nassau en Vlaardingen", red.), die het weinig elegant vonden niet in zijn plannen t'e zijn ge kend. Op een bijeenkomst on langs waren alleen voetbal- en badmintonclubs present en dan nog niet eens uit Vlaar dingen alleen. De clubs vroe gen zich tijdens die bijeen komst af, of clubs uit Rotter dam en Schiedam voorrang gaan krijgen, omdat zij mis schien minder problemen met eer» uurtarief van plusminus 45 gulden zullen hebben, bo vendien zagen de clubs liever wat garanties ingebouwd. Die lagen meer in de sfeer van wat er gebeurt bij een andere eige naar en of kan worden voor komen, dat er elk jaar een for se prijsverhoging wordt door gevoerd. Over het algemeen stonden de aanwezige clubs niet afwijzend tegenover de plannen van de eigenaar van het tenniscentrum. Hoewel de dienst voor sport en recreatie zich bij een ver wezenlijking van een tweede sporthal niet wil vastleggen op een tarief, ligt het in de lijn van de verwachtingen, dat het niet veel hoger zal zijn dan de 27,50, die men voor de Westwijkhal betaalt. Een soci aal tarief dus. „De kans is niet uitgesloten", aldns Teun Goedknecht, belast met de uit voer van een rapport over een tweede hal in de Westwijk", dat binnenkort de Vlaarding se Raad voor Sport en Recrea tie in een extra vergadering bijeen zal worden geroepen". De beslissingen die op korte termijn zullen moeten worden genomen, houden nauw ver band met een motie, die enke le secties hebben ingediend. Deze kwam er op neer, dat wanneer er op 1 april nog geen duidelijkheid is in de bouw van een sporthal in Holy-Noord, naar alternatie ven moeten worden gezocht. Die tijd wordt nu al uitstekend benut, maar de VRSR heeft het laatste woord. Zij kan voor alles kiezen, maar tevens moeite hebben met de kritiek die HVO al over de hoofden van de leden van de Sportraad heeft uitgestrooid. In een vragenhalfuurtje bena drukte hei dagelijks bestuur van deze zaterdagclub nog maals, dat HVO eerder voor uitbreiding van zijn accommo datie aan de Zwanensingel in aanmerking komt. Op grond van financiën werd dat enkele jaren geleden afgewezen.... Maassluis De Maassluise Sport- en Recreatieraad houdt in samenwerking met de Ne derlands Christelijke Sport Unie en vormingscentrum;. De Maaskant een ABO-cursus. De kosten bedragen 65 gulden en de cursus wordt op donderdag- vond van 19.30 uur tot 22.00 uur gehouden in het vorming scentrum. De heren van de volleybal vereniging B en P hebben zich in Hendrik Ido Am bacht in de kantine moeten verkleden. Dit omdat de Schiedammers een uur voor de aanvang tegen Vollido botweg de toegang tot de kleedkamers was ontzegd. De schaakvereniging Groe- noord houdt op 27 decern I* -r het jaarlijkse oliebol! en toer nooi. Aan het snelschaaktoer- nooi kunnen maximaal 100 schakers deelnemen. Er wordt gespeeld in boerderij Land- vreugd. De voetbalvereniging Vlaardingen is op zoek naar een terreinchef. Het schoon houden van kantine en' kleedkamers, kalken, eet wordt nu waargenomen door de leden, in samenwer king met het bestuur. Do Sc hied am se invaliden sportvereniging De Ooievaars heeft vrijdagavond bingo in de zaal aan de Lange Haven 73. De aanvang is 20.00 uur en ie dere liefhebber is welkom. De hoofdprijs is een dames- en herenfiets. op 1 januari wordt bij GSS de traditionele wedstrijd tussen het huidige eerste elf tal en oud GSS gespeeld. Hierna is er nieuwjaarsre ceptie. ADVERTENTIE De Meesrente-rekening van Mees Hope geeft u een hoge rente, én biedt u veel mogelijkheden om over uw geld te beschikken. Desnoods zonder opzegtermijn. I ïct percentage wordt maande lijks vooraf vastgesteld. In december bedraagt hel 7-U%. Een zeer hoge renie vooreen spaar- vorm waarbij zoveel mogelijk is. De rente wordt éénmaal per jaar bijgeschreven. Van een Mcesrcnte-rekening kunt u elke maand vrijelijk lot f3.000.- opnemen. En in de dure decembermaand zelfs lot f 6.000.- uw "13e maand"). Als u méér geld wilt opnemen, dan kan dat ook. Maar dan moet u wel een opzegtermijn in acht nemen van 24 maanden. Indien u onmiddel lijk over meergeld wilt beschikken, dan wordt er 2% ingehouden over het bedrag boven de vrije opname. Indien u als Meesrcnic-rcke- ninghoudérgeid nodig hecfl voorde aanschaf van onroerend goed, dan kunt u hel benodigde bedrag ook vrijelijk van uw tegoed laten over maken zonder opzegtermijn en zon der boetebetaling. De Mccsrcnte-rckening biedt u dus een combinatie van de beste spaarvormen. Moge rente cn veel mogelijkheden lot vrije opnamen. Méér en persoonlijker informatie HOGERENTE voor december 1979 MAANDEN OPZEG TERMIJN OF2"r. VRIJE OPNAME PER MAAND fplu& een 13e mjjnd) AANKOOP BEDRAG ONROEREND GOED VRIJ OP NEEMBAAR. U^gclnksc remt bereken mg woidl loegcpjst. kunt u aan de balie van onze kan toren ontvangen. Daar kan men u desgewenst ook informeren over de mogelijkheid om giraal op de Meesrente-rekening te storten vanaf uw giro- of ^ank- rekening. - ?lBMHO Ar Schiedam.Nieuwe Haven 133/HoekB.K,laan. tel.010-34 02 22. ;i Vlaarüingcn.Schiediim$ewcgS3.iel0l0-34 0222. Rotte rdam.Coolsingel 93, lel. 010 - 63 29II; i Bcijerlandsdaan 204. ici. 010-19 2711; j 's-Grjvcndijkwal 108, iel. 010-363600. 5j a Iblüsscrdam, Plantagcv-eg 19, tel. 01859 - 2605/2344. Dordrecht, Dubbddamseweg 10, tel. 078 1410 77. I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 9